У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Фінансове планування в сучасних умовах економіки України
Количество страниц 81
ВУЗ КНЭУ
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ

РЕФЕРАТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ
1.1. Теоретичні основи планування
1.2. Методика та процес планування на підприємстві
РОЗДІЛ 2. ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА її АНАЛІЗ НА ВАТ "ХЕРСОНСЬКИЙ БАВОВНЯНИЙ КОМБІНАТ"
2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства
2.2. Аналіз фінансового стану підприємства
РОЗДІЛ 3. СТРАТЕГІЧНЕ ТА ОПЕРАТИВНЕ ПЛАНУВАННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ ВАТ "ХБК"
3.1. Бізнес-план
3.2. Оперативне планування та шляхи його вдосконалення
РОЗДІЛ 4. ОХОРОНА ПРАЦІ НА ТЕКСТИЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ


РЕФЕРАТ

Дипломна робота на тему "Фінансове планування на підприємстві" (на прикладі ВАТ "Херсонський бавовняний комбінат") виконана в обсязі 91 сторінки машинописного тексту. Робота містить 14 таблиць, 2 рисунка, 2 діаграми, використано 40 джерел спеціальної та нормативно-правової літератури.
Робота складається з чотирьох розділів. У першому розділі розкриваються теоретико-методологічні основи планування на підприємстві, де детально розглядаються сутність, завдання, організація, процес та методи планування, а також зміст фінансового плану та порядок його складання. У другому — дається характеристика ВАТ "Херсонський бавовняний комбінат" та проводиться аналіз виробничо-господарської та фінансово-економічної діяльності підприємства. У третьому розділі описаний бізнес-план та фінансовий план ВАТ "Херсонський бавовняний комбінат" та пропонуються шляхи вдосконалення планування підприємством в умовах ринкової економіки. У четвертому розділі розглядаються питання охорони праці на текстильному підприємстві.

ВСТУП

Ринкова економіка передбачає становлення та розвиток підприємств різних організаційно-правових форм, які основані на різноманітних видах приватної власності — як окремих громадян (фізичних осіб), так і їх об'єднань чи трудових колективів (юридичних осіб). З'явився такий вид економічної діяльності як підприємництво. Підприємництво — це така господарська діяльність, яка пов'язана з виробництвом та реалізацією продукції чи послуг, виконанням певних робіт. Вона має регулярний характер і відрізняється такими особливостями [7,9]:
• має свободу у виборі напрямків та методів діяльності;
• має самостійність в прийнятті рішень (в рамках діючого законодавства та встановлених норм;
• несе відповідальність за рішення, що приймаються та їх наслідки;
• не виключає ризику, збитків чи банкрутства. Підприємництво чітко орієнтовано на отримання прибутків, завдяки чому, в умовах розвинутої конкуренції, досягається задоволення суспільних потреб в певних видах товарів чи послуг. Саме отримання прибутку є причиною заінтересованості суб'єктів господарювання в результатах фінансово-господарської діяльності [2, 29, 31].
Реалізація цього принципу залежить не тільки від самостійності підприємства і необхідності самому фінансувати свої витрати без державної підтримки, але й від того, яка частина прибутку залишається в розпорядженні підприємства після сплати податків. Крім того, необхідно створити у державі таке економічне середовище, в умовах якого було б вигідно виробляти всі необхідні економіці товари, отримувати прибуток та знижувати собівартість продукції [15, 30].
Тому ясно, що в нинішніх умовах підприємницький хист повинен бути не тільки у громадян, які займаються ним самостійно, але й в керівників великих підприємств, що донедавна були державними гігантами, а нині переживають скрутні часи. Керівникам необхідно чітко розуміти цілі свого підприємства, шляхи їх досягнення, умови діяльності тощо. Все це неможливо зробити, якщо не приділяти уваги такій важливій стороні діяльності як фінансова.
Підвищення ролі фінансів у ринковій економіці значною мірою визначається рівнем фінансового планування, під яким розуміють планування надходжень і використання фінансових ресурсів.
Без фінансового планування не можна досягти того рівня управління виробничо-господарською діяльністю підприємства, який забезпечує йому успіх на ринку, постійне вдосконалення матеріальної бази, соціальний розвиток колективу. Ніякий інший вид планування не може мати для підприємства такого узагальнюючого, глобального значення, бо саме фінанси охоплюють усі без винятку сторони й ділянки його функціонування.
Фінансове планування пов'язане передусім з плануванням виробничої діяльності підприємства. Всі планово-фінансові показники базуються на показниках з обсягу виробництва, асортименту товарів та послуг, собівартості продукції [19, 25]. Вони повинні створювати необхідні фінансові умови для успішного виконання виробничих планів.
Все вище перераховане актуально й для ВАТ "Херсонський бавовняний комбінат", який раніше був одним з найбільших підприємств цієї галузі у Європі, але в перехідний період не зміг справитися з труднощами і нині переживає важкі часи. Для виводу його з кризи необхідно чітко спланувати подальшу діяльність, від слідкувати рух фінансових потоків і виробити стратегію розвитку.
Метою випускної роботи бакалавра є вивчення Законів України, підзаконних та нормативних актів, що визначають виробничу та інвестиційну діяльність підприємства, його розвиток і аналіз діяльності підприємства з метою виявлення резервів покращення ситуації, що склалася на підприємстві, шляхи його виводу з кризи тощо.
Завдання дипломної роботи:
• розкрити сутність планування і його видів для забезпечення його оптимальності;
• розкрити бізнес-план підприємства та його фінансову частину (фінансовий план);
• вивчити різноманітні методики фінансового планування та визначити найбільш придатну для даного підприємства.
Головним інструментом фінансового планування в сучасних умовах є фінансовий план підприємства (баланс доходів і витрат). Водночас широко використовуються і такі його інструменти, як платіжний календар та бізнес-план. В подальшому викладенні будуть проаналізовано основні їх характеристики, показано недоліки та переваги.
Список литературы Висновки

Розвиток ринкової економіки призвів до появи підприємства, як нового виду економічної діяльності. Підприємництво — це така господарська діяльність, яка пов'язана з виробництвом та реалізацією продукції чи послуг, виконанням певних робіт.
У дипломній роботі були розглянуті питання, пов'язані з плануванням на підприємстві. Детально розглянуті сутність, завдання, організація, процес та методи планування, а також зміст фінансового плану та порядок його складання.
Приділено особливу увагу проведенню фінансово-економічної діяльності та аналізу фінансового стану підприємства. Розглянуті питання, пов'язані із стратегічним та оперативним плануванням, описаний фінансовий план підприємства ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат» та наведені шляхи вдосконалення планування.
Були зроблені наступні висновки. Перш за все, фінансове планування — це планування всіх його доходів та напрямків витрачання грошових коштів для забезпечення розвитку підприємства. Воно здійснюється шляхом складання фінансових планів різного змісту та призначення, у залежності від завдань та об'єктів планування.
Фінансове планування проводиться такими способами:
• нормативний;
• розрахунково-аналітичний;
• оптимізації планових рішень;
• економіко-математичне моделювання.
Для виконання фінансового плану складається баланс грошових надходжень (оперативний фінансовий план).
Оперативне фінансове планування полягає у складанні та використанні платіжного календаря, у якому відбито рух грошових коштів відповідно до їх надходження та використання. За допомогою платіжного календаря постійно контролюється платоспроможність підприємства.
Виходячи з цього, був проведений аналіз фінансового стану ВАТ «ХБК». Автор намагався виявити проблеми планування підприємством, його методи та способи.
Кожен елемент планування вимагає конкретної характеристики його параметрів, вироблених спільно директором та керівництвом підприємства.

ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Закон України "Про власність" // Відомості Верховної Ради України.— 1991.—№ 20.
2. Закон України "Про підприємництво" // Відомості Верховної Ради України.—1991.—№ 14.
3. Закон України "Про підприємства в Україні" // Відомості Верховної Ради України.—1991.—№ 24.
4. Закон України "Про інвестиційну діяльність" // Відомості Верховної Ради України.—1991.—№ 47.
5. Ансофф И. Стратегическое управление.—М.:Экономика,1989.256 с.
6. Балабанов М. Т. Аналіз и планирование финансов хозяйственного субъекта. -М.: 1994. -63 с.
7. Ван Хорн Дж. К. Основы управления финансами. Пер. с англ.. М.: Финансы и статистика, 1996. 800 с.
8. Васильев Ю. П. Управление внутрифирменной системой информации. Опит США. М.: Экономика, 1984. 243 с.
9. Васильев Ю. П. Управление развитием производства. Опыт США.— М.: Экономика, 1989. 274 с.
10.Владайцев С. В. Оценка бизнеса и инноваций. М: ЛПД "Филин", 1997.-336с.
11.Герчикова И.Н. Менеджмент.— М: "ЮНИТИ", 1994. 364 с.
12.Григорьев В. В., Григорьева Г. В., Федотова М. А. Оценка предприятий. Учебное пособие. М., 1996. 300 с.
13.Губа И. Т., Игнатюк И. Н., Соловьев И. А. Рыночные отношения в АПК: маркетинг и методы управления: Учеб. Пособие. — М.: Изд-во МСХА, 1995, 280 с.
14. Декларація про планово-фінансовий стан: // Баланс. -1997. -№ 40 (44). -С. 12-17.
15. Десменд Г. М., Келли Р. Э. Руководство по оценке бизнеса. М., 1996. 335 16. Кармін Т. Р. Аналіз фінансових звітів % Підручник. -М: ІНФРА-М., 1998. -74 с
17.Ковалев В. В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности. М.: Финансы и статистика. - 1995. -432 с.
18.Крилова Т. Б. Вибір партнера: Аналіз звітів капіталістичного підприємства. -М.: Фінанси та статистика. -1998. -144 с
19. Лившиц И. Я. Введение в рыночную экономику.— М.: МП ТПО "Квадрат", 1991. 375 с.
20.Мескон М. X., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента / Пер. С англ.—М.: Дело, 1992. 387 с.
21.Московських В. П. Шляхи фінансового прогнозування в Україні // Фінанси України.: -1997. -№3. -С. 15-16.
22. Павлова Л. Н. Финансовый менеджмент. Управление денежным оборотом предприятия: учебник для вузов. М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1995, 400 с.
23.Петрович Н. А. Фінансовий план підприємства. -М.: 1995. -101 с.
24.Попов А. В. Теория и организация американского менеджмента.— М.: Изд-воМГУ, 1991. 346 с.
25. Справочник финансиста предприятия. М.: Инфра-М, 1996, 369 с.
26. Тарасова О. Р. Матеріали на допомогу користувачам прикладними програмами // Інформатика: -1997. - №12 . - 8 с.
27.Терехин В. И. и др. Экономика фирмы. Рязань: Стиль, 1996. 156 с.
28.Тони Райе, Брайн Койли. Финансовые инвестиции и риск. К.: Торгово-издательское бюро BHV, 1995. 592 с.
29.Уткин Э. А. Финансовый менеджмент.— М.: "Зерцало", 1998. — 272 с.
30. Федотова М. А. Инвестиционные решения в условиях риска //Финансы.— 1992.—№ 11.
31.Финансовое управление компанией. / Под общ. ред. Кузнецовой Е. В. М.: Фонд "Правовая культура", 1995. 384 с.
32. Финансовое управление фирмой. / Под ред. Терехина В. И.— М.: ОАО "Экономика", 1998.— 350 с.
33.Финансовый менеджмент: теория и практика. / Под ред. Стояновой Е.С. М.: "Перспектива", 1996. 405 с.
34.Хелферт Э. Техника финансового анализа. Пер. с англ. М.: "Аудит", ЮНИТИ, 1996. 663 с.
35.Хизрич Р., Питере М. Предпринимательство, или как завести собственное дело и добиться успеха. Вып. 2: Создание и развитие нового предприятия: Пер. с англ.— М.: Прогресс, 1992.— 256 с.
36.Хизрич Р., Питере М. Предпринимательство, или как завести собственное дело и добиться успеха. Вып. 4: Управление новым предприятием: Пер. с англ.— М.: Прогресс, 1993.— 176 с.
37.Шегда А. В. Основы менеджмента. К. 1998. 372 с.
38.Шеремет А. Д., Сайфулин Р. С. Методика финансового анализа. М.: Инфра-М, 1996. 172 с.
39.Шим Дж. К., Сигел Дж. К. Финансовый менеджмент. / Пер. с англ. М.: "Филин", 1996. 400 с.
40.Эванс Дж. Р., Берман Б. Маркетинг: Сокр. Пер. с англ.— М.: Экономика, 1993.— 335 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
600





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.