У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Проблеми управління господарськими товариствами на прикладі ТОВ «Перший реєстраційний альянс».
Количество страниц 83
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20285.doc 
Содержание Вступ 3

Розділ 1. Теоретичні аспекти управління господарськими товариствами 6

1.1. Необхідність та суть управління господарським товариством 6

1.2. Організаційні структури управління господарськими товариствами 20

1.3. Особливості управління ТОВ 33

Розділ 2. Напрямки удосконалення системи управління ТОВ „Перший реєстраційний альянс” 45

2.1. Загальна характеристика ТОВ „Перший реєстраційний альянс” 45

2.2. Аналіз системи управління ТОВ „Перший реєстраційний альянс” 48

2.3. Напрями удосконалення системи управління 64

2.4. Задача (управляюча система) 72

Висновки 77

Список використаної літератури 83


Актуальність теми. В сучасних умовах розвиток економіки після подолання періоду повної невизначеності і нестабільності розвиток підприємництва як економічної бази процвітання держави є вкрай актуальним. Особливо це стосується формування організаційної структури підприємства. Вона повинна спрямовуватися на забезпечення ефективної діяльності підприємства, на здійснення та запровадження нових, а також зміну старих підходів до управління структурою підприємства. Адже у будь-якій організації відбувається велика кількість еволюційних змін. Це стосується технологій і оновлення виробничих процесів, персоналу, методів управління, які з розвитком і вдосконаленням науки стають нераціональними у використанні. Саме тому трансформація підприємств до вимог сучасного розвитку економіки є головним завданням кожного підприємства зокрема.

Із формуванням і розвитком економіки правильна організація управління на підприємстві має визначальне значення. Останнім часом погляди вчених направлені на створення такої структури підприємства, яка б динамічно відображала її участь у процесах економічного середовища з метою пристосування до мінливих зовнішніх умов. Їх раціональне поєднання і розподіл на підприємстві функцій щодо їх дослідження, аналізу, групуванню і формуванню пропозицій є сутністю раціональної організації управління на підприємстві. Адже процес управління включає функції планування, організації, мотивації і контролю.

Оптимально та ефективно налагоджена система управління підприємством, правильно побудована організаційна структура управління дає можливість організації працювати ефективно, максимально використовувати потенціал всіх ресурсів, оптимізувати затрати, приносити прибуток, доходи її працівникам і власникам.

Як свідчить статистика України, одним з найпоширеніших видів господарських товариств в економічній сфері України є товариства з обмеженою відповідальністю. Важливою тема організації управління являється і для ТОВ. Адже у вітчизняній і зарубіжній літературі більше уваги приділено управління корпораціями – ВАТ, ЗАТ. Організаційна структура ТОВ найчастіше застосовується для організації середнього бізнесу, а цій тематиці також слабко приділяється увага в сучасній літературі. Тому обрана тема дипломної роботи є актуальною.

Метою дослідження в даній роботі є визначення проблем управління господарського товариства та напрямків їх вирішення.

Для написання роботи були поставлені наступні завдання:

- визначити необхідність та суть управління господарським товариством;

- розглянути теоретичні засади побудови організаційної структури управління господарськими товариствами;

- визначити особливості управління ТОВ;

- навести загальну характеристику ТОВ „Перший реєстраційний альянс”;

- провести аналіз системи управління ТОВ „Перший реєстраційний альянс”;

- навести напрями удосконалення системи управління підприємства;

- провести розрахунок економічної задачі за допомогою ЕОМ.

Об‘єктом дослідження виступає організаційна структура управління ТОВ „Перший реєстраційний альянс”.

Предметом дослідження виступають проблеми управління господарським товариством.

Методологічною основою досліджень є системний підхід до розкриття економічної сутності організації та управління. При проведенні дослідження використовувались методи економічного аналізу та статистики: аналітичний, деталізація, порівняння, методи оцінки рядів динаміки, графічний метод, абсолютні та відносні величини.

Статистичну та фактологічну інформаційну базу становлять наукові праці та методичні розробки вітчизняних, зарубіжних вчених-економістів з економічної теорії, менеджменту, економічного аналізу та фінансового аналізу господарської діяльності підприємства, а також дані поточного обліку і звітності досліджуваного підприємства


В результаті проведеного дослідження можна зробити наступні висновки. В першому розділі роботи було визначено поняття управління, організаційної структури управління, а також досліджено особливості управління товариствами з обмеженою відповідальністю.

Система управління — це форма реалізації взаємодії й розвитку відносин управління, виражених у законах і принципах менеджменту, а також у меті, функціях, структурі, методах і процесі управління.

Об'єкт управління — виробничо-господарська організація та її зовнішнє оточення. Суб'єкт менеджменту (суб'єкт управління) — скеровувач управлінських дій, особа, що реалізує управлінські відносини.

Організаційна структура — упорядкована сукупність стійко взаємопов'язаних елементів, які забезпечують функціонування і розвиток організації як єдиного цілого. Вона характеризує будову організації, просторово-часове розташування її складових, взаємозв'язки між ними і тісно пов'язана з цілями, функціями, процесом управління, роботою менеджерів і розподілом повноважень між ними. Від її ефективності залежить успішне функціонування організації.

У організаційній структурі виділяються наступні елементи:

1. Ланки (підрозділи, відділи, бюро тощо);

2. Рівні (рівні управління);

3. Кількість і склад підрозділів на кожному рівні (у кожній ланці).

Організації можна класифікувати за типом побудови управління:

- лінійна організація управління;

- функціональна;

- лінійно-функціональне управління;

- дивізіональна структура управління;

- матрична система управління.

Товариство з обмеженою відповідальністю є одним з найбільш розповсюджених видів господарських товариств в Україні. Згідно з Законом України «Про господарські товариства» товариство з обмеженою відповідальністю — це товариство, що має статутний фонд, розділений на частини, розмір яких визначається установчими документами. Учасники товариства несуть відповідальність у межах їх внесків.

На даний час організаційно-правова форма господарювання товариство з обмеженою відповідальністю достатньо розповсюджена. Так у 2006 році серед 1070,7 тис. суб‘єктів господарювання 30,4% або 325,9 тис. суб‘єктів господарювання мали організаційно-правову форму ТОВ. В 2008 році кількість товариств з обмеженою відповідальністю зросла до 400,9 тис., а їх частка в загальному обсязі складає 32,8%. Це говорить про те, що дана форма господарювання являється достатньо зручною для різних сфер бізнесу, тому більше ніж 30% підприємців обирають саме її.

На сьогодні питання щодо видів та організаційних форм підприємств регулюється Господарським та Цивільним кодексами, а саме: главою 7 Господарського кодексу та главами 7, 8 Цивільного кодексу.

Щодо організаційної структури товариств з обмеженою відповідальністю, то слід відмітити, що Законом України „Про господарські товариства” відмічено наступне. Вищим органом товариства з обмеженою відповідальністю є загальні збори учасників. Вони складаються з учасників товариства або призначених ними представників. Представники учасників можуть бути постійними або призначеними на певний строк. Учасник вправі в будь-який час замінити свого представника у загальних зборах учасників, сповістивши про це інших учасників.

У товаристві з обмеженою відповідальністю створюється виконавчий орган: колегіальний (дирекція) або одноособовий (директор). Дирекцію очолює генеральний директор. Членами виконавчого органу можуть бути також і особи, які не є учасниками товариства.

Дирекція (директор) вирішує усі питання діяльності товариства, за винятком тих, що належать до виключної компетенції загальних зборів учасників. Загальні збори учасників товариства можуть винести рішення про передачу частини повноважень, що належать їм, до компетенції дирекції (директора).

Контроль за діяльністю дирекції (директора) товариства з обмеженою відповідальністю здійснюється ревізійною комісією, що утворюється загальними зборами учасників товариства з їх числа, в кількості, передбаченій установчими документами, але не менше 3 осіб. Члени дирекції (директор) не можуть бути членами ревізійної комісії.

Отже, законодавство не вимагає при створенні ТОВ в організаційну структуру включати особливі органи управління. Як і для АТ для ТОВ обов‘язковими органами управління є збори засновників, директор (або правління – рада директорів), ревізійна комісія.

Особливістю більшості ТОВ є те, що засновниками їх виступає невелика кількість учасників. В той час, як акціонерами АТ виступають зазвичай багато осіб. У порівнянні із приватними підприємствами, товариства з обмеженою відповідальністю мають створювати більш складну систему управління.

В другому розділі роботи було проведено дослідження організаційної структури та організації управління на підприємстві ТОВ „Перший реєстраційний альянс”. Підприємство засновано в м. Києві. Основним видом діяльності підприємства є надання послуг реєстратора цінних паперів, зокрема ТОВ „Перший реєстраційний альянс” надає такі послуги:

1) Діяльність з ведення реєстру власників іменних цінних паперів акціонерних товариств;

2) Формування звітів та довідкових матеріалів, що характеризують обіг цінних паперів;

3) Інформаційне та організаційне забезпечення проведення загальних зборів;

4) Консультування з питань обігу цінних паперів та обліку прав власності на них;

5) Консультування з питань виготовлення сертифікатів цінних паперів;

6) Консультування з питань організації випусків цінних паперів;

7) Облік нарахованих та виплачених доходів за іменними цінними паперами;

8) Організація забезпечення виплати доходів зареєстрованим особам;

9) Розробка, впровадження і обслуговування технологій та комп'ютерних програм з обліку прав власності на цінні папери.

Згідно статуту ТОВ „Перший реєстраційний альянс” заснували 5 власників, які внесли рівні долі до статутного фонду:

— Филимонов Ф.Ф. — 8000 — 20 % статутного фонду;

— Сидоров С.С. — 8000 — 20 % статутного фонду;

— Федоров Ф.Ф. — 8000 — 20 % статутного фонду;

— Шевченко Т.П. — 8000 — 20 % статутного фонду;

— Петров П.П. — 8000 — 20 % статутного фонду.

На підприємстві ТОВ „Перший реєстраційний альянс” створена лінійно-функціональна організаційна структура, яка поєднує позитивні якості лінійної та функціональної структур управління. Запроваджувана організаційна структура відрізняється значними перевагами, зокрема: чіткістю і простотою взаємовідносин між керівником та підлеглими; вузькою спеціалізацією здійснення функцій організації виробництва та управління; швидкою практичною реалізацією управлінських рішень; можливістю негайного маневрування ресурсами.

Загальна чисельність працівників підприємства ТОВ „Перший реєстраційний альянс” складає 15 осіб, з них сертифіковані як реєстратори – 4 особи.

Збори засновників ТОВ “ПРА” проводяться 2-3 рази на рік. На даний момент складне фінансове становище в країні, то му потрібно було б проводити збори раз на квартал.

Серед недоліків в системі управління ТОВ „Перший реєстраційний альянс” та взаємодії засновників товариства та вищої ланки керівництва слід відмітити наступні:

1. процеси проведення зборів, підготовки звітів для засновників не регламентовано – не затверджено осіб які відповідають за окремі функції в цьому процесі, не призначено строки виконання окремих функцій;

2. не визначено склад функцій цього процесу, ні в якому внутрішньому документі не визначено, що саме потрібно робити для проведення аналізу середовища та прийняття рішень щодо адаптації;

3. не проводиться стратегічний аналіз впливу зовнішнього середовища на діяльність підприємства, не надаються дані засновникам;

4. не проводиться економічний та фінансовий аналіз господарської діяльності товариства, дані не подаються засновникам на розгляд та прийняття рішень.

Слід також відвітити, що на загальних зборах учасників ТОВ „Перший реєстраційний альянс” не предоставляються якісь звіти та потрібна для прийняття рішень аналітична інформація про діяльність підприємства. Слід розробити ряд рекомендацій щодо регламентації цього процесу, визначити формат представлення звітів для річних зборів учасників товариства.

В результаті проведеного аналізу управління фінансами ТОВ „Перший реєстраційний альянс” можна зробити висновок, що для виконання функцій управління фінансами не створено ані окремих посад, ані механізмів, якими б могли інші працівники користуватися при управлінні фінансовими ресурсами підприємства. Слід також відмітити, що фінансова інформація, яку має надавати фінансовий відділ дуже важлива для прийняття рішень на зборах засновників. Проте на збори найчастіше предоставляється загальна фінансова звітність (Баланс, Звіт про фінансові результати), яка не містити аналітики та пояснень про фактори, які вплинули на такі результати діяльності підприємства. На підприємстві потрібно розробити інструкцію щодо підготовки фінансової інформації для зборів засновників ТОВ „Перший реєстраційний альянс”.

По одному працівнику із досліджуваних виявлено перевищення норми керованості – це посада директора. Для інших працівників норма керованості виконується, що означає допустиму кількість виконавців у кожного менеджера. Директор витрачає достатньо часу на управління персоналом. Такі функції як планування роботи персоналу, оперативні засідання, контроль роботи персоналу, оцінка персоналу можуть бути перекладені на іншу посаду. 12% часу директора займають маркетингові функції, які також можуть бути перекладені на профільного працівника. Проте, солід зазначити, що окремого відділу маркетингу на підприємстві не створено.

В роботі запропоновано ввести посаду заступника директора та перерозподілити обов'язки між директором та заступником директора.

Також було виявлено недоліки організації стратегічного управління та прийняття рішень на підприємстві ТОВ „Перший реєстраційний альянс”. План реалізації заходів для налагодження бізнес-процесу „Стратегічне управління” на підприємстві ТОВ „Перший реєстраційний альянс” було розроблено за допомогою Microsoft Project.

Для підвищення якості аналізу та прогнозу подій у зовнішньому середовищі керівників вищої ланки управління (директор, заступник директора) бажано було б відправити на курси підвищення кваліфікації або на тематичні тренінги. Керівники мають оволодіти базовими навичками аналізу зовнішнього середовища та методологією проведення адаптації підприємства до змін. Такі тренінги можуть коштувати близько 3500 грн. на кожного працівника. Джерелом фінансування цих витрат може бути прибуток поточного періоду.

В роботі також проведено розрахунок кількості елементарних операцій, що здійснюються директором підприємства, виходячи з кількості процесів, кількості підрозділів, фаз управління та періоду управління. На підприємстві розрахункова кількість управляючого персоналу становить 2.17. Це означає, що для виконання всі передбачених функцій на підприємстві потрібно щонайменше два керівника вищої ланки управління. На даний час на підприємстві керує лише одна особа. Таким чином, кількість управлінців потрібно збільшити до 2 осіб
Список литературы 1. Господарський кодекс України, Верховна Рада вiд 16.01.2003 № 436-IV // http:// rada.gov.ua

2. Цивільний Кодекс України, Верховна Рада вiд 16.01.2003 № 435-IV // http:// rada.gov.ua

3. Закон України “Про господарські товариства” Верховна Рада України, Закон вiд 19.09.1991 № 1576-XII .

4. Азоев Г. Л., Баранчеев В. П., Гунин В. Н., Кибанов А.Я., Ковалева А.М. Управление организацией: Учебник для студ. вузов, обучающихся по спец. "Менеджмент" / Государственный ун-т управления / А.Г. Поршнев (ред.). — 3.изд., перераб. и доп. — М. : ИНФРА- М, 2003. — 715с

5. Бова Т.В. Адаптаційні аспекти організаційно-інформаційної структури управління на підприємствах // Економіка та держава - № 5,- 2006,-с. 68-70.

6. Буряк П.Ю., Татарин Н.Б. Корпоративне управління: особливості розвитку в Україні // Фінанси України. – 2006. – №6. – С. 116–118.

7. Василенко Валентин Олександрович, Ткаченко Тетяна Іванівна. Стратегічне управління: Навч. посіб. для студ. вищих навч. закл.. — К. : ЦУЛ, 2003. — 395с.

8. Вольська О. Корпоративне управління: однією метою пов’язані … // innovations.com.ua

9. Гончарова Світлана Юріївна, Отенко Ірина Павлівна. Стратегічне управління: Навч. посібник / Харківський національний економічний ун-т. — Х. : ХНЕУ, 2004. — 164с.

10. Головко Тетяна Василівна, Сагова Світлана Володимирівна. Стратегічний аналіз: Навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни / Київський національний економічний ун-т / М.В. Кужельний (ред.). — К. : КНЕУ, 2002. — 198с.

11. Гавриш С.И., Шульга В.И. Становление украинской системы корпоративного управления и хозяйствования // Хозяйственно-правовые проблемы формирования и функционирования акционерных обществ: Сб. науч. тр./НАН Украины. Ин-т экономико- правовых исследований; Редкол.: В.К. Мамутов (отв. ред.) и др. -Донецк, 1998, С. 24.

12. Глусь Н.С. Корпорації та корпоративне право: поняття, основні ознаки та особливості захисту: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.03 // Київський національний університет імені Тараса Шевченка. – Київ, 2000. – С. 3–7.

13. Гринькова В.М. Організаційно–економічні основи формування системи корпоративного управління в Україні. – К.: Лібра, 2003. – 324 с.

14. Гріфін Р., Яцура В. Основи менеджменту: Підручник / Наук. ред В. Яцура, Д. Олесневич. – Львів: Бак, 2001.

15. Дамб А., Нойбауер Ф.Ф. Корпоративне управління: Віч-на-віч з парадоксами : Пер. з англ. - К.: Основи, 1997. - С.36.

16. Данюк Василь Макарович, Петюх Василь Миколайович, Цимбалюк Світлана Олексіївна, Крушельницька Я. В., Леонтенко О. М. Менеджмент персоналу: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т / Василь Макарович Данюк (заг.ред.), Василь Миколайович Петюх (заг.ред.). — К. : КНЕУ, 2004. — 398с.

17. Діденко Василь Миколайович. Менеджмент: підручник для студ. вищ. навч. закладів / Буковинська держ. фінансова академія. — К. : Кондор, 2008. — 584с.

18. Добикіна О.К., Рижиков В.С., Касьянюк С.В., Кокотько М.Є, Костенко Т.Д., Герасимов А.А. Потенціал підприємства: формування та оцінка: Навчальний посібник. - К.: Центр учбової літератури, 2007. - 208 с.

19. Дребот Наталія Петрівна, Мороз Любов Володимирівна, Пшик Богдан Іванович. Стратегічне управління: Навч. посібник для студ. вищих навч. закл. / Національний банк України; Львівський банківський ін-т. — Л. : ЛБІ НБУ, 2005. — 152с.

20. Дяченко Т.О. Сучасні проблеми корпоративного управління в Україні // Формування ринкових відносин в Україні. – 2007. – № 6 (73) – С. 71-75.

21. Єрмошенко Микола Миколайович, Єрохін Сергій Аркадійович, Стороженко Олег Анатолійович. Менеджмент: Навч. посіб. / Національна академія управління. — К. : НАУ, 2006. — 656с.

22. Євтушевський В.А. Основи корпоративного управління. – К.: Знання-Прес, 2002. –384 с.

23. Задихайло Д.В., Кібенко О.Р., Назарова Г.В. Корпоративне управління: Навчальний посібник. – Х.: Еспада, 2003. – 688 с.

24. Задорожна Р.П. Рейтинги та індекси корпоративного управління: сутність, значення та основи методології // Економіка. Фінанси. Право. – 2006. – №12. – С. 3–7.

25. Карнаухов С. Эффективность корпоративных структур // Риск. – 2000. – №1–2.

26. Киржнер Л. А., Киенко Л. П., Лепейко Т. И., Тимонин А. М. Менеджмент организаций: Учеб. пособие / Л.А. Киржнер (ред.). — К. : КНТ, 2006. — 681с.

27. Костенко Л. Товариство з обмеженою відповідальністю: свіжий погляд на створення та діяльність// Юридичний журнал №11, 2003 р (http://justinian.com.ua)

28. Козаченко Г.В., Воронкова А.Е. Корпоративне управління. Підручник для вузів. – К. Лібра, 2004.

29. Колосова Л. Корпоративне управління в умовах інформаційної економіки: проблеми та перспективи // Юридичний журнал. – 2008. – №4(70). – С. 99–105.

30. Корпорация: теория и отечественная практика // Менеджер. – 2002. – № 3 (19) – С. 129-133

31. Краснокутська Н.С. Потенціал підприємства: формування та оцінка: Навчальний посібник. – Київ: Центр навчальної літератури, 2005. -352 с.

32. Кіндрацька Галина Іванівна. Основи стратегічного менеджменту: Навч. посібник для студ. екон. спец.. — 2. вид. — Л. : КІНПАТРІ ЛТД, 2003. — 264с.

33. Лапан О.В. Особливості корпоративного управління // Вісник Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського. – 2007. – №9. – С. 24–27.

34. Лебедев Константин Николаевич. Системный подход и методология менеджмента: монография. — М. : Красная звезда, 2008. — 838с.

35. Левченко З. Корпоративне управління як запорука успіху // Газета "Цінні папери України". – 2008. – №7. – С. 5.

36. Майєр К. Корпоративне управління в ринкових та перехідних економіках // У пошуках кращого директора: Корпоративне управління в ринкових та перехідних економіках : Пер. з англ./ Наук. ред. С.Синиця. - К.: Основи, 1996.-С. 25.

37. Макарова Ніна Сергіївна. Менеджмент підприємства: посібник для самостійної роботи та контролю знань / Дніпропетровський ун-т економіки та права. — Д. : Видавництво ДУЕП, 2008. — 108c.

38. Мескон М. Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основи менеджмента / Пер. с англ. – М.: “Дело”, 1993.

39. Мошек Григорій Євстафійович, Поканєвич Юрій Вікторович, Соломко Антон Сергійович, Семенчук Андрій Васильович. Менеджмент: навч. посіб. для дист. навч. для студ. вищ. навч. закл. — К. : Кондор, 2009. — 392с.

40. Небава М.І. Теорія корпоративного управління. - К.:ЦУЛ, 2004. – 357 с.

41. Нємцов Віктор Дмитрович, Довгань Людмила Євгенівна. Стратегічний менеджмент: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. — К. : ТОВ «УВПК ЕксОб», 2002. — 560с.

42. Осовська Галина Володимирівна, Осовський Олег Антонович. Менеджмент організацій: Навч. посібник для студ. вищих навч. закл.. — К. : Кондор, 2005. — 860с.

43. Павлов В.І., Мишко О.А. Корпоративне управління в акціонерних товариствах: Монографія. – Луцьк: Надстир’я; Рівне: НУВГП, 2006. – 180 с.

44. Покропивний С.Ф., Колот В.М. Підприємництво: стратегія, організація, ефективність: Навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 1998. – 280 с.

45. Поддєрьогін А.М. та ін. Фінанси підприємст. 3-ге вид., перероб. та доп.– К.: КНЕУ, 2000. – 345с.

46. Покропивний С.Ф. Економіка підприємства. 2-ге вид., перероб. та доп. – К.: КНЕУ, 2000. – 268с.

47. Пастухова Валентина Володимирівна. Стратегічне управління підприємством: філософія, політика, ефективність / Київський національний торговельно-економічний ун-т. — К. : КНТЕУ, 2002. — 301с.

48. Пономаренко Володимир Степанович, Пушкар Олександр Іванович, Тридід Олександр Миколайович. Стратегічне управління розвитком підприємства: Навч. посіб. / Харківський держ. економічний ун-т. — Х. : ХДЕУ, 2002. — 640с.

49. Петров А. Н., Демидова Л. Г., Буренина Г. А., Климов С. М., Щербаковский Г. З., Гвичия Г. М. Стратегический менеджмент: учебник по спец. "Менеджмент организаций" / А.Н. Петров (ред.). — 2-е изд. — СПб.; М.; Нижний Новгород; Воронеж : Питер, 2008. — 495с.

50. Редченко Костянтин Іванович. Стратегічний аналіз у бізнесі: Навч.посіб.. — 2. вид., доп. — Л. : Новий Світ-2000; Альтаїр-2002, 2003. — 272с.

51. Румянцев С.А. Українська модель корпоративного управління: становлення та розвиток. – К.: Знання, 2003. – 241 с.

52. Савчук, Л.М. Дяченко Н.М. Щодо формування національної моделі корпоративного управління // Економіка: проблеми теорії і практики №4 2007 р.

53. Ситник Йосиф Степанович. Менеджмент організацій: навч. посібник для вищих навч. закл.. — Л. : Тріада плюс, 2008. — 456c.

54. Стадник Валентина Василівна, Йохна Микола Антонович. Менеджмент: Підручник. — 2. вид., випр. и доп. — К. : Академвидав, 2007. — 472с.

55. Стеценко Б. Коли настане черга корпоративного управління? // Газета "Цінні папери України". – 2007. – №11. – С. 4.

56. Сладкевич В. П.,Чернявский А. Д. Современный менеджмент (в схемах): Опорный конспект лекций. — 3-е изд., стереотип. — К.: МАУП, 2003. — 152 с.

57. Стратегічний аналіз: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. / За ред. д-ра екон. наук, проф. М.В.Кужельного. — К.: КНЕУ, 2002. — 198 с.

58. Таран Оксана Миколаївна. Стратегічне управління: Навч. посібник / Харківський національний аграрний ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 143с.

59. Томпсон А.А., Стрикленд А.Дж. Стратегический менеджмент: Учебник для вузов.-М.:Банки и биржи:ЮНИТИ, 1998.

60. Транченко Л.В. Оцінювання ефективності управління підприємством // Актуальні проблеми економіки-№ 4, -2006,-с. 158-164.

61. Терещенко О. О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2003. — 554 с.

62. Фінанси підприємств: Підручник / Кер. авт. кол. і наук. ред. проф. А. М. Поддєрьогін. — 5-те вид., перероб. та доп. — К.: КНЕУ, 2004. — 571 с.

63. Череп А.В. Економічний аналіз: Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2005 – 410 с.

64. Чернявський А. Д., Кобржицький В. В. Корпоративне управління: Навч. посіб. / Міжрегіональна академія управління персоналом. — К. : МАУП, 2006. — 208с.

65. Шелудько В.М. Фінансовий менеджмент : Підручник/ В.М. Шелудько. -К.: Знання, 2006.-439 c..

66. Шегда Анатолій Васильович. Менеджмент: Підручник. — К. : Знання, 2004. — 687с.

67. Шелегеда Белла Григорівна, Касьянова Наталія Віталіївна, Берсуцький Антон Якович. Стратегічне управління потенціалом підприємства / НАН України ; Інститут економіки промисловості; Донецький ун-т економіки та права. — Донецьк : ДонУЕП, 2006. — 219с.

68. Шершньова Зоя Євгенівна. Стратегічне управління: Підручник / Київський національний економічний ун- т. — 2-ге вид., перероб. і доп. — К.: КНЕУ, 2004. — 700с.

69. Шершньова З.Є., Оборська С.В., Стратегічне управління: Навч. посібник. - К.: КНЕУ, 2003. - 384 с.

70. Щокін Г. Система управління і її закони (продовження) // Персонал № 10, 2005 – 12 с.

71. Яцура Володимир Васильович, Жук Оксана Петрівна. Менеджмент: навч. посіб. / Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л. : ЛНУ ім. І.Франка, 2008. — 444с.

72. http://ukrstat.gov.ua Офіційний сайт Державного комітету статистики України
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
622
Скачать бесплатно 20285.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.