У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Облік, аналіз і аудит довгострокових зобов’язань і розрахунків підприємства (на прикладі ПП «Київлісресурс»)
Количество страниц 118
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19865.doc 
Содержание ЗМІСТ



Вступ 4
Розділ 1. Теоретичні основи обліку, аналізу та аудиту довгострокових зобов’язань і розрахунків підприємства 9
1.1. Економічна сутність та значення довгострокових зобов’язань і розрахунків підприємства 9
1.2. Нормативно-правове регулювання довгострокових зобов’язань і розрахунків підприємства 19
Розділ 2. Облік та аудит довгострокових зобов’язань і розрахунків на ПП «Київлісресурс» 28
2.1. Синтетичний та аналітичний облік довгострокових зобов’язань і розрахунків підприємства 28
2.2. Стан обліку довгострокових зобов’язань і розрахунків на підприємстві 62
2.3. Методика і організація аудиту довгострокових зобов’язань і розрахунків на підприємстві 73
Розділ 3. Аналіз довгострокових зобов’язань та шляхи їх вдосконалення на ПП «Київлісресурс» 88
3.1. Економічні показники діяльності ПП «Київлісресурс» 88
3.2. Аналіз основних показників господарської діяльності підприємства 94
3.3. Удосконалення аналізу довгострокових зобов'язань і розрахунків в умовах автоматизованої обробки даних 107
Висновки та рекомендації 110
Список використаних джерел 113
Додатки 118


Вступ


Для нормального функціонування будь-якої ланки ринкової економіки конче потрібно, щоб учасники, приймаючи рішення, мали правдиву та об'єктивну інформацію про майно, грошовий та фінансовий стан, результати роботи – прибутки, доходи чи збитки, а також про особливості їх досягнення, як на своєму підприємстві, так і партнерів. Таку інформацію надає лише система бухгалтерського обліку.
Фінансовий стан фізичної юридичної особи не можна оцінювати за активами, які перебувають у його розпорядженні. Якщо джерелом придбання всіх активів є непогашені зобов’язання підприємства перед іншими особами (кредиторами), то все це видиме багатство їм (кредиторам) і належить. У зв’язку із цим інформація про зобов’язання підприємства є однією з найважливіших в оцінці його фінансового стану.
Можна сказати, що жити із зобов’язаннями погано, але й без них не виходить. Наявність зобов’язань є нормальним станом будь-якого діючого підприємства, установи або підприємства. Важливо не те, чи має підприємство зобов’язання (заборгованість) перед іншими особами, а те, який обсяг цих зобов’язань, чи перевищують вони активи підприємства, чи ні. Так чи інакше, але інформація про зобов’язання підприємства, про їхню структуру та обсяги дуже важлива для зовнішніх користувачів його фінансової звітності (постачальників, покупців, акціонерів й ін.). З огляду на це, найважливішого значення набуває відповідність прийнятим стандартам і точність формування в бухгалтерському обліку інформації про зобов’язання підприємства та розкриття інформації про них у його фінансовій звітності. Коли говориться про відповідність стандартам, то мається на увазі відповідність вимогам П(С)БО 11.
В першу чергу необхідно зазначити, що вимоги даного П(С)БО поширюються на всі підприємства, незалежно від форми власності та виду діяльності (крім бюджетних установ), і застосовуються з урахуванням особливостей оцінки та розкриття інформації щодо зобов’язань, установлених іншими П(С)БО.
До довгострокових зобов'язань відносяться довгострокові (строком більше 1 року) позики банків, облігації та векселі, видані підприємством. Перевагою фінансування за рахунок довгострокових джерел є небажання власників збільшити кількість акціонерів, а також відносно нижча собівартість кредиту в порівнянні з вартістю акціонерного капіталу, яка виражається в ефекті фінансового важеля. Використання та повернення цих кредитів потребує суворого контролю за їх станом та рухом, а для цього необхідні детальні дані по кожній позиції, про їх суму, строки повернення, нараховані проценти за користування. Для аналізу ефективності довгострокових кредитів потрібні відомості про конкретні напрямки їх використання, про витрачені суми на кожен напрям, про очікувану економічну ефективність, про окупність довгострокових вкладень.
До довгострокових зобов'язань відносяться також орендні зобов'язання, які виникають при фінансовій оренді, тобто коли орендар отримує право власності на майно по закінченні строку оренди або викуповує його за мінімальною ціною.
Довгострокові облігації випускаються на строк більше одного року і є додатковим джерелом залучених засобів для фінансування діяльності підприємства. Облігації відображаються в обліку за вартістю майбутніх надходжень. Якщо ця вартість більша номінальної вартості облігацій, то остання продається з премією, якщо ж менша, то при продажу облігації виникає знижка до її номінальної вартості. Як премія, так і знижка повинні бути поступово списані (амортизовані) протягом строку довгострокової заборгованості.
Складні операції з виникнення, погашення, продажу або переуступки довгострокових зобов'язань неможливі без точного та динамічного обліку всіх ситуацій, що виникають за такими боргами. Джерелом інформації для управління довгостроковим залученим капіталом є дані аналітичного обліку по рахунках класу 5 «Довгострокові зобов'язання» і по рахунках класу 6 «Поточні зобов’язання».
Господарська діяльність кожного підприємства базується на найбільш раціональному використанні матеріальних і грошових ресурсів, а також робочого часу в процесі виробництва. Головне завдання кожного підприємства – випуск продукції, яка користується попитом, з найменшими витратами, тому основним завданням бухгалтерського обліку є: виявлення обсягу випущеної з виробництва продукції, придбання товарів, їх реалізації, виявлення фактичних витрат з виготовлення продукції, аналіз і контроль за собівартістю виробленої продукції та її зниження, визначення кінцевих результатів діяльності підприємства.
Підприємство самостійно планує свою діяльність і визначає перспективи розвитку, виходячи з попиту на свою продукцію, рівня конкурентоспроможності; самостійно визначає чисельність і структуру працівників, обирає форми і системи оплати праці, визначає розміри фонду оплати праці і фонду споживання; здійснює реалізацію своєї продукції (робіт, послуг) як на основі прямих угод, так і через товарні біржі, інші посередницькі організації;самостійно встановлює ціни, здійснює зовнішньоекономічну діяльність, проводить операції з цінними паперами.
Для нормальної життєдіяльності будь-якого підприємства присутність позикового капіталу не лише нагальна потреба, але й чудова можливість оптимізації своїх фінансових показників. Щодо джерел запозичення, то вони в бізнесовому середовищі вельми різноманітні. Це й отримання кредитів від фінансових установ, і емісія власних боргових зобов’язань (векселів, облігацій), і майже безкорислива фінансова допомога від засновника, і навіть така звична кредиторська заборгованість. Причому з розвитком фінансових ринків варіантність таких джерел значно зростає.
Останніми роками фінансово-кредитна сфера нашої економіки розвивається надто бурхливими темпами, вітчизняному підприємству не завжди легко зорієнтуватися, у кого швидко і вигідно можна позичити грошей. Традиційним джерелом такої позики є банківський сектор.
В системі безготівкових розрахунків для погашення боргових зобов’язань підприємства використовують вексель. Вексель належить до цінних паперів, які підтверджує майнові права, здійснення і передача яких можлива лише при його пред’явленні.
Економічна система ринкового господарства базується на автономії господарюючих суб’єктів, механізмі ринку та конкуренції.
Найважливішими організаційно-економічними умовами функціонування підприємства є економічна самостійність; забезпечення самоокупаємості, рентабельності та самофінансування;економічна зацікавленість; матеріальна відповідальність за результати господарської діяльності.
Актуальність теми полягає в тому, що для досягнення своєї мети – максимізації прибутку, підприємству не рідко доводиться залучати додатковий позиковий капітал. Підприємствам необхідно вести облік даних та узагальнення інформації про заборгованість підприємства банкам за отриманими від них кредитами, яка не поточним зобов’язанням (заборгованість, яка не підлягає погашенню протягом операційного циклу підприємства або протягом дванадцяти місяців з дати балансу); заборгованість підприємства щодо зобов’язань із залучення позикових коштів (крім кредитів банків), на які нараховуються відсотки; суми податку на прибуток, що підлягає сплаті в майбутніх періодах внаслідок тимчасової різниці між обліковою та податковою базами оцінки; заборгованість за виданими довгостроковими векселями й розповсюдженими облігаціями. Відповідно з’явилась потреба в обліку та аудиті довгострокових та поточних зобов’язань підприємства.
Метою даної роботи є дослідження обліку, аналізу та аудиту довгострокових зобов’язань і розрахунків підприємства.
Об’єктом дослідження виступають довгострокові та поточні зобов’язання які виникають при здійсненні господарської діяльності на ПП ”Київлісресурс”.
Досягнення поставленої мети реалізується послідовним вирішенням наступних завдань:
- розкрити економічну сутність та значення довгострокових зобов’язань і розрахунків підприємства;
- огляд нормативно - правової бази з обліку довгострокових зобов’язань і розрахунків підприємства;
- дослідити документальне оформлення обліку довгострокових зобов’язань та розрахунків на підприємстві;
- дати економічну характеристику підприємству на якому проводиться дослідження;
- показати як організований бухгалтерський облік довгострокових зобов’язань і розрахунків на даному підприємстві;
- провести аудит довгострокових зобов’язань і розрахунків на даному підприємстві;
- удосконалення обліку довгострокових зобов’язань та розрахунків в умовах автоматизованої обробки даних;
- зробити відповідні висновки та рекомендації по покращенню обліку довгострокових зобов’язань і розрахунків на базовому підприємстві.
Предметом дослідження в даній роботі виступає первинний, аналітичний та синтетичний облік і аудит довгострокових та поточних зобов’язань підприємства, шляхи і пропозиції щодо оптимізації обліку зобов’язань на підприємстві.
В основі дипломної роботи лежать матеріали ПП ”Київлісресурс”: річна звітність за два останніх роки, данні первинного обліку, розрахунки податків і платежів в бюджет та внески до фондів соціального страхування, а також закони, інструкції та інші нормативні документи.
За об’ємом робота містить 120 сторінок, проілюстрована 3 рисунками, містить 31 таблицю та 10 додатків, список використаної літератури включає 57 джерел.
Список литературы Висновки та рекомендації


Дана дипломна робота складається з трьох розділів.
В першому розділі дипломної роботи була розкрита економічна сутність та значення довгострокових зобов’язань та розрахунків. Зобов’язання, що відображаються в бухгалтерському обліку, мають юридичний та економічний зміст. Підходи до визначення зобов’язань різні. Їх розглядають як борг, як суму витрати, як залучений капітал, як розрахункові відносини та як частину вартості майна.
Зобов’язання виникають через існуючі борги підприємства щодо передачі певних активів чи надання послуг іншому підприємству в майбутньому. Визначення теперішньої вартості залежить від умов та виду зобов’язання. Поточні зобов’язання відображаються в балансі за сумою погашення. Непередбачені зобов’язання відображаються на позабалансових рахунках підприємства за обліковою оцінкою.
Під час дослідження зобов’язань на підприємстві йому було показано, що можуть виникнути і операції, під час яких одне зобов’язання можна замінити іншими: перевести довгострокову заборгованість в поточну за довгостроковими зобов’язаннями; замінити короткострокове зобов’язання на вексель, що не замінить валюту балансу.
В цьому ж розділі дипломної роботи була дана узагальнююча інформація про наявність та погашення зобов’язань підприємства згідно Плану рахунків, наведена їх характеристика, та порядок використання їх в бухгалтерському обліку.
Для більшості рахунків зобов’язань Планом рахунків передбачено відкриття субрахунків, що деталізують об’єкти обліку. Однак, за допомогою синтетичного обліку неможливо контролювати наявність та погашення кожного виду зобов’язань. Для одержання детальної інформації, необхідної для управління зобов’язаннями за окремими видами, до окремих рахунків синтетичного обліку відкривають рахунки аналітичного обліку.
Відповідно до потреб розвитку підприємства облік зобов’язань є джерелом забезпечення найбільш ефективних форм та умов залучення позикового капіталу з різних джерел.
Важливим напрямком вивчення кредиторської заборгованості було вивчення джерел погашення короткострокових фінансових зобов’язань підприємства, а для управління фінансовим станом підприємства необхідно було вивчити стан поточних розрахунків з кредиторами, щоб оцінити забезпечення поточних боргових зобов’язань.
Систематизація та узагальнення облікової інформації про зобов’язання в умовах застосування сучасної комп’ютерної техніки здійснюється на підприємстві в автоматичному режимі. Застосування бухгалтерської комп’ютерної програми дозволило ефективно вирішити проблему аналітичного обліку розрахунків з різними дебіторами, завдяки широкій номенклатурі аналітичних об’єктів.
При застосуванні комп’ютерної форми обліку автоматично вирішується проблема оперативного отримання даних про заборгованість перед кожним контрагентом на будь-яку звітну дату.
Ту же було розглянуто нормативну базу, яка використовується в практичній роботі бухгалтерів для обліку довгострокових зобов’язань і розрахунків.
В другому розділі дипломної роботи було показано як організований синтетичний та аналітичний облік довгострокових зобов’язань та розрахунків на ПП «Київлісресурс», стан цих розрахунків на ньому, а також методика і організація аудиту довгострокових зобов’язань та розрахунків на підприємстві.
Метою аудиту було встановлення правильності розрахунків з кредиторами, виявлення реальної заборгованості перед персоналом підприємства з оплати праці та за іншими операціями.
Під час аудиторської перевірки бухгалтерам було вказано на порушення в ведені бухгалтерського обліку і шляхи їх виправлення.
В третьому розділі дипломної роботи була дана техніко-економічна характеристика підприємства, розкрито основні напрямки діяльності підприємства у відповідності з Статутом підприємства, показано хто здійснює управління підприємством і розпоряджається прибутком; як нараховується заробітна плата, податки та збори; як проводяться відрахування до фондів.
Показано основні економічні показники підприємства за 1 квартал 2009 року в порівняні з відповідним періодом 2008 року з яких видно, що вони значно погіршилися. Зменшилася виручка від реалізації продукції і відповідно зменшився валовий прибуток, бюджет недоотримав значну суму податку на прибуток.
Позитивним є те, що зменшилась собівартість реалізованої продукції, підприємство придбало основні засоби та поповнило обігові кошти, які в майбутньому принесуть йому прибуток. Підвищилась оплата праці працівників.
Майновий стан свідчить про те, що майже половину активів підприємства становлять оборотні активи.
В цьому ж розділі було проведено аналіз основних показників господарської діяльності підприємства за останні два роки (2008-2009 роки), вказано на їх недоліки і шляхи їх покращення. Було показано як удосконалюється облік в умовах автоматизованої обробки даних.
Шляхи вдосконалення обліку розрахунків за довгостроковими зобов’язаннями на підприємстві:
- головному бухгалтеру систематично проводити роз’яснювальну роботу з бухгалтерами по змінах, які відбуваються в чинному законодавстві;
- керівництву підприємства розробити детальні шляхи виходу підприємства з кризового стану;
- впровадити наявні Інтернет технології.

Список використаних джерел


1. Конституція України від 28.06.1996 р.;
2. Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. №436-IV;
3. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. №435-IV;
4. Закон України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. №1251-ХІІ з послідуючими змінами та доповненнями;
5. Закон України “Про господарські товариства” від 19.09.1991 р. №1576-XII з послідуючими змінами та доповненнями;
6. Закон України “Про оплату праці” від 24.03.1995 р. №108/95-ВР з послідуючими змінами та доповненнями;
7. Закон України “Про податок на додану вартість” від 03.04.1997 р. №168/97-ВР з послідуючими змінами та доповненнями;
8. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 22.05.1997 р. №283/97 ВР з послідуючими змінами та доповненнями;
9. Закон України “Про систему оподаткування” від 23.07.1998 р. №817/98 з послідуючими змінами та доповненнями;
10. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.1999 р. №996-ХІV з послідуючими змінами та доповненнями;
11. Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” від 23.09.1999 р. №1105-XIV з послідуючими змінами та доповненнями;
12. Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 р. №1533-ІІІ з послідуючими змінами та доповненнями;
13. Закон України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. №2181-ІІІ з послідуючими змінами та доповненнями;
14. Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами замовленими народженням та похованням” від 17.01.2001 р. №2240-ІІІ з послідуючими змінами та доповненнями;
15. Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. №1058-IV з послідуючими змінами та доповненнями;
16. Закон України “Про державний бюджет на 2009 р.» від 28.12.2008 р. №107-VІ з послідуючими змінами та доповненнями;
17. Закон України “Про банки і банківську діяльність” від 07.12.2000 р. №2121-IІІ;
18. Закон України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” від 12.07.2001 р. №2664-ІІІ;
19. Закон України “Про плату за землю” від 03.07.1992 р. №2535-ХІІ з послідуючими змінами та доповненнями;
20. Закон України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів” від 11.12.1991 р. з послідуючими змінами та доповненнями;
21. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1”Загальні вимоги до фінансової звітності” затверджене наказом Мінфіну України від з1.03.99 р. 3 87;
22. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 “Баланс”. Затверджено наказом Мінфіну України від 31.03.1999 р. №87 з послідуючими змінами та доповненнями;
23. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 “Звіт про фінансові результати”. Затверджено наказом Мінфіну України від 31.03.1999 р. №87 з послідуючими змінами та доповненнями;
24. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 4 “Звіт про рух грошових коштів”. Затверджено наказом Мінфіну України від 31.03.1999 р. №87 з послідуючими змінами та доповненнями;
25. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 5 “Звіт про власний капітал” затверджене наказом Мінфіну України від31.03.99 р. № 87 з послідуючими змінами та доповненнями;
26. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 10 “Дебіторська заборгованість”. Затверджено наказом Мінфіну України від 08.10.1999 р. №237 з послідуючими змінами та доповненнями;
27. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 “Зобов’язання”. Затверджено наказом Мінфіну України від 31.01.2000 р. №20 з послідуючими змінами та доповненнями;
28. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 “Дохід”. Затверджено наказом Мінфіну України від 29.11.1999 р. №290 з послідуючими змінами та доповненнями;
29. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 “Витрати”. Затверджено наказом Мінфіну України від 31.12.1999 р. №318 з послідуючими змінами та доповненнями;
30. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 “Податок на прибуток”. Затверджено наказом Мінфіну України від 28.12.2000 р. №353 з послідуючими змінами та доповненнями;
31. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 19 “Об’єднання підприємств”. Затверджено наказом Мінфіну України від 07.07.1999 р. №163 з послідуючими змінами та доповненнями;
32. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 21”Вплив змін валютних курсів” затверджене наказом Мінфіну України від10.08.2000 р.№ 193 з послідуючими змінами та доповненнями;
33. Декрет Кабінету Міністрів “Про акцизний збір” від 26.12.92 р. № 18-92;
34. Постанова Верховної Ради України “Про застосування векселів у господарському обігу України” від 17.06.92 р.;
35. Положення “Про кредитування” затверджене постановою правління НБУ від28.09.1995 р. №246;
36. Положення “Про безготівкові розрахунки у господарському обігу України” затверджене постановою правління НБУ від 01.06.93 р. № 22001\1116;
37. Положення Державної комісії з цінних паперів “Про придбання, реалізацію та анулювання акціонерними товариствами власних акцій” від 19.04.2000 р. №42;
38. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій. Затверджена наказом Мінфіну України №291 від 30.11.1999 р.;
39. Інструкція зі статистики заробітної плати, затверджена наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. №5;
40. Большакова О.Ю. Бухгалтерський облік, аналіз та контроль операцій з векселями суб’єктів підприємницької діяльності. - К., 2001;
41. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський облік в Україні. Міфологія. – Житомир: ЖДТУ, 2003;
42. Бутинець Ф.Ф. Організація бухгалтерського обліку. 3-є вид. доп. і перероб. - Житомир: ЖДТУ, 2002 р.;
43. Бутинець Ф.Ф.; Малюга Н.М.; Петренко Н.І. Аудит: стан і тенденції розвитку в Україні та світі: Монографія. – Житомир: ЖДТУ, 2003;
44. Береза С.Л. Облік і контроль грошових активів та дебіторської заборгованості: теорія і практика. - Житомир, 2003;
45. Василюк О.О. Облік, аналіз і аудит розрахунків з бюджетом. – К., 2002;
46. Ковальов В.В. Финансовый учет и анализ: концептуальные основы. – М.: Финансы и статистика, 2004;
47. Кузьмінська О.Е. Облік, аудит та аналіз фінансових результатів діяльності суб’єктів господарювання в Україні. – К., 2000 р.;
48. Лахтионова Л.А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001;
49. Собко В.В. Бухгалтерський облік: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2000;
50. Сурніна К.С. Удосконалення обліку дебіторської і кредиторської заборгованості промислових підприємств. – Східноукраїнський національний університет. – Луганськ, 2002;
51. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України. – К.: А.С.К., 2001;
52. Шара Є.Ю. Фінансовий облік та аналіз результатів діяльності промислових підприємств. – К.; 2001;
53. Газета бухгалтерія. Збірник систематизованого законодавства – 2009 р. №2;№4;
54. Баланс. Всеукраїнський бухгалтерський тижневик – 2009 р. №8, №10, №15, №18;
55. Все про бухгалтерський облік. Газета – 2009 р. №20, №35, №31.,
56. Праця і зарплата. Газета – 2009 р. №15, №20, №23, №24.
57. Газета бухгалтерія. Збірник систематизованого законодавства – 2009 р. №1, №3, №4, №5;


Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
675
Скачать бесплатно 19865.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.