У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Оцінка параметрів геомагнітного поля всередині багатоповерхових будівель та взаємодій його з побутовими антропогенними електромагнітними полями
Количество страниц 74
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19644.doc 
Содержание Зміст
Вступ 3
Розділ 1. Спільна характеристика геомагнітних полів та електромагнітних полів і методики оцінки параметрів вказаних полів
1.1 Магнітні поля і їх класифікація 7
1.2 Геомагнітні поля, їх властивості і оцінка параметрів 11
1.3. Побутові антропогенні дії електромагнітних полів 22
Розділ 2. Особливості геомагнітного поля усередині багатоповерхових будівель і його взаємовплив з побутовими антропогенними електромагнітними полями в умовах Курської області
2.1 Курська магнітна аномалія як чинник впливу на магнітні поля в Курській області 24
2.2 Параметри геомагнітного поля в багатоповерхових будівлях 30
2.3 Побутові антропогенні електромагнітні поля і їх взаємодія з геомагнітними полями в багатоповерхових будівлях 36
Розділ 3. Залежність параметрів ГМП, ЕМП і здоров'я людини в Курській області та способи її оптимізації
3.1 Вплив геомагнітних полів в багатоповерхових будівлях, пов'язаний з побутовими антропогенними електромагнітними полями, на здоров'я людини 39
3.2 Оптимізація геомагнітних усередині багатоповерхових будівель та його дії з побутовими антропогенними електромагнітними полями 56
Висновок 66
Список використаної літератури 71
Список скорочень 75


Вступ
Актуальність дипломної роботи. Магнітні властивості виявляються на всьому світі, що оточує нас: від елементарних часток до безмежних космічних просторів. Інтерес до питання про вплив магнітного поля виник у відносно давні часи. «Ще в давнину в Китаї знали про особливі властивості залізняку, який містить атоми заліза різного ступеня окислення, названа згодом магнетитом» . Різке збільшення наукових досліджень і публікацій по магнітобіології відмічається з 1960-х років. Відкриття таких напрямів науки як геліобіологія і космічна біологія з повною підставою пов'язують з іменами А.Л. Чижевського і В.І. Вернадського.
Магнітобіологія вивчає вплив зовнішніх штучних і природних магнітних полів (МП) на біологічні системи (клітина, організм, популяція і так далі). «Відомо, що слабкі магнітні поля (СМП, 102- 10-3 мкТл) здатні міняти функціональний достаток біологічного об'єкта». При дослідженні дії СМП на біологічний об'єкт використовують різні конфігурації і діапазони магнітних полів (ослаблене геомагнітне поле, постійне МП, змінне МП, комбіновані МП). Інтерес до дії ослабленого геомагнітного поля (ОМП) обумовлений важливою роллю геомагнітних полів в життєдіяльності біосистем, популяцій, а так само корекцією магнітних санітарних норм. Відомо, що ослаблення МП в 3-4рази викликає порушення функції нервової діяльності людини і тварин. Проте систематичних досліджень дії ослабленого ГМП на різних рівнях організації біологічних систем при одному і тому ж ступені дії мало. В даний час не ясний клітинний і молекулярний механізм дії МП. Існують припущення, що дія МП на біологічний об'єкт пов'язаний із зміною стану конформації окремих молекул, що містять парамагнітні атоми (кисень, оксид азоту, гемопорфірин, каротин, цитохроми і так далі), а так само, транспортом електронів або іонів (перенесення електронів в органеллах (мітохондрія), транспорт іонів в біологічних мембранах і так далі).
Актуальність теми обумовлена як необхідністю дослідження комплексної залежності геомагнітного поля усередині багатоповерхових будівель і його взаємодії з побутовими антропогенними електромагнітними полями, так і перспективами вживання результатів в практиці.
Дослідження, проведені фахівцями різних країн за останні роки виявили ще одну небезпеку, а саме, наявність в житлових приміщеннях, офісах і ін. джерел змінного електромагнітного випромінювання (поля), які у декілька разів (а то і на лад) перевищують умовну межу безпеки.
Джерелами небезпечних електромагнітних полів є всі прилади пов'язані з нагрівом, у тому числі грилі, електропраски, витяги, холодильники, телевізори, комп'ютери, блоки живлення, а також різні кабельні лінії, розподільні щити, лінії електропередач і тому подібне.
Тривале знаходження людини в геопатогенній зоні викликає відчуття дискомфорту, спільну слабкість, сонливість або безсоння, головні болі, мігрень, нез'ясовну нервозність, почуття страху, печіння і колення в тілі, судоми в ногах, охолоджування кінцівок і ін.
Ступінь наукової вивченості проблеми. Дослідженнями і розробками, проведеними останнім часом російськими ученими і винахідниками, зроблений великий крок в справі впровадження нових технологій безпеки, отримані ними нові унікальні результати, не дивлячись на відсутність закінченої ладної теорії, вже дозволили створити цілий ряд ефективних пристроїв захисту від шкідливої енергетичної дії, які вже активно упроваджуються в життя.
Такі фізичні чинники як магнітне поле, лазерні промені, ультразвукові коливання і ін. привертають все більшу увагу учених у зв'язку з перспективою їх використання, як для стимулювання життєвих процесів живих організмів, так і для досліджень в області екології і генетики.
Вивчення взаємодії електромагнітних полів з біологічними системами дало цінні результати в різних галузях (медицині, техніці виявлення наслідків ядерних вибухів, сільському господарстві і так далі). Проте відомий і негативний вплив на організм людини електромагнітних полів певних частот і напруг (професійні захворювання працівників електротранспорту, радіо- і телестанцій, радарних установок і так далі). У зв'язку з цим виникає необхідність розробки методів дослідження взаємодії електромагнітних полів з біологічними об'єктами, у тому числі і їх мутагенною активністю.
Досягнення сучасної цивілізації і швидкі темпи науково-технічного розвитку приводять до неконтрольованих змін в біосфері, які впливають на функціонування живих систем, у тому числі на спадковість і мінливість.
Метою даної роботи була оцінка параметрів геомагнітного поля усередині багатоповерхової будівлі і аналіз його взаємодії з побутовими антропогенними електромагнітними полями в умовах.
Завдання роботи:
- досліджувати, що являють собою магнітні поля двох видів – геомагні поля і антропогенні електромагнітні;
- вивчити особливості геомагнітних полів в багатоповерхових будівлях і оцінити їх взаємовплив з електромагнітними побутовими антропогенними полями;
- вивчити вплив цих магнітних полів на здоров'ї людини і можливості оптимізації цього впливу.
Структура і об'єм роботи. Роботи складається з вступу, трьох розділів, висновку і списку використаної літератури. Загальний об'єм роботи складає _____ стор.

Список литературы Список літератури:
1. http://www.famous-scientists.ru
2. http://www.pole.com.ru
3. Амелина А.Н. Воздействие магнитных полей на человека. – М.: ПРИОР, 2005
4. Амиров А.Н. Защита от внешних негативных факторов магнитного характера. – М.: ПРИОР, 2004 –
5. Аникин В.В., Шляхтин Г.В. и др. Обследование состояния энтомофауны в зоне влияния ЛЭП-500. // В кн. Мат-лы науч.-практич. конф. «Электромагнитная безопасность. Проблемы и пути решения». г. Саратов 28-30 августа 2000. Изд-во СГУ, 2000.
6. Асабаев Ч., Бончковская Т.Ю.. Физиологическая характеристика реакции ЦНС животных к малоинтенсивным непрерывным ЭМП СВЧ диапазона. // В кн. Тезисы докладов симпозиума «Принципы и критерии оценки биологического действия радиоволн» Ленинград, 24-25 мая 1973 г .
7. Григорьев О.А., Меркулов А.В. Проблема экологических нормативов в условиях электромагнитного загрязнения окружающей среды. // Материалы 3-й междунар. конф. «Электромагнитные поля и здоровье человека. Фундаментальные и прикладные исследования «, 17-24 сент. 2002 г ., Москва - С.Петербург. - М., 2002.
8. Григорьев Ю.Г., Невзгодина Л.В. и др. Влияние электромагнитного излучения сложного режима на высшие растения с различной метаболической активностью. // В кн. Мат. 1-ой росс. конф. «Проблемы электромагнитной безопасности человека. Фундаментальные и прикладные исследования», Москва, 28-29 ноября 1996
9. Дувинг В.Г., Малинина Ю.А., Воеводин В.И. Моделирование воздействия электромагнитного поля высоковольтных линий электропередач на гидробиологические объекты. //В кн.Мат-лы науч.-практич. конф «Электромагнитная безопасность. Проблемы и пути решения». г. Саратов, 2000. Изд-во СГУ, 2000
10. Дышловой В.Д., Пилявской С.М. и др. Влияние ЭМП ПЧ на генеративную функцию млекопитающих // В кн. Тезисы докладов Всесоюз. симпозиума «Биологическое действие ЭМП» Пущино, 1982
11. Евтушенко Г.И. Влияние магнитного поля промышленной частоты на организм животных (50 Гц). Материалы 3-го советско-американского рабочего совещания по проблеме: «Изучение биологического действия физических факторов окружающей среды» Киев, 11-15 мая 1981 г . – Киев «Здоровья», 1982 –
12. Иванов В.В., Ротанова Н.М. // Геомагнетизм и аэрономия. 2000. Т.40. №2.
13. Карташев А. Г., Плеханов Г. Ф. Экологическая оценка ПеЭП ЛЭП. // В кн. Тезисы докладов Всесоюз. симпозиума «Биологическое действие ЭМП» Пущино, 1982.
14. Козьмин Г.В., Ипатова А.Г. и др. Влияние хронического СВЧ облучения на компоненты агроэкосистем. // В кн. Материалы Международного совещания «Электромагнитные поля. Биологическое действие и гигиеническое нормирование» Москва, Россия, 18-22 мая 1998 г . Под ред. М. Х. Репачоли, Н. Б. Рубцовой, А. М. Муц. Geneva , 1999.
15. Кокорев А.С. Геомагнитное поле Земли. – М.: Смарт, 2005 –
16. Контроль химических и биологических параметров окружающей среды. Под ред. Исаева Л. К. СПб, Эколого-аналитический информационный центр «Союз», 1998
17. Нахильницкая З.Н. О биологическом действии постоянных магнитных полей//Космическая биология и авиакосмическая медицина. 1974. No.6.
18. Незнакомый Костицын // Природа. 2001. № 4, №5.
19. Подковкин В. Г. Особенности гормонально-медиаторной регуляции организма в условиях изолированного и комбинированного действия различных неионизирующих факторов окружающей среды (геомагнитное поле, постоянное магнитное поле, электромагнитное излучение). Автореферат диссертации на соис. уч.ст. д.б.н. Москва, 1994
20. Ротанова Н.М. Глубинные электромагнитные исследования Земли. М.: 1989
21. Рябов Ю.Г. Совместимость принципов и показателей нормирования электромагнитной безопасности // Электромагнитные поля и здоровье человека. Материалы 2-й Международной конференции «Проблемы электромагнитной безопасности человека. Фундаментальные и прикладные исследования. Нормирование ЭМП: философия, критерии и гармонизация» (20-24 сентября 1999 г., г. Москва, Россия). М., 1999. С
22. Смирнова А.Н. Шестое измерение//Экспертиза, 2006, № 3
23. Тугарова А.В., Смиян М.В., Шигаев А.В., Панасенко В.И., Чумаков М.И. Численность и активность ризосферной микрофлоры овса и подсолнечника под высоковольтными линиями электропередач. // В кн. Мат-лы науч.-практич. конф «Электромагнитная безопасность. Проблемы и пути решения». г. Саратов, 2000. Изд-во СГУ, 2000.
24. Фадеев А.О. Геоэкологические проблемы мегаполиса. / Управление безопасностью. – М.: Управление безопасностью, 2004, № 4.
25. Цветков Ю.П., Белкин В.И. Магнитные измерения в стратосферном слое. Доклады Российской Академии Наук. 1995, т.3,4,5
26. Цветков Ю.П., Ротанова Н.М., Ораевский В.Н., Серкеров С.А. Интерпретация аномального магнитного поля по результатам аэростатного эксперимента 1994 г. Геомагнетизм и аэрономия. 1996, т.36
27. Шандала М.Г., Думанский Ю.Д. и др. Биологическое действие электрического поля низкой частоты (50 Гц). Материалы 3-го советско-американского рабочего совещания по проблеме: «Изучение биологического действия физических факторов окружающей среды» Киев, 11-15 мая 1981 г . – Киев «Здоровья», 1982.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
2160
Скачать бесплатно 19644.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.