У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Фінансова санація та банкрутство підприємств (на прикладі ВАТ «Промавтоматика»)
Количество страниц 66
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19930.doc 
Содержание ЗМІСТ





Вступ 3
Розділ І. Фінансова санація та банкрутство. 5
1.1. Поняття банкрутства та його правове забезпечення 5
1.2. Фінансова санація підприємств, її зміст та порядок проведення 13
1.3. Провадження у справах про банкрутство 17
1.4. Управління фінансовою санацією 23
Розділ ІІ. Аналіз фінансово-господарської діяльності ВАТ «Промавтоматика» 30
2.1. Загальна характеристика діяльності підприємства 30
2.2. Аналіз фінансово-господарської діяльності ВАТ «Промавтоматика» 36
2.3. Аналіз причин кризи та сильних і слабих сторін підприємства 51
2.4. Напрямки стабілізації діяльності підприємства 54
Висновки та пропозиції 62
Список використаної літератури 64
Додатки 66



Вступ



Актуальність обраної теми випливає з того, що до недавнього часу для більшості суб’єктів господарювання процеси банкрутства та санації були мало відомі. Лише в період реформування економіки (після ліквідації планового розподілу використання грошових ресурсів) відчутними стали такі економічні явища як нерентабельність, неплатоспроможність підприємств. Характерними ознаками фінансової кризи підприємства є скорочення попиту на його продукцію, і, як наслідок, зниження обсягів виробництва; зростання заборгованості постачальникам, держбюджету та банкам; затримки з виплатою заробітної плати працівникам. Кількість таких підприємств в економіці України неухильно зростає. Причому тенденції банкрутства поширюються не лише на окремих суб’єктів господарювання, а й на цілі галузі економіки (наприклад, сільське господарство, яке вже впродовж багатьох років перебуває в глибокій фінансовій кризі і де понад 85% господарюючих суб’єктів закінчують свою діяльність щорічно із збитками; в промисловості збитковим є кожне друге підприємство).
На сьогоднішній день для більшості українських підприємств характерним є більш або менш однакове коло проблем:
- зміна економічного середовища, в якому вони існують;
- втрата традиційних ринків збуту власної продукції;
- зміна системи планування і, як результат – порушення ритмічності виробничої діяльності;
- нестабільність правового поля.
Крім того, процес приватизації також призвів до корінної зміни принципів управління підприємством, зачепив основи його існування. В ході приватизації держава втратила роль адміністратора, передав її акціонерам (новим господарям) та виконавчому органу управління – правлінню на чолі з головою. Саме ж підприємство опинилося в агресивному ринковому середовищі. З одного боку, вчорашні дружні колеги по галузі перетворилися на підступних конкурентів, з іншого – на утворений ринок хлинула більш якісна та часто більш дешева продукції іноземних виробників. По суті, у багатьох підприємств, в наслідок приватизації, так і не з’явився реальний господар, зацікавлений в розвитку підприємства і в стабільній його роботі. Це далеко не повний перелік проблем, які для багатьох українських підприємств стали причиною банкрутства і ліквідації.
Щоб процеси банкрутства господарюючих суб’єктів завдавали найменшої шкоди економіці держава повинна активно виконувати свою регулюючу роль у формуванні відносин власності. А для цього необхідно мати відповідну зважену законодавчу базу.
Банкрутство – це один з ключових елементів ринкової економіки і інститут розвиненої системи громадянського та торговельного права, це механізм, який дає можливість уникнути катастрофи та вигідно розпорядитися засобами. Ситуація банкрутства підприємств є типовою для економіки не лише країн, що розвиваються, а й будь-якої з розвинутих країн. Зокрема, у країнах Євросоюзу щороку банкрутує значна кількість підприємств і підприємців – з кожних 100 новостворених підприємств на ринку залишаються 20-30. У США в 2007 р. збанкрутувало близько півмільйона підприємств і понад сто тисяч фізичних осіб. І незважаючи на банкрутство частини фірм, економіка європейських країн розвивається із передбачуваними темпами, що пояснюється тим, що законодавство і процедури банкрутства використовуються у них в першу чергу для оздоровлення економіки.
В даній курсовій роботі я ставлю перед собою мету дослідити поняття банкрутства та санації, його підстави та наслідки, проблеми механізму банкрутства та санації, провести аналіз фінансового стану базового підприємства, розробити проект фінансового оздоровлення підприємства.
Об’єктом дослідження в даній роботі є діяльність ВАТ «Промавтоматика».
Список литературы Висновки та пропозиції


Благополучний фінансовий стан підприємства - це важлива умова його безперервного й ефективного функціонування і уникнути такого негативного фактора як банкрутство. Для його досягнення необхідно забезпечити постійну платоспроможність суб'єкта, високу ліквідність його балансу, фінансову незалежність і високу результативність господарювання.
Для цього ми вивчали численні показники, які характеризують всі сторони діяльності підприємства (виробництво, його потенціал, організацію, реалізацію, фінансові операції, рух грошових потоків) для виявлення глибинних причин зміни фінансового становища ВАТ «Промавтоматика». Застосувався комплексний аналіз фінансового стану підприємства, створювалися реальні передумови для керування окремими показниками, і відповідно і для посилення їхнього впливу на поліпшення фінансового клімату.
Фінансовий стан підприємства аналізувався з позиції і короткострокової, і довгострокової перспективи, тому що критерії його оцінки були різні. Стан фінансів підприємства характеризувався розміщенням його засобів і джерел їхнього формування, аналіз фінансового стану проводився з метою установити, наскільки ефективно використовуються фінансові ресурси, що знаходяться в розпорядженні підприємства. Фінансову ефективність роботи підприємства відбивали: забезпеченість власними оборотними коштами і їхня схоронність, стан нормованих запасів товарно-матеріальних цінностей, стан і динаміка дебіторської і кредиторської заборгованості, оборотність оборотних коштів, матеріальне забезпечення банківських кредитів, платоспроможність.
Стійке фінансове становище підприємства залежить насамперед від поліпшення таких якісних показників, як продуктивність праці, рентабельність виробництва, фондовіддача. Раціональному розміщенню засобів підприємства сприяє гарна організація матеріально-технічного забезпечення виробництва, оперативна діяльність по прискоренню грошового обігу. У той же час фінансові утруднення підприємства, відсутність засобів для своєчасних розрахунків уплинули на стабільність постачань, порушили ритм матеріально-технічного постачання.
Керівництво підприємства здійснює вибір оптимальної ціни реалізації, приймає рішення в галузі кредитної політики і намагається щоб уся діяльність підприємства була рентабельна. Приймає рішення у кадровій політиці, визначенні асортименту продукції. А кредитори уважно стежать за цими показниками, щоб бути впевненими, що підприємство може оплатити свої короткострокові боргові зобов’язання і покрити зафіксовані платежі доходами.
Провівши аналіз фінансового стану підприємства можна зробити наступні висновки:
- підприємство знаходиться ще не в фінансовій кризі;
- темп росту основних фінансових показників незначні.
Без вагомих змін у процесі роботи підприємства і застосування реформаторських мір підприємство може досягти межі банкрутства.
Підприємство може розраховувати на допомогу з боку кредиторів, тому що вони заінтересовані в його беззбитковій діяльності.
З огляду на вище сказане можна підсумувати виводом, що ВАТ «Промавтоматика» має реальну змогу подолати незначну кризу, вийти на беззбитковий режим діяльності, уникнути банкрутства (ліквідації) підприємства.



Список використаної літератури


1. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. № 435-ІУ
2. Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. №436-ІУ
3. Закон України “ Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 30.06.1999р. №784-ХІУ
4. Закон України «Про банкрутство» // Відомості Верховної Ради України. - 1991. - №31. - 440 с.
5. Закон України «Про господарські товариства» від 19.09.91 р. № 1576-ХІІ
6. Закон України « Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР
7. Закон України «Про захист економічної конкуренції» від 11.01.2001 р.
8. Закон України «Про підприємництво» від07.02.91 р. №698-ХІІ із змінами та доповненнями ( втратив чинність 3 01.01.2004 р., крім ст..4)
9. Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» від 15.05.2003 р. №755-ІУ
10. Закон України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оцінку діяльності в Україні» від 12.07.2001 р. № 2658-ІІІ
11. Закон України “Про аудиторську діяльність” від 22.04.1993 р. № 3125-XII
12. Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 14.05. 1992 р.№2343-ХІІ
13. Закон України “Про підприємства в Україні” // Голос України. — 1991. — 27.03.91 р.
14. Закон України “Про страхування” від 7.03.1996 №85/96-ВР.
15. Закон України “Про приватизацію державного майна” від 04.03.1992р.
16. Постанова кабінету Міністрів України «Про типове положення про планування обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) від 26.04.96 р. № 473
17. Постанова кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку проведення досудової санації державних підприємств” від 17.03.2000р.№515
18. Наказ Агентства з питань запобігання банкрутству підприємств та організацій „Про затвердження методики проведення поглибленого аналізу фінансово-господарського стану неплатоспроможних підприємств та організацій” від 27 червня 1997 р. № 81.
19. Наказ Агентства з питань запобігання банкрутству підприємств та організацій „Про затвердження методики інтегральної оцінки інвестиційної привабливості підприємств та організацій” від 23.02.98 № 22.
20. Наказ Міністерства економіки України „Про затвердження Методичних рекомендації щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства” від 17.01. 2001 р. № 10.
21. Наказ Міністерства фінансів України та Фонду державного майна України „Про затвердження Положень про порядок здійснення аналізу фінансового стану підприємств, що підлягають приватизації” від 26.01.2001 №49/121.
22. Положення Міністерства фінансів України. Фонд держмайна України. „Про порядок здійснення аналізу фінансового стану підприємств, що підлягають приватизації”. - № 49/121 від 26.01.2001.
23. Балабанов И. Т. Основы финансового менеджмента; Уч, пособие. — М.: Финансы и статистика,2001.
24. Бланк И.А. Основы финансового менеджмента. – К.:Ника-центр, -2002.
25. Булеев И.П., Брюховецкая Н.Е. Антикризисное управление предприятием. – Донецк: ИЭП НАН Украины, 2000. – 179 с.
26. Єкономічний аналіз господарської діяльності./Іващенко В.І., Болюх М.А., - К., -2001р.
27. Економічний аналіз: Навч. Посібник/М.А. Болюх, В.В. Бурчевський, М.І. Горбатюк; За ред. Акад.НАНУ, проф. М.Г. Чумаченка. – К.: КНЕУ, -2001.
28. Кононенко О. Аналіз фінансової звітності. – Х.: Фактор, 2002.
29. Коробов М. Я. Фінанси промислового підприємства. — К., 2000.
30. Крамаренко Г.О. Фінансовий аналіз і планування. – Дн-к. – 2001.
31. Лахтіонова Л.А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання.: Монографія. – К.:КНЕУ, 2001.
32. Методика інтегральної оцінки інвестиційної привабливості підприємств та організаці й// Українська інвестиційна газета. – 2006. -№3.
33. ПавловськаО.В., Притуляк Н.М., Невмержицька Н.Ю. Фінансовий аналіз: Навч. Метод посібник для самост. вивч. дисц. – К.:КНЕУ, -2000.
34. Проблемы формирования антикризисной политики и механизма банкротства предприятий. – Донецк: ИЭП НАН Украины. – 2001.
35. Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: 4-е издание, перераб. и доп. –Киев, - 2001.
36. Сытник Л.С. Методы прогнозирования банкротства и обеспечения безубыточности предприятия // Экономика промышленности. – 2000. – № 1 (3). – С. 96-104.
37. Терещенко О.О. Фінансова санація та банкрутство підприємств: Навч.. посібник. – К.: КНЕУ, 2000.
38. Титов М. І. Банкрутство: Матеріально-правові та процесуальні аспекти / За наук. ред. В. М. Гай веронського. — X.: Консум,2001.
39. Терещенко О.О. Фінансова санація та банкрутство підприємств. К. 2000
40. Уткин Э.А. Антикризисное управление - Москва, Финансы и статистика. 2002 г.
41. Фінанси підприємств. Підручник / Керівник авт. кол. і наук. ред. проф. А.М.Поддєрьогін. 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: КНЕУ, 2001.—384с.
42. Фінансова звітність підприємства за 2006-2007 рр.






Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
225
Скачать бесплатно 19930.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.