У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Розвиток системи планування матеріальних ресурсів
Количество страниц 94
ВУЗ МГИУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20288.doc 
Содержание ВСТУП 3

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ УПРАВЛІННЯ МАТЕРІАЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ 6

1.1. Зміст та поняття матеріальних ресурсів підприємства 6

1.2. Матеріальні ресурси як об’єкт дослідження 12

1.3. Стадії управління обігом матеріальних ресурсів 21

РОЗДІЛ 2. УПРАВЛІННЯ МАТЕРІАЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ НА ПРИКЛАДІ ТОВ „ФІРМА ”ВІКТОРІЯ-ГОЛД” 26

2.1. Загальна характеристика діяльності ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд” 26

2.2. Аналіз існуючої системи управління матеріальних ресурсів ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд” 40

РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ПЛАНУВАННЯ МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ У ТОВ „ФІРМА „ВІКТОРІЯ-ГОЛД” 54

3.1. Вдосконалення системи планування матеріальних ресурсів на прикладі підприємства ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд” 54

3.2. Запровадження інформаційних технологій у плануванні матеріальними ресурсами 61

ВИСНОВКИ 83

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 89

ДОДАТКИ 94


Актуальність теми дипломної роботи. У сучасній ринковій економіці й твердій конкуренції, в умовах кризового періоду, у якому перебуває Україна сьогодні, досить актуальним стало питання про економію й раціональне використання матеріальних ресурсів.

Підприємства України виявилися в непростому положенні. Вітчизняний ринок заповнений продукцією іноземного виробництва, що не завжди відрізняється якістю й уступає місцевій продукції, але виграє в ціні.

На виробничих підприємствах першорядне значення має підвищення ефективності використання сировини й основних матеріалів, тому що ці витрати в структурі собівартості продукції становлять значну частину, й навіть незначне скорочення їх при виробництві кожної одиниці продукції в цілому по підприємству дає відчутний ефект. Тому належна увага приділяється підвищенню виходу готової продукції з одиниці сировини, зменшенню норм витрат матеріалів на одиницю продукції, скороченню відходів і втрат сировини й матеріалів, удосконалюванню системи матеріального заохочення робітників за поліпшення використання сировини й матеріалів.

Таким чином, на існуючому етапі однією з найважливіших проблем науково-технічного прогресу є зниження матеріалоємності продукції, всебічне вивчення факторів, від яких залежить поліпшення використання сировини й матеріалів, своєчасне й повне використання ресурсів на кожному підприємстві.

Значний внесок у розвиток аналізу використання матеріальних активів та ресурсів в Україні здійснили: В.В. Бабич, І.А. Бігдан, Ф.Ф. Бутинець, А.М. Герасимович, М.Я. Дем’яненко, С.Ф. Голов, Г.М. Давидов, Н.І. Дорош, В.І. Єфіменко, В.П. Завгородній, С.Я. Зубілевич, А.М. Кузьмінський, Н.М. Малюга, Л.В. Нападовська, О.А. Петрик, І.І. Пилипенко, В.С. Рудницький, В.В Сатовський, Л.К. Сук, Сунь Лінь, В.О. Шевчук, І.Й. Яремко та інші. Проблема досліджувалася В.П. Астаховим, М.І. Бакановим, П.С. Безруких, С.М. Бичковою, Г.А. Велшом, Я.В. Соколовим, А.А. Тереховим, В.П. Суйцом, А.Д. Шереметом, Д.Г. Шортом та іншими зарубіжними вченими.

Окремими питаннями аналізу використання матеріальних активів в Україні займається невелика група вчених: Г.Почепцов, Т.Мізерна, А.Рось, О.Обутна та В.Сизоненко. Аналізу різних аспектів інтелектуальної власності присвячені роботи Л. Войцехівської, І.Гарлиці, В.Євдокименко, О.Чубукової, А.Яновського. Але проблеми аналізу планування матеріальних ресурсів є недостатньо дослідженими, дана тема є актуальною для дослідження.

Особливий інтерес являє собою оцінка матеріальних ресурсів, які є на підприємстві. Адже від застосування методики оцінки залежить якість і достовірність звітних показників, що характеризують майнове і фінансове становище суб’єкта економіки.

Важливо підкреслити, що питання оцінки матеріальних ресурсів стали ще більш актуальними у зв’язку з перетвореннями, що відбуваються у економічному секторі. Крім того, в період інфляційних процесів, коли ціни на ресурси постійно зростають, зазначені питання переросли у першочергову проблему, яка вимагає поглибленого дослідження.

Метою дипломної роботи є розгляд та аналіз розвитку системи планування матеріальних ресурсів.

Об’єктом дослідження є ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд”, предметом дослідження є організаційно-економічні механізми планування матеріальних ресурсів.

Основними завданнями, які випливають з мети роботи, є:

- розглянути теоретичні засади управління матеріальними ресурсами;

- здійснити аналіз управління матеріальними ресурсами на прикладі ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд”;

- обґрунтувати шляхи розвитку системи планування матеріальних ресурсів у ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд”.

Теоретичною основою даного дипломного дослідження стало вивчення й творче переосмислення основних досягнень вітчизняної і зарубіжної науки в галузі економіки підприємств, менеджменту організацій.

Методи дослідження. Дипломна робота ґрунтується на використанні загальнонаукових та спеціальних методів дослідження. У ході написання роботи використовувалися економічні, статистичні методи дослідження, метод порівняння, методи стратегічного управління, системного підходу й аналізу.

Інформаційну базу дослідження склали підручники, наукові публікації з обраної тематики, звітні матеріали об’єкту дослідження, публікації у пресі, матеріали науково-практичних конференцій, власні спостереження.

Структура роботи. Дипломна робота складається з 3-х розділів, узагальнюючих висновків, списку використаних джерел та додатків. У вступі обґрунтовується актуальність теми дипломного дослідження, вказуються мета й завдання, конкретизуються методи дослідження, формулюється практичне і теоретичне значення основних положень дипломної роботи. Вирішення основних завдань дипломного дослідження, визначених їх метою, здійснено шляхом дослідження проблем, згрупованих у трьох розділах. Завершують роботу узагальнюючі висновки за результатами дослідження, список використаних джерел та додатки.


Отже, проаналізувавши усе вищевикладене, можна зробити наступні висновки та узагальнення:

Матеріальні ресурси являють собою наявний комплекс речових елементів, які призначені для обробки в процесі виготовлення готової продукції за допомогою знарядь виробництва.

Матеріальні ресурси – це запаси предметів праці, що вже придбало підприємство для здійснення виробничого процесу, але які ще не брали участі у виробництві продукції.

Згідно Положення (Стандарту) бухгалтерського обліку 9 “Запаси” матеріальними ресурсами треба вважати запаси предметів праці, які включають сировину, основні матеріали, комплектуючі вироби та інші матеріали, що призначені для виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг, обслуговування виробництва та адміністративних потреб, і наявність яких є необхідною умовою ритмічної роботи підприємства.

На думку багатьох економістів, матеріальні ресурси – це ті, які є предметами переробки, тобто предметами праці .

За джерелами формування матеріальні ресурси поділяють на власні та покупні, а за ступенем участі у процесі створення матеріальних благ та послуг виділяють матеріальні ресурси основного виробництва, обслуговування основного виробництва, управління виробництвом. Матеріальні ресурси основного виробництва є такими, що безпосередньо використовуються для виробництва продукції або при виконанні певних технологічних операцій; на транспортних, ремонтних та допоміжних роботах при зберіганні товарів і матеріалів використовують ресурси обслуговування основного виробництва. Засоби зв’язку, друкарські та інші являють собою матеріальні ресурси управління виробництвом.

Частину матеріальних ресурсів підприємства за матеріально-речовим складом поділяють на основні засоби, а за економічною формою – основні фонди. Основні засоби своєю матеріально-речовою формою беруть участь у створенні споживчої вартості. Розрізняють галузеву та технологічну структуру основних засобів.

Основні фонди є економічною формою засобів праці, що функціонують у виробничому процесі протягом багатьох кругообігів, частково, в міру зношування, переносять свою вартість на новостворений продукт, відтворюючись через кілька виробничих циклів.

Залежно від суспільної форми матеріальні ресурси поділяють на основний та оборотний капітал, які в сукупності являють собою продуктивний капітал.

Виходячи з економічної сутності матеріальних ресурсів та їх ролі у процесі виробництва, досконала організація, збалансованість, своєчасність та забезпеченість в достатній кількості матеріальними ресурсами підприємства визначають результативність, ефективність, екологобезпечність та конкурентоспроможність його функціонування.

Підвищення ефективності використання матеріальних ресурсів обумовлює скорочення матеріальних витрат на виробництво продукції, зниження її собівартості й зростання прибутку.

До основних організаційно-технічних напрямків економії матеріальних ресурсів відносяться: комплекси заходів, пов'язаних з підвищенням наукового рівня нормування й планування матеріалоємності промислової продукції, розробкою й впровадженням технічно обґрунтованих норм і нормативів витрати матеріальних ресурсів; комплекси заходів, пов'язаних із установленням прогресивних пропорцій, що полягають у прискореному розвитку виробництва нових, найбільш ефективних видів сировини й матеріалів, паливно-енергетичних ресурсів.

Матеріально-технічне постачання має своїм завданням пошук найкращої відповіді на пропозицію ринку за мінімальних витрат. Воно покликане не лише забезпечити досягнення певної мети, а й знайти найбільш економічні варіанти.

Дiяльнiсть ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд” регулюється Статутом та чинним законодавством України. Товариство створене для організації i здiйснення систематичної дiяльностi по виконанню робiт i наданню послуг та заняття торгiвлею, а також iнших видiв пiдприємництва, не заборонених чинним законодавством, в тому числi й тих, якi без спецiального дозволу (лiцензiї) не можуть здiйснюватись, з метою одержання прибутку (доходу).

Дохід від реалізації продукції в 2007р. склав 139,6 тис. грн., що на 27,6 тис. грн. (19,8 %) більше, ніж за 2008 р. Обсяг реалізованої продукції також зменшився у 2008р., в порівнянні з попереднім на 22,7 тис. грн. (18%) і склав 93,6 тис. грн. (в 2007р. 116,3 тис. грн.).Витрати на оплату праці збільшилися на 9,4 тис. грн. (44%) у 2008р., в порівнянні з 2007р., і склали 21,4 тис. грн. (2007р. 30,8 тис. грн.), незважаючи на те, що кількість працюючих в 2008р. зменшилась на 4 особи. Це свідчить про досить рівномірну роботу підприємства в 2008 році. Чистий прибуток зменшився у 2008р., в порівнянні з попереднім 2007 р., на 11,6 тис. грн. і склав -2,3 тис. грн. (в 2007р. 9,3 тис. грн.), трбто ми маємо чистий збиток. Це пов’язано із негативним впливом світової фінансової кризи на економіку Україну і діяльність українських підприємств в цілому.

Отже, в цілому можна узагальнити, що розраховані техніко-економічні показники фінансового стану говорять про досить ефективність діяльність об’єкта дослідження - ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд”.

Основні задачі аналізу матеріальних ресурсів на підприємстві ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд” полягають у забезпеченні щоденного дослідження їх надходження, збереження на всіх етапах руху, аналіз та планування норм необхідних запасів, використання матеріальних запасів у виробництві на базі технічно - обґрунтованих норм їх використання. За допомогою аналізу використання матеріальних ресурсів можливим стає своєчасне виявлення матеріальних запасів та їх залишків, які, у подальшому, підлягають реалізації у відповідності з діючим порядком, що і розроблено на підприємствах.

Правильна і раціональна організація матеріальних запасів забезпечується чіткою системою і суворим порядком оформлення операцій, щодо їх руху.

Сума власних обігових коштів ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд” і сума довготермінових джерел формування матеріальних ресурсів – однакова величина, при чому в 2008р. вона більша на 7,1 тис. грн. Загальна величина основних джерел формування запасів в 2008р. виявилася на 7 тис. грн. більшою, ніж в 2007р. і становить 116,6 тис. грн.

У ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд” відмічається надлишок власних обігових коштів, сума якого в 2007р. більша на 15,4 тис. грн., в порівнянні з наступним 2008р.

Надходження матеріалів, запасних частин, палива та малоцінних та швидкозношуваних предметів аналізуються за допомогою таких первинних документів, як акт закупки товарно-матеріальних цінностей, накладна на внутрішнє переміщення матеріалів.

Оскільки основною діяльністю ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд” є виготовлення та реалізація продукції, то питома вага матеріалів у витратах на виготовлення продукції досить велика. ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд” має не досить широку номенклатуру виробничих запасів. Найбільшу їх частку складають матеріали, а найменшу - малоцінні та швидкозношуючі предмети. Це свідчить про те, що матеріали у виробничому процесі підприємства відіграють більшу роль, ніж паливо та запасні частини. Як підсумок, необхідно зазначити, що підприємство з кожним роком все економніше використовує матеріальні запаси.

Аналіз витрат матеріальних запасів показав, що в 2007р. їх сума була більшою на 22,9 тис. грн. (64,5%). Якщо здійснювати аналіз безпосередньо за періодами, необхідно зазначити, що і в 2007р., і в 2003р. спостерігається найбільший розмір понесених матеріальних витрат в ІІІ кварталі, а найменший – на IV квартал.

Проведений аналіз структури витрачених запасів встановив, що найбільша сума матеріальних ресурсів, витрачених на виробництво припадає на будівельні матеріали, питома вага яки становить: в 2007р. 69,9%; в 2008р. 73%. На допоміжні матеріали припадає 11,5% питомої ваги в 2007р. і 16,3% - в 2008р.

Проведений аналіз порівняння показників 2007р. з 2008р. встановив, що відбулося зниження матеріаломісткості за рахунок: зниження суми матеріальних витрат та зміни обсягу продукції в 2008р. Отриманий результат свідчить, що у випуску продукції, найбільший вплив на зміну матеріаломісткості спричинила зміна розміру витрачених матеріальних ресурсів, що й зменшила матеріаломісткість на 0,14, в порівнянні показників 2007р.

Планування запасів ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд” полягає у вирішенні двох основних задач: визначення розміру необхідного запасу, тобто норми запасу; створення системи контролю за фактичним розміром запасу і своєчасним його поповненням, у відповідності зі встановленою нормою.

Для забезпечення ритмічності виробництва ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд”, необхідно мати економічно обґрунтовані запаси матеріальних ресурсів, оскільки їх надлишок сприяє уповільненню обіговості коштів, а нестача здатна порушити безперервність виробничого процесу, викликати простої в роботі обладнання, збільшити собівартість продукції тощо. Ефективне управління матеріальними запасами передбачає аналіз існуючих моделей планування запасів і вибір тієї з них, яка забезпечувала б оптимальне інвестування коштів у виробничі запаси. Тому виникає необхідність визначення того необхідного рівня запасів, який дозволить мінімізувати витрати на їх придбання й утримання.

Вирішення економічних проблем трансформації ринкової економіки можливе шляхом оптимальної перебудови структури управління виробництва і торгівлею та впровадження технологій, які забезпечують інтенсивний розвиток і конкурентоспроможність галузі. Проте цей шлях пов'язаний з великими капітальними затратами, потребує тривалого часу для реалізації такої політики і одержання явних позитивних результатів.

Наступним кроком вдосконалення системи управління запасами є розробка стратегії збуту і дистрибуції.

Нова економічна ситуація ставить перед ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд” ряд задач, що раніше ними не розглядалися. Серед найважливіших задач, що постають перед підприємством в сучасних умовах, можна виділити: підвищення конкурентної боротьби, необхідність випускати упакувальну продукцію відповідно до поточних замовлень покупців, а не з довгостроковими перспективними планами, необхідність оперативного прийняття рішень у складній економічній ситуації, зміцнення зв'язків між постачальниками, виробниками і покупцями.

Для покращення планування запасів як на об’єкті дослідження, так і в на будь-яких українських підприємствах, доцільно використовувати інформаційні технології з управління товарними запасами.

На ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд” створення комп’ютеризованої системи обліку повинне складалася з трьох основних етапів:

- вивчення особливостей господарської діяльності підприємства;

- проектування системи і узгодження проекту;

- впровадження та удосконалення системи.

За допомогою запропонованого програмного продукту 1С:Підприємство на ТОВ „Фірма „Вікторія-Голд” можливо повністю автоматизувати всі ділянки роботи з товарними запасами, починаючи від заключення договорів на їх постачання з контрагентами і їх надходженням, і закінчуючи обліком товарів в грошовому та натуральному виразі та їх відпуском покупцям.

Список литературы 1. Аналіз господарської діяльності промислового підприємства (під ред. Шкарабан М.В.). – К.: Економічна думка, 2008.

2. Аудит и анализ хозяйственной деятельности предприятия / Под ред. Белых Л.П. – М.: Финансы и статистика, 2007.

3. Баканов М.И., Шеремет А.Д. Теория анализа хозяйственной деятельности: Учебник. – 4-е изд., перереаб. и доп. – М.: Финансы и статистика, 2007.

4. Бакурова Е. Запасы: учёт согласно ПБУ. // Бухгалтерия. - №30. – 2005. – С.34.

5. Белов М. И. Как экономить материалы. - М.: Машиностроение, 1982. – 89 с.

6. Бланк І.О. Управління торговельним підприємством. – К.: “Скарби”, 2008.

7. Ватуля Л. П. Моделі управління запасами: Посібник до курсу "Логістика та АСУВ" / Харківська держ. академія залізничного транспорту. – Х., 2007. – 62с.

8. Волков И.М., Грачева М.В. Проектный анализ: Учебник для вузов. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 2000. – 423с.

9. Глогусь Олена. Логістика: Навч. посібник для студ. екон. спец. / Інститут змісту і методів навчання; Тернопільська академія народного господарства. – Тернопіль : Економічна думка, 2008. – 166с.

10. Голиков Е. А. Организация нормирования расхода материалов. - М.: Экономика, 1977. – 144 с.

11. Голов С., Єфименко В.І. Фінансовий та управлінський облік. – К.: ТОВ “Автоінтерсервес” 2000. – 544с.

12. Голов С.Ф., Костюченко В.М., Кравченко І.Ю., Ямборко Г.А. Фінансовий облік: Підручник. – К.: Лібра, 2005. – 976 с.

13. Гурч Людмила Миколаївна. Логістика: навч. посіб. для студ. ВНЗ / Міжрегіональна академія управління персоналом. – К. : Персонал, 2008. – 555с.

14. Дембинский Н.В. Экономический анализ деятельности предприятий. – Минск: Высшая школа, 2007. - 250с.

15. Евдокимов Д. К., Покараев Г. М. Нормирование материальных ресурсов: Словарь-справочник. – М.: Экономика, 1988. – 421 с.

16. Економіка виробничого підприємства: Навч. посібник / Й.М. Петрович, О.І. Будіщева, І.Г. Устінова та ін.; За заг. ред. Й.М. Петровича. – 3 - тє вид., випр. – К.: Т-во „Знання” 2002. – 405с.

17. Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т.2 / Редкол.: С. В. Мочерний та ін. – К.: Академія,2004 – 848 с.

18. Економічний аналіз /За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: ПП "Рута", 2003.

19. Иохин В. Я. Экономическая теория: введение в рынок и микроэкономический анализ: Учебник. – М.: ИНФРА, 1997. – 512 с.

20. Івахненко В.М. Курс економічного аналізу: Навч. посіб. – К.: Знання-Прес, 2005.

21. Кальченко Альбіна Георгіївна, Кривещенко Вікторія Віталіївна. Логістика: навч. посіб. / Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. – К. : КНЕУ, 2006. – 472с.

22. Качала Тамара Миколаївна, Карпова Ольга Михайлівна. Логістика: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.. – Черкаси : ЧДТУ, 2003. – 135с.

23. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств.-К.: Знання, 2005.

24. Кравченко Н.И. Анализ хозяйственной деятельности в торговле. – М.: Финансы и статистика, 2004.

25. Краткий курс экономики предприятия. Пер. с нем. / Под ред. Ушаковой Н.Н. – К.: КГТЭУ, 2008.

26. Крикавський Євген В. Логістика підприємства: Навч. посібник для студ. екон. спец.. – Львів : Вид-во ДУ "Львівська політехніка", 2006. – 160с.

27. Крикавський Євген, Гринів Наталія, Таранський Ігор. Логістика та розвиток організації / Державний ун-т "Львівська політехніка". – Л., 2004. – 149с.

28. Крикавський Євген, Чухрай Наталія. Промисловий маркетинг і логістика: Навч. посіб. для студ. екон. спец. / Державний ун-т "Львівська політехніка". – Л., 2008. – 306с.

29. Ларіна Рена Ренатівна. Логістика: Навч. посіб. / Донецький держ. ун-т управління. – Донецьк : ДонДУУ, 2006. – 277с.

30. Логистика: Учебное пособие / Под ред. Проф. Б. А.Аникина. - М.: ИНФРА-М., 2000.

31. Логістика: Конспекти лекцій з курсу / Укоопспілка; Львівська комерційна академія / І.П. Міщук (уклад.). – Л. : Видавництво Львівської комерційної академії, 2005. – 96с.

32. Лукьянец Т. И. Экономия материальных ресурсов: Популярный справочник. – К.: Политиздат Украины, 1986. – 356 с.

33. Мазаракі А.А., Лігоненко Л.О., Ушакова Н.М. Економіка торговельного підприємства. – К.: КДТЕУ, 2006.

34. Маркетинг та логістика в системі менеджменту=Marketing and Logistics in the System of Management: Матеріали ІІ-ої міжнар. наук.-практ. конф., Львів, 22- 24 жовтня 1995 р. / Державний ун-т "Львівська політехніка" – Л., 2005. – 235с.

35. Мних Є.В Економічний аналіз: Підручник. – К.: Центр навчальної літератури, 2003. – 412 с.

36. Морозова И. Учёт поступления товаров в оптовой торговле. // Бухгалтерия. - №42. – 2000. – С.47.

37. Москвітіна Т. Д. Торговельна логістика: навч. посібник / Київський національний торговельно- економічний ун-т. – К., 2007. – 161c.

38. Назарбаєва И., Шаповал О. Бухгалтерський учёт: на пути от старого к новому. // Бухгалтерия. - №4. – 2007. – С.43.

39. Окландер Михайло Анатолійович. Логістика: підручник для студ. вищих навч. закл. / Одеський держ. економічний ун-т. – К. : Центр учбової літератури, 2008. – 346c.

40. Оптимізація виробничих запасів як один із напрямків управління витратами Скригун Н., Цимбалюк Л. // Економіка підприємств – 2003. – №2. – С. 39-41.

41. Основи теорії систем і системний аналіз: Метод. вказівки для студ. I-II курсів спец. 7.050201 "Менеджмент організацій", 8.050206 "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності", 7.050208 "Логістика" / Національний авіаційний ун-т / Геннадій Миколайович Юн (уклад.), Крістіна Валеріївна Кабаніхіна (уклад.). – К. : НАУ, 2002.

42. Основы экономической теории: Учеб. пособие / В. Л. Клюня, М. Л. Зеленкевич, Н. В. Черченко и др.; под ред. В. Л. Клюни. – Мн.: Экоперспектива, 1997. – 336 с.

43. Особливості бухгалтерського обліку в торгівлі. / за ред. Бутинця Ф.Ф. та Малюги Н.М. – Житомир: Вища школа, 2005.

44. Попович П. Я. Економічний аналіз діяльності суб'єктів господарювання: Підручник. – Тернопіль:Економічна думка, 2001. – 454 с.

45. Попович П.Я. Економічний аналіз та аудит на підприємстві. – Снятин: Фірма “ПрутПринт”, 2007.

46. Прыкин Б.В. Экономический анализ предприятия: Учебник для вузов. – М.: ЮНИТИ – ДАНА, 2000.

47. Пушкар М. С. Фінансовий облік: Підручник. – Тернопіль: Карт-бланш, 2002. – 628 с.

48. Румянцев А. М., Яковенко Е. Г., Акаев С. И. Инструментарий экономической науки и практики.М.: Знание, 1985. – 276 с.

49. Савицкая Г.В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия: 2-е изд., перераб. и доп. – Мн.: ИП «Экоперспектива», 2008.

50. Савчук В.П. Финансовый менеджмент предприятий. - К.: Максимум, 2001. – 600 с.

51. Самсонов Н.Ф. Финансовый менеджмент: Учеб. для вузов / Н.Ф. Самсон, Н.П. Баранникова, А.А. Володин и др.; Под ред. проф. Н. Ф. Самсонова. - М., Финансы: ЮНИТИ, 1999. - 626 с.

52. Сироткин В. Б., Фінансовий менеджмент компаній. – Спб.: 2001.

53. Сладкевич В.П. Мотивационный менеджмент. – К.: МАУП, 2005. – 166 с.

54. Сладкевич В.П., Чернявский А.Д. Современный менеджмент (в схемах). – К.: МАУП, 2005. – 152 с.

55. Смирнов Ігор Георгійович. Логістика: просторово-територіальний вимір / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. – К. : ВГЛ "Обрії", 2004. – 335с.

56. Смолка Анатолій Олексійович. Логістика: навч.-метод. посібник для студ. спец. "Менеджмент організацій" та "Економіка підприємства" / Державна академія житлово-комунального господарства. – К. : ДАЖКГ, 2008. – 148с.

57. Сопко В., Завгородній В. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник. К.: КНЕУ, 2000. – 260с.

58. Таньков Костянтин Миколайович, Тридід Олександр Миколайович, Колодизєва Тетяна Олександрівна. Виробнича логістика: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Харківський держ. економічний ун-т. – Х. : ВД "ІНЖЕК", 2004. – 352с.

59. Торговельна логістика: Метод. вказівки, ситуаційні завдання та плани практ. і семінар. занять з курсу ОКР "спеціаліст" та "магістр" напряму "Торгівля" / Укоопспілка ; Львівська комерційна академія / І.П. Міщук (уклад.), В.В. Ткач (уклад.) – Л. : Видавництво Львівівської комерційної академії, 2007. – 112с.

60. Шеремет А.Д., Сайфулин Р.С. Методика финансового анализа. – М.: Финансы и статистика, 2005.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
690
Скачать бесплатно 20288.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.