У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Аналіз стану зернового ринку та проблем його функціонування
Количество страниц 55
ВУЗ КНЭУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 18341.doc 
Содержание План

1. Теоретико-методологічні основи формування ринку зерна

1.1. Економічна сутність ринку зерна
1.2. Світовий ринок зерна і місце України в його формуванні
1.3. Економічна кон’юнктура і тенденції розвитку ринку зерна в Україні

2. Ефективність виробництва зерна і аналіз її досягнутого рівня

2.1.Економічна характеристика підприємства та визначення місця зерновиробництва в його економіці
2.2. Досягнутий рівень ефективності виробництва зерна і дослідження його тенденцій
2.3. Факторний аналіз ефективності виробництва зерна

3. Шляхи підвищення ефективності виробництва зерна

3.1. Заходи щодо формування повноцінного ринку зерна
3.2. Зниження трудомісткості і собівартості зерна на основі впровадження інтенсивної технології його виробництва
3.3. Підвищення врожайності зернових культур, удосконалення їх посівних площ і поліпшення якості продукції

Висновки та пропозиції
Список використаних джерел





Вступ

Історично так склалося, що зерно в Україні було і залишається мірилом достатку і добробуту. Гарний врожай хліба – це запорука стабільності економіки країни і її суспільства. У зв’язку з постійним збільшенням кількості населення на планеті стабільно високим є і попит на зернову продукцію, що є основою харчового раціону у більшості народів світу. З урахуванням того факту, що валове виробництво зернових в Україні перевищує власні потреби, можна говорити, що зростання темпів виробництва саме в цьому напрямі є фундаментом подальшого розвитку всього аграрного сектора країни та надійним і гарантованим джерелом валютних надходжень до бюджету держави.
Останніми роками у зерновому господарстві України намітилася тенденція до нарощування обсягів виробництва, що дало їй змогу повернутися на світовий ринок зернових у ролі одного з потужних виробників та експортерів зернових культур. Але свою позицію в цьому сегменті світової торгівлі ще треба довго і планомірно закріплювати. Вирішення цього завдання має відбуватися за рахунок збільшення обсягів валових зборів зерна та поліпшення його якості. Планування експортної політики держави необхідно розпочати з дослідження можливостей України як світового виробника зернових культур, а звідси – і як одного із лідерів їх експорту.
Аналіз стану зернового ринку та проблем його функціонування досліджується в наукових працях багатьох провідних економістів-аграрників України. Вивченням цього питання займалися академіки УААН П.Т.Саблук та О.М.Шпичак, професор В.І.Бойко, міністр аграрної політики І.Г.Кириленко, а також ряд інших. Багато уваги проблемам зернового ринку останнім часом приділяють також органи державної влади. Так, зокрема, з метою стабілізації продовольчого ринку Президент України видав Указ «Про додаткові заходи щодо стабілізації ринку зерна» від 19 травня 2003 р.
Метою цієї курсової роботи є:
• визначити місце України у світовій торгівлі зерна;
• дослідити сучасний стан ефективності зерновиробництва;
• запропонувати заходи щодо стимулювання виробництва зерна та підтримки сільськогосподарських товаровиробників;
• визначити напрями регулювання зовнішнього та внутрішнього ринку зерна.
Об’єктом дослідження була обрана СВК агрофірма «Перемога» Кагарлицького району. Дане господарство є передовим в районі, як по рівню роз¬витку рослинництва так і тваринництва. Це обумовлено, насамперед, висо¬ким рівнем організації сільськогосподарського виробництва, раціональним вирішенням всіх питань як на місцевому, так і на районному рівнях.
Основними джерелами інформації, які послужили для написання курсової роботи були річні звіти господарства, плани економічного і соці-ального розвитку, бухгалтерська і статистична звітність. Крім цього мето-дичною і методологічною основою досліджень послужили Закони України, Постанови Уряду з питань розвитку сільського господарства, зокрема Постанова Кабінету Міністрів “Про ринок зерна та шляхи підвищення його ефективності”, наукові праці вітчизняних та зарубіжних економістів-агра-рників, дані науково-дослідних установ та організацій, статистичні дані з розвитку сільськогосподарського виробництва України та особисті спосте-реження автора.
В ході написання курсової роботи були використані статистичні, еконо¬міко-математичні, розрахунково-конструктивний та монографічний методи дослідження та інші.
Список литературы Висновки та пропозиції
На основі проведених досліджень по виробництву зерна в СВК «Перемога» Кагарлицького району Київської області можна зробити наступні висновки:
У господарстві напрямом виробництва є молочно-мясне скотарство з розвинутим зерновиробництвом. За останні три роки розмір і структура земельних угідь майже не змінилась. Рілля складає 97,3% площі сільськогосподарських угідь. Чисельність працівників має тенденцію до зниження.
Валова продукція в 2006 р. становила 9869,8 тис.грн., а в 2007 p. 6909,6 тис.грн., що на 2960,2 тис.грн. менше проти 2006 p., а валова продукція рослинництва зросла на 175,1 тис.грн., зокрема зерна на 285,1 тис.грн.
Протягом 3 останніх років площа під зерновими культурами мала тенденцію до зниження і скоротилась на 221га. Зерновиробництво займає не значне місце в економіці СВК «Перемога» так як питома вага валового доходу галузі зернового господарства в валовому доході по господарству становить 11,8% і питома вага виробничої собівартості зерна в виробничій собівартості по господарству становить у середньому за три роки 14,1%.
Найбільшу питому вагу у структурі товарної продукції СВК «Перемога» займає молоко – 52,6%, ВРХ – 25,4%, та зернові і зернобобові 7,6%. Тобто у господарстві напрям виробництва - молочно-мясне скотарство з розвиненим зерновиробництвом. Коефіцієнт зосередженості дорівнює 0,327. Отже, СВК «Перемога» має середній рівень зосередженості галузей.
Індексний аналіз показав, що за рахунок зменшення обсягу реалізації зерна маса прибутку зменшилась на 2,8 тис.грн у звітному році порівняно з базисним. За рахунок підвищення ціни у звітному році маса прибутку зросла на 292,8тис.грн. і через підвищення собівартості 1ц зерна маса прибутку знизилася на 91,6тис.грн. У цілому маса прибутку зросла на 198,4тис.грн. у звітному році порівняно з базисним.
Кореляційний аналіз показав: у = -518,3+8,50*х1+0,249*х2-1,53*х3+8,72*х4.
1. Існує певна кількість факторів, які позитивно впливають на ефективність виробництва зерна. До цих факторів належать: урожайність зернових культур, виробничі витрати на 1га посіву і ціна 1ц зернових.
2. Кореляційна модель вважається достовірною, що показує перевірка її за критерієм Фішера. Так, фактичне значення коефіцієнта Фішера становить 4,13 , табличне значення 4,94, тобто Fф3. Провівши оцінку використання факторів-ресурсів по моделі, видно, що СВК агрофірма Перемога має оптимальне значення ефективності виробництва зерна, ніж воно розраховано теоретично.
Підвищення економічної ефективності виробництва зерна передбачає збільшення виробництва і поліпшення якості зерна, забезпечення більшої сталості зернового господарства шляхом інтенсифікації галузі, що включає ріст валових зборів, підвищення урожайності за допомогою внесення оптимальної кількості добрив, розширення посівів високоврожайних сортів і гібридів.
Отже, шляхами підвищення економічної ефективності виробництва зернових в СВК «Перемога» є:
1) підвищення урожайності зернових за рахунок подальшої інтенсифікації виробництва зерна на основі внесення оптимальної кількості органічних та мінеральних добрив, розширення посівів високоурожайних сортів і гібридів, впровадження комплексної механізації, інтенсивних та індустріальних технологій, застосування прогресивних форм організації і оплати праці з урахуванням кінцевого результату.
2) зниження собівартості, дотримуючись режиму економії, скорочення непродуктивних витрат, використання новітніх технологій;
3) максимальна збалансованість продажу зерна з наявним потенціалом в господарстві, тобто пошук нових шляхів збуту зерна.





Список використаних джерел

1. Економіка аграрних підприємств: Підручник.–2-ге вид., доп. і перероблене. /В.Г.Андрійчук. – К.: КНЕУ, 2002. – 624 с.
2. Сільське господарство України за 2007р. – Держкомстат:К.-570с.
3. Врожайні герці /Є.Мазур //Агробізнес сьогодні. - 2008. - №15-16. –С.14-19.
4. Родичі чи просто схожі /В.Набок //Агро Перспектива. -2008. -№9. –С.22-23.
5. Ситуація на ринку зерна /Ю.Романов //Діловий вісник. -2008. -№9. –С.22-23.
6. Не реалізовані плани та утопічні задуми /С.Зінченко //Агро Перспектива. -2008. -№5. –С.10-11.
7. Регулювання зернового ринку в умовах зростання світових цін /Т.О.Остапенко//Економіка і прогнозування. -2008. -№2 –С.66-79.
8. Сучасний ринок зерна в Україні /Н.М.Притула //Держава та регіони. -2008. -№1. С.137-142.
9. Сучасний стан регіонального ринку зерна /Ю.І.Савченко, Т.Ю.Приймачук, О.В.Проценко //Вісник аграрної науки. -2007. -№3. –С.65-69.
10. Україна в контексті європейського і світового виробництва зернових культур /О.А.Данилова //Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. -2006. -№6. –С.96-99.
11. Формування та розвиток інфраструктури ринку зерна /Л.Л.Мельник, О.М.Рогожа //Держава та регіони. Серія: Економіка та підприємництво. -2006. -№3. –С.199-204.
12. Інфраструктура експорту зерна та проблеми її розвитку /О.М.Політуха //Економіка АПК. -2003. -№11. –С.38-45.
13. Аналіз прогнозування цін на ринку зернових культур України /Ю.Борхаленко //Підприємництво, господарство і право. -2004. -№1. –С.126-128.
14. Економічна ефективність зернового виробництва в Україні /О.С.Обелець //Економіка АПК. -2003. -№10. –С.59-64.
15. Формування ринку насіння нових сортів озимої пшениці /В.В.Петриченко //Економіка АПК. -2003. -№6. –С.134-138.
16. Особливості аграрної політики країн ЄС та США на ринку зернових /О.Литвин //Економіка України. -2003. -№12. –С.78-81.
17. Техніко-технологічні напрями підвищення ефективності виробництва продукції рослинництва /М.П.Кононенко //Економіка АПК. -2008. -№8. –С.67-74.
18. Напрями підвищення ефективності зерновиробництва /С.М.Чмирь //Економіка АПК. -2006. -№8.-С.21-24.
19. Екологізація виробництва продукції рослинництва як фактор поліпшення її якості /Т.О.Бондур //Економіка АПК -2008. -№6.-С.39-43.
20. Забезпеченість сільського господарства сільськогосподарською технікою як запорука ефективності сільського господарства/О.В.Тихоненко// Економіка АПК. -2008. №7. –С.36-41.
21. Зерно України: Стратегія розвитку, ринки збуту, продовольча та енергетична безпека/www.golos.com.ua //Агро бізнес сьогодні. -2008. -№15-16. –С.24-26.
22. Інвестиційний клімат аграрного сектору України /М.Верницький //Агро бізнес сьогодні. -2008. -№13-14. -С.16-17.
23. Прогноз щодо врожаю в світі поліпшився//Агро бізнес сьогодні. -2008. -№12. –С.13.
24. Посівна -2008 або як забезпечити гарний урожай за браком засобів /Д.Чернишенко //Агробізнес сьогодні. -2008. -№10. –С.16-18.
25. Родичі чи просто схожі /Герхем Ворден //Агро Перспектива. -2008. -№9. С.22-23.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
240
Скачать бесплатно 18341.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.