У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Організація аналітичного і синтетичного обліку фінансових інвестицій
Количество страниц 44
ВУЗ Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 18356.doc 
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ПОТОЧНИХ ФІНАНСОВИХ ІНВЕСТИЦІЙ 5
1.1. Економічна сутність фінансових інвестицій 5
1.2. Нормативно-правове забезпечення щодо обліку фінансових інвестицій 17
1.3. Організаційно-економічна характеристика підприємства (ВАТ»Житомирський маслозавод») 20
РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ФІНАНСОВИХ ІНВЕСТИЦІЙ 25
2.1. Порядок формування фінансових інвестицій 25
2.2. Первісна оцінка фінансових інвестицій 28
2.3. Організація аналітичного і синтетичного обліку фінансових інвестицій 32
2.4. Проблеми обліку фінансових інвестицій 37
ВИСНОВКИ 41
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 44



ВСТУП

В умовах переходу до ринкової економіки виникає ще одне джерело нарощування капіталу і фінансування відтворення – фінансові інвестиції. Слід відзначити, що фінансові інвестиції хоча і набувають все більшого поширення, однак і на сьогоднішній день залишаються відносно новим та недостатньо дослідженим явищем у діяльності суб’єктів господарювання. Ситуація ускладнюються і тим, що в Україні дане питання отримало недостатньо уваги у науковій та професійній літературі. Отже, вищезазначене свідчить про актуальність досліджуваної теми та про необхідність її подальшого вивчення.
В сучасних економічних умовах зростає потреба в достовірній обліковій і податковій інформації про діяльність суб'єктів господарської діяльності. Без такої інформації неможливо зробити висновок про ефективність господарської діяльності підприємства, правильність застосування законодавства, своєчасність сплати податків тощо. Об'єктивна інформація про діяльність окремих господарських суб'єктів дає можливість контролювати відповідність діяльності підприємства тим чи іншим правилам, законам і інструкціям, що регламентують його роботу. Інвестиційна діяльність підприємства підпорядкована певній інвестиційній політиці, розробленій підприємством в складі його фінансової стратегії. Основною ціллю інвестиційної політики є забезпечення найефективніших шляхів розширення активів підприємства з позицій перспектив його розвитку і збільшення його ринкової вартості. З врахуванням цієї цілі зміст політики управління інвестиціями підприємства можна сформулювати наступним чином: інвестиційна політика представляє собою частину загальної фінансової стратегії підприємства, яка заключається у виборі і реалізації найефективніших шляхів розширення об'єму його активів для забезпечення основних напрямків його розвитку.
Метою дослідження є розроблення рекомендацій з удосконалення методики обліку та аналізу фінансових інвестицій, які сприяють трансформації вітчизняного обліку в світову систему відповідно до вимог міжнародних стандартів.
Досягнення визначеної мети передбачає постановку та вирішення наступних завдань:
- дослідження ролі і місця механізму фінансового інвестування в процесі становлення ринкової економіки;
- визначення чинників, які впливають на облікову політику підприємства в сфері фінансових інвестицій;
- дослідження видів оцінки фінансових інвестицій, які використовуються в Україні та в інших країнах;
- визначення відповідності носіїв первинної інформації потребам обліку фінансових інвестицій з використанням ПЕОМ та їх удосконалення;
- внесення пропозцій стосовно формування інформації про фінансові інвестиції в бухгалтерській звітності;
- розробка рекомендацій щодо вдосконалення методики аналізу фінансових інвестицій.
Предметом дослідження виявилися види оцінки, діюча система облiку і аналізу фінансових інвестицій та можливість її удосконалення з урахуванням міжнародної практики та національних особливостей і сучасного стану розвитку економіки України. В якості основних об'єктів дослідження вибрані інвестиційні фонди, інвестиційні компанії, інші учасники ринку цінних паперів, що представляють інвесторів.
В процесі написання роботи використовувались законодавчі та підзаконні акти, що регламентують функціонування ринку цінних паперів та інвестиційну діяльність, методичний та інструктивний матеріали з бухгалтерського обліку та звітності, праці вітчизняних та закордонних учених. У ході дослідження застосовувались методи аналізу та синтезу, угруповування та порівняння, наукової абстракції та математичного моделювання.
Список литературы ВИСНОВКИ

За чинним законодавством фінансова інвестиція — це господарська операція, яка передбачає придбання корпоративних прав, цінних папepiв, деривативів та інших фінансових інструментів. Інвестування вільних коштів у фінансові інструменти передбачає різні цілі, основними з яких є: одержання в майбутньому прибутку, перетворення вільних заощаджень у високоліквідні цінні папери, установлення контролю над підприємством-емітентом тощо.
Фінансові інвестиції — це активна форма ефективного використання вільного капіталу підприємства, яка має особливості у тому, що: здійснюється на більш пізніх стадіях розвитку підприємства, коли задоволені його потреби в реальних інвестиціях; дає можливість здійснювати зовнішнє інвестування в країні i за її межами; є незалежними видом господарської діяльності для підприємств реального сектора економіки, оскільки стратегічні завдання їх розвитку можуть вирішуватися тільки шляхом вкладень капралу до статутного фонду і придбання контрольних пакетів акцій інших підприємств; дозволяє підприємству реалізувати окремі стратегічні цілі свого розвитку більш швидко i дешево; підприємство має можливість вкладати кошти як в без ризикові інструменти, так i в спекулятивні, i, таким чином, здійснювати свою інвестиційну політику як консервативний або агресивний інвестор; потребує мінімум часу для прийняття управлінських рішень порівняно з реальними інвестиціями (проектами); виникає необхідність активного моніторингу i оперативності у прийнятті рішень при здійсненні фінансових інвестицій, оскільки фінансовий ринок має високі коливання кон'юнктури.
Залежно від мети інвестування, терміну перебування на підприємстві i ліквідності, фінансові інвестиції поділяють на довгострокові та поточні.
Довгострокові: інвестиції, що утримуються до їх погашення; інвестиції в асоційовані та дочірні підприємства; інвестиції у спільну діяльність; інші фінансові інвестиції.
Поточні: еквіваленти грошових коштів; інші поточні фінансові інвестиції.
Джерелами фінансування можуть бути: кошти державного бюджету, кредити банку, цільове фінансування і цільові надходження, прибуток підприємства, позикові кошти, вклади засновників до Статутного капіталу, кошти від продажу акцій під розширення виробництва, реконструкцію або модернізацію, інші джерела.
Більшість підприємств має в своєму розпорядженні тимчасово не зайняті грошові кошти, крім тих мінімальних коштів, які необхідні для здійснення щоденних операцій. З метою отримання прибутку такі тимчасово вільні кошти підприємство може інвестувати в окремі об`єкти різних галузей економічної діяльності. Тому розвиток фінансових вкладень є найважливішим процесом в діяльності багатьох підприємств.
Основним нормативним документом, що визначає поняття та оцінку фінансових інвестицій, є Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 12 «Фінансові інвестиції», який затверджено наказом Міністерства фінансів України 17.05.2000 р. за №284/4505. П(с)БО 12 визначає методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про фінансові інвестиції та її розкриття у фінансовій звітності.
Облік операцій з поточними фінансовими інвестиціями відображається на рахунку 35 «Поточні фінансові інвестиції».
Придбання (надходження) фінансових інвестицій відображається по Дебету рахунку 35 «Поточні фінансові інвестиції» в кореспонденції з Кредитом наступним рахунків: 162 «Довгострокові векселі одержані» - придбання в обмін на довгостроковий вексель; 18 «Інші необоротні активи» - інші необоротні активи; 30 «Каса», 31 «Рахунки в банках» - за грошові кошти; 36 «Розрахунки з покупцями та замовниками», 37 «Розрахунки з різними дебіторами» - надходження в погашення дебіторської заборгованості; 46 «Неоплачений капітал» - одержання фінансової інвестиції як внеску до статутного капіталу; 63 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками» - придбання в кредит тощо.
На підставі вищевикладеного можна зазначити:
1) своєчасне і правильне документальне оформлення операцій з фінансовими інвестиціями дозволить підприємству розширити обсяг та ступень деталізації інформації у звіті, який одночасно буде задовольняти інтереси усіх груп користувачів облікової інформації. Наприклад, дрібні акціонери найчастіше зацікавлені в інформації про розподіл дивідендів та можливість їх отримання, а власників частіше цікавить інформація про умови та можливість інвестування з метою укрупнення придбаних пакетів акцій та отримання контролю над підприємством.
2) правильна організація обліку фінансових інвестицій є запорукою стабільної та ефективної роботи підприємства.



СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 12 «Фінансові інвестиції», який затверджено наказом Міністерства фінансів України 17.05.2000 р. за №284/4505.
2. Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» // Відомості Верховної Ради – 1995-№4.
3. Закон України «Про інвестиційну діяльність» // Відомості Верховної Ради – 1991 - №47.
4. Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність і Україні» від 16.07.1999 р.№996.
5. Бухгалтерський фінансовий облік: Підручник/ За ред.. проф.. Ф.Ф.Бутинця – Житомир, ЖІТІ, 2000.-608с.
6.Бухгалтерський фінансовий облік: Підручник. /За ред. Ф.Ф. Бутинця. – 5-те вид., доп. і перероб. - Житомир: ТОВ. „Рута”, 2005. - 726 с.
7. Коблянська O.I. Фінансовий облік: Навч. посіб. — К.: Знання, 2005. — 473 с.
8. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку. – К., 2002.
9. Лишиленко О. В. Бухгалтерський фінансовий облік. Навчальний посібник. — Київ: Вид-во "Центр навчальної літератури, 2005.
10. Лук’яненко Л. І., Небильцова О. В., Коршикова Р. С. Облік фінансових інвестицій: методологія та проблеми міжнародної уніфікації: Монографія. – К.: КНЕУ, 2005. – 172 с.
11. Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках. – К., 2003.
12. Основи бухгалтерського обліку / За ред. Білухи М.Д. – К., 2002.
20. Сопко В.В. Бухгалтерський облік: Навч.посібник. – 3-тє вид., перероб. І доп. – К.: КНЕУ, 2004. – 578 с.
21.Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підруч.для студ.вищ.навч. закл. екон. спец. - 5-те вид.,допов. й переробл.-К.:А.С.К.,2004.-784с.
22. Чебанова Н.В., Василенко Ю.А. Бухгалтерський фінансовий облік: Посібник. – К.: Видавничий центр „Академія”, 2005. – 672 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
240
Скачать бесплатно 18356.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.