У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Облік, аудит і аналіз надходження та наявності основних засобів
Количество страниц 97
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20195.doc 
Содержание ВСТУП 3

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ ОСНОВНИХ

ЗАСОБІВ ТА НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ 5

1.1 Класифікація та методи оцінки основних засобів та

нематеріальних активів 5

1.2 Облік основних засобів та нематеріальних активів 13

1.3 Організація документообігу за операціями з основними

засобами та нематеріальними активами 33

1.4 Бухгалтерський облік амортизації необоротних активів 40

Висновки за розділом 1 46

РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА

НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ СПД «ЕКСПЕРТ» 48

2.1 Загальна характеристика СПД «Експерт» 48

2.2 Аналітичний та синтетичний облік основних засобів та

нематеріальних активів в 50

2.3 Облік амортизації основних засобів і нематеріальних активів 65

Висновки за розділом 2 78

РОЗДІЛ 3. НАПРЯМКИ УДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ

ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ ТА НЕМАТЕРІАЛЬНИХ АКТИВІВ 79

3.1 Удосконалення організації первинного та аналітичного обліку

основних засобів та нематеріальних активів СПД «Експерт» 79

3.2 Рекомендації щодо удосконалення нарахування амортизації

нематеріальних активів СПД «Експерт» 83

3.3 Удосконалення облікової політики СПД «Експерт» щодо

організації обліку основних засобів та нематеріальних активів 88

Висновки за розділом 3 93

ВИСНОВКИ 95

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 98

ДОДАТКИ 103





Дослідження теоретичних положень та діючої практики організації обліку основних засобів та нематеріальних активів дозволяють визначити коло проблем, що гальмують процес управління та знижують ефективність використання основних засобів та нематеріальних активів. До таких проблем належать різні підходи до визначення сутності основних засобів та методики їх відображення в бухгалтерському і податковому обліку, відсутності сталої визначеності складу основних засобів та інші.

Поряд з розкриттям сутності та методики обліку основних засобів та нематеріальних активів особливої актуальності набувають дослідження проблеми нарахування амортизації, розвитку та вдосконалення в цілому системи амортизації, уточнення її ролі в процесі відтворення, а також фінансового контролю ефективності використання основних засобів та нематеріальних активів у процесі організації банківської діяльності.

В період переходу до повноцінної ринкової економіки автоматизація бухгалтерського обліку, точність і оперативність інформації є вирішальним фактором успішного функціонування банківської станови.

Саме організаційне, технічне та інформаційне забезпечення облікового процесу визначає ефективність ведення обліку на сучасних підприємствах. Значущість зазначеної проблематики та необхідність вирішення визначених питань обумовили вибір теми дипломної роботи і напрям наукового дослідження – організація обліку основних засобів та нематеріальних активів.

Метою дипломної роботи є дослідження організації обліку основних засобів та нематеріальних активів та розробка напрямків її удосконалення.

Реалізація даної мети зумовила необхідність постановки та вирішення наступних завдань:

? розглянути специфіку обліку основних засобів та нематеріальних активів;

? вивчити організацію документообігу за операціями з основними засобами та нематеріальними активами;

? розглянути бухгалтерський обік амортизації необоротних активів;

? проаналізувати структуру активів, зобов’язань та власного капіталу і розробити алгоритми їх оптимізації на основі використання інструментарію економіко-математичних методів;

? комплексно вивчити специфіку ведення аналітичного та синтетичного обліку основних зобів та нематеріальних активів;

? проаналізувати можливі шляхи удосконалення організації аналітичного та синтетичного обліку основних зобів та нематеріальних активів, методу нарахування амортизації та облікової політики щодо організації обліку основних зобів та нематеріальних активів.

Об'єктом дослідження є організація бухгалтерського обліку в ВАТ «Стелла».

Предметом дослідження є специфіка організації обліку основних засобів та нематеріальних активів.

У роботі були використанні загальнонаукові методи дослідження:

- монографічний – аналіз поставленої проблеми в працях науковців;

- логічні: індукції, дедукції, узагальнення – при формулюванні висновків щодо вивченої інформації;

- порівняння, аналізу і синтезу – в ході виявлення спільних та відмінних рис різних наукових підходів до організації бухгалтерського обліку;

- діалектичний – при розгляді системи організації бухгалтерського обліку як динамічної та прогнозованої.

Інформаційну базу дослідження становлять нормативні та законодавчі акти, які регулюють діяльність підприємств з основними засобами та нематеріальними активами, зокрема, законодавство, інструкції та положення, монографічні роботи і статті вітчизняних і зарубіжних економістів у фахових економічних виданнях тощо.






На основі проведеного дослідження організації обліку основних засобів і нематеріальних активів було зроблено наступні висновки.

1. Підприємства самостійно здійснюють класифікацію основних засобів і нематеріальних активів, встановлюють вартісні ознаки предметів, що входять до складу необоротних матеріальних активів. Теоретичні основи обліку основних засобів та нематеріальних активів відповідають законодавчо затвердженим принципам ведення обліку.

2. Оскільки в процесі використання основних засобів та нематеріальних активів їх вартість зменшується, тому важливим є нарахування та документальне оформлення амортизації основних засобів та нематеріальних активів. Метод нарахування амортизації основних засобів та нематеріальних активів підприємство обирає самостійно та визначає в обліковій політиці підприємства, при цьому слід враховувати, що нематеріальні активи чутливі до технологічного старіння і строк їх корисного використання не може бути більшим, ніж 20 років.

3. В той же час підприємство активно нарощував основні засоби та нематеріальні активи, що може вказувати на розширення обсягів діяльності та забезпечення її необхідними об’єктами основних засобів та нематеріальних активів.

Підприємством встановлено вартісні критерії віднесення об’єкта до певної групи необоротних активів: якщо матеріальний актив має строк корисного використання більше одного року та коштує більше 1000грн., то він підлягає обліку на балансовому рахунку 101 з організацією аналітичного обліку в складі вартості груп основних засобів; якщо матеріальний актив має строк корисного використання більше одного року та вартістю від 70,00 грн. до 1000 грн. та рівно 1000,00 грн., то він підлягає обліку на балансовому рахунку 102 з організацією аналітичного обліку в складі вартості груп інших необоротних матеріальних активів; якщо матеріальний актив має строк корисного використання менше одного року, то, незалежно від вартості, він має бути відображений у складі витрат поточного періоду.

4. Існує необхідність удосконалення системи обліку основних засобів та нематеріальних активів СПД «Експерт» з метою підвищення достовірності та повноти відображення в облікових регістрах та фінансовій звітності інформації про стан та рух основних засобів та нематеріальних активів.

Запропоновано змінити прямолінійний метод нарахування амортизації нематеріальних активів на прискорений метод нарахування амортизації нематеріальних активів, що дасть змогу швидко оновлювати об’єкти нематеріальних активів і забезпечить ефективність і економічність нематеріальних активів (програмного забезпечення).

5. У роботі запропоновано форми первинних документів та регістрів аналітичного обліку, які спрямовані на удосконалення документального оформлення операцій з основними засобами.

Для отримання докладних відомостей про склад та формування початкової (інвентарної) вартості основних засобів, в залежності від шляхів їх надходження, розроблена форма «Розрахунку початкової (інвентарної) вартості основних засобів» як додаток до акту приймання-передачі основних засобів. Додатковою перевагою цієї форми є наявність у неї відомостей про суми непрямих податків, які були сплачені при надходженні об‘єкта основних засобів на підприємство. Введення такого документу дозволяє покращити інформативність первинного обліку основних засобів, проводити детальний аналіз складових первісної вартості основних засобів і контролювати правильність її визначення;

Для визначення необхідності проведення переоцінки основних засобів розроблена форма «Акту оцінки справедливої вартості основних засобів». Вона призначена для документального підтвердження справедливої вартості об‘єктів відповідної групи основних засобів і обґрунтованості рішення про проведення їх переоцінки.

Для обліку результатів переоцінки основних засобів розроблений регістр аналітичного обліку – «Відомість обліку результатів переоцінки основних засобів».

З метою підвищення рівня наочності та інформативності первинних документів, скорочення документообігу з обліку ремонтів основних засобів розроблена єдина форма документа – «Комплексний акт з планування і обліку ремонту (поліпшення) основних засобів». Ця форма поєднує дефектний акт, кошторис витрат на проведення ремонту і акт приймання-здавання відремонтованих, реконструйованих і модернізованих об‘єктів (форма №ОЗ-2). Замість трьох окремих документів створено один, який фіксує усі стадії проведення ремонту - від його планування до приймання виконаних робіт і дозволяє відстежити відхилення планових витрат від фактичних за їх видами.
Список литературы
1. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. Текст // Відомості Верховної Ради (ВВР), 1999. - № 40. – ст. 365.

2. Закон України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» Текст // Відомості Верховної Ради (ВВР), 2001. - № 47. - ст.251.

3. Про Інструкцію по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 11.08.1994 №69 Електронний ресурс / Офіційний сайт Верховної Ради України. - Режим доступа : www/ URL: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0202-94- 11.08.1994 р. - Загол. з екрану.

4. Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затверджено наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 № 92 Електронний ресурс / Офіційний сайт Верховної Ради України. - Режим доступа : www/ URL: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0288-00 - 27.04.2000 р. - Загол. з екрану.

5. Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку «Нематеріальні активи», затверджено наказом Міністерства фінансів України від 18 жовтня 1999 р. №242 Електронний ресурс / Офіційний сайт Верховної Ради України. - Режим доступа : www/ URL: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0750-99 - 18.10.1999 р. - Загол. з екрану.

6. Державний класифікатор України ДК 013-97 “Класифікація основних фондів” (КОФ), затверджено Наказом Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації від 19.08.97 р. № 507.

7. Положення з бухгалтерського обліку основних засобів і нематеріальних активів, затверджене наказом СПД «Експерт» від 25.12.07р. № 80.

8. Банк, С.В. МСФО и требования к учету основных средств Текст / С.В. Банк // Международный бухгалтерский учет. – 2005. – № 6. – C. 32-40.

9. Бигдан, И.А. Проблемы отражения в учете нематериальных активов Текст / И.А. Бигдан // Ринкова трансформація економіки : зб. наук. пр. вип. 2. – Харків : ХІБМ, 1997. – С. 193-197.

10. Бигдан, И.А. О сущности и признании нематериальных активов Текст / И.А. Бигдан // Прогресивні ресурсозберігаючі технології та їх економічна обґрунтованість у підприємствах харчування. Економічні проблеми торгівлі : зб. наук. пр. ч.1 – Харків, Харк. держ. академія технол. та орг. харчування, 1998. – С. 304-306.

11. Бигдан, И.А. О влиянии амортизации нематериальных активов на финансовые результаты деятельности предприятий Украины Текст / И.А. Бигдан // Ринкова трансформація економіки: зб. наук. пр. Вип. 4. – Харків : ХІБМ, 1998. – С. 170-175.

12. Бигдан И.А. О документальном оформлении операций с нематериальными активами Текст : зб. наук. праць “Підвищення конкурентоспроможності підприємств торгівлі та харчування”, Харків : ХДАТОХ, 2000. – С. 226-229.

13. Бігдан І.А. Аналітичні процедури в управлінні нематеріальними активами Текст / І.А. Бігдан // Наук. вісн. Чернів. торг-економ. інст. – Вип. 2. – Чернівці. – 2001. – С. 280-283.

14. Бігдан, І.А. Питання оцінки вартості нематеріальних активів Текст / І.А. Бігдан // Науково-практичний журнал «Регіональні перспективи». – 2001. – №2-3. – С. 78-80.

15. Боброва, Е.А. Нематериальные активы в системе МСФО Текст / Е.А. Боброва // Международный бухгалтерский учет. – 2006. – № 6. – C. 14-18.

16. Бухгалтерський облік нематеріальних активів Текст // Главбух без бланков отчетности. – 2005. – № 34. – C. 12-17.

17. Варьяш, И. Нематериальные активы Текст / И. Варьяш // Банковские технологии. – 2005. – № 11. – C. 24-30.

18. Житний, П. Концепція формування амортизаційної політики в умовах ринкової економіки Текст / П. Житний // Бухгалтерський облік і аудит. – 2004. – № 3 – С. 13- 17.

19. Зубилевич, С. Учет нематериальных активов Текст / С. Зубилевич // Бухгалтерский учет и аудит. – 2001. – № 10. – C. 3-13.

20. Єленчук, С.Г. Амортизація основних засобів – одне з найважливіших джерел інвестування Текст / С.Г. Єленчук // Вісник Львівської комерційної академії. –вип. 16, 2004. – С. 204-208.

21. Котенко, Л.М., Польова Т.В. Удосконалення документування операцій з обліку нематеріальних активів Текст / Л.М. Котенко, Т.В. Польова // Актуальні проблеми економіки. – 2005. – № 5. – C. 109-116.

22. Нашкерська, Г. Оцінка нематеріальних активів Текст /Г. Нашкерська// Бухгалтерський облік і аудит.- 2006.- № 11.- C.23-31.

23. Омельченко, О. Облік амортизації та зносу основних засобів Текст / О. Омельченко // Тематичний збірник наукових праць з проблем торгівлі і громадського харчування. Наукове видання «Торгівля і ринок України». – вип. 7. – Донецк, Донецький державний університет економіки і торгівлі. – 1998. – С. 305-310.

24. Омельченко, О. Удосконалення обліку основних засобів Текст / О. Омельченко // Тематичний збірник наукових праць з проблем торгівлі і громадського харчування. Наукове видання «Торгівля і ринок України». – вип. 10. – Донецк, Донецький державний університет економіки і торгівлі. – 2000. – С. 86-92.

25. Омельченко, О. Ю. Удосконалення обліку основних засобів Текст / О. Ю. Омельченко // Тематичний збірник наукових праць “Торгівля і ринок України”. – вип. 17. – Донецьк, ДонДУЕТ. – 2004. – С. 57-63

26. Омельченко, Е. Ю. Совершенствование методологии учета стоимости и оценки основных фондов Текст / О. Омельченко // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми і перспективи розвитку фінансів, обліку та контролю в Україні». – Донецьк. – 1999. – С. 167-174.

27. Павлюк И. Бухгалтерский учет ликвидации, недостач и порчи основных средств Текст / И.Павлюк // Бухгалтерский учет и аудит. – 2004. – № 11. – C. 23-27.

28. Плотникова, Л.А., Каспин А.Е. Нематериальные активы: обзор международного опыта и перспективы развития Текст / Л.А. Плотникова Л.А., А.Е. Каспин // Международный бухгалтерский учет. – 2006. – № 4. – C. 30-39.

29. Поленова, С.Н. Учет нематериальных активов в системе US GAAP Текст / С.Н. Поленова // Международный бухгалтерский учет. – 2006. – № 8. – C. 26-32.

30. Солтан, А. Нематеріальні активи – особливий об`єкт інвентаризації Текст / А. Солтан // Все про бухгалтерський облік. – 2004. – № 112. – C. 27-29.

31. Сунь, Л. Методика оцінки вартості об'єктів нематеріальних активів Текст / Л. Сунь // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка. – 2000. – №41. – С. 56-59.

32. Сунь, Л. Облік нематеріальних активів згідно з національними і міжнародними стандартами Текст / Л. Сунь // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка. – 2001. – №47. – С. 66-69.

33. Сунь, Л. Напрямки вдосконалення аудиту і аналізу нематеріальних активів Текст / Л. Сунь // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка. – 2001. – № 51. – С. 70-72.

34. Сунь, Л. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку і облік нематеріальних активів Текст / Л. Сунь // Фінанси і бухгалтерський облік лісового господарства. – 2000. – №4. – С. 42.

35. Сунь, Л. Аудит нематеріальних активів Текст / Л.Сунь // Сучасний бухгалтерський облік і аудит. – 2000. – №7. – С. 26.

36. Сунь, Л. Проблеми аудиту нематеріальних активів на базі міжнародних стандартів Текст / Л. Сунь // Матеріали науково-практичної конференції «Удосконалення обліку та аналізу господарської діяльності на основі впровадження нових Положень(стандартів) бухгалтерського обліку в Україні». – Київ : КНЕУ. – 16-18 жовтня 2000р. – С. 216-217.

37. Сунь, Л.Аналіз використання нематеріальних активів Текст / Л. Сунь // Збірник статей по матеріалах науково-практичної конференції «Інвестиції ХХІ століття: регіональні аспекти». – Умань : УДПУ. – 17-18 листопада 2000р. – С. 133-137.

38. Сунь, Л. Порівняльний аналіз обліку амортизації і вибуття нематеріальних активів на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (МСБО) Текст / Л. Сунь // Збірник статей по матеріалах міжнародної науково-практичної конференції ІІІ “Развиток науки про бухгалтерський облік”. – Житомир : ЖІТІ. – 23-24 литопопада 2000р. – С. 97-99.

39. Тихонов, С. Інвентаризація нематеріальних активів Текст / С. Тихонов // Податки та бухгалтерський облік. – 2005. – № 88. – C.18-19.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
727
Скачать бесплатно 20195.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.