У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Кредитна політика банку та механізм її реалізації
Количество страниц 107
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19617.doc 
Содержание ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. ОСНОВНІ ЕЛЕМЕНТИ КРЕДИТНОЇ ПОЛІТИКИ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ 5
1.1. Сутність та необхідність кредитної політики в банках 5
1.2 Основні принципи кредитної політики комерційних банків 13
1.3 Методи зниження та моделювання кредитного ризику 25
РОЗДІЛ II. АНАЛІЗ ЧИННИКІВ, ЯКІ ВИЗНАЧАЮТЬ КРЕДИТНУ ПОЛІТИКУ КОМЕРЦІЙНОГО БАНКУ 35
2.1 Аналіз банківського кредитування та обсягів капіталу АКБ «Київ» 35
2.2 Структура та аналіз кредитного портфеля банку 48
2.3 Основні чинники кредитної політики та їх вплив на діяльність банку 53
РОЗДІЛ III. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ТА ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ КРЕДИТНОЇ ПОЛІТИКИ В БАНКАХ 67
3.1 Удосконалення організації кредитного процесу в банках на прикладі банків України 67
3.2 Кредитування інвестиційної діяльності як стратегічне направлення кредитної політики з урахуванням зарубіжного досвіду 78
ВИСНОВКИ 93
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 97
ДОДАТКИ 101


ВСТУП
На ефективність загальних трансформаційних перетворень в сучасній економіці України істотно впливають процеси розбудови банківської системи. Розвиток банківської системи України в останні роки характеризується динамічним зростанням обсягів діяльності, зокрема – обсягів кредитного портфеля, що об’єктивно спричиняє зростання рівня ризику банківського кредитування.
Ризикованість кредитування обумовлена самою природою кредитної угоди й тим, що кредитні операції посідають значне місце в загальному обсязі активних операцій майже всіх комерційних банків. Надто ризикована кредитна політика комерційного банку є однією з основних причин, що призводить до його банкрутства. В умовах сучасного трансформаційного періоду вітчизняної економіки, коли поряд з позитивними тенденціями присутні й негативні (слабкий і недостатньо прозорий фінансовий стан переважної часини суб’єктів господарювання, майже кожне друге підприємство збиткове та ін.) комерційні банки змушені постійно вдосконалювати стратегію та тактику своєї кредитної діяльності. У зв’язку з цим актуальним у сучасних тенденціях розвитку банківського сектору є дослідження механізму реалізації та вдосконалення кредитної політики банку.
Проблемам ефективного функціонування банківської системи приділяється велика увага у дослідженнях вітчизняних та зарубіжних науковців. Авторами цих праць є Батракова Л.Г., Бутинець Ф.Ф., Васюренко О.В., Валравен К., Герасимович А.М., Дзюблюк О.В., Лаврушин О.І., Масленченков Ю.С., Мороз А.М., Панова Г.С., Примостка Л.О, Савлук М.І., Тиркало Р.І., Шевцова О.Й. та інші.
Метою дипломної роботи є виявлення перспектив розвитку та вдосконалення механізму реалізації кредитної політики в банках України..
Для досягнення поставленої мети треба вирішити такі задачі:
 дослідити сутність, необхідність та основні принципи кредитної політики комерційних банків;
 розкрити основні методи зниження та моделювання кредитного ризику банку;
 дослідити чинники, що визначають кредитну політику досліджуваного банку;
 виявлення напрямів удосконалення організації кредитного процесу в банках на прикладі банків України;
 обгрунтування використання кредитування інвестиційної діяльності як стратегічного направлення кредитної політики з урахуванням зарубіжного досвіду.
Об'єктом дослідження є процес кредитування у діяльності комерційного банку з урахуванням ризикованості.
Предметом дослідження є кредитна політика банку та механізм її реалізації на прикладі АКБ «Київ».
Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою дипломної роботи є досягнення вітчизняних та зарубіжних вчених в галузі банківської справи, теорії кредиту, банківського менеджменту, теорії економічного ризику, що дали змогу проаналізувати та узагальнити існуючий досвід реалізації кредитної політики банку.
Об’єктом дослідження обрано Акціонерний комерційний банк «Київ», який створено 7 грудня 1995 року на базі акціонерного комерційного банку "Київщина", зареєстрованого Національним банком України 19 травня 1993 року за № 171 як акціонерне товариство відкритого типу.
У роботі використовувались дані статистичної звітності та інформаційні матеріали АКБ «Київ» за 2003-2005 роки. У ході дослідження застосовувалися положення діючого законодавства, методичні положення і вказівки.
Список литературы ВИСНОВКИ

Правильна організація процесу банківського кредитування, розробка ефективної та гнучкої системи управ¬ління кредитними операціями — основа фінансової та ринкової стабільності комерційних банків (з урахуванням визначального місця, що посідають кредитні операції в портфелі банківських активів).
У сучасних умовах з метою забезпечення ефективної кредитної діяльності комерційні банки розробляють власну внутрішню кредитну політику та впроваджують практичні механізми її реалізації.
Кредитна політика банку визначається, по-перше, загальними установками щодо операцій з клієнтурою, які ретельно розробляються і фіксуються в меморандумі про кредитну політику, і, по-друге, практичними діями банківського персоналу, що інтерпретує і утілює в життя ці установки.
Будь-який банк прагне вести свій бізнес ефективно, ґрунтуючись на загальноприйнятих стандартах управління та передової банківської практики, незалежній кредитній політиці,та забезпечуючи високий рівень банківських послуг. Банк формує свою кредитну політику таким чином, щоб вона була ефективною з точки зору ризиків, які приймає банк, сприяла розвитку вітчизняної економіки та задовольняла попит клієнтів на кредитні ресурси.
Загальний обсяг кредитного портфелю АКБ «Київ» за останні три роки збільшується особливо високими темпами, а висока частка кредитного портфелю в загальних активах підтверджує пріоритетність цього виду активів в забезпеченні доходів банку. Управління активами банку здійснювалось відповідно до його стратегічних програм по напрямках і порядку розміщення власних і залучених коштів. При цьому вирішувалось подвійне завдання: забезпечення прибутковості роботи, дотримання нормативів ліквідності та зниження ризиків. В свою чергу проведений аналіз банківського кредитування та обсягів капіталу банку АКБ «Київ» вказує на ризиковану політику досліджуваного банку щодо формування активів.
2005 рік супроводжувався нарощуванням капіталу, ресурсної бази, кредитного потенціалу, запровадженням нових видів послуг.
Аналіз кредитного портфелю АКБ «Київ» показав, що у 2005 році пріоритетом у банківському кредитуванні банку були кредити в інвестиційну діяльність, короткострокові кредити, кредити наданих юридичним особам, кредити в національній валюті, позики забезпечені незавершеним будівництвом та нерухомістю. Це дає підстави стверджувати, що обрана банком кредитна політика спрямована на мінімізацію кредитного ризику.
Також аналіз показав, що за 2005 рік поліпшилась якість кредитного портфелю.
Основою кредитної політики АКБ «Київ» в 2005 році був виважений підхід до вибору потенційних позичальників, аналіз ефективності проектів, що пропонуються до кредитування, ретельна оцінка платоспроможності позичальника та якості застави, а також об'єктивна оцінка якості активів позичальника. З метою підтримання належної якості кредитних вкладень банк користувався принципами обережності при розгляді заявок на отримання кредиту.
Кредитна політика обрана АКБ «Київ» сприяє збільшенню обсягу кредитного портфелю банку досить швидкими темпами. Це відбувається завдяки зваженого підходу до реалізації кредитної політики, в результаті чого клієнти банку отримують повний комплекс кредитного обслуговування.
Дослідження удосконалення кредитного процесу в банках України показав, що кредитна політика українських банків в останні роки спрямована на удосконалення організації кредитного процесу, що пояснюється високою конкуренцією між банками. Кожен банк намагається провадити таку кредитну політику, яка привабить якомога більше клієнтів, тим самим забезпечить зростання прибутковості. основна мета яких полягає в тому, щоб зробити свої послуги ще більш орієнтованими на клієнта та прискорити строки їх надання, підтримуючи при цьому найвищі стандарти професійного аналізу кредитних ризиків.
Згідно з принципами кредитної політики комерційних банків нами запропоновані такі етапи розробки кредитної політики банку АКБ»Київ»: аналіз кредитної діяльності банку за попередній період; дослідження факторів зовнішнього кредитного середовища та прогнозування їх розвитку; оцінка внутрішнього ресурсного потенціалу банку і можливостей його розвитку; формування системи стратегічних цілей кредитної політики; обґрунтування типу кредитної політики вибирається з урахуванням допустимого рівня ризику проведення кредитних операцій; розробка основних параметрів організації кредитного процесу і визначення міри відповідальності кредитних менеджерів різного рівня; формування механізму контролю за здійсненням кредитної політики; загальна оцінка ефективності розробленої кредитної політики.
Дослідження стану інвестиційного кредитування показало, що вУкраїні часів незалежності відбулося суттєве зниження впливу кредиту (у тому числі банківського) на інвестиційні процеси. Потреба у більш активному використанні банківського кредиту як інвестиційного ресурсу у національній економіці викликана тим, що в умовах різкого скорочення централізованих інвестиційних джерел і домінування у структурі джерел фінансування інвестицій коштів господарюючих суб'єктів рівень задоволення інвестиційного попиту ще далекий від необхідного. При цьому значна частина попиту на позиковий капітал концентрується у банківському секторі.
Основними перешкодами, що стримують сьогодні активність банків на ринку інвестиційних кредитів, є:
 низька капіталізація, яка автоматично звужує можливості банків на ринку кредитування;
 обмеженість у «довгих» коштах;
 неефективність або взагалі відсутність методик інвестиційного кредитування та оцінки ризиків, які виникають при його реалізації.
За таких обставин завдання підвищення ролі банківського кредиту як ресурсного джерела інвестицій є невіддільним від лібералізації доступу іноземного банківського капіталу на фінансовий ринок України, прискорення формування національних заощаджень, удосконалення форм і методів кредитування інвестиційних проектів на рівні банків.
Надаючи довгострокові інвестиційні кредити усім категоріям клієнтів, банки сприяють розвитку регіону, який обслуговують. Це, безумовно, впливає на підвищення життєвого рівня населення краю. Щоправда, зазначений вид кредиту пов'язаний зі значними ризиками, оскільки вплив як зовнішніх (головним чином економічних), так і внутрішніх факторів (зокрема управлінських помилок) може призвести до збитків у процесі такої діяльності банку.
Одним з важливіших напрямків підвищення ролі банківського кредиту у фінансуванні інвестицій є удосконалення форм і методів їх кредитування.
Українським банками практично використовувати сучасні кредитні інструменти фінансування інвестиційних програм, такі як:
 синдиковане кредитування, перевагами якого є диверсифікація та перерозподіл кредитних ризиків між банками-кредиторами;
 переоблік векселів;
 застосування лізингових операцій;
 застосування технологій інвестиційних фондів;
 участь позичальника у фінансуванні довгострокових інвестиційних проектів;
 встановлення довгострокових партнерських стосунків між: банком та позичальником.
Для того, щоб контролювати зазначений фактор ризику, фінансово-кредитні установи мають розробляти й упроваджувати відповідну політику з довгострокового інвестування, орієнтовану на формування такого кредитного портфеля, який сприяв би мінімізації кредитного ризику.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Закон України «Про банки і банківську діяльність» Відомості Верховної Ради, 2001, N 5-6, ст.30.
2. Закон України «Про Національний банк України» Відомості Верховної Ради, 1999, N 29, ст.238.
3. Закон України «Про заставу» № 2654-XII від 02.10.1992.
4. Закон України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» № 978-IV від 19.06.2003.
5. Закон України «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати» № 979-IV вiд 19.06.2003.
6. А. М. Герасимович, М. Д. Алексеєнко, І. М. Парасій-Вергуненко аналіз банківської діяльності Підручник. — За ред. А. М. Герасимовича. — К.: КНЕУ, 2006. — 600 с.
7. Алексеєнко М. Д. Капітал банку: питання теорії і практики. - К.: КНЕУ, 2002. — 276 с.
8. Андрєєва Г.І. Основні види ризиків іпотечного кредитування та шляхи їх зниження // Вісник Української академії банківської справи.- 2004.- № 1.- C.90-93
9. Аржевітін С. Формування банківського менеджменту в Україні // Вісник Національного банку України. – 2001. - №5. - C. 24.
10. Бюлетень НБУ. - 2005. - №8. - С. 82.
11. Волохов В. Структура зобов'язань комерційних банків як фактор ефективності їх кредитних операцій. // Вісник НБУ. — 2002.— MS 8. —С. 45 — 47.
12. Волощук І. П., Данилюк О. В. Управління якістю банківських послуг: теоретичний аспект. — К.: Науковий світ, 2001. — 45 с.
13. Грушко В.І., Лаптев С.М., Любунь О.С. Банківський нагляд: Навчальний посібник. - К.: Центр навчальної літератури, 2004. - 264 с.
14. Денисенко М. П. Гроші та кредит у банківській справі. — К.: Алерта, 2004. — 478с.
15. Кириченко О. А., Гіленко І. В., Роголь С. Л., Сиротян С. В., Нємой О. М. Банківський менеджмент: Навч. посібник для студ. екон. спец. - 3. вид., перероб. і доп. — К.: Знання-Прес, 2002. — 438 с.
16. Ковальов О.П. Методологія управління кредитними ризиками // Формування ринкових відносин в Україні. - № 3. – 2006. – с.31-35.
17. Ковальчук А. Т. Банківський кредит: правові засоби повернення. — К.: Знання, 2001. — 150 с.
18. Кокошко М. Банки і ринок // Вісник Національного банку України. – 2000. - №7. – С. 7.
19. Корнієнко Т. Стратегічне управління активами та пасивами комерційного банку в умовах перехідної економіки // Вісник Національного банку України. – 2001. - №10. – С. 14.
20. Коршикова Т.В. Контроль та управління ризиками в кредитній діяльності банків // Вісник Національного банку України (укр.).- 2003.- № 1.- C.24-26.
21. Кот Л.Л. Банківський кредит у трансформаційній економіці: Питання теорії, методології, практики. — К.: Знання України, 2003. — 93 с.
22. Кравець В.М., Кравець О.В. Західноєвропейський банківський бізнес: становлення і сучасність / За ред. B.I. Міщенка. — К.: Знання-Прес, 2003. — 470 с.
23. Крайник О. П., Клепикова З. В. Фінансовий менеджмент: I. Навчальний посібник. II. Збірник вправ. - Л.: Інтелект, 2001. — 258c.
24. Лобода Д.Л. Новые методы оценки рисков кредитного портфеля // Вісник Української академії банківської справи.- 2003.- № 2.- C.48-54
25. Луців Б. Л. Банківська діяльність у сфері інвестицій. - Т.: Економічна думка, 2001. — 320 с.
26. Орлюк О.П. Банківська система України. Правові засади організації. - К.: Юрінком Інтер, 2003. - 240 с.
27. Остапишин Т., Штейн О. Стратегічний підхід в управлінні комерційним банком // Юридичний Вісник. – 2001. - №11. – С. 13.
28. Павлюк С.М. Кредитні ризики та управління ними // Фінанси України (укр.).- 2003.- № 11.- C.105-112
29. Петрук О.М. Банківська справа: Курс лекцій / За ред. д.е.н., проф. Ф.Ф. Бутинця. - Житомир: ЖДТУ, 2003. - 456 с.
30. Прасолова С. Особливості формування кредитної політики банків України з довгостркового інвестування // Вісник НБУ. - № 11. – 2004. – с.58-61.
31. Примостка Л. О. Аналіз банківської діяльності: сучасні концепції, методи та моделі. - К.: КНЕУ, 2002. — 316 с.
32. Примостка Л.О. Кредитний ризик банку: проблеми оцінювання та управління // Фінанси України (укр.).- 2004.- № 8.- C.118-126.
33. Савлук М. І., Мороз А. М., Пуховкіна М. Ф., Лазепко І.М., Шамова І. В. Гроші та кредит: Підручник. - К.: КНЕУ, 2001. — 602 с.
34. Синки Дж. Управление финансами в коммерческих банках. — М.: Catallaxy. — 1994. — С. 744-752.
35. Скибенко С. Т., Халява С. П., Цвєткова Л. О. Банківські операції: Навч. посіб. для студ. екон. спец. - К.: Укоопосвіта, 2002. — 240 с.
36. Слобода Л.Я. Зарубіжний досвід регулювання кредитних ризиків та перспективи його застосування у вітчизняних банках // Регіональна економіка (укр.).- 2004.- № 3.- C.209-218
37. Слобода Л.Я., Салюта Ю.М. Вдосконалення методів регулювання рівня кредитних ризиків у банківському менеджменті // Регіональна економіка (укр.).- 2003.- № 4.- C.134-140
38. Супрунович Е.Б. Основы управления рисками. Риск - практикум // Банковское дело (рус.).- 2002.- № 2.- C.13-17
39. Тиркало Р. І., Гуцал І. С., Чайковський Я. І., Андрушків Т. І., Галапуп Н. Д. Банківська справа: Навч. посіб.. - Т.: Карт-бланш, 2001. — 314 с.
40. Фролов С. М., Деркач М. А. Банківська справа: Навч. посіб. для студ. екон. ф-тів ун-тів. - Суми: СумДУ, 2001. — 206 с.
41. Центральні банки: організаційно-правові засади. — К.: Т-во "Знання", КОО. — 2004. — С. 86.
42. Щибиволок З. І. Аналіз банківської діяльності Навч. посіб. — К.: Знання, 2006. — 311 с.
43. Річний звіт Національного банку України за 2005 рік // bank.gov.ua/Of_vydan/Annual%20Reports/A_report_2005.pdf.
44. Сайт Національного банку України//www.bank.gov ua.
45. Сайт АКБ «Укрсоцбанк» // www.usb.com.ua/.
46. Сайт ПроКредитБанк //www.procreditbank.com.ua.
47. Сайт ВАТ «ВАБанк» // www.vabank.ua.
48. Сайт АБ «Брокбізнесбанк» //www.bankbb.com.ua.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
250
Скачать бесплатно 19617.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.