У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Аналіз фінансового стану підприємства
Количество страниц 40
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 19931.doc 
Содержание ЗМІСТ



Вступ 3
РОЗДІЛ І. Фінансово-економічна характеристика підприємства 5
1.1. Характеристика діяльності ВАТ «Промавтоматика» 5
1.2. Оцінка фінансового стану підприємства 11
РОЗДІЛ ІІ. Аналіз фінансово-господарської діяльності ВАТ «Промавтоматика» 14
2.1. Оцінка майнового стану підприємства 14
2.2. Аналіз ліквідності та платоспроможності 20
2.3. Аналіз фінансової стійкості та стабільності 23
2.4. Аналіз ділової активності підприємства 27
2.5. Аналіз прибутковості і рентабельності 29
Висновки та пропозиції 33
Список використаної літератури 37
Додатки 40

Вступ



Результатом господарської діяльності підприємства є економічний її підсумок у грошовій формі, який має два «полюси» прояву: позитивний і негативний, тобто прибуток і збиток.
Позитивний фінансовий результат (прибуток) - є метою, заради якої працює або, принаймні, повинно працювати підприємство.
Ведення підприємницької діяльності немислиме без чіткого економічного розрахунку і бачення перспективи, що значно полегшує підприємницьку діяльність, знижує рівень її ризикованості.
Без фінансового планування не можна досягти того рівня управління виробничо-господарською діяльністю підприємства, який забезпечує йому успіх на ринку, постійне вдосконалення матеріальної бази, соціальний розвиток колективу. Ніякий інший вид планування не може мати для підприємства такого узагальнюючого, глобального значення, бо саме фінанси охоплюють усі без винятку сторони і ділянки функціонування підприємства.
Аналіз фінансового стану підприємства відображає одну з найважливіших сторін організації виробництва – управління фінансово-господарською діяльністю підприємства. Його необхідність викликана тим, що потрібно передбачити конкретні грошові кошти, без наявності яких неможливе неперервне функціонування підприємства, оскільки їх необхідно витрачати для придбання сировини, матеріалів, інших цінностей, сплати податків, відрахувань до спеціальних фондів, виконання фінансових зобов’язань перед постачальниками, членами трудового колективу [3, c.74].
У ринкових відносинах від фінансових можливостей підприємства багато в чому залежить не тільки неперервність виробництва, але й кінцеві результати його діяльності, уникнення банкрутства. Тому головним призначенням аналізу фінансового стану підприємства стає передбачення надходження доходів підприємства, визначення видатків, результативності кожної господарської і фінансової ситуації, обґрунтування найвірогіднішого напрямку використання фінансових ресурсів підприємства.
Предметом дослідження курсової роботи виступає аналіз фінансового стану на підприємстві. Об’єкт дослідження – Відкрите акціонерне товариство «Промавтоматика».
Інформаційною основою роботи є вітчизняні і зарубіжні фундаментальні і практичні дослідження сутності та здійснення фінансового планування на підприємстві, Закони України, Укази президента України, постанови Кабінету Міністрів України, статистичні дані по Україні, матеріали ВАТ «Промавтоматика» (фінансова звітність, Статут та інші), матеріали опубліковані в мережі Internet.
Метою курсової роботи є проведення аналізу фінансового стану на підприємстві, визначення ефективності процесу його на ВАТ «Промавтоматика».
Досягнення поставленої мети здійснювалось послідовним вирішенням наступних завдань:
- викладення теоретичних основ аналізу фінансового стану підприємства в цілому;
- розкрити сутність поняття аналізу фінансового стану;
- дослідити різні методики при проведенні фінансового аналізу;
Джерелами інформації для аналізу фінансового стану підприємства є:
- нормативна та планова інформація;
- дані бухгалтерського обліку за два останні роки;
- форма №1 «Баланс підприємства»;
- форма №2 «Звіт про фінансові результати»;
- форма №3 «Звіт про власний капітал»;
- форма №4 «Звіт про рух грошових коштів».
Список литературы Висновки та пропозиції


Головним критерієм для визначення фінансового стану підприємства є платоспроможність підприємства. Платоспроможність - це здатність підприємства впевнено сплачувати всі свої боргові зобов’язання згідно з встановленими термінами або відповідно до договірних умов. Їх можна вивчати за минулий період, на якусь певну дату або як майбутню можливість розраховуватись у необхідні терміни за існуючими короткостроковими зобов’язаннями.
Погіршення фінансового стану – процес, звичайно, поступовий, і тому правомірно розрізняти певні його стадії. Спочатку підприємство відчуває деякі фінансові труднощі, потім фінансові проблеми стають постійними, а несплачені борги невпинно зростають. Нарешті у зв’язку з неможливістю погасити великі суми заборгованості підприємство припиняє роботу і навіть існування.
В першому розділі курсової роботи було розглянуто загальну оцінку фінансового стану підприємства, вчасності охарактеризовано основні напрямки діяльності підприємства згідно зі статусом підприємства.
Основними напрямками діяльності підприємства є:
- виробництво автоматичних дозаторів, тензометричних силовимірювальних приладів, електрозварювального обладнання, товарів народного споживання, запчастин до них, а також гарантійне обслуговування та виконання індивідуальних заказів;
- розробка, виготовлення, впровадження, введення в дію та сервісне обслуговування сільськогосподарської техніки та обладнання;
- виконання будівельних, будівельно-монтажних робіт, будівництва промислових, житлових та виробничих об’єктів на замовлення населення, організацій;
- проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт в області створення вагодозуючих автоматів та іншої техніки, конкурентоспроможної в нашій країні та за її межами;
- посередницька та маркетингова діяльність;
- зовнішньоекономічна діяльність;
- послуги автосервісу, транспортні та транспортно - експедиційні послуги населенню, організаціям;
- реклама власної продукції;
- здійснення інших видів господарської діяльності, якщо вона не суперечить законодавству України і відповідають цілям, передбачених статутом Товариства;.
- благодійна діяльність тощо.
В другому розділі і проведено аналіз основних показників господарської діяльності ВАТ «Промавтоматика» за останні три роки (2005–2007), фінансовий аналіз його показників. Були розраховані слідуючи показники: показники платоспроможності, фінансової стійкості, автономної маневреності оборотних засобів, фінансування, кредитоспроможності, ліквідності. Зовнішнім проявом фінансової стійкості підприємства є його платоспроможність.
Величина власного капіталу в 2007 році значно зменшилася порівняно з 2005 роком на 251,1 тис.грн. або 3,94 % і з 2006 роком на 252,2 тис. грн. (або 3,95%). Коефіцієнт поточної ліквідності в усіх трьох роках значно перевищує орієнтоване позитивне значення більше 1.0 і становить в 2007 році 3,7, що є дуже нормальним, хоча порівняно з 2005 роком він значно знизився (на 58%).
Коефіцієнт швидкої ліквідності у підприємства досягав позитивного значення в 2005 році - 1,15 і в 2006 році - 0,68, але в 2007 році становив – 0,23 і це нижче орієнтованого позитивного значення 0,6-0,8, і це означає що частина зобов’язань не може бути погашена лише за рахунок грошових коштів і очікуваних надходжень за відвантажену продукцію.
Коефіцієнт абсолютної ліквідності показує, яку частину поточних зобов’язань підприємства може бути погашена активами, що мають абсолютну ліквідність. Нормальне значення цього показника 0,2-0,7. У 2007 році цей показник у підприємства значно менший і дорівнює 0,04 і це вказує на те, що лише 4% від суми поточних зобов’язань підприємство спроможне погасити негайно [24,c.108].
Частка виробничих запасів в оборотних активах показує питому вагу в складі оборотних активів і вона збільшилась в 2007 році порівняно з 2005 роком на 20,8% і порівняно з 2006 роком на 31,8%.
Коефіцієнт платоспроможності в 2007 році збільшився порівняно з 2006 роком на 40,74%, коефіцієнт фінансування зменшився на 39,6% та коефіцієнт забезпеченості власними оборотними засобами на 66,7%.
Кредитоспроможність- це здатність підприємства своєчасно і повністю розрахуватися за своїми зобов`язаннями.
Ліквідність активів - це величина, обернення до часу, необхідного для перетворення їх на гроші, тобто чим менше часу необхідно для перетворення активів на гроші, тим вони ліквіднішими.
Коефіцієнт швидкої ліквідності зменшився 2007 році порівняно з 2006 роком на 18,6%, а абсолютної ліквідності на 50%
Значення коефіцієнту автономії перевищує нормативне значення 0,5 і свідчить про незначну залежність підприємства від зовнішніх джерел фінансування, так в 2007 році підприємство на 91 % фінансувалося за рахунок власного капіталу.
Коефіцієнт фінансової стійкості у ВАТ «Промавтоматика» більше нормативного значення, тобто більше 1, що підтверджує про достатню фінансову стійкість підприємства. Коефіцієнти вказують на те, що власний капітал перевищує в 2007 році у 10 разів поточні зобов’язання підприємства.
Коефіцієнт фінансової незалежності характеризує частку власного капіталу в загальній сумі заборгованості підприємства. Цей коефіцієнт не дуже відрізняється від коефіцієнта стійкості і говорить про те що у підприємства немає довгострокових зобов’язань, але є значна сума поточних зобов’язань. Найменше їх у 2007 році - 5,3%.
Коефіцієнт співвідношення позикових та власних коштів у підприємства дорівнює 0 і це свідчить про те, що у підприємства відсутні позикові кошти
Коефіцієнти обертання свідчать про кількість обертів, яку здійснили за рік певні активи чи капітал підприємства. На ВАТ «Промавтоматика» обігові кошти підприємства обернулися в 2007 році на 0,37 разів швидше, ніж в 2006 році (0,33 р.) і в 2005 році - 0,27 разів. Тривалість одного обороту становила в 2007 році - 329,6 днів, значно менше ніж в 2005 році - 391 день і 588,6 днів – в 2006 році.
Готова продукція на підприємстві швидше оберталась в 2007 році, про що свідчить коефіцієнт 4,0, повільніше в 2006 році - 2,7.
Значно швидшими темпами обертався і власний капітал в 2007 році (коефіцієнт - 0,41) порівняно з 2005 роком (коефіцієнт - 0,34) і з 2006 роком (коефіцієнт - 0,32).
Віддача необоротних активів збільшилась в 2007 році порівняно з 2005 роком на 9,8% і порівняно з 2006 роком на 16,7 %.
ВАТ «Промавтоматика» в 2007 році отримав збитки як від операційної діяльності - 130,3 тис. грн., так і від звичайної діяльності до оподаткування - 123,1 тис.грн., що в результаті склало 252,2 тис. грн. чистого збитку. Тому і всі фінансові коефіцієнти будуть відповідно дорівнювати нулю. Краще підприємство працювало в 2005 році, де сума чистого прибутку склала 10,0 тис грн., а в 2006 році ця сума зменшилась на 9,9 тис. грн. і склала 1,1 тис. грн.
Аналіз рентабельності займає основне місце у фінансовому аналізі.
В 2005 році підприємство працювало з прибутком, хоч і незначним (108,6 тис.грн.), тому і є відповідні показники рентабельності. А в 2006 році спрацювало на нуль, тому і відсутні показники рентабельності.


Список використаної літератури



1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної ради України 28.06.1996 р. – К.: Просвіта, 1996.
2. Господарський кодекс України / Стаття 19 / (від 16.01.2003 р. № 436 - IV) // ВВР. – 2003. – № 18, – № 19-20, – № 21-22, с. 144.
3. Цивільний кодекс України (від 16.01.2003 р. № 435 - IV) // ВВР. – 2003. – № 40-44. – 356 с.
4. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні (від 16.07.1999 р. № 996-XIV) // ВВР. – 1999. – № 40, с. 365.
5. Закон України “Про господарські товариства” (від 09.09.1991 р. № 1576 - XI) // ВВР. – 1991. – № 49, с. 683.
6. Закон України “Про власність” (від 07.02.1991 р. № 697 - XII) // ВВР. – 1991. – № 20, с. 249.
7. Закон України “Про державну підтримку малого підприємництва” (від 19.10.2000 р. № 2063 - XIV) // ВВР. – 2000. – № 51-52. – С. 447.
8. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” (від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР) // ВВР. – 1995. – № 4, с.28.
9. Закон України “Про податок на додану вартість” (від 03.04.1997 р. № 168/97ВР) // ВВР. – 1997. – № 21, с. 156.
10. Білик М. Д. Фінансове планування на підприємстві в сучасних умовах - Фінанси України: журнал, 2006 р. № 4, с. 73 -76
11. Бобров Є.А. Сучасний стан і перспективи розвитку кредитування малого бізнесу // Фінанси України. – 2004. – № 1.
12. Борисов А.Б. Большой кономический словарь. – М.: Книжній мир. – 2001.
13. Бочаров В.В. Финансовій анализ. – С.П., 2001.
14. Варналій З.С., Білоус Г.М., Блешмудт П.П. Мале підприємництво України: стан, проблеми та перспективи розвитку // Економіка і управління. Науковий журнал. – 2000. – № 1 – с. 31-37.
15. Варналій З.С. Мале підприємництво: основи теорії і практики. – 2–е вид., випр. і доп. – К.: Т – во “Знання”. – КОО, 2003.
16. Гребельный В.И. Финансы предприятий: Учебное пособие. – 2-е изд. с измен. и доп. – К.: Изд. – во Европ. Ун-та, 2003. – 232 с. – Библиогр.: с. 227.
17. Гриньова В. М., Коюда В. О. Фінанси підприємств: Навч. Посіб. – 2-ге вид., перероб. І доп. – К.: Знання – Прес, 2004. – 475 с.
18. Гузенко О.П. Фінансове планування на промислових підприємствах - Фінанси України: журнал, 2003 р. № 11, с. 73 – 76
19. Жовоновач Р. І. Ппроблеми фінансовго планування на укрїнських підприємствах - Фінанси України: журнал, 2004 р. № 1, с. 21 – 27
20. Економічний аналіз: Навч. посібник / М.А.Белюх, В.З. Бурчевський, М.І. Горбаток; за ред. Акад. НАНУ, проф. М.Г. Чумаченка. – К.: КИЄУ, 2001. – 540 с.
21. Зятьковський І.В. Фінанси підприємств: Навч. посібник. 2–ге вид., перероб. та доп. – К.: Кондор, 2003. – 364 с.
22. Ізмайлова К.Р. Фінансовий аналіз: Навчальний посібник. – К.: МАЧП, 2000. – 146 с.
23. Коробов М.Я. Фінансово – економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2000. –378 с.
24. Крамаренко Г. О. Фінансовий аналіз і управління. – К.: Центр навчальної літератури, 2003. – 223 с.
25. Мних Е. Аналіз фінансового стану і фінансових результатів діяльності підприємств. – К.: НМКВО, 2003. – 60 с.
26. Опарін В.М. Фінанси (загальна теорія): Навч. посібник – 2-ге вид., доп. І перероб. – К.: КИЕУ, 2001.
27. Партін Г.О., Загородній А. Г. Фінанси підприємств: навч. Посіб. – Л.: ЛБІ НБУ, 2003. – 342 с.
28. Свінцицька О.М. Планування діяльності підприємства: Навч. посіб. – К.: Вид- во Європ. ун-ту, 2004. – 232 с. Бібліогр.: с. 225 – 226.
29. Таркуцяк А.О. Фінансовий аналіз. – К., 2001. – 136 с.
30. Фасоля О.О. Фінансове планування на підприємстві // Пещук. – 2002. № 1 (2). – с. 33–35.
31. Фінанси: Навч. метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни. – 2–ге вид. переробл. і доп./ Романенкои О.Р., огородник С.я., Зязюн М.С., Славкова А.А. – К.: КИЕУ, 2003.
32. Худолій Л.М. Теорія фінансів. – Київ: Видавництво Європейського університету, 2003 р. – 167 с.
33. Швайка Л. А. Планування діяльності підприємства Навч. посіб. Львів “Новий світ – 2000”, - 2004. – 268с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
188
Скачать бесплатно 19931.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.