У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Проблеми й перспективи волонтерського руху в Україні
Количество страниц 33
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 18882.doc 
Содержание Зміст
Вступ 3
1. Волонтерський рух: суть та види діяльності 5
1.1. Поняття волонтерства та його розвиток в світі 5
1.2. Загальновизнані критерії та підходи до діяльності волонтера 9
1.3.Мотиваційні аспекти учасників волонтерського руху 12
2. Проблеми й перспективи волонтерського руху в Україні 14
2.1. Історія волонтерського руху в Україні 14
2.2. Основні напрями діяльності волонтерів в Україні 19
Висновки 28
Список використаної літератури 32


Вступ
Практично кожен з нас хоча б раз в житті по своїй волі брав на себе виконання трудових обов'язків, не вимагаючи грошової компенсації. Добровільна праця давно відома як основа економії та виховання, на яку звертають увагу владні та підприємницькі еліти розвинутих країн, де існують чітко відпрацьована система пошуку добровольців та робота з ними. СРСР із своїми історично складеними традиціями взаємодопомоги та взаємовиручки, общинно - комунальним укладом життя сприймала добровільну працю як явище природне, що не потребує додаткової спеціальної аргументації.
Метою даної курсової роботи є визначення особливостей волонтерського руху в Україні крізь призму сукупності різноманітних факторів – політичних, економічних, соціальних, культурних, ментальних тощо.
Об’єктом курсової роботи є власне волонтерський рух та волонтерська діяльність як явища. Предметом – перебіг та особливості волонтерської праці на теренах української держави.
Завданнями курсової роботи є:
1) визначення підходів до поняття волонтерства та етапів його розвитку у світі
2) дослідження перебігу діяльності волонтерів та їх мотивацій
3) розгляд історії становлення волонтерського руху в Україні
4) виокремлення та анліз основних напрямів діяльності волонтерів сучасній Україні
Волонтерами спочатку називали тих людей, що добровільно та виключно із свого бажання поступали на воєнну службу в деяких європейських країнах (наприклад, у Франції, Іспанії). Зараз від цього громіздкого визначення "волонтерства" залишилося лише слово "добровільно". Правда, додалося ще й "безоплатно".
Волонтерів називають по-різному, але всі знають, що волонтер - це людина, що допомагає сусідам, співвітчизникам та людям, які потребують допомоги, вдома чи за кордоном. Волонтери працюють в школах, лікарнях, бібліотеках, таборах з біженцями, при захисті навколишнього середовища - всюди.
Всі відомі рухи проти насильства, рабства, за покращання надання медичної допомоги, за мир та міжнародну співпрацю, проводилися з доброї волі людей.
Список литературы Висновки
По закінченні нашого дослідження можемо зробити наступні висновки:
1) Ми визначили підходи до поняття волонтерства та окреслили основні етапи його розвитку в світі. Трактовка змісту й мети волонтерського руху у Загальній декларації, прийнятій на ХІ конгресі Міжнародної асоціації волонтерів, а також аналіз світової практики волонтерства дозволяє розглядати його місце у вирішенні проблем соціалізації у таких аспектах: як ресурс соціальної роботи для створення більш сприятливих умов соціалізації на всіх рівнях, у тому числі й на рівні громади, через надання волонтерами допомоги іншим; як засіб створення більш сприятливих умов для соціалізації самих учасників волонтерського руху через активізацію та спрямування їхньої діяльності у соціально позитивне русло.
Волонтерами спочатку називали тих людей, що добровільно та виключно із свого бажання поступали на воєнну службу в деяких європейських країнах (наприклад, у Франції, Іспанії). Зараз від цього громіздкого визначення "волонтерства" залишилося лише слово "добровільно". Правда, додалося ще й "безоплатно".
Волонтерів називають по-різному, але всі знають, що волонтер - це людина, що допомагає сусідам, співвітчизникам та людям, які потребують допомоги, вдома чи за кордоном. Волонтери працюють в школах, лікарнях, бібліотеках, таборах з біженцями, при захисті навколишнього середовища - всюди.
Практично кожен з нас хоча б раз в житті по своїй волі брав на себе виконання трудових обов'язків, не вимагаючи грошової компенсації. Добровільна праця давно відома як основа економії та виховання, на яку звертають увагу владні та підприємницькі еліти розвинутих країн, де існують чітко відпрацьована система пошуку добровольців та робота з ними.
Роком виникнення волонтерського руху вважається 1859. Саме тоді французький письменник-журналіст Анрі Дюнан, вражений кривавими картинами битви при Сольферино, запропонував ідею створення Червоного Хреста – організації, яка працювала б на волонтерських засадах і надавала першу медичну допомогу пораненим бійцям. Принципами, сформульованими Дюнаном, керуються сьогодні волонтерські організації у всьому світі.
Згідно із Загальною Декларацією прав людини 1948 р. та Міжнародною Конвенцією про права дитини 1989 р., волонтери розглядаються своєю діяльністю як інструмент соціального, культурного, економічного та екологічного розвитку;
2) дослідили перебіг діяльності волонтерів та їх мотивацій. Поняття „волонтер” та „волонтерство” є дуже широким. В основу добровольності покладена здатність однієї людини безкорисливо та, у більшості випадків, анонімно виконувати роботу на благо іншої. Тобто частину часу, енергії, знань, досвіду волонтер витрачає на виконання діяльності, яка приносить користь іншим людям чи суспільству в цілому. Однак, термін „волонтерство” означає передусім діяльність на основі доброї волі.
Волонтерство – це: добровільний вибір, що визначається особистими поглядами та позицією; активна участь громадянина у житті суспільства; самореалізація в суспільній діяльності в рамках різноманітних асоціацій, доброчинних організацій та громадських об’єднань; сприяння покращенню якості та рівня життя, особистому розвитку та поглибленому почуттю солідарності; сприяння реалізації основних людських потреб заради справедливості та миру в суспільстві;
3) розглянули історію становлення волонтерського руху в Україні. СРСР із своїми історично складеними традиціями взаємодопомоги та взаємовиручки, общинно - комунальним укладом життя сприймала добровільну працю як явище природне, що не потребує додаткової аргументації. Ідеологія радянського періоду піднесла доброчинність у статус державної повинності або почесного обов'язку (наприклад, участь в комуністичних суботниках). Тим самим духовний сенс цього суспільного явища було змінено.
Відтак, істинне значення доброчинності в масовій свідомості відновиться ще не скоро - на зміну радянського прийшов новий етап розвитку України, в якому прагматизм займає домінуюче положення: те, що не приносить фінансової вигоди, сьогодні не є престижним. Проте сьогодні волонтер працює щоб отримати необхідний досвід, навички, знання та/або особисті контакти. В багатьох випадках волонтерство розглядається як прямий шлях до роботи.
Український народ після активного волевиявлення у 1991 році свого прагнення жити у незалежній державі одержав можливість утвердити себе серед розвинутих країн світу. Сьогодні в Україні зароджується суспільство, яке має базуватися на принципах свободи, творчості та гуманізму.
Формальні державні структури не в змозі реагувати на всі запити суспільства, тому особливої ваги набуває громадський рух. Про те, що цей процес розпочався і триває, не дивлячись на труднощі, свідчить поява сучасних недержавних організацій, кількість яких сягнула понад 20000. Однак, лише незначна частина цих організацій працює з волонтерами.
Варто також зазначити, що не лише громадські організації, а й державні теж намагаються розвивати волонтерський рух в Україні. Про це свідчить діяльність Соціальних служб для молоді, де поряд з професійними соціальними працівниками працюють добровільні помічники. Волонтерські служби при центрах соціальних служб для молоді поступово стали одним із напрямів державної молодіжної політики.
Відтак, ми можемо зазначити, що попит на волонтерську працю зростає з кожним роком. З'явилося багато організацій в Україні, які займаються залученням та навчанням волонтерів або тих, що спеціалізуються лише на розвитку волонтерства.
4) виокремили та проаналізували основні напрями діяльності волонтерів в сучасній Україні. Цей аспект потребує більш детального врегулювання в законодавчому полі нашої держави. Динаміка розвитку волонтерського руху з моменту здобуття Україною незалежності свідчить про постійний пошук студентами нових напрямів, форм та технологій участі у вирішенні соціальних проблем міста та області, розширення діапазону цієї участі та зв’язків з державними та недержавними соціальними службами. Стійкою є тенденція посилення професійної складової волонтерської діяльності, що, безумовно підвищує якість надання соціальних послуг. Усі ці позитивні зміни створюють більш сприятливі умови для оптимальної соціалізації волонтерів.



Список використаної літератури
1. Загальна декларація прав людини 1948 р. К.: Либідь, 2004. – 339 с.
2. Міжнародна конвенція про права дитини 1989 р. К.: Либідь, 2003. – 415 с.
3. Загальна декларація волонтерів, прийнята на ХІ конгресі Міжнародної асоціації волонтерів // Права людини: навчальний посібник. К.: Просвіта, 2002. – С. 67-80.
4. Закон України «Про соціальні послуги» № 1891- 15 від 24.06.2004 // Голос України. – 2004. – 30 червня. – С. 2-3.
5. Закон України «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю» № 2353-15 від 01.12.2005 р. // Голос України. – 2005. – 5 грудня. – С. 5-7.
6. Закон України «Про загальнодержавну програму підтримки молоді на 2003-2008 рр.» № 2353-15 від 18.01.2005 р. // Голос України. – 2005. – 22 січня. – С. 1-3.
7. Постанова Кабінету Міністрів України від 10.12.2003 № 1895 “Про затвердження Положення про волонтерську діяльність у сфері надання соціальних послуг” // Урядовий кур’єр. – 2003. – 17 грудня. – С. 4-5.
8. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 № 225-р “Про утворення Координаційної ради з питань розвитку та підтримки волонтерського руху” // Урядовий кур’єр. – 2003. – 27 квітня. – С. 3-4.
9. Проект Закону України «Про волонтерський рух». К.: ВРУ, 2006. – 68 с.
10. Бондаренко В. А. Роль школи волонтерів у становленні особистості майбутнього соціального працівника // Збірник наукових праць ТПУ, 2006. – с. 11-19.
11. Волонтерское движение: опыт, проблемы, перспективы: Рабочие материалы семинара. Киев, 24–30 сентября 2000 г. – 390 с.
12. Волонтерство. Порадник для організатора волонтерського руху /Укл. Т.Л. Лях, авт. кол.: О.В. Безпалько, Н.В. Заверіко, І.Д. Звєрєва, Н.В. Зімовець та ін. – К.: ВГЦ «Волонтер», 2001. – 552 с.
13. Волонтерська служба недержавної організації соціальної сфери. Зб. мат. – К.: БТ «Джерело», 2005. – 145 с.
14. Волонтерський рух в Україні: тенденції розвитку / Вайнола Р.Х., Капська А.Й., Комарова Н.Н. та ін. – К.: Академпрес, 2002. – 467 с.
15. Кратінова В.О., Ларіонова Н.Б., Песоцька О.П., Волонтерство як фактор особистісного професійного розвитку майбутніх соціальних педагогів та працівників // Збірник наукових праць ЛПУ, 2007. – С. 70-77.
16. Маккарлі С., Лінч Р. Управління діяльністю волонтерів. – Ресурсний центр розвитку громадських організацій «Гурт», 2008. – 279 с.
17. Організація волонтерського руху у вищих навчальних закладах: Діагностичний інструментарій: Методичні розробки /Укл. Т.О. Рудякевич – Житомир: ЖДУ, 2004. – 370 с.
18. Підготовка волонтерів до роботи у службі «Телефон Довіри». – К.: ДЦССМ, 2003. – 215 с.
19. Підготовка волонтерів та їх роль у реалізації соціальних проектів /Заг. ред. І. Звєрєвої, Г. Лактіонової. – К.: Науковий світ, 2004. – 512 с.
20. Роль засобів масової інформації та інших джерел у формуванні здорового способу життя молоді /О. Яременко, О. Балакірєва, О. Вакуненко та ін. – К.: Український ін-т соціальних досліджень, 2000. – 348 с.
21. Технологізація волонтерської роботи в сучасних умовах /За ред. проф. А.Й. Капської. – К., 2005. – 449 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
240
Скачать бесплатно 18882.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.