У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Теоретичні аспекти та організація обліку малоцінних та швидкозношувальних предметів на підприємстві
Количество страниц 47
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19627.doc 
Содержание ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ МАЛОЦІННИХ ТА ШВИДКОЗНОШУВАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ 5
1.1. Групування засобів праці в обліку 5
1.2. Основи побудови бухгалтерського обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів 7
1.3. Особливості ведення підприємствами водо-, теплопостачання та водовідведення обліку за національними Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку 9
РОЗДІЛ 2. ХАРАКТЕРИСТИКА ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОГО СТАНУ БІЛОПІЛЬСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА „ВОДОКАНАЛ” 12
2.1. Загальна характеристика БКП „Водоканал” 12
2.2. Аналіз капіталу ВКП „Водоканал” 14
2.3. Оцінка фінансового стану підприємства 17
РОЗДІЛ 3. ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ МАЛОЦІННИХ ТА ШВИДКОЗНОШУВАЛЬНИХ ПРЕДМЕТІВ НА ПРИКЛАДІ БІЛОПІЛЬСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА „ВОДОКАНАЛ” 22
3.1. Облікова політика підприємства в частині обліку запасів 22
3.2. Документальне оформлення руху МШП в БДК „Водоканал” 24
3.3. Аналітичний і синтетичний облік МШП на підприємстві 25

3.4. Шляхи вдосконалення обліку 26
ВИСНОВКИ 28
ЛІТЕРАТУРА 31
ДОДАТКИ 34

ВСТУП

Актуальність теми дослідження. В сучасних умовах система функціонування підприємств супроводжується безперервним кругообігом ресурсів, значне місце в яких займають малоцінні та швидкозношувальні предмети. В зв’язку з цим питання удосконалення їх обліку, оцінки і документального оформлення визначають актуальність теми роботи.
Це стосується також створення якісно нової системи управління матеріальними запасами, в якій визначну роль відіграє система їх аналітичного обліку і внутрішньогосподарського контролю. Вирішення питань, пов’язаних з теоретичним визначенням і впровадженням в практику сучасних методів обліку і внутрішньогосподарського контролю, повинно здійснюватись за допомогою їх автоматизації і комп’ютеризації.
Потребують чіткого визначення питання малоцінних і швидкозношуваних предметів (МШП).
Вагомий внесок в теоретичну розробку проблем організації і ведення бухгалтерського обліку і внутрішньогосподарського контролю матеріальних запасів внесли вітчизняні вчені М.Т.Білуха, Ф.Ф.Бутинець, А.М.Герасимович, М.В.Кужельний, А.М.Кузьминський, В.Г.Лінник, Г.Г. Кирейцев, П.П.Німчинов, Ю.І.Осадчий, М.С.Пушкар, В.Я.Савченко, В.В.Сопко, Н.М.Ткаченко, М.Г.Чумаченко, В.Г.Швець, а також зарубіжні П.С.Безруких, С.О.Марченко, А.Ш.Маргуліс, П.П.Новиченко, В.Ф.Палій, І.І.Поклад, Я.В.Соколов, В.І.Стражев, С.О.Щенков та інші.
Незважаючи на те, що в напрямку підвищення ефективності обліку на виробництві і посиленню внутрішньогосподарського контролю ведеться визначна робота, проте залишаються проблеми, які свідчать, що аспекти обліку і контролю матеріальних запасів на підприємствах в умовах використання електронних обчислювальних машин (ЕОМ) вивчені і розкриті недостатньо та потребують подальшого поглиблення і доповнення.
Мета і завдання дослідження полягають у розробці рекомендацій і пропозицій щодо удосконалення обліку операцій з МШП.
Відповідно до цільової спрямованості роботи на дослідження поставлені такі завдання:
- визначити групування засобів праці в обліку;
- дослідити стан обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів;
- визначити особливості ведення підприємствами водо-, теплопостачання та водовідведення обліку за національними Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку;
- дослідити методологію обліку МШП на підприємстві, що обрано об’єктом дослідження.
Об’єктом дослідження є Білопільське комунальне підприємство „Водоканал”.
Предметом дослідження обрано організацію і методологію обліку операцій з МШП та їх використання у діяльності підприємства.
Методи дослідження включають загальнонаукові та емпіричні прийоми економічної науки. У процесі дослідження стану обліку використовувались такі методи, як порівняння, аналіз, конкретизація методології. Застосовувались під час дослідження обліку також емпіричні прийоми, до яких належать розрахунково-аналітичні, а також прийоми документалістики, інформатики та синтезування.
Список литературы ВИСНОВКИ

Провівши дослідження, можна зробити наступні висновки.
1. До оборотних малоцінних та швидкозношуваних предметів належать предмети, які використовуються протягом не більше одного року або нормального операційного циклу, якщо він більше одного року, такі як інструменти, господарський інвентар, спеціальне оснащення, спеціальний одяг та ін. Всі МШП згідно з вимогами стандартів бухгалтерського обліку класифікують, виходячи з однієї з наступних ситуацій: якщо строк корисної експлуатації МШП перевищує один рік, їх включають до складу необоротних активів і амортизують; якщо МШП знаходяться на складі і відповідають вимогам П(С)БО 9 “Запаси”, вони обліковуються у складі запасів; якщо МШП передані в експлуатацію в поточному звітному періоді, вони визнаються витратами звітного періоду.
2. Основними завданнями обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів є: визначення первісної вартості придбаних МШП; контроль за їх зберіганням як в період перебування на складі, так і в період експлуатації в цехах, відділах підприємства; контроль за правильністю використання МШП під час їх експлуатації. Правильна організація бухгалтерського обліку МШП на підприємстві передбачає своєчасне складання первинних документів, дотримання правил при прийманні МШП на склад і відпуску їх в експлуатацію.
3. Аналітичний облік малоцінних та швидкозношуваних предметів ведеться за видами предметів по однорідних групах, встановлених, виходячи з потреб підприємства. З метою забезпечення збереження даних предметів в експлуатації на підприємствах повинен бути організований належний контроль за рухом МШП, зокрема, оперативний і кількісний облік. Відповідним чином повинен бути організований аналітичний облік МШП, які повернуті на склад з експлуатації.
4. Облік МШП здійснюється на рахунку 22 “Малоцінні та швидкозношувані предмети”.
5. Суттєвим недоліком є і те, що в П(С)БО 2 “Баланс” (ф.№1) відсутні позиції для відображення МШП. Включення МШП до статті “Виробничі запаси” в Балансі (ф.№1) не можна вважати обгрунтованим, оскільки зміст статті “Виробничі запаси” не розкриває інформації про їх фактичний стан. В зв’язку з цим пропонується в Балансі (ф.№1) виділити окрему статтю для відображення в ній інформації з МШП, що визначено в П(С)БО 9 “Запаси”.
6. Запропонована схема ведення обліку малоцінних і швидкозношуваних предметів, коли включення або виключення МШП з реєстру оперативного обліку може здійснюватися тільки на підставі первинних документів, що підтверджують надходження МШП або, відповідно, на підставі акта їх списання. Аналогічно мають бути підтверджені первинними документами видача МШП зі складу та їх повернення на склад підприємства, дозволить більш точно визначати собівартість продукції, виготовленої з їх використанням, та, відповідно, підвищить якість інформаційного забезпечення системи управління прибутком на підприємстві.
Облік МШП було досліджено на підприємстві комунальної галузі – Білопільське комунальне підприємство „Водоканал”.
Нами було проведено аналіз фінансово-господарського стану підприємства, розраховані показники його ліквідності і платоспроможності за період з 01.01.2005 року по 01.01.2008 рік.
За аналізуємий період валюта балансу зменшилась на 2493,6 тис. грн., що свідчить про погіршення фінансового становища підприємства, про скорочення підприємством своєї господарської діяльності.
В активах підприємства на кінець звітного періоду найбільшу питому вагу займають оборотні активи – 70,30%. Негативним моментом в діяльності підприємства є те, що оборотні активи підприємства в основному сформовані за рахунок дебіторської заборгованості. Доля грошових коштів та поточних фінансових інвестицій в загальній сумі оборотного капіталу дуже низька. На кінець звітного періоду спостерігається відсутність у підприємства виробничих запасів.
Розраховані коефіцієнти ліквідності підприємства свідчать про те, що при умові своєчасного проведення розрахунків з дебіторами підприємство може покрити свої поточні зобов’язання.
Питома вага основних засобів складає 19,13%. Рівень фізичного і морального зносу основних засобів підприємства на кінець звітного періоду складає 39%.
Розраховані коефіцієнти фінансової стійкості свідчать про те, що:
- доля власного капіталу в загальній сумі засобів, авансованих у його діяльність низька;
- підприємство практично не має власних оборотних засобів.
Підприємство нерентабельне. Основним видом діяльності підприємства є надання послуг по комунальному та побутовому водопостачанню. Витрати по виконанню робіт (наданню послуг) значно перевищують дохід (виручку) від їх реалізації. Отже від своєї діяльності підприємство отримує збитки.
Для вирішення проблем, що виникли на підприємстві, враховуючи специфіку виробництва, необхідно:
1. Залучити до співпраці більшу кількість замовників на отримання послуг.
2. Знайти шляхи одержання підприємством додаткових коштів, для розширення своєї діяльності.
3. Проводити ефективну політику управління дебіторською заборгованістю підприємства.
4. Контролювати витрати, збитки в процесі господарської діяльності.


ЛІТЕРАТУРА

1. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”. - Відомості Верховної Ради (ВВР), 1999, № 40
2. Постанова Кабінету Міністрів України Про затвердження Програми реформування системи бухгалтерського обліку із застосуванням міжнародних стандартов від 28 жовтня 1998 р. №1706 - Офіційний вісник України № 46 1998
3. Наказ Мінфіну України від 20.10.1999 № 246 «Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку», зареєстрований Мін'юстом України 02.11.1999р. за № 751/4044. Офіційний вісник України, рік 1999, 19.11.1999, N 44, стор.236
4. П(С)БО 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності" http://uk.wikipedia.org
5. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 «Запаси», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 20.10.99 №246, із змінами // http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi
6. Антоненко С. Вступ до бухгалтерського обліку: - Л.: Галич, 2005. – 158с.
7. Бабіч В. В., Сагова С. В. Фінансовий облік (облік активів): Навч. посіб. — К.: КНЕУ, 2006. — 282 с.
8. Борщ Н. Національні особливості обліку МШП. // Податки та бухгалтерський облік. – 2001. - № 13. – с.24-36.
9. Бурова Т. А., Корнієнко О. С. Бухгалтерський облік та аудит для менеджерів. — Миколаїв: НУК, 2007. — 128с.
10. Бутинець Ф. Ф., Чижевська Л. В., Герасимчук Н. В. Бухгалтерський управлінський облік. — Житомир: ПП "Рута", 2007. — 448с.
11. Бутинець Ф. Ф. Бухгалтерський фінансовий облік. — Житомир : ПП "Рута", 2007. — 448с.
12. Бутинець Ф. Ф., Шатило Н. В. Податковий облік в Україні: Навч. посіб.. — Житомир, 2007. — 927с.
13. Буханцева М. В., Каменська Т. О., Церетелі Л. Г. Бухгалтерський облік витрат на підприємстві: Посіб. / М.В. Буханцева (упоряд.), Г.В. Негода (упоряд.). — К.: Редакція журналу "Вісник податкової служби України, 2005. — 80с.
14. Бухгалтерський облік в Україні: нормативна та методична база: Навч. посіб. / Г. Партин (уклад.). — Л. : Магнолія плюс, 2006. — 264с.
15. Бухгалтерський облік за національними стандартами: Практ. посіб., нормативне забезпечення / Я.Д. Крупка (уклад.) — Т.: Економічна думка, 2007. — 236с.
16. Бухгалтерський облік і аудит: Навч.-метод. посіб. / Т. М. Пахомова (уклад.). — Ніжин: НДУ, 2006. — 162с.
17. Бухгалтерський облік і фінансова звітність - об'єкти фінансового контролю: Метод. посібник / Державна контрольно-ревізійна служба. / П.К. Германчук (кер.колективу авт.-упоряд.). — К. : Атіка; Ельга-Н, 2003. — 303с.
18. Бухгалтерський облік та звітність в Україні: Зб. нормативно-правових актів: Станом на 1 липня 2007р. / М. І. Камлик (уклад.). — К.: Атіка, 2007. — 752с.
19. Бухгалтерський облік у документах: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Міністерство освіти і науки України / Л. М. Чернелевський (ред.). — К.: Пектораль, 2005. — 396с.
20. Бухгалтерський облік у малому бізнесі. — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2006. — 67с.
21. Бухгалтерський облік: збірник систематизованого законодавства / Я. Кавторєва (уклад.). — 11-е вид., переробл. і доп. — Х.: Фактор, 2007. — 672с.
22. Бухгалтерський облік: Зб.нормативних документів з коментарями спеціалістів. — Тернопіль, 2004. — 216с.
23. Гольцова С. М., Плікус І. Й. Бухгалтерський облік: Навч. посібник для студ. вищих навч. закл.. — Суми: Університетська книга, 2006. — 255с.
24. Даньків Й. Я., Лучко М. Р., Остап'юк М. Я. Бухгалтерський облік у галузях економіки: навч. посібник. — 3-тє вид., перероб. і доп. — К.: Знання, 2007. — 243c
25. Даньків Й. Я., Остап'юк М. Я. Бухгалтерський облік: підручник. — К. : Знання, 2007. — 469c.
26. Задорожний З. В., Гугул Г. І., Лещишин Л. Г. Податковий облік: Навч. посібник / Тернопільський держ. економічний ун-т. — Т. : Економічна думка, 2005. — 287с.
27. Зінкевич О. В., Левицька С. О., Мосійчук М. М., Нагавичко І. ., Немкович О. Б. Бухгалтерський облік в галузях народного господарства. — Рівне : НУВГП, 2006. — 454с.
28. Облік малоцінних і швидкозношуваних предметів / Карнобацька Л.Є., // Молода академія – 2008: Збірка тез доповідей Всеукраїнської науково-технічної конференції студентів і молодих учених. – Дніпропетровськ: НМетАУ, 2008. – С. 192.
29. Пархоменко В.М., Баранцев П.П. Реформування бухгалтерського обліку в Україні. Плани рахунків.Загальний та спрощений. Регістри бухгалтерського обліку. Коментарі. Ч.III; -Луганськ, “Футура”, ДСД “Лугань”, 2008. Стор.175-182.
30. Пашинський О. Бухгалтерський облік: Навч. посібник. - К. Либідь, 2003. – 314с.
31. Посібник з переходу на нову систему бухгалтерського обліку. /АМР США/IBTCI. –К.:2000. Стор 97-99.
32. Сопко В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник. — 3-тє вид., перероб. і доп. — К.: КНЕУ, 2004. — 578 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
240
Скачать бесплатно 19627.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.