У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Облік, аналіз і аудит операцій підприємства з малоцінними необоротними матеріальними активами
Количество страниц 127
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19866.doc 
Содержание ЗМІСТ


Вступ 4
РОЗДІЛ І. Теоретичні основи обліку, аналізу та аудиту малоцінних необоротних матеріальних активів підприємства в ринкових умовах 8
1.1. Економічна сутність та класифікація малоцінних необоротних матеріальних активів підприємства 8
1.2. Нормативно-законодавча база з обліку малоцінних необоротних матеріальних активів 9
РОЗДІЛ 2. Облік і аудит малоцінних необоротних матеріальних активів на ВАТ «Хмельницький МКК» 19
2.1. Організація документообігу малоцінних необоротних матеріальних активів на підприємстві 19
2.2. Синтетичний та аналітичний облік малоцінних необоротних матеріальних активів 34
2.3. Методи нарахування амортизації малоцінних необоротних матеріальних активів 48
2.4. Особливості проведення аудиту малоцінних необоротних матеріальних активів 57
РОЗДІЛ 3. Аналіз малоцінних необоротних матеріальних активів та шляхи його вдосконалення на ВАТ «Хмельницький молочноконсервний комбінат» 81
3.1. Економічна характеристика діяльності підприємства 81
3.2. Аналіз основних показників господарської діяльності підприємства 85
3.3. Аналіз наявності малоцінних необоротних матеріальних активів на підприємстві та шляхи підвищення ефективності їх використання 98
3.4. Методика та організація аналізу малоцінних необоротних матеріальних активів в умовах АРМ бухгалтера 107
Висновки та рекомендації 118
Список використаних джерел 122
Додатки 127



Вступ

Розвиток України на сучасному стані характеризується подальшим розвитком ринкової економіки, її інтеграцією в систему міжнародних економічних відносин, виникненням акціонерних компаній, товариств, різних фондів. До розвитку економіки залучаються зовнішні й внутрішні інвестиції, кредити, проводяться емісії цінних паперів, іде роздержавлення власності та приватизація майна. Учасники цих процесів потребують достовірної і неупередженої інформації про фінансово-майновий стан, перспективи розвитку й фінансову стабільність об`єктів господарювання.
Економічна система ринкового господарства базується на автономії господарюючих суб’єктів, механізмі ринку та конкуренції. Підприємство як суб’єкт ринкових відносин для успішного здійснення своєї господарської діяльності має бути, з одного боку, конкурентоспроможним відносно аналогічних підприємств, функціонуючих на ринку, а з іншого-здатним взаємодіяти з підприємствами інших галузей, інфраструктурою.
На ринку засобів виробництва підприємство купує необхідне устаткування, інвентар, інші матеріальні цінності; на ринку цінних паперів купує та продає акції, облігації, векселі тощо. Ринок праці забезпечує підприємство кваліфікованою робочою силою.
Найважливішими організаційно-економічними умовами функціонування підприємства є економічна самостійність; забезпечення самоокупаємості, рентабельності та самофінансування; економічна зацікавленість; матеріальна відповідальність за результати господарської діяльності.
Забезпечення економічної самостійності підприємства як господарюючого суб’єкта передбачає створення умов для реалізації його економічного суверенітету, що виражається насамперед у реалізації права вибору господарської діяльності та реальної можливості вільного вибору продавця, місця, часу та інших умов придбання товарів, ухвалення рішення про те, що і в якій кількості продавати, кому і за якими цінами реалізувати.
В умовах ринку підприємство зустрічається з безліччю не передбачуваних чинників, що викликає необхідність відмови від жорстокого планування і потребу в переході до гнучкої системи економічного регулювання його діяльності. Реалізація такого шляху пов’язана з розробленням стратегії діяльності підприємства, у якій визначаються головні цілі та завдання, їх ресурсне забезпечення, шляхи досягнення цілей і методи розв’язування виникаючих проблем.
Для здійснення статутної діяльності підприємствам необхідні необоротні активи, тобто засоби праці, під якими в економічній літературі розуміють річ або комплекс речей, за допомогою яких працівник здійснює вплив на предмети праці (сировину, матеріали).
Від предметів праці засоби праці відрізняються тим, що багаторазово беруть участь у процесі виробництва, зберігаючи при цьому свою натуральну форму, поступово зношуються і частинами переносять свою вартість на виготовлену продукцію або виконані роботи (надані послуги). Під впливом засобів праці предмети праці змінюють свої фізико-хімічні властивості та перетворюються на готову продукцію.
Значну роль в діяльності підприємства відіграють малоцінні необоротні матеріальні активи, адже будь–яка діяльність передбачає використання засобів праці. Саме тому суб`єкти господарювання без малоцінних необоротних матеріальних активів–явище рідкісне.
Переважна більшість підприємств вважають за краще мати власні малоцінні необоротні матеріальні активи. При цьому одних задовольняє необхідний мінімум, а інші прагнуть постійно поповнювати і оновлювати їхній склад.
Дана дипломна робота присвячена обліку, аналізу і аудиту операцій підприємства з малоцінними необоротними матеріальними активами.
Актуальність цієї теми полягає в тому, що малоцінні матеріальні активи –це матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання в процесі виробництва, надання послуг, здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій. І від того як вони використовуються ним, залежить фінансовий результат підприємства.
Багатоплановість проблем обліку малоцінних необоротних матеріальних активів зумовила необхідність їх розгляду в працях вчених-обліковців. Значним внеском у розвиток теорії та практики обліку малоцінних необоротних матеріальних активів є монографії: С.В.Бардаша «Інвентаризація: теорія, практика, комп’ютеризація», Н.В.Виговської «Удосконалення обліку амортизації: стан, проблеми, перспективи», А.Г.Загороднього, Н,Є Селюченко «Планування та організація основних засобів на засадах лізингу», Н.М.Малюги «Шляхи удосконалення оцінки в бухгалтерському обліку: теорія, практика, перспективи».
З питань обліку малоцінних необоротних матеріальних активів були захищені наступні дисертації: М.І.Бондаря «Облік і аудит основних засобів», Т.А.Бондар «Облік і контроль лізингових процесів: сучасний стан та перспективи розвитку», О.П.Гаценко «Облік необоротних активів в умовах формування ринкових відносин», Б.А.Засадного «Облік і аналіз інвестиційної діяльності підприємств», М.М.Засюка «Удосконалення обліку та аналізу основних засобів (на прикладі хлібопекарських підприємств Полтавської області)», С.М.Лайчук «Облік і контроль лізингових операцій: теорія і практика», Л.О.Леонової «Бухгалтерський облік основних засобів та їх відтворення (на прикладі вугільних шахт Донбасу)», Ю.М.Осадчої «Облік нерухомості в АПК», Б.Г.Севіна «Аналіз ефективності інвестицій в реконструкцію і технічне переозброєння діючих підприємств», О.Л.Шерстюка «Контрольно-аналітичні аспекти оцінки інвестиційної привабливості торговельних підприємств», А.В.Янчевої «Облік і аналіз відтворення основних засобів».
Метою даної дипломної роботи є дослідження обліку, аналізу та аудиту малоцінних необоротних матеріальних активів підприємства.
Об`єктом дослідження виступають малоцінні необоротні матеріальні активи підприємства, це: спецодяг, спецвзуття, спецінструмент, засоби індивідуального захисту, оргтехніка, інвентар тощо.
Завдання дослідження полягає в розкритті економічної сутності малоцінних необоротних матеріальних активів, їхньої характеристики класифікації, аналізу та обліку.
Предметом дослідження в даній дипломній роботі виступає первинний, аналітичний та синтетичний облік, аналіз та аудит операцій підприємства з малоцінними необоротними матеріальними активами на ВАТ «Хмельницький молочноконсервний комбінат», шляхи і пропозиції щодо вдосконалення порядку проведення обліку і аудиту малоцінних необоротних матеріальних активів.
Робота за об`ємом містить 128 сторінок, проілюстрована 5 рисунками, містить 33 таблиці та 10 додатків, список використаної літератури містить 58 джерел.
Список литературы Висновки та рекомендації


Облік малоцінних необоротних матеріальних активів на ВАТ «Хмельницький МКК» вівся відповідно до П(С)БО 7 «Основні засоби». Під малоцінними необоротними матеріальними активами розуміють матеріальні активи, призначені для використання протягом періоду більше одного року (або операційного циклу, якщо він більше одного року) і які не входять до складу основних засобів. Строк корисного використання відповідно до наказу про облікову політику підприємство встановило більше одного року і вартість яких більше 1000 грн.
Відповідно до Плану рахунків бухгалтерія підприємства веде облік малоцінних необоротних матеріальних активів на рахунку 112 «МНМА», вартість яких погашається нарахуванням зносу за встановленою підприємством нормою з урахуванням очікуваного способу використання таких об`єктів.
В першому розділі дипломної роботи було розглянуто теоретико-економічну сутність обліку операцій з малоцінними необоротними матеріальними активами. В зокрема розкрита економічна сутність малоцінних необоротних матеріальних активів, тобто це комплекс речей, за допомогою яких працівник здійснює вплив на предмети праці (сировину, матеріали тощо). Дана класифікація малоцінних необоротних матеріальних активів які використовують на підприємстві, це обладнання, інструменти, інвентар тощо.
Детально опрацьована законодавчо-нормативна база з обліку малоцінних необоротних матеріальних активів. Законодавчі основи регулювання бухгалтерського обліку малоцінних необоротних матеріальних активів визначені Законами України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», «Про податок на додану вартість» і «Про оподаткування прибутку підприємств», Положення (стандарти) бухгалтерського обліку №1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», №6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», № 7 «Основні засоби» та інші накази Мінфіну України та Держкомітету України.
В другому розділі було показано як організовано документообіг МНМА на даному підприємстві, охарактеризовано синтетичний та аналітичний облік малоцінних необоротних матеріальних активів який ведеться відповідно з вимогами П(С)БО 7”Основні засоби”.
В даному розділі дана детальна характеристика типових форм документів з обліку малоцінних необоротних матеріальних активів які застосовуються на ВАТ «Хмельницький МКК», це форми з обліку основних засобів і малоцінних швидкозношуваних предметів. Всі ці типові форми використовуються підприємством при надходженні, внутрішньому переміщенні та вибутті малоцінних необоротних матеріальних активів.
Для обліку МНМА відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку та Інструкції про її застосування № 291 призначено балансовий рахунок 112.За дебетом цього рахунка відображається надходження МНМА, а за кредитом-вибуття внаслідок різних причин.
Аналітичний облік МНМА ведеться щодо кожного об’єкта цих активів. Він забезпечує інформацію про загальну вартість у розрізі кваліфікаційних груп.
Для цілей бухгалтерського обліку малоцінних необоротних матеріальних активів входить окремою групою до складу основних засобів як інші необоротні матеріальні активи. Від основних фондів ці матеріальні цінності відрізняються тільки своєю «Маленькою» вартістю. Вартість інших необоротних матеріальних активів погашається нарахуванням амортизації методом, яке ВАТ «Хмельницький МКК» зафіксувало у наказі про облікову політику. Це метод списання 50% вартості, що амортизується у першому місяці використання, а решта 50% у місяці вилучення об`єкта зі складу активів підприємства.
В цьому ж розділі наведено бухгалтерські проводки по нарахуванню амортизації які підприємство використовує в своїй практичній роботі.
Всі недоліки в обліку операцій з малоцінними необоротними матеріальними активами було виявлено під час проведення аудиту цих операцій. Вчасності встановлено факти неправильного складання актів на оприбуткування малоцінних необоротних матеріальних активів, в інвентарних картках не завжди відображались ремонтні роботи об`єкта; при оприбуткуванні об`єкта не завжди правильно відносили його до відповідної кваліфікаційної групи; при продажу малоцінних необоротних матеріальних активів не завжди нараховувалось ПДВ.
В ІІІ розділі дипломної роботи було дано організаційно-економічну характеристику діяльності ВАТ «Хмельницький молочноконсервний комбінат», вчасності охарактеризовано основні напрямки діяльності підприємства згідно зі статусом підприємства. Основна діяльність підприємства це виробництво молочних консервів. Підприємство займається заготовкою цільного молока від населення та сільськогосподарських підприємств в п`яти сусідніх районах області, з якою потім на виробничих потужностях заводу переробляє на молочні консерви. Значну частину продукції підприємство експортує в Європейські країни, Росію, Азербайджан, Молдавію та Казахстан.
ВАТ «Хмельницький МКК» наказом про облікову політику підприємства затвердило кваліфікаційні підгрупи малоцінних необоротних матеріальних активів. В даному розділі були охарактеризовані наявні на підприємстві МНМА та налічено шляхи ефективності їх використання, це: забезпечення належного обліку малоцінних необоротних матеріальних активів, продовження їх термінів служби (ремонт, технічне обслуговування, прання та чистка), запобігання такому ганебному явищу як крадіжка тощо.
В цьому ж розділі було проведено аналіз фінансового стану підприємства.
Основними напрямками аналізу фінансово-економічного стану підприємства були:
- характеристика майна підприємства та джерел його формування;
- аналіз ліквідності та платоспроможності підприємства;
- аналіз фінансової стійкості та стабільності підприємства;
- аналіз ділової активності підприємства;
- аналіз фінансових результатів та прибутковості підприємства.
Було розглянуто методику та організацію обліку, аналізу та аудиту МНМА в умовах МРМБ.
Намічено наступні шляхи вдосконалення обліку малоцінних необоротних матеріальних активів на ВАТ «Хмельницький МКК»:
- головному бухгалтеру підприємства проводити роз`яснювальну роботу з бухгалтерами по зміні норм чинного законодавства з питань обліку малоцінних необоротних матеріальних активів;
- впровадити комп`ютерний облік малоцінних необоротних матеріальних активів як синтетичний так і аналітичний;
- впровадити наявність Інтернет – технології;
- звернути увагу на правильність оформлення бухгалтерських документів пов`язаних з оприбуткуванням та реалізацією малоцінних необоротних матеріальних активів;
- проводити внутрішній аудит обліку малоцінних необоротних матеріальних активів.





Список використаних джерел



1. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. №435 – ІV;
2. Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. №436 – ІV;
3. Закон України «Про підприємства в Україні» від 27.03.1991 р. №882;
4. Закон України «Про колективні договори та угоди» від 01.07.1993р. №3356-ХII;
5. Закон України «Про систему оподаткування»від 18.02.1997 р. №77/97 ВР з послідуючими змінами та доповненнями;
6. Закон України “Про податок на додану вартість №168 – 97 ВР від 03.04.1997р. з послідуючими змінами та доповненнями;
7. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” №283/97 – ВР від 22.05.1997р. з послідуючими змінами та доповненнями;
8. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” №996 – ХІV від 16.07.1999р. з послідуючими змінами та доповненнями;
9. Закон України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-111 з послідуючими змінами та доповненнями;
10. Закон України «Про аудиторську діяльність» від 22.09.2006 р. №189-V;
11. Закон України «Про Державний бюджет на 2009 рік» від 28.12.2008 р. №107-VІ;
12. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затверджене наказом Мінфіну України від 31.03.1999 р. № 87;
13. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 «Баланс», затверджене наказом Мінфіну України від 31.03.1999р. №87;
14. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати» затверджене наказом Мінфіну України від 31.03.1999р. №87, зареєстрованим у Мінюсті України 21.06.1999р. за №397/3690;
15. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 4 «Звіт про рух грошових коштів», затверджене наказом Мінфіну України від 31.03.1999 р. № 87;
16. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 5 «Звіт про власний капітал», затверджене наказом Мінфіну України від 31.03.1999 р. №87;
17. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», затверджене наказом Мінфіну України від 28.05.1999 р. №137;
18. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затверджене наказом Мінфіну України від 27.04.2000р. №92 з послідуючими змінами та доповненнями.
19. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 “Запаси”, затверджене наказом Мінфіну України від 20.10.1999р. №246, зареєстрованим у Мінюсті України 02.11.1999р. за №751/4044;
20. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку «Інвестиції», затверджене наказом Мінфіну України від 26.04.2000р. № 97 з послідуючими змінами та доповненнями;
21. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затверджене наказом Мінфіну України від 29.11.99р. № 290 з послідуючими змінами та доповненнями;
22. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 “Витрати”, затверджене Мінфіном України від 31.12.1999р. №318, зареєстрованим в Мінюсті України 19.01.2000р. за №27/4248;
23. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 19 «Об’єднання підприємств», затверджене наказом Мінфіну України від 07.07.1999 р. №163;
24. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 21 «Вплив змін валютних курсів», затверджене наказом Мінфіну України від 10.09.2000 р. №93;
25. Наказ Мінфіну України від 11.08.1994 р. №69 «Інструкція по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних ціноностей, грошових коштів, документів та розрахунків»;
26. Наказ Мінфіну України від 24.05.1995 р. № 88 «Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку»;
27. Наказ Держкомітету України від 29.12.1995 р. №352 «Про затвердження типових форм первинного обліку»;
28. Наказ Мінстату України від 22.05.1996р. №145 «Про затвердження типових форм первинних облікових документів з обліку малоцінних і швидкозношуваних предметів»;
29. Наказ Мінстату України “Про затвердження типових форм первинних документів з обліку сировини та матеріалів” №193 від 21.06.1996р.;
30. Наказ Мінфіну України від 30.11.1999 р. №291 «Про затвердження плану рахунків бухгалтерського обілку та Інструкцій про її застосування»;
31. Наказ Мінфіну України від 28.03.2001р. № 143 «Про кореспонденцію рахунків»;
32. Положення про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затверджене наказом Держкомітету України з нагляду за охороною праці від 29.10.96р. № 170.
33. Порядок визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затверджений Постановою Кабінету Міністрів від 22.01.1996р. №116;
34. Інструкція про інвентаризацію основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затверджена наказом Мінфіну України від 11.08.1994р. №69, зареєстрована у Мін`юсті України 26.08.1994. за №202/412;
35. Інструкція про застосування плану Рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов`язань і господарських операцій підприємств і організацій, затверджена наказом Мінфіну України від 30.11.1999р. №291, зареєстрованим у Мінюсті України 21.12.1999р. за №893/4186;
36. Лист Мінфіну від 07.04.04р. № 31-04200–05 /1010/5700 «Щодо відображення в бухгалтерському обліку доходів при нарахуванні амортизації за безоплатно отриманими необоротними активами».
37. Методичні рекомендації щодо застосування регістрів бухгалтерського обліку, затверджені наказом Мінфіну України від 29.12.2000р. № 356.
38. Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів, затверджені наказом Мінфіну України від 30.09.2003р. № 561.
39. Інструкція з обліку основних засобів та інших необоротних активів бюджетних установ, затверджена наказом Держказначейства України від 17.02.200р. № 64.
40. Методичні рекомендації щодо застосування регістрів бухгалтерського обліку, затверджені наказом Мінфіну України від 29.12.2000р. № 356 з послідуючими змінами та доповненнями.
41. Великий економічний словник, за ред. О.Азриліяна. 5-е видання. доп. і перероб.- М., 2002р.
42. Державний класифікатор України ДК–009–96 «Класифікація видів економічної діяльності».
43. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський облік в Україні. Міфологія. - Житомир: ЖДТУ, 2003р.
44. Бутинець Ф.Ф., Малюга Н.М., Петренко Н.Т. Аудит: стан і тенденції розвитку в Україні та світі. Монографія. – Житомир: ЖДТУ, 2003р.
45. Бутинець Ф.Ф. Аудит. – Житомир: ПП “Рута”, 2002р.
46. Герасим П.М. та ін. Управлінський облік на підприємстві. Монографія. – Тернопіль: Економічна думка, 2001р.
47. Кулаковська Л.П., Піча Ю.В. Організація і методика аудиту: навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів.–К.: «Каравела» - 2005р.
48. Лахтінова Л.А. Фінансовий аналіз суб`єктів господарювання. Монографія. – К.:КНЕУ, 2001р.
49. Малюго Н.М. Теорія бухгалтерського обліку. Збірник вправ; навчальний посібник для студентів спеціальності 7.050106 «Облік і аудит». - 4-е вид., перероб. та допов.– Житомир:ПП–«Рута», 2002р.
50. Нападовська Л.В. Управлінський облік: Монографія. – Дніпропетровськ: Науки і освіти, 2000р.
51. Олійник О.В. Економічний аналіз:Практикум для студентів вищих закладів спеціальності 7.050106 «Облік і аудит».–Житомир:ПП «Рута»,2003.
52. Остап`юк М.Л., Даньків Й.Я., Лучко М.Р. Теорія бухгалтерського обліку Монографія – Ужгород: Ужгородський держуніверситет, 1998р.
53. Сопко В.В. Бухгалтерський облік: Навчальний посібник.–К.: КНЕУ,2000.
54. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підручник для студентів економічної спеціальності вищих навчальних закладів.– 6-те видавництво.–К.:А.С.К., 2001р.
55. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий обік на підприємствах України. – Київ: А.С.К., 2002р.
56. Газета “Все про бухгалтерський облік” №9,20,29,68 за 2008 р.,№11,18,22 за 2009 р.
57. Газета “Праця і зарплата” №5, 7, 12 за 2009 р.
58. Журнал “Бухгалтерія” №7, 9 за 2008р, 2, 4 за 2009 р.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
750
Скачать бесплатно 19866.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.