У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название СИНТЕЗ МЕХАНІЗМІВ УПРАВЛІННЯ СТРУКТУРОЮ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
Количество страниц 215
ВУЗ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20549.doc 
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ПІДХОДИ ДО УПРАВЛІННЯ СТРУКТУРОЮ КАПІТАЛУ 8
1.1. Основоположні засади структури капіталу для управління підприємством 8
1.2. Аналіз та вивчення динаміки основних показників структури капіталу підприємств 26
1.3. Порівняльна характеристика підходів до управління структурою капіталу підприємства 40
Висновки до розділу 1 64
РОЗДІЛ 2 РОЗРОБКА СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ СТРУКТУРОЮ КАПІТАЛУ 66
2.1. Механізми управління структурою капіталу 66
2.2. Комплексна оцінка характеристик капіталу підприємства 78
2.3. Прогнозування структурних характеристик капіталу підприємства 99
Висновки до розділу 2 117
РОЗДІЛ 3 ФОРМУВАННЯ СЦЕНАРІЇВ УПРАВЛІННЯ СТРУКТУРОЮ КАПІТАЛУ 120
3.1. Формування і вибір заходів щодо управління структурою капіталу підприємства на основі синтезу механізмів управління структурою капіталу 120
3.2. Розробка імітаційної моделі управління структурою капіталу 134
3.3. Оцінка та аналіз реалізації моделі управління структурою капіталу 145
Висновки до розділу 3 161
ВИСНОВКИ 164
ДОДАТКИ 167
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 203

ВСТУП

Актуальність теми. В сучасному світі з його виключно складною системою економічних взаємозв'язків проблема управління капіталом стає все більш гострою. Саме капітал, будучи головною економічною базою створення і розвитку підприємства, в процесі свого функціонування забезпечує інтереси держави, власників і персоналу.
Невизначеність зовнішнього середовища істотно впливає на збільшення ризиків і втрат при управлінні капіталом, обертається кризовим фінансовим станом підприємства. Динаміка зміни характеристик капіталу під впливом різноманітних чинників зовнішнього і внутрішнього середовища дозволяє визначити негативні тенденції, які ведуть до банкрутства підприємства. Серед таких чинників можна виділити: нестабільність податкової політики держави, значний знос основних виробничих засобів, високі темпи інфляції, низький рівень купівельної спроможності, зростання дебіторської заборгованості підприємств тощо.
Ці чинники викликають аритмію в русі фінансово-матеріальних потоків, що приводить до дисбалансу структури капіталу, зниження фінансової стійкості підприємства. Так, під впливом вказаних та інших чинників відбувається зміна кредиторської заборгованості підприємства у вигляді заборгованості по заробітній платі, запасів сировини і матеріалів на складі і виробництві, грошових коштів в касі і розрахункових рахунках підприємства, прибутку і т.і.
Тому управління процесами залучення, розміщення і використання капіталу в умовах дії наведених нами чинників вимагає гнучкої системи управління структурою капіталу, що забезпечила б якість і ефективність прийнятих управлінських рішень. Розробка механізмів такої системи є найбільш складною при адаптації підприємства до ринкових умов.
Теоретичні основи системи управління капіталом підприємства і широке коло питань, пов'язаних з моделюванням фінансових процесів, відображені в роботах вітчизняних і зарубіжних авторів, таких як
І. С. Благун, І. А. Бланк, В. А. Забродський, Н. А. Кизим, Т. С. Клебанова, О. С. Редькін, А. Д. Шеремет, І. Й. Яремко, Р. С. Сайфулін, М. Н. Крейніна, В. Л. Петренко, Дж. Форрестер та інших. Проте ряд питань, пов'язаних з формуванням гнучкої стратегії управління капіталом на основі діагностики і прогнозування характеристик структури капіталу, все ще не знайшли належного висвітлення.
Актуальність цієї проблеми, її теоретичне та практичне значення зумовили вибір теми дисертаційної роботи, її мету і завдання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках комплексної теми кафедри економічної кібернетики Прикарпатського Національного університету ім. Василя Стефаника "Моделювання соціально-економічного розвитку економіко-виробничих структур в ринкових умовах" (ДР0102U004510).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є синтез комплексу механізмів управління структурою капіталу на основі адаптивного підходу, що забезпечує стабілізацію функціонування і розвитку підприємства.
Відповідно до мети дослідження були поставлені наступні завдання:
визначити теоретико-методологічні підходи до управління капіталом підприємства в нових господарських умовах;
виявити основні завдання управління структурою капіталу підприємства;
здійснити аналіз сучасних методів і моделей управління капіталом підприємства;
розробити на теоретичному рівні основи гнучкої системи управління структурою капіталу;
побудувати взаємозв'язаний комплекс механізмів аналізу, оцінки і прогнозування характеристик капіталу;
розробити імітаційну модель управління капіталом підприємства в умовах дії чинників зовнішнього і внутрішнього середовища;
здійснити формування гнучкої стратегії управління структурою капіталу.
Об'єктом дослідження є процеси аналізу, оцінки і прогнозування характеристик капіталу підприємства.
Предметом дослідження є механізми управління структурою капіталу підприємств машинобудування в умовах невизначеності.
Методи дослідження. Методологічною базою дисертаційної роботи є праці вітчизняних і зарубіжних вчених з управління структурою капіталу підприємства, адаптивного планування і управління, моделювання і прогнозування характеристик капіталу, математичної статистики, фінансового аналізу, а також щодо сучасних інформаційних технологій в системах ухвалення рішень.
Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному:
вперше:
- розроблено і запропоновано методичний підхід синтезу механізмів управління структурою капіталу, які на основі методів діагностики і прогнозування дозволяють розробити управлінські рішення, спрямовані на підтримку оптимального співвідношення власного і позичкового капіталу, платоспроможності підприємства (с. 72-78);
удосконалено:
- формування інтегрального показника стану капіталу, що на основі методів багатовимірного аналізу дозволяє оцінити ефективність управління залученням, розміщенням і використанням фінансових ресурсів підприємства (с. 81-86);
- формування гнучкої стратегії управління структурою капіталу, спрямованої на попередження аритмії в русі фінансових потоків підприємства на основі сценарного підходу (с. 120-125, 132);
отримали подальший розвиток:
- принципи гнучкої системи управління капіталом через синтез механізмів управління структурою капіталу, реалізація яких дозволить оцінити вплив чинників зовнішнього і внутрішнього середовища на зміну характеристик капіталу, що забезпечить підвищення ефективності функціонування підприємства (с. 69-71);
- підходи до аналізу руху капіталу підприємства, які на основі методів системної динаміки дозволяють визначити альтернативні варіанти стратегії управління структурою капіталу, що забезпечує стійке функціонування фінансової системи підприємства (с. 77-78).
Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що запропонований в роботі комплекс механізмів системи управління структурою капіталу підприємства використовується для формування в умовах дії чинників зовнішнього і внутрішнього середовища управлінських рішень, спрямованих на забезпечення його фінансової стійкості.
Основні результати дослідження доведені до рівня методичних розробок і використання в діяльності підприємств, зокрема ВАТ "Промприлад", м. Івано-Франківськ (довідка про впровадження від 25.10.2007 р. № 78-3171), ЗАТ "Прикарпаття", м. Коломия Івано-Франківської обл. (довідка про впровадження від 22.10.2007 р. № 487), ВАТ "Пресмаш", м. Івано-Франківськ (довідка про впровадження від 11.10.2008 р. № 471/10). Результати дисертаційної роботи використані також при розробці навчальних програм та викладанні дисциплін "Методи прийняття управлінських рішень", "Економіка і організація виробництва", "Бізнес-тренінг" (довідка про впровадження від 02.11.2007 р. № 29.40).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійно виконаною науковою працею, в якій особисто автором розроблено методичний підхід, що полягає в синтезі механізмів управління структурою капіталу. Наукові положення, висновки і рекомендації, викладені у дисертаційній роботі, одержані дисертантом самостійно.
Апробація результатів дослідження. Основні положення і результати дисертаційної роботи представлені і обговорювалися на: Міжнародній науково-практичній конференції "Фінансові ресурси регіону: організація та управління" (м. Івано-Франківськ, 9-11 листопада 2006 р.), Міжнародній науково-практичній конференції "Відтворення господарського комплексу регіону: методологія, механізми, інструментарій" (м. Чернівці, 22-23 лютого 2007 р.), Всеукраїнській науково-практичній конференції "Стан та проблеми інноваційної розбудови України ’2007" (м. Дніпропетровськ, 14-15 березня 2007 р.), Міжнародній науково-практичній конференції "Наукова думка інформаційного віку – ’2007" (м. Дніпропетровськ, 16-31 березня 2007 р.), Міжнародній науково-практичній конференції "Розвиток наукових досліджень 2007" (м. Полтава, 26-28 листопада 2007 р.).
Публікації. За результатами дослідження опубліковано 10 наукових праць, у тому числі 5 – у наукових фахових виданнях (з них 4 – одноосібні, 1 – у співавторстві), 5 – в інших виданнях. Обсяг публікацій – 4,2 д.а. (з них 4,0 д.а. належить особисто авторові).
Обсяг і структура дисертації. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновку, списку використаної літератури зі 153 найменувань, 16 додатків. Робота викладена на 215 сторінках машинописного тексту, матеріал дисертації ілюстрований 48 рисунками (з яких 8 займають 9 повних сторінок) і 40 таблицями (з яких 5 займають 7 повних сторінок)
Список литературы ВИСНОВКИ

В умовах ринкової економіки ефективність діяльності підприємств, високі темпи їх розвитку, підвищення конкурентоздатності багато в чому визначаються правильно сформованою політикою управління капіталом, під якою розуміється сукупність заходів, спрямованих на розробку і реалізацію фінансової стратегії, досягнення оптимального співвідношення власних і позичкових засобів, підтримку платоспроможності.
Проведений аналіз різних підходів до розуміння сутності категорій "капітал", "управління капіталом", "структура капіталу" і "управління структурою капіталу" уможливив розробку класифікації капіталу підприємства з позицій його розуміння як категорії фінансового менеджменту і як економічного ресурсу. Запропонована класифікація дозволяє більш чітко визначити види капіталу підприємства, їх взаємозв'язок, що є основою для розробки адекватних рішень з управління капіталом.
Організація управління структурою капіталу в умовах неповноти, недостатності і багатозначності корисної інформації зумовлює необхідність підвищення фінансової стійкості підприємства, котра може бути досягнута при розробці на основі адаптивного підходу гнучкої системи управління капіталом підприємства.
У зв'язку з цим у дисертації на теоретичному, методичному й інструментальному рівнях здійснена постановка і реалізація задачі синтезу механізмів системи управління структурою капіталу, що забезпечує стабілізацію функціонування та розвитку підприємства. Проведені дослідження дозволили зробити наступні висновки:
1. Реалізація принципів гнучкої системи управління структурою капіталу, до яких належать: безперервність процесу управління капіталом; паралельність виконання різних етапів управління капіталом; синтез процесів формування гнучкої стратегії управління капіталом підприємства, дозволяють підвищити стійкість його структури та маневреність фінансової системи щодо збурень зовнішнього і внутрішнього середовища.
2. Методичний підхід, заснований на синтезі механізмів оцінки, аналізу і прогнозування характеристик капіталу, дає можливість підвищити якість управлінських рішень на різних етапах управління капіталом; здійснити своєчасний аналіз і оцінку дисбалансу в структурі капіталу; сформувати різні фінансові резерви, спрямовані на стабілізацію фінансового стану підприємства.
3. Методика формування інтегрального показника стану капіталу підприємства, заснована на використанні шкали Харрінгтона, дозволяє кожному значенню цього показника поставити у відповідність рівень стійкості фінансового стану підприємства, що дає можливість розробити заходи, спрямовані на поліпшення поточного (прогнозного) стану капіталу підприємства.
4. Формування класів значень інтегрального показника стану зовнішнього середовища і визначення характеру його впливу на стан структури капіталу підприємства дають змогу виявити можливий дисбаланс у структурі його капіталу. Сформована на підставі аналізу стану зовнішнього і внутрішнього середовища підприємства матриця стратегічних ситуацій, що відображають його можливості щодо управління структурою капіталу, дозволяє для кожного типу стратегії (консервативна, нейтральна, агресивна) виділити змішані і чисті стратегічні ситуації, розробити на основі експертних процедур комплекс заходів з управління структурою капіталу підприємства.
5. Розроблена імітаційна модель управління структурою капіталу, з допомогою якої здійснюється моделювання руху оборотного, основного, власного і позичкового капіталу при різних значеннях виділених змінних управління і параметрів зовнішнього та внутрішнього середовища підприємства, дає змогу оцінювати швидкість трансформації капіталу підприємства з одного виду в іншій.
6. Визначена система, що складається з 13 рівнянь, які відображають зміну характеристик капіталу внаслідок руху фінансових потоків, надає можливість провести оцінку й аналіз його характеристик за різних варіантів керуючих впливів, визначити альтернативні варіанти стратегії управління структурою капіталу підприємства.
7. Здійснення на основі імітаційної моделі низки експериментів дозволило оцінити наслідки реалізації різних стратегій управління капіталом і сформувати комплекс заходів, спрямований на злам негативних тенденцій розвитку його характеристик і підтримку стійкого функціонування фінансової системи підприємства.



СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Абрютина М. С. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия : учебно-практическое пособие / М. С. Абрютина, А. В. Грачев. — М. : Дело и сервис, 1998. — 381 с.
2. Айвазян С. А. Прикладная статистика : основы моделирования и первичная обработка данных / С. А. Айвазян, И. С. Енюков, Л. Д. Мешалкин. — М. : Финансы и статистика. — 1983. — 471 с.
3. Александров А. Г. Оптимальные и адаптивные системы /
А. Г. Александров. — М. : Высшая школа, 1989. — 263 с.
4. Алексеева М. М. Планирование деятельности фирмы : учебное пособие / М. М. Алексеева. — М. : Финансы и статистика, 1999. — 248 с.
5. Ансофф И. Новая корпоративная стратегия / И. Ансофф ; пер. с англ. — СПб. : Питер, 1999. — 414 с.
6. Антикризисное управление : учебное пособие для технических вузов / [под ред. Е. С. Минаева и В. П. Панагушина]. — М. : Приор, 1998. — 257 с.
7. Антикризисный менеджмент / [под ред. проф. А. Г. Грязновой]. — М. : Ассоциация авторов и издателей "Тандем". Издательство "ЭКМОС", 1999. — 368 с.
8. Астахов В. П. Анализ финансовой устойчивости фирмы / В. П. Астахов. — М. : Экономическое образование, 1996. — 354 с.
9. Бакаев А. А. Имитационные модели в экономике / А. А. Бакаев, Н. И. Костина, Н. В. Яровицкий. — К. : Наукова думка, 1971. — 304 с.
10. Баканов М. И. Теория экономического анализа / М. И. Баканов, А. Д. Шеремет. — М. : Финансы и статистика, 1997. — 451 с.
11. Балабанов И. Т. Анализ и планирование финансов хозяйствующего субъекта / И. Т. Балабанов. — М. : Финансы и статистика, 1998. — 394 с.
12. Банкрутство і санація підприємства : теорія і практика кризового управління / [Т. С. Клебанова, О. М. Бондар, О. В. Мозенков та ін.] ; за ред. О. В. Мозенкова. — Х. : ВД "ІНЖЕК", 2003. — 272 с.
13. Барановський О. І. Фінансова безпека / О. І. Барановський. — К. : Фенікс, 1999. — 338 с.
14. Басалай С. И. Механизмы управления финансовыми ресурсами корпорации / С. И. Басалай. — М. : ТДДС Столица-8, 2001. — 166 с.
15. Басовский Л. Е. Прогнозирование и планирование в условиях рынка / Л. Е. Басовский. — М. : ИНФРА-М, 1999. — 194 с.
16. Белешев С. Д. Математико-статистические методы обработки эксперт-ных оценок / С. Д. Белешев, Ф. Г. Гуревич. — М. : Статистика, 1980. — 263 с.
17. Белолипецкий В. Г. Финансы фирмы : курс лекций / В. Г. Белолипецкий. — М. : ИНФРА-М, 1999. — 298 с.
18. Благун І. Інвестиції в експортно-імпортних операціях / І. Благун, О. Левандівський, Т. Гнатюк // Економіст. — 2001. — № 11. — С. 65—68.
19. Благун І. Модель оптимізації короткотермінових інвестиційних проек-тів / І. Благун, Т. Гнатюк, Л. Сисак // Економіст. — 2000. — № 7-8. — С. 51—53.
20. Бланк И. А. Инвестиционный менеджмент / И. А. Бланк. — К. : МП "ИТЕМ" ЛТД, "Юнайтед Лондон Трейд Лимитед", 1995. — 448 с.
21. Бланк И. А. Основы финансового менеджмента / И. А. Бланк. — К. : Ника-центр, 1999. — 592 с.
22. Бланк И. А. Управление использованием капитала / И. А. Бланк. — К. : Ника центр, 2000. — 656 с.
23. Бланк И. А. Финансовый менеджмент : учебный курс / И. А. Бланк. — [2-е изд., перераб. и доп.]. — К. : Эльга, Ника-центр, 2004. — 656 с.
24. Боровиков В. STATISTICA : искусство анализа данных на компьютере. Для профессионалов / В. Боровиков. — СПб. : Питер, 2001. — 656 с.
25. Бочаров В. В. Корпоративные финансы / В. В. Бочаров, В. Е. Леонтьев. — СПб. : Питер, 2004. — 592 с.
26. Брігхем Є. Основи фінансового менеджменту / Є. Брігхем ; пер. з англ. — К. : Молодь, 1997. — 1000 с.
27. Бурцев В. В. Ревизия финансовой системы предприятия [Електронний ресурс] / В. В. Бурцев // Management.com.ua (інтернет портал для управлінців). — Режим доступу : http://www.management.com.ua/finance/fin041.html.
28. Бусленко Н. П. Моделирование сложных систем / Н. П. Бусленко. — М. : Знание, 1988. — 355 с.
29. Ван Хорн Дж. Основы управления финансами / Дж. Ван Хорн ; [пер. с англ. ; под ред. Н. И Елисеевой]. — М. : Финансы и статистика, 1996. — 420 с.
30. Воловець Я. В. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання : навч. посібник / Я. В. Воловець. — К. : Алеута, 2005. — 199 с.
31. Гапоненко А. Л. Стратегическое управление : учебник / А. Л. Гапоненко, А. П. Панкрухин. — М. : Омега-Л, 2004 — 472 с.
32. Герчикова И. Н. Финансовый менеджмент / И. Н. Герчикова. — М. : Консалт банкир, 1996. — 208 с.
33. Горелов С. Математические методы в прогнозировании / С. Горелов. — М. : Прогресс, 1993. — 320 с.
34. Грабовецький Б. Є. Економічне прогнозування і планування : навчальний посібник / Б. Є. Грабовецький. — Київ : Центр навчальної літератури, 2003. — 188 с.
35. Гренджер К. Спектральный анализ временных рядов в экономике / К. Гренджер, М. Хатанака. — М. : Статистика, 1972. — 428 с.
36. Грищенко О. В. Анализ и диагностика финансово-хозяйственной деятельности предприятия : учебное пособие / О. В. Грищенко. — Таганрог : Изд-во ТРТУ, 2000. — 112 с.
37. Гузь Н. Г. Финансовый менеджмент / Н. Г. Гузь. — Донецк : ДИТБ, 1999. — 100 с.
38. Державний комітет статистики України : матеріали сайту [Електронний ресурс]. — Режим доступу : http://www.ukrstat.gov.ua.
39. Дженкинс Г. Спектральный анализ и его приложения / Г. Дженкинс, Д. Ваттс ; пер. с англ. — М. : Мир, 1971. — 448 с.
40. Дубров А. М. Многомерные статистические методы / А. М. Дубров, В. С. Мхитарян, Л. И. Трошин. — М. : Финансы и статистика, 1998. — 350 с.
41. Дуброва Т. А. Статистические методы прогнозирования / Т. А. Дуброва. — М. : ЮНИТИ — ДАНА, 2003. — 206 с.
42. Дубровский С. А. Прикладной многомерный статистический анализ / С. А. Дубровский. — М. : Финансы и статистика, 1982. — 216 с.
43. Дэйвисон М. Многомерное шкалирование / М. Дэйвисон. — М. : Финансы и статистика, 1988. — 254 с.
44. Ермаков С. М. Курс статистического моделирования / С. М. Ермаков, Г. А. Михайлов. — М. : Наука, 1976. — 320 с.
45. Забродский В. А. Анализ и предупреждение дестабилизации функционирования предприятия / В. А. Забродский, Т. С. Клебанова, В. И. Скурихин. — Харьков : СВНЦ, 1994. — 78 с.
46. Забродский В. А. Диагностика финансовой устойчивости функционирования производственно-экономических систем / В. А. Забродский, И. А. Кизим. — Харьков : Бизнес Информ, 2000. — 105 с.
47. Забродский В. А. Современные методы организации и управления промышленным производством / В. А. Забродский, Н. А. Кизим, Л. И. Янов. — Харьков : Бизнес Информ, 1997. — 60 с.
48. Замков О. О. Математические методы в экономике : учебник / О. О. Замков, А. В. Толстопятенко, Ю. Н. Черемных. — М. : ДИС, МГУ им. М. В. Ломоносова, 1997. — 368 с.
49. Зварич I. Т. Вплив органів державної податкової адміністрації на процеси санації та банкрутства підприємств виробничо-господарського комплексу Івано-Франківщини / I. Т. Зварич, В. М. Летюк, М. З. Семанів // Актуальні проблеми економіки. — Київ, 2003. — № 4(22). — С. 76—79.
50. Зварич І. Т. З досвіду використання механізмів і процедур банкрутства для покращення стану суб'єктів господарювання промислово-виробничого комплексу Івано-Франківщини / І. Т. Зварич, М. С. Лосєва, Ю. І. Мартинюк // Наук. вісник Ів.-Фр. націон. техн. ун-ту нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — № 2(3). — С. 94—100.
51. Зварич І. Т. З досвіду спільної роботи Івано-Франківської обласної державної адміністрації, регіонального управління з питань банкрутства Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і обласного господарського суду із запровадження системи управління оздоровленням підприємств з використанням процедур банкрутства / І. Т. Зварич, Ю. І. Мартинюк, В. П. Петренко. — Івано-Франківськ : КП "Лік", 2002. — 11 с.
52. Зварич I. Т. Про використання кластерних технологій організації виробництва в реалізації стратегії розвитку промислово-виробничого комплексу Івано-Франківщини / I. Т. Зварич // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Стратегічне планування регіонального розвитку : збірник наукових праць. [Вип. 5 (XLIX)] / НАН України. Ін-т регіональних досліджень. Редкол. : відп. ред. акад. НАН України М. І. Долішній. — Львів, 2004. — С. 71—76.
53. Зварич І. Т. Щодо створення і розвитку інфраструктури управління процесами фінансово-організаційного оздоровлення підприємств регіонального промислово-виробничого комплексу / І. Т. Зварич, Ю. І. Мартинюк, М. С. Лосєва // Наук. вісник Чернівецького торговельно-економічного ін-ту КНТЕУ : зб. наук. праць за матеріалами XIII міжнарод. наук.-практ. конференції. [Вип. II. Економічні науки. У 2-х ч.]. — Чернівці : АНТ Лтд, 2002. — ч. II. — С. 133—137.
54. Иванов В. В. Анализ временных рядов и прогнозирование экономических показателей / В. В. Иванов. — Х. : ХНУ, 1999. — 230 с.
55. Ивашковская И. От финансового рычага к оптимизации структуры капитала компании / И. Ивашковская // Управление компаниями. — 2004. — № 11(42). — С. 18—21.
56. Инвестиционный портфель коммеческого банка / [Т. С. Клебанова, Е. И. Решетняк, Е. В. Раевнева и др.]. — Х. : Бизнес Информ, 2000. — 146 с.
57. Клебанова Т. С. Адаптивная модель управления структурой капитала ПЭС / Т. С. Клебанова, О. Ю. Кононов // Економічна кібернетика. — Донецьк, 2003. — № 3-4(21-22). — С. 83—89.
58. Клебанова Т. С. Методы прогнозирования: учебное пособие / Т. С. Клебанова, В. В. Иванов, Н. А. Дубровина. — Харьков : ХГЭУ, 2002. — 372 с.
59. Клейнер Г. Предприятие в нестабильной экономической среде : риски, стратегии, безопас¬ность / Г. Клейнер, В. Тамбовцев, Р. Качалов. — М. : Экономика, 1997. — 226 с.
60. Клыков Ю. И. Ситуационное управление большими системами / Ю. И. Клыков. — М. : Энергия, 1974. — 134 с.
61. Кныш М. И. Стратегическое планирование инвестиционной деятельности : учебное пособие / М. И. Кныш, Б. А. Перекотов, Ю. П. Тютинов. — СПб. : Бизнес-пресса, 1998. — 315 с.
62. Ковалёв В. В. Введение в финансовый менеджмент / В. В. Ковалёв. — М. : Финансы и статистика, 2000. — 459 с.
63. Ковалёв В. В. Финансовый анализ. Управление капиталом. Выбор инвестиций / В. В. Ковалёв. — М. : Финансы и статистика, 1996. — 273 с.
64. Ковалёв В. В. Финансы предприятий / В. В. Ковалёв, Вит. В. Ковалёв. — М. : Финансы и статистика, 2001. — 397 с.
65. Коваль И. Очередные задачи финансового менеджмента в Украине [Електронний ресурс] / И. Коваль // Management.com.ua (інтернет портал для управлінців). — Режим доступу : http://www.management.com.ua/finance/fin043.html.
66. Козенков Д. Є. Проблеми планування в умовах невизначеності економіки перехідного періоду / Д. Є. Козенков // Економіка : проблеми теорії та практики. — 2003. — Вип. 172. — С. 642—644.
67. Коласс Б. Управление финансовой деятельностью предприятия. Проблемы, концепции, методы / Б. Коласс. — М. : Финансы, ЮНИТИ, 1997. — 576 с.
68. Костіна Н. І. Фінанси : система моделей і прогнозів / Н. І. Костіна, А. А. Алексєєв, О. Д. Василик. — К. : Четверта хвиля, 1998. — 306 с.
69. Кочкодан В. Б. Аналіз основних показників структури капіталу / В. Б. Кочкодан // Вісник Хмельницького національного університету. Економічні науки. — 2007. — № 1. — С. 210—218.
70. Кочкодан В. Б. Комплекс механізмів управління структурою капіталу підприємства / В. Б. Кочкодан // Моделювання регіональної економіки. Збірник наукових праць. — Івано-Франківськ : Плай, 2005. — № 2(6). — С. 94—101.
71. Кочкодан В. Б. Комплексна оцінка характеристик капіталу підприємства / В. Б. Кочкодан, І. С. Благун, І. Т. Зварич // Моделювання регіональної економіки. Збірник наукових праць. — Івано-Франківськ : Плай, 2008. — № 1(11). — С. 3—17.
72. Кочкодан В. Б. Модель системи управління капіталом підприємств / В. Б. Кочкодан // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції "Фінансові ресурси регіону : організація та управління". — Івано-Франківськ : ПП Курилюк, 2007. — С. 87—88.
73. Кочкодан В. Б. Про вибір підходів до управління структурою капіталу підприємства / В. Б. Кочкодан // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції "Відтворення господарського комплексу регіону : методологія, механізми, інструментарій". — Чернівці : Книги—ХХІ, 2007. — Т. 1. — С. 196—197.
74. Кочкодан В. Б. Прогнозування характеристик капіталу підприємства / В. Б. Кочкодан // Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Наукова думка інформаційного віку — ’2007". — Дніпропетровськ : Наука та освіта, 2007. — Т. 2. — С. 73—75.
75. Кочкодан В. Б. Реалізація імітаційної моделі руху капіталу підприємства / В. Б. Кочкодан // Матеріали третьої міжнародної науково-практичної конференції "Розвиток наукових досліджень 2007". — Полтава : ІнтерГрафіка, 2007. — С. 14—16.
76. Кочкодан В. Б. Розробка імітаційної моделі управління структурою капіталу / В. Б. Кочкодан // Матеріали V Всеукраїнської науково-практичної конференції "Стан та проблеми інноваційної розбудови України ’2007". — Дніпропетровськ : Наука і освіта, 2007. — Т. 4. — С. 73—75.
77. Кочкодан В. Б. Роль и значение структуры капитала в управлении предприятием / В. Б. Кочкодан // Бизнес-информ. — 2006. — № 12. — С. 129—135.
78. Кочкодан В. Б. Формування і вибір заходів щодо управління структурою капіталу підприємства / В. Б. Кочкодан // Моделювання регіональної економіки. Збірник наукових праць. — Івано-Франківськ : Плай, 2007. — № 1(9). — С. 54—69.
79. Крамаренко Г. О. Фінансовий менеджмент. Підручник / Г. О. Крамаренко, О. Є. Чорна. — Київ : Центр навчальної літератури, 2006. — 520 с.
80. Крейнина М. Н. Финансовое состояние предприятия. Методы оценки / М. Н. Крейнина. — М. : ДИС, 1997. — 224 с.
81. Круглов М. И. Стратегическое управление компанией / М. И. Круглов. — М. : Русская деловая литература, 1998. — 768 с.
82. Лавинский Г. В. Построение и функционирование сложных систем управления / Г. В. Лавинский. — К. : Выща школа, 1989. — 336 с.
83. Левицкий Е. М. Адаптация в моделировании экономических систем / Е. М. Левицкий. — М. : Наука, 1997. — 253 с.
84. Литвак Б. Управленческие решения / Б. Литвак. — М. : Тандем, ЭКМОС, 1998. — 248 с.
85. Литовских А. М. Финансовый менеджмент / А. М. Литовских. — Таганрог : Изд-во ТРТУ, 1999. — 76 с.
86. Локтионов М. В. О системных методологиях в менеджменте / М. В. Локтионов // Вестник МГУ. — 2000. — № 5. — С. 105—120.
87. Лук’яненко І. Г. Економетрика : підручник / І. Г. Лук’яненко, Л. І. Краснікова. — К. : Знання, 1998. — 494 с.
88. Лукашин Ю. П. Адаптивные методы краткосрочного прогнозирования / Ю. П. Лукашин. — М. : Статистика, 1979. — 247 с.
89. Магнус Я. Р. Эконометрика. Начальный курс / Я. Р. Магнус, П. К. Катышев, А. А. Пересецкий. — М. : Дело, 2001. — 400 с.
90. Мазурова И. И. Варианты прогнозирования и анализа финансовой устойчивости организации / И. И. Мазурова, М. В. Романовский. — СПб. : 1995. — 215 с.
91. Максимей И. В. Имитационное моделирование на ЭВМ / И. В. Максимей. — М. : Радио и связь, 1988. — 232 с.
92. Міністерство економіки України : матеріали сайту [Електронний ресурс]. — Режим доступу : http://www.me.gov.ua.
93. Моделі і методи соціально-економічного прогнозування : підручник / [В. М. Геєць, Т. С. Клебанова, О. І. Черняк, В. В. та ін.]. — Харків : ВД ІНЖЕК, 2005.— 396 с.
94. Мойсеєнко І. Є. Фінансове планування на підприємстві / І. Є. Мойсеєнко // Фінанси України. — 2000. — № 9. — С. 155—158.
95. Наконечний С. І. Економетрія : навчальний посібник / С. І. Наконечний, Т. О. Терещенко, Т. П. Романюк. — К. : КНЕУ, 1997 — 352 с.
96. Національний банк України : матеріали сайту [Електронний ресурс]. — Режим доступу : http://www.bank.gov.ua.
97. Никбахт Э. Финансы / Э. Никбахт, А. Гропелли ; пер. с англ. — К. : Век, Глобус, 1993. — 383 с.
98. Орлов А. И. Устойчивость в социально-экономических моделях / А. И. Орлов. — М. : Наука, 1979. — 296 с.
99. Основи економічної теорії : навч. посібник / [під загальною редакцією проф. Л. Ю. Мельника]. — Київ : Центр навчальної літератури, 2005. — 528 с.
100. Павлова Л. Н. Финансовый менеджмент. Управление денежным оборотом предприятия / Л. Н. Павлова. — М. : ЮНИТИ, 1995. — 399 с.
101. Пашута М. Т. Прогнозування та макроекономічне планування : навч. посібник / М. Т. Пашута. — К. : МАУП. — 1998. — 192 с.
102. Петренко В. Л. Концепция и моделирование адаптивной системы управления проектами / В. Л. Петренко, В. И. Денисов. — Донецк : ИЭП НАН Украины, 1997. — 33 с.
103. Питерс Т. В поисках эффективного управления (опыт лучших компаний) / Т. Питерс, Р. Уотермен. — М. : Наука, 1986. — 248 с.
104. Плюта В. Сравнительный многомерный анализ в эконометрическом моделировании / В. Плюта ; пер. с польск. В. В. Иванова. — М : Финансы и статистика, 1989. — 175 с.
105. Прогнозирование и планирование в условиях рынка / [под ред. Т. Г. Морозовой, А. В. Пикулькина]. — М. : ЮНИТИ-ДАНА, 1999. — 318 с.
106. Прогнозирование и планирование экономики / [под ред. В. И. Борисевича, Г. А. Кандауровой]. — Мн. : Экоперспектива, 2000. — 432 с.
107. Русак Н. А. Финансовый анализ субъекта хозяйствования / Н. А. Русак, В. А. Русак. — Мн. : Вышэйша школа, 1997. — 309 с.
108. Рэдхед К. Управление финансовыми рисками / К. Рэдхед, С. Хьюс ; пер. с англ. — М. : ИНФРА-М, 1996. — 220 с.
109. Савицкая Г. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия / Г. В. Савицкая. — Мн. : Экоперспектива, 1998. — 498 с.
110. Самочкин В. Н. Гибкое развитие предприятия : анализ и планирование / В. Н. Самочкин. — М. : Дело, 2000. — 376 с.
111. Ситник В. Ф. Імітаційне моделювання / В. Ф. Ситник, Н. С. Орленко. — К. : КНЕУ, 1998. — 232 с.
112. Ситуационный анализ бизнеса и практика принятия решений : учеб. пособие / В. М. Попов, С. И. Ляпунов, Г. В. Филиппов, Г. В. Медведев. — М. : КноРус, 2001. — 384 с.
113. Скурихин В. И. Проектирование систем адаптивного управления производством / В. И. Скурихин, В. А. Забродский, Ю. В. Копейченко. — Харьков : Выща школа, 1984. — 241 с.
114. Соколовська З. М. Можливості діагностики прийняття інвестиційних рішень на рівні підприємства / З. М. Соколовська // Фінанси України. — 1997. — № 5. — С. 54—63.
115. Сошникова Л. А. Многомерный статистический анализ в экономике / Л. А. Сошникова, В. Н. Тамашевич. — М. : ЮНИТИ, 1999. — 598 с.
116. Статистическое моделирование / [под ред. А. Г. Гранберга]. — М. : Финансы и статистика, 1990. — 378 с.
117. Стерлин А. Н. Стратегическое планирование в промышленных корпорациях США / А. Н. Стерлин, И. В. Тулин. — М. : Наука, 1990. — 224 с.
118. Стосюк В. П. Модели адаптивного управления предприятием / В. П. Стосюк. — Донецк : ДонНУ, 2002. — 222 с.
119. Суторміна В. М. Фінанси зарубіжних корпорацій : навч. пос. / В. М. Суторміна, В. М. Федосов, Н. С. Рязанова ; за ред. В. М. Федосова. — К. : Либідь, 1993. — 247 с.
120. Теплова Т. В. Финансовый менеджмент : управление капиталом и инвестициями : учебник для ВУЗов / Т. В. Теплова. — М. : ГУ ВШЭ, 2000. — 350 с.
121. Терехина А. Ю. Анализ данных методами многомерного шкалирования / А. Ю. Терехина. — М. : Наука, 1986 — 186 с.
122. Терещенко О. О. Фінансова санація та банкрутство підприємств / О. О. Терещенко. — К. : КНЕУ, 2000. — 412 с.
123. Толбатов Ю. А. Економетрика / Ю. А. Толбатов. — К. : Четверта хвиля, 1997. — 320 с.
124. Тюрин Ю. Н. Статистический анализ данных на компьютере / Ю. Н. Тюрин, А. А. Макаров ; под ред. В. Э. Фигурнова. — М. : ИНФРА-М, 1997. — 528 с.
125. Унковська Т. Є. Концепція динамічного фінансового менеджменту / Т. Є. Унковська // Фінанси України. — 1997. — № 4. — С. 53—64.
126. Факторный, дискриминантный и кластерный анализ / [Дж.-О. Ким, Ч. У. Мьюллер, У. Р. Клекка и др.] ; пер. с англ. — М. : Финансы и статистика, 1989. — 215 с.
127. Финансовое планирование и контроль / [пер. с англ. ; под ред. М. А. Поукока и А. Х. Тейлора]. — М. : ИНФРА-М, 1996. — 480 с.
128. Финансовый менеджмент / [под ред. В. С. Золотарева]. — [2-ое изд. Серия "Учебники и учебные пособия"]. — Ростов н/Д : Феникс, 2000. — 224 с.
129. Финансовый менеджмент : теория и практика / [под ред. Е. С. Стояновой]. — М. : Перспектива, 2000. — 524 с.
130. Финансы : учебник для ВУЗов / [под ред. проф. М. В. Романовского, проф. О. В. Врублевской, проф. Б. М. Сабантий]. — М. : Перспектива, 2000. — 540 с.
131. Фишберг П. Теория полезности для принятия решений / П. Фишберг. — М. : Наука, 1978. — 324 с.
132. Фомин В. Н. Адаптивное управление динамическими объектами / В. Н. Фомин, А. Л. Фрадков, В. А. Якубович. — М. : Наука, 1981. — 184 с.
133. Фомин Я. А. Диагностика кризисного состояния предприятия / Я. А. Фомин. — М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2003. — 349 с.
134. Форрестер Дж. Основы кибернетики предприятия (индустриальная динамика) / Дж. Форрестер ; [пер. с англ. ; под ред. Д. М. Гвишиани]. — М. : Прогресс, 1971. — 340 с.
135. Хан Д. Планирование и контроль : концепция контроллинга / Д. Хан. — М. : Финансы и статистика, 1997. — 800 с.
136. Хелферт Э. Г. Техника финансового анализа / Э. Г. Хелферт. ; пер. с англ. — М. : Аудит, ЮНИТИ, 1996. — 663 с.
137. Черныш Е. А. Прогнозирование и планирование / Е. А. Черныш. — М. : ПРИОР. — 1999. —176 с.
138. Черняк О. І. Динамічна економетрика / О. І. Черняк, А. В. Ставицький. — К. : КВІЦ, 2000. — 120 с.
139. Чумаченко М. Г. Економічний аналіз : навч. посібник / М. Г. Чумаченко. — [Вид. 2-ге, перероб. і доп.]. — К. : КНЕУ, 2003. — 556 с.
140. Чумаченко Н. Г. Теория управленческих решений / Н. Г. Чумаченко, Р. И. Заботина. — Киев : Выща школа, 1981. — 248 с.
141. Шелобаев С. И. Математические методы и модели в экономике, финансах, бизнесе : учеб. пособие для вузов / С. И. Шелобаев. — М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2000. — 367 с.
142. Шеннон Р. Ю. Имитационное моделирование систем – искусство и наука / Р. Ю. Шеннон. — М. : Мир, 1978. — 428 с.
143. Шеремет А. Д. Методика финансового анализа / А. Д. Шеремет, Р. С. Сайфулин. — М. : Инфра-М, 1995 — 176 с.
144. Экономика : учебник / [под. ред. А. С. Булатова]. — М. : БЕК, 1994. — 165 с.
145. Экономическая стратегия фирмы : учебное пособие / [под ред. А. П. Градова]. — СПб. : Специальная литература, 1995. — 284 с.
146. Экономическая теория : истоки и перспективы. — М. : Экономический факультет МГУ, ТЭИС, 2006. — 999 с.
147. Экономическая теория : учеб. для студ. высш. учебн. заведений / [под ред. В. Д. Комлева]. — [9-е изд., перераб. и доп.]. — М. : Гуманит. Изд. Центр ВЛАДОС, 2003. — 640 с.
148. Эннусте Ю. А. Стохастические экономические модели адаптивного планирования и проблемы их координации / Ю. А. Эннусте. — М. : Наука, 1989. — 96 с.
149. Humpert B. Expert systems in finance planning / B. Humpert, P. Holey // Expert Systems. — 1998. — Vol. 5. — № 2. — P. 78—100.
150. J. Holton Wilson. Business Forecasting / J. Holton Wilson, Barry Keating. — [Sec. Edition]. — McGraw-Hill Companies, Inc. : Irwin, 1994. — 476 p.
151. Oliva T. A. Information and Probability Estimates : Modelling the Firm's Decision to Adopt a New Technology / T. A. Oliva // Management Science. — 1991. — Vol. 37. — № 5. — P. 607—623.
152. Stanley B. Block. Foundations of Financial Management / Stanley B. Block, Geoffrey A. Hirt. — Home wood : Irwin, 2000. — 682 p.
153. Strategic financial management / R. G. Clarke, В. D. Wilson, Ft. H. Dairies, S. D. Nadauld. — Home wood : Irwin, 1988. — Vol. 9. — 240 p.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20549.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.