У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Аналіз діяльності та розробка напрямків удосконалення управління кредиторською заборгованістю ВАТ "Чернігівський інструментальний завод"
Количество страниц 43
ВУЗ Черниговский государственный институт экономики и управления
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19771.doc 
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1.
ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ АНАЛІЗУ КОРОТКОСТРОКОВОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
1.1. Поняття кредиторської заборгованості підприємства
1.2. Методи аналізу короткострокової заборгвоаності

РОЗДІЛ 2
АНАЛІЗ КОРОТКОСТРОКОВОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ ВАТ «ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ ЗАВОД»
2.1 Техніко-економічна характеристика ВАТ «Чернігівський інструментальний завод»
2.2 Аналіз фінансового стану ВАТ „Чернігівський інструментальний завод”
2.3 Аналіз короткострокової заборгованості підприємства

РОЗДІЛ 3
НАПРЯМКИ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ КРЕДИТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА

ВИСНОВКИ


СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


ВСТУП


Відхід суспільства від системи планової економіки і вступ у ринкові відносини дуже сильно змінили умови функціонування підприємств. Підприємства, для того щоб вижити, повинні проявити ініціативу, підприємливість і бережливість з тим, щоб підвищити ефективність виробництва. В іншому випадку вони можуть опинитися на межі банкрутства.
В ринкових умовах заставою виживання та основою стабільного стану підприємства є його фінансова стійкість. Вона відображає такий стан фінансових ресурсів, при якому підприємство, вільно маневруючи грошовими коштами, здатне шляхом ефективного їх використання забезпечити безперебійний процес виробництва та реалізації продукції, а також витрати по його розширенню та оновленню.
Визначення фінансової стійкості підприємств відноситься до числа найбільш важливих економічних проблем в умовах переходу до ринку, оскільки недостатня фінансова стійкість може привести до відсутності у підприємства коштів для розвитку виробництва, їх неплатоспроможності і , в кінцевому підсумку, до банкрутства, а "надмірна" стійкість буде гальмувати розвиток, збільшувати витрати підприємства надлишковими запасами і резервами.
Для оцінки фінансової стійкості підприємства необхідний аналіз його фінансового стану. Фінансовий стан являє собою сукупність показників, що відображають наявність, розміщення та використання фінансових ресурсів.
Мета аналізу полягає не тільки і не стільки в тому, щоб встановити та оцінити фінансовий стан підприємства, а також і в тому, щоб постійно проводити роботу, спрямовану на його покращення. Аналіз фінансового стану показує, по яким конкретним напрямкам необхідно вести цю роботу. У відповідності з цим результати аналізу дають відповідь на питання, які найважливіші засоби покращення фінансового стану підприємства в конкретний період його діяльності.
Метою даної роботи є розглядання економічної сутності управління кредиторською заборгованістю підприємства, а також аналіз діяльності ВАТ "Чернігівський інструментальний завод" та розробка напрямків удосконалення управління кредиторською заборгованістю підприємства.
Для досягнення цієї мети необхідно розглянути такі завдання:
1) теоретичні основи управління кредиторською заборгованістю підприємства;
2) методику проведення аналізу активів та пасивів підприємства;
З) основні фінансово-економічні показники діяльності ВАТ "Чернігівський інструментальний завод" ;
4) проаналізувати фінансовий стан ВАТ "Чернігівський інструментальний завод" ;
5) визначити шляхи підвищення фінансового стану підприємства.
Об'єктом дослідження даної роботи є ВАТ "Чернігівський інструментальний завод". Предметом є процес управління кредиторською заборгованістю підприємства на базі ВАТ "Чернігівський інструментальний завод".
Список литературы ВИСНОВКИ


Фінансовий стан - найважливіша характеристика економічної діяльності підприємства. Він відображає конкурентноспроможність підприємства, його потенціал в діловому співробітництві, оцінює в якій мірі гарантовані економічні інтереси самого підприємства та його партнерів за фінансовими та іншими відносинами.
Стійке фінансове становище формується в процесі всієї виробничо-господарської або комерційної діяльності підприємства. Однак партнерів та акціонерів підприємства цікавить не процес, а результат, тобто саме показники фінансового стану за звітний період, можна визначити на базі публічної офіційної звітності.
Стійка діяльність підприємства залежить як від обґрунтованості стратегії розвитку, маркетингової політики, від внутрішніх можливостей ефективно використовувати всі існуючі в його розпорядженні ресурси, так і від зовнішніх умов, до числа яких відносяться податкова, кредитна, цінова політика держави та ринкова кон‘юнктура. Через це в якості інформаційної аналізу фінансового стану повинні виступати звітні дані підприємства, деякі задані економічні параметри і варіанти, при яких змінюються зовнішні умови його діяльності, котрі потрібно враховувати при аналітичних оцінках та прийнятті управлінських рішень.
Незважаючи на те, що підприємство має добрі результати по деяких показниках, воно знаходиться в критичному стані через нестачу грошових коштів. Готова продукція на складі не дуже користується попитом через високу ціну, яка обумовлена великою собівартістю.
Оскільки на ВАТ “Чернігівський інструментальний завод” існує дві великі проблеми – проблема збуту та оптимізації дебіторської заборгованості, на них потрібно звернути основну увагу. Проблему збуту можна вирішити через реалізацію продукції з негайною оплатою або із знижкою, потрібно знижувати собівартість продукції. Щодо дебіторів, потрібно вибрати найбільш доцільні строки платежів та форми розрахунків із споживачами (попередня оплата, з відстрочкою платежу, по факту відвантаження продукії). Доцільним є надання відстрочки платежу споживачам, бо за рахунок цього збільшується обсяг реалізації, тобто прибуток (для стимулювання збуту в умовах високої конкуренції), але можливе виникнення додаткових витрат по залученню короткострокових банківських кредитів для компенсації дебіторської заборгованості.
Доцільно також продати частину основних фондів, оскільки вони вже застарілі, а отриману суму спрямувати на покупку нового обладнання чи на розширення виробничої діяльності.
Пошук ефективних механізмів управління фінансовими ресурсами та забезпечення їх реальної інтеграції в систему ринкових відносин зумовлює необхідність розробки певної фінансової стратегії на даному етапі розвитку підприємства.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Бандурка О.М., Фінансова діяльність підприємства [Текст]: Підручник / Бандурка О.М., Коробов М.Я. – К.: Либідь, 1998. – 312с.
2. Білик М.Д. Фінансовий аналіз [Текст]: Навчальний посібник / Білик М.Д., Павловські О.В., Притуляк Н.М., Невмержицька Н.Ю. – К.: КНЕУ, 2007. – 592с
3. Василик О.Д. Теорія фінансів [Текст]: Підручник / Василик О.Д. – К.: НІОС, 2003. – 416 с.
4. Вихрущ В.П. Економіка нових форм господарювання [Текст]/ Вихрущ В.П., Тирпак І.В. – Бучач, 2004. – 120с.
5. Зятковський І.В. Фінанси підприємства [Текст]: Навчальний посібник / Зятковський І.В. – К.: Кондор, 2003.- 364с.
6. Зятковський І.В. Фінансове забезпечення діяльності підприємств [Текст]/ Зятковський І.В. — Тернопіль: Екон. думка, 2000. — 228 с.
7. Єлейко Я.І. Основи фінансового аналізу [Текст]/ Єлейко Я.І., ЛапішкоМ.Л., Кандиба О.М. – Львів: Львівський банківський інститут НБУ, 2000. – 141с.
8. Економічний аналіз діяльності промислових підприємств [Текст]/ За ред. Шкарабана С.І., Сапачова М. – Тернопіль, ТАНГ, 2003. – 224с.
9. Кірейцев Г.Г. Фінанси підприємств [Текст]: Навчальний посібник: Курс лекцій. / Кірейцев Г.Г.– К.: ЦНЛ, 2002. – 268 с.
10. Ковалюк О.М. Роль податкової політики у фінансовому оздоровленні національної економіки [Текст]// Фінанси України/ Ковалюк О.М. – 2002. - № 5. – С.118
11. Ковбасюк М.Р. Економічний аналіз діяльності комерційних банків і підприємств [Текст]: Навчальний посібник / Ковбасюк М.Р. – К.: Скарби, 2001. – 336с.
12. Котляр М. Аналіз фінансового стану підприємства [Текст]// Фінанси України / Котляр М. – 2004.- № 5.- С. 99-105.
13. Крамаренко Р.О. Фінансовий аналіз і планування [Текст]/ Крамаренко Р.О. – Дніпропетровськ: Видавництво ДАУБП, 2001. – 224с.
14. Кругла Н.М. Особливості визначення та обґрунтування оцінки економічних результатів діяльності підприємств [Текст]// Актуальні проблеми економіки / Кругла Н.М.- 2004.- №5.- С.104.
15. Ремньова, Л.М. Управління ліквідністю та платоспроможністю підприємства як складова його фінансового менеджменту [Текст] / Л.М.Ремньова // Актуальні проблеми економіки.- 2004.- №2.- С.87-91
16. Слав’юк, Р.А. Фінанси підприємств [Текст]: Навч. Посібник / Р.А. Слав’юк – Київ: ЦУЛ, 2002. – 460с.
17. Тарасенко, Н.В. Економічний аналіз діяльності промислового підприємства [Текст] / Н.В.Тарасенко. – Львів: ЛБІ НБУ, 2000.- 485с.
18. Терещенко, О.О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання [Текст]: Навч.посібник / О.О.Терещенко. – К.: КНЕУ, 2007. – 554с.
19. Філімоненков, О.С. Фінанси підприємств [Текст]: Навч. посібник / О.С.Філімоненков. – К.: Ельга, Ніка-Центр, 2002. – 360с.
20. Фінансовий аналіз [Текст] / Білик М.Д., Павловські О.В., Притуляк Н.М., Невмержицька Н.Ю. – К.: КНЕУ, 2007. – 592с. – ISBN 966-574-799-1
21. Фінансово-економічний аналіз [Текст]: Підручник / Буряк П.Ю., Римар М.В., Биць М.Т. [та ін.]. – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 528с.
22. Черпак, А.Є. Суб’єкти та об’єкти корпоративного контролю в умовах трансформації економіки [Текст] / А.Є.Черпак // Ринок цінних паперів України.–2004.-№1-2.–С.29-39
23. Яремко, І. Ринкова вартість власного (акціонерного) капіталу компанії та дохідності акцій [Текст] / І.Яремко // Ринок цінних паперів. Вісник Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. – 2007. - № 11. – С.75-83

24.
25. Любушин Н.П., Лещева В.Б., Дьякова В.Г. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учебное пособие для вузов. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 1999.- 471с.
26. Мних Є.В. Економічний аналіз: Підручник. – Київ: Центр навчальної літератури, 2005. – 472с.
27. Панасюк В.М., Ковальчук Є.К. Податковий облік: організація, нормативне забезпечення, податкові розрахунки, звітність: Навчальний посібник. – Тернопіль: Астон, 2003. – 304с.
28. Положення про порядок здійснення аналізу фінансового стану підприємств, що підлягають приватизації. Затверджено Наказом МФУ № 49/121 від 26.01.2001
29. Попович П.Я. Економічний аналіз діяльності суб’єктів господарювання. Підручник. – Тернопіль: Економічна думка, 2004. – 416с.
30. Примак Т.О. Економіка підприємства: Навч. посіб. – К.: Вікар, 2003.- 219с.
31. Слав’юк Р.А. Фінанси підприємств: Навч. посібник. – Київ: ЦУЛ, 2002. – 460с.
32. Тарасенко Н.В. Економічний аналіз діяльності промислового підприємства. – Львів: ЛБІ НБУ, 2000.- 485с.
33. Філімоненков О.С. Фінанси підприємств: Навч. посібник. – К.: Ельга, Ніка-Центр, 2002. – 360с.
34. Фінанси підприємств: Підручник / Керівник авт. кол. і наук. ред. проф.. А.М.Поддєрьогін. – К.: КНЕУ, 2000.- 460с.
35. Фінанси підприємств: Навч. посібник: Курс лекцій / За ред. проф. Г.Г.Кірейцева. – К.: ЦУЛ, 2002.- 268с.
36. Фінансово-економічний аналіз: Підручник / Буряк П.Ю., Римар М.В., Биць М.Т. та ін. – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 528с.
37. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисц. / О.О.Терещенко, Я.І.Невмержицький, А.П.Куліш та ін. – К.: КНЕУ, 2006. – 312с.
38. Финансовое положение предприятия (оценка, анализ, планирование): Научно-методическое издание / Под ред. д.э.н., проф. А.В.Чуписа. – Сумы: Изд-во «Университетская книга», 1999. – 332с.
39. Чайковський Я. Вдосконалення комплексної оцінки кредитоспроможності позичальників // Вісник Національного банку України.-2003-№11, с. 17-22.
40. Чернелевський Л.М. Економічний аналіз на підприємствах промисловості і торгівлі. Підручник. – К.: «Пертораль», 2003. – 312с.
41. Школьник І.О., Макаренко О.М. Проблемні аспекти оцінки кредитоспроможності позичальника // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Збірник наукових праць. – Т. 19. – Суми: УАБС НБУ, 2007 – С. 201-208
42. Шпак В.І. Розвиток малого підприємництва в Україні. – К.: МАУП, 2004. – 128с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
250
Скачать бесплатно 19771.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.