У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Облік та аналіз поточної кредиторської заборгованості підприємства
Количество страниц 75
ВУЗ КНЕУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20450.doc 
Содержание РОЗДІЛ 2. НАЯВНИЙ СТАН КРЕДИТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ ФОРМ ЇЇ ЗДІЙСНЕННЯ 3

2.1. Методика відображення в обліку операцій пов’язаних з виникненням кредиторської заборгованості 3

2.2. Документальне забезпечення та види кредиторської заборгованості 8

2.3.Сукупність показників, що характеризують стан та його зміни в структурі кредиторської заборгованості 49

Висновки до другого розділу 58

РОЗДІЛ 3. ПОРІВНЯННЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ОСНОВ З ПРАКТИКОЮ ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ НА ТОВ «ЮНІГРАН» ТА ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДИКИ ОБЛІКУ ТА НАПРЯМИ КОНТРОЛЮ ЗА ПОТОЧНОЮ КРЕДИТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ 59

3.1. Напрями контролю за поточною кредиторською заборгованістю 59

3.2. Шляхи удосконалення методики обліку поточної кредиторської заборгованості 62

Висновки до третього розділу 72

ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ 73

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 77

ДОДАТКИ




Дослідження стану кредиторської заборгованості проводилося на підприємстві ТОВ «Юнігран». Фінансовий облік на досліджуваному підприємстві здійснюється працівниками фінансового відділу підприємства на основі посадових інструкцій. У фінансовому відділі підприємства 2 посади: головний бухгалтер і помічник бухгалтера.

Основні принципи організації обліку на підприємстві ТОВ «Юнігран» відображаються в документі „Наказ про облікову політику підприємства”.

Підприємство ТОВ «Юнігран» отримує банківські кредити для забезпечення господарської діяльності. При видачі строкових кредитів строк повернення основної суми боргу встановлюється, як правило, ближче до кінця строку кредитування. За кредитними лініями строк повернення кожного траншу (частини кредиту) встановлюється окремо у межах ліміту суми і строку дії кредитної лінії. У кожному окремому випадку графік погашення кредиту встановлюється індивідуально за бажанням клієнта.

На підприємстві ТОВ «Юнігран» звітність складається на підставі даних отриманих з усіх видів господарського обліку — бухгалтерського, статистичного й оперативно-технічного.

Основне призначення бухгалтерської (фінансової) звітності — надати внутрішнім і зовнішнім користувачам правдиву, достовірну інформацію про майновий та фінансовий стан підприємства, про фінансові результати та ефективність господарювання за звітний період.

Бухгалтерська (фінансова) звітність на підприємстві ТОВ «Юнігран» є основним джерелом інформації про його діяльність. Показники звітності використовують самі підприємства для контролю за використанням виробничих і фінансових планів, для виявлення недоліків і визначення способів їх усунення.

Кредиторська заборгованість, як правило, виникає внаслідок розрахунків підприємства з покупцями, постачальниками, фінансовими органами, підрядчиками, робітниками і службовцями, органами соціального страхування, депонентами, підзвітними особами тощо.

Значні розміри кредиторської заборгованості призводять до самовільного перерозподілу оборотних засобів між підприємствами. Дебіторська заборгованість – це відволікання з діяльності підприємства оборотних засобів, що є причиною фінансових ускладнень. Кредиторська заборгованість – результат напруженого фінансового стану, в результаті нестачі необхідних засобів затримується виконання платежів різним організаціям та особам. Суворий контроль за своєчасністю виплатою кредиторської заборгованості має велике значення, оскільки затримання платежів може стати причиною фінансових ускладнень підприємств-кредиторів і негативно позначитися на виробничих стосунках.

На підприємстві ТОВ „Юнігран" використовується сітьова професіональна версія інформаційної системи „1С: Підприємство” 7.7. Елементи системи обліку „1С: Підприємство” дозволяють формувати та зберігати первинні документи. Всі сформовані в системі 1С документи можна переглянути в Журналах. На основі введених даних система 1С надає можливість отримувати різноманітні звіти.

Одним із шляхів удосконалення методики обліку поточної кредиторської заборгованості на ТОВ «Юнігран» ми пропонуємо введення процесу автоматизації обліково-аналітичних робіт в управлінні кредиторською заборгованістю.

Для того, щоб підвищить оперативність і покращити якість управління, а також щоб постійно вдосконалювати методи управління, потрібно забезпечувати керівників своєчасною і об‘єктивно необхідною інформацією зовнішнього і внутрішнього характеру, яку б вони використовували при виробленні та прийнятті управлінських рішень.

За результатами проведеного дослідження поточної кредиторської заборгованості ТОВ «Юнігран» ми пропонуємо методичний підхід до аналізу поточної кредиторської заборгованості як інструменту покращення фінансового стану та формування стратегії кредитної політики в умовах інфляції, а також надаємо наступні пропозиції: - своєчасно здійснювати контроль за співвідношенням дебіторської і кредиторської заборгованості; - винаходити можливості збільшення кількості замовників з метою зменшення масштабу ризику неоплати; - контролювати стан розрахунків за простроченими заборгованостями. В умовах інфляції будь-яка відстрочка платежу призводить до того, що підприємство реально одержує лише частину вартості виконаних робіт; - своєчасно виявляти недопустимі види дебіторської і кредиторської заборгованості, до яких, в першу чергу, відносяться прострочена заборгованість постачальникам, прострочена заборгованість покупців понад три місяці, прострочена заборгованість з оплати праці і по платежах до бюджету, позабюджетних фондів.

Необхідною умовою нормальної діяльності ТОВ «Юнігран» є встановлення ним господарських відносин із постачальниками, покупцями, іншими організаціями, працівниками та іншими особами. Ці зв’язки забезпечують безперебійне постачання виробництва, ритмічність відвантаження (реалізацію) продукції покупцям. Установлення господарських відносин суб’єкта підприємницької діяльності з іншими особами передбачає виникнення між ними певних прав і зобов’язань.

Для успішного впровадження і ефективного використання системи управління дебіторською й кредиторською заборгованістю на підприємстві ТОВ «Юнігран» доцільно створити спеціалізований відділ кредитного контролю, основною функцією якого буде зменшення обсягів дебіторської заборгованості.

Створюючи відділ кредитного контролю, потрібно дотримуватися принципу незалежності. Працівники відділу будуть одними з основних контактних осіб при співробітництві з клієнтами. Тому важливо, щоб персонал, задіяний у цьому процесі, проявляв одночасно непоступливість і ввічливість при роботі з клієнтами, які не повернули борг. Також важливо, щоб відділ мав можливість діяти незалежно і під керівництвом заступника керівника підприємства, який очолює економічну й фінансову служби. У роботі відділу важливо поєднати бажання підтримувати комерційні відносини з клієнтами із зусиллями, направленими на повернення боргів.

Таким чином, з метою визначення впливу простроченої кредиторської заборгованості на валові доходи таку заборгованість слід розбити на два види: за отриманими товарами (роботами, послугами); за отриманими авансами.


Список литературы
1. „Господарський кодекс України”, затверджений Верховною Радою України від 16.01.2003 № 436-IV

2. Закон України "Про податок на додану вартість" від 03.04.97 р. № 168/97-ВР.

3. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”. від 16.07.99 р. № 996-XII

4. Закон України “Про підприємства в Україні”. від 27.03.91 р. № 887-12-ВР

5. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.06.99 р. № 87.

6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 «Баланс», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.99 р. №87.

7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 „Звіт про фінансові результати”, затверджене наказом Мінфіну України від 10.12.99 р. № 287

8. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 25 „Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва”, затверджене наказом Мінфіну України від 25.02.2000 № 39

9. Положення Стандарт Бухгалтерського обліку 11 „Зобов’язання” , затверджене наказом Мінфіну України від 31.12.99 р. № 318

10. Наказ Мінфіну "Про затвердження методичних рекомендацій із застосування регістрів бухгалтерського обліку" № 356 від 29.12.2000 р.

11. Наказ Мінфіну "Про затвердження Плану рахунків бухгалтерського обліку й Інструкції про його використання" від 30.11.1999 р. № 291.

12. Інструкція „Про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій”, затверджена наказом Мінфіну України від 30.11.1999 № 291.

13. Бурова Тетяна Андріївна, Корнієнко Олександра Сергіївна. Бухгалтерський облік та аудит для менеджерів: навч. посібник / Національний ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. Інститут післядипломної освіти. — Миколаїв : НУК, 2007. — 128с.

14. Бухгалтерський облік в Україні. Навч. посібник. За ред. Р. Л. Хом’яка, В. І. Лемішовського. – 5-те вид., доп. і перероб. – Львів: Національний університет „Львівська політехніка”, „Інтелект - Захід”, 2006. – 1088 с.

15. Бутинець Ф.Ф., Бухгалтерський фінансовий облік – 5-те вид., доп. і переробл. – Житомир: ПП „Рута”, 2003 – 726 с.

16. Бутинець Ф.Ф. та ін. Організація бухгалтерського обліку: Навч.посібник/2-ге вид., доп. і перероб. – Житомир: ЖІТІ, 2001. - 576 с.

17. Бундюк А. М. Бухгалтерський і податковий облік на підприємствах України: Посібник. — О., 2004. — 199с

18. Бухгалтерський облік: Нормативна база / Я. Кавторєва (уклад.), Ф. Федорченко (уклад.). - 10.вид., перероб. і доп. — Х. : Видавничий будинок "Фактор", 2004. — 511с.

19. Голов С.Ф. Бухгалтерський облік та фінансова звітність в Україні- Дніпропетровськ: ТОВ „Баланс-Клуб”, 2000 – 768 с.

20. Грабова Н.М. Теорія бухгалтерського обліку. 2001: Навч. посібник / Під ред. М.В. Кужельного. - 6-те вид. - К.: А.С.К., 2001. - 272 с. - (Економіка. Фінанси. Право).

21. Гавриловська Людмила Миколаївна, Ларіонова Алла Сергіївна. Фінансовий облік- 1: Навч.-метод. посібник для самост. вивчення дисципліни / Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана — К. : КНЕУ, 2006. — 320с.

22. Грабова Н.М., Кривоносов Ю.Г., Облік основних господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навч. посібник: 3-тє вид. допов. - К.: А.С.К. 2001. - 416 с. - (Економіка. Фінанси. Право).

23. Кожанова Євгенія Пилипівна, Отенко Ірина Павлівна. Економічний аналіз: Навч. посібник / Харківський національний економічний ун-т. — 2. вид., доопрац. і доп. — Х. : ВД "ІНЖЕК", 2005. — 344с.

24. Кононенко О. Аналіз фінансової звітності – Х.: Фактор 2003

25. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємства – К.: Знання, 2002

26. Лахтіонова Л.А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001. - 387 с.

27. Мец В.О. Економічний аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2002. — 132с.

28. Облік розрахунків з дебіторами та кредиторами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.О. Власова; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с.

29. Основи обліку заборгованості // Дт-Кт. Школа бухгалтера № 12 2004 р.

30. Поддєрьогін А.М. та ін. Фінанси підприємств. 3-ге вид., перероб. та доп.– К.: КНЕУ, 2000. – 345 с.

31. Покропивний С.Ф. Економіка підприємства: Підручник/ За ред. С. Ф. Покропивного. — К.: КНЕУ, — 2001. - 456 с.

32. Сборник систематизированного законодательства “Энциклопедия бухгалтерских проводок” № 43 (458), 28 октября 2001 г. – К.: Блиц-Информ. – 228с.

33. Савицька Глафіра Вікентіївна. Економічний аналіз діяльності підприємства: навч. посібник. — 3-тє вид., випр. і доп. — К. : Знання, 2007. — 668c.

34. Сопко В.В. Бухгалтерський облік: Підручник. – К.: КНЕУ. – 2000. – 578 с.

35. Сопко В., Завгородний В. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу. – К.: КНЕУ, 2000. – 453 с.

36. Сопко Василь Васильович. Бухгалтерський облік в управлінні підприємством: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К. : КНЕУ, 2006. — 526с

37. Свідерський Євгеній Іванович Бухгалтерський облік у галузях економіки: Навч. посіб. / Київський національний економічний ун-т. — К.: КНЕУ, 2004. — 234 с.

38. Ткаченко Н.М. Бухгалтерский финансовый учет на предприятиях Украины. 7-е изд. – К.: А.С.К., 2001. – 850 с.

39. Українсько-російський економічний тлумачний словник: Близько 3 000 термінів і понять / Валентина Миколаївна Копоруліна (авт.-упоряд.). — Х. : Факт, 2005. — 400с.

40. Чебанова Наталія Володимирівна, Єфіменко Тетяна Іванівна. Фінансовий облік: Підручник. — К. : Вид. центр "Академія", 2007. — 704с.

41. Череп Алла Василівна. Економічний аналіз: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Запорізький національний технічний ун-т. — К. : Кондор, 2005. — 160с.

42. Чижевська Л.В., Пархоменко В.М. Кривошей М.М. Звітність підприємств. Навчальний посібник/ за ред. Проф. Бутинця Ф.Ф. – Житомир: ЖІТІ, 2003. – 436 с.

43. Шубіна Світлана Валентинівна, Торяник Жанна Іванівна. Економічний аналіз: практикум. — К. : Знання, 2007. — 230c

44. Шумляєв Борис Олександрович, Татаренко Ірина Всеволодівна, Рябий Євген Ілліч. Бухгалтерський облік: Підруч. для студ. екон. спец. / Дніпропетровська філія Відкритого міжнародного ун-ту розвитку людини "Україна" / Борис Олександрович Шумляєв (заг.ред.). — Д., 2006. — 342с.

45. Шурпенкова Руслана Кизимирівна. Економічний аналіз. Практикум: Навч. посіб. для студ. ВНЗ / Національний банк України; Львівський банківський ін-т. — Л. : ЛБІ НБУ, 2006. — 254с.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
562
Скачать бесплатно 20450.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.