У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МЕТОДОЛОГІЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФЕСІЙНОГО АУДИТУ В УКРАЇНІ. СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Количество страниц 452
ВУЗ ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20595.doc 
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТРАНСФОРМАЦІЯ КОНТРОЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ 13
1.1. Аналіз змін складових контрольного середовища на макро рівні 13
1.2. Зміни середовища контролю на мікро рівні 42
1.3. Сучасний стан та вектори змін контрольного середовища в Україні 57
Висновки по розділу 1 65
РОЗДІЛ 2. МЕТОДОЛОГІЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ АУДИТОРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ПОСТТОТАЛІТАРНІЙ СИСТЕМІ КОНТРОЛЮ 69
2.1. Методологічні засади професійного аудиту 69
2.2. Аналіз розвитку організації аудиту в Україні 94
2.3. Аналіз впровадження професійної етики у вітчизняну практику аудиту 113
2.4. Аудит та генезис вітчизняної наукової думки 136
Висновки по розділу 2 160
РОЗДІЛ 3. АНАЛІЗ СТАНУ ПРОФЕСІЙНОГО АУДИТУ В УКРАЇНІ 164
3.1. Розвиток правового поля професійного аудиту в Україні 164
3.2. Аналіз стану ринку професійних аудиторських послуг в Україні 194
Висновки по розділу 3 207
РОЗДІЛ 4. ВНУТРІШНІЙ АУДИТ ТА ЙОГО ПЕРСПЕКТИВИ В УКРАЇНІ 210
4.1. Внутрішній аудит в системі контролю підприємства 210
4.2. Проблеми імплементації внутрішнього аудиту в практику управління 237
Висновки по розділу 4 277
РОЗДІЛ 5. КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОГО АУДИТУ В УКРАЇНІ 279
5.1. Концепція структурування національної системи аудиту в Україні 279
5.2. Якість як головний вектор розвитку сучасного професійного аудиту 301
Висновки по розділу 5 333
ВИСНОВКИ 335
ДОДАТКИ 344
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 429




ВСТУП

Актуальність теми. Процеси глобалізації, що відбуваються у світі, обраний Україною шлях до інтеграції у європейську спільноту, не може оминути і проблему реформування контрольного середовища в країні, одним з елементів якого є професійний незалежний аудит. Забезпечення достовірності публічної фінансової звітності, захист інтересів широкого кола власників та інтересів суспільства в цілому – головна місія аудиту у відкритому суспільстві з ринковою економікою. Особливо актуалізується ця місія в умовах сучасної глобальної економічної кризи, коли запорукою громадської довіри до бізнесу в значній мірі є результати діяльності незалежних професійних аудиторів.
Українській професійний аудит має 16 річну історію імплементації та розвитку. Особливістю цих процесів є фактор часу та місця, коли майже блискавично здійснилася трансформація економічних та суспільних відносин від тоталітарного устрою держави, планового керування економікою до умов економіки ринкового типу та ліберальних суспільних установок. При цьому ментальність суспільства, ментальність нового класу власників, що з’явився після набуття країною незалежності, змінюється значно повільніше. Це не могло не вплинути на контрольне середовище країни, де на сьогодні використовуються методичні підходи та прийоми як колишньої тоталітарної системи контролю так і методологія та організація процедур аудиту, прийнятих у практиці країн зі сталими ринковими відносинами; де одночасно існують поруч державний фінансовий контроль, податковий контроль та незалежний аудит; де термін аудит поступово поширюється від фінансової звітності до екології, сертифікації та енергозбереження.
Реформування контрольного середовища в Україні йде вкрай повільно і єдиною новацією останнього десятиріччя є впровадження з 1993 року у систему фінансового контролю незнаного до того в суспільстві незалежного аудиту.
Впровадження у суспільне життя та практику господарювання країни нових форм контролю, з новою термінологією та новими правилами реалізації своїх функцій, при існуванні та застосуванні старих методологічних та організаційних підходів до контролю, та залишками ментального його сприйняття суспільством за часів до обрання Україною незалежності, посилює актуальність наукової розробки напрямків розвитку методології та організації професійного аудиту в країні.
Проблеми впровадження, становлення, розвитку, застосування методичних прийомів, окремих особливостей аудиторської діяльності в країні розглядалися в наукових працях та публікаціях як вітчизняних вчених: М.Т.Білухи, Ф.Ф.Бутинця, С.Ф.Голова, А.М.Герасимовича, Г.М.Давидова, Н.І.Дорош, С.Я. Зубілевич, А.М.Кузьмінського, М.Д.Корінько, Р.О.Костирко, В.І.Лазуренко, Н.М.Малюги, Є.В.Мниха, О.А.Петрик, І.І.Пилипенко, В.П.Пантелєєва, В.С.Рудницького, В.В.Сопко, Л.К.Сука, М.Г.Чумаченко, В.Г.Швеця, В.О.Шевчука та інших; так і зарубіжних: В.Д.Андрєєва, М.П.Баришнікова, А.М.Богомолова, С.М.Бичкової, Н.А.Голощапової, П.І.Камишанова, Я.В.Соколова, В.В.Скобари, Л.З.Шнайдермана, Р.Адамса, Р.Доджа, Дж.К.Робертсона, Ф.Дефліза, Генрі Р.Дженіка.
Проте, напрямки досліджень та їхні результати охоплювали хоча і наріжні та фундаментальні питання аудиторської діяльності, але без комплексного врахування особливостей сучасної української бізнес практики та її законодавчого регулювання, врахування ментальності вітчизняного менеджменту та стану суспільних відносин в економічному секторі; результатів трансформації контрольного середовища, які відбуваються в країні. Викладене вище потребує розробки саме комплексного та системного підходу до впровадження і визначення головних напрямків розвитку професійного незалежного аудиту в українську практику контролю, що і обумовило вибір теми дисертаційної роботи та її актуальність.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в межах науково-дослідних тем Державної Академії статистики, обліку та аудиту Державного Комітету статистики України: «Організаційно-методичне забезпечення внутрішнього аудиту собівартості готової продукції» (номер державної реєстрації 0104U000375); «Організаційно-методичне забезпечення внутрішнього аудиту науково-дослідних та конструкторських робіт» (номер державної реєстрації 0104000376, які були складовою теми кафедри обліку та аудиту: «Організація і методологія обліку, аналізу та аудиту господарської діяльності підприємств» (номер державної реєстрації 01004U009820). У межах вказаних наукових тем особистий внесок автора полягає у розробці концептуальних основ побудови системи внутрішнього аудиту, впровадження та адаптації вимог міжнародних стандартів аудиту до умов вітчизняної контрольної практики, методичних аспектів формування аудиторських висновків.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є вдосконалення теоретико-методологічних та організаційних засад подальшого розвитку професійної аудиторської діяльності в Україні за часів переходу до ринкових умов ведення бізнесу, інтеграції до європейської спільноти, визначення концептуальних напрямків розвитку аудиту в країні.
Для досягнення поставленої мети в дисертації поставлено та вирішено наступні основні завдання:
 дослідити зміни, що відбуваються у контрольному середовищі країни при трансформації суспільних та економічних відносин;
 дослідити особливості імплементації та організації професійної аудиторської діяльності в суспільстві перехідного періоду від детермінованої до ліберальної системи управління господарською діяльністю;
 дослідити методологічну та організаційну базу професійного аудиту в порівнянні з методологією та організацією контрольної та ревізійної діяльності, що застосовувалися за часів тоталітарної системи управління і збереглися до цього часу;
 дослідити особливості та визначити чинник практичної організації професійної аудиторської діяльності в суспільстві перехідного періоду;
 вивчити та проаналізувати стан, напрямки і результати розвитку ринку професійних аудиторських послуг в Україні;
 визначити шляхи впровадження в практику управління системи внутрішнього аудиту та його завдання в системі внутрішнього контролю сучасного українського підприємства;
 визначити загальнодержавну концепцію організації аудиторської діяльності в Україні, основні напрямки його подальшого впровадження в управлінську та підприємницьку практику;
 дослідити можливість та розробити основи побудови системи зовнішнього та внутрішнього контролю якості професійних аудиторських послуг.
Об’єктом дослідження є теорія та практика професійної діяльності незалежних зовнішніх та внутрішніх аудиторів в умовах переходу від детермінованого суспільно політичного ладу до вільних ринкових відносин та лібералізації суспільного життя.
Предметом дослідження є сукупність методологічних та організаційних принципів та прийомів зовнішнього та внутрішнього аудиту в ході надання ними професійних послуг в бізнес середовищі України.
Методи дослідження. Методологічною основою дослідження є діалектичний метод, який дозволив вивчити генезис імплементації аудиту у контрольну практику українського бізнесу та визначити його слабкі місця та напрямки адаптації і вдосконалення відповідно умов господарювання в сучасних реаліях вітчизняної економіки. Застосування історичного та логічного методів забезпечило дослідження розвитку професійної аудиторської діяльності за останні 16 років з дати його впровадження в Україні, дало змогу запропонувати конкретні концептуальні підходи до більш глибокого та ефективного використання всіх методологічних та організаційних можливостей професійного аудиту, як зовнішнього так і внутрішнього. Використання загальнонаукових методів, таких як синтез та аналіз, індукція та дедукція, дали можливість визначитися з резервами для розширення застосування аудиту у сфері економічних та соціальних відносин в суспільстві. При дослідженні та уточненні категорійного апарату професійного аудиту, групуванні та класифікації, були використані методи наукової абстракції та аналогії, конкретизації за місцем та часом.
Інформаційною базою дослідження стали вітчизняні законодавчі та нормативні документи з питань організації аудиторської діяльності, нормативні акти, стандарти та кодекси етики міжнародних професійних об’єднань бухгалтерів та аудиторів, спеціальна річна звітність суб’єктів аудиту в Україні, результати опитування та анкетування практикуючих аудиторів, управлінського персоналу та власників суб’єктів господарювання.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в комплексному дослідженні та постановці проблеми вдосконалення і розвитку методології та організації професійної аудиторської діяльності в умовах трансформації економіки України. Основними теоретичними та практичними результатами, які характеризують наукову новизну дослідження, є наступні:
Уперше:
 здійснено системне комплексне дослідження суті професійного аудиту у взаємозв’язку з правовими, соціальними та економічними чинниками контрольного середовища та урахуванням особливостей місця і часу його імплементації;
 розроблено загальну концепцію впровадження професійного аудиту в середовище контролю та визначено сучасні стратегічні напрямки його розвитку;
 розроблено національну концепцію становлення аудиту в контрольному середовищі країни на період трансформації суспільно-економічних відносин;
 розроблено критерії та класифіковано зони ризиків для цілей внутрішнього аудиту в системі управління вітчизняного суб’єкта господарювання;
 визначено основні принципи ефективної організації системи зовнішнього та внутрішнього аудиту в середовищі бізнесу на принципах стандартизації та уніфікації;
 визначено методологічні засади аудиту фінансової звітності на основі впорядкованої послідовності застосування в національній аудиторській практиці вимог міжнародних стандартів аудиту та етики;
 розроблено документальне забезпечення для внутрішньої системи контролю за професійними аудиторськими послугами відповідно до ступеня використання стандартів аудиту та кодексу професійної етики.
Удосконалено:
 визначення поняття якості аудиторських послуг та її критерії;
 систему договірного та документального забезпечення аудиторської діяльності;
 методологічні принципи визначення суттєвості в аудиті урахуванням особливостей правового регулювання професійної діяльності аудиторів в Україні;
 організаційне забезпечення внутрішньої системи контролю якості у суб’єкта аудиторської діяльності,
 правове регулювання зовнішнього контролю якості аудиторських послуг та правовідносини між регуляторним органом з аудиту та суб’єктами аудиторської діяльності в Україні;
 визначення чинників аудиторських ризиків при наданні аудиторських послуг з урахуванням права на професійне судження та відповідальності аудитора за факти обману та помилок у предметі перевірки.
Дістали подальшого розвитку:
 фундаментальні принципи професійної аудиторської діяльності;
 методологічні основи застосування стандартів аудиту в професійній практиці, організація процесу надання професійних послуг;
 напрямки вдосконалення регулювання аудиторської діяльності в частині відповідальності аудиторів за результати наданих професійних послуг та з організації внутрішнього аудиту в системі управління;
 документальне та організаційне забезпечення внутрішнього контролю та моніторингу якості професійних послуг в суб’єкті аудиторської діяльності;
Практичне значення одержаних результатів полягає у використанні запропонованих концептуальних підходів, методик та організаційних принципів в практиці професійного зовнішнього та внутрішнього аудиту, у пропозиціях подальшого розвитку професійної аудиторської діяльності. Результати наукових досліджень доведено до рівня практичного використання регуляторами ринку аудиторських послуг та аудиторської діяльності в цілому, професійними організаціями аудиторів, на яких покладена відповідальність перед суспільством за впровадження та розвиток аудиту як фаху, а саме:
 Аудиторською палатою України в частині рекомендацій щодо організації зовнішнього контролю якості аудиторських послуг; визначення професійної незалежності практикуючого в Україні аудитора; організація дисциплінарного провадження щодо результатів діяльності аудиторів та аудиторських фірм; розробці програм безперервного удосконалення професійних знань практикуючих аудиторів (довідка Аудиторської Палати України від 23.02.2009 р. №2);
 Всеукраїнською громадською організацією «Гільдія професійних внутрішніх аудиторів України» впроваджено у практику та використовується членами Гільдії методика класифікації та визначення ризиків бізнесу для контролю з боку внутрішнього аудиту; методика моделювання ризику вірогідності шахрайства персоналу управління; система тестування внутрішніх аудиторів при їх сертифікації та підвищенні кваліфікації (довідка ВГО Гільдія професійних внутрішніх аудиторів України від 19.01.2009 р. № 1/01);
 Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг в Україні в частині використання в інспекційній практиці Комісії пропозицій щодо формалізації аудиторського висновку та методичних рекомендацій по їх складанню при проведенні аудиту річної звітності кредитних спілок в Україні (довідка Державної Комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 16.02.2009 р, № 26/09-20513);
 Державною Комісією з цінних паперів та фондового ринку України впроваджено рекомендації та методичні вказівки з формування аудиторського висновку по обов’язковому аудиту річної фінансової звітності, яка подається для отримання ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при розкритті інформації емітентами та професійними учасниками фондового ринку, а також у методичних рекомендаціях щодо складання відповідних аудиторських висновків, що використовуються у практиці регулювання діяльності учасників ринку цінних паперів в Україні (довідка від 19.02.2009 р. № 02/04);
 Національним Центром обліку та аудиту Державної Академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України, яким використовуються результати наукового дослідження при розробці методичного забезпечення та проведення навчання в системі безперервного вдосконалення професійних знань аудиторів України за програмами: «Фінансовий аналіз в аудиторській практиці», «Практика застосування міжнародних стандартів аудиту, надання впевненості та етики в якості національних», «Розуміння внутрішнього контролю, оцінки ризиків суттєвого викривлення та відповідні аудиторські процедури», «Незалежність, професійна етика, контроль якості аудиторських послуг», а також використання Методичних вказівок та навчального посібника «Стандарти аудиту та етики» (рекомендовано Міністерством освіти та науки України (рішення від 12.04.2007 р. № 14/18-г), як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів для підготовки студентів фаху «Облік і аудит» (спеціалісти та магістри) з навчальної дисципліни «Міжнародні стандарти та національні нормативи аудиту» (Довідка Національного Центру обліку та аудиту від 3.02.2009 р. № 4).
 Лігою банківських аудиторів, якими прийнято до використання пропозиції щодо визначення внутрішнім аудитом комерційних банків та зовнішніми аудиторами ризиків бізнесу, оцінки можливостей шахрайства управлінським персоналом – для тестування надійності системи внутрішнього контролю у банках при аудиті річної фінансової звітності (лист від 24.02.2009 р. № 3/02/2009).
Особистий внесок здобувача полягає в розробці теоретико-методологічних та організаційних підходів до побудови національної системи професійного аудиту, її адаптації до умов вітчизняної господарської та контрольної практики, що за результатами дослідження забезпечує ефективне впровадження та розвиток професійної аудиторської діяльності в країні. Усі дослідження виконані автором особисто, отримані результати і публікації належать автору.
Апробація результатів дисертаційного дослідження. Основні положення дисертації доповідалися на 7 міжнародних та 15 вітчизняних наукових та науково-практичних конференціях та засіданнях «круглого столу»: «Становлення та розвиток аудиту в Україні» (м. Київ, квітень 1998 р.), «Удосконалення національних нормативів аудиту» (м. Житомир, травень 2000 р.), «Аудит як важливий інструмент ринкової економіки» (м. Київ, жовтень 2000 р.), «Теорія і практика незалежного аудиту в Україні» (м. Київ, жовтень 2001 р.), «Аудиторські ризики і суттєвість в аудиті» (м. Полтава, травень 2002 р.), «Проблеми економічної безпеки підприємств в умовах ринкових відносин і роль внутрішнього аудиту в її забезпеченні» (м. Одеса, грудень 2002 р.), «Теорія і практика незалежного аудиту в Україні» (м. Київ, 2002 р.), «Актуальні проблеми теорії та практики аудиту в Україні» (м. Запоріжжя, квітень 2002 р.), «Застосування міжнародних стандартів аудиту в національній практиці» (м. Запоріжжя, травень 2003 р.), «Незалежний аудит в Україні та міжнародний досвід» (м. Київ, 2003 р.), «Професійна відповідальність аудитора» (м. Дніпропетровськ, вересень 2003 р.), «Аудит і бухгалтерія в Україні 2003» (м. Київ, жовтень 21003 р.), «10 років Національному Центру обліку та аудиту України» (м. Київ, грудень 2003 р.), «Забезпечення якості аудиту» (м. Дніпропетровськ, вересень 2004 р.), «Внутрішній аудит та управління бізнесом» (м. Київ, 2004 р.), «Міжнародні стандарти аудиту та їх застосування у практичній діяльності» (м. Севастополь, червень 2004 р.), «Теорія і практика бухгалтерського обліку та аудиту: сучасний стан і напрямки удосконалення» (м. Львів, листопад 2004 р.), «Супутні послуги в аудиті» (м. Миколаїв, червень 2005 р.), «Аудит у посттоталітарному суспільстві» (м. Чернігів, червень 2005 р.), «Міжнародні тенденції розвитку бухгалтерського обліку і аудиту та перспективи для України» (м. Київ, травень 2006 р.), «Проблемы бухгалтерского учёта, анализа, контроля и статистики в инновационной экономике» (м. Мінськ, травень 2006 р.), «Реформування обліку, звітності та аудиту в системі АПК України: стан та перспективи» (м. Київ, жовтень 2006 р.), «Етика професійних бухгалтерів: Досвід, Реалії, Перспективи» (м. Київ, травень 2007 р.).
Публікації. Основні положення дисертації знайшли своє відображення у 74 наукових працях, у тому числі в одноосібній монографії, трьох навчальних та трьох практичних посібниках, написаних у співавторстві; у 22 статтях в наукових фахових виданнях, у трьох статтях зарубіжного видання, та у 47 статтях в інших виданнях. Загальний обсяг публікацій становить 115.2 друк. арк., з них особисто здобувачеві належить 99.8 друк. арк.
Структура та обсяг роботи. Дисертація складається зі вступу, п’яти розділів, висновків, додатків та списку використаних джерел. Загальний обсяг дисертації становить 325 сторінок. Дисертація містить 42 таблиці, 51 рисунок, 9 додатків і список використаних джерел, що включає 257 найменувань на 25 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертаційному дослідженні проведено теоретичне дослідження фундаментальних основ професійного аудиту та запропоновані напрямки вирішення актуальної науково-практичної проблеми побудови національної системи професійного аудиту в умовах перехідного періоду від тоталітарної системи управління господарською діяльністю до вільної ринкової економіки. За результатами сформульовано певну низку висновків, концептуального, теоретичного, наукового та прикладного характеру, які відображають вирішення завдань дисертаційної роботи у відповідності до поставленої її мети.
1. Історично склалося так, що зміні суспільно політичного ладу в Україні здійснилися практично протягом одного року, за який держава набула самостійності та незалежності. Така надшвидка трансформація призвела до суттєвих змін у суспільному житті країни: з’явився значний за кількістю прошарок власників; втратила домінування державна форма власності; виник приватний та державний сектор економічної діяльності. Вказані зміни, які практично носили революційний за суттю характер, супроводжувалися еволюційною трансформацію правового регуляторного поля бізнес середовища країни, зі значною кількістю рудиментарних елементів законодавства часів Української РСР. Відповідно до змін економічних трансформувалася і свідомість в суспільстві, яка міфізувала та абсолютизувала права приватної власності і ввійшла у конфлікт інтересів з Державою.
2. Конфлікт між приватним власником (власниками) та Державою (в особі регуляторних та фіскальних її органів) особливо загострився в сфері оподаткування результатів господарської діяльності. Наявність такого конфлікту у бізнес середовищі країни супроводжувався імплементацією у господарську практику основ ринкової економіки: започаткування бірж, фондового ринку, зростання кількості господарських товариств, а в останні роки – приватної підприємницької діяльності фізичних осіб; випуском в обіг цінних паперів. Не оминула країну і поява нових, притаманних ринковій економіці але невідомих в Україні до того, форм кримінального бізнесу – шахрайство з фінансовими ресурсами, фінансовими «пірамідами», інвестиційними шахрайськими оборудками з нерухомістю, валютними спекуляціями, тощо. В цій ситуації актуалізувалась необхідність дієвості контролю в країні.
3. Контрольне середовище країни трансформувалося разом з суспільством, як загальна функція управління. В тоталітарному суспільстві контроль завжди асоціювався зі владою, носив більш каральний нахил, за його результатами певним чином поновлювалася соціальна справедливість в контексті моральних цінностей, які існували на той час в системі. Базовими складовими контрольного середовища були: жорстко детермінована та певним чином уніфікована система бухгалтерського обліку, побудована на інструкціях, обов’язкових до виконання; структурована вертикаль системи управління діяльністю суб’єктів господарювання; практично єдина (або домінуюча) форма власності – державна; єдина ідеологічна парадигма. В процесі змін у контрольному середовищі країни з’явилася нова форма фінансового контролю – незалежний аудит, яка була штучно імплементована у практику національного контролю в 19993 році, і яка принципово відрізнялася від інших форм контрольної діяльності, що існували до того в країні – професійною незалежністю від замовника послуг , оплатою таких послуг самим замовником, професійною бізнесовою діяльністю. На тлі державної ревізії, «народного контролю», «робітничого контролю», відомчого та міжвідомчого контролю, професійний незалежний аудит став абсолютною новелою в контрольному середовищі, що і визначило наступний вектор розвитку останнього. Окрім цього не можна не вказати на зміни фундаментальної основи контрольного середовища – системи бухгалтерського обліку, яка за часів тоталітарних методів управління економікою, носила подвійну загальну функцію управління «облік та контроль» та базувалася на чітких правилах. Трансформація обліку, його перебудова на базі принципів, легалізація права бухгалтера на креативне мислення щодо фактів господарювання, принцип превалювання суті над формою, ці та інші новели в бухгалтерському забезпеченню системи управління звели нанівець контрольну функцію обліку, що особливо негативно в умовах корумпованості та кримінальності бізнес середовища. До цього додається і перманентне законотворче регулювання господарської діяльності, оподаткування, яке також має суттєві протиріччя і дозволяє безліч індивідуальних інтерпретацій як управлінськім персоналом, так і зовнішніми контролерами.
4. Дослідження фундаментальних теоретичних засад аудиту та їх екстраполяції в українське бізнес середовище виявило новий вид конфлікту інтересів між суб’єктами аудиту та учасниками господарської діяльності в країні. По-перше високий рівень криміналізації та корумпованість відносин у бізнес середовищі не корелювали з такими теоретичними основами аудиторської діяльності, як чесність, об’єктивність, належна майстерність та ретельність, конфіденційність, професіоналізм. По-друге, суспільство не відчувало потреби у незалежній аудиторській думці і сприймало аудит як даність державному регулюванню бізнесу. Ця ситуація обтяжується суттєвою недовірою бізнесу до Держави, як його регулятора, особливо у сфері легалізації комерційної або іншої діяльності та оподаткування результатів господарювання. Поширення величезної диференціації населення за розмірами доходу, викликали в суспільстві сумніви щодо доцільності та ефективності як контрою взагалі, так і у необхідності незалежного аудиту. Але саме професійна незалежність аудиторів, при елементах політичної заангажованості державного фіскального контролю, надала змогу професії впровадитися в контрольну сферу. Тому слід чітко визнати, що аудит, як професійна діяльність у контрольному середовищі України склався та набирає поступового розвитку, а у суспільстві поступово зростає розуміння його корисності.
5. Будь-яким процесом інновації необхідно управляти. Аналіз зарубіжного досвіду розвитку аудиторської діяльності свідчить, що аудитом як фахом на початку його становлення опікувалися громадські організації професійних бухгалтерів різних організаційних форматів. На сьогодні до них додалися державні регуляторні органи (зазвичай це міністерства фінансів або юстиції відповідної країни). В Україні з початку імплементації аудиту у бізнес середовище, головним регулятором його професійної діяльності стала Аудиторська палата України, яка по суті не є громадською організацією, а скоріше працює як недержавний орган виконавчої влади. Палата на сьогодні поєднує в собі, як елементи законодавця так і виконавця, по відношенню до аудиторського загалу, одночасно маючи певні ознаки громадського нагляду за аудиторською діяльністю Слід констатувати, що саме завдяки діяльності Аудиторської палати України в країні аудит перетворився на професійну діяльність, яка базується на професійних етичних принцах та технічних стандартах, розроблених Міжнародною Федерацією Бухгалтерів та прийнятих палатою в якості національних. Одначе, не можна і не вказати і на тенденцію впливу на аудит з боку Законодавця. За останні 2-3 роки існувало більше 7 різних законодавчих ініціатив, за якими аудит в тій чи іншій мірі намагалися впровадити у різні сфери бізнес-середовища, спостерігаються намагання екстраполяції не суті а саме терміну «аудит» на такі сфери господарської діяльності, окрім традиційного бухгалтерського обліку та звітності, як: екологія навколишнього середовища; споживання електроенергії; дотримання вимог пенсійного законодавства; сертифікація технічних приладів; податкова звітність; тощо. Механічне перенесення саме термінології з професійного аудиту на контрольні процедури в різних сегментах середовища контролю, викривляють сутність незалежного професійного аудиту та вводять в оману суспільство щодо аудиторської діяльності взагалі. Особливо у випадках збереження разом з аудитом таких термінів, як ревізія, інспектування, кабінетний аудит, і т.п., які стосуються того ж предмету уваги, що і при аудиті.
6. Імплеметація аудиту в українську контрольну практику здійснювалася єдиним шляхом – через дію Закону України «Про аудиторську діяльність», за яким аудит розділяється на обов’язковий та ініціативний. Якщо сфера першого виду аудиту досить чітко виписана, то інша (ініціативний) не виписана Законодавцем взагалі. Певного прогресу в цьому питанні досягла Аудиторська Палата України, яка прийняла у 2007 році Перелік послуг, які можуть надавати аудитори (аудиторські фірми) в Україні. Згідно цього переліку в Україні встановлено 4 групи професійних послуг: завдання з надання впевненості (три підгрупи, 19 видів послуг): супутні послуги за Міжнародними стандартами супутніх послуг (дві підгрупи послуг); інші послуги, пов’язані з професійною діяльністю аудиторів (аудиторських фірм) - 13 підгруп та 21 вид послуг; організаційне та методичне забезпечення аудиту(три підгрупи професійних послуг). Це рішення досить чітко позиціонувало суб’єкти аудиту на професійному ринку та надало поштовх для його розвитку, перш за все, за рахунок збільшення числа інших послуг аудиторів та аудиторських фірм.
7. Певну трансформацію пережила і вітчизняна наукова думка щодо аудиту та його місця в бізнес-середовищі країни. Її розвиток пройшов шлях від нерозуміння необхідності аудиту взагалі, через намагання трансформувати колишню систему соціалістичного контролю в формат аудиту, до визначення шляхів найкращого впровадження стандартів аудиту у вітчизняну професійну практику та вирішення проблем якості професійних аудиторських послуг. Але результати дослідження свідчать, що наукове забезпечення аудиторської діяльності в Україні поки що не задовольняє потреб аудиторської практики.
8. Порівняльний аналіз методологічної бази радянського контролю та незалежного аудиту дозволяє дійти висновку про їх практичну ідентичність за рахунок використання основних загально-наукових та спеціальних методів дослідження об’єкту та предмету уваги та за метою здійснення професійних процедур. Єдина відмінність аудиту лежить, скоріше, у правовій сфері – це право аудитора на власне професійне судження, не обтяжене вказівками чи методичними рекомендаціями вищих органів управління об єкта перевірки чи Держави, тобто принцип професійної незалежності. Щодо організації аудиторської діяльності, то вона в Україні відрізняється від західної практики. Якщо історичний шлях розвитку аудиту на Заході здійснювався у такій послідовності, як: виникнення суспільної недовіри до корпоративних суб’єктів господарювання, їхньої фінансової звітності – поява професійних фахівців з перевірки звітності, незалежних від власника та менеджменту – групування професійних аудиторів у громадські професійні організації – взяття професійними організаціями на себе відповідальності перед суспільством за якість аудиторських послуг та розвиток аудиту в країні. То в Україні цей ланцюжок значно коротше: примусова імплементація аудиту в контрольне середовище України – створення законодавчої бази для здійснення аудиторської діяльності – намагання окремих відомств регулювати вимоги до результатів аудиторських послуг. Такий шлях унеможливив вплив громадських аудиторських та бухгалтерських об’єднань країни (а всеукраїнських об’єднань зараз 5 з яких два – об’єднання внутрішніх аудиторів а інші три - зовнішніх незалежних бухгалтерів та аудиторів). Тому в країні єдиним реальним регулятором аудиторської діяльності з початку його імплементації залишається Аудиторська палата України.
9. Діяльність аудиторів в Україні поступово почала отримувати всі риси ринку професійних послуг. Аналіз показників останнього свідчить про такі тенденції, як: певна стабілізація чисельності учасників ринку, швидке (особливо за останні два роки) розшарування аудиторських фірм на три типи (з умовним визначенням як «успішні», з річним доходом більше 1 млн. грн., «середні» – з доходом від 0,5 до 1 млн. грн.. на рік, та «реальні» - з доходом від 200 до 500 тис. грн. на рік). Саме фірми цих трьох груп і складають реальний сектор ринку професійних аудиторських послуг. Окрім цього, результати досліджень вказують на те, що найбільш успішні з фінансової точки зору фірми сконцентровані в містах концентрації капіталу та ділової активності (Київ, Харків, Одеса, Запоріжжя, Донецьк, Дніпропетровськ).В інших регіонах доходи аудиторських фірм значно менші за обсягом при певній більшій кількості замовлень, що свідчить про низькі ціни на професійні послуги в таких регіонах (Закарпаття, Чернігівський, Сумській, Вінницький, Тернопільській та інші регіони). Одночасно відмічається тенденція збільшення кількості аудиторських фірм, які взагалі протягом року не надавали будь-яких професійних послуг, що говорить про початок певного зменшення кількості замовників на ринку аудиторських послуг. Суб’єкти аудиту в Україні все ще залишаються невеликими за штатом працівників, їх середня чисельність не перевищує 2-х осіб (в порівнянні з 5.3 в Російській Федерації, 3.6 в Казахстані, більше 7 в середньому у континентальній Європі та більше 16.2 – у Великій Британії).
10. Виявлено і певні зміни в системі контролю на мікрорівні – в системах управління підприємствами та організаціями. Слід констатувати практичну відсутність ознак системного внутрішнього контролю в системах управління підприємствами приватного сектора бізнесу, послаблення такого контролю в підприємствах державного сектору економіки та у підприємствах зі змішаною формою власності (державною та приватною). В Україні єдина система, де внутрішній контроль в певній мірі відповідає сучасним вимогам, це банківська система. Саме з банківського сектору і почав впроваджуватися в практику вітчизняного управління внутрішній аудит. На сьогодні внутрішній аудит тільки починає розповсюджуватися на різні сфери та сегменти бізнес -ередовища: серед корпоративних систем, серед межових фірм, серед фірм – учасників ринку фінансових послуг. При цьому, внутрішній аудит сприймається дещо викривлено, знову ж таки з причини нерозуміння власниками та менеджментом його мети та завдань. Головна мета служби чи підрозділу внутрішнього аудиту – виявлення та попередження ризиків бізнесу (зовнішніх та внутрішніх) для підприємства. При цьому у виконання поставлених перед ним завдань внутрішній аудит охоплює всі рівні системи управління, маючи при цьому певні професійну та адміністративну незалежність в системі управління.
11. Головними проблемами впровадження сучасного внутрішнього аудиту в українську практику управління є: перетворення підрозділу внутрішнього аудиту в ревізійний підрозділ або і постійно діючу інвентаризаційну комісію; орієнтування власниками внутрішніх аудиторів, перш за все, на виявлення фактів шахрайства персоналу; підпорядкування внутрішніх аудиторів головному бухгалтеру або особисто мажоритарному власнику; формалізація контрольних перевірок внутрішніми аудиторами виключно на предмет відповідності нормам та правилам, прийнятим на підприємстві; перетворення внутрішніх аудиторів в кризових менеджерів або трансформація служби внутрішньої безпеки у відділ внутрішнього аудиту, тощо. Це не тільки знижує ефект від роботи внутрішніх аудиторів, а і взагалі породжує сумніви власників у його необхідності в системі управління.
12. За результатами дослідження виявлено сім сфер ризиків сучасного бізнесу, які на сьогодні є актуальним предметом уваги внутрішнього аудиту: сфера відносин з третіми особами, сфера мікроекономіки підприємства, сфера управління, сфера обліку, сфера внутрішнього контролю, інформаційна сфера, сфера персоналу. Класифіковані ознаки загроз бізнесу в даних сферах та модель потенційного шахрайства персоналу управління, дають реальну можливість запобігти втратам та своєчасно відреагувати внутрішньому аудиту на можливість таких втрат.
13. В процесі дослідження було сформовано концепцію побудови національної системи аудиту в країні. В основу такої концепції покладено наступні принципи: уніфікація всіх контрольних заходів в єдину форму – форму професійного незалежного аудиту з єдиною термінологією; спеціалізація аудиту за такими сегментами діяльності як державні інтереси (національна безпека, оборона, виправна система тощо); соціальна сфера (соціальний захист,пенсійне забезпечення), фінансова сфера (облік, звітність, оподаткування), технічна сфера (технічна та технологічна безпека, протипожежна безпека та інш.), медична сфера (охорона здоров’я, санітарно-епідеміологічний стан, тощо), екологія (стан навколишнього середовища). Здійснення заходів контролю за цими сферами передбачає уніфікацію перевірок з метою усунення їхнього дублювання чи повторення за один і той же проміжок часу. Відповідно використовуються єдині принципи професійної етики та стандарти аудиту з урахуванням особливостей функціонування в кожній сфері суб’єктів господарювання.
14. Виходячи з прийнятої концепції створення національної системи аудиту розроблено пропозиції щодо підвищення якості професійних послуг, де визначено два головних вектори удосконалення: а) рівень професійних знань практикуючого аудитора, б) ефективність системи зовнішнього та внутрішнього контролю якості аудиторських послуг. За результатами дослідження зарубіжного та вітчизняного досвіду рекомендовано дворівневу сертифікацію професійних аудиторів, та систему їх входження до ринку аудиторських послуг. Одночасно розроблено організаційні механізми та правові чинники для здійснення зовнішнього контролю якості професійних послуг суб’єктів аудиту в країні та методичне, адміністративне та організаційне забезпечення внутрішньої системи контролю якості та її моніторингу безпосередньо у суб’єкта аудиту.
Вказані вище висновки, пропозиції, методичні підходи та концептуальні засади, викладені у дослідженні, сприятимуть розвитку професійного незалежного аудиту відповідної якості.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Адамс Р. Основы аудита / Р.Адамс; пер. с англ. Ю. А. Ариенко и др; под ред. Я.В.Соколова. -М.: Аудит, ЮНИТИ, 1995 г. – 398с.
2. Альбрехт У. Мошенничество: луч света на тёмные стороны бизнеса / Уильям Альбрехт, Джон Венц, Томас Вильямс; пер. с англ. Д. Раппопорта.- СПб. Питер, 1995. – 400 с.
3. Андреев В.Д. Практический аудит : [cправ. пособ.] / В.Д. Андреев. -М. : Экономика, 1994.- 366 с.
4. Андреев В.Д. Внутренний аудит: [учеб. пособ.] / В.Д.Андреев.- М. : Финансы и статистика, 2003.-464 с.
5. Аудит / Аренс Э.Л, Лоббек Дж.К.; пер. с англ.; под ред. Я.В.Соколова. – М.: Финансы и статистика, 1995.-560 с.
6. Аудит : [практ.пособ.] / [А.Кузьминский, Н.Кужельный, Е.Петрик, В.Савченко, В.Валуев, З.Гуцайлюк, М.Ковбасюк, М.Дерен, В.Сопко, С.Балченко, Л.Крамаровский, Л.Максимова, В.Труш]; под ред. А.Н.Кузьминского.- К. : Учётинформ, 1996.-283 с.
7. Аудит у зарубіжних країнах : [навч. посіб.] / О.А. Петрик, М.Т.Фенченко. -К.: Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана, 2002.-168 с.
8. Аудит корпоративних прав в Україні : зб. тез та матеріалів міжрегіон. наук.-практ. конф./ Харківське регіональні відділення САУ, АПУ. –Харків, 2002. – 90 с.
9. Аудит Монтгомері /[Ф.Л.Дефлиз, Г.Р.Дженник, В.М. O’Рейли, М.Б.Хирш ]; пер. с англ. С.М. Бычковой; под ред. Я.В.Соколова. - М.: Аудит, ЮНИТИ, 1977, - 542 с.
10. Аудит та реформування бухгалтерського обліку в Україні : зб. тез та текстів виступів на четвертій міжрегіон. наук.-практ. конф. / Запорізькі регіональні відділення САУ та АПУ.- Запоріжжя, 2005 р.– 288 с.
11. Аудит як важливий інструмент ринкової економіки : зб. тез та текстів виступів на республ. наук.-практ. конф. з аудиту / Житомирський інж.-техн. ін-т, Спілка Аудиторів України, Аудиторська палата України.- К. : ЖІТІ, САУ, АПУ, 2000.– 178 с.
12. Аудит у посттоталітарному суспільстві : зб. тези доповідей на міжрегіон. наук. конф. / Київське та Чернігівське територіальні відділення САУ, Чернігівський технолог. ун-т.- Чернігів : ЧТУ, 2005.– 225 с.
13. Аудит: теорія і практика / [Загородній А.Г, Корягін М.В, Єлісеєв А.В, Полякова Л.М.].- Львів : Львівська політехніка, 2004 .- 456 с.
14. Аудит в юридической практике / С.П.Голубятников, Е.С. Лиханова.-М.: Юридическая література, 2002.-144 с.
15. Аудит. Современная методика [под ред. Н.А.Ремизова] / С.А.Табалина, Н.А.Ремизов.-М. : ИД ФБК-Пресс, 2003.-240 с.
16. Аудит экспортных операцій : [практ. пособ. под ред. проф. В.И.Подольского] / Г.В.Куликов. -М.: ЮНИТИ, 2003.-157 с.
17. Аудиторська діяльність в Україні. Нормативна база [упорядник О.М.Роїна ] / О.М.Роїна.-К.: КНТ, 2006.- 248 с.
18. Аудит в Україні. Збірник нормативних актів.-К. : Юрінком Інтер, 2006.-320 с.
19. Аудиторский словарь / С.М. Бычкова, М.В. Райхман, В.Я.Соколов, А.А.Терехов, Л.З.Шнейдман. -М. : Финансы и статистика, 2003.- 192 с.
20. Барышников Н.П. Организация и методика проведения общего аудита / Н.Н.Барышников.- М. : Филинъ, 1995.- 448 с.
21. Белуха М.Т.Аудит у бізнесі : [практ. посіб.] / М.Т.Білуха.-Днепропетровск : Преском, 1994.- 249 с.
22. Белуха Н.Т. Теория финансово-хозяйственного контроля : [учеб. для студ. высш. учебн. завед.] / Н.Т.Белуха.- К.: Вища школа, 1990.- 279 с.
23. Белуха Н.Т. Основы теории финансово-хозяйственного контроля и ревизии : [учебн. пособ. для студ. высш. учеб. завед.] / Н.Т.Белуха.- К.: Минторг УССР, Киевск. торг.-эконом. ин-т, 1986.- 94 с.
24. Бесчастный В.Н. Влияние теневой экономики и экономической преступности на экономическую безопасность : [монографія] / В.Н.Бесчастный, В.И.Лазуренко.- Донецк : Каштан, 2007.- 468 с.
25. Білуха М.Т. Теорія фінансово-господарського контролю і аудиту : [підруч. для студ. вищ. навч. закл.] / М.Т.Білуха.-К.: Вища школа, 1994. -364 с.
26. Білуха М.Т. Курс аудиту: [підручн. для студ. вищ. навч. закл.] / М.Т.Білуха.-К.: Вища школа-Знання, 1998.-574 с.
27. Богомолов А.М. Внутренний аудит. Организация и методика проведения : [метод. пособ.] / А.М.Богомолов, Н.А.Голощапов.-М. : Экзамен, 1999.-192 с.
28. Богомолов А.М. Внутренний аудит. Словарь-справочник. / А.М.Богомолов.- М.: Приор, 2002.- 336 с.
29. Бутинець Ф.Ф. Проблеми аудиту в Україні / Реформування обліку, звітності та аудиту в системі АПК України : стан та перспективи : зб. тез та виступів на 2-й міжнар. наук.-практ. конф.- К. : ННЦ Інститут аграрної економіки, 2006. С.184-186.
30. Бухгалтерській облік і фінансова звітність: об’єкти фінансового контролю : [метод. посіб.] / Упорядники: І.Б.Стефанюк, С.М.Кіруца М.В.Бариніна-Закірова, О.Ф.Пархоменко, Т.М. Яремчик.- К. : Атака, Ельга-Н, 2003.- 304 с.
31. Бычкова С.М. Доказательства в аудите / Светлана Михайловна Бычкова.- М. : Финансы и статистика, 1998.- 176 с.
32. Бычкова С.М. Аудит для руководителей и бухгалтеров / Светлана Михайловна Бычкова. – СПб. : ПИТЕР, 2003.-384 с.
33. Виноградов А.Н. НДС в криминальных схемах : [научн. практ. пособ.] / А.Н.Виноградов, Р.Р.Такташов, В.И.Лазуренко.- Донецк : Каштан, 2007.-238 с.
34. Внутрішній аудит та управління бізнесом : зб. тез та текстів статей наук.-практ. конф. / Держкомстат України, Держ. Акад. статистики обліку та аудиту. –К. : ДАСОА, 2004 . – 176 с.
35. Выборочные методы в аудите / Е.М.Чатыркин, Н.Е. Васильева. -М. : Дело, 2003.-144 с.
36. Гармонізація національних правових систем з правом ЄС / І.В.Кравчук, М.В.Парапан. -К. : ВД СЛОВО, 2004.-320 с.
37. Гладкий А. Не дай себя надуть бухгалтеру! Книга для руководителя и владельца бизнеса / Гладкий А.А.- СПб. : Питер, 2007.-224 с.
38. Голов С.Ф. Бухгалтерський облік в Україні: аналіз стану та перспективи розвитку : [монографія] / Сергій Федорович Голов.-К. : Центр учбової літератури, 2007.- 522 с.
39. Давидов Г.М.Аудит : [навч.посіб.] / Г.М.Давидов.-К. : Знання, 2001.-363 с.
40. Державний фінансовий контроль: ревізія та аудит : [ практ. посіб.] / П.К.Германчук, І.Б.Стефанюк, Н.І.Рубан, В.Т.Александров, О.І.Назарчук.-К. : АВТ, 2004.-424 с.
41. Дмитренко И.Н. Аудит обоснованности и соблюдения учётной политики предприятия : [учебн. практ. пособ.] /И.Н.Дмитренко, Е.А.Воловик.- Донецк : Норд-компьютер, 2002.- 80 с.
42. Додж Рой. Краткое руководство по стандартам и нормам аудита /Р.Додж. пер. с англ. С.А.Стукова.-М. : Финансы и статистика, ЮНИТИ.1992.- 240 с.
43. Дорош Н.І. Аудит: Методологія і організація : [монографія] / Ніна Іванівна Дорош. – К. : Знання, 2001.- 402с.
44. Доронин А.И. Бизнес-разведка / А.И.Доронин.- М . : Оса-89, 2003.- 384 с.
45. Драгун Л. Основні напрямки розвитку функцій аудиту / Л.Драгун, О.Вінниченко // Бухгалтерській облік і аудит.-2003 р.- №3, С.59-62.
46. Елисеева И.И. Виды аудиторских рисков / И.И.Елисеева, С.М.Бычкова // Бухгалтерский учёт.-1999.-№6 – С.89-92.
47. Етика професійних бухгалтерів: досвід, реалії, перспективи : зб. тез доповідей на міжнародній конференції / Федерація професійних бухгалтерів та аудиторів України, Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів. –К. : ФБПАУ, АССС, 2007.-168 с.
48. Завгородний В.П. Бухгалтерский учёт, анализ и аудит в условиях рынка / В.П.Завгородний, В.Я.Савченко.-К. - 1995.- 645 с.
49. Завгородний В.П. Автоматизация бухгалтерского учёта, контроля, анализа и аудита / Виктор Петрович Загородний.- К. : А.С.К, 2000.-832 с.
50. Закон «Про господарські товариства» Постанова ВР України від 1991.09.19, № 1576-XII : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум. : http //www.zakon.gov.ua.
51. Закон «Про охорону навколишнього природного середовища» Постанова ВР УРСР від 1991.06.25, № 1264-XII: [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
52. Закон «Про споживчу кооперацію». Постанова ВР України від 1992.04.10, № 2265-XII: [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
53. Закон «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України» Постанова ВР України від 1993.01.26, № 2932-XII: [Електронний ресурс].-Режим доступу до докум.: http//www.zakon.gov.ua.
54. Закон «Про недержавне пенсійне забезпечення». Постанова ВР України від 2003.07.09, № 1057-IV: [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
55. Закон «Про заставу». Постанова ВР України від 1992.10.02, № 2654-XII : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
56. Закон «Про банки і банківську діяльність». Постанова ВР України від 2000.12.07, № 2121-III : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
57. Закон «Про енергозбереження». Постанова ВР України від 1994.07.01, № 74/94-ВР : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
58. Закон «Про порядок погашення зобов'язань». Постанова ВР України. від 2000.12.21, № 2181-III : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
59. Закон «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні». Постанова ВР України. від 1996.10.30, № 448/96-ВР : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
60. Закон «Про зовнішньоекономічну діяльність». Постанова ВР УРСР від 1991.04.16, № 959-XII : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум. : http //www.zakon.gov.ua.
61. Закон «Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб». Постанова ВР України. від 2001.09.20, № 2740-III : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
62. Закон «Про спеціальну економічну зону "Миколаїв"». Постанова ВР України від 2000.07.13, № 1909-III : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
63. Закон «Про спеціальну (вільну) економічну зону "Порто-франко" на території Одеського морського торговельного порту». Постанова ВР України від 2000.03.23, № 1607-III : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
64. Закон «Про спеціальну економічну зону "Славутич"». Постанова ВР України від 1999.06.03, № 721-XIV : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
65. Закон «Про режим іноземного інвестування». Постанова ВР України від 1996.03.19, № 93/96-ВР : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
66. Закон «Про Державний бюджет України на 2006 рік». Постанова ВР України від 2005.12.20, № 3235-IV : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
67. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про аудиторську діяльність». Постанова ВР України від 2006.09.14, № 140-V. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
68. Закон «Про іпотечні облігації». Постанова ВР України від 2005.12.22, № 3273-IV. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
69. Закон «Про ратифікацію Гарантійної угоди (Другий проект розвитку експорту) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку». Постанова ВР України від 2006.12.01, № 423-V. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
70. Закон «Про ратифікацію Угоди про позику (Проект розширення доступу до ринків фінансових послуг) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку». Постанова ВР України від 2006.12.13, № 446-V. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
71. Закон «Про внесення змін до статті 96 Закону України "Про банки і банківську діяльність". Постанова ВР України від 2005.11.29, № 3127-IV. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
72. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про Національний банк України". Постанова ВР України від 2000.07.13, № 1919-III. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
73. Закон «Про затвердження Загальнодержавної програми охорони та відтворення довкілля Азовського і Чорного морів». Постанова ВР України від 2001.03.22, № 2333-III. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http//www.zakon.gov.ua.
74. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про авторське право і суміжні права". Постанова ВР України. від 2001.07.11, № 2627-III. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум. : http //www.zakon.gov.ua.
75. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про охорону праці». Постанова ВР України від 2002.11.21, № 229-IV. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
76. Закон «Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку малих міст». Постанова ВР України від 2004.03.04, № 1580-IV. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
77. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність". Постанова ВР України від 2004.06.15, № 1765-IV. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
78. Закон «Про екологічний аудит». Постанова ВР України від 2004.06.24, № 1862-IV : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
79. Закон «Про внесення змін до деяких законів України з метою забезпечення врахування екологічних вимог у процесі приватизації». Постанова ВР України від 2004.06.24, № 1863-IV. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
80. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист)». Постанова ВР України від 2005.01.12, № 2322-IV. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
81. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про аудиторську діяльність». Постанова ВР України від 2005.07.06, № 2738-IV. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
82. Закон «Про внесення змін до деяких законів України». Постанова ВР України від 2005.09.06, № 2801-IV. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
83. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні"». Постанова ВР України. від 2005.09.06, № 2804-IV : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
84. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання фінансовим правопорушенням, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, державного і комунального майна». Постанова ВР України. від 2005.12.15, № 3202-IV. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
85. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про енергозбереження"». Постанова ВР України. від 2005.12.22, № 3260-IV. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
86. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення їх у відповідність із законодавчими актами України у сфері ліцензування». Постанова ВР України від 2006.01.19, № 3370-IV. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
87. Закон «Про ратифікацію Угоди про позику (Проект удосконалення системи соціальної допомоги) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку». Постанова ВР України. від 2006.02.08, № 3408-IV. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
88. Закон «Про ратифікацію Кредитної угоди (Фінансування Української ЕСКО (друга фаза) між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку». Постанова ВР України від 2006.03.15, № 3536-IV. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
89. Закон «Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР "Про підприємництво» (Втратив чинність частково). Постанова ВР України від 1992.10.15, № 2697-XII. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
90. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про господарські товариства"». Постанова ВР України від 1993.12.16, № 3710-XII : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
91. Закон «Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР "Про систему оподаткування"». Постанова ВР України від 1994.02.02, № 3904-XII. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
92. Закон «Про внесення змін і доповнень до статті 10 Закону України "Про аудиторську діяльність ВР України». Постанова ВР України від 1995.03.14, № 81/95-ВР. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
93. Закон «Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про телебачення і радіомовлення". Постанова ВР України від 1995.06.02, № 198/95-ВР. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
94. Закон «Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)". Постанова ВР України від 1996.05.15, № 189/96-ВР : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
95. Закон «Про Рахункову палату». Постанова ВР України від 1996.07.11, № 315/96-ВР : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
96. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств». Постанова ВР України, від 1997.02.19, № 89/97-ВР. : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
97. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств” . Постанова ВР України від 1997.05.22, № 283/97-ВР : [Електронний ресурс]. - Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
98. Закон «Про деякі питання підготовки до проведення в місті Києві щорічних зборів Європейського банку реконструкції та розвитку». Постанова ВР України від 1997.06.19, № 372/97-ВР : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
99. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств". Постанова ВР України від 1997.11.18, № 639/97-ВР : [Електронний ресурс]. - Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
100. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про підприємництво" (Втратив чинність частково). Постанова ВР України від 1997.12.23, № 762/97-ВР : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
101. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про державну податкову службу в Україні”. Постанова ВР України від 1998.02.05, № 83/98-ВР : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
102. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про банки і банківську діяльність". Постанова ВР України від 2002.01.10, № 2922-III : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
103. Закон «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю». Постанова ВР України від 2003.06.19, № 978-IV : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
104. Закон «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі». Постанова ВР України від 1996.07.10, № 290/96-ВР : [Електроннийресурс].-Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
105. Закон «Про авторське право і суміжні права». Постанова ВР України від 1993.12.23, № 3792-XII : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
106. Закон «Про Загальнодержавну програму поводження з токсичними відходами». Постанова ВР України від 2000.09.14, № 1947-III : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
107. Закон « Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди». Постанова ВР України від 2001.03.15, № 2299-III : [Електронний ресурс].-Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
108. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про страхування". Поставнова ВР України від 2001.10.04, № 2745-III : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
109. Закон «Про ратифікацію Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції». Постанова ВР України від 2006.10.18, № 251-V: [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
110. Закон «Про приєднання України до Протоколу про внесення змін до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур». Постанова ВР України від 2006.10.05, № 227-V : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
111. Закон «Про внесення змін до Закону України "Про банки і банківську діяльність" ВР України від 2006.11.16, № 358-V : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
112. Закон «Про угоди про розподіл продукції». Постанова ВР України. від 1999.09.14, № 1039-XIV : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
113. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти». Постанова ВР України, від 2006.12.01, № 424-V : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
114. Закон «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007 - 2015 роки». Постанова ВР України від 2007.01.09, № 537-V : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
115. Закон «Про податок з доходів фізичних осіб». Постанова ВР України від 2003.05.22, № 889-IV : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
116. Закон «Про податок на додану вартість». Постанова ВР України від 1997.04.03, № 168/97-ВР : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
117. Закон «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Постанова ВР України від 1992.05.14, № 2343-XII : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
118. Закон «Про аудиторську діяльність». Постанова ВР України від 1993.04.22, № 3125-XII : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
119. Закон «Про акредитацію органів з оцінки відповідності». Постанова ВР України від 2001.05.17, № 2407-III : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
120. Закон «Про підтвердження відповідності». Постанова ВР України від 2001.05.17, № 2406-II : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
121. Закон «Про Національний банк України». Постанова ВР України від 1999.05.20, № 679-XIV : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
122. Закон «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням». Постанова ВР України від 2001.01.18, № 2240-III : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
123. Закон «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Постанова ВР України від 2003.07.09, № 1058-IV : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
124. Закон «Про страхування». Постанова ВР України від 1993.03.07, № 3125-ХІІ : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
125. Закон «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні». Постанова ВР України від 1993.01.26, № 2939-XII : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
126. Закон «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Постанова ВР України від 2004.07.01, № 1961-IV : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
127. Закон «Про управління об'єктами державної власності». Постанова ВР України від 2006.09.21, № 185-V : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
128. Закон «Про метрологію та метрологічну діяльність». ВР України від 1998.02.11, № 113/98-ВР : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
129. Закон «Про охорону праці». Постанова ВР України від 1992.10.14, № 2694-XII : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
130. Закон «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Постанова ВР України від 1999.07.16, № 996-XIV : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
131. Закон «Про оподаткування прибутку підприємств (в редакції Закону України N 283/97-ВР від 22.05.97)». Постанова ВР України від 1994.12.28, № 334/94-ВР : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http //www.zakon.gov.ua.
132. Застосування міжнародних стандартів аудиту в національній практиці : зб. тез та текстів виступів на другій міжрегіон. наук.-практ.конф. / Запорізькє відділення САУ, АПУ.- Запоріжжя, 2003.- 257 с.
133. Захарченко В.Ю. Судебная бухгалтерия [учебн. для студ. высш. учебн. завед.] / В.Ю.Захарченко, В.И.Лазуренко.- Донецк : Каштан, 2006.- 484 с.
134. Захарченко В.Ю. Документальне проверки и ревизии предприятий [под общ. ред. В.И.Лазуренко] / В.Ю.Захарченко В.И.Лазуренко.-Донецк : Каштан, 2004.- 380 с.
135. Зубилевич С.Я. Основи аудиту / С.Я.Зубілевіч, С.Ф.Голов. К.: Ділова Україна, 1996.-374 с.
136. Івченко І.Ю. Економічні ризики [навч. посіб. для студ. вищ.навч. закл] / І.Ю. Івченко.- К.: Центр учбової літератури, 2004.- 304 с.
137. Івченко І.Ю. Моделювання економічних ризиків і ризикових ситуацій [навч. посіб. для студ. вищ.навч. закл.] / І.Ю.Івченко.- К.: Центр учбової літератури, 2007.- 344 с.
138. Ирвин Д. Финансовый контроль / Девид Ирвин; пер. с англ. И.М.Щитинской и В.В.Быкова.-М.: Финансы и статистика, 1998.-256 с.
139. Калюга Є.В. Фінансово-господарській контроль у системі управління : [монографія ] / Є.В.Калюга.-К.: Ельга, Ніка-Центр, 2002.- 360 с.
140. Каменська Т.О. Облік, аналіз та внутрішній аудит витрат виробництва : [навч.посіб.] / Т.О.Каменська, І.І.Пилипенко, О.Ю.Редько.- К. : ІВЦ Держкомстату України, 2007.-128 с.
141. Камышанов П.И. Практическое пособие по аудиту / П.И.Камышанов.- М.: ИНФРА-М, 1996.-522 с.
142. Камышанов П.И. Аудит: стандарты и практика / П.И.Камышанов.- М.: Джангар, 2002.- 376 с.
143. Кармайкл Д.Р. Стандарты и нормы аудита /Д.Р.Кармайкл, М.Денис; [пер. с англ.].- М.: ЮНИТИ,1995. – 527с.
144. Кіреєв О.І, Шульга Н.П, Полетаєва О.С. Внутрішній аудит у комерційному банку : [ навч. посіб. для студ. вищ. навч. зал.] /О.І.Кірєєв, Н.П.Шульга, О.С.Полєтаєва.- К.: Київ.Нац.Торг.-екон.ун-т, 2001.- 295 с.
145. Концепція розвитку бухгалтерського обліку, аналізу і аудиту в умовах міжнародної інтеграції : зб. тез доповідей на між нар. наук.-практ. конф. / Київський нац. торг.-економ. ун-т.- К.: КНТЕУ, 2005.-276 с.
146. Костырко Р.А. Совершенствование аудита финансовой отчётности акционерных обществ : [монография] / Р.А.Костырко.- Луганськ : Вост.-укр. гос.ун-т. им.В.Даля, 2000. – 300с.
147. Кулаковська Л.П. Основи аудиту : [навч. посіб] / Л.П.Кулаковська, Ю.В.Піча.-К.: Каравела, 2002 р.-504 с.
148. Лазуренко В.И. Региоальные проблемы экономической преступности : [монография] /В.И.Лазуренко, Т.В.Филипенко. - Донецк : Дон. ин-т. внут. дел, 2003.- 452 с.
149. Лазуренко В.И. Злоупотребления в сфере бухгалтерського учёта и отчётности : [монография] / В.И.Лазуренко.-Донецк: Донецкий юр. ин-т Луганского гос. ун-та внутр. дел, 2006.-388 с.
150. Лазуренко В.И. Аудит и экспертная диагностика финансово-хозяйственного положення предприятия : [монография] / В.И.Лазуренко.- Донецк : Норд-Пресс, 2008.- 382 с.
151. Лазуренко В.І. Шляхи відмивання брудних коштів / В.І.Лазуренко, Д.В.Садчиков.-Донецьк : Норд-Прес, 2008.-252 с.
152. Лазуренко В.І. Валютний механізм і валютний контроль в Україні : [наук.-практ. посіб.] / В.І. Лазуренко, О.А. Моргунов, А.В.Дем’яненко.- Донецьк : МВС України, Дон. юр. ін-т, 2007.-440 с.
153. Ларичев В.Д. Как убереться от мошенничества в сфере бизнеса : [ практ.пособ.] / В.Д.Ларичев.-М.: Юристъ, 1996.-128 с.
154. Лысенко В.В. Фиктивные фирмы. Криминалистический аналіз / В.В.Лысенко.-К.: Парламентское издательство, 2002.- 112 с.
155. Лист Фонду Держмайна України від 4.02.2006 року № 10-28-1532 «Щодо упорядкування механізму відбору аудиторської фірми» : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http:// www.spfu.gov.ua/ukr.
156. Макеев Р. Постановка системы внутреннего контроля: от проверок отчётности к эффективности бизнеса / Макеев Роман.-М.: Вершина, 2008.-296 с.
157. Международные стандарты аудита и их применение в практической деятельности : зб. тезисов докладов на межрегион. научн.-практ. конф. / Союз Аудиторов Украины, Аудиторськая палата Украины, Черниговское, Одесское и Севастопольское отделения САУ, Севаст. нац. техн. ун-т. – Севастополь : ЧП МАПР, 2004.- 194 с.
158. Международная интеграция Украинского аудита – независимость, квалификация, моніторинг : сб. материалов междунар. научн.-практ. конф. / Днепропетровское отделение САУ, Криворожский техн. ун-т.- Кривой Рог :Минерал, 2005.– 129 с.
159. Международные стандатры аудита. Кодекс этики Международной Федерации Бухгалтеров.-М.: ICAR, 2000.-699 с.
160. Міжнародні стандарти аудиту, надання впевненості та етики. Видання 2007 року [пер. з англ. О.В.Селезньова, О.Л.Ольховікової, О.В.Гік, Т.Ц.Шарашидзе, Л.Й.Юрківської та О.С.Кулікова].- К. : Аудиторська палата України, 2007.- 1172 с.
161. Міжнародні тенденції розвитку обліку і аудиту та перспективи для України : зб. тез доповідей на між нар. наук.-практ. конф./ Київський нац. екон. ун-т. ім. В.Гетьмана.- К. : КНЕУ, 2006.- 200 с.
162. Наказ Фонду Державного майна України від 3.08.1995 р. № 998. «Методичні роз’яснення стосовно здійснення аудиторських перевірок фінансового стану підприємств, що приватизуються» : [Електронний ресурс].-Режим доступу до докум.: http:// www.spfu.gov.ua/ukr.
163. Нападовська Л.В. Внутрішньогосподарський контроль в ринковій економіці : [монографія] / Любов Василівна Нападовська.-Дніпропетровськ : Наука і освіта, 2000.-224 с.
164. Національні нормативи України з аудиту.-К. : Аудиторська палата України, 1994.-34 с.
165. Національні нормативи аудиту. Кодекс професійної етики аудитора України. Аудиторська палата України.-К. : АПУ, Основа, 1999.-274 с.
166. Національному Центру обліку та аудиту України – 10 років : зб. тез та текстів доповідей на наук.-практ. конф. з аудиту / Держкомстат України, Державна академія статистики, обліку та аудиту.-К. : НЦОА, 2003.- 168 с.
167. Немченко В.В. Аудит / [В.В.Немченко, Н.Г.Максименко, С.В.Маслова, В.П.Хомутенко].- Одеса : Одес. держ. аграр. ун-т, 2002.-200 с.
168. Немченко В.В. Практичний курс внутрішнього аудиту : [підруч. для студ. вищ.навч. закл.] / В.В.Немченко, В.П.Хомутенко, А.В.Хомутенко.-К.: Центр учбової літератури, 2008.-240 с.
169. Незалежний аудит в Україні та міжнародний досвід : зб. тез та текстів доповідей на між нар. наук.-практ. конф. з аудиту / Спілка Аудиторів України, Аудиторська Палата України.- К. : САУ, АПУ, 2003.– 185 с.
170. Никонович М.О. Організація і методика аудиту : [навч. посіб. для студ. вищ. навч. зал.] / М.О.Ніконович, К.О.Редько, О.А.Юр’єва.- Київ.нац.торг.-екон. ун-т, 2006.– 472 с.
171. Никонова Т.В. Управленческий аудит: персонал / Т.В.Никонова, С.А. Сухарева.- М.: Екзамен, 2002.- 224 с.
172. Обналичивание и офшорный бізнес в схемах / А.Л.Апель, В.А.Гунько,И.Б.Соколов.-СПб.: Питер, 2003.-192 с.
173. Обеспечение качества аудита : сб. материалов четвёртой Днепропетровской межрегион. науч.-практ. конф. / Днепропетровское, Полтавское, Луганское, Николаевское тер. отд. САУ, Криворожск. техн. ун-т.- Кривой Рог : Минерал, 2004.- 80 с.
174. Операційний аудит об’єктів оподаткування : зб. тез та текстів доповідей третьої міжрегіон. наук.-практ.конф./ Запорізькі регіональні відділення САУ та АПУ.- Запоріжжя, 2004.– 213 с.
175. Організація внутрішнього аудиту на підприємстві / О.Ю.Редько, Г.А. Ямборко.- К.: КІМО, 2002.-55 с.
176. Основи правового регулювання аудиторської діяльності в Україні : [практ. посіб.] / Т.В.Куреза .- К. : Статус, 2005.- 216 с.
177. Пантелєєв В.П. Аудит : [навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.] /В.П.Пантелєєв.-К.: Видавничий дім «Професіонал», 2008.-400 с.
178. Пантелєєв В.П. Внутрішній аудит : [навч. посіб для студ. вищ. навч. закл.] / В.П.Пантелєєв, М.Д. Корінько.- К. : Держ. Акад. стат. облік. і аудиту Держкомстату України, 2006.– 246 с.
179. Петренко С.Н. Риски аудиторской деятельности / C.Н. Петренко.- К.: Эльга ,Ника-центр, 2003.– 84 с.
180. Петренко С.Н. Контроллинг : [учеб.пособ.] / С.Н.Петренко.-Донецк : Дон. гос.ун-т. экон. торг., 2004.- 365 с.
181. Пилипенко І.І. Стандарти аудиту та етики : [навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.] / І.І.Пилипенко, О.Ю.Редько. – К. : ДП Інформаційно-аналітичне агентство, 2007.– 277 с.
182. Податковий аудит [навч. посіб. за ред. В.А.Оніщенка та проф. А.О.Чугаєва] / [В.А.Оніщенко, Т.В.Микитенко, О.М.Сахненко, Ф.В. Піхоцький, Т.М.Міщенко, А.О.Чугаєв, С.І.Лвтинін, О.В.Безуглов, С.І.Лекарь, А.В.Сергієнок, С.І.Ревчук]. –Ірпінь: Академія Держ. податк. служби України, 2003.-398 с.
183. Постанова КМУ від 8.08.2001 р. № 955 «Порядок планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби» : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http:|//www.kmu.gov.ua/control/uk.
184. Постанова КМУ від 31.12.2004 р. № 1777 «Порядок проведення органами державної контрольно-ревізійної служби державного фінансового аудиту діяльності бюджетних установ» : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http:|//www. kmu.gov.ua/control/uk.
185. Постанова КМУ від 25.03.2006 р. № 361 «Порядок проведення органами державної контрольно-ревізійної служби державного фінансового аудиту діяльності суб’єктів господарювання» : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http:|//www.kmu.gov.ua/control/uk/.
186. Постанова Правління НБУ від 20.03.1998 р. № 114 «Положення про організацію внутрішнього аудиту в комерційних банках України» : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http:// www.bank.gov.ua/B_zakon/.
187. Постанова Правління НБУ від 20.06.1999 р. №358 «Методичні вказівки щодо застосування стандартів внутрішнього аудиту в банках України» : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http:// www.bank.gov.ua/B_zakon/.
188. Постанова Правління НБУ від 21.11.1996 р. № 301 «Положення про порядок проведення зовнішнього аудиту юридичних осіб-акціонерів (учасників) комерційних банків, при перевірці правильності формування статутних фондів комерційних банків» : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.:http:// www.bank.gov.ua/B_zakon/.
189. Проблеми економічної безпеки підприємств в умовах ринкових відносин і роль внутрішнього аудиту в її забезпеченні : матеріали круглого столу, тези доповідей / Одес. держ. аграр. ун-т.- Одеса : ОДАУ, 2002.- 57 с.
190. Проблемы бухгалтерского учёта, анализа, контроля и статистики в инновационной экономике : материалы международной научно-практической конференции / Минобразования Республики Беларусь, Белорус. гос. эконом. ун-т.- Минск : БГЭУ, 2006 .- 290 с.
191. «Про розгляд касаційної скарги Державної податкової інспекції на постанову апеляційного господарського суду від 29 жовтня 2002 р. за позовом аудиторської фірми малого приватного підприємства». Постанова Вищого Господарського Суду України від 3.02.2003 р. у справі № 04/113-02 : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http://www.arbitr.gov.ua.
192. «Про стягнення заборгованості за надані консультаційні, аудиторські та юридичні послуги». Постанова Вищого Господарського Суду України від 10.05. 2005 р. у справі №39/60 : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http://www.arbitr.gov.ua.
193. Робертсон Дж. К. Аудит [пер. с англ.] / Дж. К. Робертсон. – М. : KРMG, 1993.-496 с.
194. Розпорядження КМУ від 24.05.2005 № 158-р «Концепція розвитку державного внутрішнього фінансового контролю» : Електронний ресурс].-Режим доступу до докум.: http:|//www. kmu.gov.ua/control/uk.
195. Розвиток методології і методики податкового аудиту : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. / Державна податкова адміністрація України, Академія державної податкової служби України.- Ірпінь : АДПСУ, 2004.-422 с.
196. Романов А.Н. Автоматизация аудита : [ монография] / А.Н.Романов, Б.Е. Одинцов.-М.: ЮНИТИ, 1999.- 336 с.
197. Романов А.Н. Компьютеризация аудиторской деятельности : [учебн. пособ. для высш. учб. завед.] / А.Н.Романов, Б.Е.Одинцов.- М. : Аудит, ЮНИТИ, 1996.-270 с.
198. Романів М.В. Державний фінансовий контроль і аудит : [ навч. метод. посіб. за ред. проф. Василика О.Д.] / М.В.Романів.-К.: НЮС, 1998.-224 с.
199. Регулювання у сфері бухгалтерського обліку та аудиту в ЄС та перспективи адаптації законодавства України: [О.Величко, С.Зубілевіч та інш., за наук. ред. С.Ф.Голова ] / Величко О.Г, Голов С.Ф, Зубілевич С.Я, Костюченко В.М, Легка В.Г, Пархоменко В.М.- К.: Міністерство юстиції України, Центр європейського та порівняльного права, 2005.-584 с.
200. Редько О.Ю. Аудит: просто о сложном. / О.Ю.Редько.- К. : Либра, 1995.-96 с.
201. Редько О.Ю. Ринок аудиту: крок вперед, два кроки назад. // “Ukraine business”.- 1997.- № 22-24.
202. Редько О.Ю. Аудит в Україні: від обов’язкового до ініціативного. // “Ukraine business”.- 1998.- № 2.
203. Редько О.Ю. Аудит в Україні. Морфологія : [монографія] / О.Ю.Редько.-К.: ДП Інформаційно-аналітичне агентство, 2008.-493 с.
204. Редько О.Ю. Внутрішній аудит – запорука ефективного корпоративного управління / О.Ю. Редько, С.І.Прилипко // Голос України.- 2001.- №180.
205. Редько О.Ю. Парадигма незалежності в контексті реалій вітчизняного ринку аудиторських послуг / О.Ю. Редько //Держава та регіони: Серія економіка та підприємництво.- Запоріжжя : ЗШДМУ, 2002 р.- № 4.-С.5-11.
206. Редько О.Ю. Незалежність та контроль якості в аудиторській діяльності : [практ. посіб.] / О.Ю.Редько, Т.Л. Шпаковська.-К. : Держ. Акад. статист. облік. аудиту, Нац. центр облік. Аудиту, 2006.-102 с.
207. Редько О.Ю. Аудит та безпека бізнесу : [практик. посіб.] / О.Ю.Редько, О. Б. Рижакова, К.О.Редько.-К. : ДП «Інформаційне агентство», 2007 .- 177 с.
208. Реформування обліку, звітності та аудиту в системі АПК України: стан та перспективи : зб. тез та виступів на між нар. наук.-практ. конф./ Національний Науковий Центр Інституту аграрної економіки. - К.: ННЦ ІАЕ, 2006. – 246 с.
209. Рішення ДКЦПФРУ від 19.03.1997 р. №5 «Вимоги ДКЦПФРУ щодо аудиторської перевірки відкритих акціонерних товариств та підприємств-емітентів облігацій» : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум. : http:// www.stokmarket.gov.ua.
210. Рішення ДКЦПФРУ від 25.01.2001 р. № 5. Методичні рекомендації щодо підготовки аудиторського висновку при перевірці відкритих акціонерних товариств та підприємств-емітентів облігацій (крім комерційних банків) : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http:// www.stokmarket.gov.ua.
211. Рішення АПУ від 30.10.2003 р. № 128 «Методичні рекомендації аудиторам на випадок залучення їх до процесуальних дій як свідків, експертів або спеціалістів» : Електронний ресурс].-Режим доступу до докум.: http:// www.stokmarket.gov.ua.
212. Рудницький В.С. Внутрішній аудит: методика, організація / В.С.Рудницький.- К.: Економічна думка, 2000.- 187с.
213. Рудницький В.С. Внутрішній аудит [монографія]. / [В.С.Рудницький, І.Д.Лазаришина, Г.М.Шеремета, В.О.Хомедюк.]. – Рівне : Укр. держ. ун-т. водн. госп., 2003.- 193 с.
214. Словарь аудитора и бухгалтера / [Л.Ш.Лозовский, М.В.Мельник, М.Е.Грачева, Ю.А. Данилевський, Л.В. Комарова, Н.И. Корягина, Б.А. Райзберг] .- М.: Экономика, 2003.-446 с.
215. Сидельникова Л.Б. Аудит коммерческого банка / Л.Б.Сидельникова.- М.: Буквица, 1996.-176 с.
216. Скобара В.В. Аудит: методология и организация / В.В.Скобара.- М. : Дело и сервис, 1998.-567 с.
217. Сопко В.В. Організація і методика проведення аудиту : [навч. -метод.посіб.] / [В.В.Сопко, Н.І.Верхоглядова, В.Н. Шило, О.М. Бродил].-К.: Профіль, 2004.-624 с.
218. Справочник-словарь бухгалтера-аудитора [под ред. А.Ю.Редько] / [В.Г.Барановская, Т.В. Горбачёва, Е.М. Костенко, М.А.Никонович, А.Ю. Редько]- К.: Укркомунквалифкадры, 1995 .- 176 с.
219. Стандарти аудиту та етики [пер. з англ. Л.Й.Юрківська, С.О.Куліков].-К.: Аудиторська палата України, 2003.-712 с.
220. Становлення та розвиток аудиту в Україні : зб. тез доповідей на Всеукр. наук.-практ. конф. / Спілка Аудиторів України, Аудиторська палата України, Національний центр обліку та аудиту.- К. : НЦОА, 1998.-75 с.
221. Серов Г.П. Экологический аудит. Концептуальные и организационно-правовые основы / Г.П.Серов.– М.: Екзамен, 2000.- 768 с.
222. Статистические методы в аудите / И.И.Елисеева, А.А.Терехова.-М.: Финансы и статистика,1998.-176 с.
223. Судебная бухгалтерия : [учеб. практ. пособ.] / В.И.Лазуренко, Ю.Л.Титаренко, С.Д.Гавриленко.-Донецк : ОАО УкрНТЭК, 2001.-487 с.
224. Супутні послуги в аудиті : зб. тез і доповідей виступів на Спільній міжрегіон. наук.-практ. конф./ Миколаївське, Луганське, Одеське, Полтавське та Дніпропетровське відділення САУ.- Миколаїв, 2005. – 282 с.
225. Суйц В.П. Аудит. Практическое пособие для аудиторов / В.П.Суйц.-М.: Анки, 1994 .- 108 с.
226. Сухарева Л.А. Внутренний аудит международного департамента банка: методология, организация и методика : [монография ] / Л.А.Сухарева, Е.Б. Ретюнских. –Донецк : Дон. гос. ун-т. экон. торг. им.Туган-Барановского, 2005.-196 с.
227. Сухарева Л. Внутрішній аудит в системі финансового контролю // Бухгалтерській облік і аудит.- 2003.- № 3.- С.54-58.
228. Тим, хто не нехтує законом. Контроль, ревізія та аудит у комерційних банках України [за ред. Г.Г.Мумінової-Савіної] / [Г.Г.Мумінова-Савіна, В.М.Кравець, О.А.Мазур, В.Б.Кириленко, О.М.Галенко].- К.: Факт, 2001.- 448 с.
229. Теорія і практика незалежного аудиту в Україні : зб. тез та текстів доповідей на Всеукраїнській наук.-практ. конф. / Спілка Аудиторів України, Аудиторська палата України. –К.: САУ,АПУ, 2001. -185 с.
230. Теорія і практика незалежного аудиту в Україні : зб. тез і текстів доповідей на між нар. наук.-практ. конф. / Спілка Аудиторів України, Аудиторська палата України.- К.- 2002.– 259 с.
231. Теорія і практика бухгалтерського обліку та аудиту: сучасний стан та напрямки удосконалення : зб. матеріалів наук.-практ. конф./ Західне регіональне відділення Аудиторської палати України.-Львів : Західне РВ АПУ, 2004. -267 с.
232. Терехов А.А. Аудит: перспективы развития / А.А. Терехов.- М. : Финансы и статистика, 2001.- 560 с.
233. Терехов А.А. Аудит: законодательные решения /А.А.Терехов.-М. : Финансы и статистика, 2003.-608 с.
234. Труш В.Є. Організація і методика аудиту підприємницької діяльності./ [В.Є.Труш, Т.А. Каліфська, Т.А.Алексєєва, І.О. Дмітрієнко]. –Херсон : Олді-плюс, 2001.– 149 с.
235. Удосконалення національних нормативів аудиту : зб. тез та текстів виступів на республік. наук.-практ. конф. з аудиту / Житомирській інженерно-технологічний інститут, Спілка аудиторів України, Аудиторська палата України.- Житомир : ЖІТІ,САУ,АПУ, 2000.- 204 с.
236. Усач Б.Ф. Аудит і судово-бухгалтерська експертиза / Б.Ф.Усач, Я.В.Дячишин, Л.М. Шмикова. – Львів : Каменяр, 1998 р.-134 с.
237. Фридман П. Аудит / Пол Фридман.-М.: Аудит, 1994.-286 с.
238. Шевчук В.О. Контроль господарських систем в суспільстві з перехідною економікою. Проблеми теорії, організації, методології : [монографія] / В.О. Шевчук. -К.: Київ.держ. торг.-екон. ун-т, 1998.- 371 с.
239. Шеремет А.Д. Аудит [учеб. пособ.] / А.Д. Шеремет, В.П.Суйц. - М.: ИНФРА-М, 1995.- 240 с.
240. Шохин С.О. Бюджетно-финансовый контроль и аудит. Теория и практика применения в России / С.О.Шохин, Л.И. Воронина.-М. : Финансы и статистика, 1997.- 240 с.
241. AAA-American Accounting Association : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http://www.aaahg.org.
242. ACCA : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http://www.accaglobal.com.
243. AICPA : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http://www.aicpa.org.
244. ATT : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http://www.att.org
245. Auditing & Assurance Services. / T.J.Louwers, R.J. Ramsay, D.H. Sinason, J.R.Strewser.- New York : Mc Graw – Hill International Edition, 2005.- 764 p.
246. CCAB : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http://wwwccab.org.uk.
247. CIMA : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http://www.cimaglodal.com/cps/rde.
248. CIPFA : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http://www.cipfa.org.uk.
249. Committee on Auditing : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http://www.europa.eu.int./comm/intrnal_market/en/company/audit/commit.
250. ICAS : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http://www.icas.org.uk.
251. IІА : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http:/www.theiia.org.
252. International Journal of Auditing : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http://www.ija-online.com.
253. INTOSAI : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http://www. itosai.org.
254. Josephine Maltby. Cases in Auditing.- London : Paul Chapman Publishing Ltd., 1991.-166 p.
255. MIM : [Електронний ресурс].- Режим доступу до докум.: http:// www. mim.kiev.ua.
256. Redko Alexander. Ukrainian auditors –“universal soldiers”, diagnosticians and advisors”// Eastern Economist.- 2001.-№ 8-9.
257. Radebauh L. International Accounting and Multinational Enterprises’/ L. Radebauh, S. Gray [5-th edition].- J.Wille & Sons. Inc.- 2002.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20595.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.