У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Партія зелених у ФРН: ідеологія і політика
Количество страниц 85
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19729.doc 
Содержание Зміст
Вступ
Розділ 1. Екологічний рух як втілення радикальної політичної тенденції в суспільному житті ФРН кінця 70-х - початки 80-х рр. ХХ століття
1.1. Причини і умови виникнення екологічного руху
1.2. Організаційна структуризація екологічного руху і інституалізація партії «зелених»
Розділ 2. Ідейно-теоретичні представлення «зелених»
2.1. Екологічне учення: філософський аспект
2.2. Імперативи соціально-економічного розвитку крізь призму світогляду «зелених»
2.3. Державно-політична концепція
Розділ 3. Роль і місце зелених в політичній системі ФРН
3.1. Короткий огляд партій Німеччини
3.2. Роль партії зелених в політичній системі ФРН
3.3. Сфера впливу партії зелених ФРН і її місце в політичній системі ФРН
Висновок
Список використаної літератури

Вступ
Враховуючи, що за останні роки діяльності людства можна виділити такі моменти, як масове створення виробництва, заводів, фабрик і тому подібних установ, можна зробити вивід, що екологічна ситуація на цілій планеті значно змінилася, причому в гіршу сторону.
Такі зміни почали виявлятися ще в початку 19 століть, коли люди помічали вже згубний вплив техніки і нових технологій на навколишнє їх середовище. Це і перші автомобілі, паровози, вирубка лісів, проведення меліоративних робіт з подальшою зміною мікроклімату і особливостей ґрунту і тому подібне. Таким чином, почалися безпосередні акції із спробою звернення уваги властей на екологічну ситуацію.
Конкретнішими ці акції почали ставати лише в 70-х роках. Хоча були спроби проведення таких акцій і в США в 60-х роках. Таким чином, дуже важливо знати витоки і етапи формування екологічної політики планети. Так, як родоначальником руху «зелених» була Німеччина, то найбільш актуальним представляється вивчення саме партії зелених ФРН .
Таким чином, актуальність дипломної роботи полягає в тому, що дослідження питання захисту нашої планети представляється дуже важливим питанням в сучасній ситуації, що склалася, на планеті.
Метою дипломної роботи виступає дослідження не лише розгляд питання організації і виникнення екологічного руху у ФРН, але і розгляди ідеології цієї партії її основних завдань і цілей, політичних і соціальних переконань, направлень соціальної і політичної роботи.
Виходячи з мети дипломної роботи можна сформулювати основні завдання дослідження, які є наступними:
1. Розгледіти розробленість цієї теми в літературних джерелах;
2. Провести аналіз виникнення і розвитку екологічного руху в 70-х і 80-х роках, також розгледіти зародження і організацію партії зелених ФРН;
3. Позначити ідеологію партії зелених ФРН, її політичних настроїв, завдань, проектів ролі в суспільній політичній арені;
4. Охарактеризувати роль партії Зелених ФРН на політичній арені Німеччини і визначити основні її сфери впливу;
5. Зробити завершальні виводи по всій роботі і визначити основні важливі моменти.
Методика і методологія яка використовується в дипломній роботі, полягає в теоретичному аналізі літературних джерел, на основі яких і проводитиметься дослідження. Також аналізу піддаватися буде і політична програма партії Зелених ФРН, в якій викладені основні цілі існування організації, її направлення соціальній і політичній діяльності, а також і принципи, на яких «тримається» ідеологія партії.
Також використовуються принципи загальнонаукового і історичного пізнання для проведення аналітичного дослідження області впливу партії і її значення на політичному світі взагалі. Також застосовується і системний аналіз, який використовується при аналізі причин і основ формування і створення як екологічного руху, так і політичної партії зелених ФРН. Використання методу ретроспекції надає нам можливість простежити за тими конкретними етапами переродження екологічного руху в політичне, які мали місце в 70-х 80-х роках у ФРН.
Об'єктом дослідження є екологічний рух і партія «зелених» у ФРН.
Предметом дослідження виступає історичні дані по створенню і розвитку екологічного руху у ФРН і політичній партії на його основі, яка почала носити назву «Партія зелених ФРН».
Для документального підтвердження даних дослідження проведених в справжній дипломній роботі необхідно перш за все розгледіти джерела, які, враховуючи особливості нашої теми можна підрозділити на декілька категорій. Основними категоріями є наступні: дослідження учених-соціологів і політологів, бібліографічні джерела, документальні джерела (сюди входять проекти законів на яких є заслання при розгляді конкретного моменту в процесі зародження і становлення партії Зелених у ФРН, проекти програм партії Зелених ФРН), протоколи засідань бундестагу, офіційні документи (програми і звіти уряду ФРН і державних відомств достатки навколишнього середовища і заходів, направлених на подолання екологічної кризи, що стосуються), публікації, що вийшли з-під пера прихильників партій, що діяли у ФРН. Розгледимо кожну групу цих джерел детальніше і дамо характеристику тому вкладу, який здійснив кожен з них.
Найважливішою групою документів які є базою для проведення дослідження і аналізу зародження і етапів формування партії Зелених ФРН є такі, як «Маніфест» однієї з перших екологічних партій ФРН, а саме «Зеленої акції майбутнього» (ЗАМ) і програма «Партії захисту навколишнього середовища» з Нижньої Саксонії. У цих документа найбільший інтерес представляють вимоги і завдання. Саме вони стали основою для екологічного руху з конкретнішим політичним відтінком. Саме ці джерела стали першоосновою ще в кінці 70-х років минулого століття «Партію зелених ФРН».
Після цих основ, які заклали головне направлення політичного руху «Партії зелених ФРН» вийшли такі джерела як федеральна програма партії (1980 р.), економічна програма «Трудитися осмислено – жити солідарно» (1983 р.) «Програма перебудови індустріального суспільства (1986 р.).[20] Ці документи мають таку характеристику як вміст принципів і цілей партії. Важливо відзначити, що вміст цілей і принципів має явно виражену ліворадикальну схильність, оскільки під час створення документів початкові пости займали представники саме цієї політичної течії. Зміна керівництва проводилася у міру походження виборів. Таким чином, дана група джерел використовується для вивчення трансформацій, які мали місце у ФРН у момент створення партії як політичної сили [3].
В цілях дослідження генезису партії просто необхідно включати в аналіз такі джерела як стенограми з'їздів партії зелених ФРН. Специфіку підходів екопартії до вирішення проблем енергетики і соціального розвитку, розкривають матеріали з'їзду в Ганновері (травень 1986 р.) що відбувся незабаром після аварії на Чорнобильській АЕС [6].
Важливим документом, який є джерелом тактично-стратегічних установок договір укладений в 1990 р. партії зелених ФРН з тією, що представляла східну частину країни правозахисною організацією – «Союз-90» [8].
Вміст парламентської діяльності партії зелених ФРН можна побачити в таких документах як протоколи, що проходили в 80-ті рр. засідань бундестагу. Аналіз цих протоколів представлений в публікаціях Л.–И. Гінцберга[9].
Програми і звіти уряду ФРН і державних відомств, що стосуються стану навколишнього середовища, і заходи, направлених на подолання екологічної кризи також розглядуються в справжньому дослідженні. Безпосередньо аналіз проводиться таких документів як: «Програма захисту навколишнього середовища» 1970 р. матеріали, що характеризують підходи провідних німецьких політичних партій і громадських організацій до екологічної проблематики специфіка їх політики в області захисту навколишнього середовища.
Важливою групою літературних джерел також є твори і публікації, авторами яких є як учасники самої партії зелених ФРН [6, 7, 8, 9, 10, 11, 12], так і люди які займалися дослідженням даного питання з різних точок зору [14, 15, 19, 22, 23, 24, 25, 27, 30, 32 33, 42]. Ці твори присвячені питанню не лише приведення даних і фактів в хронологічному ладі про зародження, розвиток і активну діяльність партії зелених ФРН але і надають аналіз їх діяльності в контексті подій.
Надані також і електронні джерела. Серед них слід виділити такі як офіційні сайт партії зелених ФРН і сайти організацій, які діють за цими програмами [60 – 69]. Ці джерела надають нам інформацію не лише про історію діяльності партії в чисто хронологічному вигляді, але і дають для загального ознайомлення сучасних поглядів на свою діяльність, своє бачення політичної ситуації в країні і надають тексти своїх договорів, планів розвитку країни і екологічної гілки безпосередньо передвиборні програми та іншу документацію для публічного ознайомлення з її вмістом.
Такі джерела як [70 – 108] надають інформацію для ознайомлення із загальними проблемами і питаннями екологічного достатку в світі і у ФРН безпосередньо. Ці дані використовуються в цілях фактичного підтвердження або відхилення того факту, що дійсні цілі і завдання програми партії зелених ФРН не лише мають глибокий сенс, але і є актуальними в глобальному масштабі.
Структура дипломної роботи наступна: вступ, три розділи, висновок, список використаної літератури.
Введення надає дані для ознайомлення з вмістом дипломної роботи і основними направленнями і методами досліджень, які використовуватимуться в роботі.
Перший розділ дипломної роботи присвячений питанню виникнення і розвитку екологічного руху у ФРН і в світі загалом. Також розглядується і генезис переродження екологічного руху в конкретніші політичні форми – партія зелених ФРН, громадські організації. Цей розділ присвячений практично лише дослідженню питання зародження і розвитку політичного руху і дослідженості його в літературних джерелах.
Другий розділ надає можливість ознайомитися з ідейними і політичними переконаннями екологічного руху ФРН і партії зелених ФРН. Окрім ознайомлення із спільними політичними переконаннями партії також є можливість ознайомитися і з конкретнішими цілями політичними і соціальними направленнями діяльності партії і ідейними переконаннями.
Третій розділ призначений для розгляду позицій партії зелених ФРН як на політичній арені ФРН так і у всьому світі. Розглядується не лише минулий досвід і досягнення, а також і сучасне положення.
В висновку виділені і сформульовані основні виводи, які сформувалися впродовж виконання роботи, і які заслуговують на увагу.
Список використаної літератури складається з більше 100 джерел, серед яких присутні також і англомовні і германомовні джерела.
Список литературы Список літератури:

1. ANL - Bayerische Akademie fur Naturschutz und Landschaftspflege & Dachverband wissenschaftlicher Gesellschaften der Agrar-, Forst-, Ernahrungs-, Veterinar- und Umweltforschung e.V. (Hg.) (1994): Begriffeaus Okologie, Landnutzung und Umweltschutz (Понятия из области экологии, землепользования и охраны оружающей среды). - ANL-lnformationen 4, 3. Aufl. Laufen & Frankfurt. 139 S.
2. BfN - Bundesamt fur Naturschutz (Hg.) (1996): Rote Liste gefahrdeter Pflanzen Deutschlands (Красная книга растений Германии). - Schriftenreihe fur Vegetationskunde Heft 28. Bonn. 744 S.
3. BfN (1997): Erhaltung der biologischen Vielfalt. Wissenschaftliche Analyse deutscher Beitrage (Сохранение биологического разнообразия. Научный анализ немецкого вклада). - Bonn. 352 S.
4. BfN (1998): Rote Liste gefahrdeter Tiere Deutschlands (Красная книга животных Германии) - Schriftenreihe fur Landschaftspflege und Naturschutz Heft 55. - Bonn. 434 S.
5. BfN (2002): Daten zur Natur (Данные о природе (в печати). - Bonn. 284 S.
6. Bundesministerium fur Umwelt, Naturschutz und Reaktorsicherheit (2001): 300 mal Umwelt im Internet (Окружающая среда 300 раз в интернете). Berlin. 86 S.
7. BOLSCHO, D. & SEYBOLD, H. (1996): Umweltbildung und okologisches Lernen. Ein Studienbuch und Pra-xisbuch (Экологическое образование. Учебное и практическое пособие). - Berlin: Cornelsen. 219 S.
8. DOBSON, A.P. (1997): Biologische Vielfalt und Naturschutz. Der riskierte Reichtum (Экологическое разнообразие и охрана природы. Рискованное изобилие). - Heidelberg. Berlin, Oxford: Spektrum, Akademischer Verlag. 329 S.
9. GASSNER, E. & WINKELBRANDT, A. (1990): UVP. Umweltvertraglichkeitsprufung in der Praxis. Methodi-scher Leitfaden (Практика экологической экспертизы. Методическое пособие). - Munchen. 294 S.
10. НОВОНМ, С. (2000): Biodiversitat (Биоразнообразие). Wiebelsheim: Quelle und Meyer (UTB fur Wissen-schaft: Uni-Taschenbucher). 214 S.
11. JESSEL, B. & TOBIAS, K. (2002): Okologisch orientierte Planung (Экологически ориентированное планирование). Stuttgart: Ulmer. 470 S.
12. KAULE, G. (1991): Alien- und Biotopschutz (Охрана видов и биотопов). Stuttgart. 519 S.
13. KOPPEL, H., FEICKERT, U., SPANDAU, L. & STRASSER, 1-1.(1998): Praxis der Eingriffsregelung. Schaden-ersatz an Natur und Landschaft? (Практика регулирований воздействий на природу и ландшафт. Эрзацмеры). - Stuttgart: Ulmer. 397 S.
14. KORN, H., STADLER, J. & STOLPE, G. (1998): Internationale Abkommen, Programme und Organisationen im Naturschutz - eine Obersicht (Обзор: Международные соглашения, программы и организации по охране природы). BfN Skripten 1. 137 S.
15. Валлерстайн И. Анализ мировых систем и ситуация в современном мире. СПб., 2001. С. 267.
16. Barbu B. Images of the United States in Cold War Romania.
17. Чеславом Милошем "Порабощенном разуме" (1953, глава "Запад"); в русском переводе см.: Милош Ч. Личные обязательства: Избранные эссе о литературе, морали и религии. М., 1999.
18. Холландер П. Антиамериканизм рациональный и иррациональный. СПб., 2000. С. 734.
19. Nacci M. Il "comunismo borghese: la Russia e l’America viste dall’Europa // Il Mulino. 1990. № 329. Р. 347-364; Idem. La civilta non cattolica. Una certa immagine dell’America // Ibidem. 1992. № 340. Р. 192-203.
20. Холландер П. Указ. соч. С. 677.
21. Кроме книги П. Холландера, cуммирую работы: Richards V. Protest Without Illusions. London, 1981; Veldman M. Fantasy, the Bomb, and the Greening of Btitain: Romantic Protest, 1945-1980. Cambridge, 1994; Yankee Go Home (& Take Me With U): Americanisation and Popular Culture / Ed. by G. MacKay. Сheffield, 1997; MacKay G. Anti-Americanism, youth and popular music, and the Campaign for Nuclear Disarmament in Britain.
22. Путевые записки И. Ильфа и Е. Петрова (1935).
23. Russell B. War Crimes in Vietnam. London, 1967. P. 112.
24. Суммирую работы: America and the Germans / Ed. by F. Trommler, J. McVeigh. Philadelphia, 1985;
25. Perceptions and Misperceptions: The United States and Germany. Studies in Intercultural Understanding / Ed. by L. Bredella, D. Haack. Tuebingen, 1988;
26. Willett R. The Americanization of Germany 1945-1949. London; N.Y., 1989;
27. Gemuenden G. Framed Visions: Popular Culture, Americanization, and the Contemporary German and Austrian Imagination. Ann Arbor, 1998.
28. Рильке Р.М. Ворпсведе. Огюст Роден. Письма. Стихи. М.: Искусство, 1971. C. 306.
29. Wagnleitner R. Coca-Colonization and the Cold War: The Cultural Mission of the United States in Austria after the Second World War. Chapel Hill, 1994;
30. Idem. The Sound of Forgetting Meets the United States of Amnesia. An Introduction to the Relations between Strange Bedfellows.
31. Суммирую работы: Lacorne D., Rupnik J., Toinet M.-F. The Rise and Fall of Anti-Americanism: A Century of French Perception. Basingstoke, 1990 (франц. изд. - 1986);
32. Kuisel R.F. Seducing the French: The Dilemma of Americanization. Berkeley, 1993.
33. Бернанос Ж. Сохранять достоинство: Художественная публицистика. М., 1988. С. 370.
34. Барт Р. Мифологии. М., 1996. С. 111-113, 141-144 и др.
35. ron R. La Republique imperiale: Les Etats-Unis dans le monde, 1945-1972. Paris, 1973 (есть англ. перевод).
36. Бодрийяр Ж. Америка. СПб., 2000. C. 151.
37. Ортега-и-Гассет Х. Восстание масс // Ортега-и-Гассет Х. Избранные труды. М., 1997. C. 52.
38. Бодрийяр Ж. Указ. соч. С. 150.
39. Herf J. Reactionary Modernism. Technology, Culture and Politics in Weimar and Third Reich. Cambridge, 1987.
40. Бодрийяр Ж. Указ. соч. С. 156.
41. Mamere N. Warin O. Non, merci, oncle Sam! Paris, 1999.
42. Esard E., Herion-Sarafidis E., Blanck D. American Influences in Sweden.
43. Ионеско Э. Противоядия. М., 1992. С. 176.
44. Выборы в Российской Федерации / Под ред. М. Б. Горного. - С.П., 2002.
45. Кречмер Г. Фракції. Партії в Парламенті. - К.: Заповіт, 1999.
46. Тезінг Й., Гофмейстер В. Політичні партії в демократичному суспільстві. - К., 2001.
47. Gert-Joachim Glae?ner. Demokratie und Politik in Deutschland, - 1999. - 317 - 324 s.
48. Informationen zur politischen Bildung, Й227. Parlamentarische Demokratie 1. - 2000. S. 2 - 3.
49. Современный мир глазами «зеленых». М.: Международные отношения, 1987
50. «Евролзеленые». М.: ИНИОН, 1990
51. Савельева И.М. Альтернативный мир: модели и идеалы. М.: Наука, 1990
52. Медоуз Х.Д., Медоуз Д.Л., Рандерс Й. За пределами роста. Учебное пособие. М.: Издательская группа «Прогресс», «Пангея», 1994
53. Букчин М. Реконструкция общества: на пути к зеленому будущему. Нижний Новгород: Третий путь, 1996
54. Яницкий О.Н. Россия: экологический вызов (Общественные движения, наука, политика). Новосибирск, 2002
55. Современный мир глазами «зеленых». М.: Международные отношения, 1987
56. «Евролзеленые». М.: ИНИОН, 1990
57. Савельева И.М. Альтернативный мир: модели и идеалы. М.: Наука, 1990
58. Медоуз Х.Д., Медоуз Д.Л., Рандерс Й. За пределами роста. Учебное пособие. М.: Издательская группа «Прогресс», «Пангея», 1994
59. Букчин М. Реконструкция общества: на пути к зеленому будущему. Нижний Новгород: Третий путь, 1996
60. Яницкий О.Н. Россия: экологический вызов (Общественные движения, наука, политика). Новосибирск, 2002
61. Сайт АО «Дуальная система Германии» (DSD) — www.gruener-punkt.de.
62. Сайт ООО «Немецкое общество по переработке полимеров» (DKR) — www.dkr.de.
63. Сайт «Эко-института Фрайбурга» — www.oeko-institut.org.
64. Сайт партии «зелёных» Германии — www.gruene.de.
65. Сайт министерства охраны окружающей среды Германии — www.bmu.de.
66. Доклад «Развитие права об отходах в Германии для устойчивого кругооборота в хозяйственной деятельности», ноябрь-декабрь 2002 г. («Entwicklung des Abfallrechts in Deutschland zur nachhaltigen Kreislaufwirtschaft», Nov./Dez. 2002) — www.bmu.de/download/dateien/ntwicklung_abfallrecht.pdf.
67. Миллионный штраф «зелёной точке» (Millionenstrafe fuer den Gruenen Punkt) // Der Spiegel. — 23.01.2002.
68. (www.spiegel.de/wirtschaft/0,1518,232002,00.html)
69. Duales System. Entsorgt beim Entsorger // Manager magazin. — 06.01.2003 (www.manager-magazin.de/koepfe/artikel/0,2828,229601,00.html)
70. «Зелёная точка». Всё — мусор (Gruener Punkt. Alles fuer die Tonne) // Sueddeutsche Zeitung. – 03.12.2002.(www.sueddeutsche.de)
71. . Агесс П. Ключи к экологии. Л.: Гидрометсоизват.1982. 96 с.
72. Артамонов М. Д., Колесников К, И., Чад— В. А, Практические задачи борьбы с загрязнением воздуха отработавшими газами автомобилей //Снижение отрицательного воздействия автомобилей на окружающую среду. М., 1977.
73. Астрадамов В. И., Лысенков Е. В. Кольцевание птиц как один из методов экологического мониторинга // Региональный мониторинг природопользования. Саранск, 1986» С. 75 — 80.
74. Базилевнч Н. И., Родин Л. Е. Биологическая продуктивность и круговорот зольных элементов и азота основных типов растительности северного полушария// Современные проблемы географии. М., 1964. С. 17 — 28.
75. Безуглая Э. Ю., Расторгуева Г. П., Смирнова И. В. Чем дышит промышленный город. Л.: Гидрометеоиздатт, 1991. 255 с.
76. Беляев Г. К. Антропогенное воздействие на гидросферу: Метод, пособие /Северо-Осетин. гос. ун-т. Орджоникидзе, 1981.34 с.
77. Беляев Г. К. Антропогенное воздействие на атмосферу и почву: Метод. указания /Северо-Осетин гос. ун-т. Орджоникидзе. 1982. 42 с.
78. Бондарев Л. Г. Вечное движение. М.: Мысль, 1974. 158 с.
79. Будыко М. И., Ронов А. Б„ Яншин А. Л. История атмосферы. Л.: Гидрометеоиздат, 1985. 208 с.
80. Вернадский В. И. Биосфера. М.: Мысль, 1967. 385 с.
81. Виноградов А. П. Образование океана//Известия АН СССР, 1967. Сер. Геолог.. № 4. С. 13 — 17.
82. Войткевич Г. В., Вронский В. А. Основы учения о биосфере. М.:Просвещение, 1989. 160 с
83. Воскресенский К. П., Соколов А. А., Шикломанов И. А. Ресурсы поверхностных вод СССР и влияние на них хозяйственной деятельности человека // Человек и среда обитания. Л.: ГО СССР. 1974. С. 67 — 88.
84. Геренчук К. И., Боков В. А., Черванев И. Г. Общее землеведение. М. Мысль. 1984. 255 с.
85. Глобальный биогеохимический цикл серы и влияние на него деятельности человека /И. И. Волков, В. А. Гриценко. М. В. Иванов и др. М.: Наука. 1983.
86. Горшков С. П. Проблема СО; пересмотр идей //Изв. ВГО 1986. Т. 119. Вып. 4. С. 297 — 305.
87. Григорьев А. А. Теоретические основы современной физической географии //Взаимодействие наук при изучении Земли. М.: Наука, 1963. С. 32 — 44.
88. XX век: последние 10 лет. 1990 — 1991 /Пер. с англ. А. Г. Куприяновой и др.; Послесл. Г. В. Сдасюк. М.: Прогресс. Пангея, 1992. 324 с.
89. Дорст Ш. До того как умрет природа. М.: Прогресс, 1968. 415 с.
90. Калесник С. В. Общие географические закономерности Земли. М.: Высш. шк., 1970. 330 с.
91. Ковда В. А. Биосфера, почвы и их использование. М.: Наука, 1974. 128 с.
92. Кондратьев К. Я. Парниковый эффект атмосферы и климат (к итогам научного совещания в Академии естественных наук "Леопольдина", 30 ноября — 1 декабря 1984 г., г. Галле, ГДР) //Изв. ВГО. 1985. Т. 117. Вып. 4. С. 301 - 311.
93. Кондратьев К. Я. Глобальная экология: климатический аспект //Гипотезы. Прогнозы (Будущее науки): Междунар. ежегодник. М., 1989. Вып. 22. С. 184 — 197.
94. Круговорот вещества в природе и его изменение хозяйственной деятельностью человека. М.: Изд-во Моск. ун-та, 1980. 252 с.
95. Кузина А. И. Гумусовое состояние почв Мордовской АССР //Рациональное использование земельных ресурсов и повышение плодородия почв. Саранск, 1985. С. 102 — 108.
96. Куракова Л. И. Антропогенные ландшафты М.: Изд-во Моск. ун-та, 1976. 182 с.
97. Лемешев М. Я. Природа и мы. М.: Сов. Россия, 1989. 272 с.
98. Ленькова А. И. Оскальпированная Земля. М.: Прогресс, 1971. 253 с.
99. Лосев К. С. Вода. Л.: Гидрометеоиздат, 1989. 272 с.
100. Львович М. И. Вода и жизнь. М.: Наука, 1986. 254 с.
101. Марчук Г. И., Кондратьев К. Я. Приоритеты глобальной экологии. М.: Наука, 1992. 26) с.
102. Миланова Е. В., Рябчиков А. М. Использование природных ресурсов и охрана природы. М.: Высш. шк., 1986. 280 с.
103. Мильков Ф. Н. Человек и ландшафты: Очерки антропогенного ландшафтоведения. М.: Мысль, 1973. 224 с;
104. Мильков Ф. Н. Общее землеведение. М.: Высш. шк., 1990. 335 с.
105. Мир 80-х годов: Пер. с англ. М.: Прогресс, 1989. 496 с.
106. Мир географии /Под ред: Р: И. Рычагова и др. М.: Мысль, 1984. 367 с.
107. Монин А. С., Шишков Ю. А. Глобальные экологические проблемы (Часть 1. Климат и его изменения). М.: Знание, 1990. № 7. 48 с. (Сер. "Наука о земле".)
108. Меркулов П.И., Ямашкин А.А, Масляев В.А. Анторпогенное воздействие на географическую оболочку. Саранск: Изд-во Мордов. ун-та, 1994 116 с.
109. Национальный доклад Госсии: состояние окружающей среды в 1991 г. //Евразия мониторинг, 1992. № 5 (спец. выпуск). 50 с.
110. Наше общее будущее. М.: Прогресс. 1989. 376 с.
111. Русско-немецкий справочник по охране природы. - Иркутск.: Издательство Института географии СоРАН, 2002
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
1620
Скачать бесплатно 19729.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.