У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Культурний розвиток Ірану в умовах теократичної держави в 1979 - 2005 рр.
Количество страниц 61
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19730.doc 
Содержание Зміст
Вступ 3
Розділ I. Становлення і основні характеристики ісламського режиму в Ірані в 1979 – 2005 роках 8
Розділ II. Культурна політика Ірану 1979 – 2005 років. Політика ісламізації 20
§ 1. Культурна політика при Хомейні 20
§ 2. Постхомейнівський етап в культурному розвитку Ірану 29
Розділ III. Культурний розвиток Ірану в 1979 – 2005 роках (на прикладі літератури, кінематографа) 35
§ 1. Література 35
§ 2. Кінематограф 46
Висновок 55
Примітки 57

Вступ
Більш ніж чверть століття назад в Ірані на зміну шахському режиму і владі прийшло духівництво. Ці події самим духівництвом шиїта були позначені як «ісламська революція». Прийшовши до влади, духівництво відкинуло принципи, які визначали розвиток культури при шахському режимі, і оголосило що право на існування повинна мати лише «ісламська культура». У Ісламській Республіці Іран терміном «ісламська» почали забарвлюватися багато понять. Проте на питання, яке конкретний вміст поняття «ісламська культура», яка філософія «ісламської культури», до цих пір ні керівники ІРІ, ні ідеологи нового режиму не дали скільки-небудь ясної відповіді. Так само ця тема піднімає, що гостро стала останнім часом, проблему діалогу культур між Заходом і Сходом.
Об'єктом дипломної роботи є Ісламська Республіка Іран. Предметом – процес культурного розвитку держави в 1979 – 2005 рр. Оскільки культурний розвиток як явище надзвичайне багатогранно те, в роботі не ставиться за мету розгляд його в повному об'ємі. Як що найбільш відображають процес розвитку розгледять лише література і кінематограф.
Хронологічні рамки роботи збігаються з періодом існування Ісламської Республіки Іран тобто початковим етапом є 1979 рік – час встановлення в Ірані теократичної держави. Верхній кордон наближається до нашого часу.
О «ісламської революції» в нашій країні і за кордоном вже написано немало книг і статей. Проте в основному вони присвячені процесам, що сталися у країні в політичному, ідеологічному, економічному і соціальному аспектах. Що ж до проблем культури, то вони спеціально розглядувалися в недостатній мірі …
Перші роботи, присвячені іранським подіям, з'явилися відразу ж в період революційних подій 1978 – 1979 рр. У вітчизняній історіографії це були статті П. Демченко . У одній з них він вживає словосполучення «антишахська революція» і вводить в оповідання поняття «режим» . З. М. Алієв, автор ряду статтею кінця 70-х – початку 80-х років, заперечує тезу про ісламський характер іранської революції .
У 1981 році виходить в світ робота З. Л. Агаєва «Іран у минулому і теперішньому», в якій шоста, остання глава «Століття нинішнє і століття минуле» присвячена іранській революції. Автор доводить оповідання до осені 1981 року .
Першою у вітчизняній історіографії монографією, присвяченій Іранській революції 1978 – 1979 рр., стала робота А. Б. Рєзникова «Іран: падіння шахського режиму». Ця книга охоплює останні сорок днів існування монархії (січень – лютий 1979 р.) Робота А. Б. Рєзникова стала відправним пунктом своєрідної наукової дискусії по питаннях революції .
У 1984 році вийшла робота С. Л. Агаєва «Іран: народження республіки» а в 1987 році їм же була опублікована книга «Іран між минулим і майбутнім. Події. Люди. Ідеї». Окрім цього в 80-ті роки з'являються статті і монографічні дослідження З. М. Алієва, А. З. Арабаджяна, В. І. Максименко, Н. А. Симонія, Р. А. Ульяновського, В. Г. Хорос і ін., присвячені іранським подіям 1978 – 1979 рр.
Таким чином, можна говорити про те, що в працях вітчизняних іраністів значне місце приділялося вивченню проблем сучасного і соціального розвитку країни, характеру подій в Ірані історично-революційних змін. Інтенсивно досліджувалися різні аспекти іранської революції 1978 – 1979 рр., її історичні передумови роль ісламського духівництва, поняття «ісламська революція», її рушійні сили, органи влади і особливості ісламської форми правління, встановленій після краху монархії.
Проблемам передреволюційного культурного розвитку Ірану, зокрема стосункам із західною культурою, присвячені роботи А. М. Гребнева . На його думку, в Ірані в 60-е і особливо в 70-е роки виявилася різка негативна реакція народних мас на інонаціональні культурні дії розвернулася відкрита боротьба проти західної культури в цілому, що, поза сумнівом, надало негативну дію на розвиток іранської культури і її взаємозв'язку з культурою світової .
У колективній монографії «Іранська революція 1978 – 1979 рр. Причини і уроки» яка є комплексним дослідженням передумов і результатів іранської революції 1978 – 1979 рр., міститься глава, присвячена культурі і ідеології ІРІ. У ній розглядуються ідеологія ісламського режиму, культура Ірану в період з 1978 по1989 року і літературою Ісламської Республіки Іран.
Стаття, безпосередньо присвячена культурному розвитку Ірану в період ісламської республіки вийшла з під пера Д. С. Китаїнова в 1990 р. («Тенденції розвитку культури в Ісламській Республіці Іран») . У ній автор розділяє період розвитку культури з 1979 року до 1990 на три етапи. Перший, незначний доводиться на початок революції і характеризується сплеском творчої активності. Другий, такий, що почався в 1980 році, характеризується ісламізацією іранської культури, яка здійснюється по самих різних направленнях. Третій етап Д. З. Китаїнов пропонує починати з кінця 80-х років і пов'язує з частковою лібералізацією в іранській культурі і літературі.
Найбільш коштовними для розгляду даної теми і найбільш новими є роботи В.Б. Кляшториної, серед яких є і монографічне дослідження. Монографія В.Б. Кляшториної «Іран 60 – 80-х років: від культурного плюралізму до ісламізації духовних цінностей» є першим дослідженням культурологічної і суспільної думки Ісламської Республіки Іран. У даній книзі автор ставив своєю за мету виявити найбільш істотні риси духовної і культурної переорієнтації іранського суспільства в 60 – 80-х років, прослідити як формувалися в суспільній думці і літературі ідеї національної самосвідомості культурної взаємодії із західним світом. На основі робіт по культурології, політиці, соціології і творів художньої літератури досліджені ідеологія іранського суспільства і динаміка культурних взаємозв'язків із Заходом розглядуються найбільш значні твори прози і поезії 60 – 70-х років. Особлива увага приділена аналізу масової релігійної поезії 80-х років.

У статті «Еволюція культурної доктрини Ісламської Республіки Іран» того ж автора розглядується період 90-х років . В.Б. Кляшторина приходить до висновку, що в цілому культурна доктрина ІРІ впродовж 90-х років пережила значну трансформацію, обумовлену і внутрішньою трансформацією іранського суспільства і обстановкою в світі. Історичні події останнього періоду сприяли формуванню нового перебігу суспільної думки і зміні поглядів лідерів країни на проблеми регіональної культурної політики. Консолідація прилеглого до Ірану регіону в питанні про значенні культурних і історичних пам'ятників Ірану дала можливість іранським ідеологам перейти до полеміки і діалогу із Заходом .
Мета дипломної роботи – характеристика еволюції культурного процесу в період існування теократичної держави в Ірані. Для досягнення позначеної мети були поставлені наступні дослідницькі завдання:
1) виявити основні характерні риси ісламського режиму в Ірані в 1979 – 2005 гг.;
2) розгледіти культурну політику Ірану, що проводилася з 1979 по 2005 рік і прослідити її еволюцію;
3) виявити специфіку і досягнення культури Ірану на прикладі літератури і кінематографа.
Відповідно поставлених завдань в роботі виділено три глави. Так само в роботі містяться введення, висновок, список використаних джерел і літератури.
Список литературы Список літератури:
Имам Хомейни. Религиозное и политическое завещание. М.: Палея. 1999. 104 с.
Из высказываний вождя угнетенных мира имама Хомейни. Отдел изучения Ислама при министерстве исламского просвещения. 12 с.
Конституция Исламской Республики Иран // www.iranonline.com/iran/iran-info/Government/constitution

Агаев С. Л. Иран в прошлом и настоящем. М.: Наука, 1981. 271 с.
Агаев С. Л. Зигзаги иранской революции // Вопросы истории. 1985. № 1. С. 43 – 59.
Агаев С. Л. Иранская революция: «воспоминание о будущем»? // Народы Азии и Африки. 1989. № 1. С. 54 – 66.
Агаев С. Л. Иранская революция 1978 – 1979 гг. (некоторые историографические и методологические проблемы) // Борьба за социальный прогресс на Востоке. История и современность. М.: Наука, Главная редакция восточной литературы. 1990. С. 172 – 208.
Алиев С. М. Антимонархическая и антиимпериалистическая революция в Иране // Народы Азии и Африки. 1979. № 3. С. 45 – 57.
Алиев С. М. Иранская революция 1978 – 1979 гг. и рабочий класс // Рабочий класс и современный мир. 1980. № 5. С. 104 – 111.
Алиев С. М. Проблемы политического развития Ирана // Азия и Африка сегодня. 1980. № 11. С. 15 – 19.
Арабаджян З. А. Иран: Власть, реформы, революция (XIX – XX вв.). М.: Наука, Главная редакция восточной литературы. 1991. 127 с.
Арабаджян А. З. О так называемом «первом плане Исламской Республики Иран» // Восток. 1996. № 6. С. 114 – 122.
Гребнев А. М. Буржуазный Запад и культура Ирана в период «белой революции» // Культура и политика в странах Азии и Африки. М.: Наука. Главная редакция восточной литературы. 1986. С. 259 – 273.
Гребнев А. М. Иран 60 – 70-х годов: восприятие буржуазной культуры Запада // Народы Азии и Африки. 1984. № 4. С. 104 – 112.
Гудименко В. Иран (Исламская Республика Иран) // Международный ежегодник: Политика и экономика. Вып. 1990 г. М.: Политиздат. 1990. С. 189 – 191.
Демченко П. Крушение абсолютизма // Коммунист. 1979. № 3. С. 76 – 83.
Демченко П. Иран: становление республики // Коммунист. 1979. № 9. С. 110 – 116.
Дорошенко Е. А. Политические традиции шиизма и антимонархическое движение в Иране // Народы Азии и Африки. 1980. № 6. С. 58 – 66.
Дорошенко Е. А. Шиитская традиция и революция 1978 – 1979 гг. в Иране // Политические отношения на Востоке: общее и особенное. М.: Наука. Главная редакция восточной литературы. 1990. С. 151 – 162.
Иран: культурно-историческая традиция и динамика развития. Искусство Ирана // www.сcir.ru
Иран: что дальше? Ситуационный анализ // Россия в глобальной политике. 2003. № 2 (апрель – июнь). Т. 1. С. 100 – 111.
Иранская революция 1978 – 1979 гг. Причины и уроки. М.: Наука, Главная редакция восточной литературы. 1989. 557 с.
Китаинов Д. С. Тенденции развития культуры в Исламской Республике Иран // Народы Азии и Африки. 1990. № 3. С. 68 – 77.
Кляшторина В. Б. Эволюция культурной доктрины Исламской Республики Иран // Ислам и политика. М.: Наука. 2001. С. 306 – 318.
Кляшторина В. Б. Иран 60-80-х годов от культурного плюрализма к исламизации духовных ценностей. М.: Наука. Главная редакция восточной литературы. 1990. 207 с.
Малушков В. Г., Хромова К. А. Поиски путей реформирования в Исламе: опыт Ирана. М.: Наука, Главная редакция восточной литературы, 1991. 207 с.
Кляшторина В. Б. Вклад Ирана в развитие мирового диалога культур // Персия. 2000. № 1.
Мамедова Н. М. Исламское государство: соотношение государственных и идеологических приоритетов // Иран: ислам и власть. М.: Институт востоковедения РАН, Издательство «Крафт+». 2002. С. 14 – 22.
Наджми А. Краткая история создания Музея кинематографии Ирана – надежного источника для всех исследователей кино // www.сcir.ru
Резников А. Б. Иран: падение шахского режима. М.: Политиздат, 1983. 160 с.
Скляров Л. Е. Иран 60 -80-х годов: традиционализм против современности: Революция и контрреволюция. М.: Наука, «Восточная литература». 1993. 252 с.
Третий взгляд. № 71. 19 марта 2000 г.
Шахов А. О иранском кинорежиссере Маджиде Маджиди и его фильмах // www.сcir.ru
Юртаев В. И. Иран: студенты в исламской революции. М.: Наука. «Восточная литература». 1993. 218 с.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
2160
Скачать бесплатно 19730.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.