У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Державне забезпечення соціальних гарантій населення
Количество страниц 79
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 17976.doc 
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ 5
1.1. Соціальна політика та соціальний захист 5
1.2. Соціальні нормативи та соціальні гарантії 10
1.3. Основні види соціальних гарантій 14
1.4. Джерела, законодавчі основи та органи державного регулювання соціальних гарантій. 20
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ПОКАЗНИКІВ, ЯКІ ХАРАКТЕРИЗУЮТЬ СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ 26
РОЗДІЛ 3. ПРОПОЗИЦІЇ ТА ЗАХОДИ ЩОДО ВДОСКОНАЛЕННЯ СФЕРИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ 38
ВИСНОВОК 43
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 46
ДОДАТОК А 48
ДОДАТОК Б 49
ДОДАТОК В 50
ДОДАТОК Д 64


ВСТУП
Державне регулювання будь-якої сфери завжди було важливим питання, вивченням якого займалась велика кількість науковців. Особливої гостроти набуло це питання у наш час, коли, на жаль, сучасні економічні умови не дозволяють залишити без державного регулювання або хоча б послабити державний контроль над будь-якою сферою життя. Особливо це стосується сфери забезпечення соціальних гарантій, яка навіть в умовах інтенсивного розвитку економіки потребує державного нагляду.
Необхідність дослідження державного забезпечення соціальних гарантій населення також обумовлена процесом інтеграції українського суспільства в європейське, а саме запланованим вступом України до Європейського Союзу, основною вимогою якого є досягнення рівня життя населення України європейських стандартів.
Основною метою даної курсової роботи є дослідження якості державного регулювання соціальних гарантій та виявлення існуючих проблем у цій сфері. Для досягнення поставленої мети необхідно, в ході виконання курсової роботи, вирішити наступні завдання:
1. Визначити теоретичні основи забезпечення соціальних гарантій шляхом:
розкриття поняття соціальної політики, виділення її основних напрямків та задач в сучасних умовах, а також поняття соціального захисту та його основних аспектів;
виділення основних положень щодо соціальних гарантій та їх класифікації на основі Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»;
визначення змісту основних видів соціальних гарантій, їх особливостей та шляхів визначення користуючись нормативно – правовими актами України, які регламентують положення щодо окремих видів соціальних гарантій;
зазначення законодавчих основ, регулюючих забезпечення соціальних гарантій населенню, органів державної влади, які реалізовують це забезпечення та джерела, за рахунок яких воно здійснюється.
2. Провести аналіз показників, які характеризують державні соціальні гарантії населенню та їх забезпечення, а саме:
визначити динаміку мінімальної заробітної плати по періодах і роках, прожиткового мінімуму для працездатного населення;
здійснити порівняльний аналіз цих соціальних гарантій між собою та з темпом інфляції.
3. Сформулювати напрямки та заходи необхідні для вдосконалення процесу виконання соціальних гарантій та вирішення проблем, виявлених в ході аналізу.
Вирішення поставлених задач здійснюється на основі аналізу законо-давчої бази, яка регламентує соціальну сферу життя, статистичних даних та літератури на досліджувану тему.
Список литературы ВИСНОВОК

Державні соціальні гарантії – це встановлені законами мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, встановлені законами та іншими нормативно-правовими актами, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
Основні державні соціальні гарантії встановлюються законами з метою забезпечення конституційного права громадян на достатній життєвий рівень. А отже державне забезпечення соціальних гарантій населенню – це діяльність органів державної влади щодо встановлення і регулювання соціальних стандартів, на основі яких формуються соціальні гарантії та контролю за їх виконання.
На сьогоднішній день до числа основних державних соціальних гарантій в Україні включаються:
мінімальний розмір заробітної плати;
мінімальний розмір пенсії за віком;
неоподатковуваний мінімум доходів громадян;
розміри державної соціальної допомоги та інших соціальних ви-плат.
Державні соціальні гарантії – це елементи системи соціального захис-ту, який є системою державних заходів із забезпечення достойного матеріального та соціального становища громадян і складовою частиною соціальної політики кожної країни. Соціальна політика, в свою чергу, є діяльністю держави щодо створення та регулювання соціально-економічних умов життя суспільства з метою підвищення добробуту членів суспільства, усунення негативних наслідків функціонування ринкових процесів, забезпечення соціальної справедливості та соціально-політичної стабільності у країні.
В даній курсовій роботі особливу увагу приділено наступним видам соціальних гарантій:
прожитковий мінімум – вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості;
мінімальний споживчий бюджет – це набір продовольчих і непродовольчих товарів та послуг у натуральному і вартісному вираженні, що забезпечує задоволення основних фізіологічних і соціально-культурних потреб людини;
мінімальна заробітна плата – встановлена державою величина заробітної плати, нижче за яку не може проводитися оплата за фактично виконану найманим працівником повну місячну норму часу.
Законодавчою основою державного регулювання соціальних гарантій є: Конституція України, законодавчі акти Верховної Ради України, Укази Президента України, Декрети та Постанови Кабінету Міністрів України, державні програми, накази міністерств, документи органів державного управління, а також офіційні звітні дані Держкомстату України. Головним законодавчим актом, який регламентує діяльність органів державної влади щодо забезпечення соціальних гарантій є Закон України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 5 жовтня 2000 року № 2017 – ІІІ. Він визначає поняття, класифікацію та джерела фінансування соціальних гарантій, а також засоби контролю за виконанням органами державної влади їх забезпечення. На ряду з цим Законом в Україні діють інші закони, які регламентують основні положення щодо окремих видів соціальних гаран-тій.
Майже всі існуючі в Україні органи державної влади приймають участь в встановленні державних соціальних стандартів та забезпеченні виконання соціальних гарантій.
Проведений в даній курсовій роботі аналіз показників, які характеризують соціальні гарантії дозволив зробити наступні висновки:
1. Розмір мінімальної заробітної плати за період 1997 – 2005 рр. постійно підвищувався в середньому на 20 грн. та враховуючи вплив ін-фляції, можна сказати, що підвищення спостерігалось значно нижче ніж номінальне, а в 2000 р. і взагалі реально розмір мінімальної заробітної знизився.
2. При порівнянні розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму виявлено, що в Україні жодного разу мінімальна заробітна плата не була встановлена на рівні прожиткового мінімуму, а отже порушувалось чинне законодавство, яке передбачає встановлення мінімальної заробітної плати не нижче прожиткового мінімуму.
3. Темпи росту прожиткового мінімуму для працездатного населення та мінімальної заробітної плати по роках не завжди перевищували темп інфляції, а значить, що ці соціальні гарантій іноді навіть не зростали, а коли зростали, то це реальне підвищення було незначним.
Виходячи з існуючих на даний час проблем у сфері забезпечення соціальних гарантій, які виявлено під час аналізу були сформульовані наступні напрямки соціальної політики у цій сфері:
розробка та затвердження нової методики визначення прожиткового мінімуму на одну особу та для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення на основі старої, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерством економіки України та Державним комітетом статистики України № 109/95/157 від 17.05.2000 р., яка вже втратила чинність.
підвищення мінімальної заробітної плати до рівня прожиткового мінімуму.
А також виділені основні заходи, здійснення яких необхідне для реалізації вищезазначених напрямків.

ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Закон України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 5 жовтня 2000 року № 2017 – ІІІ.
2. Закон України «Про мінімальний споживчий бюджет» вiд 03.07.1991 № 1284-XII
3. Закон України «Про прожитковий мінімум» вiд 15.07.1999 № 966-XIV
4. Конституція України, прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року Х.: Фоліо, 1998. – 48 с.
5. Наказ Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерством економіки України та Державним комітетом статистики України «Про затвердження Методики визначення прожиткового мінімуму на одну особу та для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення» № 109/95/157 від 17.05.2000 р.
6. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг для основних соціальних і демографічних груп населення» №656 від 14 квітня 2000 р.
7. Глибіденко І.Ф. Інноваційна модель системи соціального захисту населення / І.Ф. Гнибіденко // Проблеми науки. – 2004. - №9. – с. 7-12.
8. Гриньова В.М,, Новікова М.М. Державне регулювання економіки: На-вчальний посібник. – Х.: Видавничий Дім «ІНЖЕК», 2004. – 756 с. – Укр.. мова.
9. Державне регулювання економіки в перехідний період: монографія / Бутенко А.І., Кучеренко В.Р. – Одеса: Градостроитель, 1999. – 116 с.
10. Державне регулювання економіки: Навч. посібник / С.М. Чистов, А.Є. Никифоров, Т.Ф. Куценко та ін. – К: НКЕУ, 2000. – 316 с.
11. Дідківська Л.І., Головко Л.С. Державне регулювання економіки: Навч. посіб. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К: Знання – Прес, 2002. - 214 с.
12. Кучуков Р.А. Теория и практика гос. Регулирования экономических и социальных процессов: учебное пособие. – М: Гардарики, 2004. - 288 с.
13. Мельник А.Ф., Дудкіна О.П., Джексон Т.Л., Попович Т.М. Практикум з державного регулювання економіки: Навч. посібник / За ред.. докт. Екон. Наук, проф.. А. Ф. Мельник. – Тернопіль: Економічна думка, 2003. – 334 с.
14. Механізми регулювання соціальної сфери: збірник наукових праць / НАН України, Інститут економіки. Ред. кол.: Новиков В.М. (відп. Ред..) та ін. Київ, 2002. – 107 с.
15. Михасюк І., Мельник А., Кругка М. Держ. регулювання економіки / За ред. д-ра екон. Наук, проф. акад. АН вищої школи України І. Р. Михасюка. – Львівський університет ім. І. Франка, Підручник. Друге вид., виправлене і доповнене. – К: АПКА, Ельга – Н, 2000. – 592 с.
16. Статистичний та законодавчий Інтернет – ресурс – rada.gov.ua
17. Стеченко Д.М. Держ. регулювання економіки: Навч. посібник – К: Вікар, 2003. - 262 с.
18. Теренс М. Ганслі Соціальна політика та соціальна забезпечення за ринкової економіки/Пер. З анг. О. Перепадя – К: Основа, 1995. – 237 с.
19. Україна у цифрах. Короткий статистичний довідник. – К.: Техніка, 2002. – 260 с.
20. Шевчук П.І. Соціальна політика та соціальна безпека людини. Навч. Посіб. Для студ. вищ. навч. закл./ Петро Шевчук; Львів. Регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України – Львів: ЛРІДУ НАДУ, 2003. – 171 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
600
Скачать бесплатно 17976.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.