У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Система заходів запобігання банкрутству підприємства (на прикладі ВАТ «Іршанський ГЗК «Кварцит»)
Количество страниц 105
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19906.doc 
Содержание ЗМІСТ



Вступ 7
РОЗДІЛ 1. Теоретичні засади формування системи заходів запобігання банкрутству підприємства 10
1.1. Економічна сутність неплатоспроможності підприємства 10
1.2. Методика прогнозування банкрутства 15
1.3. Види банкрутства та причини його утворення 20
1.4. Методологія антикризового фінансового управління 27
1.5. Елементи механізму фінансової стабілізації підприємства при загрозі банкрутства 33
РОЗДІЛ 2. Аналіз ефективності системи заходів запобігання банкрутству ВАТ "Іршанський ГЗК "Кварцит" та напрями її вдосконалення 40
2.1. Загальна характеристика виробничої діяльності підприємства 40
2.2. Аналіз економічної діяльності підприємства 52
2.3. Оцінка ймовірності банкрутства підприємства 66
2.4. Аналіз системи заходів запобігання банкрутству підприємства 79
2.5. Вдосконалення системи заходів запобігання банкрутству підприємства 84
Висновки та пропозиції 93
Список використаних джерел 97
Додатки 100


Вступ

В умовах формування і становлення ринкових відносин без банкрутства не обходиться. Воно поширене не лише в країнах, що розвиваються, а й у державах із розвинутими ринковими відносинами. Тому така тема, як банкрутство, на сьогоднішній день є досить актуальною.
Актуальність полягає в тому, що велика частина новостворених підприємств, і навіть тих, які працюють вже тривалий час, банкрутують через ті, чи інші причини. Вони не в змозі сплачувати податки, що є негативним явищем для держави.
Тому предметом дослідження цієї роботи є сучасні проблеми банкрутства, зміст банкрутства та методи здійснення санації підприємств.
Проблеми визнання суб'єктів господарської (підприємницької) діяльності банкрутами насамперед обумовлюються здійсненням в Україні з початку 90-х років широкого спектру економічних перетворень, покликаних забезпечити перехід від застарілих адміністративно-командних до сучасних ринкових методів регулювання відносин товаровиробників усіх форм власності як між собою, так і з державою. Визнаючи об'єктивну потребу у таких реформах, держава при цьому приймає на себе зобов'язання встановлювати єдині для усіх умови здійснення підприємницької (господарської) діяльності без свого безпосереднього втручання у неї. Надаючи підприємцям повну свободу в виборі форм та напрямків їх роботи, вона разом з тим знімає з себе будь-яку відповідальність за конкретні її результати, що було притаманно соціалістичній економіці. Проте це не означає, що з боку держави не здійснюватиметься контроль за повним додержанням встановлених нею правил, насамперед за виконанням підприємствами та фізичними особами передбачених для них законом обов’язків та договірних зобов'язань. Перехід до нових форм та методів державного впливу на економічні відносини у суспільстві викликав необхідність запровадження в Україні такого правового механізму, який би встановлював якісно нові засади відповідальності усіх суб'єктів підприємницької діяльності як за позитивні підсумки їх роботи, та і за негативні, в тому числі й за заподіяні при цьому збитки.
За часів соціалістичної економіки підприємства-порушники чинної фінансової дисципліни практично не відчували на собі наслідків своєї безгосподарності. Якщо внаслідок тих чи інших причин вони поставали перед відсутністю коштів для сплати боргів, то держава знаходила можливість їх прощати, навіть на шкоду інтересам інших товаровиробників та всього суспільства. Проте до них, навіть тих, що формально не належали до державного сектору економіки, не застосовувалися заходи майнового впливу.
В сучасних умовах Україна, яка успадкувала не тільки неефективні методи управління господарством, а й незбалансовану економіку, зорієнтовану на екстенсивне використання її природних багатств, розвиток енергомістких виробництв та підприємств військово-промислового комплексу, не могла продовжувати цю хибну практику, яка розбестила чимало господарських керівників. Більш прийнятим для держави шляхом вирішення проблеми своєчасного погашення боргів підприємств стало визнання у судовому порядку господарюючих суб'єктів, неспроможних своєчасно виконати свої зобов'язання перед контрагентами або державою, банкрутами.
Наукова розробленість проблем визнання суб'єктів підприємницької діяльності банкрутами з наведених причин є низькою і тому обумовлює їх актуальність.
Метою бакалаврської роботи є дослідження причин банкрутства підприємства, можливість запобігання виникненню кризового стану та виявлення шляхів його вдосконалення. Головними завданнями роботи, що випливають з цієї мети, є:
- проведення аналізу фінансового стану збанкрутілих підприємств;
- виявлення причин, через які вони банкрутують;
- оцінка можливості усунення виявлених причин;
- аналіз ефективності застосування можливих форм санації.
Об’єктом дослідження є ВАТ “Іршанський ГЗК “Кварцит” та його фінансовий стан.
Предметом дослідження являються методи санації та поведінка підприємств, що знаходяться у тяжкому фінансовому стані, а також показники, що його характеризують.
Інформаційну базу дослідження даної теми склали: Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, Закон України “Про господарські товариства”, Закон України “Про підприємства в Україні”, Кодекс України та інші законодавчі акти, статті періодичних видань, методичні вказівки та роз'яснення Президії Вищого арбітражного суду України, а також статистичні матеріали Держкомстату України.
За об’ємом робота містить 100 сторінок, проілюстрована 1 схемою, містить 12 таблиць та 14 додатків, список використаної літератури включає 52 джерела.
Список литературы Висновки та пропозиції


Дана бакалаврська робота присвячена такій важливій темі як система заходів запобігання банкрутству підприємства. Складалась вона з двох розділів.
В першому розділі бакалаврської роботи були розглянуті теоретичні засади формування системи заходів запобігання банкрутству підприємства.
Вчасності розкрита економічна сутність неплатоспроможності підприємства. Неплатоспроможність, як правило, виникає при відсутності чи при недостатній кількості наявних засобів, якими міг би розпоряджатись боржник на момент настання строку платежу, хоча такі засоби можуть з'явитись, коли він, будучи кредитором в інших правовідносинах, отримає задоволення своїх вимог.
Розглянуто методику прогнозування банкрутства. Сучасна економічна наука має у своєму арсеналі велику кількість різноманітних прийомів і методів прогнозування фінансових показників, в тому числі в плані оцінки можливого банкрутства. Розглянуто три основних підходи до прогнозування фінансового стану з позиції можливого банкрутства підприємства:
а) розрахунок індексу кредитоспроможності;
б) використання системи формалізованих і неформалізованих критеріїв;
в) оцінка і прогнозування показників задовільності структури балансу.
В цьому ж розділі охарактеризовані види банкрутства та причини його утворення. Фінансове оздоровлення не спроможних підприємств можливе завдяки аналізу причин виникнення банкрутства.
Причини банкрутства підприємств різні та чисельні. Але серед них можна виявити дещо спільне, що дає змогу їх згрупувати та класифікувати. Головним для наступного пошуку шляхів фінансового оздоровлення неплатоспроможних підприємств стає кваліфіковане вивчення причин банкрутства[24,стор.11].
Для виявлення причин виникнення банкрутства підприємств і пошук їхнього фінансового оздоровлення проводиться аналіз фінансової діяльності підприємства. Боротися з економічною кризою, яка має національний масштаб, окремі підприємства неспроможні. Але вони повинні проводити таку власну стратегію, що може значно пом'якшити наслідки загального спаду виробництва. У вітчизняній практиці господарювання зовнішні фактори виникнення банкрутства майже завжди пов'язані з внутрішніми проблемами підприємств.
Основними зовнішніми причинами банкрутства є економічні, політичні, демографічні, розвиток науки та техніки, розвиток культури, міжнародна конкуренція та банкрутство боржників; а внутрішніми факторами є дефіцит власних обігових коштів, недосконалий механізм ціноутворення, відсутність договірної дисципліни, відсутність юридичних служб, відсутність перспективного планування, відсутність джерел довгострокового фінансування капіталовкладень, наявність незавершених капіталовкладень та зростання дебіторської та кредиторської заборгованості.
Розглянуто методологію антикризового фінансового управління.
Система антикризового фінансового управління підприємством базується на визначених принципах, які слугують основою організації антикризового фінансового управління підприємством при загрозі банкрутства.
Основною метою антикризового фінансового управління є розробка та реалізація заходів, які направляються на швидке відновлення платоспроможності та відновлення достатнього рівня фінансової стійкості підприємства, які забезпечують його вихід з кризового фінансового стану. На підприємстві розробляється спеціальна політика антикризового фінансового управління при загрозі банкрутства. Політика антикризового фінансового управління являє собою частину загальної фінансової стратегії підприємства, яка полягає в розробці системи методів попередньої діагностики загрози банкрутства і застосування механізмів фінансового оздоровлення підприємства, які забезпечують його вихід з кризового стану.
В другому розділі бакалаврської роботи було проведено аналіз системи заходів запобігання банкрутству на ВАТ «Іршанський ГЗК «Кварцит»». Було дано загальну виробничу характеристику підприємства і тієї продукції яку випускає підприємство, його основних покупців.
Відкрите акціонерне товариство "Іршанський ГЗК "Кварцит" знаходиться на території Житомирської області в 20 км від міста Іршанськ. Спеціалізація виробництва є розробка родовищ кварцитів відкритим способом із застосуванням вибухових робіт. На протязі більш ніж 60 років ВАТ "Іршанський ГЗК "Кварцит" є одним із основних постачальників кварцитів для металургійної та будівельної промисловості. Підприємство приватизоване шляхом акціонування.
Відповідно до проведеного конкурентного аналізу продукція підприємства "Іршанський ГЗК "Кварцит" є унікальною за своїм хімічним складом. Крім того, наявність сировинної бази, використання сучасної технології дозволяє виробляти кварцити значно кращої якості ніж у конкурентів та реалізовувати її за конкурентоспроможними цінами.
В цьому ж розділі проведено аналіз економічної діяльності підприємства,а саме дана характеристика майна підприємства та джерел його формування; проведено аналіз ліквідності та платоспроможності підприємства; аналіз фінансової стійкості та стабільності підприємства; аналіз ділової активності підприємства; аналіз фінансових результатів та прибутковості підприємства. Аналіз показав, що підприємство працює стабільно, з прибутком, хоча в останній рік він значно скоротився.
Була дана оцінка ймовірності банкрутства підприємства, розглянуто фактори які впливають на платоспроможність підприємства і коротко охарактеризовані.
Для прогнозування банкрутства підприємства розраховано показники, розроблені зарубіжними вченими: коефіцієнт Бівенра, Z-рахунок Альтмана, показник діагностики платоспроможності Конана і Гольдера, тести імовірності банкрутства Лису та Таффлера.
Заходом покращення фінансового стану неплатоспроможного підприємства є раціональне використання наявних ресурсів і вдосконалення системи управління. Перші результати покращення фінансового стану збиткового підприємства пов’язані з досягненням рівня беззбитковості, коли обсяг продажу дозволяє покрити витрати на виробництво та реалізацію продукції без отримання прибутку.
Передумови банкрутства - це взаємодія цілого ряду факторів які безпосередньо залежать від організації роботи на самому підприємстві. Банкрутство підприємств є наслідком одночасного впливу на нього багатьох факторів і у більшості випадків воно стає можливим через не досить компетентне керівництво його діяльністю.
Отже, проаналізувавши діяльність підприємства ВАТ «Іршанський ГЗК «Кварцит» в умовах господарювання ринкової економіки слід відмітити, що підприємство в цілому ефективно використовує грошові кошти, виробничі запаси, трудовий потенціал та основні засоби. Підприємство в достатній кількості забезпечене основними засобами, постійно поновлюють і вводять нові і більш ефективні, що дає можливість забезпечити безперебійний технологічний процес і випустити високоякісну продукцію, яка є високоякісною і конкуретоспроможною на ринку попиту і пропозиції і в кінцевому результаті дає можливість отримувати позитивний фінансовий результат, тобто одержання прибутку від фінансово-господарської діяльності підприємства. Підприємство працює стабільно, про що свідчать стійкий фінансовий стан підприємства, ліквідність підприємства і активність. і можливість швидко реагувати на зобов’язання сторін.

Список використаних джерел


1. Конституція України від 28 червня 1996 року.
2. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. №435-ІУ.
3. Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. № 436-ІУ.
4. Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом “ ( у редакції Закону України від 30.06.1999 р. №784-ХІІ).
5. Закон України “Про банки та банківську діяльність “ від 30.11.1999 р. №291
6. Закон України “Про господарські товариства “ від 19.09.1991 р. №1576-ХІІ із змінами та доповненнями
7. Закон України «Про власність» від 01.07.1993 р. №3356_ХІІ з послідуючими змінами та доповненнями
8. Закон України «Про систему оподаткування» від 18.02.1997 р. №77/97 ВР з послідуючими змінами та доповненнями
9. Закон України « Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» від 15.05.2003 р. №755-ІУ.
10. Закон України «Про захист економічної конкуренції» від 11.01.2001 р. №2210-ІІІ.
11. Закон України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та держаними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181 –ІІІ
12. Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР з послідуючими змінами та доповненнями
13. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-ХІУ з послідуючими змінами та доповненнями
14. Указ Президента України “Про утворення агенства з питань запобігання банкрутства підприємств та організацій” від 17.06.1996 р. №435/96.
15. Положення про агенство з питань запобігання банкрутству підприємств та організацій, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.1996 р. №990.
16. Положення про порядок реєстрації випуску акцій під час реорганізації товариств, затверджене рішенням ДКЦПФР від 30.12. 98 р. № 221
17. Положення про реєстр неплатоспроможних підприємств та організацій, затверджене, постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.1996 р. №356/75.
18. Методичні рекомендації про порядок реєстрації, реструктуризації комерційних банків, затверджені постановою Правління НБУ від 19.10.2000р № 395.
19. Методичні рекомендації з виявлення ознак неплатоспроможності підприємства і ознак дій з приховування банкрутства або доведення до банкрутства, затверджені наказом Міністерства економіки України від 17.01.2001 р. №10
20. Роз’яснення Президії Вищого арбітражного суду України “Про деякі питання практики застосування Закону України “Про банкрутство “ від 20.01.2000 р №18.
21. Методичні рекомендації Національного банку України “Щодо застосування комерційними банками Закону України “Про банкрутство” від 21.07.1994 року №23012/105.
22. Реструктуризація та банкрутство в Україні.-Посібник для ліквідаторів та розпорядників майна:- Проект за сприяння Агенції США з міжнародного розвитку, 2000 р.
23. Бланк І.А.Основи фінансового менеджмент;- Київ: Ельга, Ніка-Центр, 2000р.
24. Банкрутство: вихід чи безвихідь?// Баланс -2006 -№11.
25. Банкрутство і шляхи його подолання // Вісник Національного банку України.-2007,№29.
26. Банкрутство в системі державного регулювання//Науковий вісник -2007,№1.
27. Банкрутство// Вісник податкової служби України -2006,№29.
28. Банкрутство: відоме і невідоме//Юридичний вісник -2007,№37.
29. Банкрутство і санація з точки зору законодавства//Юридичний вісник -2006,№37.
30. Для підприємств, що ведуть боротьбу за існування: альтернатива ліквідації в рамках процедури банкрутства// Голос України, 2008 №15
31. Дещо про банкрутство підприємств//Юридичний вісник -2006,№17,№18.
32. Ліквідаційна процедура в провадженні по справі про банкрутство//Бізнес,2007,№2.
33. Ліквідація підприємств з ініціативи власника//Все про бухгалтерський облік.-2007,№16.
34. Ліквідація підприємств, як складова процесу приватизації//Закон і бізнес.-2006,№9.
35. Оцінка платоспроможності підприємств//Економіка, фінанси, право.-2007,№9.
36. Професійні банкрути //Бізнес,2006,№2
37. Про закон, що “лікує хворі підприємства “// Вісник податкової служби України.-2006,№38
38. Підприємство оголошене банкрутом: як бути зі сплатою податків, зборів та інших обовязкових платежів// Все про бухгалтерський облік -2007,№124
39. Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом// Все про бухгалтерський облік -2008,№11
40. Про реструктуризацію підприємств//Економіка України -2006,№2.
41. Прогнозування ймовірності банкрутства на основі Z-рахунку Альтмана//Економіка України -2007,№12.
42. Про проблему банкрутства підприємств//Економіка України -2006,№2.
43. Практика застосування процедури банкрутства до боржників//Закон і бізнес.-2007,№10.
44. Правове регулювання банкрутства в Україні//Праця і зарплата -2006,№1-№3.
45. Правове регулювання банкрутства в Україні//Юридичний вісник -2007,№6.
46. Результати через досвід//Українська інвестиційна газета.-2008,№3-4
47. Рішення до змін про професіональність дій//Українська інвестиційна газета.-2007,№16.
48. Рятувальний круг для боржників//Посередник -2006,№24.
49. Українські підприємства успішно конкурують. Що допомагає їм виграти в конкуренції //Українська інвестиційна газета -2007,№15.
50. Фінансові джерела санації підприємств//Фінанси України -2006,№9.
51. Статут підприємства та установчі документи.
52. Фінансова звітність підприємства за 2006-2007 роки.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
675
Скачать бесплатно 19906.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.