У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Оцінка впливу діяльності підприємства на навколишнє середовище
Количество страниц 60
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19893.doc 
Содержание ЗМІСТ



ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. Стан вивчення проблеми 8
РОЗДІЛ 2. Характеристика середовища і об’єкту досліджень 18
2.1. Характеристика географічного і біологічного середовища регіону 18
РОЗДІЛ 3. Екологічна характеристика об’єкту та дослідження стану забруднення довкілля 27
3.1. Екологічна характеристика об’єкту 27
3.2. Аналіз стану забруднення довкілля 34
РОЗДІЛ 4. Оцінка та планування стандартних вимог і правил спостереження та контролю за станом довкілля на об’єкті 38
4.1. Оцінка існуючого стану моніторингових досліджень 38
4.2. Проектування структури моніторингової мережі 52
ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ 57
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 59
ДОДАТКИ 60











ВСТУП


Україна через високий рівень концентрації промислового виробництва та сільського господарства, внаслідок хижацького використання природних ресурсів протягом десятиріч перетворилася в одну з найнебезпечніших в екологічному відношенні країн. Нинішня екологічна ситуація в Україні характеризується як глибока еколого-економічна криза, котра зумовлена закономірностями функціонування адміністративно-командної економіки колишнього СРСР. Нарощування продуктивних сил здійснювалося практично без врахування екологічних наслідків, панував відомчий споживацький підхід до розміщення нових виробництв. Було допущено серйозних помилок в організації комплексного викиристання природних ресурсів, недостатня увага приділялася управлінню охороною природи та контролю якості природного навколишнього середсвища.
Стан земельного фонду. Загальний земельний фонд України становить 60 млн. га і представлений переважно різновидами чорноземів, котрі займають 57% всіх сільськогосподарських угідь і становлять 6.8% орних земель. В середньому на одного мешканця України припадає 0,8 га сільськогосподарських угідь.
Протягом 50-60-х років було необгрунтовано розорано 2 млн. га малопродуктивних природних угідь та схилових земель, а також значна
розширена площа просапних культур. Розораність земель досягла 81 %, всієї території - 57%. Лише 8% території України перебуває нині у природному стані(болота, озера, гірські масиви, покриті та непокриті лісом). Змінилося екологічно- допустиме співвідношення між площами ріллі, природних уrідь, лісових і водних ресурсів. Це негативно вплинуло на стійкість
агроландшафту, зросли ерозійні процеси. Так, площа еродованої ріллі за останні 25 років збільшилася на 33% і досягла 123,1 млн. га, а дефляційно небезпечної - 19,8 млн. га (55,2%), вміст гумусу зменшився з 3,5 до 3,2%. Щорічно площа еродованих земель зростає на 70-80 тис. га.
Значної екологічної шкоди земельні та інші ресурси зазнають внаслідок забруднення викидами промисловості, відходами, транскордонного переносу, а також недосконалого використання засобів хімізації в аграрному секторі.
Найбільш інтенсивними забруднювачами сільгоспугідь були хлорорганічні пестициди, а найвищий рівень забруднення грунтів спостерігався в Костянтинівці, Маріуполі та в Алчевську. В житловому фонді міст та селищ міського типу України щорічно нагромаджується близько 40 млн. мз сміття, яке знешкоджується на 656 міських сміттєзвалищах та на 4-х сміттєспалювальних заводах, котрі, на жаль, не відповідають.сучасним вимогам.
Великої гостроти набула проблема радіоактивних відходів. На атомних електростанціях накопичено тисячі тонн відпрацьованого ядерного палива, десятки тисяч кубометрів твердих і десятки мільйонів літрів рідких радіоактивних відходів. В промисловості, сільському господарстві, медицині
та в наукових закладах накопичено більше 100 тисяч відкритих та закритих радіоактивних джерел. Понад 70 млн. м3 радіоактивних відходів (РАВ) зосереджено у відвалах та хвостосховищах уранової, гірничодобувної та переробної промисловості.
З Чорнобильською аварією пов'язана величезна кількість РАВ, точний
обсяг котрих ще не визначений.
Незадовільно здійснюється відновлення відпрацьованих промисловістю земель. При цьому якість рекультивації низька, мало земель повертається у сільськогосподарське виробництво, а їх родючість майже наполовину нижча від природної.
Використання та охорона надр. Сьогодні немає чіткого меха¬нізму управління та державного контролю у використанні та охороні надр. Розробка корисних копалин здійснюється без належного комп¬лексного освоєння. В надрах залишається і губиться розвіданих запасів нафти - 70%, солей - 50%,вугілля - 40%, металів - 25%. Крім
¬
цього, щорічно вилучаєчається з землі 2,3 млрд. тонн копалин, а використовується лише третина. Решта йде до зідвалів, шламо-накопичувачів. на підсипку. Обсяг накопичених відвальних порід, відходів енергетики та промисловості перевищує 20 млрд тонн, ними зайнято 130 тис. га сільгоспугідь. Після аварії на Чорнобильській АЕС радіонуклідами було забруднено 4,6 млн. га, з використання вилучено 119 тис. га сільськогосподарських угідь.
Зростають обсяги скидання забруднених стічних вод у водоймища України. У 1993 році їх кількість становила 4,7 млрд. мз проти 4,3 млрд. мз в 1991 році. Всього в 1993 році в природні об'єкти скинуто 15,8 млрд. мз з забраних 28,8 млрд. мз. На Донецько-Придніпровський регіон припадає 38% забраної води та 63% скинутих забруднених вод від загального обсягу по Україні.
Основними забруднювачами водних джерел залишaються підприємства
та організації металургії, енергетики, вугільної промисловості, лісохімічного
та агропромислового комплексів, а також комунальне господарство, частка
котрого складає майже половину забруднених стоків країни.
В Україні склалася диспропорція в розвитку водогінних та каналізаційних мереж. Встановлена потужність міських водогонів становить 23 млн. мз/добу, очисних споруд водопостачання - 13,8 млн. мз/добу. На сьогодні всі 439 міст, 819 селищ міського типу, а також 5003 сільських населених пунктів мають централізовані водогони або окремі водогінні мережі. Централізованим водопостачанням забезпечено 70% населення.
Однак не мають централізованих систем каналізації 31 місто і 317 селищ міського типу, а в 110 міських населених пунктах очисні споруди
перевантажені і працюють неефективно. Крім цього, лише на міських
мережах в аварійному стані знаходиться 4,5 тис. км каналізаційних мереж. Витоки та невраховані витрати води становлять понад 1010, що обтяжується відсутністю поквартирного обліку у житловому фонді надмірним (325 л/чол.) питомим середньодобовим водоспоживанням. За даними гідробіологічних спостережень з 59 контрольованих водних об'єктів України немає жодного водотоку або водойми, котрі відповідали б фоновому стану та характеризувалися б як чисті води. Водні об'єкти забруднені переважно нафтопродуктами, фенолами, органічними речовинами, сполуками азоту та важкими металами.
В Україні виявлено понад двохсот осередків стійкого забруднення
підземних вод. Виведено з ладу 10 водозаборів загальною потужністю
80 млн. м3/рік. Високий антропогенний тиск на водні ресурси та значне їх
використання позначилися на якісному стані Чорного та Азовського морів.
3абруднення повітряного басейну. На стан повіrряного басейну
впливають внутрішні стаціонарні та пересувні джерела і повітряні потоки з території Західної Європи. Викиди шкідливих речовин від стаціонарних
джерел забруднення в 1998 році склали 7,З млн. тонн. Виловлюється та знешкоджується лише З/ 4 шкідливих речовин, котрі викидаються
стаціонарними джерелами забруднення, в тому числі газоподібних та рідких ¬
менше 1/3. Викиди автотранспорту склали 2,7 млн. тонн (27% від загальних викидів). Питома вага, викидів від стаціонарних джерел та автотранспорту по Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській областях від загальних по Україні складає відповідно 68 та 45 %. Серед основних забруднювачів : енергетика, металургія, хімія., промисловість будівельних матеріалів, автотранспорт. В більш ніж половині, областей автотранспорт - основне джерело забруднення повітряного середовища.
Високий рівень забруднення спостерігається у 13 містах ,України, котрі знаходяться, в Донецько-Придніпровському промисловому регіоні:
Донецьку, Kpaматорську, Єнакієво, Горлівці, Макіївці, Маріуполі, Алчевську, Слов’янську, Луганську, Дзержинську, а також в Запоріжжі, Одесі, Кривому Розі. Такий рівень зумовлений підвищеним вмістом специфічних шкідливих речовин, а також вмістом діоксиду азоту і пилу.
Рівень лісистості та якісний стан лісів. Стан навколишнього природного середовища значною мірою визначається рівнем лісистості та якісним станом лісів. Україна - малолісна країна (лісистість території складає близько 14 %). Площа земель лісового фонду складає 9,9 млн. га, в тому числі вкрита лісом - 8,6 млн. га. За останні 50 років лісистість збільшилася на 4 %, але ліси розташовані нерівномірно ліси переважно виконують захисні водоохоронні та санітарно-гігієнічні функції. Однак вони інтенсивно експлуатуються, гинуть від промислових викидів та пожеж, внаслідок недбалого відведення ,земель з вирубкою під, різного роду будівництво. Їх стан зумовлений не; лише рівнем та інтенсивністю антропогенного впливу, але й зростаючим техногенним навантаженням, що порушує природну стійкість і функції, котрі формують середовище лісових екосистем. Протягом останнього десятиріччя в Україні загинуло від промислових викидів 2,5 тис. га лісових насаджень. Радіаційного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС зазнали 3,3 млн. га лісів. Вирубка лісового фонду - перевнщує його відновлення. Обсяги захисного лісорозведення не забезпечують повного заліснення непридатних для сільськогосподарського виробництва земель. Недостатніми залишаються обсяги робіт щодо створення полезахисних лісових смуг.
Викликає стурбованість інтенсивна експлуатація лісів, особливо в карпатському та поліському регіонах, де зосереджено відповідно 29 та ЗЗ% запасів деревини. Значних збитків завдають лісові пожежі. В 199З році було зафіксовано близько 3 тис. пожеж, вони охопили 2,7 тис. га лісів. На корені згоріло та пошкоджено. 174,4 тис. м3. П'ята частина лісової площі та майже 90% збитків припадає на Республіку Крим.
Дипломна робота містить 59 сторінок тексту та 8 таблиць.

Список литературы ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ


Отже, можна зробити підсумок даної розрахункової роботи. Внаслідок проведеної роботи, видно, що даний об’єкт досліджень є активним забруднювачем навколишнього природного середовища, особливо атмосферного повітря, куди викидаються: пил, гази та вуглеводні, що негативно впливають на живі організми, викликаючи в них різного роду хвороби та захворювання.
Головними причинами цих процесів є:
• Недостача на підприємстві кваліфікованих спеціалістів в галузі екології;
• Застаріле обладнання, яке приносить лише витрати, а не доходи;
• Старий спосіб виробництва та добування гірської породи;
Тому пропоную для покращення технологічного процесу застосувати і використати у процесі видобутку, збагаченні та переробці гірської породи,
- новітні технології та сучасне обладнання, Замінити застарілу технологію виробництва на більш сучасну, це призведе до зменшення викидів отруйних речовин в навколишнє середовище;
- залучити до процесу виробництва спеціалістів високого кваліфікаційного рівня та збільшити кадрове забезпечення спеціалістів- екологів, які б могли б контролювати викиди забруднюючих речовин, вести різного роду спостереження та контроль за викидами шкідливих речовин в атмосферне повітря та водні джерела;
- Замінити застарілу технологію виробництва на більш сучасну, це призведе до зменшення викидів отруйних речовин в навколишнє середовище;
- Забезпечити працівників підприємства належною медичною допомогою;
- Забезпечити працівників підприємства належними засобами захисту органів дихання(распіратори, марлеві пов'язки ) ;
- Збільшити заробітну плату за шкідливість виробництва та забезпечити належним відпочинком на курортах та пансіонатах відпочинку для діагностики хвороб, зменшення розвитку распіраторних та серцево-судинних захворювань.


























СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


1. Костиця М.Ю. Географія Житомирської області Житомир “Житомирський вісник’’1993. -198с.
2.Еколого – економічні проблеми довкілля Житомирщини. В.І. Карпов. Під редакцією П.П. Михайленка. Житомир 2001 – 320с.
3. Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження положення про державний моніторинг НПС” від 23.09.1993.№785
4. Основи підприємницької діяльності суб’єктів господарювання. Навчальний посібник. Житомир ЖІТІ .2000- 172с.
5. Довкілля Житомирщини 2004. – Ж.,2005, ст. 4–5
6. Еколого – економічні проблеми довкілля Житомирщини, Науково – дослідний інститут статистики держкомстату України, Державне управління екології та природних ресурсів в Житомирській області, Житомирське обласне управління. – Ж.,2001 ст. 13–18.
7. Тарасова. Методика екологічних досліджень. Навчальний посібник – Житомир ЖІТІ, 2002р.частина 1 – 306.
8. Екологічний звіт "Про стан НС Житомирської області за 2004р.". Житомир 2004р.
9. Довідник природних ресурсів Житомирщини. Житомир : Льонок – 1993р.
10. Екологічна ситуація Житомирщини. Статистичний збірник за редакцією П.П. Михайленка НДІ статистики Держкомстату України – 1998р.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
263
Скачать бесплатно 19893.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.