У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Амортизаційна політика підприємства та шляхи її удосконалення на матеріалах ТОВ Астра
Количество страниц 92
ВУЗ Чернігівський державний інститут економіки та управління
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 2020.doc 
Содержание ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. Теоретичні основи формування амортизаційної політики
на підприємстві 5
1.1. Економічна сутність та види амортизаційної політики 5
1.2. Методика нарахування амортизації 10
1.3. Політика управління процесом відтворення основних засобів 20
1.4 Механізм нарахування амортизації основних фондів 22
1.5. Нормативно-правове забезпечення амортизаційної політики
суб’єктів господарювання 31
РОЗДІЛ 2. Аналіз та оцінка амортизаційної політики на матеріалах
товариства з обмеженою відповідальністю “Астра” 38
2.1. Фінансово-економічна характеристика підприємства 38
2.2. Аналіз складу, структури основних засобів та оцінка ефективності
їх використання 48
2.3. Оцінка методів нарахування амортизації 52
РОЗДІЛ 3. Розробка рекомендацій щодо підвищення ефективності
амортизаційної політики на підприємстві 57
3.1. Напрямки підвищення ефективності амортизаційної політики 57
3.2. Шляхи вдосконалення амортизаційної політики на підприємстві 60
ВИСНОВКИ 76
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 86
ДОДАТКИ 89


РЕЦЕНЗІЯ

Проблема вибору методів амортизаційної політики та удосконалення політики управління нею є на сьогодні дуже важливою для значної кількості вітчизняних суб’єктів господарювання, тому тема дипломної роботи актуальна і сьогодні.
У дипломній роботі висвітлені теоретичні основи формування амортизаційної політики на підприємстві, зокрема методика нарахування амортизації, сутність та значення політики управління нею та ознайомлено з нормативно-правовим забезпеченням амортизаційної політики. Подано фінансово-економічну характеристику підприємства, вибраного у якості об’єкта дослідження; здійснено аналіз та оцінку його фінансового стану, динаміки, складу та структури майна підприємства, показників ефективності використання основних засобів. Здійснено оцінку методів нарахування амортизації; подано пропозиції щодо удосконалення процесу управління амортизаційної політики підприємства.
Слід відмітити хороший рівень виконання аналітичної частини роботи, логічно послідовний виклад матеріалу, застосування автором з метою отримання необхідних результатів економіко-математичних методів. Окремі наведені пропозиції мають певне практичне значення і можуть бути використані в діяльності підприємства.
В цілому дипломна робота виконана на належному рівні і свідчить про високий рівень кваліфікації її автора З огляду на сукупність отриманих результатів робота заслуговує оцінки “відмінно”, а її автор Кожем’яко Євгеній Володимирович – присвоєння кваліфікації спеціаліста з фінансів.
Головний бухгалтер
ТОВ “Астра”


ВСТУП

В умовах гострої фінансово-платіжної кризи, в якій опинилася вся економіка України, незалежно від сфери власності, важливе значення мають що¬найменше дві групи процесів, які постійно перебувають у взаємному протиріччі:
а) збільшення внутрішніх джерел коштів підприємств, необхідних для інвестування виробничо-господарської діяльності та оновлення матеріально-технічної бази;
б) збільшення надходжень до державного бюджету.
Значний вплив на зазначені процеси здійснює амортизаційна політика, яка проводиться як на рівні держави, як складова економічної політики, так і на рівні окремих підприємств, як складова облікової політики підприємства. Але амортизаційна політика, що проводиться сьогодні в Україні, є досить не досконалою. Тому саме проблемам формування амортизаційної політики присвячена дана дипломна робота.
В Україні існує, як податкова система, яка регулюється Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств», так і обліково-аналітична система нарахування та використання амортизації, що регулюється Законом України «Про бухгалтерський облік», Положення (стандарт) бухгалтерського обліку П(С)БО 7 «Основні засоби» тощо. Таким чином існування, в Україні двох окремих економіко-правових систем вимагає від підприємства досконалого володіння інструментами управління амортизації.
Неоднозначне тлумачення й розмежування амортизації за видами, функціями та методами, в залежності від економіко-правового середовища, виявило нагальну потребу в удосконаленні бухгалтерської термінології та розробці узагальнюючого інструменту управління амортизацією і практичних рекомендацій щодо його застосування підприємствами України.
Відповідно до чинних законодавчих актів під¬приємства формують свою амортизаційну політику, яка складається із сукуп¬ності способів управління порядком нарахування й використання амортиза¬ційних відрахувань. Ефективність амортизаційної політики залежить від того, наскільки точно визначено терміни експлуатації активів, що вводяться в дію, а також від вибору підприємством методу нарахування амортизації.
Головною метою дипломної роботи є проведення аналізу та оцінки амортизаційної політики на підприємстві та визначення шляхів її вдосконалення.
Завданням дипломної роботи є:
– ознайомлення з законодавчими та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють амортизаційну політику;
– визначення проблем та різних підходів до формування амортизаційної політики;
– ознайомлення з світовим досвідом порядку здійснення амортизаційної політики;
– узагальнення основних точок зору як вітчизняних, так і зарубіжних авторів, які працюють над розглядом сутності амортизації;
– здійснення аналізу та оцінки амортизаційної політики на підприємстві;
– обґрунтування шляхів вдосконалення амортизаційної політики.
Список литературы ВИСНОВКИ

До цього часу в економічній літературі немає єдиного підходу до визначення поняття амортизація. Думки вчених і практиків про термін “амортизація” розділились. Одні вчені вважають, що амортизація – це грошовий вираз зносу (К. Маттерн, Б. Райзберг, Л. Лозовський), інші, що амортизація - це не що інше, як процес перенесення вартості зносу на собівартість продукції (П. Безруких, Л. Соріна, М. Молдованов). Враховуючи на неоднозначне трактування поняття амортизації, єдиної точки зору до цього часу не існує, враховуючи те, що вирішення цього питання є досить важливим і принциповим.
Най¬більш об’єктивно розкриває природу та зміст поняття "амортизація" наступне визначення:
Амортизація – це об'єктивна економічна категорія, яка виражає процес поступового перене¬сення частини вартості основних виробничих засобів та нематеріальних активів на собівартість про¬дукції, що виробляється, та використання цієї вартості для наступного відтворення.
В Україні існує низка особливостей обліку амортизації. Ці особливості зумовлені відмінностями податкового і бухгалтерського обліку.
Податкова (фіскальна) функція виявляється через податкову амортизацію, яка є елементом податкової політики держави. Ця функція амортизації реалізується завдяки Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».
Економічна функція амортизації виявляється через механізм еко-номічної амортизації і полягає в тому, що завдяки амортизації кошти з необоротних активів перетворюються в оборотні. Ця функція аморти¬зації безпосередньо витікає з бухгалтерського (фінансового) обліку. У цьому обліку з початку липня 2000 р. відповідно до П(С)БО 7 «Основні засоби» під терміном «амортизація» слід розуміти систематичний розподіл вартості, яка амортизується, необоротних активів протягом строку їх корисного використання (експлуатації).
З введенням у дію Положення (стандарту) бухгалтерського обліку № 7 «Основні засоби» в Україні можуть застосовуватись такі методи нарахування амортизації:
а) прямолінійний;
б) зменшення залишкової вартості;
в) прискореного зменшення залишкової вартості;
г) кумулятивний;
д) виробничий.
Амортизаційна політика є важливої складової облікової політики і взагалі господарсько-фінансової діяльності підприємства. Вона дозволяє альтернативно підійти до визначення розмірів амортизаційних відрахувань, здійснювати управління витратами і фінансовими результатами, накопичувати необхідні фінансові ресурси і раціонально використовувати їх на потреби відтворення необоротних активів і т.д.
За допомогою амортизації регулюється швидкість обороту основних засобів, інтенсифікує процес їх відтворення, реалізується технічна і виробнича політика на підприємстві.
Аналіз фінансового стану та оцінку методів нарахування амортизації проведено на матеріалах діяльності ТОВ “Астра ” за 2004 – 2006 роки.
Товариство з обмеженою відповідальністю “Астра”, засноване у відповідності з чинним законодавством України, спільним рішенням засновників договору про створення товариства в 1996 році з присвоєнням йому ідентифікаційного коду.
Основним видом діяльності є оптова та роздрібна торгівля паливно-мастильними матеріалами; оптова та роздрібна торгівля лісопродукцією; заготівля і переробка деревини, виготовлення будівельних матеріалів, деталей і конструкцій; надання різноманітних побутових і транспортних послуг населенню, а також державним і комерційним підприємствам.
На підприємстві обсяг основних засобів зменшується на протязі усього досліджуємого періоду на 201,3 тис. грн. Аналіз основних засобів свідчить, що підприємство працює на старому обладнанні та устаткуванні. Тому обсяг основних засобів щорічно знижується на суму амортизаційних відрахувань.
Обсяг оборотних коштів у 2005 та 2006 рр. порівняно з 2004 роком збільшився на 1104,4 тис. грн. у 2005 році та на 2074,5 тис. грн. у 2006 році. Темп їх росту у порівнянні з 2004 роком склав 40% та 74,3% відповідно по роках. Тенденція до зростання відбулася в 2005 та 2006 рр. за рахунок збільшення товарів та готової продукції, що свідчить про стабільну роботу підприємства.
Стрімке зростання обсягів реалізованої продукції на 3555,5 тис. грн. та 7639,3 тис. грн. відповідно у 2005 р. та 2006 р. обумовлене збільшенням попиту на продукцію підприємства та тим що вона реалізується більш швидкими темпами.
Поряд з цим стрімко збільшується собівартість реалізованої продукції. В 2004 р. вона була на рівні 18970,5 тис. грн., в 2005 р. – 21983,7 тис. грн., а в 2006 р. – 29135,3 тис. грн., або на 15,9% в 2005 році та 32,8% в 2006 році.
Позитивним моментом фінансової діяльності підприємства є значне збільшення прибутку. В 2004 році – 841,3 тис. грн., в 2005 році – 965,2 тис. грн., а в 2006 році – 1065,5 тис. грн.
Коефіцієнт абсолютної ліквідності збільшується за досліджуваний період з 1,3 в 2004 році до 2 в 2005 році, а в 2006 році до 5,9. Таким чином, за рахунок грошових коштів підприємство зможе розрахуватися за всіма своїми зобов’язаннями.
На початок досліджуваного періоду коефіцієнт покриття становив 13,6 що є вищим за нормативне значення. В 2005 та 2006 рр. коефіцієнт загального покриття також перевищує нормативне значення і становить 22,4 та 44,8 відповідно по роках. Отже за досліджуваний період у підприємства було достатньо обігових коштів для погашення короткострокових зобов’язань. Це свідчить, що підприємство абсолютно платоспроможне. Але надто високе перевищення оборотних активів над короткостроковими зобов’язаннями також вважається недоцільним, оскільки свідчить про нераціональні вкладення підприємством своїх коштів та неефективне їх використання.
E 2004 році фондоємкість склала 0,05. Це означає, що на кожну гривню виробленої продукції припадає 0,05 грн. основних засобів. В 2005 році фондоємкість зменшилась на 0,01, тобто у 2005 році на одну гривню виробленої продукції припадало 0,04 грн. основних засобів. В 2006 році вона ще зменшилась і становила 0,03. Отже фондоємкість має тенденцію до зменшення і це є позитивним для підприємства.
В цілому досліджуване підприємство має середній рівень забезпеченості основними засобами. Проте ефективність використання основних засобів за досліджуваний період зменшилась, але не на багато.
На ТОВ “Астра” застосовують податковий метод нарахування амортизації.
Головні недоліки податкового методу полягають в тому, що:
– амортизації підлягають витрати на проведення ремонту основних фондів протягом звітного періоду, їх реконструкцію і модернізацію та інші витрати для поліпшення основних фондів, що перевищують 10% витрат щодо сукупної балансової вартості всіх груп основних фондів станом на початок такого звітного періоду і які було включено до складу валових витрат виробництва та обігу. Витрати, що перевищують зазначену суму, збільшують балансову вартість груп 2, 3, 4 чи окремих об'єктів основних фондів групи 1, пропо¬рційно до сукупної балансової вартості таких груп та таких окремих об'єктів основних фондів групи 1 на початок розрахункового періоду;
– амортизації підлягають витрати на придбання основних фондів і нематеріальних активів з моменту введення їх в експлуатацію. Тому не нараховується амортизація, наприклад, на вартість осно¬вних фондів, отриманих безкоштовно;
– значно підвищені норми амортизаційних відрахувань;
– В 2-гу групу включено не однорідні за своїми експлуатаційними можливостями об’єкти основних засобів.
Провівши відповідні розрахунки, пропонуємо паралельно податковому методу застосовувати до основних засобів, які мають швидкий моральний знос та дають максимальну віддачу на початку строку їх корисної експлуатації кумулятивний метод.
Доцільність застосування цього метода на ТОВ “Астра” пояснюється тим, що підприємство матиме змогу накопичувати грошові кошти для заміни об‘єкта, що амортизується в разі морального старіння та інфляції.



1. Конституція України від 28 червня 1996 року.
2. Господарський кодекс України від 01.01.04 року.
3. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємства” від
28. 12.94 р. № 334 / 94 – ВР у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283 / 97 – ВР зі змінами та доповненнями.
4.Законом України «Про внесення змін в Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 24.12.2002 р. № 349-IV.
5. Закон України від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ «Про систему оподаткування» із змінами та доповненнями.
6. Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов’язання платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» із змінами та доповненнями.
7. Закон України від 27 листопада 2003 року № 1344-IV «Про Державний бюджет України на 2006 рік» із змінами та доповненнями.
8. Закон України від 23 грудня 2006 року № 2285-IV «Про Державний бюджет України на 2005 рік» із змінами та доповненнями.
9. Закон України від 25 березня 2005 року № 2505-IV «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 рік».
10. Закон України від 19 грудня 2006 року № 489-V «Про Державний бюджет України на 2007 рік» із змінами та доповненнями.
11. П(С)БО 7 “Основні засоби” від 27.04.2000.
12. П(С)БО 8 “Нематеріальні активи” від 18.10.1999.
13. П(С)БО 19 “Об'єднання підприємств”, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 07.07.99 р. № 163.
14. Аліатова Н. Амортизація податкова і бухгалтерська: спільне та відмінне. // Все про бухгалтерський облік. – 2003. – №50. – с. 10 – 17.
15. Антонов С. Операції з основними фондами (в запитаннях і відповідях). // Податки та бухгалтерський облік. – 2006. – №46. – с. 44 – 53.
16. Баб’як Н. Д. Вплив амортизаційних відрахувань на результати фінансово-господарської діяльності підприємства. // Фінанси України. – 2003. – № 1. – с. 34.
17. Безуглый А. Об изъятии части амортизационных отчислений и использовании мощностей предприятия. // Экономика Украины. – 2006. – № 1. – с. 34 – 40.
18. Бондар О. В. Проблеми формування амортизаційної політики в ринкових умовах господарювання. // Актуальні проблеми економіки. – 2005. № 5. – с. 38 – 43.
19. Виговська Н. Г. Методи амортизації: проблема вибору оптимального варіанту. // Вісник ЖІТІ. – 2006. – № 9. – с. 38 – 42.
20. Владимирська К. Амортизація у приватного підприємця. // Податки та бухгалтерський облік. – 2005. – №65. – с. 53 – 58.
21. Габрук О. Облік амортизації основних засобів. // Бухгалтерія в сільському господарстві. – 2007. – №3. – с. 38 – 43.
22. Голов С. Дискусійні аспекти амортизації. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2005. – № 5. – с. 3 – 9.
23. Голов С. Концепції амортизації та їх вплив на облік управління в сучасних умовах. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2006. – № 8. – с. 9 – 16.
24. Городянська Л. В. Амортизація: функції, фінансовий механізм управління, концептуальні підходи до розробки загальної методики обліку амортизації. // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 2. – с. 57 – 69.
25. Городянська Л. Нарахування амортизації в єдиній системі. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2006. – № 7. – с. 37 – 40.
26. Городянська Л. В. Особливості нарахування і використання амортизації в обліково-аналітичній та податковій системах. // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 2. – с. 101 – 112.
27. Губачева О. Выбираем метод начисления амортизации основных средств. // Бухгалтерский учёт и аудит. – 2006. – № 11. – с. 42 – 48.
28. Гудзинський О. Амортизація в оновленні основних засобів праці. // Бухгалтерія в сільському господарстві. – 2006. – №7. – с. 16 – 21.
29. Дерев’янко С. Методи нарахування амортизації та її облік. // Агро компас. – 2003. – №7. – с. 24 – 30.
30. Євтушенко С. М. Економічний і податковий аспект нарахування амортизації. // Економіка АПК. – 2005. – № 8. – с. 96 – 99.
31. Житний П. Концепція формування амортизаційної політики в умовах ринкової економіки. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2006. – № 3. – с. 13 – 18.
32. Забєліна І. Аналіз методів нарахування амортизації. // Сіверянський літопис. – 2006. – № 4. – с. 172 – 174.
33. Заволока С. Обґрунтування ефективного варіанта використання амортизаційних відрахувань. // Економіка та держава. – 2005. – №7. – с. 38 – 39.
34. Кайдан Н., Марченко Н. Вибір методу нарахування амортизації // Сіверянський літопис. – 2003. – № 4. – с. 152 – 159.
35. Кір’ян С. Удосконалення обліку амортизації при здійсненні капітального ремонту необоротних активів. // Економіка АПК. – 2005. – №2. – с. 80 – 84.
36. Кленін О. До питання впливу реформування державної амортизаційної політики в Україні на процес відтворення капіталу промислових підприємств. // Вісник економічної науки України. – 2006. – №2. – с. 109 – 112.
37. Коваленко Л. О., Ремньова Л. М. Фінансовий менеджмент: Навч. посіб. – Чернігів: ЧДІЕУ, 2005. – 485 с.
38. Косова Т. Амортизація як інвестиційний ресурс підприємства. // Актуальні проблеми економіки. – 2003. – № 9. – с. 157 – 166.
39. Костюк Д. Амортизация – 2006. // Налоги и бухгалтерский учёт. – 2006. – №32. – с. 39 – 43.
40. Костюк Д. Ремонт основних фондів у 2005 році. // Податки та бухгалтерський облік. – 2005. – №43. – с. 42 – 46.
41. Костюкова Е. Амортизационная политика на микроуровне. // Аграрная наука. – 2006. – №6. – 13 – 14.
42. Котик Н. Амортизація : податковий та бухгалтерський облік. – Х.: Фактор, 2001.
43. Краснокутська Л. Основні фонди у податковому обліку. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2006. – № 12. – с. 55 – 59.
44. Кривенко К. Облік операцій з основними засобами. // Все про бухгалтерський облік. – 2003. – №105. – с. 6 – 39.
45. Кузьмін О. Є., Князь С. В., Тувакова Н. В. Амортизаційна політика підприємства. // Фінанси підприємства. – 2005. –№ 12. – с. 20 – 25.
46. Мазуркевич І. Особливості відтворення основних засобів на підприємствах у ринкових умовах. // Формування ринкових відносин в Україні. – 2006. – №4. – с. 58 – 61.
47. Мазуркевич І. Теоретичні аспекти відтворення основних засобів на підприємстві. // Формування ринкових відносин в Україні. – 2006. – №1. – с.53 – 56.
48. Могилова М. Амортизаційна політика в аграрному секторі України: історичний аспект. // Економіка АПК. – 2005. – № 9. – с. 58 – 64.
49. Мякота В. Амортизація : податковий та бухгалтерський облік. // Амортизація : податковий та бухгалтерський облік. – 2003. – 25 серпня.
50. Орлов П., Орлов С. Державна амортизаційна політика та її відбиття у стандартах бухгалтерського обліку. // Економіка України. – 2006. – № 3. – с. 30.
51. Орлов П., Орлов С. Про використання в Україні різних систем амортизації. // Економіка України. – 2005. – № 5. – с. 38 – 44.
52. Орлов П., Орлов С. Удосконалення державна амортизаційної політики.// Економіка України. – 2003. – № 2. – с. 32 – 36.
53. Павлюк В.С. Податкова система – Чернігів, 2006.
54. Павлюк І. Бухгалтерський облік вибуття та амортизації нематеріальних активів. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2007. – № 2. – с. 3 – 8.
55. Парнюк В. Про головні напрямки реформування амортизаційної політики. // Фінанси України. – 2006. – № 9. – с. 93 – 104.
56. Пархоменко В. Амортизационные отчисления. // Весник налоговой службы Украины. – 2006. – № 14. – с. 28 – 31.
57. Пашню Л. Амортизаційна політика держави на сучасному етапі. // Підприємство, господарство і право. – 2006. – №4. – с. 167 – 169.
58. Проданчук М. Концепція амортизаційної політики та її вплив на формування основних засобів. // Економіка АПК. – 2007. – № 3. – с. 29 – 34.
59. Рыбалкин В.А. Арендные операции и основне средства. – К.: «Универсал-бизнес», 2002. – с. 320.
60. Савченко А., Москалюк Н. Прискорена амортизація у системі державного регулювання. // Фінанси України. – 2003. – № 7. – с. 68 – 74.
61. Сажинець С. Організація обліку амортизації основних фондів на підприємстві. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2006. – № 5. – с. 42 – 51.
62. Ткаченко Л. Амортизаційна політика держави як складова стратегії економічних перетворень. // Економіст. – 2006. – №4. – с. 26 – 28.
63. Фінанси підприємства: Підручник / За ред. проф. А. М. Поддєрьогіна – 3-є вид., перероблено та доп. – К.: КНЕУ, 2000.
64. Хижняк В. Удосконалення амортизаційної політики держави, спрямованої на забезпечення іноваційно-інвестиційної діяльності малих підприємств. // Фондовий ринок. – 2005. – №34. – с. 42 – 48.
65. Хотомлянський О., Колосок В. Амортизаційний фонд як джерело відтворення основних засобів. Економіка України. – 2006. – №3. – с. 38 – 43.
66. Хоцянівська Н. Особливості нарахування амортизації в 2006 р. // Вісник податкової служби України. – 2006. – № 26. – с. 29 – 30.
67. Хоцянівська Н. Порядок нарахування податкової амортизації. // Вісник податкової служби України. – 2005. – № 10. – с. 12 – 14.
68. Чумаченько М. Амортизаційні відрахування –– суттєве джерело фінансування інвестицій підприємства. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2006. – № 8. – с. 6 – 9.
69. Чумаченько М. Амортизаційна політика в Україні. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2003. – № 10. – с. 18 – 22.
70. Ямбоко Г. Бухгалтерська амортизація основних засобів: обираємо метод та обліковуємо. // Все про бухгалтерський облік. – 2006. – №31. – с. 21 – 26.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
600
Скачать бесплатно 2020.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.