У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Формування інтересу до фізичних вправ у дітей молодшого дошкільного віку у процесі проведення сюжетних занять з фізичної культури
Количество страниц 48
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20327.doc 
Содержание ВСТУП 3

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФОРМУВАННЯ У ДІТЕЙ ІНТЕРЕСУ ДО ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ НА ЗАНЯТТЯХ 5

1.1. ЗНАЧЕННЯ ФІЗИЧНИХ ВПРАВ ДЛЯ РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ ДИТИНИ 5

1.2. ХАРАКТЕРИСТИКА СЮЖЕТНИХ ЗАНЯТЬ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ 10

1.3. МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ З ДІТЬМИ МОЛОДШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ 16

ВИСНОВКИ ДО ПЕРШОГО РОЗДІЛУ 24

РОЗДІЛ 2. ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНО-ДОСЛІДНА РОБОТА З ФОРМУВАННЯ ІНТЕРЕСУ ДО ФІЗИЧНИХ ВПРАВ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ НА ЗАНЯТТЯХ 26

2.1 СТАН ОРГАНІЗАЦІЇ ЗАНЯТЬ З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ З ДІТЬМИ МОЛОДШОЇ ГРУПИ 26

2.2 ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ІНТЕРЕСУ ДО ФІЗИЧНИХ ВПРАВ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В ПРОЦЕСІ ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ 31

2.3. ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ РОБОТИ З ФОРМУВАННЯ У ДІТЕЙ МОЛОДШОГО ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ, ІНТЕРЕСУ ДО ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ 35

ВИСНОВКИ ДО ДРУГОГО РОЗДІЛУ 39

ВИСНОВОК 41

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА 44

ДОДАТКИ 48





Основою всебічного розвитку дитини дошкільного віку є її повноцінний фізичний розвиток. Зміцнення здоров'я, удосконалення роботи всіх фізіологічних систем організму дитини, набуття нею рухового досвіду забезпечується розмаїттям форм роботи з фізичного виховання, в яких реалізується її основна потреба в рухах.

Загальні положення про значення рухової активності в процесі фізичного виховання дітей дошкільного віку розгядаються в роботах О.І. Бикової, О.Л. Богініч, Є.С. Вільчковського, Н.Ф. Денисенко, Т.І. Дмитренко, Т.Ю. Логвінової, Т.І. Осокіної, Д.В. Хухлаєвої та ін.

Формування інтересу до занять фізичної культури є надзвичайно важливим для розвитку дошкільнят. Загальноприйнято, що в навчанні треба спиратися на наявні у дітей інтереси.

Фізичне виховання у навчально-виховному процесі дошкільнят, як складова частина загальної системи освіти, має закласти основи забезпечення та розвитку фізичного і морального здоров’я, комплексного підходу до формування розумових і фізичних якостей особистості, вдосконалення фізичної та психологічної підготовки до активного життя і професійної діяльності на принципах індивідуального підходу, пріоритету оздоровчої спрямованості, широкого використання різноманітних засобів і форм фізичного удосконалення, безперервності цього процесу тощо.

Основи фізичної культури закладаються ще в дошкільному віці з урахуванням анатомо-фізіологічних періодів виховання і розвитку фізичних якостей, спрямованих на вирішення виховних, освітніх та оздоровчих завдань з фізичної культури.

Зважаючи на це нами було обрано тему дослідження: «Формування інтересу до фізичних вправ у дітей молодшого дошкільного віку у процесі проведення сюжетних занять з фізичної культури».

Об’єкт дослідження ? фізичне виховання дітей молодшого дошкільного віку.

Предмет дослідження – процес формування інтересу до фізичних вправ у дітей молодшого дошкільного віку під час проведення занять з фізичної культури.

Мета дослідження – виявити ефективність сюжетних занять з фізичної культури для виховання у молодших дошкільників інтересу до фізичних вправ.

Відповідно до поставленої мети у роботі розв’язували такі завдання:

? на основі аналізу психолого-педагогічних досліджень розкрити значення фізичних вправ для розвитку дитини, формування у неї інтересу до рухової діяльності;

? охарактеризувати зміст та методику проведення сюжетних занять фізичної культури з дітьми молодшого дошкільного віку;

? розробити та апробувати комплекс сюжетних занять з фізичної культури для дітей молодшого дошкільного віку;

? розробити педагогічні рекомендації щодо формування у дітей молодшого дошкільного віку інтересу до фізичних вправ.

Поставлені завдання реалізовували за допомогою таких методів дослідження: теоретичний аналіз літературних джерел з проблем фізичного виховання, виховання інтересу до фізичних вправ; соціологічні методи дослідження; анкетування, бесіди, педагогічний експеримент, педагогічне спостереження, методики оцінки рівня фізичного розвитку та фізичної підготовленості; методи математичної статистики.

Структура роботи. Робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків.





Аналіз літературних джерел дозволяє зробити висновки, що питанню про сюжетно-рольову гру, її значенню для всебічного розвитку особистості і для удосконалення рухових навичок і вмінь приділялася велика увага. На думку багатьох науковців, рухлива гра визначається як один із основних засобів і методів фізичного виховання. Цінність її полягає у тому, що сюжетно-рольова гра викликає позитивні емоції, задоволення, життєрадісність, активність, позитивно впливає на нервову систему.

Низький рівень рухової активності викликає відхилення у фізичному розвитку дітей і вони часто набувають зайвої ваги, стають інертними, у них знижується опір до простудних та інфекційних захворювань, про що свідчать дослідження Е.С.Вільчковського, Т.І.Дмитренко, М.О.Рунової, В.І.Телінчі, та ін. Недопустима і надмірно висока рухова активність дітей, вона повинна мати свої межі для кожної вікової групи. За даними досліджень С.В.Хрущова для кожного вікового періоду існує оптимум або вікова норма рухової активності. Якщо у дитини кількість вправ не досягає меж оптимума (гіпокінезія), то відбувається затримка росту і розвитку, а також пониження функціональних і адаптивних можливостей організму.

Руховий дефіцит викликає у дітей більш виражені функціональні порушення з боку різних органів і систем, ніж у дорослих. У розвиткові скелетної мускулатури виявляється пониження її сили і працездатності, у дітей виникають різноманітні порушення у поставі, викривлення хребта, сплющення стопи — все це призводить до затримки моторного розвитку (швидкості, спритності, координації рухів, витривалості, гнучкості і сили). Довготривале, одноманітне статичне напруження м'язів під час різноманітних занять у дитячому садку приводить до їх перевтоми. Негативний вплив статичного положення на серцево-судинну і нервову систему сприяє виникненню у дітей вегетативно-судинної дистонії та нервово-психічної неврівноваженості. За рахунок рухового дефіциту у дітей в 3-5 разів вище захворюваність респираторними інфекціями, ніж у їх однолітків, які мають рівень рухової активності, що відповідає нормі.

Ми створили корекційну програму, яку втілювали протягом 2 місяців у дошкільних навчальних закладах №428 та № 45 м. Києва.

Порівнюючи результати по кожній із повторно проведених методик, ми бачимо, що ефективність проведення корекційно-розвивальної програми щодо розвитку інтересу до фізичних вправ у дітей молодшого дошкільного віку у процесі проведення сюжетних занять з фізичної культури у середньому складає 75 %, що є надзвичайно граним показником впливу корекційно-розвивальних вправ на пізнавальну сферу дошкільників.

Цілеспрямована педагогічна робота з фізичного виховання у дошкільному закладі передбачає вирішення оздоровчих, виховних та освітніх завдань. Все це органічно пов'язане з активною руховою діяльністю дітей дошкільного віку. Щоденне використання фізичних вправ сприяє певному задоволенню потреб дітей в руховій діяльності (Н.М.Лєдовська, Д.М.Шептицький та ін.) та є одним із шляхів підвищення ефективності оволодіння різноманітними рухами.

Необхідно також зазначити, що ігровий характер вправ знімає напругу, яка проявляється у процесі виконання рухів, сприяє більш старанному їх виконанню, приваблює дітей і викликає у них позитивні емоції. А на фоні позитивних емоцій умовно-рефлекторні зв'язки, що лежать в основі оволодіння дітьми руховими діями, утворюються значно легше та швидше. Міцність цим зв'язкам надають яскраві, позитивні емоціональні переживання.

Таким чином, застосування ігрових вправ у процесі навчання, роблять його більш привабливим, радісним, сприяють швидкому засвоєнню учбового матеріалу, дозволяють послабити негативний вплив на проявлення таких вікових особливостей дітей: мимовільність усіх психічних процесів, нестійкість уваги, швидку втомлюваність.

Широке застосування ігрового методу у методиці проведення занять з фізичної культури сприятиме не лише підвищенню зацікавленості дітей у процесі навчання, розвитку їх самостійності, підвищенню якості формування рухових навичок та вмінь з основних рухів, але й служитиме, в першу чергу, методом підвищення рухової активності дітей на заняттях з фізичної культури.

Сюжетно–рольові ігри створюються самими дітьми. Вони розрізняються:

? по змісту (відображення побуту, праця дорослих, громадське життя);

? по організації, кількості учасників (індивідуальні, групові,

? колективні);

? по виду (ігри, сюжет яких придумують самі діти,

? ігри-драматизації – розігрування казок і оповідань).

Предметно-ігрове середовище передбачає: підбір і розміщення іграшок (деталізованих та умовних), ігрових модулів, макетів, предметів-замісників, різних атрибутів з урахуванням особливостей розвитку ігрової діяльності в різні вікові періоди дошкільного дитинства та формування у дітей тих чи інших дій з цими ігровими матеріалами.

З приводу спрямування дитячих ігор у педагогічному світі точилася вже не одна дискусія. Думки при цьому розділилися на дві групи.

Одні стверджують, що гра — це самостійна діяльність дитини і не має порушуватися втручанням дорослих, яке перешкоджає вільному розвиткові малюка та обмежує його творчу активність.
Список литературы 1. Базовий компонент дошкільної освіти в Україні / АПН України. — К.: Ред. журналу "Дошкільне виховання", 1999. — 62с.

2. Державна національна програма "Освіта". /Україна XXI століття/. — К.: Райдуга, 1994.

3. Закон України "Про дошкільну освіту" — К. : Редакція журналу "Дошкільне виховання", 2001. — 56с.

4. Закон України "Про освіту" //Освіта. — 1991. — 25 червня.

5. Закон України "Про охорону дитинства". — К. : Редакція журналу "Дошкільне виховання", 2001. — 56с.

6. Концепція дошкільного виховання в Україні (проект). - К.: Освіта, 1993.

7. Алябьева М.Н. Роль физической культури в предупреждении острых распираторных вирусны инфекций у дошкольников. — К.: Здоровье, 1984.

8. Амонашвили Ш.А. Единство цели. — М.: Просвещение, 1987.

9. Аркин Е.А. Ребенок в дошкольные годы / Под ред. А.В. Запорожца и В.В. Давидова. — М.: Просвещение, 1967.

10. Артемова Л. В. Театр і гра. Вдома, у дитячому садку, в школі. — К. : ТОВ "Томіріс", 2002. — 292с.

11. Богина Т.Л., Терехова Н.Т. Режим дня в детском саду. - М.: Просвещение, 1987.

12. Богуславская З.М. Учебная деятельность детей дошкольного возраста. //Психология личности и деятельности дошкольника /Под ред. А.В. Запорожца и Д.Б. Зльконина. М.: Просвещение, 1965.

13. Бойко В. Котилася торба. — К., 1989.

14. Бурова А. Фізична культура в дошкільному віці / А. Бурова // Дитячий садок. — 2006. — № 1. — С. 10.

15. Вавилова Е.Н. Развивайте у дошкольников ловкость, силу и выносливость. — М.: Просвещение, 1981.

16. Вильчковский Е.С. Рухливі ігри в дитячому садку — К.: Рад.школа, 1983.

17. Вильчковский Е. С. Физическое воспитание дошкольников в семье. — К.: Рад. школа, 1987.

18. Вільчковський Е. С., Курок О. І. Теорія і методика фізичного виховання дітей дошкільного віку: Навч. посіб. - 2-ге вид., перероб. та доп. - Суми: ВТД «Університетська книга», 2008. - 428 с.

19. Вільшенко Я. Коник Стрибунець: Сценічна гра для дітей в одній дії. — Львів : Світ Дитини, 1922. — 28с.

20. Воробей Г.В. Народні ігри та забави. — К., 1995.

21. Выготский Л.С. Обучение и развитие в дошкольном возрасте. В кн.: Избранные психологические исследования. — М., 1956.

22. Жолдак Б. Казкарик, або Казковий конструктор: пізнавальна гра в казки, а також помічник, як їх вигадувати, складений для дітей і, особливо їхніх батьків, які свого часу такої гри не мали, а лише тепер здобули / Н. Пастушенко (худож.). — К. : Грані-Т, 2008. — 48с.

23. Запорожець О.В. Психология восприятия сказки ребенком-дошкольником // Дошкольное воспитание. – 1948. - № 9.

24. Завадович Н. Р., Завадович Р. Л., Сахарук Є. Г. Фізичне виховання дошкільнят: Навч. посібник / Волинський держ. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк : Надстир'я, 1997. — 167с.

25. Здоров'я та фізична культура для дошкільників: добірка статей // Здоров'я та фізична культура. — 2007. — № 12. — Вкл. — С. 1-8.

26. Кольцова М.М. Двигательная активность и развитие функций мозга у ребенка. – М.: Просвещение, 1973.

27. Поніманська Т. І. Дошкільна педагогіка: Навч. посіб.. — К. : Академвидав, 2004. — 456с.

28. Разом до гармонії: розвиток дитини раннього віку. Методичний посібник / Авт.-упорядн.: І.В.Братусь, Н.В.Кошечко, О.Л.Нагула; За заг. ред. І.Д.Звєрєвої. - К.; Кобза, 2004. - 160 с.

29. Роль гри у фізичному та інтелектуальному розвитку дитини / В.Ф. Шептицький // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. — 2004. — N 5. — С. 72-75.

30. Рубинштейн С.Л. Основы общей психологии. – М.: Просвещение, 1940. - 344 с.

31. Спортивний стиль життя та його значення для гармонійного розвитку особистості дошкільника / Н.Є. Пангелова // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. — 2005. — N 10. — С. 114-116.

32. Богініч О.Л., Біленька Г.В. Природа і рух Посібник для батьків дошкільнят та соціальних педагогів.- К.: Кобза, 2003.-192с.

33. Глазырина Л.Д., Овсянкин В.А. Методика физического воспитания детей дошкольного возраста.- М.-1999

34. Хрестоматія з історії дошкільної педагогіки: Навч. посібник для студ. пед. навч. закл. спец. "Дошкільне виховання" / З. Н. Борисова (заг.ред.), З. Н. Борисова (упоряд.), В. У. Кузьменко (упоряд.). — К. : Вища школа, 2004. — 512с.

35. Богініч О.Л. Педагогічні умови підвищення рухової активності дітей 4-5 років на заняттях з фізичної культури: Автореферат, дисс… К. Пед. Наук. – К., 1997-с

36. Литвин Я.С. Сюжетні ігри та імітаційні вправи для дітей.-К.: Здоров’я 1980-с.

37. Маслов В.П. Шляхи підвищення інтересу до занять з фізичної культури у старших дошкільників// шляхи вдосконалення фізичного виховання дітей дошкільного віку.- К., - 1992 – с

38. Сюжетні заняття з фізичної культури з дітьми дошкільного віку: Методичні вказівки до проведення занять з фізичної культури/ Укр.: Вільчковський Е.С., Біленька Г.В., Богініч О.Л. – К.: ІЗММ, 1996.-76.С.

39. Дмитренко Т.І. Руховий режим у дитячому садочку.-К.: рад. Школа, 1980.

40. Богініч О.Л. Фізичне виховання дітей дошкільного віку засобами гри. Навчально-методичний посібник.-К.: СП «ЧИП», 2001.

41. Шейко М.К. посібник Рухливі ігри дошкільників.- Рад. Школа-1972.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
322
Скачать бесплатно 20327.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.