У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Розвиток іпотечного кредитування в Україні
Количество страниц 177
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20178.doc 
Содержание Вступ 3

Розділ 1. Теоретико-методологічні засади іпотеки 7

1.1. СУТНІСТЬ ІПОТЕКИ ТА ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ 7

1.2. ІНСТРУМЕНТИ, ОРГАНІЗАЦІЙНІ ФОРМИ ТА МОДЕЛІ ІПОТЕЧНОГО РИНКУ 14

1.3. ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ФУНКЦІОНУВАННЯ ІПОТЕЧНИХ БАНКІВ 28

Розділ 2. Аналіз практики іпотечного кредитування в Україні 45

2.1. ХАРАКТЕРИСТИКА ІПОТЕЧНОГО РИНКУ УКРАЇНИ 45

2.2. АНАЛІЗ СТРУКТУРИ ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТНОГО ПОРТФЕЛЮ БАНКУ (НА ПРИКЛАДІ ЗАТ „МІЖНАРОДНИЙ ІПОТЕЧНИЙ БАНК”) 54

2.3. РИЗИКИ ІПОТЕЧНОГО КРЕДИТУВАННЯ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ПРОЯВУ В УКРАЇНІ 71

Розділ 3. Перспективи розвитку іпотечного кредитування в Україні 93

3.1. ЗАСТОСУВАННЯ СУЧАСНИХ ІПОТЕЧНИХ ІНСТРУМЕНТІВ, ЯК ЗАСОБУ ПІДТРИМКИ ЛІКВІДНОСТІ БАНКІВ ТА МІНІМІЗАЦІЇ РИЗИКІВ 93

3.2. ВПЛИВ СВІТОВОЇ ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ НА ІПОТЕЧНИЙ РИНОК УКРАЇНИ ТА ШЛЯХИ ПОДОЛАННЯ ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ 100

Висновок 116

Список використаних джерел 120





Актуальність теми дослідження. В сучасних умовах розвитку банківської системи України іпотечному кредитуванню приділяється особлива увага. Комерційні банки акумулюють ресурси, призначені для фінансування реального сектора економіки, визначають форми забезпечення кредитів. Характерною ознакою розвитку банківської системи України в останні роки, що свідчить про поглиблення ринкових засад її функціонування, є те, що комерційні банки почали досить активно працювати з фізичними особами. Зросли не тільки суми залучених депозитних вкладів громадян, але й обсяги кредитів, які банки активно видають фізичним особам, зокрема динамічно розвивається іпотечне кредитування. Про розвиток і стабільність фінансово-економічної системи будь-якого суспільства значною мірою можна судити за розмірами використання кредитів громадянами та підприємствами. Попит на послуги іпотечного кредитування, який виник в процесі розвитку ринкових відносин, поставив комерційні банки України перед необхідністю вдосконалення форм та методів діяльності в системі іпотечного кредитування.

З огляду на вищезазначене особливо актуальною є проблема детального вивчення діяльності комерційних банків на ринку іпотечного кредитування, визначення джерел і способів залучення фінансових ресурсів для реалізації іпотечних програм.

Не менш важливим є питання дослідження механізму взаємодії підрозділів комерційного банку при роботі з майном, запропонованим як забезпечення зобов’язань за іпотечним кредитом.

У зв’язку з цим великого значення набуває вивчення досвіду функціонування іпотечних та універсальних банків в країнах з розвинутою економікою, практика надання іпотечних кредитів та форми залучення коштів для фінансування довгострокових іпотечних кредитів, багато з яких в наш час є абсолютно новими для українських комерційних банків. Але це лише певна частина основної проблематики. Потребує подальшого дослідження різноманітність інструментів і технологій іпотечного кредитування та застосування їх комерційними банками при здійсненні іпотечних операцій.

Окремим аспектам складної і багатопланової проблеми ринку іпотечного кредитування присвячено праці провідних вітчизняних та зарубіжних економістів та фінансистів. Проблемі іпотеки постійно приділяють значну увагу такі вітчизняні дослідники як: В.Базилевич, В.Савич, В.Валентинов, О.Євтух, М.Дем’яненко, Т.Ковальчук, В.Кравченко, С.Кручок, В.Лагутін, Б.Луців, І.Лютий, А.Мороз, О.Онищенко, К.Паливода, А.Пересада, В.Поляченко, І.Пучковська, П.Саблук, С.Юргелевич, С.Юрій, а також російські вчені Ю.Агєєв, Н.Журкіна, М.Логінов, В.Кудрявцев, О.Кудрявцева, О.Лаврушин, та вчені інших країн Б.Батлер, І.Бернард, Л.Гітман, Ф.Мишкін, Р.Міллер, Д.Ван Хуз, Р.Страйк, Т.Стейнметц, Ф.Уітт, Ф.Фабоці та інші.

Разом із тим, у працях вітчизняних і зарубіжних вчених низка важливих питань теоретико-методологічного та практичного спрямування розвитку іпотечного кредитування залишаються розглянутими не в повній мірі, при цьому частина із них є дискусійними. Зокрема, в Україні сьогодні неоднозначно трактується базове поняття „іпотечний кредит”, причому як в науковому середовищі, так і в чинному законодавстві.

Окремою складовою в дослідженні розвитку національного іпотечного ринку є проблема взаємозв’язку і взаємозалежності з фінансовим ринком, що визначається диверсифікацією його інституціональної структури та структури фінансових інструментів. Іпотечний ринок практично не розглядається під кутом зору потенційних переваг, загроз та небезпек внаслідок активізації процесів глобалізації та світової інтеграції. Також недостатньо вивчені питання диверсифікації джерел та шляхів акумулювання дешевого позичкового ресурсу, посилення конкуренції на ринку кредитних і депозитних послуг тощо.

Практичне значення даної роботи обумовлено визначенням основних напрямків розвитку іпотечного кредитування, яке здійснюється вітчизняними комерційними банками з метою забезпечення економічних, правових та інституційних умов позичальникам та кредиторам для реалізації без зайвих перешкод їхніх прав та можливостей щодо використання нерухомого майна для проведення іпотечних операцій. Все вищенаведене й обумовило вибір теми дослідження, її актуальність, значимість і практичну спрямованість.

Метою дипломної роботи дослідження є узагальнення теоретичних і методичних засад становлення і розвитку системи іпотечного кредитування та іпотечних банків в Україні та подальше вдосконалення діяльності банків в системі іпотечного кредитування.

Для досягнення поставленої мети були визначені наступні задачі:

? дослідити економічну сутність понять іпотеки та іпотечного кредитування;

? визначити інструменти і організаційні форми іпотечного ринку;

? виділити особливості правового регулювання іпотечного кредитування;

? проаналізувати практику зарубіжного досвіду організації іпотечного кредитування;

? дати характеристику сучасному іпотечному ринку в Україні;

? розглянути структуру банківського іпотечного портфелю (на прикладі ЗАТ «Міжнародний іпотечний банк»);

? виявити ризики іпотечного кредитування та особливості їх прояву в Україні;

? розглянути перспективи розвитку іпотечного кредитування в Україні.

Предмет дослідження – ЗАТ «Міжнародний іпотечний банк» зокрема та здійснення ним іпотечних операцій загалом.

Об’єкт дослідження - діяльність комерційних банків на ринку іпотечного кредитування.

Методи дослідження. Вирішення обраного науково-практичного завдання базується на загальнонаукових принципах проведення комплексних наукових досліджень. В процесі роботи залежно від конкретних цілей і задач використовувались різні методи, серед яких – метод історичного аналізу та логічного синтезу щодо розкриття соціально-економічної природи іпотеки. Під час дослідження діяльності комерційних банків на ринку іпотечного кредитування використані формалізовані методи – традиційні методи економічної статистики: порівняння, групування, графічний та поелементного аналізу. Аналізуючи платоспроможність та кредитоспроможність позичальника й визначаючи доступність продуктів іпотечного кредитування, застосовано методи співставлення і коефіцієнтів.

Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативні акти України, періодичні й монографічні вітчизняні та зарубіжні видання, дані статистичних щорічників, Національного банку України, Держбуду України.

Практичне значення одержаних результатів дослідження визначається обґрунтованими пропозиціями щодо розробки і запровадження методологічних і методичних засад становлення та розвитку системи іпотечного кредитування в Україні.

Розроблені в дипломній роботі пропозиції щодо вдосконалення інституціонального забезпечення системи іпотечного кредитування з метою відповідного захисту учасників ринку іпотечного кредитування можуть бути використані в практичній діяльності комерційних банків, суб’єктів оціночної діяльності, страхових компаній тощо.

Структура і зміст роботи. Дипломна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Загальний обсяг дипломної роботи становить 122 сторінки, у т.ч. 9 таблиць, 30 рисунків, список використаних джерел із 157 найменувань і 4 додатки.



У дипломній роботі наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення практичної задачі, що виявляється в розробці теоретичних та методичних засад становлення та розвитку іпотечного кредитування в Україні, проведенні аналізу діяльності комерційних банків на ринку іпотечного кредитування(на прикладі ЗАТ “Міжнародний іпотечний банк”). На основі проведеного дослідження та виходячи із мети дипломної роботи можна зробити наступні висновки:

1. Україна, інтегруючи у світову фінансову систему, запозичує і розвиває апробовані на Заході форми бізнесу. Однією з них можна назвати іпотечне кредитування.

2. Іпотечне кредитування та іпотечний ринок за тривалий час свого існування зазнали значних змін. Від звичайної кредитної операції банку, яка мала підвищену гарантію повернення кредиту (завдяки заставі у вигляді нерухомості) та нижчу плату за користування кредитом, іпотечне кредитування перетворилось в ефективний механізм, за допомогою якого можна вирішувати окремі важливі питання соціально-економічного розвитку країни.

3. Кредитування під заставу нерухомого майна та власне іпотечний ринок відіграють суттєву роль у підтримці макроекономічної стабільності. Позичковий капітал знаходить своє використання не тільки у сферах з високими прибутками та швидким обертанням (фінансове посередництво, торгівля), а й залучається до житлового будівництва та сільського господарства, сприяє розвитку підприємництва. Вторинний іпотечний ринок сприяє ефективному перерозподілу позичкового капіталу, а в періоди економічних криз, за допомогою державної підтримки концентрує обмежені фінансові ресурси на пріоритетних напрямах.

4. Банківська практика показує, що іпотечне кредитування – один з найбільш надійних видів кредитування, який є привабливим і для банків-заставодержателів, і для позичальників. Перевагами іпотечного кредитування для банків є зниження кредитного ризику при неплатоспроможності, банкрутстві позичальника або його ліквідації як юридичної особи завдяки передачі банку прав позичальника на нерухомість, яку він може використати у випадку не повного або не своєчасного повернення кредиту. Рефінансування з вторинного ринку допомагає банкам підтримувати ліквідність та виконує функцію мультиплікації без первинної емісії.

5. Розвиток іпотечного кредитування значною мірою залежить від адекватного законодавства, яке б забезпечувало надійні гарантії захисту прав кредиторів. На сьогодні правове регулювання відносин іпотеки здійснюється на основі кількох нормативно-правових актів. Закон України «Про заставу» від 2 жовтня 1992 р., сприяючи запровадженню заставних операцій у банківську практику, передбачив різні види застави; визначив предмет застави, договір застави тощо. Також важливим є базовий Закон «Про іпотеку», який вступив в силу з 1 січня 2004 року і вважається одним з найпрогресивніших на теренах Центральної та Східної Європи.

6. У 2008 році значний вплив на розвиток українського ринку іпотечного кредитування мала світова фінансова криза. Це призвело до уповільнення темпів його розвитку. Разом із тим у 2008 р. розширилась система рефінансування ДІУ, яка на початок поточного року нараховувала 80 банків. Основними чинниками, які впливають на розвиток іпотечного ринку, є банкрутства компаній, масові скорочення персоналу, підвищення банками процентних ставок за кредитами, а також різке падіння курсу гривні відносно світових валют.

7. Досліджуваний у роботи банк ЗАТ «Міжнародний іпотечний банк», зареєстрований у відповідності до чинного законодавства України, ліцензія НБУ №217 від 31 січня 2005 року. Одним з основних видів бізнесу „МІБ” є житлове іпотечне кредитування. Бізнес-модель іпотечного бізнесу включає в себе чотири основні напрями діяльності: ґенерування іпотечних кредитів, утримання та обслуговування кредитів упродовж їхнього життєвого циклу, залучення довгострокових ресурсів з метою фондування та управління ризиками

8. ЗАТ «МІБ» перший в Україні почав надавати іпотечні кредити типу «Брідж». Суть кредиту в тому, що при продажу старого житла і придбанні нового, покупці можуть отримати позику під заставу існуючої нерухомості, щоб зробити перший внесок на придбання нового житла. Завдяки короткостроковому кредиту «Брідж» споживачі отримують, по-перше, кошти для першого внеску, по-друге, достатньо часу для пошуку найкращого варіанту оселі і комфортного переїзду до нового житла і, по-третє, можливість одночасно з кредитом «Брідж» укласти договір про кредит на придбання нового житла.

9. Враховуючи сучасний розвиток фінансової системи в Україні, необхідно забезпечити впровадження універсальної моделі системи іпотечного кредитування, яка сприятиме діяльності як банків, так і небанківських установ, створюючи для них рівні умови. Міжнародний досвід свідчить про те, що найбільш ефективною і придатною для імплементації в існуючих українських реаліях є дворівнева модель системи іпотечного кредитування, яка передбачає наявність первинного і вторинного ринків іпотечного кредитування.

10. Найбільш привабливою із моделей іпотечного кредитування є німецька, вона дає переваги не лише населенню, яке має змогу самостійно регулювати суму на своєму „накопичувальному рахунку”, а й банку, який надає ці послуги, адже він отримує додаткові довгострокові ресурси, які можна вигідно розмістити. Цей напрямок міг би стимулювати подальший прогрес сфері іпотечного кредитування в Україні, але необхідно створити більш уніфіковану систему створення і використання заставних, які б могли б стати ефективним інструментом на ринку цінних паперів.

11. Поступальний розвиток іпотечного кредитування призвів до необхідності виходу на якісно новий рівень, яким є сек’юритизація. У результаті на ринку має з’явитися зовсім новий вид фінансового інструмента – іпотечні цінні папери (Mortgage-Backed Securities), що дозволяють рефінансувати іпотечні кредити. Власне один із видів таких цінних паперів (іпотечні сертифікати) як би вже з’явився (Закон України «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати ), однак, і дотепер основним стримувальним чинником є відсутність правових процедур випуску і обігу такого роду паперів. Прийняття пакета законів, зокрема, Закону «Про іпотечні цінні папери» і внесення виправлень у низку інших, саме і повинно визначити прозору і чітко вивірену систему взаємин між усіма суб’єктами іпотечної схеми від власника іпотечного цінного папера до кінцевого одержувача кредиту. Чи зніме прийняття закону всі існуючі юридичні суперечності – питання складне, однак те, що це дасть імпульс надходженню капіталів в іпотечний бізнес – безперечно.

12. На сьогодні в Україні існує нагальна потреба у створенні вторинного ринку іпотечного кредитування з огляду на існуючі в банківській системі ризики втрати ліквідності, обумовлені наявною тенденцією щодо фінансування довгострокових іпотечних кредитів за рахунок короткострокових пасивів банків. Без забезпечення механізму рефінансування іпотечних кредитів подальший розвиток іпотечного кредитування буде неможливим.
Список литературы 1. Конституція України // Вісник Верховної Ради. – 1996. – № 30.

2. Господарський кодекс України // Вісник Верховної Ради. – 2003. – № 18–22.

3. Земельний кодекс України // Вісник Верховної Ради. – 2002. – № 3–4.

4. Цивільний Кодекс України // Віс. Верховної Ради. – 2003. – № 40–44.

5. Закон України “Про недержавне пенсійне забезпечення” // Віс. Верховної Ради. – 2003. – № 47–48.

6. Закон України “Про заставу” // Віс. Верховної Ради України. – 1992. – № 12.

7. Закон України “Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати” // http://www.rada.gov.ua

8. Закон України “Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю” // http://www.rada.gov.ua

9. Закон України “Про приватизацію об’єктів незавершеного будівництва” // http://www.rada.gov.ua

10. Закон України “Про іпотеку” // Вісник Верховної Ради. – 2003. – № 38.

11. Закон України “Про цінні папери і фондову біржу” від 18.06.91 // Віс. Верховної Ради. – 1991. – № 38.

12. Закон України “Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень” від 18.11.03 // Голос України. – 2004. – № 2.

13. Указ Президента України “Про заходи щодо забезпечення формування та функціонування аграрного ринку” від 06.06.2000 № 767/2000 // Офіц. віс. України. – 2000. – № 23.

14. Декрет Кабінету Міністрів України “Про довірчі товариства” // Вісник Верховної Ради. – 1993. – № 19.

15. Наказ Міністерства аграрної політики України, Міністерства фінансів України від 25 квітня 2001 року № 113/198 “Про затвердження Положення про надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам для придбання у сільській місцевості завершених або незавершених будівництвом індивідуальних житлових будинків” // Офіц. віс. України. – 2001. – № 21.

16. Положення НБУ “Про кредитування”. від 29.09.95 № 246 // Додаток до “Вісника Національного банку України”. – 1995. – № 11.

17. Закон ФРН “Про іпотечні банки” від 13.07.99 // BGBl. III 7628–1.

18. Андрейцев В.І. Правові засади земельної реформи і приватизації земель в Україні: Навч.-практ. посібник. – К.: Істина, 1999.

19. Атлас М.С. Национализация банков в СССР.–М.: Госфиниздат, 1948.

20. Базельское соглашение по капиталу. – Апрель 2003 // http://www.bis.org

21. Балабанов И.Т. Операции с недвижимостью в России. – М.: Финансы и статистика, 1996.

22. Банківська система в умовах трансформації фінансового ринку: Матеріали всеукр. наук.-практ. конф. (21–23 травня 2003 р.) / За ред. І.В.Смоліна. – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2003.

23. Банки и банковское дело: Учеб. пособие для вузов / Под ред. И.Т. Балабанова. – СПб.: Питер, 2001.

24. Богданов А., Суханов М. О секьюритизации активов банками // Банк. технологии. – 2002. – № 10.

25. Боди З., Мертон Р. Финансы: Пер. с англ.: Учебн. пособие. – М.: Изд. дом “Вильям”, 2000.

26. Веремейкина В.Д. Статистический анализ динамики развития ипотечного кредитования // Деньги и кредит. – 2000. – № 9.

27. Веренікін Р. Іпотека, або нове ім’я застави // Галицькі контракти. – 1999. – № 26.

28. Волков С., Шемшученко Г. Перспективи розвитку ринку іпотечного кредитування в Україні // Віс. НБУ. – 2003. – № 6.

29. Воронков О.Г. Экономические отношения в практике хозяйствования: Учеб. пособие. – К.: МАУП, 1996.

30. Гавальда К., Стуфле Ж. Банковское право (Учреждения. Счета. Операции. Услуги). – М.: Финстатинформ, 1996.

31. Дестресс М. Ипотека и ипотечный класс // Деньги и кредит. – 1995. – № 8.

32. Довиденко И.В. Ипотека: учебно-практическое пособие / Под ред. В.З. Черняка. – М.: Изд-во РДЛ, 2002.

34. Евтух А.Т. Жилищная ипотечная система: мировой опыт // Деньги и кредит. – 2000. – № 10.

35. Евтух А.Т. Ипотека: теория и практика. – Луцк: “Медиа”, 1999.

36. Енциклопедія банківської справи України / Редкол.: В.С. Стельмах та ін. – К.: Молодь, Ін Юре, 2001.

37. Энциклопедический словарь: В 86 т. / Под ред. К.К. Арсеньева, Ф.Ф. Петрушевского. – М.: Изд. центр "ТЕРРА", 1991. Т.25.

38. Євтух О. Іпотека та іпотечний ринок // Віс. НБУ – 2003. – № 9.

39. Євтух О. Типові ризики іпотечного капіталу та управління ними // Віс. НБУ. – 2001. – № 11.

40. Євтух О. Житлова іпотека: фінансово-економічний аспект // Віс. НБУ. – 2000. – № 4.

41. Євтух О. Моделі іпотечних механізмів і вплив на них різноманітних факторів // Віс. НБУ. – 2001. – № 3.

42. Євтух О. Житлова іпотека // Економіка України. – 2001. – № 1.

43. Євтух О. Іпотека як складова ринкового механізму господарювання // Економіка України. – 2000. – № 1.

44. Євтух О.Т. Основні напрямки дослідження ефективності іпотеки як механізму інвестування // Зб. наук. праць Укр. акад. банк. справи. – 2002. – Т.6.

45. Євтух О.Т. Іпотечний механізм житлового інвестування: перші кроки // Фінанси України. – 2000. – № 9.

46. Євтух О.Т. Іпотека в умовах аграрної реформи // Фінанси України. – 2001. – № 7.

47. Житлове фінансування в Німеччині. Принципи та практика житлового фінансування в Німеччині та інших окремих країнах: Матеріали Ін-ту екон. досліджень і політичних консультацій та Нім. консультативної групи з питань екон. реформ. – 2003.

48. Жуков В.Н. Учет операций по ипотеке // Бухгалтерский учет. – 1999. – № 2.

49. Журкина Н.Г. Современная ипотека: состояние, проблемы, решения // Финансы. – 2002. – № 6.

50. Загородній А.Г., Вознюк Г.Л., Смовженко Т.С. Фінансовий словник. – 4–те вид. – К.: Т-во “Знання” КОО; Л.: Вид-во Львів. банк. ін-ту НБУ.

51. Замураева И. Ипотека на потоке // Власть. – 1998. – № 32.

52. Зеленкова Н.М. Ипотека // Деньги и кредит. – 1992. – № 11.

53. Земельна реформа в Україні у 2001–2002 роках: Звіт Інформаційно–ресурсного центру “Реформування земельних відносин в Україні”. – К. – 2002.

54. Земельне право: Підручник / За ред. В.І. Семчика і П.Ф. Кулинича. – К.: Вид. Дім “Ін Юре”, 2001.

55. Земельний кодекс України. Науково-практ. коментар / За заг. ред. В.І. Семчика – К.: Вид. Дім “Ін Юре” 2003.

56. Ильинский И.В., Харченко В.Е. Россия на пути к созданию института кредитных историй // Финансы и кредит. – 2003. – № 15(129).

57. Ипотека предприятия как имущественного комплекса: Учеб.-практ. пособие / Сост. А. Куликов. – М.: Тихомиров, 2000.

58. Каламбет А.П., Маметова Д.О. Залог недвижимости (ипотека) как способ обеспечения кредита // Деньги и кредит. – 2000. – № 9.

59. Капельян С.Н., Левкович О.А. Основы коммерческих и финансовых расчетов. – М.: НТЦ "АПИ", 1999.

60. Капков А. Будет ипотека – будет дом // Ваше право. – 1998. – № 21.

61. Кесельман Г.М. Ипотечное жилищное кредитование: состояние и перспективы // Деньги и кредит. – 2000. – № 9.

62. Ковалишин А. Ипотечно–жилищный вопрос // http://www.liga.net

63. Коган Ю.И. Кредитование в системе источников финансирования жилищного строительства: структурный анализ // Банк. деятельность: услуги. – 2002. – № 3.

64. Коментар до Конституції України / В.Б. Аверьянов, В.Ф. Бойко, В.І. Борденюк та ін. – К.: АТ “Книга”, 1996.

65. Косарева Н. Развитие системы долгосрочного ипотечного кредитования населения в России // Вопр. экономики. – 2001. – № 5. – с. 12-19

66. Кредиты. Инвестиции / А.Г. Куликов, В.В. Голосов, Б.Е. Пеньков. – М.: ПРИОР, 1994.

67. Кручок С.І. Іпотечне кредитування: європейська практика та перспективи розвитку в Україні. – К.: Урожай. – 2003.

68. Крысин А. Ипотечное кредитование: проблемы и перспективы // http://www/bunkclub.ru

69. Кудрявцев В., Кудрявцева Е. Основы организации ипотечного кредитования- М.: Высш. шк., 1997. - 64с.

70. Кузин А. Десять лет без права передышки, или реально ли купить квартиру по ипотеке // Фин. Россия. – 2002. – 9 окт.

71. Кучер Н. Ипотека – шанс для экономики и для человека // Ваше право. – 1998. – № 34.

72. Ладыгин Д. Это сладкое слово "ипотека" // Коммерсантъ-Деньги. – 2000. – № 28.

73. Лазаренко Н. Залог недвижимости (ипотка) // Эпиграф. – 1998. – № 30.

74. Лексис В. Кредит и банки / Пер. с нем. Ф. Лихачевский. - М.: Перспектива, 1994. - 118с.

75. Лещенко М.И. Основы лизинга: Учебн. пособие. – М.: Финансы и статистика, 2000.

76. Логинов М. Ипотечное кредитование строительства жилья // Экономист. – 2002. – № 9.

77. Логинов М.П. Андеррайтинг ипотечных кредитов // ЭКО. – 2002. – № 12.

78. Логинов М.П. Система ипотечного жилищного кредитования в России: проблемы и пути решения // Деньги и кредит. – 2002. – № 4.

79. Лукасевич И.Я. Анализ финансовых операций: Методы, модели, техника вычислений: Учеб. пособие. – М.: Финансы, 1998.

80. Мак Карти Т. Секьюритизация в России. Рынок ценных бумаг // http://www.ipoteka.ru

81. Матук Ж. Финансовые системы Франции и других стран: В 2 т.: Пер. с фр. – М.: АО “Финстатинформ”, 1994. – Т.1 в 2 кн.

82. Медведев Ж. Іпотека скасовується // Дзеркало Тижня. – 2002. – № 16(391)

83. Миллер Р.Л., Ван–Хуз Д.Д. “Современные деньги и банковское дело”, М.: Изд. Дом “ИНФРА–М”, 2000.

84. Михасюк І. Розвиток приватних агроформувань і подолання аграрної кризи // Економіка України. – 2000. – № 8.

85. Мишкін Фредерік С. Економіка грошей, банківської справи і фінансових ринків / Пер. з англ. С. Панчишина, А. Стасишина, Г. Стеблія. – К.: Основи, 1999.

86. Молчанов Ю. На исходе ХХ века в Россию вернулась ипотека // Экономика и жизнь. – 1998. – № 33.

87. Монахов А. Квартира за 20 тысяч рублей! // Труд. – 2002. – № 6.

88. Монина Е. Ипотека – это политика государства // Моск. правда. – 1998. – 25 сент.

89. Москалева Л. Особенности ипотечного кредитования в Сибири // Эпиграф. – 2002. – 14 июн.

90. Нерухомість в Україні 2003: ринок іпотечного кредитування: Матеріали Другої міжнар. конф. (5 грудня 2003 р.). – К.: Центр ділового співробітництва “Український Дім”, 2003.

91. Новіков В. Кредитне бюро: проблеми та рішення // Віс. НБУ. – 2002. – № 9.

92. Огляд ринку іпотечного кредитування в Україні в 2008 році: Матеріали Укр. нац. іпотечної асоц. – 2009 р.

93. Огляд ринку іпотечного кредитування країн Європейського Союзу: Матеріали Укр. нац. іпотечної асоц. – 2009.

94. Оленина Е.А. К оценке потенциального спроса населения на ипотечный кредит // Деньги и кредит. – 2000. – № 5.

95. Орлов В.Е. Ипотека в России возродится // Деньги и кредит. – 1995. – № 8.

96. Паливода К. Проблеми іпотечного кредитування під заставу житла та програми фінансування масового будівництва житла в Україні // Віс. НБУ – 2003. – № 11.

97. Папаіка О. Іпотечні послуги як похідна іпотечного ринку / Папаіка О., Арбузов С. // Вісник Національного банку України. – 2008. – № 2. – С. 13 – 15.

98. Померліно М., Войта Дж.Дж. Діяльність іноземних банків у країнах з перехідною економікою. Інституційний аналіз. – К.: Світ. банк, 2002.

99. Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Зб. наук. праць. – Суми: ВВП “Мрія–1” ЛТД, 2002. – Т.3.

100. Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Зб. наук. праць. – Суми: ВВП “Мрія–1” ЛТД, 2002. – Т.6

101. Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Зб. наук. праць. – Суми: ВВП “Мрія–1” ЛТД, 2002. – Т.7

102. Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Зб. наук. праць. – Суми: ВВП “Мрія–1” ЛТД, УАБС, 2003. – Т.8.

103. Проблеми формування іпотечного ринку в контексті фінансової безпеки України: Зб. матеріалів круглого столу (м. Київ, 30 вересня 2002 р.) / Міжвідом. Коміс. з питань фін. безпеки при РНБОУ, Укр. агентство фін. розвитку. – К., 2002.

104. Проскурякова Н.А. Ипотека в России в конце XIX – начале ХХ веков // Вопр. истории. – 1995. – № 9.

105. Пучковская И.И. Ипотека: Залог недвижимости. – Х.: Консум, 1997.

106. Пшик Б. Фінансування житлового будівництва в Україні: соціально-екон. та регіон. аспекти // Віс. НБУ. – 2002. – № 11.

107. Роуз Питер С. Банковский менеджмент: Пер. с англ. – М.: “Дело Лтд”, 1995.

108. Рябченко О. Світовий досвід становлення іпотеки // Економіка України. – 2003. – № 1.

109. Савченко Н. Банкирам придется переоценить риски // Бизнес анонс. – 2003. – Дек.

110. Сагдиев Р. Ипотека не потеха: В 2000 году в стране могут появиться жилищные облигации // Известия. – 1999. – 14 окт.

111. Сагдиев Р. Не в этой жизни // Известия. – 1999. – 30 окт.

112. Сафрончук М. Ипотека // Наука и жизнь. – 1999. – № 5.

113. Селюков В.К., Гончаров С.Г. Управление рисками. Ипотечная сфера. – М.: Изд-во МВТУ им. Н.Э. Баумана, 2001.

114. Синько В. Ипотека в сфере промышленности // Экономист. – 1998. – № 8.

115. Сиротина И.А. Получение кредита под залог. Техника получения. – М.: Приор, 1995.

116. Система ипотечного кредитования в Германии. – Дармштадт: Союз немецких ипотечных банков, Институт жилища и окружающей среды, 1997.

117. Смирнов В. Деятельность городских кредитных обществ – ипотечных учреждений нового типа в дореволюционной России // Финансы и кредит. – 2003. – № 8(123).

118. Смолянников А. Ипотека: теория сквозь призму законотворчества // Вопр. экономики. – 1997. – № 7.

119. Страйк Р. Жилищное ипотечное кредитование в условиях современной России // Эксперт. – 2001. – № 39. – с. 28-43

120. Сушко В.И. Оценка эффективности банковских бизнесов и продуктов с учетом рисков// Финансовые риски – 2003. – №3–4 (34).

121. Табала А. Восприятие всей ипотечной кухни зависит от наличия понятного, прозрачного законодательства // Бизнес. – 2003. – № 39(558).

122. Трофимов М.В. Банковская ссуда и способы обеспечения ее возврата / Под ред. М.Ю. Барщевского. – М.: Белые альвы, 1996.

123. Тьюлз Р., Брэдли Э., Тьюлз Т. Фондовый рынок: Пер. с англ. – 6–е изд. – М.: ИНФРА-М, 2000.

124. Урчукова Ж.М. Ипотечный кредит в России // Финансы. – 1998. – № 12.

125. Фабоцци Ф. Управление инвестициями: Пер. с англ. – М.: ИНФРА–М, 2000.

126. Федосеева И. Несколько фрагментов из истории становления ипотеки // Моск. правда. – 1999. – № 4.

127. Финансово–кредитный энциклопедический словарь / Под общ. ред. А.Г. Грязновой. – М.: Финансы и статистика, 2002.

128. Фридман Дж., Ордуэй Н. Анализ и оценка приносящей доход недвижимости. – М.: Дело, 1995.

129. Харченко В.Е. Кредитные бюро. Россия на пути к созданию института кредитных историй // Финансы и кредит. – 2003. – № 15 (129).

130. Хутыз З.М. Из истории ипотечного кредитования в США // Финансы и кредит. – 2003. – № 14(128).

131. Цылина Г.А. Ипотека: жилье в кредит. – М.: ЗАО “Изд-во “Экономика”, 2001.

132. Чеботарева В. У отечественной ипотеки нет механизма для запуска // Деловые люди. – 1999. – № 09–10.

133. Чечелюк О. Іпотека в Україні: потрібна концепція // Вісник НБУ. – 2000. – № 12.

134. Шачин А. Ипотечное кредитование в России: состояние, законодательство, перспективы // Фин. газ. – 1999. – № 47.

135. Юргелевич С. Аналіз проекту Закону України “Про іпотеку”. – К.: Укр.-європ. консультативний центр (UEPLAC), 2001.

136. Юргелевич С. Порівняльний аналіз іпотечного законодавства деяких європейських та північноамериканських країн та проекту Закону України “Про іпотеку”. – К.: Укр.-європ. консультативний центр (UEPLAC), 2001.

137. Юргелевич С. Іпотека в країнах Європи. – К.: Укр.-європ. консультативний центр (UEPLAC), 2001.

138. Buchanan M.R. Introduction to Mortgage Lending. – Washington: American Bankers Association, 1996.

139. European Mortgage markets: structure, funding and future, OECD, 2000. – June.

140. Country Mortgage Market Overviews // http://www.hypo.org

141. Douglas B. Diamond. Secondary Market Funding Mechanisms, 2000. – July // http://www.myland/

142. Judith Hardt and Cristina Costa. European housing markets – different phases of evolution/ – European Mortgage Federation, 2003. – October // http://www.hypo.org

143. Forrester P.J. Project finance CDOs: What? Why? Now? 2001. – Mar. // http://www.securitization.net

144. Mortgage banks and the Mortgage bond in Europe // Hypothekenverband bei der EG. Baden-Baden: Nomos Verl. Ges.– Losebl., 1993. – Ausg.

145. Mortgage banks and the Mortgage bond in Europe. Nomos Vtrlagsgtsellschaft Baden-Baden, 1996

146. Mortgage markets // ECB, Structural factors in the EU housing markets, 2003. – № 3.

147. Otmar M. Stoecker, Die Hypothekenbanken und der Pfandbrief in den mitteleuropaeischen Reformlaender, 1998, S. 4, Ruechardt K. Handbuch des Hypothekarskredit, 1993, S. 831.

148. Pass–through and collateralized Mortgage Securities, CMOs, Asset-Backed Securities // http://www.bondmarkets.com

149. Verband deutscher Hypothekenbanken, Jahresbericht, 2002

150. http://www.rusipoteka.ru

151. http://realt.ua/Kredit/0_Kredt.phplngv

152. Moody’s Economy.com, Moody’s Corp. Real Estate.ru

153. http:// www.ipoteka.net.ua
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
877
Скачать бесплатно 20178.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.