У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Підвищення ефективності системи стемулювання праці на підприємстві ТОВ „Прінт-Експрес”
Количество страниц 110
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20423.doc 
Содержание ВСТУП 3

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ СТИМУЛЮВАННЯ ПРАЦІ 7

1.1. Сутність та види стимулювання праці 7

1.2. Характеристика основних моделей стимулювання праці 18

1.3. Оцінка ефективності стимулювання праці 31

РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ СТИМУЛЮВАННЯ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ ТОВ „ПРІНТ-ЕКСПРЕС” 37

2.1. Характеристика діяльності ТОВ „Прінт-Експрес” 37

2.2. Аналіз господарської діяльності ТОВ „Прінт-Експрес” 41

2.3. Характеристика системи стимулювання праці ТОВ „Прінт-Експрес” 56

2.4. Оцінка ефективності системи стимулювання праці ТОВ „Прінт-Експрес” 75

РОЗДІЛ 3. ЗАХОДИ ЩОДО ПІДВИЩЕННЯ СИСТЕМИ СТИМУЛЮВАННЯ ПРАЦІ ТОВ „ПРІНТ-ЕКСПРЕС” 82

3.1. Напрямки підвищення системи стимулювання праці ТОВ „Прінт-Експрес” 82

3.2. Удосконалення системи стимулювання праці ТОВ „Прінт-Експрес” 89

3.3. Оцінка ефективності запропонованих заходів щодо ефективності системи стимулювання праці ТОВ „Прінт-Експрес” 96

ВИСНОВКИ 102

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 105

ДОДАТКИ 113






Актуальність теми дипломної роботи. Проблема стимулювання праці - безумовно, одна із ключових у сучасній українській економіці. У той час, коли країна встала на шлях прискореної економічної, соціальної й політичної модернізації, підвищення ефективності праці робітників і створення нормальних умов життя для громадян є однією із пріоритетних цілей розвитку держави. Від її успішного рішення багато в чому залежать як підвищення ефективності виробництва, так і ріст добробуту людей, сприятливий соціально-психологічний клімат у країні. На сучасному етапі стан проблем у даній області зводиться до пошуку й створення ефективних критеріальних умов для підвищення продуктивності й зацікавленості працівників у своїй праці.

Глибокі зміни в політичній, економічній, соціальній сферах відбиваються на функціонуванні і розвитку готельного господарства, зумовлюючи пошук ефективних методів і способів пристосування підприємств до динаміки ринку.

Актуальність дослідження стимулювання мотивації праці полягає в тому, що сьогодні мотивування праці персоналу трактується як стратегічний засіб досягнення конкурентних переваг підприємства на ринку. Актуальність досліджуваної теми також полягає в тому, що, останнім часом, у зв’язку з помітним поліпшенням соціально-економічної ситуації й стабілізацією індустріально-виробничої сфери, матеріальна складова стимулювання праці понизилася, тому що оплата праці більше не залежить від обсягів виробництва, а розраховується на основі прийнятих в організації норм і положень. У складі заробітної плати, одного з найважливіших інструментів стимулювання трудової діяльності, усе більше переважають надбавки й премії, що не залежать прямо від результатів праці.

Підвищення продуктивності праці - от завдання, що знаходить своє рішення при впровадженні нових форм стимулювання й мотивації.

Побудова на Україні ринкової економіки є не самоціллю, а засобом вирішення куди більше складного завдання - завдання ефективної мотивації, забезпечення процесів, прийомів, методів, що спонукують людей до досягнення їхніх власних цілей і цілей організації

Зміна відносини до мотивації й визнання її важливою актуальною проблемою сучасної економічної науки вимагає визнання двох факторів. Перший- людські якості, не тільки лідерів і елітарних груп, а саме середні якості мільйонів жителів України. Другий - людські якості й форми їхнього прояву (поводження людей) визначається досконалістю діючих систем мотивацій. Без наявності таких систем, що розвивають кращі якості людей і забезпечують їхнє неухильне вдосконалювання й повний прояв, неможливий ніякий прогрес.

Удосконалювання якостей людей і мотивації - головний фактор вирішення соціальних, економічних, правових, організаційних і всіх інших проблем. Виграє в остаточному підсумку завжди той, у кого більш вдосконалені методи мотивації. І первинне завдання кожного менеджера, підприємця, бізнесмена - забезпечити таку мотивацію.

Питання мотивації знаходять своє відображення в зарубіжній літературі та вітчизняній науці. Вітчизняні дослідники мають різні підходи до проблеми стимулювання праці, організації діяльності. Цими проблемами займаються: В.М. Абрамов, С.І. Бандур, В.М. Данюк, Г.А. Дмитренко, В.Л. Казміренко, В.М. Колесников, В.Д. Лагутін, В.В. Онікієнко, І.Л. Петров, А.Д. Чернявський, Г.В. Щокін. Важливий внесок у розробку проблем стимулюванні оцінки діяльності та мотивації праці внесли зарубіжні вчені: А. Алодерфер, В. Врум, А. Маслод, М. Магура, М. Курбатова, М. Потер, Ф. Тейлор, Є. Щеканський.

Метою дипломної роботи є дослідження систем і форм стимулювання праці в умовах ринкових відносин і вироблення практичних рекомендацій з даної проблеми.

Об’єктом дослідження є поліграфічне підприємство ТОВ „Прінт-Експрес”, предметом дослідження виступає стимулювання праці.

Мета дипломної роботи вимагає виконання наступних завдань дослідження:

- розглянути теоретичні засади ефективності системи стимулювання праці;

- здійснити аналіз ефективності системи стимулювання праці на підприємстві ТОВ „Прінт-Експрес”;

- обґрунтувати заходи щодо підвищення системи стимулювання праці в ТОВ „Прінт-Експрес”.

Теоретичну базу дослідження становлять праці вітчизняних та зарубіжних фахівців з питань мотиваційної діяльності, оплати праці, способів покращення мотивації в сучасних умовах, зокрема, найбільш повно ці проблеми висвітлені у роботах Анісімова О.С., Бовикіна В.І., Бурлакова Г.Р., Виханського О.С., Наумова А.І., Галенка В.П., Страхової О.А., Файбушевича С.І., Гнездовського Ю.І., Поварича І.П., Грачева М.В., Журавльова П.В., Карташова С.А., Маусова Н.К., Одегова Ю.Г., Кабушкіна Н.І.. Келлер-Пфрундера А., Комарової Н., Леонтьєва А.Н., Лещинської Г., Майбурда Е.М., Мейера М., Мескона М.Х., Альберта М., Хедоурі Ф., Микульського К., Морозової Л.Л., Негашева Е.В., Оучі У.Г., Пристаневої А.А., Проннікова В.А., Ладанова І.Д., Пугачева В.П., Травіна В.В., Дятлова В.А., Уткіна Е.А., Кочеткової А.І., Сосніна А.С., Тимощенко І.І., Гуткевича С.А та ряду ін.

У дослідженні використано ряд загальнонаукових та спеціальних методів дослідження процесів і явищ у їх взаємозв’язку і розвитку. Серед загальнонаукових методів пізнання необхідно виділити абстрактно-теоретичний, історичний, індукції та дедукції, аналізу й синтезу, порівняння та узагальнення, експертний метод.

Інформаційну базу дослідження склали нормативна, законодавча база, статистичні дані, публікації вітчизняних та зарубіжних вчених, матеріали науково-практичних конференцій, періодичні видання, а також фінансова та статистична документація ТОВ „Прінт-Експрес”.

Структура роботи складається зі вступу, в якому обґрунтовано актуальність теми дослідження, визначено його мету та завдання; трьох розділів. У дипломній роботі дані узагальнюючі висновки за результатами дослідження та список використаних джерел, додатки в кінці роботи.





Отже, проаналізувавши усе вищевикладене, можна зробити наступні висновки та узагальнення:

Проблема оплати й стимуляції праці - безумовно, одна із ключових у сучасній українській економіці.

Мотивація - процес стимулювання самого себе й інших на діяльність, спрямовану на досягнення індивідуальних і загальних цілей організації

Стимулювання - це процес впливу на людину за допомогою потребо-значимого для неї зовнішнього предмета (об’єкта, умов, ситуації й т.п.), що спонукує людину до певних дій (перебування в комфортних умовах і т.п.)

Система мотивації праці повинна містити в собі як частину механізм оптимального стимулювання праці.

Таким чином, мотивація - це процес спонукання людей до ділової активності для досягнення особистих цілей, а також цілей організації.

Отже, з переходом до ринкових відносин потрібно принципово нова організація мотивації праці.

І це не самоціль, а реальна необхідність заміни застарілої, низько ефективної моделі стимулювання, що значною мірою стримує реалізацію потенціалу працівників і їхніх колективів, гальмує розвиток економіки.

Система охорони здоров’я не здатна забезпечити населення на належному рівні загальнодоступною та висококваліфікованою допомогою у зв’язку із все зростаючим дефіцитом матеріальних та фінансових ресурсів, обладнання, медикаментів, сучасних технологій і підготовлених відповідно до сучасних потреб кадрів.

Досліджуючи кадрову стратегію ТОВ „Прінт-Експрес”, було визначено, що за 2003-2007 роки професійна підготовка кадрів у ТОВ „Прінт-Експрес”набула високого темпу зростання. За цей період були захищені три дисертації на здобуття наукового ступеню кандидата наук. Сьогодні в ТОВ „Прінт-Експрес” працюють 1 доктор наук та 13 кандидатів наук. Збільшилась питома вага атестованих працівників з 87,7% у 2003 р. до 99,3% у 2007 р. У 2007 році вперше отримали та підвищили кваліфікаційні категорії 16 осіб, підтвердили - 7. Мають кваліфікаційну категорію 133 із 134 підлеглих атестації осіб, з них вищу категорію - 51%; першу - 26%; другу - 23%. Питома вага атестованого середнього персоналу в порівнянні з 2003 роком збільшилась на 30%: з 68,6 % у 2001 р. до 98,4 % у 2007 р.


Співробітники ТОВ „Прінт-Експрес” вивчають нові поліграфічні технології. Планомірна й систематична робота з підвищення професійного рівня проводиться як із працівниками, так і з керівниками вищої ланки.

Всі працівники ТОВ „Прінт-Експрес” систематично проходять курси підвищення кваліфікації.

Одним з найважливіших аспектів удосконалювання професійної діяльності персоналу ТОВ „Прінт-Експрес” є вивчення їхньої мотивації, що визначається відношенням персоналу до своєї роботи, колегам по роботі й безпосередньому начальнику.

Провівши аналіз системи підвищення кваліфікації персоналу у ТОВ „Прінт-Експрес”, можна зробити висновок, що в ТОВ „Прінт-Експрес” систематично проводяться підвищення кваліфікації персоналу.

Поліпшення умов праці - найгостріша проблема сьогоднішнього дня для персоналу. На етапі переходу до ринку зростає значимість умов праці як однієї з найважливіших потреб людини. Новий рівень соціальної зрілості індивіда заперечує несприятливі умови трудового середовища. Умови праці, виступаючи не тільки потребою, але й мотивом, що спонукує трудитися з певною віддачею, можуть бути одночасно фактором і слідством певної продуктивності праці та її ефективності.

Проаналізувавши третій розділ, ми розглянули основні, але далеко не всі аспекти створення ефективної кадрової політики й стимулювання праці працівників ТОВ „Прінт-Експрес” та в галузі охорони здоров’я в цілому.

Отже, проаналізувавши усе вищевикладене, можна зробити висновок, що у ТОВ „Прінт-Експрес” на сьогоднішній день розроблена злагоджена кадрова політика, що включає системи набору, підготовки, удосконалювання й оплати кадрів.

Загалом, на мою думку, в Україні зараз настав час наукового обґрунтування реальної та перспективної потреби у кадрах, забезпечення реорганізації системи планування та розподілу кадрового потенціалу.

Опираючись на викладене вище, можна сформулювати ряд рекомендацій з удосконалювання системи преміювання на досліджуваному підприємстві:

Необхідно змінити принциповий підхід до формування матеріальної винагороди, а саме:

• премію працівник повинен заробляти.

• зведення до мінімуму суб’єктивізму можна домогтися тільки за рахунок впровадження організаційно-технічних методів, таких як постановка обліку показників на ЕОМ;

• необхідно скоротити кількість показників преміювання, одночасно збільшивши й загальний розмір преміювання й частку кожного показника в ньому.

Запропоновані заходи щодо вдосконалювання методів мотивації праці у компанії „Прінт-Експрес” можуть дати приріст його продуктивності.

Запропоновані рекомендації з поліпшення системи стимулювання персоналу принесли позитивні результати для нашого підприємства.
Список литературы
1. Абрамов В.М. та ін. Мотивація і стимулювання праці в умовах переходу до ринку / Абрамов В.М., Данюк В.М., Колот А.М.. – О.: ОКФА, 2005. – 298 с.

2. Александрёнок М.В. Мотивация труда в системе управления предприятием и организационно-экономический механизм ее развития: Автореф. дис... канд. экон. наук: 08.00.05. – М.: Гос. науч. учреждение «Ин-т экономики НАН Беларуси», 2005. – 187 с.

3. Анисимов О.С. Методологическая версия категориального аппарата психологии. – М.: Высшая школа, 1990. – 214 с.

4. Багиев Г.Л., Красикова Н.И. Мотивация коммерческих коммуникаций в системе маркетинга: Учеб. пособие / Санкт-Петербург. ун-т экономики и финансов и др. – Спб.: Питер, 2004. – 249 с.

5. Бовыкин В.И. Новый менеджмент: (управление предприятием на уровне высших стандартов; теория и практика эффективного управления). – М.: ОАО "Издательство "Экономика", 2004. – 288 с.

6. Богданович С.С. Мотивация на этапе формирования образа деятельности: Автореф. дис. на соиск. учен. степ. канд. психол. наук. 19.00.01. – М.: Нац. ин-т образования, 1999. – 80 с.

7. Богдашиц Е.А. Мотивация в системе функций управления персоналом: Автореф. дис. на соиск. учен. степ. канд. экон. наук. 08.00.05. – М.: Белорус. гос. экон. ун-т, 2002. – 170 с.

8. Бойчик I. М., Харов М. С., Хончам М. I., Пiча Ю. В. Навч. посiбник Економiка пiдприємства. – Х: Каравела, 2004. – 220 с.

9. Бурлаков Г.Р. Мотивационный климат организации // Управление персоналом. – 2005. – №87. – С.14-16.

10. Верещагина Л.А, Карелина И.М. Психология потребностей и мотивация персонала / Л.А.Верещагина, И.М.Карелина. – Х.: Гуманит. центр., 2002. – 190 с.

11. Виханский О.С., Наумов А.И. Менеджмент: Учебник для экономических спец. вузов. – М.: Высшая школа, 1994. – 321 с.

12. Волгина О.Н. Мотивация труда персонала финансово-кредитных организаций / Под ред. Ю.Г.Одегова; Рос. экон. акад. им. Г.В.Плеханова. – М.: Экзамен, 2002. – 118 с.

13. Галенко В.П., Страхова О.А., Файбушевич С.И. Управление персоналом и эффективность предприятий. - М.: Финансы и статистика, 2005.

14. Гнездовский Ю.И., Поварич И.П. Проблемы организации оплаты труда в современных условиях. – К.: Генеза, 2003. – 286 с.

15. Гофман, Клаус-Дитер. Мотивация в бизнесе: Умение вести презентации и конф., коммуникация и применение нагляд. средств. – Ростов н / Д: Феникс, 2004. – 218 с.

16. Грачев М.В. Суперкадры. Управление персоналом в международной корпорации. – М.: Дело, 2003. – 197 с.

17. Гунченко М.В. Мотивація праці в умовах трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01. – Д.: Дніпропетр. ун-т економіки та права., 2006. – 58 с.

18. Дмитренко Г.А. и др. Мотивация и оценка персонала. – К.: Межрегион. акад. упр. персоналом, 2002. – 288 с.

19. Донець Л.І. Підприємництво в умовах трансформації економіки в Україні: мотивація, маркетингова орієнтація, ефективний менеджмент / Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі. – Д.: Джерела, 2006. – 248 с.

20. Егоршин А.П. Мотивация трудовой деятельности. – Нижний Новгород: НИМБ, 2003. – 219 с.

21. Економiка пiдприємства. Збiрник практичних задач i конкретних ситуацiй. Навч. посiб. / С. В. Покропивний та iнш. – К.: КНЕУ, 2002. – 240 с.

22. Еськов А.Л., Бунтовская Л.Л. Мотивация труда в системе корпоративного менеджмента: Теория и практика / Еськов А.Л., Бунтовская Л.Л.. – К.: Наук. світ, 2003. – 314 с.

23. Журавлев П.В., Карташов С.А., Маусов Н.К., Одегов Ю.Г. Технология управления персоналом. – М.: Мысль, 2004. – 206 с.

24. Занюк С.С. Мотивація діяльності: спонукання, активність, успіх. – В.: Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки., 2003. – 218 с.

25. Захарченко В.И. Нововведения: мотивация, моделирование, эффективность. – О.: Одес. нац. ун-т им. И.И.Мечникова, 2002. – 277 с.

26. Иванова С.В.Мотивация на 100%: А где же у него кнопка? – М.: Альпина бизнес букс, 2005. – 187 с.

27. Ильин Е.П. Мотивация и мотивы. – СПб: Питер, 2003. – 294 с.

28. Кабушкин Н.И. Основы менеджмента. – М.: Интер-Пресс, 2004. – 270 с.

29. Келлер-Пфрундер А. Индивидуализация экономики персонала // Проблемы теории и практики управления. – 2004.– № 2. – С. 14-15.

30. Кирхлер Э, Родлер К. Мотивация в организациях / Э.Кирхлер, К.Родлер– Х.: Гуманит. Центр, 2003. – 188 с.

31. Кобьелл К. Мотивация в стиле ЭКШН: Восторг заразителен. – М.: Альпина Паблишер, 2003. – 264 с.

32. Колот А.М. Мотивація персоналу: Підручник.– К.: Київ. нац. екон. ун-т., 2002. – 247 с.

33. Колот А.М. Мотивація, стимулювання й оцінка персоналу: Навч. посібник. – К.: Київ. нац. екон. ун-т, 2005. – 216 с.

34. Комарова Н. Мотивация труда и повышение эффективности работы // Персонал. – 2005. – №10.

35. Кошелупов І.Ф. Мотивація управлінського персоналу як складова стратегії підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01. – О.: Одес. держ. екон. ун-т., 2006. – 88 с.

36. Крушельницька О.В. Мотивація та оцінка діяльності персоналу. – Ж.: Житомир. інж.-технол. ін-т., 2000. – 289 с.

37. Куликов Г.Т. Мотивация труда наемных работников. – К.: Ин-т экономики. НАН Украины, 2006. – 197 с.

38. Кулійчук В.І. Мотивація підвищення трудового потенціалу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж.. – Д.: Світязь, 2005. – 90 с.

39. Леонтьев А.Н. Избранные психологические произведения. / Деятельность. Сознание. Личность, т.2. – М.: Педагогика, 1983. – 347 с.

40. Лещинская Г. Молодежный рынок труда // Экономист. – 2006. – №8. – С. 18-19.

41. Лидерство руководителей и мотивация работников. – М.: Высшая школа, 2002. – 217 с.

42. Липов В.В. Мотивація господарської діяльності в трансформаційній економіці: Автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. екон. наук. 08.01.01. – Х.: Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна, 2002. – 87 с.

43. Майбурд Е.М. Введение в историю экономической мысли. От пророков до профессоров. – М.: ЮНИТИ, 2006. – 246 с.

44. Маковеев П.С. Мотивация труда: опыт системного анализа. – Одесса: ОГПУ, 2004. – 290 с.

45. Мейер М. Почему ваши подчиненные относятся к работе с прохладицей? // ЭКО. – 1999. – №4. – С. 16-17.

46. Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента: Пер. С англ. – М.: Дело, 1992. – 294 с.

47. Микульский К. Формирование новой модели занятости // Экономист. – 2005. – №3. – С. 10-14.

48. Мирошниченко О.В. Мотивація праці: формування ринкових чинників у перехідний період: Автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. екон. наук. 08.01.01. – Д.: Донец. держ. ун-т, 2005. – 210 с.

49. Морозова Л.Л. Квалификационные характеристики должностей работников современных предприятий. – М.: Наука, 1999. – 287 с.

50. Москвичев С.Г. Мотивация, деятельность и управление. – К.; Сан-Франциско: Light Press, 2003. – 244 с.

51. Москвичов С.Г. Мотивація, діяльність і управління (як взаємопов’язані категорії): Автореф. дис. на здоб. наук. ступ. д-ра психол. наук. 19.00.01. – К.: Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України, 2004. – 287 с.

52. Мотивация персонала // Вопросы экономики. – 2006. – №2. – С. 4-5.

53. Мотивация персонала: Ключевой фактор менеджмента. – Ниж. Новгород: Приоритет, 2002. – 240 с.

54. Мотивация труда в системе отношений менеджмента: Автореф. дис. на соиск. учен. степ. канд. экон. наук. 08.00.01. – М.: Белорус. гос. экон. ун-т, 2006. – 278 с.

55. Мотивація персоналу в менеджменті: стан, проблеми, напрями розвитку / За ред. Завадського Й.С. – К.: Буква, 1999. – 287 с.

56. Негашев Е.В. Анализ предприятия в условиях рынка.: Учеб. пособие. – М.: Высшая школа, 2006. – 199 с.

57. Нестерук В.П. Мотивация и мотивационный менеджмент: Учеб. пособие / Европ. ун-т. – К.: Изд-во Европ. ун-та, 2006. – 187 с.

58. Нестерчук В.П. Організація та мотивація праці: Навч. посіб. – К.: Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу, 1999. – 267 с.

59. Оучи У.Г. Методы организации производства. – М.: Экономика, 2003. – 288 с.

60. Пономарёв И.П. Мотивация работой в организации / МГУ им. М.В.Ломоносова. Экон. фак.. – М.: УРСС, 2004. – 190 с.

61. Пристанева А.А. Рынок труда: занятость и безработица // Вопросы экономики. – 2005. – №2. – С. 20-21.

62. Пронников В.А., Ладанов И.Д. Управление персоналом. – M.: Экономика, 2003. – 265 с.

63. Психологический словарь / Под ред. В.П. Зинченко, Б.Г. Мещерякова. 2-е изд. – М.: Педагогика-Пресс,1996. – 277 с.

64. Пугачев В.П. Управление персоналом организации: Учебник. – М.: Аспект Пресс, 2005. – 276 с.

65. Семикіна М.В. Мотивація конкурентоспроможної праці: теорія і практика регулювання / Ін-т економіки НАН України. – К: ПіК, 2003. – 299 с.

66. Семикіна М.В. Соціально-економічна мотивація конкурентоспроможності у сфері праці: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.09.0. – К.: Ін-т демографії та соц. Дослідж., 2004. – 90 с.

67. Словарь иностранных слов / Под ред. И.В. Лехина и проф. Ф.Н. Петрова. – М.: ЮНВЕС,1995. – 197 с.

68. Соболев Ю.В., Верлока В.С., Макаренко М.В. и др. Основы менеджмента: Организация. Планирование. Мотивация. Контроль. – Х.: Основа, 2006. – 290 с.

69. Соболєва В.М. Мотивація трудової діяльності в умовах переходу до ринкової економіки. – К.: ТОВ «Знання» України, 2004. – 240 с.

70. Соломанидина Т.О., Соломанидин В.Г. Мотивация трудовой деятельности персонала: Учеб.-практ. пособие / Т.О.Соломанидина, В.Г.Соломанидин. – М.: ООО «Журн.», 2005. – 277 с.

71. Сорока И.В. Мотивация предпринимательства как экономико-философский феномен: сущность, эволюция, современные проблемы. – Д.: Донец. гос. ун-т экономики и торговли, 1999. – 247 с.

72. Сорока І.В. Мотивація труда і підприємництва в умовах соціального ринкового господарства: проблеми взаємообумовленості: Автореф. дис. на здоб. наук. ступ. д-ра екон. наук 08.01.01. – К.: Київ. держ. екон. ун-т, 2003. – 196 с.

73. Тимощенко И.И., Соснин А.С. Мотивация личности и человеческих ресурсов / Тимощенко И.И., Соснин А.С. – К.: Изд-во Европ. ун-та, 2002. – 210 с.

74. Токар А.В. Мотивація та матеріальне стимулювання праці: Автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. екон. наук. 08.07.02. – Х.: Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва, 1999. – 247 с.

75. Травин В.В., Дятлов В.А. Основы кадрового менеджмента. – М.: Академия, 2005. – 299 с.

76. Уайтли Ф. Мотивация. – М.: Изд. дом «Вильямс», 2003. – 347 с.

77. Уткин Э.А., Кочеткова А.И. Управление персоналом в малом и среднем бизнесе. – К.: Основа, 2006. – 297 с.

78. Фрэнкин Р. Мотивация поведения: Биол., когнитив. и соц. аспекты. – 5-е изд.. – СПб: Питер, 2003. – 279 с.

79. Хекхаузен Х. Мотивация и деятельность. – СПб.: Питер, 2003. – 260 с.

80. Чернина Н. О новой модели занятости // Персонал. – 2006. – №11. – С. 4-6.

81. Шадриков В.Д. Введение в психологию: мотивация поведения. – М.: Логос, 2003. – 288 с.

82. Шапиро С.А. Мотивация и стимулирование персонала. – М.: Гросс Медиа, 2005. – 264 с.

83. Шаховой В.А., Шапиро С.А. Мотивация трудовой деятельности: Учеб. пособие / Шаховой В.А., Шапиро С.А.; Рос. акад. предпринимательства. – М.: Вершина, 2003. – 260 с.

84. Шекшня С.В. Управление персоналом современной организации. Учебно-практическое пособие.– М.: ЗАО «Бизнес-школа «Интел-Синтез», 2005. – 310 с.

85. Шпикуляк О.Г. Менеджмент персоналу та мотивація праці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01. – К.: Нац. наук. центр «Ін-т аграр. економіки», 2004. – 99 с.

86. Штаффельбах Б. Теоретические основы и функции экономики персонала // Проблемы теории и практики управления.– 2004. – № 5. – С. 15-16.

87. Эггерт, Макс А. Мотивация: Карман. справ. – М.: HIPPO, 2003. – 249 с.

88. Экономика предприятия. Учебник для вузов. Под редакцией В. Я. Горфинкеля, Е. М. Купрянова. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 2006. – 290 с.

89. Экономика предприятия. Учебник. Под редакцией О. И. Волкова. – М.: ИНФРА, 2005. – 204 с.

90. Ядранський Д.М. Мотивація праці як складова економічної стратегії підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03. – Д.: Дніпропетр. ун-т економіки та права, 2004. – 90 с.

91. www.kmv.gov.ua – Офiцiйний веб-портал Київської мiської влади.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
825
Скачать бесплатно 20423.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.