У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Система реалізації зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД)
Количество страниц 37
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19917.doc 
Содержание ЗМІСТ





Вступ 3
Розділ І. Теоретична частина 6
1.1. Поняття і види міжнародних комерційних операцій (МКО) 6
1.2. Міжнародна торгівельна угода (МТУ) 17
1.3. Взаємозв’язок ЗЕД, МКО та МТУ як система реалізації ЗЕД 22
Розділ ІІ. Аналітично прикладна частина 25
2.1. Класифікація зовнішньоторговельних операцій 25
2.2. Критерії класифікації зовнішньої торгівлі 28
2.3. Класифікація ЗТО за визначеними критеріями 32
Розділ ІІІ. Висновки і рекомендації 34
Список використаної літератури 36




Вступ


Зовнішньоекономічна діяльність, тобто міжнародний обмін това¬рами й послугами, належить до числа найбільш давніх форм між¬народних відносин. До неї також належать рух капіталу, міжнарод¬на міграція робочої сили, міжнародні валютні відносини. Необхід¬ність і ефективність системи міжнародного обміну очевидна: для кожної країни характерний свій набір природних ресурсів, розміри капіталів і праці, які можуть бути використані для виробництва ВНП. Спеціалізація країни на виробництві товарів, для яких у неї є найкращі умови, дає змогу їй розширити їх випуск, використавши частину з них для продажу, а за виручені гроші закупити товари, яких не вистачає.
Кожна держава планує свою зов¬нішньоекономічну діяльність, яка відіграє важливу роль у розвитку економіки будь-якої країни (й України зокрема). Вона створює умови для економії витрат в економіці або в окремих її галузях. Плани зовнішньоекономічної діяльності націлюють на встановлення й розвиток взаємовигідних зв'язків з країнами світу. Вони мають всебічно враховувати переваги, які випливають з міжнародного розподілу праці в інтересах розвитку економіки, технічного прогре¬су та підвищення рівня життя народу.
Розвиток зовнішньоекономічної діяльності визначається номенклатурою й обсягом основних товарів, які змінюють товарну структуру експорту та імпорту, головні напрями розвитку зовніш¬ньоторгового обороту по окремих країнах, обсяг технічного й еко¬номічного сприяння країнам, які розвиваються, характер і обсяги кредитних операцій.
Україна виступає на світовій арені як незале¬жна європейська держава економіка якої переживає затяжну кризу. Через зниження попиту на внутрішньому ринку велика кількість підприємств працює практично в півсили. Типовим явищем стало приховане безробіття.
Депресійні процеси у виробництві негативно впливають на стан зовнішньої торгівлі. Обсяг експорту не відповідає можливостям то¬варовиробників і не задовольняє державних потреб щодо валютних надходжень, які використовуються для стабілізації економіки, зни¬ження рівня інфляції та бюджетних витрат. Крім того, характер експорту залишається пасивно-сировинним. Навіть у країни СНД необхідно збільшити експорт продукції виробничо-технічного призначення. Негативне також сальдо в торгівлі щодо енергоносіїв, прокату кольорових металів, целюлози, деревини, каучуку. Відомо, що незадовільний стан зовнішньоекономічних зв'язків не може по¬зитивно впливати на економіку України.
В оздоровленні економічної ситуації має відігравати ефективна зовнішньоекономічна діяльність, яка включає в себе економічні відносини між окремими країнами, їх регіональними об'єднаннями, а також окремими підприємствами (корпораціями).
Перехід України до фази економічного пожвавлення та підне¬сення в нових умовах господарювання може здійснюватися за рахунок ефективного використання власного ресурсного потенціалу шляхом упровадження новітніх технологій. Основою нової еконо¬мічної стратегії у сфері зовнішньоекономічної діяльності України мають бути зацікавленість людини у вільному підприємництві та розвитку товарного виробництва, а також упровадженні ринкових відносин; НТП із застосуванням активної інноваційної, інвестиційної та структурної політики; рівноправне співіснування різних форм власності.
Україні необхідно докласти немало зусиль для створення нової економічної системи; проходження стабілізаційного періоду, подолання кризи економіки; усунення бар'єрів у спілку¬ванні із зовнішнім світом; налагодження активних і взаємовигідних зв'язків з країнами-партнерами. Для цього має бути створена ін-фраструктура, сумісна із західноєвропейською та здатна функціо¬нувати з нею в одній системі координат. Головні її елементи — це самостійні суб'єкти господарської діяльності; економічний раціона¬лізм у відносинах з країнами-учасницями; створення режиму віль¬ного руху товарів, послуг, капіталів; формування мережі банків і ділових центрів для фінансування та інформаційної підтримки дер¬жавних та приватних інвестиційних проектів; комплексне викорис-тання й охорона природних ресурсів; співробітництво в розвитку паливно-сировинної бази; раціональне використання енергетичних ресурсів; співробітництво в технологічному оновленні металургійних підприємств, розвитку АПК, харчової та переробної промисловості; створення сучасних телекомунікацій; розвиток уніфікованої митної системи.
Для інтеграції з економікою європейських та інших країн Україні необхідно максимально використовувати переваги міжнародного розподілу праці та розташування в центрі Європи, створити сприятливий клімат для залучення іноземного капіталу та зарубіжних інвестицій. На сучасному етапі понад половину експорту України припадає на Європу. Одним з найважливіших завдань зовнішньое¬кономічної діяльності є диверсифікація ринків збуту та просування українських товарів у Африку, Латинську Америку, Азію з метою збільшення обсягів експорту та валютних надходжень.
Промисловий потенціал України достатній для успішного вирі¬шення проблем забезпечення валютних надходжень, потрібних для закупівлі найнеобхіднішого з імпорту, покриття загальнодержавних потреб і сплати зовнішнього боргу. Важливо збільшити питому вагу продукції машинобудування в загальному обсязі експорту України. Необхідність підтримки державою експортерів продукції машинобу¬дування зумовлена й тим фактором, що Захід не зацікавлений у прониканні наших товарів на світові ринки, тому створює додаткові квоти та митні бар'єри. Не дуже поспішають розвинені країни з на¬данням Україні вигідних кредитів під реалізацію проектів, що сти¬мулюють експорт машинобудівної продукції. Україна виробляє багато видів наукомісткої, складної продукції машинобу¬дування, яка зробила б честь економіці будь-якої країни світу (літаки, трактори, автобуси, судна, ракетні космічні комплекси, верстати, турбіни та ін.).
Список литературы Розділ ІІІ. Висновки і рекомендації


Основним висновком по цій роботі можна зробити те, що система реалізації зовнішньоекономічної діяльності відбувається через міжнародні комерційні операції та через міжнародну торгівлю, яка зараз набуває все більшого значення як для підприємств так і для країни в загальному. На користь цього свідчать намагання України ввійти в Світову організацію торгівлі, та й підприємства намагаються знаходити нові ринки збуту для власної продукції.
Тема торгівлі України з країнами-членами СНД є цікава тим, що ці країни є сусідами України, що безумовно є хорошим стосовно розміщення ринків, також позитивним є суміжність кордонів і схожість торгівельних звичаїв, що існують в цих країнах.
Висновком можна зробити те, що як би Україна не хотіла орієнтуватися на європейський ринок, не можна забувати про вже доступні ринки, на яких вітчизняний товар користується значним попитом, є конкурентоспроможним. Таким чином занепад торгівлі з країнами-членами СНД призведе лише до негативних наслідків, до таких як втрата вже існуючих ділових контактів, втрата прибутку від реалізації, втрата ринків збуту власної продукції.
Підприємства відправляли свою продукцію як в країни близького зарубіжжя так і далекого. По-перше, треба звернути увагу на те, що на підприємствах ще слаборозвинуті відділи маркетингу та зовнішньоекономічний відділ. Це призводить до неактивності зовнішньої торгівлі. Також негативним фактором є відсутність чіткого комплексу міжнародного маркетингу, слабке дослідження покраїнних ринків та розробка стратегії виходу на нові зовнішні ринки.
Виходячи з вище сказаного, ми можемо зробити висновок, що підприємствам необхідно укомплектовувати ці два відділи висококваліфікованими спеціалістами, які змогли б розробити необхідні заходи для пожвавлення зовнішньоторгівельної діяльності, а також змогли б розробити ефективну стратегію виходу на нові ринки. Інший варіант – здійснення зовнішньоторгівельних операцій через посередників, наприклад здійснення прямого або непрямого експорту чи імпорту. З одного боку це призведе до збільшення витрат, але з іншого боку це полегшить здійснення зовнішньоторгівельних операцій, а також відкине необхідність формування нових відділів.
Стосовно експортних операцій можна зазначити одне, що на даний момент ринок Росії та Білорусії є найоптимальнішим місцем збуту продукції.



Список використаної літератури



1. Конституція України від 28.06.1996 р.
2. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. №435-ІУ.
3. Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. №436-ІУ.
4. Закон України «Про економічну самостійність України» від 03.08.19990 р.
5. Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність" // Відомості Верховної Ради Української РСР. - 1991. - № 29.
6. Закон України «Про інвестиційну діяльність» від 18.09.1991 р. № 1560-ХІІ.
7. Закон України «Про іноземні інвестиції» від 13.03. 92 р. №2198-ХІІ.
8. Закон України «Про режим іноземного інвестування» від 13.03.96 р. № 93/96 ВР.
9. Закон України «Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон» від 13.10. 1992 р.
10. Закон України «Про місцеве самоврядування» від 21.05. 1991 р.
11. Закон України «Про підприємства в Україні» від 19.09.1991 р.
12. Закон України «Про підприємництво» 25.06.1991 р.
13. Указ Президента України «Про облік окремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів) в Україні» від 07.11. 1994 р.
14. Декрет КМ України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.93 р. №15-93.
15. Декрет КМ України «Про єдиний митний тариф України» від 11.01.93 р. №4-93.
16. Митний кодекс України (Із змінами і доповненнями, внесеними Законами України) від 12.12.1991 р.
17. Постанова КМ України «Положення про порядок державної реєстрації іноземних інвестицій» від 07.08.1996 р.
18. Постанова КМ України «Про Концепцію створення спеціальних (вільних) економічних зон В Україні» від 14.03.1994 р. № 167.
19. Наказ Мінекономіки України «Про порядок реєстрації й обліку зовнішньоекономічних договорів (контрактів)» від 29.06. 2000 р.
20. Державне регулювання економіки: Підруч. для ВНЗ. - 2-ге вид. / За ред. І.P. Михасюка. - К., 2000.
21. Дениэлс Джон Д., Радеба Ли X. Международный бизнес: внешняя среда и деловые операции: Пер. с англ. - 6-е изд. - М., 2001.
22. Лук'яненко Д.Г. Міжнародна економіка. - К., 2000.
23. Панченко Є.М. Міжнародний менеджмент: Навч. посіб. - К., 2003
24. Саніахметова Н. О. Правовий захист підприємництва в Україні: Навч. посібник. - К.: Юрінком Інтер, 2002.
25. Шмиттгофф К. Экспорт: право и практика международной торговли. - М., 2000.
26. Чистов СМ., Никифоров А.Є., Куценко Т.Ф. Державне регулювання економіки: Навч. посіб. для ВНЗ. - К., 2000.
27. Украинская таможня, справочник – 95, составление и общая редакция М.С. Муравьева, изд. «Либра», Киев, 2003.
28. Міжнародне економічна право. Підручник. – К., 2001.
29. Ковалевський І.С. Зовнішньоекономічна діяльність України. – Харків, 2000.
30. Управління зовнішньоекономічною діяльністю. Посібник / За ред. Коваленка С.І. – К., 2001.
31. Бухгалтерський облік та аналіз ЗЕД / За ред. Погорілка М.В. – К., 2000.
32. Міжнародне економічна право. Підручник. – К., 2001.
33. Ковалевський І.С. Зовнішньоекономічна діяльність України. – Харків, 2000.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
188
Скачать бесплатно 19917.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.