У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Інструменти та методи оцінки фінансових активів на прикладі ВАТ Євротрейд
Количество страниц 108
ВУЗ Киевская национальная академия
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 1634.doc 
Содержание Вступ 3

1. Теоретичні основи оцінки фінансових активів 6
1.1 Сутність і значення оцінки фінансових активів 6
1.2 Методичні підходи до оцінки фінансових активів 13
1.3 Теоретичні обґрунтування вибору методу оцінки фінансових активів ВАТ “Євротрейд 23
2. Оцінка й аналіз стану фінансових активів на прикладі ВАТ “Євротрейд” 36
2.1 Організаційно - економічна характеристика ВАТ “Євротрейд” 36
2.2 Структурно - динамічний аналіз фінансових активів ВАТ “Євротрейд” і джерел їхнього формування 44
2.3 Аналіз показників ліквідності балансу та рентабельності ВАТ “Євротрейд” 52
2.4 Аналіз оборотності фінансових активів ВАТ “Євротрейд” 62
2.5 Аналіз ефективності використання фінансових активів ВАТ “Євротрейд” 65
2.6 Аналіз емісійної та дивидендої політики ВАТ “Євротрейд” 67
3. Экономико – математичні методи оцінки фінансових активів ВАТ “Євротрейд” 72
3.1 Побудова багатофакторної лінійної регресії рентабельності виробництва ВАТ “Євротрейд” 72
3.2 Розробка стратегії управління активами торгівельного підприємства ВАТ “Євротрейд” 91

Висновок 97
Список літератури 100
Додатки 104

Вступ

В даний час, з переходом економіки до ринкових відносин, підвищується самостійність підприємств, їх економічна і юридична відповідальність. Різко зростає значення фінансової стійкості суб'єктів господарювання. Все це значно збільшує роль аналізу їх фінансового стану: наявність, розміщення і використання грошових коштів. У приватних підприємствах це питання стоїть найгостріше. У приватних підприємствах на перших етапах діяльності, в умовах жорсткої конкурентної боротьби ринкової економіки, мала прибутковість і висока оборотність фінансових активів залишають керівництву підприємства малий час реагування при зміні ситуації на ринку.
Актуальність обраної теми укладається в тім, що для виживання і розвитку підприємства необхідно максимально чітко і ефективно управляти його фінансовими активами. Одна з характерних рис економічних відносин - прагматизм учасників. Будь-яка цінність матеріального або нематеріального характеру, що фігурує в процесі таких відносин, представляє інтерес лише в тому випадку, якщо володіння нею сприяє досягненню якоїсь мети, перш за все економічного характеру. Основа ділової активності - нарощування економічного потенціалу підприємства. Вкладаючи капітал в який-небудь інвестиційний проект, підприємець вважає через якийсь час не тільки відшкодувати пущений в оборот фінансовий капітал, але і одержати певний прибуток. Оцінка цього прибутку, тобто рішення дилеми - вигідний чи ні даний проект, базується на аналізі поточного фінансового стану і прогнозах майбутніх надходжень від інвестиції. Часто результати фінансового аналізу свідчать про недоотримання прибутку підприємства через роздутість фінансових активів або не оптимальної їх структури, що приводить до зниження ефективності їх використання. Вихід ситуації, що склалася, для підприємства це оцінка та оптимізація структури його фінансових активів.
Метою магістерської роботи було поставлено розробити ефективні Інструменти та методи оцінки фінансових активів на прикладі ВАТ Євротрейд.
Слід зауважити, що дане підприємство має специфічну діяльність і специфічну практику управління фінансовими активами. Від політики управління фінансовими активами підприємства залежить не тільки фінансова ефективність його функціонування, а, внаслідок високої швидкості обігу фінансових активів, залежить саме існування підприємства. Предметом дослідження стали суттєві закономірності функціонування фінансових активів даного підприємства, визначення яких дозволить сформулювати і вирішити основні проблеми в ефективному їхньому використанні.
Для досяжнення поставленої мети роботи розв’язані наступні завдання:
- розглянути теоретичні основи оцінки фінансових активів;
- застосовано оцінка й аналіз стану фінансових активів на прикладі ВАТ “Євротрейд”;
- використано економико – математичні методи оцінки фінансових активів ВАТ “Євротрейд”.
Об'єктом роботи є система відносин із приводу інструментів і методів оцінки фінансових активів на прикладі ВАТ "Євротрейд”.
Предметом дослідження виступає аналіз і оцінка інструментів і методів оцінки фінансових активів.
Для реалізації перерахованих завдань передбачається використати методи фінансового аналізу, а саме коефіцієнтний аналіз ефективності використання фінансових активів, аналіз ліквідності балансу, коефіцієнтний аналіз ліквідності. Для ефективного використання фінансових активів передбачається використати сукупність економіко - статистичних та економетричних методів, а саме кореляційний аналіз, метод найменших квадратів, регресійний аналіз, методи визначення тренду і методику лінійного програмування.
Відзначимо, що у сфері ефективного використання фінансових активів підприємства існує велика кількість фундаментальних та методичних робіт, використання яких дозволить досить повно розкрити тему дипломної роботи. В українській економічній літературі назвемо роботи Лещинського О.Л., Бабицького А.Ф., Калини А.В., Оберемчука В.Ф., Ізмайлової К.В., Ефимової О.В., В.В. Буряковского, В.Я. Кармазіна, С.В. Каламбет та інші.
Інформаційною базою є роботи вітчизняних і закордонних авторів з питань інструментів і методів оцінки фінансових активів на підприємствах, законодавчі акти державних органів керування, матеріали статистичної й бухгалтерської звітності підприємства, спостереження автора в період проходження виробничої й переддипломної практик.
Структура роботи. Дипломна робота складається із введення, трьох розділів, висновку й бібліографічного списку. Робота містить 121 сторінки тексту, теоретичні й методичні положення ілюструються 3 малюнками , 1 графіком, 10 таблицями, 2 додатками й 48 джерелами літератури.
Список литературы Висновок


Не вимагає пояснень той факт, що грошові кошти грають ключову роль в діяльності підприємств. Вони не тільки виконують функції обігу, вартості і заощадження, але і є незамінним інструментом управління підприємствами. В умовах нестабільності бізнесу управління оборотними коштами є одним з ключових завдань менеджменту підприємств. В процесі роботи підприємства доводиться створювати значні запаси сировини і матеріалів, стимулювати збут, надаючи покупцям відстрочення платежу, що вимагає значних об'ємів грошових коштів. Кредитування з боку фінансових структур, а також отримання відстрочень в оплаті постачань не завжди можливо. Це робить проблему управління оборотними коштами вельми важливої для будь-якого підприємства. Налагодження системи управління оборотними коштами може істотно підвищить ефективність бізнесу і забезпечити значні конкурентні переваги підприємств, що і з'явилося темою даної дипломної роботи.
Досягнення поставленої мети роботи було досягнуто виконанням наступних завдань:
Розглянуто механізм функціонування активів підприємства із врахуванням специфіки реалізації цього механізму стосовно до торгівельного підприємства. Визначене комплекс методів та способів управління різними формами розміщення активів.
Застосовані сучасні методики для аналізу особливостей функціонування активів об’єкту роботи. Проаналізовані параметри ефективності функціонування як активів в цілому, так і окремих їх елементів. Визначене вплив структури активів на ліквідність та платоспроможність підприємства.
На основі проведеного аналізу фінансової діяльності ВАТ "Євротрейд" були зроблені наступні висновки. У ВАТ «Євротрейд» коефіцієнт термінової ліквідності не відповідає нормативним значенням ні в 2005, ні в 2006 роках, отже підприємство не могло погасити свої найбільш термінові зобов'язання миттєво, за рахунок наявних вільних коштів.
Збільшення залишків коштів на одну гривню відтоку становить 0,6 копійок, про що свідчить значення коефіцієнта ліквідності грошового потоку. ВАТ «Євротрейд» характеризується досить високими значеннями показників рентабельності грошових потоків. Так, на 1 гривню позитивного грошового потоку доводиться 0,27 гривні прибутку, на 1 гривню середнього залишку коштів прибутку доводиться 0,524 коп., а на 1 гривню чистого потоку коштів доводиться прибутку 0,768 коп.
В 2005 році тривалість фінансового циклу компанії була негативною. Це з'явилося слідством надзвичайно низького значення ТМС на початок 2005 року з однієї сторони й досить високого значення кредиторської заборгованості з іншої. Використовуючи логічну інтерпретацію фінансового циклу, можна прийти до висновку, що підприємство в 2005 році в середньому одержувало від клієнтів гроші раніше, ніж розплачувалося із кредиторами. В 2006 році ситуація драматично погіршилася. Тривалість фінансового циклу стала істотно позитивної. Це з'явилося слідством значного зниження величини кредиторської заборгованості на кінець року паралельно з ростом дебіторської заборгованості. Це, зрозуміло, привело до “вимивання” грошей з підприємства - підприємство стало відчувати потребу в залученні додаткових коштів для фінансування оборотних коштів.
Економіко-статистичними методами визначена сукупність факторів, пов’язаних з управлінням активами підприємства, які суттєво впливають на результати його функціонування.
Для розробки стратегії управління активами підприємства використані можливості економетричного моделювання. Це дозволило науково обґрунтувати оптимальну структуру активів підприємства, таку структуру, яка дасть найвищий можливий фінансовий ефект.
Результати прогнозування на основі статистичних даних та побудованої математичної моделі показали стрімке погіршення рентабельності підприємства (навіть до від’ємного значення) за наступний рік під впливом тенденції розпорядження активами підприємства. Для покращення фінансових показників, з урахуванням проведеного фінансового аналізу, було запропоноване оптимальне співвідношення активів, що дозволить підняти рентабельність до позначки 38,20%, прибуток при тому ж об’ємі активів 338,21 тис. грн., а коефіцієнт ліквідності 1,32. Також були запропоновані методи та тактичні кроки по досягненню запропонованого оптимального складу активів підприємства ТОВ “Євротрейд”.
Для реалізації перерахованих завдань були використані методи фінансового аналізу, а саме коефіцієнтний аналіз ефективності використання обігових активів, аналіз ліквідності балансу, коефіцієнтний аналіз ліквідності. Для розробки стратегії управління активами використана сукупність економіко-статистичних та економетричних методів, а саме кореляційний аналіз, метод найменших квадратів, регресійний аналіз, методи визначення тренду, методику лінійного програмування, інші.
Застосування перелічених вище методів та методик з врахуванням практики їх використання, наведеної в економічній літературі, дозволило досягти мети дипломної роботи.


1. Конституція України
2. Закон України "Про підприємства в Україні" № 887-ХІІ від 27.03.91р.
3. Закон України “Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань” від 22.11.96 р.
4. Бланк И.А. Фінансовий менеджмент. - Київ, Ника-Центр Эльга, 2004
5. Бернстайн Л.А. Аналіз фінансової звітності. М.:Фінанси й статистика, 2003
6. Ковальов В.В. Фінансовий аналіз: керування капіталом, вибір інвестицій, аналіз звітності. М.:2005.
7. Савицька Г.В. Аналіз господарської діяльності підприємства. Москва, 2001.
8. Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С. Фінанси підприємств. М.: ИНФРА-М, 2003
9. Балабанів И.Т. "Основи фінансового менеджменту. Як управляти капіталом?". - М.: Фінанси й Статистика, 1994.
10. Ковальов В.В. «Фінансовий аналіз: Керування капіталом. Вибір інвестицій. Аналіз звітності.» - М.: Фінанси й статистика, 2003р. - 432с.
11. Крейнина М.Н. «Фінансовий стан підприємства. Методи оцінки».- М. .: ИКЦ «Дис», 2003 г-г- 224з..
12. Стоянов Е.А., Стоянова Е.С. "Експертна діагностика й аудит фінансово-господарського положення підприємства". - М.: Перспектива, 1993.
13. "Фінансовий менеджмент: теорія й практика"/ Під ред. Стояновой Е.С.- М.: Перспектива, 2003.
14. Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С. «Методика фінансового аналізу» - М.: ИНФРА- М, 2003р. - 176с.
15. Аналіз і керування фінансовою стійкістю підприємства. Грачов А.В., М.: «ДИС» - 2002р., 208 стор.
16. Бухгалтерський облік. Бородіна В.В. М.: «Книжковий мир» - 2001р., 208 стор.
17. Бюджетне керування. Серія статей журналу «Економіка й час» № 9-10 за 2004г., № 9-12, 45-47 за 2004р., №4, 8, 12, 18 за 2005р.
18. Ковальов В.В. Аналіз фінансово-господарської діяльності: логіка й зміст. Стаття опублікована на сайті www.buh.ru
19. Методика фінансового аналізу. Практичний посібник. Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С., Нечаєв Е.В., М.: « Инфра-М» - 2001р., 208 стор.
20. Савчук В. П. Фінансовий аналіз діяльності підприємства. Навчальний посібник. Опубліковано на сайті www.cfin.ru
21. Фінансовий аналіз і планування господарюючого об'єкта. Балабанів И.Т., М.: «Фінанси й статистика» - 2001р., 208 стор.
22. Фінансовий аналіз. Короткий курс. Бондарів В.В., З-Пб.: «Питер» - 2001р., 240 стор.
23. Балабанів И.Т. Ризик-Менеджмент. - М.: Фінанси й статистика, 2003. - 230с.
24. Балабанів И.Т. Основи фінансового менеджменту: Навчальний посібник. - М.: Фінанси й статистика, 2004.- 480 с.
25. Бланк И.А. Стратегія й тактика керування фінансами. - К.: Українсько-Фінський інститут менеджменту й бізнесу. - 2003. - 407с.
26. Брігхем Є.В. Основи фінансового менеджменту. - К.: КП “Вазако”- “Молодь”. - 2003.- 1000с.
27. В.В. Буряковский, В.Я. Кармазин, С.В. Каламбет, Фінанси підприємств./ Дніпропетровськ: «Пороги», 2004.
28. Ван Хорн Дж. Основи керування фінансами: Пер. с англ./Під ред. И.И. Єлисєєвій. - М.: Фінанси й статистика, 2003.
29. Донцова Л.В..Никифорова Н.А. Аналіз бухгалтерської звітності. М.:ДИС, 2004.
30. Єфімова О.В. Фінансовий аналіз. - М,: Бухгалтерський облік, 2004.
31. Керанчук Т. Фінансова стабільність підприємства й методичні аспекти її оцінки.//Економіка України. 2001.- №1.с.83.
32. Ковальов В. В. Фінансовий аналіз: Керування капіталом, вибір інвестицій, аналіз звітності. - М.: Фінанси й статистика, 2003.
33. Коласс Бернар. Керування фінансовою діяльністю підприємства. -М.: Фінанси, ИО «ЮНИТИ»,2003.
34. Кількісні методи фінансового аналізу: Пер. с англ./Під ред. С.Дж. Брауна й М.П. Крицмена. - М.:,ИНФРА-.М, 2003.
35. Любушин Н.П., Лещева В.Б., Дьякова В.Г. Аналіз фінансово-економічної діяльності підприємства. - М.: ЮНИТИ, 2004.
36. Малыхин В.И. Фінансова математика: Навчальний посібник для вузів. - М.: ЮНИТИ - ДАНА, 2002. - 247с.
37. Павловський О.В. Удосконалення методів аналізу фінансового стану підприємств.// Фінанси України. 2001.- №11.с.54.
38. Пліскус І.Й. Система моніторингу для фінансового прогнозу діяльності підприємства// Фінанси України, К.: Преса України, 2003 -№4, с. 35-44.
39. Растяпін А.В., Бубенко С.П. Максимізація прибутку підприємства.// Фінанси України.. №2. с.19.
40. Раціональні ділові норми й корпоративна практика: деякі принципи. - Європейський банк реконструкції й розвитку. - 2003.
41. Руденко А. И. Стратегічне планування на підприємстві. К: КНЭУ,2004.
42. Свєшникова М.С. Стратегія управління фінансовою стійкістю підприємства. // Фінанси України.2001.№1.с.148.
43. Стоянова Е. Фінансовий менеджмент. - М.: Перспектива, 2004.
44. Чиркова Е.В. чи Діють менеджери в інтересах акціонерів? Корпоративні фінанси в умовах невизначеності. - М.: ЗАТ « Олімп-Сервіс». - 2004. - с.288.
45. Холт Р.М. Основи фінансового менеджменту. - М.: Справа. - 1993. - 430с.
46. Шеремет А.Д.,Сайфулин Р.С. Фінанси підприємств. - М.: ИНФРА-М, 2003.
47. Шеремета.Д., Негашев Е.В. Методика фінансового аналізу. -М.: ИНФРА-М, 2004.
48. Ширяев А.Н. Основи стиохастической фінансової математики. Т2. - М.: Фазис, 2004, 354с.
49. Шеин В.И., Жуплев А.В.. Володин А.А. Корпоративний менеджмент: досвід Росии й США. - М.: ВАТ «Друкарня «Новини». - 2005. - 124с.
50. Шкарабан С. И. Основи оперативного економічного аналізу.-левів: «Вища школа», 1988. - 136 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
600
Скачать бесплатно 1634.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.