У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Впровадження системи управління проектами на підприємстві
Количество страниц 102
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20211.doc 
Содержание Вступ 4
Розділ 1. Теоретичні засади управління проектами на підприємстві сфери інформаційного бізнесу 7
1.1. Проблеми управління проектами інформатизації об‘єктів господарювання на сучасному етапі 7
1.2. Загальні засади управління проектами в сфері інформаційного бізнесу 12
1.3. Аналіз ринку програмного забезпечення для управління проектами 25
Розділ 2. Аналіз організації управління проектами ТОВ „Ай Ті Артіль” 40
2.1. Загальна характеристика ТОВ „Ай Ті Артіль” 40
2.2. Аналіз стану управління проектами інформатизації на ТОВ „АйТі Артіль” 53
2.3. Проблеми управління проектами та шляхи їх вирішення 57
Розділ 3. Розробка концепції управління проектами інформатизації на підприємстві ТОВ „Ай Ті Артіль” 59
3.1. Пропозиції щодо формування системи управління проектами на підприємстві 59
3.2. Обґрунтування економічної доцільності впровадження системи управління проектами на підприємстві 71
3.3. Управління проектом інформатизації на прикладі замовлення ТОВ № ”Декор Сад” 84
Висновки і пропозиції 102
Список використаної літератури 106





Впровадження системи управління проектами на підприємстві
Предметом дослідження є проблеми управління проектами на підприємстві.
Об’єктом дослідження виступає управління проектами.
Мета дипломної роботи полягає в дослідженні теоретичних підходів до управління проектами в галузі інформаційного консалтінга, а також в наданні практичних рекомендацій щодо вдосконалення процесу управління проектами інформатизації на підприємстві ТОВ „Ай Ті Артіль”.
Завдання роботи є дослідження проблем інформатизації об’єктів господарювання, вивчення теоретичних аспектів управління проектами, проведення аналізу ринку програмного забезпечення управління проектами, аналіз стану управління проектами на досліджуваному підприємстві ТОВ „Ай Ті Артіль”, виявлення проблем в управлінні проектами на підприємстві, надання рекомендацій щодо вдосконалення процесу управління проектами на підприємстві ТОВ „Ай Ті Артіль”, економічне обґрунтування наведених пропозицій.
За результатами дослідження сформульовані рекомендації щодо удосконалення процесу управління проектами на підприємстві ТОВ „Ай Ті Артіль”.
Одержані результати можуть бути використані на досліджуваному підприємстві ТОВ „Ай Ті Артіль” та інших підприємствах галузі інформаційного консалтінгу.
Рік виконання дипломної роботи 2008.
Рік захисту роботи 2008.


Посилення конкурентної боротьби, мінливість ринкового оточення будь-якої сучасної компанії чи організації потребують від них здатності швидко та ефективно реагувати на ці події реалізацією різноманітних проектів. Сьогодні навіть традиційне виробниче підприємство змушене займатися проектною діяльністю — це може бути проведення рекламних чи цінових акцій, розробка та виведення на ринок нового продукту або послуги, підготовка бізнес-плану для отримання банківського кредиту чи впровадження нової організаційної структури управління. Активно розвиваються проектно-орієнтовані фірми у сфері консалтингових та аудиторських послуг, розробки програмного забезпечення, організації та проведення рекламних заходів та багато інших. Успіх найчастіше приходить до тих компаній, менеджери яких знають і свідомо використовують специфічні методи та інструменти управління проектами. І навпаки, ігнорування цих методів та інструментів, управління проектами за принципом «як прийдеться» спричиняються до значних фінансових проблем, втрати ринкових позицій. Ось чому провідні університети України і світу не тільки готують фахівців у цій сфері менеджменту, а й включають у навчальні плани підготовки за різ¬ними спеціальностями курси з управління проектами. Вони стають невід’ємною складовою підготовки майбутнього керівника у будь-якій галузі діяльності, виступають ознакою рівня загальної культури менеджменту.
На сьогоднішній день у нашій країні недостатньо теоретичних робіт у сфері інформатизації підприємницької діяльності, а практично реалізованих систем автоматизації ще менше. Це є наслідком нашого відставання від світового рівня в розвитку техніки, інструментального і програмного забезпечення, тим більше в сфері ринкової інформаційної інфраструктури. Тому виникає необхідність у систематизації знань, що стосуються даної науково-практичної області, а також у розвитку методичного аспекту процесу створення і практики використання нових інформаційних технологій у підприємницькій діяльності.
Розвиток та впровадження інформаційних технологій стає бізнес-образуючим видом діяльності для багатьох підприємств та галузей в нашій країні та за кордоном. Інформаційні технології із розряду допоміжних перемістились в область основних. Вони підтримують головні технологічні процеси, невідривні від них та визначають можливість їх успішного виконання.
Важливу роль, при впровадженні інформаційних технологій, має управління проектами інформатизації підприємств. Саме одною з причин неуспішного виконання IT-проектів є незадовільна якість управління проектами.
Актуальність теми пов’язана із поширенням проектної діяльності підприємств і організацій за умов мінливого ринкового середовища і необхідності використання специфічних методів та інструментів в управлінні проектами.
Предметом дослідження є проблеми управління процесами інформатизації на підприємстві.
Об’єктом дослідження виступає управління проектами.
Мета дипломної роботи полягає в дослідженні теоретичних підходів до управління проектами в галузі інформаційного консалтінга, а також в наданні практичних рекомендацій щодо вдосконалення процесу управління проектами інформатизації на підприємстві ТОВ „Ай Ті Артіль”.
Для досягнення мети роботи було поставлено наступні завдання:
- дослідити проблеми управління проектами в сфері інформатизації об’єктів господарювання;
- вивчити теоретичні аспекти управління проектами;
- провести аналіз ринку програмного забезпечення управління проектами;
- провести аналіз стану управління проектами на досліджуваному підприємстві ТОВ „Ай Ті Артіль”;
- виявити проблеми в управлінні проектами на підприємстві;
- надати рекомендацій щодо вдосконалення процесу управління проектами на підприємстві ТОВ „Ай Ті Артіль”;
- провести економічне обґрунтування наведених пропозицій;
- навести приклад управління проектом інформатизації.
Одержані результати можуть бути використані на досліджуваному підприємстві ТОВ „Ай Ті Артіль” та інших підприємствах галузі інформаційного консалтінгу.


Сьогодні в розвитку інформаційних технологій (ІТ) відбувається навіть не революція, а буквально вибух. Це призводить до істотного здешевлення засобів збору, обробки, передачі і збереження даних, а відповідно знижує вартісну планку для їх використання в бізнесі. Крім того, інформаційні технології проникають все глибше в бізнес підприємства, охоплюють все нові і нові види його діяльності (бізнес-функції), а також підтримують процеси, що виникають у результаті взаємодії двох і більш підприємств. При цьому обсяги інформації, яка відображає ситуацію на підприємстві і довкола нього, набагато зростають. Часто це призводить до того, що люди просто не знають, як з нею бути, але саме ті, хто знає – одержують конкурентні переваги.
Дійсно, для багатьох підприємств впровадження нових інформаційних технологій чи просте підвищення рівня використання існуючих ІТ дозволило перебороти визначені причини криз і вийти на новий рівень керування діяльністю і ведення бізнесу. Для більшості українських підприємств впровадження інформаційних технологій, з одного боку, дало можливість навести елементарний порядок у підприємстві, а з іншого боку – стало стимулом і каталізатором змін, зробивши їх (підприємства) гнучкішими і більш пристосованими до частих змін.
Можна зазначити, що суть багатьох невдач полягає в тому, що менеджери, що приймають рішення про впровадження інформаційних технологій (фінансують впровадження), не зовсім ясно розуміють роль ІТ у своєму бізнесі. Вони не завжди можуть відповісти на питання – яким чином будуть використовувати інформаційні технології в процесі створення цінності, виробленої їх підприємствами продукції, як саме інформаційні технології дозволять створити велику цінність з меншими витратами, що дозволить їм досягти конкурентних переваг на ринку. Однак знати відповіді на ці питання вкрай важливо, оскільки зараз ми можемо спостерігати підвищення ролі інформаційної складової як у процесі виробництва продукту (послуги), так і в самих цих продуктах.
Розуміння ролі ІТ у бізнесі – це добре, але одного розуміння не досить. Найчастіше можна спостерігати підхід до ІТ тільки як до одного з інструментів керування підприємством. Іншими словами, менеджери знають, як використовувати інформаційні технології у своїй роботі. При цьому чомусь забувається, що це ще й об'єкт керування, відповідно необхідно мати стратегію його розвитку.
Погодивши цілі і стратегію розвитку інформаційних технологій із загальними цілями і стратегіями бізнесу, підприємство зможе визволити і направити величенний потенціал інформаційних технологій на удосконалення процесів одержання вигод і доходів.
За сучасних умов ІТ-менеджери використовують в своїй праці різноманітні новітні технології та методи управління. Одним із засобів високоефективного управління процесом інформатизації на підприємстві має бути використання технологій проектного менеджменту. Основні функції проектного менеджменту це:
1. Управління обсягом проекту — контролює проект за допомогою встановлення його мети, завдань і цілей.
2. Управління затратами — передбачає фінансовий контроль проекту завдяки накопиченню, аналізу та складанню звітів по затратах.
3. Управління часом — передбачає планування, складання календарних графіків та їх контроль для забезпечення вчасного виконання проекту.
4. Управління якістю — забезпечує виконання стандартів якості, встановлених для проекту.
Об’єктом дослідження виступає підприємство ТОВ „Ай Ті Артіль”. Основним видом діяльності ТОВ „Ай Ті Артіль” є надання послуг щодо автоматизації діяльності та налагодження програмного забезпечення на підприємствах.
Основні послуги підприємства:
1. Комплексна автоматизація підприємства.
2. Встановлення та налагодження інформаційної системи обліку „1С:Підприємство”.
3. Супровід.
4. Абонентське обслуговування.
5. Навчання.
6. Продаж ліцензійного програмного забезпечення та комп’ютерної техніки.
На підприємстві працюють такі працівники: директор, 2 менеджери проектів, 3 програміста, 1 менеджер продаж, 1 менеджер із закупівлі.
В результаті проведеного дослідження можна виявити наступні недоліки в системі управління проектами на підприємстві.
1. Відсутність організованої системи управління проектами. Декілька основних етапів управління проектами відсутні зовсім або виконуються інтуїтивно. Для розв’язання даної проблеми керівництву підприємлива необхідно розробити чітку робочу інструкцію щодо організації бізнес-процесів на підприємстві, розподілити функції між учасниками процесу управління проектом.
2. Відсутність чітко виділеної проектної групи. Всі учасники проекту діють обособлено і не скоординовано. Розв’язання даної проблеми можна передбачати у призначенні директором проектної групи та виділення в ній керівника. На керівника покладаються відповідальність і функції координації і управління проектом.
3. Не стандартизована документація. Слід відмітити, що при першій розмові з клієнтом вже необхідно отримати від нього більшість необхідної інформації. Тому слід сформулювати та розробити спеціальні форми оформлення попереднього замовлення, а також цілей, що мають бути досягнуті в процесі інформатизації та автоматизації. Окрім цього, від клієнта слід отримувати інформацію про сучасний стан організації господарської діяльності, для чого також потрібно розробити форми опитувальників.
При виїзді на місце дослідження менеджер проекту повинен вже мати приблизний план проведення дослідження і опитування, що на даний момент не організовано на підприємстві.
4. Слабкий рівень автоматизації праці робітників. Відсутні засоби автоматизації управління проектами.
З метою підвищення ефективності функціонування, реалізації стратегічних та тактичних завдань, пов’язаних із наданням послуг в галузі інформатизації бізнесу, в межах ТОВ „АйТі Артіль” необхідно провести суттєві зміни в управлінні виробничо-господарськими процесами та реалізацією проектів на замовлення.
Впровадження нової системи управління реалізацію проектів в межах ТОВ «АйТі Артіль» потребує:
програмного забезпечення компанії «Атлас» (ERP-система на базі Microsoft Dynamics NAV) вартістю 615 грн. за 1 робоче місце (з навчанням та сертифікацією);
програмного забезпечення компанії «Експертні системи» (Project Expert Holding, Audit Expert, Market Expert, Prime Expert) вартістю 693 грн. за 1 робоче місце (з навчанням та сертифікацією).
В роботі проведено розрахунок економічних показників і доведено ефективність проекту.
Список литературы 1. Береза А.М. Основи створення інформаційних систем К.: КНЕУ, - 2000.
2. Грей К.Ф., Ларсон Э.У. Управление проектами: Практическое руководство. – М.: Дело и Сервис, 2003. – 528 с.
3. Економіка виробничого підприємства: Навчальний посіб. / Й.М. Петрович, І.О. Будіщева, І.Г. Устінова та ін.; За ред. Й.М. Петровича. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2001. – 405 с.
4. Єрьоміна Н.В. Проектування баз даних. К.: КНЕУ, - 1998.
5. "Как управлять проектами. Научно-практическое издание". Бурков В.Н., 2000.
6. Клайэм Р., Лудин И. Ноев проект: Секреты практического проектного менеджмента. – СПб: Весь, 2002. – 320 с.
7. Мазур И.И., Шапиро В.Д. и др. Управление проектами: Справочник для профессионалов. – М.: Высшая школа, 2001. – 875 с.
8. Пинто Дж.К. Управление проектами. – СПб: Питер, 2004. – 464 с.
9. І.А. Тульпа. Інноваційні технології в викладанні економічних дисциплін. // 6. Ринкова трансформація економіки. Збірник наукових праць. Вип. 8. – Харків: ХІБМ, 2004.
10. М. Мак-Дональд. Стратегическое планирование маркетинга – Спб: Питер, 2000. – 320 с.: ил.
11. Т.С. Мельник. Принципи стратегічного планування вищої освіти у контексті вимог сучасного бізнесу. // Бізнес-освіта як бізнес: Якість послуг і соціальна відповідальність. Матеріали П’ятої щорічної міжнародної конференції „Розбудова менеджмент-освіти в Україні” (м. Харків, Україна, 13-15 листопада 2003 р.). – К.: Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні, 2003. – с. 88-95.
12. Новиков Д.А. – М.: Издат-во "СИНТЕГ", 1997 год, 188 стр.
13. Организация и планирование производства: Практ. пособие / В.Г. Золотогоров. Минск, 2001. – 528 с.
14. Планування діяльності підприємства : Навч.-метод. посібник / Москалюк В.Є. – К.: КНЕУ, 2002. – 256 с.
15. Планування діяльності промислового підприємства: Підручник / Орлов О.О. – К.: Скарби, 2002. – 336 с.
16. Пономаренко В.С., Бутова Р.К., Журавльова І.В., Назарова Г.Н., Павленко Л.А., Пушкар О.І. Інформаційні системи і технології в економіці. - К.: видавничий центр "Академія", 2002.
17. Производственный менеджмент: Учебн. для вузов / С.Д. Ильенкова, А.В. Бандурин, Г.Я. Горобцов и др. Под ред. С.Д. Ильенковой. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2000. – 583 с.
18. Рогач І.Ф., Сендзюк М.А., Антонюк В.А., Денисова О.О. Інформаційні системи у фінансово-кредитних установах. - К.:КНЕУ, 2001.
19. Тульпа І.А., Фрідман Д.М. IT-стратегія в управлінні розвитком соціально-економічної системи. // Економічний і соціальний розвиток України в ХХІ столітті / Збірник наукових праць Першої Всеукраїнської конференції молодих вчених (Тернопіль, 26-27 лютого 2004 року). - Тернопіль: Економічна думка, 2004. - С.496-502.
20. Фридман Д.М. ИТ-стратегия в маркетинговой деятельности предприятия // Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Сучасні наукові дослідження-2006". Том 23. Економічні науки. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. - С. 63-65.
21. Фрідман Д.М. Формування систем для інформаційного забезпечення діяльності менеджера // "Ефективність сучасного менеджменту та управління персоналом організації". Збірник наукових праць (за матеріалами Міжнародної науково-практичної конференції 3 лютого 2006 р.). – Харків: ХІБМ, 2006. – С. 118-121.
22. Чейз Р.Б., Эквилайн Н. Дж., Якобс Р.Ф. Производственный и операционный менеджмент, 8-е изд.: Пер. с англ. под ред. Н.А. КОРЖА. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2001. – 704 с.
23. "Управление проектами. Справочник для профессионалов." Мазур И.И., Шапиро В.Д. и др. – М.: "Высшая школа", 2001 год, 875 стр.
24. Cranton P. Preparation and Development of Adult Educators // Consortium for Enhancement of Ukrainian Management Education. Academy of Excellence in Teaching.
25. Lund R., Hansen G. Keeping America at Work. – Wash., 1986. – p. 92.
26. Regional Innovation, Knowledge and Global Change / Ed. By Z.J. Acs. – Wellington House, 2000. – 275 p.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
765
Скачать бесплатно 20211.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.