У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Облік і аудит власного капіталу в товариствах з обмеженою відповідальністю
Количество страниц 79
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20149.doc 
Содержание

Вступ 3
Розділ 1. Теоретичні аспекти обліку власного капіталу. 6
1.1. Економічна сутність капіталу і його види, форми. 6
1.2. Огляд нормативних документів, які регулюють облік власного капіталу та спеціальна література 14
1.3. Організаційно-технологічні особливості функціонування товариств з обмеженою відповідальністю та їх вплив на побудову обліку власного капіталу. 20
Розділ 2. Організація і методика обліку власного капіталу. 27
2.1. Документальне оформлення операцій з обліку власного капіталу. 27
2.2. Організація і методика статутного капіталу товариства. 38
2.3. Організація і методика додаткового капіталу. 42
2.4. Організація і методика обліку нерозподіленого прибутку та шляхи його використання. 46
2.5. Використання комплексного технічного обліку власного капіталу. 50
Розділ 3. Аудит власного капіталу в товариствах з обмеженою відповідальністю. 55
3.1. Аудит, його сутність, форми, види, методи здійснення. 55
3.2. Аудит статутного капіталу в товариствах з обмеженою відповідальністю. 63
3.3. Аудит додаткового капіталу в товариствах з обмеженою відповідальністю. 68
3.4. Аудит нерозподіленого прибутку та шляхи його використання. 69
3.5. Методика складання аудиторського висновку. 70
Висновок 73
Література 74
Додатки 79





Поступовий перехід України від централізованої планової системи господарювання до ринкової по-новому порушує питання про методи ведення економіки підприємства. Традиційні структури й уклади міняються. В даний час керівники підприємства, вивчаючи і формуючи те, що називається цивілізованими формами ринкових відносин, стають своєрідними "архітекторами" розвитку нових господарських зв'язків і методів ведення економіки підприємства.
В умовах ринку постійно виникають питання, що вимагають рішення. Успіх підприємства визначається як загальними умовами господарювання, так і умінням керівника ефективно використовувати виробничі фактори.
Важливу роль у забезпеченні ефективних форм господарювання на вітчизняних підприємствах відіграє фінансовий облік та аудит, які відповідають за відбір, оцінку та інтерпретацію фінансових, економічних та інших даних, що впливають на процес прийняття інвестиційних та фінансових рішень.
Неодмінною складовою переходу України до ринкових відносин є створення нових підприємницьких структур та приватизація підприємств. Цей перехід зумовив еволюцію відносин власності і типів суб’єктів господарювання в напрямку забезпечення їх розмаїття. Процеси ринкових перетворень привернули суттєву увагу до дослідження теоретичних та практичних проблем подальшого розвитку та підвищення ефективності функціонування підприємств як державного, так і приватного сектора економіки України.
Економічні реалії в Україні, як і в більшості сусідніх з нею держав, мають певну специфіку, що вносить корективи у традиційну методологію фінансового аналізу. Особливістю формування ринкових відносин в Україні є посилення впливу таких чинників, як жорстка конкурентна боротьба, технологічні зміни та постійне вдосконалення методів технічної обробки економічної інформації. Середовище, в якому функціонують вітчизняні підприємства характеризуються також безперервними нововведеннями в податковому законодавстві, змінами процентних ставок та валютних курсів, а також різкими коливаннями цін на ресурси та відносно високим темпом інфляції.
За таких умов стає дуже важливим вчасно одержувати достовірну інформацію про фінансово-господарський стан підприємства. Керівники прагнуть отримати якнайшвидше потрібну їм інформацію для прийняття управлінських рішень. Процеси обліку, аналізу та аудиту повинні забезпечити надання впевненості керівникові підприємства, кредитору, банку, засновнику та іншим учасником господарських відносин у фінансовому стані суб'єкта господарювання та достовірності даних обліку та фінансової звітності підприємства.
Метою даної роботи – є теоретичне обґрунтування та практичне застосування методики обліку та аудиту операцій з власним капіталом в товариствах з обмеженою відповідальністю.
Для досягнення мети роботи були поставлені наступні завдання:
- визначити економічну сутність, склад та структуру власного капіталу на підприємствах України;
- дослідити політику формування і використання власного капіталу;
- визначити особливості формування статутного капіталу в товариствах з обмеженою відповідальністю;
- за даними досліджуваного підприємства дослідити методику формування обліку статутного капіталу,
- за даними досліджуваного підприємства дослідити методику організації обліку додаткового капіталу;
- за даними досліджуваного підприємства дослідити методику організації обліку нерозподіленого прибутку;
- вивчити сутність та методику проведення аудиту статутного капіталу в товариствах з обмеженою відповідальністю.
- вивчити сутність та методику проведення аудиту додаткового капіталу в товариствах з обмеженою відповідальністю.
- вивчити сутність та методику проведення аудиту прибутку підприємства та шляхи його використання;
Предметом дослідження даної роботи є власний капітал.
Об'єктом дослідження є фінансово-господарська діяльність товариства з обмеженою відповідальністю „Техно-сервіс”, що знаходиться в місті Києві.
Методологічною основою досліджень є системний підхід до розкриття економічної сутності власного капіталу. До основних методів дослідження, використаних автором, слід віднести діалектичний та структурно-функціональний методи, а також системне, комплексне дослідження, опрацювання і використання інформації фінансового характеру. Також при проведенні дослідження використовувались методи та прийоми аудиту.
Результати проведеного дослідження можуть бути використані на досліджуваному підприємству, а також на інших підприємствах, що мають організаційно-правову форму господарювання товариство з обмеженою відповідальністю.





Підприємство – це самостійний господарюючий суб'єкт, що має права юридичної особи та здійснює виробничу, науково-дослідницьку та комерційну діяльність з метою отримання відповідного прибутку (доходу). Створення підприємства, як юридичного суб'єкта починається з формування його початкового капіталу і закріплення цього факту чинними установчими документами.
У першому розділі роботи було досліджено загальну економічну сутність власного капіталу, його види та форми. Згідно П(С)БО 5 “Звіт про власний капітал” власний капітал – це сукупність матеріальних цінностей, грошових коштів, фінансових інвестицій і витрат на придбання прав і привілеїв, необхідних для здійснення підприємством виробничої або іншої комерційної діяльності.
До складу власного капіталу входять:
• Статутний капітал - зафіксована в установчих документах загальна вартість активів, які є внеском власників (учасників) до капіталу підприємства.
• Пайовий капітал - це сукупність коштів фізичних і юридичних осіб, добровільно розміщених у товаристві для здійснення його господарсько-фінансової діяльності, а саме: суми пайових внесків членів споживчого товариства, колективного сільськогосподарського підприємства, житлово-будівельного кооперативу, кредитної спілки та інших підприємств, що передбачені установчими документами.
• Додатковий вкладений капітал - для акціонерних товариств це сума, на яку вартість реалізації випущених акцій перевищує їхню номінальну вартість, для інших видів підприємств це будь-яке перевищення внесків засновників (власників) підприємства над сумою внесків до статутного фонду або пайових внесків. Тут слід розрізняти емісійний дохід - суму перевищення фактично сплачених внесків акціонерів над номіналом акцій при їх первинному розміщені та інший вкладений засновниками підприємств капітал, що перевищує статутний капітал, інші внески тощо без рішень про зміни розміру статутного капіталу.
• Інший додатковий капітал - сума дооцінки необоротних активів, вартість активів, безкоштовно отриманих підприємством від інших юридичних або фізичних осіб, та інші види додаткового капіталу.
• Резервний капітал - сума резервів, створених, відповідно до чинного законодавства або установчих документів, за рахунок нерозподіленого прибутку підприємства.
• Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) - сума прибутку, яка реінвестована у підприємство.
• Неоплачений капітал - сума заборгованості власників (учасників) за внесками до статутного капіталу.
• Вилучений капітал - фактична собівартість акцій власної емісії або часток, викуплених товариством у його учасників.
Також у першому розділі розглянуто нормативно-правову базу, що регулює облік статутного капіталу господарських товариств України та літературні джерела.
У третьому підпункті розглянуто особливості функціонування товариств з обмеженою відповідальністю та побудову обліку власного капіталу.
У другому розділі роботи проведено огляд первинних документів та документообігу операції з власним капіталом на досліджуваному підприємстві ТОВ „Техно-сервіс”. Також тут проведено аналіз структури власного капіталу підприємства ТОВ „Техно-сервіс”, наведено графік документообігу з обліку формування власного капіталу та зведений графік документообігу з облік власного капіталу.
Далі розглянуто організацію та методику обліку складових власного капіталу на досліджуваному підприємстві ТОВ „Техно-сервіс”.
На сам перед це статутний капітал підприємства. Для обліку та узагальнення інформації про стан та рух статутного капіталу призначено рахунок 40 "Статутний капітал". Для обліку операцій із статутного капіталу використовують три основні рахунки: 40 "Статутний капітал", 46 "Неоплачений капітал" та 45 "Вилучений капітал".
Розглянуто облік додаткового капіталу. Додатковий капітал підприємства ТОВ „Техно-сервіс” являє собою інший капітал, одержаний у процесі господарської діяльності підприємства внаслідок дооцінки активів, безоплатного отримання необоротних активів, іншого додаткового капіталу. Для обліку цих операцій у Плані рахунків передбачено рахунок 42 „Додатковий капітал". За кредитом цього рахунку відображається збільшення додаткового капіталу, а за дебетом — його зменшення.
Також у цьому розділі роботи розглянуто організацію та методику обліку нерозподіленого прибутку. Нерозподілений прибуток (непокритий збиток) — це сума доходу, реінвестована у підприємство, або сума непокритого збитку. У момент виникнення весь чистий прибуток за звітний період може бути визначений як нерозподілений. У Плані рахунків для обліку сум нерозподілених прибутків (збитків) поточного і минулого років, а також використаного в поточному році прибутку, передбачено рахунок 44 „Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)".
У п’ятому підпункті даного розділу розглянуто організацію технічного обліку власного капіталу за допомогою комп'ютерної форми обліку.
У третьому розділі роботи розглянуто методику проведення аудиту власного капіталу на досліджуваному підприємстві ТОВ „Техно-сервіс”.
Метою аудиту операцій з власним капіталом є встановлення достовірності первинних документів відповідно формування та використання власного капіталу, повноти й своєчасності відображення інформації в зведених документах та облікових регістрах, правильність ведення обліку власного капіталу у відповідності до установчих документів та облікової політики.
У роботі розглянуто методику проведення аудиту статутного, додаткового капіталу та нерозподіленого прибутку, розглянуто порядок складання аудиторського висновку, приведено приклад заповнення аудиторських робочих документів.
Список литературы 1. Господарський Кодекс України, Закон № 436-IV затверджений постановою Верховної Ради України від 16.01.2003 року.
2. Цивільний Кодекс України, Закон № 435-IV затверджений постановою Верховної Ради України від 16.01.2003 року.
3. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, затверджений Верховною Радою України від 16.07.99 р. № 996 – XIV
4. Закон України “Про аудиторську діяльність”, затверджено постановою Верховної Ради України від 22 квітня 1993р. зі змінами і доповненнями 26 березня 1996р.
5. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 "Баланс", затверджене наказом Мінфіну України від 31.03.1999 № 87
6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 5 " Звіт про власний капітал", затверджене наказом Мінфіну України від 31.03.1999 № 87
7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 25 „Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва”, затверджене наказом Мінфіну України від 25.02.2000 № 39
8. Інструкція „Про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій”, затверджена наказом Мінфіну України від 30.11.1999 № 291
9. Наказ Мінфіну "Про затвердження методичних рекомендацій із застосування регістрів бухгалтерського обліку" № 356 від 29.12.2000 р.
10. Наказ Мінфіну "Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку й Інструкції про його використання" від 30.11.1999 р. № 291.
11. Аудит і ревізія підприємницької діяльності. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / Ф.Ф. Бутинець, та ін.; За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця – Житомир: ПП ”Рута”, 2002. – 416 с.
12. Аудит. Міжнародні стандарти аудиту, надання впевненості та етики: Навч. посібник / Укоопспілка; Львівська комерційна академія / Сергій Павлович Лозовицький (уклад.). — Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2006. — 129с.
13. Білуха Микола Тимофійович, Дмитренко Микола Гаврилович, Микитенко Тетяна Владиславівна. Фінансовий контроль: теорія, ревізія, аудит: Підруч. для студ. вищ. навч. закл.. — 2.вид., перероб. і доп. — К. : Українська академія оригінальних ідей, 2006. — 888с.
14. Бутенець Ф.Ф., Войналович О.П., Томашевська І.Л. Організація бухгалтерського обліку: Підручник для студентів спеціальності „Облік та аудит” вищіх навчальних закладів. / За редакцією д.е.н., проф.., Ф.Ф. Бутинця. – 4-е вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП. „Рута”, 2005. – 527 с.
15. Бутинець Ф.Ф., Бухгалтерський фінансовий облік. – Житомир: ЖІТІ, 2001. – 672 с.
16. Бутинець Ф.Ф., Бухгалтерський фінансовий облік – 5-те вид., доп. і переробл. – Житомир: ПП „Рута”, 2003 – 726 с.
17. Бутинець Ф.Ф., Олійник О.В. Організація бухгалтерського обліку. – Житомир: ЖІТІ, 2001. – 602 с.
18. Бухгалтерський облік в Україні: Навч. посібник. За ред. Р.Л. Хом’яка, В.І. Лемішовського. - 5-е вид., доп. і перероб. – Львів: Національний університет „Львівська політехніка”, „Інтелект-Захід”, 2006. – 1088 с.
19. Бухгалтерський фінансовий облік: Підручник для студентів спеціальності „Облік та аудит” вищіх навчальних закладів. / За редакцією проф.. Ф.Ф. Бутинця. – 5-е вид., доп. і перероб. – Житомир: ПП. „Рута”, 2003. – 726 с.
20. Голов С.Ф. Бухгалтерський облік та фінансова звітність в Україні- Дніпропетровськ: ТОВ „Баланс-Клуб”, 2000 – 768 с.
21. Голов С.Ф., Костюченко В.М., Кравченко І.Ю., Ямборко Г.А. Фінансовий облік: Підручник. – К.: Лібра, 2005. – 976 с.
22. Давидов Григорій Миколайович. Аудит: теорія і практика. — Кіровоград : ТОВ "Імекс-ЛТД", 2006. — 323с.
23. Дорош Н.І. Аудит: Методологія і організація. – К.: Т-во „Знання”, КОО, 2001. – 402 с.
24. Загородній А. Г. та ін. Аудит: теорія і практика: Навчальний посібник / Загородній А.Г., Корягін М.В., Єлисєєв А.В., Полякова Л.М., Блотнер В.Г., Бобрович О.Б., Будзан Н.В., Литвиненко Н.О., Озеран А.В. Озеран В.О., Савка Н.М., Соловій М.М., Тимофєєва Л.Я., Чернова Н.Й. – 2-ге вид., перероб. і доп. – Львів: Видавництво Національного університету „Львівська політехніка”, 2004. – 456 с.
25. Загородній Анатолій Григорович, Вознюк Геннадій Леонідович, Партин Галина Остапівна. Облік і аудит: Термінологічний словник. — Л. : Центр Європи, 2002. — 671с.
26. Зубілевич С.Я., Голов С.Ф. Основи аудиту. – К.:Ділова Україна. 1996. – 374 с.
27. Кім Г., Сопко В.В., Кім С.Г. Бухгалтерській облік: первинні документи та порядок їх заповнення: Навчальний посібник – Київ: Цент навчальної літератури, 2004. – 440 с.
28. Кононенко О. Аналіз фінансової звітності – Х.: Фактор, 2002. – 144 с.
29. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємства – К.: Знання, 2002
30. Кочинев Юрий Юрьевич. Аудит: Теория. Организация. Документация:Пособие / Н.Л. Вещунова (ред.). — 2.изд. — СПб.; М.; Нижний Новгород; Воронеж; Ростов н/Д : Питер, 2004. — 300с.
31. Кужельний М, Давидов Г. Теорія аудиту // Бухгалтерський облік і аудит, № 5 2006 р., с. 44.
32. Кузьмінський А.М., Сопко В.В., Завгородній В.П. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу господарської діяльності.:Підручник, - К. 1993
33. Кулаковська Л. П., Піча Ю.В. Організація і методика аудиту: Навч. посібник.- К.: Каравела, 2004. – 568 с.
34. Майданевич П. Н., Каюм Абдул, Федосеев С. К., Майданевич Ю. П., Олейник О. А. Аудит: Учеб. пособие для студ. вузов / А.Ю. Рудченко (ред.). — Донецк : ООО "Юго-Восток, ЛТД", 2005. — 394с
35. Організація і методика проведення аудиту: Навчально-практичний посібник.– 2-е вид., перероб. та доповн.– К.: ВД „Професіонал”, 2006. – 576 с.
36. Полисюк Г. Б., Сухачева Г. И. Аудит. Технология проверки: Учеб. пособие для вузов. — М. : Академический Проект; Трикста, 2005. — 170с.
37. Полякова Лариса Михайлівна, Корягін Максим Вікторович, Воськало Володимир Іванович, Чубай Володимир Миколайович. Аудит: Навч. посіб. для студ. вищих навч. закл. дистанц. форми навч. / Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л. : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2004. — 244с.
38. Понікаров Валерій Дмитрович, Сєрікова Тетяна Миколаївна. Аудит: Навч. посіб. / Харківський національний економічний ун-т. — Х. : ВД "Інжек", 2006. — 224с.
39. Пупко Галина Михайловна. Аудит и ревизия: Учеб. пособие для студ. спец. "Бухгалтерский учет, анализ и аудит" вузов. — 2.изд., стер. — Минск : УП "Книжный дом"; ООО "Мисанта", 2004. — 429с.
40. Рудницький Василь Степанович, Лозовицький Сергій Павлович. Аудит: робочі документи аудитора: навч.-наочний посіб. / Укоопспілка; Львівська комерційна академія. — Л. : ЛКА, 2007. — 216с. — Бібліогр.: с. 209
41. Савченко В. Я. Аудит: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2002. — 322 с.
42. Сопко В., Завгородний В. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу. – К.: КНЕУ, 2000. – 453 с.
43. Сопко Василь Васильович. Бухгалтерський облік в управлінні підприємством: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К. : КНЕУ, 2006. — 526с
44. Ткаченко Н.М. Бухгалтерский финансовый учет на предприятиях Украины. 7-е изд. - К.: А.С.К., 2001. – 850 с.
45. Українсько-російський економічний тлумачний словник: Близько 3 000 термінів і понять / Валентина Миколаївна Копоруліна (авт.-упоряд.). — Х. : Факт, 2005. — 400с.
46. Фінансова звітність за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку. Практичний посібник6 Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України. – К.: Лібра, 2002. – 336 с.
47. Чебанова Наталія Володимирівна, Єфіменко Тетяна Іванівна. Фінансовий облік: Підручник. — К. : Вид. центр "Академія", 2007. — 704с.
48. Череп Алла Василівна. Економічний аналіз: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Запорізький національний технічний ун-т. — К. : Кондор, 2005. — 160с.
49. Шумляєв Борис Олександрович, Татаренко Ірина Всеволодівна, Рябий Євген Ілліч. Бухгалтерський облік: Підруч. для студ. екон. спец. / Дніпропетровська філія Відкритого міжнародного ун-ту розвитку людини "Україна" / Борис Олександрович Шумляєв (заг.ред.). — Д., 2006. — 342с.
50. Шурпенкова Руслана Кизимирівна. Економічний аналіз. Практикум: Навч. посіб. для студ. ВНЗ / Національний банк України; Львівський банківський ін-т. — Л. : ЛБІ НБУ, 2006. — 254с
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
547
Скачать бесплатно 20149.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.