У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Облік малоцінних та швидкозношуваних предметів
Количество страниц 56
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19875.doc 
Содержание ЗМІСТ



Вступ 3
Розділ 1. Теоретичні основи обліку малоцінних швидкозношувальних предметів 6
1.1. Економічна сутність запасів та їх роль в діяльності підприємства 6
1.2. Особливості відображення в обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів 14
1.3. Законодавчо-нормативна база з обліку МШП 19
Розділ 2. Бухгалтерський облік МШП на ДП «Ніженський лісгосп» 27
2.1. Загальна характеристика діяльності підприємства 27
2.2. Первинна документація з обліку МШП 32
2.3. Організація синтетичного та аналітичного обліку МШП 37
Висновки та рекомендації 49
Список використаної літератури 52
Додатки 54






























Вступ


Актуальність теми полягає в тому, що сучасний етап розвитку ринкових відносин в Україні підвищує відповідальність і самостійність підприємств у виробці та прийнятті управлінських рішень забезпеченню ефективності їх роботи. Працюючи в умовах ринку, чи конкуренції, власник повинен постійно аналізувати вигідність придбання і виробництва різних видів засобів, співставляти витрати, які викликані недовикористанням виробничих потужностей, і потенціальний прибуток від їх додаткової експлуатації.
Для виконання виробничо-господарської програми підприємству необхідні предмети праці – виробничі запаси.
Виробничі запаси – придбані або самостійно виготовлені вироби, які підлягають подальшій переробці на підприємстві. До виробничих запасів належать сировина і матеріали, купівельні напівфабрикати та комплектуючі вироби, паливо, тара й тарні матеріали, будівельні матеріали, матеріали передані в переробку, запасні частини, інші матеріали та МШП.
Специфічною особливістю виробничих запасів є те, що вони в процесі виробництва використовуються повністю і тому для кожного нового процесу виробництва їх потрібно заміняти повністю новими. Також важливим є, що саме виробничі запаси повністю переносять свою вартість на вартість виробленої продукції. Крім того, в собівартості промислової продукції найбільшу питому вагу витрат займають витрати виробничих запасів (50-90%).
Отже одним з актуальних завдань для підприємства є виявлення та використання внутрішньогосподарських резервів підприємства, запобігання зловживанням та перевитратам по матеріальним статтям, так як від цього залежить собівартість продукції, підвищення продуктивності праці, рентабельності виробництва, досягнення комерційного успіху підприємства.
Вирішенню цих та інших питань в повні мірі сприяє чітко налагоджений облік виробничих запасів.
Для вирішення цих задач необхідно активне використання бухгалтерського обліку цих запасів.
Як інформаційна система бухгалтерський облік здійснює збирання, реєстрацію їй систематизацію даних про господарські факти та проявлення. Він формує інформацію про кругообіг засобів, фіксує та контролює їх рух, перехід із однієї форми в іншу, наявність засобів по їх видам на кожній стадії кругообігу. За допомогою бухгалтерського обліку утримують дані про наявність та рух грошових засобів, матеріальних ресурсів, фондів та кредитів, про стан розрахунків з юридичними та фізичними особами, визначають витрати по стадіям кругообігу засобів, собівартості предметів праці, перевезень, виявляють фінансові результати.
Оборотні фонди являються одними із головних технічних ресурсів господарської діяльності підприємства. Використання їх вимагає організації нагляду та контролю за їх наявністю й збереженням з моменту придбання до вибуття. В цей період необхідно щомісячно вимірювати розмір вартості, які повинні включатися в витрати на виробництво. В умовах економічної реформи підвищується роль обліку і контролю за раціональним використанням усіх ресурсів, у тому числі й малоцінних та швидкозношуваних предметів.
Метою даної курсової роботи є дослідження особливостей бухгалтерського обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів.
На кожному підприємстві є значна кількість малоцінних засобів праці, які відносяться до швидкозношуваних предметів. За економічним призначенням вони аналогічні до основних засобів праці, але обліковуються окремо. Це зроблено з метою спрощення планування та обліку, а також вирішення ряду фінансових питань.
Як засоби праці у процесі використання ці предмети теж поступово передають свою вартість заново виробленим продуктам, але в межах операційного періоду, у зв'язку з чим до них застосовують специфічні методи обліку.
До цих і швидкозношуваних предметів відносять предмети, що служать менш як один рік (незалежно від їх вартості) або мають вартість, яка менша від встановленої норми за одиницю (незалежно від строку служби). Водночас є й інші ознаки (спецодяг, спецобладнання тощо), за якими матеріальні цінності відносять до групи оборотних.
Основою побудови бухгалтерського обліку швидкозношуваних предметів є їх економічна класифікація, а головною ознакою, взятою за основу класифікації - склад і функціональна роль цих предметів у процесі виробництва.
Завданням курсової роботи полягає в слідуючому:
- розкрити економічна сутність запасів та показати яку роль вони відіграють в діяльності підприємства;
- показати особливості відображення в обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів на підприємстві;
- охарактеризувати нормативно- законодавчу базу з обліку МШП;
- дати загальну характеристику базового підприємства;
- показати як проводиться документування господарських операцій з обліку МШП;
- особливості синтетичного та аналітичного обліку МШП.
Об’єктом дослідження в курсовій роботі є діяльність Державного підприємства «Ніженський лісгосп».
Значним внеском до розвитку уявлень про товарно- виробничі запаси є праці провідних вчених України,Росії та Білорусії.
Серед них праці д.е.н., про. В.К.Радостовця, присвячені проблемам обліку товарно-матеріальних цінностей, шляхам удосконалення обліку витрат на виробництво та калькулювання собівартості продукції, робіт, послуг.
Сутність проблеми обліку надходження виробничих запасів та формування їх собівартості здобули своє відображення у працях Білухи Т.М., Завгороднього В.Л., Білобжуного І.А., Малига В.А., Смоленюка Л.С., та багато інших.

Список литературы Висновки та рекомендації


В умовах постійної зміни Законів, несталості нормативної бази в державі заслуговує на особливу увагу питання обліку надходження і використання малоцінних і швидкозношуваних предметів. Для Державного підприємства «Ніженський лісгосп», яке займається лісовідновленням, питання своєчасного та правильного обліку МШП є особливо актуальним. Раціональне використання МШП зменшує матеріальні витрати на виробництво, зменшує її собівартість і сприяє підвищенню прибутків.
В даній курсовій роботі було розкрито економічну сутність запасів, показано яку роль вони відіграють в діяльності підприємства, Показано особливості відображення в обліку малоцінних швидкозношуваних предметів. Охарактеризована законодавчо-нормативна база з обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів яка існувала на момент написання курсової роботи.
Малоцінні та швидкозношувані предмети займають особливе місце у складі майна та домінуючі позиції у структурі витрат підприємства у сфері діяльності, при визначенні результатів господарської діяльності та при висвітленні інформації про його фінансовий стан.
Обєктом дослідження в даній курсовій роботі виступило Державне підприємство «Ніженський лісгосп». Джерелом інформації для розкриття цієї теми стали фактичні дані підприємства.
Курсова робота містить два розділи, перший з яких присвячений теоретичному підгрунтую організації бухгалтерського обліку малоцінних та швидкозношувані предмети на підприємстві, їх класифікації та оцінці, висвітленню законодавчої бази.
В залежності від того, яку роль відіграють різноманітні малоцінні та швидкозношувані предмети в процесі виробництва продукції, робіт і послуг, вони поділяються на такі групи:
- інструменти;
- господарський інвентар;
- спеціальний одяг і взуття;
- постільні речі.
В даній курсовій роботі згідно з Положенням оцінки запасів за їх окремими видами вони розглядались на наступних етапах їх руху:
- при надходженні малоцінних та швидкозношуваних предметів;
- при вибутті малоцінні та швидкозношувані предмети;
- на дату складання звітності.
В даній роботі розглянуто первісну вартість запасів, яка визначається в залежності від способу їх надходження на підприємство. Малоцінні та швидкозношувані предмети надходять на підприємство в результаті:
- придбання за грошові кошти та їх еквіваленти;
- виготовлення власними силами;
- безкоштовної передачі;
- обміну на інші малоцінні та швидкозношувані предмети.
Отримані малоцінні та швидкозношувані предмети зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю, яка складається із суми фактичних витрат на їх придбання або виготовлення.
В другому розділі курсової роботи розглянуто таке важливе питання як організація бухгалтерського обліку МШП на ДП «Ніженський лісгосп». В ньому дана загальна характеристика діяльності підприємства, де висвітлена основна діяльність його,показана потужність йогота фінансовий результат за останні два роки.
Показано як проводиться документування МШП з моменту оприбуткування і до моменту його списання. Дана характеристика всім формам документів повязаних з обліком МШП.
В цьому ж розділі курсової роботи показано як організовано синтетичний та аналітичний облік малоцінних та швидкозношуваних предметів на підприємстві.
Джерелами інформації для написання курсової роботи по даному підприємстві були:
1. Наказ про облікову політику;
2. Первинні документи з обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів;
3. Облікові регістри, що використовуються для відображення господарських операцій з обліку малоцінних та швидкозношуваних предметів;
4. Звітність за 2007-2008 роки.







Список використаної літератури


1. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996 – XIV.
2. Закон України “Про податок на додану вартість” від 03.04.97 р. №168/97 – ВР зі змінами і доповненнями.
3. Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 22.05.97 р. № 283/97 – ВР зі змінами і доповненнями.
4. Закон України „Про податкову службу України" від 22.03.93 р.
5. Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» у ред. Закону від 22.05.1997р. № 283/97-ВР (зі зміна і доповненнями) // Все про бухгалтерський облік. - 2008. - № 25
6. Наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 «Запаси»» від 20.10.1999 р. № 246.
7. Наказ Державного комітету статистики України “Про затвердження типових форм первинного обліку й Інструкції про порядок їх виготовлення, зберігання і застосування” від 27.07.98 р. №263, зареєстрований у Мін’юсті України 12.08.98 р. за № 508/2948, із наступними змінами.
8. Наказ Міністерства статистики України “Про затвердження типових форм первинного обліку” від 29 грудня 1995 року № 352.
9. 4 Інструкція ГУ ДКУ, від 1994.10.30, №90 „Про проведення інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, розрахунків та інших статей балансу” із змінами та доповненнями
10. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій. Затв. Наказом Міністерства фінансів України № 291 від 10.11.1999р. «Документи до роботи» // Галицькі контракти. Додаток. - 2008. -№34.
11. Інструкція про інвентаризацію товарно-матеріальних цінностей затверджено наказом Мінфіну України від 11.08.94 №69.
12. Інструкція про порядок реєстрації виданих, повернених і використаних довіреностей на одержання цінностей, затверджено наказом Мінфіну України №99 від 16.05.96р.
13. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій. Затв. Наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999р. № 291 // Галицькі контракти. Додаток. «Документи для роботи». - 2000. - № 34. - С. 99 - 106.
14. Положення (Стандарти) бухгалтерського обліку // Збірник систематизованого законодавства. - липень 2009 (№3).
15. Положення МФУ, від 1999.20.10 №246 П(С)БО №9 „Запаси”.
16. Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку. – Житомир: ПП “Рута”, 2000.
17. Загородній А.Г. та ін. Бухгалтерський облік та аудит підприємницької діяльності. – Львів: Державний університет “Львівська політехніка”, 2005.
18. Бутинець Ф.Ф. Аудит: Підручник для спеціальності «облік і аудит» вищих навчальних закладів. - друге видання, перероб. та доп. - Житомир: ЖІТІ: ПП «Рута», 2002. - 672 с.
19. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський, Фінансовий облік: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності «Облік і аудит» / за ред. проф. Бутинця Ф.Ф - Житомир: ЖІТІ, 2001. - 288 с.
20. Бутинець Ф.Ф. Організація бухгалтерського обліку: Навчальний посібник., Житомир: РУТА, 2001. - 576 с.
21. Бухгалтерський облік в галузях економіки: Навч. посібник / за ред. Свідерський Є.І. – К.: Знання, 2004, - 233с.
22. Бухгалтерський фінансовий облік /за ред. Ф.Ф. Бутинця. - Житомир: Рута, 2001.- 672с.
23. Бухгалтерський фінансовий облік: Навч. посіб. для ВНЗ /за ред. Чебанова Н., Василенко Ю. – К.: знання, 2002.- 672с.
24. Гарасим П.М. Фінансовий, управлінський і податковий облік у господарських товариствах / Гарасим П.М., Журавель Г.П., Хомин П.Я -Тернопіль: Економічна думка, 2003. - 480 с.
25. Глен А. Велш, Денієл Г. Шорт. Основи фінансового обліку / переклад Олександр Мінін, Олена Ткач. - Київ: Основи, 2001. - 942 с.
26. . Голов С.Ф. Управлінський облік. Підручник. - Київ: Лібра, 2003. -704 с.
27. Грабова Н.М. Теорія бухгалтерського обліку. Підручник. - К.:А.С.К., 2001. – 30c.
28. Журавель Г.Л., Крупка Я.Д., Палюх М.С., Гуцайлюк Л.О., Фаріон Т.І Бухгалтерський облік: особливості в галузях економіки. - Тернопіль: Економічна думка, 2002. - 449 с.
29. Завгородний В.П. Бухгалтерський учот, контроль и аудит в системе управления предприятием. – К.: Издательство „Ваплер”, 2004. – 976с.
30. Значення оцінки вартості в обліку запасів товарно-матеріальних цінностей на підприємстві. Бухгалтерський облік і аудит. 3/2002 C. 25 - 40
31. Контроль і ревізія. Практикум: Навчальний посібник для студентів спеціальності 7.050106 „Облік і аудит”/ С.В. Бордаш, В.А. Дерій, Н.І. Петренко; за ред. Проф. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир, ЖіТі, 2000. – 384с.
32. 53. Косміна Р.М. Бухгалтерський облік: Навчальний посібник. - Київ: Вища школа, 2003. - 174 с.
33. Олійчук М.Ф. Бухгалтерський облік на підприємствах. К.: 2005.- C. 55-96.
34. Основні засоби. Нематеріальні активи. МШП. // Баланс. Бібліотека бухгалтера. - 2005. - № 2. - С. 4 - 92.
35. Пушкар М.С. Філософія обліку: Монографія. - Тернопіль, 2002. - 157 с.
36. Пушкар М.С Фінансовий облік: Підручник. - Тернопіль: Карт-бланш, 2002. - 628 с.
37. Газета. Все про бухгалтерський облік.-2008р.№12, 25, 48, 110; за 2009 р.№9,15,24,43
38. Журнал. Вісник податкової служби України. 2008 р. №13, 19,25
39. Журнал.Баланс за 2009 р. №7, 9


Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
75
Скачать бесплатно 19875.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.