У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Організація переміщення товарів під митним контролем (на прикладі підприємства)
Количество страниц 98
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20388.doc 
Содержание ВСТУП 3

РОЗДІЛ І. СУТНІСТЬ І НЕОБХІДНІСТЬ ДОКУМЕНТАЦІЙНОГО ОФОРМЛЕННЯ ПЕРЕМІЩЕННЯ ТОВАРІВ ЧЕРЕЗ КОРДОН 8

1.1 Загальні характеристики митної служби 8

1.2 Загальні характеристики правил переміщення товарів та інших предметів через митний кордон 15

1.3. Митне оформлення вантажів 25

РОЗДІЛ ІІ. КОМПЛЕКСНИЙ АНАЛІЗ ДОКУМЕНТАЦІЙНОГО ОФОРМЛЕННЯ 32

2.1. Перелік документів, що надаються при митному оформленні товарів 32

2.2. Технологія оформлення декларації - зобов’язання 42

2.3.Типові процедури оформлення вантажів під митним контролем 44

2.4. Аналіз зовнішньоекономічної діяльності приватного підприємства «Селтек» 48

РОЗДІЛ ІІІ. ОСНОВНІ НАПРЯМКИ УДОСКОНАЛЕННЯ ДОКУМЕНТАЦІЙНОГО ОФОРМЛЕННЯ ПЕРЕМІЩЕННЯ ВАНТАЖІВ ЧЕРЕЗ КОНТРОЛЬ 71

3.1. Удосконалення процедури митного оформлення товарів для запобігання контрабанди 71

3.2. Вдосконалення роботи з персоналом митної служби України, як важлива складова документаційного оформлення 77

3.3. Удосконалення контролю за доставкою в митниці призначені для переміщення товари через митний кордон України 88

3.4. Удосконалення здійснення і оформлення зовнішньоекономічних операцій підприємства 93

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ 96

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 101

ДОДАТКИ 105




Під зовнішньоекономічною діяльністю розуміють сукупність напрямків, форм і методів торгово-економічного, науково-технічного співробітництва, а також кредитних і валютно-фінансових відносин даної країни з іноземними державами з метою ефективного використання переваг міжнародного поділу праці. Торгово-економічні відносини охоплюють торгівлю й послуги.

Керування зовнішньоекономічною діяльністю - це системний вплив на об'єкт - виробничі структури, фірми, організації, колективи людей для забезпечення їхньої життєздатності, погодженості в роботі й досягнення кінцевого результату. Важливим елементом керування зовнішньоекономічною діяльністю є цілеспрямованість, що виступає як передбачення результатів управлінської діяльності.

На підприємствах, які займаються експортом і імпортом товарів, зовнішньоторговельні функції керування будуються в основному у двох формах: як частина структури - зовнішньоекономічний відділ і як відносно самостійна організація - зовнішньоторговельна фірма.

У справжніх умовах підприємства повинні не тільки зберегти свій потенціал, якість і асортименти товарів на досягнутому рівні, але й удосконалити експорт і імпорт товарів. У цей час, коли збут і закупівлі продукції ускладнюються, підприємства прагнуть справлятися із цим власними зусиллями. Економічну політику в сфері експорту й імпорту товарів проводить зовнішньоекономічний відділ, головна роль у якому належить службі маркетингу.

Митна система України – це ефективний інструмент економічної політики держави, метою якої є захист інтересів України та її громадян.

Сучасна структура митної служби України включає центральний апарат, що здійснює загальне керівництво, 10 регіональних митниць, 46 митниць, 187 митних постів, 12 спеціалізованих митних установ та організацій.

Адже, для здійснення зовнішньоекономічної операції суб’єктові зовнішньоекономічної діяльності слід насамперед пройти процедуру отримання дозвільних документів від певних державних органів, висновки яких є підставою для одержання права на здійснення експорту (імпорту), наприклад: ліцензії, картки реєстрації-обліку контакту тощо.

Систему державного контролю побудовано таким чином, що дозвільні документи, видані на вантажі, що перетинають митний кордон України, мають надаватися на момент митного оформлення і є водночас підставою для його завершення.

Актуальність теми. Дослідження в галузі державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в цей час здобувають особливої актуальності. У цій сфері важливі як нові теоретичні результати, так і узагальнення вже наявного досвіду.

Економічна криза, у якій в теперішній час знаходиться Україна, вимагає ефективного застосування заходів зовнішньоекономічної політики для підвищення рівня економічного зростання країни. Однак на цьому етапі спостерігається зменшення експортних постачань готової продукції, збільшення обсягів сировини й напівфабрикатів, що вивозяться за рубіж і т.д. При цьому спостерігається збільшення обсягів інвестицій, що характеризує тенденцію до поліпшення інвестиційного клімату в країні.

Також, у магістерський роботі буде розглянута питання аналізу зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Здійснення ринкової трансформації національної економіки передбачає розв’язання важливих господарських завдань. Серед останніх суттєве місце посідає розвиток зовнішньоекономічного сектора нашої країни. Його оптимізація та ефективне функціонування є одним із головних напрямів стабілізації економіки України. Досягнення цієї мети можливе, зокрема, при використанні сучасних методів управління зовнішньоекономічною діяльністю на рівні окремих господарських одиниць.

Для останнього десятиліття характерним є підвищення інтересу дослідників до історії митної справи. У працях українських і російських учених розглядаються питання становлення основ митної справи у давні часи на території Київської Русі, розвитку митного законодавства в Російській імперії, функціонування радянської митної системи. Серед українських учених, які нині розробляють проблему історичного розвитку митної справи в Україні варто назвати Л.В. Деркача, С.В. Ківалова, А.В. Кольбенка, А.П. Павлова, К.К. Сандровського. Незважаючи на те, що у вітчизняній юридичній літературі вже є досвід щодо створення історико-правових праць, присвячених історії митної справи в Україні в цілому, проблеми становлення і розвитку митних систем регіонального рівня належної уваги з боку вчених-істориків права ще не одержали. Відсутні дослідження, присвячені історичному розвитку митної справи на території Півдня України, у тому числі Миколаївщини. Тим часом у зв’язку з посиленням ролі регіональної митної політики висвітлення особливостей розвитку митної політики в окремих регіонах, у тому числі південного регіону України, набуває особливої актуальності. Таким чином, актуальність теми дипломної роботи обумовлена також її недослідженістю.

Мета роботи – розробити науково-теоретичні, методичні та практичні підходи дослідження зовнішньоекономічної діяльності підприємства та обґрунтувати рекомендації до підвищення ефективності управління зовнішньоекономічною діяльністю вітчизняних підприємств.

Завдання роботи:

- з’ясувати сутність та необхідність документального оформлення переміщення товарів через кордон;

- специфіку зовнішньоекономічної діяльності;

- визначити підходи до планування і організації зовнішньоекономічної діяльності підприємства;

- охарактеризувати діяльність базового підприємства; провести оцінку зовнішньоекономічної діяльності підприємства;

- оцінити ефективність зовнішньоекономічної діяльності підприємства;

- окреслити перспективи діяльності підприємства на зарубіжному ринку.

Предметом дослідження є комплекс теоретичних та практичних питань, які обумовлені зовнішньоекономічною діяльністю підприємства.

Об'єктом дослідження є ПП «Селтек», та його діяльність на зовнішньому ринку протягом 2006 – 2008 рр..

ПП "Селтек" за своєю організаційно-правовою формою є приватним підприємством.

Предметом діяльності підприємства є імпорт та експорт антено-фідерного обладнання за межі країни, а саме експорт до Польщі, Австрії та Чехії, а імпорт товару йде з Греції.

Товариство діє на базі власності Засновників.

Підприємство володіє значним інтелектуальним потенціалом, має дружні, тісні стосунки з партнерами, оснащене сучасними інформаційними засобами діяльності і управління, облік і управління діяльністю здійснюються при допомозі комп'ютерної мережі.

Реквізити та довідкова інформація про ПП „Селтек” наведена в нижчеподаних таблицях.

Ідентифікаційні реквізити, місцезнаходження та засоби зв'язку

Повне найменування Приватне підприємство "Селтек"

Скорочене найменування ПП "Селтек"

Організаційно-правова форма Приватне підприємство (код 10)

Код за ЄДРПОУ 32307463

Код території за КОАТУУ 8038000000

Територія (область) Київ

Міжміський код та телефон (факс) (044) 528-88-62 факс



Інформація про державну реєстрацію

Номер свідоцтва 02241

Дата видачі 07.06.2003

Орган, що видав свідоцтво Оболонська державна районна адміністрація

Зареєстрований статутний капітал (грн.) 50 000.00



Таблиця 3

Інформація про основну продукцію ПП „Селтек”

Показники Найменування продукції (виду продукції) 2006 рік 2007 рік 2008 рік

Обсяг продажу у грошовому виразі (у діючих цінах) (тис. грн.) Антенно-фідерне обладнання та кабельна продукція 71816,4 86346,9 47 136,4

Чистий дохід (виручка) від реалізації за звітний період (тис.грн.) 59847,0 71955,7 39281,5



Трудовий колектив підприємства складається з 6 осіб, які зайняті в діяльності на основі трудового договору.

Організаційна структура підприємства є лінійно-функціональною.

Організаційна структура постійно вдосконалюється, все більше пристосовується до ринкових умов господарювання. В зв'язку з цим в перспективі все більше приділятиметься уваги управлінню маркетингом, що включає в себе не тільки прогноз розвитку ринку, але і можливість впливати на майбутнє.

Структура дипломної роботи наступна:

- зміст;

- вступ;

- основна частина, яка складається з трьох розділів;

- висновки;

- література;

- додатки.

При написанні роботи використовувались Закони України та інші нормативні акти, зокрема, положення (стандарти) бухгалтерського обліку, підручники, монографії, періодичні видання, аналітичні статті з бухгалтерського обліку та аудиту, внутрішні документи підприємства тощо.




Митна система України – це ефективний інструмент економічної політики держави, метою якої є захист інтересів України та її громадян.

Сучасна структура митної служби України включає центральний апарат, що здійснює загальне керівництво, 10 регіональних митниць, 46 митниць, 187 митних постів, 12 спеціалізованих митних установ та організацій.

Адже, для здійснення зовнішньоекономічної операції суб’єктові зовнішньоекономічної діяльності слід насамперед пройти процедуру отримання дозвільних документів від певних державних органів, висновки яких є підставою для одержання права на здійснення експорту (імпорту), наприклад: ліцензії, картки реєстрації-обліку контакту тощо.

Систему державного контролю побудовано таким чином, що дозвільні документи, видані на вантажі, що перетинають митний кордон України, мають надаватися на момент митного оформлення і є водночас підставою для його завершення.

Декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Умови та порядок застосування форм декларування, перелік відомостей, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення, визначаються Кабінетом Міністрів України, а порядок заповнення митних декларацій та інших документів, що застосовуються під час митного оформлення товарів і транспортних засобів, встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.

Митний контроль і митне оформлення товарів і транспортних засобів здійснюються за такими етапами.

1. Прийняття вантажної митної декларації (ВМД) до оформлення.

2. Митний огляд.

3. Нарахування й стягнення збору за митне оформлення товарів та інших предметів у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, що зберігають такі товари та інші предмети, чи поза робочим часом, установленим для митного органу.

Для аналізу зовнішньоекономічної діяльності було обрано приватне підприємство «Селтек» в період 2006 – 2008 років.

Предметом діяльності підприємства є імпорт та експорт антено - фідерного обладнання за межі країни, а саме експорт до Польщі, Австрії та Чехії, а імпорт товару йде з Греції.

Відповідно до поставлених завдань методика аналізу фінансово-господарського стану складається з двох частин:

- аналізу фінансового стану;

- аналізу зовнішньоекономічної діяльності.

При аналізу майна підприємства, отримані розрахунки свідчать, що підприємство станом на кінець 2008 року має загальну вартість майна у розмірі 12981,6 тис.грн. За останні 2 роки спостерігається його зменшення на 8923,8 тис.грн. порівняно з 2007 роком. На кінець періоду, який досліджується 98,25% загальної вартості майна займають оборотні активи.

Так, якщо у 2006 році частка коштів у розрахунках складала 42,0%, то у 2006 році – 1,1% , а у 2008 році - 8,8%. Такі зміни свідчать про покращення роботи бухгалтерської, фінансової, юридичної служб підприємства і призводять до збільшення наявних грошових активів, спрямованих на погашення поточних зобов’язань за розрахунками, збільшення обсягів господарської діяльності.

За останні два роки вартісний обсяг реалізації скоротився на 20565,5 тис.грн. порівняно з 2006 роком. Зниження вартості реалізованої продукції протягом 2007 року становило 32674,2 тис.грн. Такий «спад» пов’язаний, головним чином, зі скороченням фізичного обсягу реалізації продукції та собівартості продукції підприємства.

Загалом роботу підприємства протягом 2006 – 2008 років слід оцінити негативно, адже результатом його ефективної діяльності повинно бути забезпечення прибутковості. Фінансовий стан підприємства значною мірою залежить від доцільності вкладення фінансових ресурсів в активи. Загальна вартість майна у 2008 році порівняно з 2006 році збільшилась на 2844,7 тис.грн., а в порівнянні з 2007 роком спостерігається зниження вартості капіталу на 8923,8 тис. грн.

По відношенню до позикового капіталу спостерігається протилежна тенденція. Так, за період, що аналізується вартість позикових ресурсів у 2008 році в порівнянні з 2006 роком зменшилась на 2560,6 тис. грн., та у 2007 році зросла на 9636,2 тис. грн.

Позитивним явищем на підприємстві є зростання середньорічної вартості оборотних активів в 2008 році проти 2006 року на 9847,9 тис. грн., проти 2007 року на 1356,8 тис. грн.

Підприємство за підсумком 2006 та 2008 років є прибутковим. До збитку в розмірі 409,1 тис. грн. в 2007 році призвели нарахування та виплата у сумі 2 600,0 тис. грн. з нерозподіленого прибутку підприємства.

Оцінка роботи підприємства на зовнішньому ринку починається з аналізу динаміки експортно-імпортних операцій, тобто порівняння їх обсягів за поточний період з даними за відповідний попередній період (наприклад, за минулий рік). При цьому необхідно виявити й оцінити вплив на розвиток зовнішньоекономічних операцій таких чинників, як: ціна, кількість і структура поставок.

Проаналізувавши динаміку експортно-імпортних відносин, отримано наступні результати:

1. Вартість експорту групи товарів, які аналізуються за рік, зросла на 138 тис. грн., що відбулося під впливом:

- зміни кількісної структури експорту, що відобразилося у підвищенні частки дорожчого товару, внаслідок чого отримано 75 тис. грн. приросту обсягу експорту;

- зростання загальної кількості експортних товарів, що збільшило вартість експорту товарів на 75 тис. грн.;

- зниження експортних цін, що знизили вартість експорту на 12 тис. грн.

2. Вартість імпорту групи товарів, які аналізуються за рік, зросла на 134 тис. грн., що відбулося під впливом:

- зміни кількісної структури імпорту, що відобразилося у підвищенні частки дорожчого товару, внаслідок чого отримано 72,5 тис. грн. приросту обсягу імпорту;

- зростання загальної кількості імпортних товарів, що збільшило вартість імпорту товарів на 73,5 тис. грн.;

- зниження імпортних цін, що знизили вартість імпорту на 12 тис. грн.

Аналіз накладних витрат показав, що:

- значення кількості товарів, що зберігаються, приведуть до зменшення витрат щодо зберігання на 28 800 грн.;

- збільшення часу зберігання товару призвело до зростання витрат щодо зберігання на 44 800 грн.;

- підвищення ставки за зберігання призвело до збільшення накладних витрат на 28 000 грн.

Проаналізувавши структури експортно-імпортних відносин підприємства, можна сказати, що у 2007 та 2008 роках найбільша частка експортованих товарів припадає на австрійську компанію LINZ STROM, які в було експортовано товару на 297 тис. грн.. у 2007 році та на 543 тис. грн.. у 2008 році. Також слід відмітити, що у 2007 та 2008 роках не відбулося жодного експорту для чеської компанії CFU Services, це пов’язано з тим що компанія лише в кінці 2008 року утворилася, але в грудні 2008 року компанія CFU Services підписала з ПП «Селтек» контракт на поставку обладнання в 2009 році.

Пояснити невелику кількість імпорту даного товару можна тим, що дане обладнання є відносно дорогим і використовується лише підприємствами, які займаються встановленням мобільного зв’язку, тому ПП «Селтек» імпортує дане обладнання лише на замовлення іноземних замовників, оскільки залишок такого товару на складі призводитиме лише до збільшення сплати податків підприємством.

Ефективність організації експортно-імпортних операцій залежить від функціонування підприємства в цілому. Так організація експортних операцій залежить від кваліфікації менеджера з продаж, від обраної маркетингової політики, від діяльності агентів з пошуку ринків збуту, від якості продукції, від ціни продукції, від витрат на організацію експортних операцій та їх здійснення. Ефективність імпортних операцій залежить від правильності вибору постачальників, від якості сировини, від його ціни, від строків поставки та їх безперервності, від потреби виробництва у сировині, від виконання обов’язків з постачання обладнання (з боку постачальників) й з оплати (з боку ПП «Селтек»), від ефективності роботи митного відділу, від транспортного забезпечення.

На сьогоднішній день існує достатньо багато якісних рішень задач управління ресурсами підприємства: фінансовими, матеріальними, людськими. Можливі шляхи удосконалення організації та підвищення ефективності експортно-імпортних операцій підприємства характеризуються необхідністю поліпшення роботи з пошуку більш вигідних постачальників і застосовування засобів страхування валютних ризиків. Необхідно укладати контракти з більш вигідними умовами постачання. Однак, терміни постачання повинні бути мінімальними, постачання повинне відбуватися без збоїв. Бажано, щоб термін сплати після реалізації продукції був щонайменший, тоді буде меншою дебіторська заборгованість й період обіговості грошових коштів, тому завданням експортного відділу є заключення контрактів з умовами сплати, які вигідні для ПП «Селтек». Якщо гроші будуть своєчасно поступати на рахунок ПП «Селтек», то відділ зовнішніх закупок зможе своєчасно здійснювати розрахунки з постачальниками, та ризик втрати вигідних постачальників буде мінімальним. Завдання наступного рівня – це управління взаємодіями між партнерами по бізнесу – постачальниками, покупцями, сервісними компаніями на основі: аналізу й оптимізації інтегрованих ланцюгів поставок; інтеграції додатків (інформаційних систем).
Список литературы 1. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність” №996-XIV від 16.07.99 р.

2. Декрет Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 р. № 7-93 „Про державне мито”

3. Лист від 26.08.2003 р. № 11/4-10-12559-ЕП "Про перелік нормативно-правових актів, що вимагають подання певних документів при здійсненні митного оформлення"

4. План рахунків бухгалтерського обліку підприємств, організацій та установ, затверджений приказом Міністерства фінансів України №291 від 30.11.99 р.

5. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”, затверджений приказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99 р. // Все про бухгалтерський облік. – 2002р. - №84 (751). – с.3.

6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №2 “Баланс”, затверджений приказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99 р. // Все про бухгалтерський облік. – 2002р. - №84 (751). – с.5.

7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №3 “Звіт про фінансові результати”, затверджений приказом Міністерства фінансів України №87 від 31.03.99 р. // Все про бухгалтерський облік. – 2002р. - №84 (751). – с.10 .

8. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затверджене приказом Міністерства фінансів України №88 від 24.05.95 р.

9. Митний кодекс України: Кодекси України: №6/1999: Наукове видання. - К.: , 1999.- 156 c.

10. Митне оформлення товарів // Все про бухгалтерський облік (укр.).- 2006.- № 48

11. Митний контроль та оформлення // Дебет-Кредит (укр.).- 2004.- № 52.- C.19-29

12. Митна справа в Україні. Законодавство: вид-во «Юрінком Інтер» - 2008. – 384 с.

13. Андрійчук В. М., Бєлоус Н. А., Бережнюк І. Г., Березний Є. М., Бєрьозкін І. В. Коментар до Митного кодексу України: Із практики митної справи / Державна митна служба України / П.В. Пашко (ред.), М.М. Каленський (ред.). — К. : Юстініан, 2004. — 723с.

14. Бабець Є.К., Горлов М.І., Жуков С.О., Стасюк В.П. Теорія економічного аналізу. Навч.посібник. – К.: ВД “Професіонал”, 2007. – 384с.

15. Багров В.П., Багрова І.В. Економічний аналіз: Навч.посібник. – К.: ЦНЛ, 2006. – 160с.

16. Бурик П.Ю., Римар М.В., Биць М.Т. Фінансово-економічний аналіз – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 528с.

17. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік. Підручник / За ред. проф. Ф.Ф.Бутинця.-3-є вид., перероб. і доп. - Житомир:ЖІТІ, 2001.- 672с.

18. Буланий О.О. Світовий досвід сучасного митно - тарифного регулювання та застосування його в Україні // Актуальні проблеми економіки (укр.).- 2006.- № 9.- C.7-15

19. Головко І.В., Мінченко В.А., Шаманська В.М. Фінансово-економічна діяльність підприємства: контроль, аналіз та безпека. Навч.посібник. – К.: ЦНЛ, 2005.

20. Гребельник О.П. Митне регулювання зовнішньоекономічної діяльності: Підручник: Навчальне видання. - К.: ЦНЛ, 2005.- 696 c.

21. Єрофєєнко Л. В., Попова С. М., Селезень С. В. Митне право: Конспект лекцій / Харківський національний економічний ун-т. — Х. : Вид. ХНЕУ, 2006. — 87с.

22. Зырянова Т.В., Даниленко Н.И. Таможенный контроль и его роль в повышении эффективности государственного финансового контроля // Финансы и кредит (рус.).- 2005.- № 28.- C.2-9.

23. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. - 2-ге вид., - К.: Т-во «Знання», КОО, 2001. - 378с.

24. Крегул Ю.І. Правові основи державного управління економікою України: Курс лекцій. – К.:КНЕУ, 2003

25. Кропельницька С.О., Мозіль О.І. Економічний аналіз господарської діяльності підприємства. – К.: ЦНЛ, 2004. – 99с

26. Науменко В. П., Пашко П. В., Руссков В. А. Митне регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні. — 2.вид., перероб. і доп. — К. : Знання, 2006. — 394с.

27. Мельник Т.М. Напрями вдосконалення митно-тарифного регулювання зовнішньої торгівлі в Україні // Формування ринкових відносин в Україні (укр.).- 2005.- № 11.- C.110-118.

28. Подольська В.О., Яріш О.В. Фінансовий аналіз: Навч.посібник. – К.: ЦНЛ,2007. – 488с.

29. Прокопенко І.Ф, Галін В.І., Петряєва З.Ф. Курс економічного аналізу : Підр. для студентів ВНЗ/ За ред. І.Ф. Прокопенка. – Харків: Легас, 2004. – 384с

30. Рум`янцев А.П., Рум`янцева Н.С. Зовнішньоекономічна діяльність: Навчальний посібник: Навчальне видання. - К.: ЦНЛ, 2004.- 384 c.

31. Савицька Н.В. Аналіз господарської діяльності підприємства. – 4-те вид., перероб. і допов. – Минск: ТОВ “Нове знання”, 1999. – 688с.

32. Салила С.Я., Дацій Н.В., Корецька С.О., Несторенко Н.В., Салила К.С. Фінансовий аналіз: Навч. посібник. – К.: ЦНЛ, 2006. – 210с.

33. Старостенко Г.Г., Мірко Н.В. Фінансовий аналіз: Нав. посібник. – К.: ЦНЛ, 2006. – 224с.

34. Тарасенко Н.В. Економічний аналіз. – Львів: “Новий світ”,, 2004. – 344с.

35. Шишка Р. Б., Сергіснко В. В. Митне право України: Навч. посібник. — Харків: Еспада, 2002. — 290 с.

36. Шульга М. Г.. Митне право України: Навч. посібник / Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2005. — 100с

37. Шеремет А.Д. Методика фінансового аналізу: Посіб. – 3-те вид. перероб. і допов. – М.: Інфра-М, 2002. – 208с.

38. Шморгун Н.П., Головко І.В. Фінансовий аналіз: Навч. посібник. – К.: ЦНЛ, 2006. – 528с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
735
Скачать бесплатно 20388.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.