У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Облік та аналіз поточної кредиторської заборгованості
Количество страниц 94
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20181.doc 
Содержание Вступ 3
Розділ 1. Теоретико-методичні засади обліку поточних зобов’язань. 6
1.1. Поняття та види кредиторської заборгованості. 6
1.2. Нормативно-правове забезпечення і аналіз спеціальної літератури з обліку аналізу зобов’язань 16
1.3 Відображення інформації про поточну кредиторську заборгованість у фінансових документах. 24
Розділ 2. Облік розрахунків за поточною кредиторської заборгованістю на ТОВ „Б.С.К. „Україна”. 30
2.1. Загальні положення організації обліку поточних зобов’язань на підприємстві. 30
2.2. Організація бухгалтерського обліку розрахунків по позиках 35
2.3. Облік розрахунків з постачальниками та підрядниками 39
2.4. Облік розрахунків по податках та платежах 49
2.5. Облік операцій з короткостроковими векселями виданими. 58
Розділ 3. Організація та методика аналітичної роботи на підприємстві щодо поточної кредиторської заборгованості. 61
3.1. Сутність та необхідність аналізу кредиторської заборгованості. 61
3.2. Методика аналізу поточних зобов’язань підприємства 66
3.4. Автоматизація обліково-аналітичних робіт в управлінні кредиторською заборгованістю 77
Висновок 87
Список використаних джерел 92
ДОДАТКИ 97



При переході на національні стандарти та новий план рахунків облік дебіторської та кредиторської заборгованості підприємства змінюється, а разом із цим контроль за наявними коштами, заборгованістю та їх аналіз.
Для забезпечення ефективної діяльності підприємства, дуже важливим є управління розмірами кредиторської заборгованості. Кредиторська заборгованість розуміє під собою можливість підприємства тимчасово використовувати запозиченими ресурсами, але з іншого боку також зменшує показники платоспроможності і ліквідності. Окрім цього наявність простроченої заборгованості може призвести до погіршення іміджу підприємства.
При правильному управлінні кредиторською заборгованістю можна усунути погані наслідки її наявності. Це можливе за умови правильно організованої системи обліку, аналізу та аудиту кредиторської заборгованості.
Вивчення законодавчих, нормативних документів, спеціальної літератури та практичного досвіду зумовило необхідність розробки рекомендацій по удосконаленню обліку, аудиту і економічного аналізу кредиторської заборгованості в системі управління нею на підприємстві та обумовило вибір теми дипломної роботи.
Опрацювання літературних джерел досліджуваної проблеми доводить, що господарські одиниці України і закордонних країн нагромадили значний досвід з питань обліку і аналізу поточної кредиторської заборгованості. Тому для написання дипломної роботи була використана методична, наукова та навчальна література провідних вітчизняних та закордонних економістів, нормативні документи, законодавчі акти, статті періодичного друку, а також дані обліку та звітності ТОВ „Б.С.К. „Україна”.
Основним теоретичним фундаментом для обліку на аналізу розрахунків із кредиторами є національне П(С)БО 11 "Зобов'язання". Воно визначає порядок формування та відображення у звітності інформації про зобов'язання підприємства. Цим стандартом усі зобов'язання класифікуються на довгострокові, поточні, забезпечення та непередбачені зобов'язання. У фінансовий звітності стан зобов’язань підприємства відображається в пасиві балансу (ф.1.). Крім того показники стану довгострокової та короткострокової заборгованості впливають на звіт підприємства про фінансові результати. Детальніше дані показники ми розрахуємо в наступних питаннях даної дипломної роботи. Проте для того, щоб визначити роль довгострокових та короткострокових зобов’язань підприємства, необхідно визначити їх економічну сутність.
Таким чином, для кожного підприємства дуже важливо на будь-який момент часу мати повну інформацію про зобов‘язання підприємства. Для своєчасного забезпечення керівництва інформацією про кредиторів на підприємстві має бути добре організовано облік і аналіз кредиторської заборгованості, що надає актуальності обраній темі.
Предметом дослідження даної дипломної роботи є методика організації бухгалтерського обліку, економічного аналізу і контролю поточної кредиторської заборгованості підприємства.
Об'єктом дослідження є фінансово-господарська діяльність товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ „Б.С.К. „Україна”, що знаходиться в місті Києві.
Мета дослідження – теоретичне обґрунтування та практичне застосування методик обліку, економічного аналізу та контролю поточної кредиторської заборгованості, а також аналіз організації обліку, економічного аналізу та контролю поточної кредиторської заборгованості на досліджуваному підприємстві та надання рекомендацій щодо її вдосконалення.
Головними завданнями дослідження є:
1) ознайомлення з умовами господарювання базового підприємства;
2) оцінка нормативної бази з обліку, аналізу поточної кредиторської заборгованості;
3) дослідження організації та методології бухгалтерського обліку поточної кредиторської заборгованості на базовому підприємстві, розробка рекомендацій щодо їх удосконалення;
4) проведення загального та факторного аналізу поточної кредиторської заборгованості;
5) дослідження методології внутрішнього контролю поточної кредиторської заборгованості;
6) дослідження методики обліку, аналізу та контролю поточної кредиторської заборгованості в умовах використання ПЕОМ;
7) розробка пропозицій щодо вдосконалення обліку економічного аналізу поточної кредиторської заборгованості на підприємстві.
В наведеній дипломній роботі проведено аналіз та оцінка теоретичних засад обліку поточної кредиторської заборгованості, а також визначені напрямки вдосконалення організації системи обліку, аналізу та контролю поточної кредиторської заборгованості на підприємстві ТОВ „Б.С.К. „Україна”.
При проведенні дослідження використовувались методи бухгалтерського обліку (подвійного запису, спостереження, документування, групування) та економічного аналізу (аналітичний, деталізація, порівняння, елімінування, статистичний методи). При дослідження організації аудиту використовуються методи та прийоми аудиту: органолептичні прийоми (інвентаризація, контрольні заміри робіт, вибіркові і суцільні спостереження), розрахунково-аналітичні прийоми, документальні прийоми (інформаційне моделювання, дослідження документів), сукупність прийомів синтезування результатів.


Основою ринкової економіки є підприємства різних форм власності, що є прибутковими та приймають участь у виготовленні національного валового продукту. Міцність цих підприємств означає міцність держави, так і навпаки, спад господарської діяльності визначається на погіршенні економічного та фінансового стану держави.
На даний момент економічна ситуація в країні не сприяє розвитку та процвітанню вітчизняних підприємств. Господарська діяльність кожного підприємства вимагає планування, управління і контролю. Щоб керувати підприємствами різних форм власності необхідно мати відомості про господарську діяльність кожного підприємства: розміри і склад його засобів, коштів, розвиток окремих галузей. Звичайно, що в основі діяльності кожного підприємства лежить вкладений та примножений капітал. На основі його обертання відбувається господарська діяльність підприємства, отримуються прибутки підприємством.
Отже, операції з кредиторською заборгованістю на сучасному етапі розвитку країни є досить актуальним питанням для дослідження. Кредиторська заборгованість надає можливість підприємству тимчасово користуватися запозиченими коштами, але з іншого боку також зменшує показники платоспроможності і ліквідності. Окрім цього наявність простроченої заборгованості може призвести до погіршення іміджу підприємства. Виходячи з цього наявність фінансових ресурсів є одним з елементів успіху фірми, а це можна одержати завдяки організованому обліку, контролю та аналізу. Правильно організований облік кредиторської заборгованості веде за собою стійку платоспроможність фірми.
Об’єктом дослідження даної дипломної роботи є підприємство ТОВ „Б.С.К. „Україна”.
У першому розділі роботи розглянуто сутність кредиторської заборгованості та нормативно-правове регулювання обліку кредиторської заборгованості. В Україні бухгалтерський облік кредиторської заборгованості відбувається згідно з Положеннями (Стандартами) бухгалтерського обліку. Методологічні вимоги до формування в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності інформації про кредиторську заборгованість, а також принципи відображення її у фінансовій звітності визначає П(С)БО 11 "Зобов'язання".
Серед розмаїття літератури по бухгалтерському обліку слід виділити працю Голова С.Ф. „Бухгалтерський облік та звітність”, - Дніпропетровськ, ТОВ „Баланс-Клуб”, 2001. – 832 с. [25], де розглянуто методику бухгалтерського обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками на прикладах та за допомогою схем та рисунків, що надає інформації більше наочності. Сопко В.В. у своїй праці „Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу” [40], розкриває сутність розрахункових операцій та доступно розкриває методику бухгалтерського обліку.
Також в розділі досліджено відображення поточної кредиторської заборгованості у фінансовій звітності, зокрема у Балансі підприємства.
Другий розділ роботи присвячено дослідженню методики обліку різних операцій з поточної кредиторської заборгованості. На підприємстві ТОВ „Б.С.К. „Україна” облік короткострокових кредитів банку ведеться на рахунку 60 „Короткострокові кредити”. По кредиту рахунка відображається заборгованість по отриманих кредитах (позикам), а по дебету - їхнє погашення чи переведення у довгострокові зобов'язання, у випадку, якщо дата погашення заборгованості за кредитом (займу) перенесена на термін, що перевищує 12 місяців з дати балансу, чи на термін, що перевищує тривалість операційного циклу, якщо він триває більше року.
Облік векселів виданих бухгалтерією ТОВ „Б.С.К. „Україна” ведеться на рахунку 62 "Короткострокові векселі видані". По кредиту рахунка відображається заборгованість по векселях, термін погашення яких не перевищує 12 місяців з дати балансу чи операційного циклу, якщо його тривалість більше року. По дебету рахунка відобразиться погашення векселя.
Облік кредиторської заборгованості із постачальниками на підприємстві ТОВ „Б.С.К. „Україна” ведеться на рахунку 63 "Розрахунки з постачальниками і підрядчиками”. По кредиту рахунка 63 відображається заборгованість підприємства перед постачальниками і підрядчиками, що виникає в момент одержання підприємством від них ТМЦ, виконаних робіт чи наданих послуг. По дебету рахунка відображається зменшення заборгованості шляхом оплати підприємством отриманих від постачальників і підрядчиків ТМЦ, робіт і чи послуг, наприклад, у результаті пред'явлення претензій і повернення товару і т.п.
При проведенні дослідження організації бухгалтерського обліку кредиторської заборгованості постачальникам на підприємстві ТОВ „Б.С.К. „Україна” було виявлено, що бухгалтерія не проводить облік авансів виданих (оплачені постачальникам передплати) і не веде аналітичний облік в розрізі постачальників. При цьому всі сальдо на рахунку 63 згорнуті. Для бухгалтерії підприємства ТОВ „Б.С.К. „Україна” було запропоновано систему аналітичного обліку постачальників.
В роботі було приведено приклад обліку за новою системою аналітичного та синтетичного обліку заданими підприємства ТОВ „Б.С.К. „Україна”. Наведено розрахункові таблиці, таблиці аналітичного обліку для окремих постачальників підприємства ТОВ „Б.С.К. „Україна”, а також відомості синтетичного обліку. В приведених таблицях аналітичного обліку різниця сальдо по рахунках 631 та 371 відповідає сумі кредиторської заборгованості, відкорегованої на суму заборгованості підприємству його постачальників. Також в аналітичні таблиці можна побачити суму відкорегованої кредиторської заборгованості, вона дорівнює сумі згорнутого сальдо на кінець місяця. Дана система облікових регістрів повинна надати можливості підприємству ТОВ „Б.С.К. „Україна” отримувати більш точну економічну інформацію про свої борги та заборгованість інших підприємств даному.
У розділі було досліджено документування операції з поточної кредиторської заборгованості на підприємстві ТОВ „Б.С.К. „Україна”. Також, у розділі розглянуто методику обліку операцій заборгованості за банківськими кредитами, векселями, податками.
У третьому розділі основну увагу приділено аналізу кредиторської заборгованості. Тут було розглянуто методику аналізу кредиторської заборгованості та проведено аналіз за цією методикою за даними звітності досліджуваного підприємства ТОВ „Б.С.К. „Україна”.
Метою аналізу зобов'язань підприємства є визначення структури, динаміки зобов'язань підприємства, а також вивчення оборотності кредиторської заборгованості і її впливу на формування і якості пасивів підприємства.
Показники фінансової звітності підприємства ТОВ „Б.С.К. „Україна” використовуються для аналізу господарської діяльності на окремих ділянках, визначення його позитивних і негативних сторін, причин відхилень від плану, виявлення внутрішніх резервів для підвищення ефективності роботи підприємства.
Так, за даними фінансових звітів підприємства ТОВ „Б.С.К. „Україна” видно, що сума кредиторської заборгованості у 2006 році зменшилась на 392,5 тис. грн. Це було досягнуто в-основному із-за зменшення кредиторської заборгованості по товарам, роботах, послугах на 84,5 тис. грн. та інших поточних зобов’язань на 299,0 тис. грн.. Позитивним явищем є зменшення заборгованості по оплаті праці на 5,9 тис. грн. (доля заборгованості по оплаті праці знизилась на 0,81% та склала у 2006 році 1,5% всієї суми кредиторської заборгованості).
З проведеного аналізу на підприємстві ТОВ „Б.С.К. „Україна” було виявлено, що сукупність всіх показників з урахуванням специфіки діяльності підприємства дає змогу зробити висновок, що підприємство має гарну фінансову стійкість, хоча в динаміці деяких показників і спостерігається зниження.
Далі дослідженню підлягає рівень автоматизації бухгалтерського обліку, контролю та аналізу кредиторської заборгованості. Для кращої організації обліку підприємстві ТОВ „Б.С.К. „Україна” використовується сітьова професіональна версія інформаційної системи „1С: Підприємство” 7.7. Елементи системи обліку „1С: Підприємство” дозволяють формувати та зберігати первинні документи. Всі сформовані в системі 1С документи можна переглянути в Журналах. На основі введених даних система 1С надає можливість отримувати різноманітні звіти.
Слід відмітити також, що система формує обов¢язкові фінансові та статистичні звіти підприємства автоматично, а також існує можливість складати податкову звітність, але ця функція автоматизована не повністю та потребує участі бухгалтера у розрахунках. Так бухгалтером ТОВ „Б.С.К. „Україна” раз на квартал формується фінансова звітність, де знаходить своє відображення і кредиторська заборгованість.
Список литературы 1. „Господарський кодекс України”, затверджений Верховною Радою України від 16.01.2003 № 436-IV
2. Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", затверджений Верховною Радою України вiд 23.02.2006 № 3480-IV
3. Закон України ”Про оподаткування прибутку підприємств”, затверджений Верховною Радою України від 28.12.94 р. № 334/94
4. Закон України „Про оплату праці”, затверджений Верховною Радою України від 24.03.1995 № 108/95
5. Закон України „Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”, затверджений Верховною Радою України вiд 26.06.1997 № 400/97
6. Закон України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами,
зумовленими похованням”, затверджений Верховною Радою України від 18.01.2001 № 2240-III
7. Закон України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, затверджений Верховною Радою України від 02.03.2000 № 1533-III
8. Закон України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, затверджений Верховною Радою України вiд 23.09.1999 № 1105-XIV
9. Закон України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 р. № 168/97-ВР.
10. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”. від 16.07.99 р. № 996-XII
11. Закон України “Про підприємства в Україні”. від 27.03.91 р. № 887-12-ВР
12. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.06.99 р. № 87.
13. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 «Баланс», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 р. №87.
14. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 „Звіт про фінансові результати”, затверджене наказом Мінфіну України від 10.12.99 р. № 287
15. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 25 „Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва”, затверджене наказом Мінфіну України від 25.02.2000 № 39
16. Положення Стандарт Бухгалтерського обліку 11 „Зобов’язання” , затверджене наказом Мінфіну України від 31.12.99 р. № 318
17. Наказ Мінфіну "Про затвердження методичних рекомендацій із застосування регістрів бухгалтерського обліку" № 356 від 29.12.2000 р.
18. Наказ Мінфіну "Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку й Інструкції про його використання" від 30.11.1999 р. № 291.
19. Інструкція „Про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій”, затверджена наказом Мінфіну України від 30.11.1999 № 291
20. Бухгалтерський облік в Україні. Навч. посібник. За ред. Р. Л. Хом’яка, В. І. Лемішовського. – 5-те вид., доп. і перероб. – Львів: Національний університет „Львівська політехніка”, „Інтелект - Захід”, 2006. – 1088 с.
21. Бутинець Ф.Ф., Бухгалтерський фінансовий облік – 5-те вид., доп. і переробл. – Житомир: ПП „Рута”, 2003 – 726 с.
22. Бутинець Ф.Ф. та ін. Організація бухгалтерського обліку: Навч.посібник/2-ге вид., доп. і перероб. – Житомир: ЖІТІ, 2001. - 576 с.
23. Бундюк А. М. Бухгалтерський і податковий облік на підприємствах України: Посібник. — О., 2004. — 199с
24. Бухгалтерський облік: Нормативна база / Я. Кавторєва (уклад.), Ф. Федорченко (уклад.). - 10.вид., перероб. і доп. — Х. : Видавничий будинок "Фактор", 2004. — 511с.
25. Голов С.Ф. Бухгалтерський облік та фінансова звітність в Україні- Дніпропетровськ: ТОВ „Баланс-Клуб”, 2000 – 768 с.
26. Грабова Н.М. Теорія бухгалтерського обліку. 2001: Навч. посібник / Під ред. М.В. Кужельного. - 6-те вид. - К.: А.С.К., 2001. - 272 с. - (Економіка. Фінанси. Право).
27. Гавриловська Людмила Миколаївна, Ларіонова Алла Сергіївна. Фінансовий облік- 1: Навч.-метод. посібник для самост. вивчення дисципліни / Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана — К. : КНЕУ, 2006. — 320с.
28. Грабова Н.М., Кривоносов Ю.Г., Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посібник: 3-тє вид. допов. - К.: А.С.К. 2001. - 416 с. - (Економіка. Фінанси. Право).
29. Кожанова Євгенія Пилипівна, Отенко Ірина Павлівна. Економічний аналіз: Навч. посібник / Харківський національний економічний ун-т. — 2. вид., доопрац. і доп. — Х. : ВД "ІНЖЕК", 2005. — 344с.
30. Кононенко О. Аналіз фінансової звітності – Х.: Фактор 2003
31. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємства – К.: Знання, 2002
32. Лахтіонова Л.А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001. - 387 с.
33. Мец В.О. Економічний аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2002. — 132с.
34. Основи обліку заборгованості // Дт-Кт. Школа бухгалтера № 12 2004 р.
35. Поддєрьогін А.М. та ін. Фінанси підприємст. 3-ге вид., перероб. та доп.– К.: КНЕУ, 2000. – 345 с.
36. Покропивний С.Ф. Економіка підприємства: Підручник/ За ред. С. Ф. Покропивного. — К.: КНЕУ, — 2001. - 456 с.
37. Сборник систематизированного законодательства “Энциклопедия бухгалтерских проводок” № 43 (458), 28 октября 2001 г. – К.: Блиц-Информ. – 228с.
38. Савицька Глафіра Вікентіївна. Економічний аналіз діяльності підприємства: навч. посібник. — 3-тє вид., випр. і доп. — К. : Знання, 2007. — 668c.
39. Сопко В.В. Бухгалтерський облік: Підручник. – К.: КНЕУ. – 2000. – 578 с.
40. Сопко В., Завгородний В. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу. – К.: КНЕУ, 2000. – 453 с.
41. Сопко Василь Васильович. Бухгалтерський облік в управлінні підприємством: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К. : КНЕУ, 2006. — 526с
42. Свідерський Євгеній Іванович Бухгалтерський облік у галузях економіки: Навч. посіб. / Київський національний економічний ун-т. — К.: КНЕУ, 2004. — 234 с.
43. Ткаченко Н.М. Бухгалтерский финансовый учет на предприятиях Украины. 7-е изд. – К.: А.С.К., 2001. – 850 с.
44. Українсько-російський економічний тлумачний словник: Близько 3 000 термінів і понять / Валентина Миколаївна Копоруліна (авт.-упоряд.). — Х. : Факт, 2005. — 400с.
45. 46. Чебанова Наталія Володимирівна, Єфіменко Тетяна Іванівна. Фінансовий облік: Підручник. — К. : Вид. центр "Академія", 2007. — 704с.
47. Череп Алла Василівна. Економічний аналіз: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Запорізький національний технічний ун-т. — К. : Кондор, 2005. — 160с.
48. Чижевська Л.В., Пархоменко В.М. Кривошей М.М. Звітність підприємств. Навчальний посібник/ за ред. Проф. Бутинця Ф.Ф. – Житомир: ЖІТІ, 2003. – 436 с.
49. Шубіна Світлана Валентинівна, Торяник Жанна Іванівна. Економічний аналіз: практикум. — К. : Знання, 2007. — 230c
50. Шумляєв Борис Олександрович, Татаренко Ірина Всеволодівна, Рябий Євген Ілліч. Бухгалтерський облік: Підруч. для студ. екон. спец. / Дніпропетровська філія Відкритого міжнародного ун-ту розвитку людини "Україна" / Борис Олександрович Шумляєв (заг.ред.). — Д., 2006. — 342с.
51. Шурпенкова Руслана Кизимирівна. Економічний аналіз. Практикум: Навч. посіб. для студ. ВНЗ / Національний банк України; Львівський банківський ін-т. — Л. : ЛБІ НБУ, 2006. — 254с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
282
Скачать бесплатно 20181.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.