У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Підвищення ефективності роботи вантажної станції
Количество страниц 110
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19925.doc 
Содержание ЗМІСТ


ВСТУП 5
РОЗДІЛ 1. Забезпечення ефективності роботи структурних підрозділів як визначальний фактор підвищення конкурентоспроможності залізничного транспорту 8
1.1 Сутність ефективності роботи підприємства в умовах ринкової економіки 8
1.2 Нормативно-правова база функціонування залізничного транспорту 14
1.3 Теорія і практика підвищення ефективності роботи підприємств залізничного транспорту 22
1.4 Передумови підвищення ефективності роботи підприємств залізничного транспорту 28
РОЗДІЛ 2. Техніко-економічний аналіз роботи станції Львівська 33
2.1 Роль станції Львівська в забезпеченні вантажних перевезень на Південно-Західній залізниці 33
2.2 Техніко-економічна характеристика станції Львівська 38
2.3 Аналіз обсягових та якісних показників роботи станції Львівська 42
2.4 Аналіз стану основних виробничих фондів та ефективності їх використання на станції Львівська 62
2.5 Аналіз контингенту та ефективності використання праці станції Львівська 68
2.6 Аналіз поточних витрат та собівартості робіт на станції Львівська 72
РОЗДІЛ 3. Заходи з підвищення ефективності роботи станції Львівська 79
3.1 Зниження експлуатаційних витрат станції 79
3.2 Підвищення якості використання рухомого складу на станції Львівська 82
3.3 Оптимізація використання праці на стації Львівська 84
3.4 Оцінка ефективності застосування запропонованих заходів 87
РОЗДІЛ 4. Охорона праці 91
4.1 Положення про систему управління охороною праці на станції Львівська 91
4.2 Порядок оперативного контролю за станом охорони праці на станції 94
4.3 Охорона праці під час вантажно-розвантажувальних робіт на станції 97
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ 101
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 104
Додатоки 107


ВСТУП


Залізничний транспорт України є однією з найважливіших інфраструктурних галузей економіки. Він має велике значення для розвитку економіки, підвищення ефективності всього суспільного виробництва країни. Своєчасність і ефективність перевезень вантажів і пасажирів у великому ступені залежать від ефективної роботи станцій.
У зв'язку з падінням обсягу виробництва продукції в промисловості на залізничному транспорті також відбувся значний спад обсягів перевезень вантажів. В умовах, що створилися, від залізничників потрібен перегляд традиційних і пошук більш ефективних форм господарської діяльності, спрямованої на стабілізацію економіки галузі.
Головні задачі органів залізничного транспорту - орієнтація експлуатаційної роботи з задоволення існуючої на ринку потреби в перевезеннях вантажів і пасажирів, а також розширення ступеня охоплення ринку послугами залізниць і збільшення валового доходу.
Найважливішою умовою ефективної роботи залізничного транспорту є здійснення перевезень вантажів і пасажирів з мінімальними витратами трудових, матеріальних і грошових ресурсів. Забезпечення цього досягається за рахунок корінної реконструкції матеріально технічної бази, упровадження сучасної технології й організації експлуатаційної роботи, що сприяє поліпшенню економічних показників.
У плануванні економічної роботи залізничного транспорту крім показників обсягу перевізних робіт рухомого складу використовуються вартісні показники, найважливішими з який є фондовіддача і собівартість одиниці перевезень.
Підвищення фондовіддачі й економічної ефективності функціонування залізничного транспорту можна забезпечити за рахунок технологічних, організаційних і економічних заходів, тобто подальшого впровадження більш сучасних типів рухомого складу, прогресивної технології роботи.
При цьому важливе значення має зниження собівартості перевезень (усієї суми витрат на перевезення вантажів і пасажирів у грошовій формі). Рентабельність є одним з найважливіших узагальнюючих показників, що характеризують економічні результати роботи залізничного транспорту і його підприємств.
Метою дипломної роботи є проведення техніко-економічного аналізу структурного підрозділу станції, як визначального фактору підвищення конкурентоспроможності залізничного транспорту, розробка заходів щодо подальшого підвищення ефективності роботи.
Об’єктом дослідження даної дипломної роботи є станція Львівська Південно-Західної залізниці. Вона є відособленим структурним підрозділом державного підприємства Південно-Західної залізниці і входить до складу служби державного підприємства Південно-Західної залізниці.
В сучасних умовах становлення ринкових відносин в Україні підвищується значимість достовірної не упередженої інформації про фінансовий стан підприємства та результати його діяльності. На підставі цієї інформації можна отримати висновки, які надають можливість приймати економічно обґрунтовані рішення як кредиторам, інвесторам та іншім фізичним та юридичним особам, так і менеджерам самого підприємства.
Для прийняття оптимальних управлінських та фінансових рішень необхідно знати свої витрати і у першу чергу розбиратися в інформації про виробничі витрати. Аналіз витрат допомагає з'ясувати їхню ефективність, установити чи не будуть вони надмірними, регулювати й контролювати витрати, планувати рівень прибутку й рентабельності виробництва.
Завданням даної дипломної роботи є:
- розкрити сутність ефективності роботи станції в умовах ринкової економіки;
- охарактеризувати нормативно-законодавчу базу функціонування залізничного транспорту;
- теоретично і практично охарактеризувати шляхи підвищення ефективності роботи підприємств залізничного транспорту;
- дати техніко-економічну характеристику станції Львівська;
- провести техніко-економічний аналіз роботи станції по обсягових та якісних показниках, стану основних виробничих фондів та показати як вони використовуються;
- повести аналіз континенту та ефективності використання контингенту станції, а також аналіз поточних витрат та собівартості робіт на станції;
- намітити заходи з підвищення ефективності роботи станції;
- показати, як проводиться робота з охорони праці на станції.
Для досягнення поставленої мети були використані нормативні і законодавчі акти, праці спеціалістів і науковців, статистичні дані, дослідницькі статті в періодичній літературі. Крім цього використовувалися також практичні дані станції Львівська, фінансова звітність і усні консультації працівників станції.
Дипломна робота складається з вступу, чотирьох розділів, висновків, списку літератури та додатків.
Перший розділ присвячений теоретичним аспектам обраної теми дипломного дослідження. В ньому проаналізовані нормативно-правові і літературні джерела стосовно забезпечення ефективності роботи структурних підрозділів як визначального фактора підвищення конкурентоспроможності залізничного транспорту.
В другому розділі приводиться загальна організаційно-економічна характеристика станції Львівська, аналіз фінансового стану та аналіз показників роботи підприємства за 2006 -2008 роки.
В третьому розділі запропоновано заходи з підвищення ефективності роботи станції Львівська.
В четвертому розділі викладена оцінка заходів з охорони праці на підприємстві.
Дипломна робота має обсяг 110 сторінок, містить 15 таблиць, 1 рисунок, використано 50 літературних джерел.
Список литературы ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ


Дана дипломна робота присвячена такій важливій темі як підвищення ефективності роботи вантажної станції Львівська. Дипломна робота складається з 4-ох розділів.
В першому розділі дипломної роботи розглянуто сутність ефективності роботи підприємств в ринкових умовах економіки, охарактеризовано нормативно-правову базу функціонування залізничного транспорту, відображено теорію,практику і передумови підвищення ефективності роботи підприємств. Дана тема є актуальної, тому що в умовах ринку ефективність розглядається як відношення корисного ефекту (результату) до витрат на його отримання. Це величина відносна, а її динаміка пов’язана з будь – якими змінами у процесі виробництва. При визначенні ефективності підприємства враховуються всі витрати: трудові, матеріальні, фінансові. Ефективність охоплює всі сфери діяльності людини, всі стадії суспільного виробництва.
Ефективність тісно пов’язана з виробничими, технологічними та управлінськими процесами, конкретними ситуаціями, рівнем забезпечення раціональної взаємодії зовнішнього і внутрішнього середовищ, а також рівнем використання її факторів, як основи формування конкурентних переваг роботи підприємств залізничного транспорту.
В другому розділі було проведено техніко-економічний аналіз роботи станції Львівська. Вантажна робота станції займає важне місце в експлуатаційній діяльності Коростенської дирекції залізничних перевезень і включає в себе комплекс питань, пов’язаних з процесом перевезень. Було відображено організаційну структуру станції, охарактеризовано виробничу потужність, дана характеристика основних фондів які використовуються станцією. Зроблено аналіз обсягових та якісних показників роботи станції; стану основних та виробничих фондів та ефективність їх використання на станції; із контингенту та ефективності використання праці станції; поточних витрат та собівартості робіт на станції. Отже, підприємство є платоспроможне, але йому по результатах аналізу необхідно розробити заходи з підвищення ефективності роботи станції.
В третьому розділі було розглянуто заходи щодо підвищення ефективності роботи станції Львівська. Першочерговим заходом було передбачено ряд заходів по зниженню експлуатаційних витрат станції намічені міри підвищення якості використання рухомого складу на станції. Було розглянуто таке важливе питання, як оптимізація використання праці на станції і дана оцінка ефективності застосування запропонованих заходів.
В четвертому розділі дипломної роботи розглянуто положення про систему управління охороною праці на станції Львівська. Основним видом контролю за станом охорони праці на станції Львівська є оперативний контроль який складається з трьох-ступеневого контролю. Основною метою якого є своєчасне виявлення порушень правил та норм охорони праці з прийняттям оперативних заходів по їх усуненню та попередженню виробничого травматизму, оцінка рівня безпеки працюючих в технологічних процесах та відповідності вимогам нормативних актів з охорони праці робочих місць, обладнання, машин і механізмів.
Розглянуто таке важливе питання, як проводиться охорона праці на станції Львівська під час вантажно-розвантажувальних робіт. Виконується вона під керівництвом відповідальної особи, що призначається начальником станції. Ця особа перевіряє справність вантажопідіймальних механізмів, такелажу, пристосувань та іншого інвентарю, інструктує робітників, пояснюючи їм їх обов’язки, послідовність виконання операцій та значення застосовуваних при цьому сигналів. Вантажно-розвантажувальні роботи виконуються із застосуванням засобів малої механізації та за допомогою підіймально-транспортного обладнання.
На станції повсякчас проводиться планомірна робота по зниженню рівня травматизму та покращення умов роботи працюючих. План заходів з охорони праці є складовою частиною колективного договору. Проводиться аналіз всіх облікових і звітних матеріалів про нещасні випадки, загальні і професійні захворювання, матеріали всіх видів контролю стану охорони праці, дані санітарно-технічних паспортів об’єктів, робочих місць, дільниць і цехів.
Розглянуто облік та звітність з питань охорони праці на станції Львівська яка проводиться відповідно до норм чинного законодавства.
Дана тема дипломної роботи актуальна в даний час, розрахунки проведені в дипломній роботі мають практичну значимість і будуть використані для покращення ефективності роботи вантажної станції Львівська.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


1. Конституція України від 28.06.1996 р.
2. Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. № 436-IV
3. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. №435-IV
4. Закон України «Про плату за землю» від 03.07.1992 р. № 2535-ХІІ
5. Закон України «Про транспорт» № 232/94-ВР від 10.11.94 р.
6. Закон України «Про оподаткування прибутку підприємства» від 28.12.1994 р. №334/94
7. Закон України «Про залізничний транспорт» від 04.07.1996 р. №128
8. Закон України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. №168/97–ВР
9. Закон України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» N 847-XIV від 07.07.99 р.
10. Закон України «Про бухгалтер¬ський облік і фінансову звіт¬ність в Україні» від 16.07.99 р. № 996 –ХIV
11. Закон України «Про транзит вантажів» №1172 –ХIV від 20.11.99 р.
12. Закон України «Про Державну спеціальну службу транспорту» від 05.02.2004 р. № 1449-ІV
13. Закон України «Про транспортно-експедиторську діяльність» від 01.07.2004 р. № 1955-ІV
14. Указ Президента України «Про вдосконалення управління транспортним комплексом України» від 11.09.1995 р. N 826/95
15. Указ Президента України «Про Положення про Міністерство транспорту України» від 11.05. 2000 р. N 678/2000
16. Постановою КМ України від 29.02. 1996 р. № 262 «Положення про Державну адміністрацію Залізничного транспорту України»
17. Постанова КМ України від 11.12.1996 р. N 1508 «Про знаки розрізнення і формений одяг працівників залізничного транспорту»
18. Постанова КМ України від 24.09. 1997 р. N 1056 «Про безкоштовну передачу рухомого складу залізничного транспорту та визначення осіб, відповідальних за внесення податку на додану вартість до бюджету з об'єктів оподаткування на залізничному транспорті»
19. Постанова КМ України від 16.02. 1998 р. N 173 «Про перелік робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту, та порядок розподілу доходних надходжень від основної діяльності залізничного транспорту»
20. Постанова КМ України «Про затвердження Статуту залізниць України» від 06.04. 1998 р. №457
21. Декрет КМ України «Про порядок вилучення та реалізації вантажів, що знаходяться у морських торговельних портах і на припортових залізничних станціях понад установлені терміни» від 08.04.1993 року №33-93
22. Наказом Міністерства транспорту України від 08.04. 1998 року N 116 «Про затвердження Інструкції про відчуження державного майна підприємств, що знаходяться у сфері управління Міністерства транспорту»
23. Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджене МФ України від 31.12.99 р. №319
24. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій та організацій, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 р. №291
25. Журнал «Залізничний транспорт України» №1, 2, 5-6, 9, 10, 18 за 2008 р.
26. Абрамов А. П. Затраты железных дорог и цена перевозки. –М.: Транспорт, 2000. – 312 с.
27. Антонюк Н. Д. Справочная книга начальника станции.- М.: Транспорт, 2002.
28. Ветухов Е. А. Грузовые станции.- М.: Транспорт, 2001. – 214 с.
29. Економіка залізничного транспорту: Підручник для Вузів залізничного транспорту/ Під ред. В.А. Дмитрієва - М.: Транспорт, 2002 р. – 310 с.
30. Економіка залізничного транспорту / Під ред.. Бєлова І.В. /. – М.: Транспорт, 2003 р. – 412 с.
31. Инструкция по проектированию станций и узлов на железнодорожном транспорте. - М.: Транспорт, 1999. – 110 с.
32. Петроканський Б.Й. Железнодорожная статистика. - М.: Транспорт,1999. – 170 с.
33. Журавель А.И. Эксплуатационные расходы железных дорог при различных видах тяги. - Сб.: НИИЖТ, 1999. – 212 с.
34. Журавель А.И. Себестоимость железнодорожных перевозок. – Спб.: Ника-Центр, 2000. – 89 с.
35. Зверев Н.П. Статистика железнодорожного транспорта. - М.: Транспорт, 1999. – 115 с.
36. Захаров А.Г. Удосконалювання планування й аналізу вантажних перевезень на залізничному транспорті» - М.: Транспорт, 2000. – 146 с.
37. Збірник тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України: Тарифне керівництво №1.- Київ: Укрзалізниця, 2000.
38. Керування експлуатаційною роботою і якістю перевезень на залізничному транспорті: Підручник для Вузів / під ред. П.С. Грунтова - М: Транспорт, 2001. – 383 с.
39. Михальцев Е.В. Себестоимость железнодорожных перевозок. - Спб.: Ника-Центр, 2003. – 245 с.
40. Організація вантажної й економічної роботи на залізничному транспорті: Підручник - 4-е видання, перероблене й доповнене/ під ред. А.Т. Дерібас - М.: Транспорт, 2000 р. – 291 с.
41. Правила перевезень і тарифів залізничного транспорту України: Збірники №1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.- Київ: Укрзалізниця. 1999-2002.
42. Поляков А. А. Организация работы грузовой станции: Методические указания к комплексному курсовому и дипломному проектированию по дисциплине УГКР. Части 1 и 2.- Харьков: ХарГАЖТ, 2001. – 50 с.
43. Падня В. А. Погрузочно-разгрузочные машины: Справочник.- М.: Транспорт, 2001. – 185 с.
44. Резер С. М. НОТ в грузовом хозяйстве железных дорог.- М.: Транспорт, 2004. – 221 с.
45. Статистика железнодорожного транспорта. Учебник для вузов. / Т.И.Козлов, А.А.Поликарпов и др. - М.: Транспорт, 1999 р. – 253 с.
46. Статут залізниць України.- К.: Транспорт України, 2008.
47. Терещенко С.В. Типовой технологический процесс работы грузовой станции. -М.: Транспорт, 2001. – 131 с.
48. Тучкевич Т.М. Продуктивність праці на залізничному транспорті. - К.: Райдуга, 2002. – 310 с.
49. Шаройко А.В., Вусів А.Г. Економіка, організація, планування матеріально-технічного постачання залізничного транспорту. - М.: Транспорт, 1999. – 317 с.
50. Шульга А.М. Собівартість залізничних перевезень. - М.: Транспорт, 1999. – 217 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
1125
Скачать бесплатно 19925.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.