У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНВЕСТИЦІЙ У РОЗВИТОК ПЕРСОНАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
Количество страниц 213
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20619.doc 
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………………….. 3
РОЗДІЛ 1. Теоретичні засади дослідження ефективності інвестицій у розвиток персоналу……………………………………………………………...11
1.1. Сутність розвитку персоналу у контексті реалізації стратегічних завдань підприємства……………………………………………………………11
1.2. Економічний зміст та класифікація інвестицій у розвиток персоналу………………………………………………………………………....33
1.3. Методи вимірювання та показники ефективності інвестицій у розвиток персоналу підприємства……………………………………………...52
Висновки до розділу 1……………………………………………………72
РОЗДІЛ 2. Оцінка ефективності інвестицій у розвиток персоналу на вітчизняних промислових підприємствах……………………………………...76
2.1 Сучасний стан та тенденції інвестування розвитку персоналу на підприємствах України………………………………………………………….76
2.2. Аналіз ефективності інвестицій у розвиток персоналу на промислових підприємствах………..…..……………………………………….93
2.3. Оцінка впливу розвитку персоналу на результати діяльності підприємств…………………………………………………….……………….115
Висновки до розділу 2…………………………………………………..124
РОЗДІЛ 3. Напрями підвищення ефективності інвестицій у розвиток персоналу підприємства………………………………………………………..127
3.1. Державна підтримка процесів розвитку персоналу на підприємствах………………………………………………………………….127
3.2. Підвищення ефективності інвестицій у розвиток персоналу як результат вдосконалення управління…………………………………………138
3.3. Використання засобів соціального партнерства для підвищення ефективності інвестування розвитку персоналу...……………………….…..155
Висновки до розділу 3..………………………………………………....170
ВИСНОВКИ……………………………………………………………..175
ДОДАТКИ……………………………………………………………….179
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………….193

ВСТУП

Актуальність теми дослідження. В умовах глобалізації економіки місце країни у світовому господарстві визначається її інтелектуальним потенціалом та рівнем його використання. Нині одним із найбільш значущих глобальних процесів є інтелектуалізація виробництва, що передбачає високу кваліфікацію працівників та постійне її підвищення. Тому пріоритетом економічної стратегії нашої країни сьогодні має стати накопичення кваліфікаційного потенціалу, що відбувається, перш за все, шляхом безперервного розвитку персоналу підприємств та організацій. Інвестиції у розвиток людських ресурсів є одним із основних чинників збільшення продуктивності, подолання кризових явищ та досягнення високих темпів економічного зростання. Підприємства, що постійно займаються питаннями інвестування у розвиток персоналу, відзначаються високим рівнем прибутковості, фінансової стійкості та швидко здобувають вагомі конкурентні переваги.
На сучасному етапі вітчизняні підприємства не дуже активно вкладають кошти у розвиток персоналу, а ті, які вкладають, часто стикаються з проблемою неефективності таких інвестицій. Якщо ж інвестиції не забезпечують приросту прибутку та не призводять до видимих позитивних економічних і соціальних змін на підприємстві, їх подальше здійснення можна вважати недоцільним. З огляду на це проблеми підвищення ефективності інвестицій у розвиток персоналу підприємства набувають особливої актуальності.
Дослідженням, присвяченим розвитку людського чинника виробництва, в усі часи приділялося чимало уваги. Широке коло питань, пов’язаних з переосмисленням ролі людини в економічних процесах, знайшло відображення у працях відомих зарубіжних вчених-економістів таких як: Т.Бойдела, Е.Денісона, Дж.Кендрика, А.Маршалла, Ф.Махлупа, С.Мілля, П.Сенджа, А.Сміта, Л.Туроу та інших. У світовій економічній науці ХХ ст. підхід до людського капіталу як до результату інвестицій та провідного чинника економічного зростання викладений у працях Т.Шульца та Г.Беккера. Всесвітнім визнанням важливості цих досліджень стало присудження їм Нобелівської премії у галузі економіки.
Серед наукових розробок вітчизняних та російських вчених, які стали підґрунтям формування ідеології необхідності значних інвестицій в економіку людини, дослідження актуальних аспектів інвестування розвитку персоналу та визначення ефективності таких інвестицій, слід відзначити праці Н.С. Гавкалової, О.А. Грішнової, А.В. Денисової, Г.В. Дмитрієва, І.В. Журавльова, А.Я. Кібанова, А.М. Колота, І.С. Кравченка, Е.М. Лібанової, Д.П. Мельничука, Г.В. Назарової, І.Л. Петрової, В.А. Савченка, М.В. Семикіної, Ю.Г. Одегова та ін.
Разом з тим слід зауважити, що багато теоретичних питань за даною проблемою ще не вирішені, знаходяться на етапі постановки і вимагають подальшого розв’язання та комплексного дослідження. Потребують подальшої розробки: підхід до розвитку персоналу підприємства як до інвестиційного проекту, теоретичні та прикладні аспекти визначення ефективності інвестицій у розвиток персоналу на мікроекономічному рівні, обґрунтування практичних заходів, спрямованих на її підвищення та ін.
Теоретична та практична значущість вирішення зазначених питань, недостатня їх наукова та прикладна розробка обумовили актуальність обраної теми, логіко-структурну побудову дисертації, її мету, завдання та напрями дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано згідно з планом наукових досліджень кафедри теоретичної та прикладної економіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вирішені у ній питання є складовою частиною виконання комплексної теми «Розвиток внутрішнього ринку України в умовах глобалізації: закономірності та протиріччя» (шифр 01 БФ 040-01), розділ «Динаміка структури промислового виробництва в умовах глобалізації». Внесок автора полягає у розробці теоретичних та методичних засад оцінювання ефективності інвестицій у розвиток персоналу підприємства, чинників та шляхів її підвищення на етапі трансформації економіки України на ринкових засадах.
Мета та завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка теоретичних положень та методичних підходів до оцінювання ефективності інвестицій у розвиток персоналу та наукове обґрунтування основних напрямів її підвищення в контексті забезпечення ефективності управління персоналом на підприємстві.
Для реалізації мети дослідження поставлено і вирішено наступні завдання:
• розкрити економічний зміст, мету та форми процесу розвитку персоналу;
• обґрунтувати необхідність, з’ясувати сутність та вдосконалити класифікацію інвестицій у розвиток персоналу підприємства;
• проаналізувати існуючі та розробити власні підходи і показники оцінювання ефективності інвестицій у розвиток персоналу підприємства;
• дослідити сучасний стан та тенденції інвестування у розвиток персоналу на промислових підприємствах України;
• розрахувати та проаналізувати показники ефективності інвестицій у розвиток персоналу промислових підприємств України;
• окреслити шляхи вдосконалення управління процесами розвитку персоналу на вітчизняних підприємствах;
• розробити узагальнену систему показників людських ресурсів підприємства та систему показників розвитку персоналу;
• з’ясувати напрями підвищення ефективності інвестицій у розвиток персоналу підприємства.
Об’єктом дослідження є процеси інвестування у розвиток персоналу промислових підприємств.
Предметом дослідження є методи оцінки ефективності інвестицій у розвиток персоналу вітчизняних промислових підприємств.
Методи дослідження. Теоретико-методологічну базу дослідження складають фундаментальні положення сучасної економічної теорії, економіки підприємства, економіки праці та управління персоналом, роботи зарубіжних і вітчизняних вчених у сфері дослідження ефективності інвестицій у розвиток людських ресурсів підприємства.
У дисертації використано низку загальних та спеціальних методів дослідження. Зокрема, при розгляді різноманітних концепцій і точок зору стосовно сутності розвитку персоналу та інвестицій у нього використано системний історико-логічний метод; у процесі дослідження форм та методів розвитку персоналу, основних видів інвестицій у підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників, чинників розвитку персоналу – класифікаційно-аналітичний метод; для оцінки стану та динаміки інвестицій у розвиток персоналу на вітчизняних підприємствах, обґрунтування репрезентативності вибірки та виявлення сили і напрямку кореляційного зв’язку між валовим прибутком підприємств та величиною витрат на розвиток персоналу – методи статистичного аналізу; економіко-математичні методи були використані для виявлення взаємозв’язків між часткою навченого персоналу у загальній кількості штатних працівників та обсягом валового прибутку у розрахунку на одного працівника, а також при побудові оптимізаційної моделі розподілу витрат на навчання персоналу, пов’язаного із придбанням нового обладнання.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативно-правові акти України, офіційні матеріали та документи Державного комітету статистики України, наукові дослідження вітчизняних і зарубіжних авторів, матеріали анкетування працівників та внутрішньої звітності промислових підприємств Тернопільської області, наукові інформаційні видання та Інтернет-ресурси.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у розвитку теоретичних підходів та вдосконаленні методики оцінювання ефективності інвестицій у розвиток персоналу підприємства. Основні результати дослідження, що характеризують наукову новизну і особистий внесок автора, полягають у розробці наступних положень, що виносяться на захист:
вперше:
• запропоновано систему показників розвитку персоналу на мікроекономічному рівні, яка включає як затратні (абсолютні і відносні), так і результативні (кількісні і якісні) показники, що забезпечує інформаційну базу для оцінювання ефективності інвестицій у розвиток персоналу підприємства;
одержали подальший розвиток:
• визначення економічного поняття «розвиток персоналу» як цілісного активного процесу вдосконалення знань, умінь та навичок, а також реалізації потенційних можливостей працівників підприємства, що здійснюється через систему організаційно-економічних заходів, які передбачають навчання персоналу, його адаптацію, атестацію та планування трудової кар’єри;
• класифікація інвестицій у розвиток персоналу підприємства на основі врахування їх соціально-економічної сутності, джерел та термінів інвестування, характеру здійснюваних витрат, що дає змогу створити систему обліку таких інвестицій та управління ними;
удосконалено:
• узагальнену систему показників людських ресурсів підприємства шляхом її збалансування за рахунок включення поряд із показниками стану та розвитку персоналу характеристик процесів його формування, використання та збереження, що дозволяє відслідковувати вплив одного параметра даної системи на усі інші з метою налагодження управління процесами розвитку персоналу на вітчизняних промислових підприємствах;
• методичні підходи до оцінювання ефективності інвестицій у розвиток персоналу підприємства в частині доповнення існуючих показників, що охоплюють лише фінансові аспекти інвестування, методиками, які враховують фактор невизначеності індивідуальної поведінки працівників; це дозволить скорегувати зміст та напрямок процесів навчання персоналу з метою забезпечення максимальної результативності їх здійснення;
• систематику форм професійного навчання персоналу, яка, на відміну від існуючих, передбачає виділення низки класифікаційних критеріїв (за видами професійного навчання, за місцем проведення, за тривалістю навчального періоду, згідно з часом здійснення, за характером отримуваних знань та навичок, відповідно до суб’єкта навчання), що сприятиме комплексному оцінюванню навчальних процесів та дозволить підвищити ефективність навчання працівників;
• підхід до розвитку персоналу як до інвестиційного проекту, що базується на чіткій структурованості даного процесу, передбачає виділення низки послідовних етапів, дотримання яких дозволить налагодити управління навчальною діяльністю підприємства та суттєво підвищити її ефективність.
Практичне значення проведеного дослідження полягає в тому, що основні теоретичні положення та висновки дисертації доведено до рівня прикладних розробок, які дозволяють активізувати процеси інвестування в розвиток персоналу на вітчизняних промислових підприємствах та підвищити ефективність таких інвестицій.
Запропоновані рекомендації розглянуті та прийняті до впровадження на одному з досліджуваних промислових підприємств: ВАТ «Текстерно» (довідка № 318 від 17.02.08 р.). Пропозиції дисертанта щодо стимулювання роботодавців до активізації розвитку персоналу на підприємствах, вдосконалення структури зайнятості, створення робочих місць висококваліфікованої праці, заохочення найманих працівників до постійного підвищення кваліфікації, а також визначення ролі профспілок у цих процесах використані Федерацією профспілок України при підготовці пропозицій до законопроекту «Про соціальний діалог в Україні» (довідка № 52/01-022/1970 від 29.11.2007 р.). Основні положення дисертаційної роботи також впроваджено у навчальний процес Тернопільського національного економічного університету (довідка № 126-28/1903 від 24.12.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаною науковою працею, у якій викладено авторський підхід щодо методології дослідження інвестицій у розвиток персоналу підприємства та шляхів підвищення їх ефективності. Висновки і пропозиції, що містяться у дисертації, отримані автором самостійно і опубліковані у наукових виданнях. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, використовуються лише ті положення, що є результатом самостійних досліджень здобувача.
Апробація результатів дослідження. Основні положення дисертації, висновки та пропозиції доповідалися та обговорювалися на міжнародних науково-теоретичних та науково-практичних конференціях, зокрема: ІІ Міжнародній науковій конференції „Розвиток підприємницької діяльності в Україні: історія і сьогодення” (м. Тернопіль, 2004); ІІІ і V Міжнародних науково-теоретичних конференціях студентів, аспірантів та молодих вчених „Соціально-економічні, політичні та культурні оцінки і прогнози на рубежі двох тисячоліть” (м. Тернопіль, 2005; 2007); Всеукраїнській науково-практичній конференції „Ефективність інвестиційного процесу в Україні: стан, проблеми і перспективи” (м. Тернопіль, 2005); Міжнародній науково-практичній конференції „Управління людськими ресурсами: держава, регіон, підприємство” (м. Донецьк, 2006); ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції „Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики” (м. Київ, 2007); Міжнародній науково-практичній конференції «Управління персоналом у ХХІ столітті: кадрова політика, мотивація, оплата праці» (м. Полтава, 2007); Міжнародній науково-практичній конференції «Людський розвиток в Україні: регіональні аспекти, сучасні проблеми, пріоритетні напрямки» (м. Івано-Франківськ, 2008).
Публікації. За результатами дослідження опубліковано 12 наукових праць, що відображають основний зміст дисертації, загальним обсягом 3,6 д.а., з яких 3,0 д.а. належать особисто автору, в тому числі 10 статей у фахових наукових виданнях (з них 4 у співавторстві) та 2 публікації у матеріалах конференцій.
Структура та обсяг дисертації. Робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Основний зміст дисертації викладено на 178 сторінках комп’ютерного тексту. Дисертація містить 16 рисунків на 11 сторінках, 27 таблиць на 17 сторінках, список використаних джерел, що включає 230 найменувань на 22 сторінках, 8 додатків на 14 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації запропоновано нові підходи до розв’язання актуального науково-практичного завдання розробки теоретичних засад та методичного забезпечення оцінювання ефективності інвестицій у розвиток персоналу підприємства. Одержані результати дозволили сформулювати пропозиції щодо вдосконалення інвестування розвитку людських ресурсів у контексті підвищення ефективності управління персоналом на промислових підприємствах. Конструктивні аспекти дослідження дають змогу зробити наступні висновки:
1. За сучасних умов відбуваються фундаментальні зміни характеру праці шляхом її ускладнення та інтелектуалізації, що обумовлює перетворення людського фактору виробництва на вирішальний базис усіх характеристик діяльності підприємства. Провідна роль високоякісної робочої сили у забезпеченні перспектив розвитку вітчизняних підприємств обумовлює об’єктивну необхідність постійного зростання кваліфікаційного рівня персоналу, що відбувається шляхом безперервного розвитку працівників.
2. Трактування розвитку персоналу, що існують в сучасній науці, потребують уточнення, позаяк переважно ґрунтуються на організаційному аспекті даного процесу та не повною мірою передають його сутність як складного системного об’єкту соціально-економічного дослідження. На основі синтезу та доповнення існуючих підходів у роботі запропоновано авторське визначення поняття «розвиток персоналу» як цілісного активного процесу удосконалення знань, умінь та навичок, а також реалізації потенційних можливостей працівників підприємства, що здійснюється через систему організаційно-економічних заходів, які передбачають навчання персоналу, його адаптацію, атестацію та планування трудової кар’єри.
3. З метою раціональної організації розвитку персоналу підприємства та підвищення його результативності систематизовано форми професійного навчання працівників за такими основними групами: змістом навчання; місцем проведення навчальних заходів; тривалістю навчального періоду; часом здійснення; характером отримуваних знань та навичок; суб’єктами навчання.
4. Обґрунтовано необхідність та з’ясовано економічну сутність інвестування в розвиток персоналу як важливої передумови формування та нарощення людського капіталу підприємства з метою отримання значного за обсягом і тривалого за часом економічного і соціального ефектів. Здійснено класифікацію інвестицій у розвиток персоналу підприємства за наступними ознаками: соціально-економічною сутністю (витрати на навчання, охорону здоров’я, виробничу адаптацію та атестацію працівників, на професійно-кваліфікаційне просування, посилення мотивації до праці); джерелами фінансування (власні та залучені); терміном інвестування (короткострокові та довгострокові).
5. З метою дослідження ефективності інвестицій у розвиток персоналу підприємства узагальнено та адаптовано до особливостей навчальних заходів основні методи оцінки ефективності інвестиційних проектів, а саме: метод чистої приведеної (теперішньої) вартості; метод внутрішньої норми доходності; метод індексів прибутковості; метод точок Фішера. Труднощі застосування цих методів при оцінці ефективності інвестування у розвиток персоналу підприємства полягають в тому, що вони базуються виключно на фінансових аспектах інвестування та не враховують фактору невизначеності індивідуальної поведінки працівника. Для подолання зазначених труднощів запропонована інтегральна методика, що доповнює фінансові методи оцінки ефективності інвестицій у розвиток персоналу показниками, які враховують людський фактор та дозволяють оцінити досягнутий рівень розвитку працівників.
6. Результати аналізу процесів інвестування у розвиток персоналу на промислових підприємствах України свідчать про те, що вітчизняні підприємства недооцінюють значення інвестицій у розвиток працівників як передумови формування високоякісної та конкурентоспроможної робочої сили. З огляду на це особливої ваги набуває доведення роботодавцям необхідності переорієнтації з матеріально-речового на людський чинник виробництва, реалізації підходу до працівника як до капіталу – об’єкту інвестицій з високою нормою віддачі.
7. Здійснено розрахунок показників ефективності інвестицій у заходи з розвитку персоналу на десяти підприємствах обробної промисловості, результати якого підтвердили доцільність здійснення таких вкладень. З’ясовано, що найбільш прибутковими та успішними на ринку є саме ті суб’єкти господарювання, які активно інвестують кошти у навчання своїх працівників. Такий висновок підтверджений на основі економіко-математичного обґрунтування, що описує залежність впливу частки навченого персоналу у загальній кількості штатних працівників на обсяг валового прибутку підприємства у розрахунку на одного працівника.
8. На вітчизняних підприємствах поки що не створено єдиної системи показників, які описують та прогнозують динаміку витрат на персонал та продуктивності використання людських ресурсів, що значно утруднює результативне управління процесами розвитку персоналу. Зважаючи на це, розроблено систему показників розвитку персоналу на мікроекономічному рівні. Також запропоновано узагальнену систему показників людських ресурсів підприємства, яка враховує характеристики не лише розвитку персоналу, але й його залучення, утримання та збереження, а також дозволяє відслідковувати вплив зміни одного параметра даної системи на усі інші. Акцентовано увагу на вартісних, кількісних та якісних показних з їх диференціацією за абсолютними та відносними величинами.
9. Суттєвим важелем активізації інвестиційних процесів та підвищення ефективності інвестицій у заходи з розвитку персоналу на вітчизняних підприємствах є використання засобів соціального партнерства, що передбачає поєднання зусиль держави, підприємств та найманих працівників. Обґрунтовано головні напрямки діяльності соціальних партнерів, зокрема: формування державної стратегії розвитку персоналу; створення регіональних та галузевих структур з питань професійної підготовки; мобілізація фінансових ресурсів для здійснення заходів з розвитку персоналу; укладання колективних угод, які містять положення про безперервну освіту працівників; створення національного стандарту якості, що буде відображати прогресивну практику підвищення ефективності діяльності підприємств за рахунок розвитку їх співробітників.
10. З’ясовано, що ефективність інвестицій у підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників підприємства значною мірою залежить від ефективності організації навчальних процесів, що досягається на проектній основі. Розроблено модель проекту розвитку персоналу, що характеризується чіткою структурованістю та містить послідовні етапи: період планування проекту, реалізації проекту та період корисної дії. Організація розвитку персоналу на засадах проектного підходу дозволяє чітко налагодити навчальні процеси, збільшити їх результативність та максимізувати віддачу від інвестованих у них коштів.
Застосування розроблених у дисертаційній роботі пропозицій та рекомендацій щодо підвищення ефективності інвестицій у розвиток людських ресурсів стане підґрунтям формування висококваліфікованого персоналу, здатного забезпечити зростання конкурентоспроможності та прибутковості вітчизняних підприємств.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Антипов В. Современные теории мотивации / В. Антипов, Д. Серебрякова // Маркетинг (Спецвыпуск). – 2006. – № 1. – С. 30-37.
2. Безтелесна Л. Удосконалення механізму мотивації продуктивності найманих працівників / Л. Безтелесна // Україна: аспекти праці. – 2006. – № 1. – С. 42-49.
3. Беккер Г. С. Человеческое поведение: экономический подход. Избранные труды по экономической теории / Беккер Г. С.; [пер. с англ.]; сост., науч. ред., послесл. Р. И. Капелюшников; предисл. М. И. Левин. – М. : ГУ ВШЭ, 2003. – 672 с.
4. Бекетова В. Затраты на персонал – не расходы, а инвестиции / В. Бекетова // Кадровый менеджмент. – 2003. – № 6 (10). – С. 13-18.
5. Белова М. Как сделать бизнес тренинг максимально эффективным / М. Белова, М. Мартынова // Управление персоналом. – 2007. – № 8 (162). – С. 68-69.
6. Блауг М. Экономическая мысль в ретроспективе / М. Блауг ; [пер. с англ.] – 4-е изд. – М. : «Дело Лтд», 1994. – 720 с.
7. Богиня Д. П. Ринкові аспекти удосконалення підготовки управлінських кадрів в умовах інтеграції вищої освіти України до ЄС / Д. П. Богиня // Вісник Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля. – Луганськ. – 2005. – № 12(94). – С. 18-23.
8. Бурдейна Т. Б. Оцінка ефективності навчання персоналу / Т. Б. Бурдейна // Формування ринкової економіки : зб. наук. праць. Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. – К.: КНЕУ, 2007. – – Т.1. Ч.1. – С. 103-109.
9. Варданян И. Новые тенденции в мотивации персонала / И. Варданян // Управление персоналом. – 2005. – № 9-10. – С. 93-95.
10. Васєчко О. О. Застосування техніки вибіркових досліджень для оцінки обсягів виробництва та обсягів реалізації малих підприємств / О. О. Васєчко, О. І. Черняк, Є. М. Жуйкова, В. О. Небукін // Статистика України. – 2003. – № 3. – C. 4-9.
11. Веснин В. Р. Практический менеджмент персонала / В. Р. Веснин. – М. : Юристъ, 1998.
12. Выготский Л. С. Психология развития человека / Л. С. Выготский. – М. : Смысл, 2005. – 1135 с.
13. Гайдук В. А. Сучасні проблеми гармонійної взаємодії держави та роботодавців у забезпеченні професійними кадрами промислового сектору економіки України / В. А. Гайдук // Проблеми ефективного використання та професійно-технічної підготовки кадрів промислового сектору економіки України: доповіді міжнар. наук.-практ. конф., м. Київ, 28-29 листоп. 2007 р. : у 2-х т. – К. : РВПС України НАН України, 2008. – Т. 1. – С. 107-116.
14. Гонголевская О. Мотивация на творчество / О. Гонголевская // Новый персонал. – 2006. – № 2. – С. 20-22.
15. Гончаренко О. О. Розвиток трудового потенціалу в контексті безперервної освіти / О. О. Гончаренко // Формування ринкової економіки: зб. наук. праць. Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. – К. : КНЕУ, 2007. – Т. 1, ч. 1.– С. 137-141.
16. Господарський кодекс України від 16.01.2003 р. – №436-4 // Кодекси України. – К. : НВП „Форум”, 2003. – № 6.
17. Грейсон Дж. К. Американский менеджмент на пороге ХХІ века / Грейсон Дж. К., К. О’Делл; пер. с англ. – М. : Экономика, 1991. – 320 с.
18. Грішнова О. А. Безперервна освіта в контексті завдань людського розвитку та економічного відродження України / О. А. Грішнова // Ринок праці та освіта: пошук взаємодії : зб. наук. ст. – К. : Таксон, 2007. – С. 69-78.
19. Грішнова О. А. Економіка праці та соціально-трудові відносини: підручник / О. А. Грішнова. – 3-тє видання. – К. : Знання, 2007.– 559 с. – (Вища освіта ХХІ століття).
20. Грішнова О. А. Інвестиції в людський капітал як чинник економічного і соціального прогресу / О. А. Грішнова // Зб. наук. пр. Черкаського інженерно-технологічного ін-ту. Сер. : Економ. науки. – Черкаси : ЧІТІ. – 2000. – С. 15-20.
21. Грішнова О. А. Людський капітал: формування в системі освіти і професійної підготовки / О. А. Грішнова. – К. : Т-во „Знання”, КОО, 2001. – 254 с.
22. Грішнова О. А. Людський розвиток: навч. посіб. / О. А. Грішнова – К. : КНЕУ, 2006. – 308 с.
23. Грішнова О. Методологічні проблеми оцінки людського капіталу / О. Грішнова // Формування ринкової економіки в Україні : наук. зб. – Львів : Інтереко, 2001. – Вип. 8. – С. 81-90.
24. Грішнова О. А. Розвиток персоналу на підприємствах: вітчизняні проблеми та шляхи їх розв’язання / О. А. Грішнова // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Сер.: Економіка. – 2002. – Вип. 58. – С. 30-38.
25. Грішнова О. А. Розвиток персоналу на підприємствах України як предмет соціально-трудових відносин / О. А. Грішнова, А. В. Василик // Вісник Технологічного університету Поділля (Хмельницький національний університет). – 2004. – № 3, т.1. – С. 45-53.
26. Грішнова О. А. Форми і методи управління персоналом в умовах євроінтеграції України / О. А. Грішнова, О. Л. Мельник // Соціально-економічні наслідки ринкових перетворень у постсоціалістичних країнах: зб. мат-лів ІІ Міжнар. наук. конф., 28-30 вересня 2005 р. –Черкаси : вид. ЧНУ ім. Б.Хмельницького, 2005. – С. 224-229.
27. Грішнова О. А. Розвиток персоналу як інвестиційний проект: методичні підходи до визначення ефективності / О. А. Грішнова, В. Небукін // Регіональні аспекти розвитку і розміщення продуктивних сил України: зб. наук. праць. – Тернопіль : Економічна думка, 2004. – Вип. 9. – С. 15-19.
28. Грішнова О. Управління людським капіталом у контексті реалізації інноваційної стратегії підприємства / О. Грішнова, Н. Полив’яна // Україна: аспекти праці. – 2007. – № 5. – С. 37- 41.
29. Грішнова О. Економічна природа і значення категорії людський капітал / О. Грішнова, Л. Тертична // Україна: аспекти праці. – 2003. – № 7. – С. 33-37.
30. Гудзенко Д. Оценка эффективности обучения персонала в области информационных технологий / Д. Гудзенко // Управление персоналом. – 2007. – № 11 (165) . – С. 72-75.
31. Давиденко Д. Соціальне партнерство – як фактор соціально-економічної стабільності в умовах ринкових реформ: регіональний аспект / Д. Давиденко // Соціальний захист. – 2004. – № 2. – С. 31-33.
32. Декарт Р. Міркування про метод / Р. Декарт ; [пер. з фр.]. — К. : Тандем, 2001.
33. Денисова А. В. Применение модели «Таксономия Блюма» в оценке эффективности обучения / А. В. Денисова // Управление персоналом. – 2005. – № 6. – C. 28-30.
34. Денисова А. В. Система ключевых стратегических показателей (ССП) эффективности службы управления персоналом / А. В. Денисова // Управление персоналом. – 2007. – № 2 (156). – C. 60-65.
35. Джой-Меттьюз Д. Развитие человеческих ресурсов / Д. Джой-Меттьюз, Д. Меггинсон, М. Сюрте ; [пер. с англ]. — М. : Эксмо, 2006. — 432 с. : ил. — (Профессиональные издания для бизнеса). – 429 с.
36. Дирда Н. В. Розширення функцій персоналу у реалізації конкурентних стратегій підприємства / Н. В. Дирда // Теоретичні та прикладні питання економіки : зб. наук. праць / за заг. ред. проф. Єханурова Ю. І., Шегди А. В. – К. : Видавничо-поліграфічний центр „Київський університет”, 2007. – Випуск 14. – С. 226-231.
37. Длугопольський О. Розвиток людського капіталу як невід’ємний атрибут функціонування економіки в ХХІ столітті / О. Длугопольський // Світ фінансів. – 2007. – № 1(10). – С. 168-175.
38. Дмитриев Г. В. Инструменты оценки качества знаний / Г. В. Дмитриев // Справочник по управлению персоналом. – 2005. – № 2. – С. 81-85.
39. Дмитренко Г. А. Мотивация и оценка персонала / Г. А. Дмитренко, Е. А. Шарапатова, Т. М. Максименко. – К., 2002. – 248 с.
40. Добрынин А. И. Человеческий капитал в транзитивной экономике : формирование, оценка, эффективность использования / Добрынин А. И., Дятлов С. А., Цыренова Е. Д. – С-Пб.: Наука, 1999. – 309 с.
41. Дятлов С.А. Теория человеческого капитала : учеб. пособие / С. А. Дятлов. – СПб. : Изд-во СПбУЭФ, 1999.
42. Егоришин А. П. Управление персоналом : учебник для вузов / Егоришин А. П. – 5-е изд., доп. и перераб. – Н. Новгород : НИМБ, 2005. – 720 с.
43. Економіка підприємства: навч. посіб. / [А. В. Шегда, Т. М. Литвиненко, М. П. Нахаба та ін. ; за ред. А. В. Шегди]. – 2-ге вид., стер. – К. : Знання-Прес, 2002. – 335 с.
44. Економічна теорія: Політекономія : підручник / [за ред. В. Д. Базилевича]. – 2-ге вид., випр. – К. : Знання-Прес, 2003. – 581 с.
45. Євтушевський В. А. Корпоративне управління: Підручник / В. А. Євтушевський. – К. : Знання, 2006. – 406 с.
46. Євтушевський В. А. Стратегія корпоративного управління / В. А. Євтушевський, К. В. Ковальська, Н. В. Бутенко. – К. : Знання, 2007. – 287 с.
47. Єлісєєва О. К. Методи та моделі в управлінні персоналом : монографія / О. К. Єлісєєва, О. О. Третяк, В. В. Ізнов ; під ред. д. е. н., проф. В. В. Ізунова, к. т. н. О. К. Єлісєєвої. – Дніпропетровськ : ІМА-прес, 2006. – 188 с.
48. Жуковский И. Методика изучения и развития мотивации профессионального самосовершенствования сотрудников фирмы / И. Жуковский // Управление персоналом. – 2005. – №13. – С. 55-56.
49. Журавльова І. В. Комплексна оцінка якості системи управління інтелектуальним капіталом підприємства / І. В. Журавльова // Вісник східноукраїнського національного університету ім. В. Даля. – Луганськ, 2005. – № 12. – С. 53-57.
50. Журавльова І. В. Управління людським капіталом підприємства: наукове видання / І. В. Журавльова, А. В. Кудлай. – Харків : Вид. ХНЕУ, 2004. – 284 с.
51. Заклекта О. Вдосконалення сучасних методів мотивації персоналу в системі управління фірмою / О. Заклекта // Матеріали другої міжнародної наукової конференції „Розвиток підприємницької діяльності в Україні: історія та сьогодення”. – Тернопіль, 2004. – С. 118-119.
52. Заклекта О. Методи оцінки ефективності інвестицій у розвиток персоналу підприємства / О. Заклекта // Социально-экономические аспекты промышленной политики. Управление человеческими ресурсами: государство, регион, предприятие: сб. науч. тр.: в 3 т. / НАН Украины, Ин-т экономики пром-сти ; редкол. : Амоша А. И. (отв. ред.) и др. – Донецк, 2006. – Т. 3. – С. 234-240.
53. Заклекта О. Професійне навчання як умова підвищення конкурентоспроможності персоналу підприємства / О. Заклекта // Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції / [ за ред. д. е. н., проф. Литвина Б. М. ] – Тернопіль : Принтер-інформ, 2005. – С. 236-239.
54. Заклекта О. Суть та класифікація інвестицій у розвиток персоналу підприємства / О. Заклекта // Теоретичні та практичні питання економіки : зб. наук. праць ; (за заг. ред. проф. Єханурова Ю. І., Шегди А. В.) – К. : Видавничо-поліграфічний центр „Київський університет”, 2007. – Вип. 14. – С. 232-237.
55. Заклекта О. Сучасний стан інвестування заходів з розвитку персоналу на українських підприємствах / О. Заклекта // Світ фінансів. – 2007. – Вип. 1(10). – С. 176-185.
56. Заклекта О. Теоретичні аспекти розвитку персоналу / О. Заклекта // Наука молода зб. наук. праць ; ( за заг. ред. к. е. н., доц. Адамика Б. П. ). – Тернопіль : Економічна думка, 2007. – Вип. 7. – С. 137-140.
57. Заклекта О. С. Управління проектами навчання персоналу підприємства / О. С. Заклекта // Теоретичні та практичні питання економіки : зб. наук. праць ; ( за заг. ред. проф. Єханурова Ю. І., Шегди А. В. ) – К. : Видавничо-поліграфічний центр „Київський університет”, 2005. – Вип. 7. – С. 272-277.
58. Заклекта О. С. Чинники та показники ефективності інвестицій у заходи з розвитку персоналу підприємств / О. С. Заклекта // Формування ринкової економіки : зб. наук. праць. Спец. вип. Управління людськими ресурсами : проблеми теорії та практики. – К. : КНЕУ, 2007. – Т. 1, ч. 1. – С. 280-286.
59. Заклекта О. Удосконалення методів мотивації персоналу в трансформаційній економіці України / О. Заклекта, О. Грішнова // Галицький економічний вісник. – 2005. – № 2(6). – С. 21-26.
60. Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України та Закону України «Про оплату праці» від 10.07.2003 №1086-IV [ Електронний ресурс ]. – Режим доступу : // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
61. Закон України «Про інвестиційну діяльність» // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 1991. – № 47. – С. 646.
62. Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств”// Все про бухгалтерський облік. – 2001. – № 52.
63. Закон України «Про організації роботодавців» від 24.05.2001 № 2436-ІІІ [Електронний ресурс]. – Режим доступу : //http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
64. Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» від 15.09.1999 №1045-XIV [Електронний ресурс]. – Режим доступу : //http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
65. Згуровський М. Путь к обществу, основанном на знаниях / М. Згуровський // Зеркало недели. – 2006. – № 2(581). – C. 14.
66. Іващук О. Т. Методи економетричного аналізу даних у системі STADIA: навч. посіб. / О. Т. Іващук, О. П. Кулаічев. – Тернопіль: ТАНГ, 2001.
67. Ільїч Л. М. Модель формування державного замовлення на підготовку кадрів як передумова забезпечення потреб економіки / Л. М. Ільїч // Формування ринкової економіки : зб. наук. праць. Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. – К. : КНЕУ, 2007. – Т.1, ч.1. – C. 326-334.
68. Інвестиційний менеджмент та оцінка проектів. Матеріали навчальних семінарів вихідного дня CEUME для українських викладачів економіки та бізнесу / [ укладачі Сулєєвіч О., Ковалевський М., Колісник М.]. – К., 2000.
69. Иванов Н. Внутрифирменная подготовка кадров в экономически развитых странах / Н. Иванов // Управление персоналом : тематический сборник статей. – М. : Главная редакция международного журнала “Проблемы теории и практики управления”, 1999. – Выпуск 9. – С. 77-85.
70. Игнацкая М. А. Новая экономика: опыт структурно-функционального анализа / М. А. Игнацкая. – Изд. 2-е, стер. – М. : КомКнига, 2006. – 304 с.
71. Иноземцев В. Л. Сегодня и завтра экономики, основанной на знаниях. Рецензия на книгу: Thurow L. Creating Wealth. The New Rules for Individuals, Companies and Countries in a Knowledge-Based Economy. – L., 1999 / В. Л. Иноземцев // Вестник Российской академии наук. – 2000. – Т. 70, № 1. – С. 73–78.
72. Каплан Роберт С. Сбалансированная система показателей. От стратегии к действию / Роберт С. Каплан, Дэйвид П. Нортон. ; пер. с англ . – М. : ЗАО «Олимп-Бизнес», 2003. – 304 с.
73. Карцева Н. Стратегические аспекты формирования и развития персонала производственных предприятий / Н. Карцева // Управление персоналом. – 2007. – № 8 (162). – С. 70-71.
74. Кейнс Д. М. Общая теория занятости, процента и денег. [Электронная библиотека]. – Режим доступа : // http://www.nglib.ru.
75. Кельперис И. Повышение квалификации в процессе управления персоналом / И. Кельперис // Управление персоналом. – 2007. – № 7 (161) – С. 56-58.
76. Кендрик Дж. Совокупный капитал США и его формирование / Дж. Кендрик. – М., 1978. – 275 с.
77. Кендюхов О. В. Інтелектуальний капітал підприємства: методологія формування механізму управління : монографія / О. В. Кендюхов / НАН України Інститут економіки промисловості ; ДонУЕП. – Донецьк : ДонУЕП, 2006. – 307 с.
78. Коваль В. Внедрение гибких инновационных технологий профессионального обучения / В. Коваль // Справочник кадровика. – 2004. – № 7. – С. 68-73.
79. Коваль В. Новые формы организации производства через новые технологии подготовки кадров / В. Коваль // Справочник кадровика. – 2004. – № 10 (28). – С. 71-74.
80. Ковальчук В. Інвестиції в людський капітал у контексті міжнародної економічної інтеграції / В. Ковальчук // Матеріали четвертої міжнародної наукової конференції „Проблеми економічної інтеграції України в ЄС: інвестиційні аспекти”. – Ялта-Форос, 1999. – С. 199-202.
81. Колесник В. В. Деякі аспекти підготовки кваліфікованої робочої сили в контексті економічної теорії А. Маршалла / В. В. Колесник // Формування ринкової економіки : зб. наук. праць. Спец. вип. Управління людськими ресурсами : проблеми теорії та практики. – К. : КНЕУ, 2007. – Т. 1, ч. 1. – С. 386-391.
82. Колот А. Теоретичні і прикладні аспекти підвищення доходів працюючих як передумови збереження та розвитку людського капіталу / А. Колот, С. Григорович // Україна: аспекти праці. – 2005. – № 8. – С. 19-27.
83. Колот А. Інноваційна праця та інтелектуальний капітал у системі факторів формування економіки знань / А. Колот // Україна: аспекти праці. – 2007. – № 4. – С. 4-9.
84. Колпаков В. М. Управление развитием персонала : учеб. пособ. [для студентов вузов] / В. М. Колпаков. – К. : МАУП, 2006. – 712 с.
85. Конституція України. Прийнята Верховною Радою України 28.06.1996 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – С. 141.
86. Кордашенко С. Реформа системы профессионального образования / С. Кордашенко // Менеджер по персоналу. – 2007. – № 4. – С. 4-7.
87. Коровський А. В. Еволюція людського фактора економіки та проблеми його формування : монографія / А. В. Коровський. – К. : КНЕУ, 2004. – 184 с.
88. Короташ В. М. Інвестування в людський ресурс як фактор підвищення економічної безпеки підприємств / В. М. Короташ // Формування ринкової економіки : зб. наук. праць. Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. – К. : КНЕУ, 2007. – Т. 1, ч. 1. – С. 392-397.
89. Костицын Н. Оптимизация издержек на корпоративное обучение / Н. Костицын // Управление персоналом. – 2005. – № 3. – С. 13-17.
90. Коулман Дж. Капитал социальный и человеческий / Дж. Коулман // Общественные науки и современность. – 2001. – № 3. – С. 122-139.
91. Кохановский В. П. Философия и методология науки / В. П. Кохановский. – М., 1999.
92. Кравченко І. Інвестиції в людський капітал та їх вплив на інтеграційні процеси / І. Кравченко // Матеріали четвертої міжнародної наукової конференції „Проблеми економічної інтеграції України в ЄС: інвестиційні аспекти”. – Ялта-Форос, 1999. – С. 202-204.
93. Крысенко Т. Выплаты, включаемые в понятие «заработная плата» / Т. Крысенко // Менеджер по персоналу. – 2007. – № 4 – С. 50-53.
94. Критский М. М. Человеческий капитал / М. М. Критский. — Л. : Изд-во ЛГУ, 1991. – 120 с.
95. Крупка М. І. Фінансово-кредитний механізм інноваційного розвитку економіки України / М. І. Крупка. – Львів: Вид. центр ЛНУ імені Івана Франка, 2001. – 608 с.
96. Лабунский Л. В. О развитии персонала / Л. В. Лабунский // Управление персоналом. – 2003. – № 7. – С. 43-45.
97. Ленд Л. Менеджмент – искусство управлять: секреты и опыт практического менеджмента / Л. Ленд ; пер. с англ. – М. : Дело, 2005. – 712 с.
98. Лобанова Т. Оценка инвестиций в персонал – за и против / Т. Лобанова // Отдел кадров. – 2004. – № 1-2 (112-113) – С. 33-35.
99. Лозовский Л. Ш. Универсальный бизнес-словарь. / Л. Ш. Лозовский, Б. А. Райзберг, А. А. Ратновский. – М. : ИНФРА-М, 1997. – 640 с.
100. Лушникова М. Право на профессиональное образование и обучение: проблемы реализации в современных условиях / М. Лушникова, А. Лушников // Управление персоналом. – 2007. – № 7 (161). – С. 49-54.
101. Людський розвиток в Україні: можливості та напрями соціальних інвестицій : [колективна науково-аналітична монографія] / за ред. Е. М. Лібанової. – К. : Ін-т демографії та соціальних досліджень НАН України, Держкомстат України, 2006. – 356 с.
102. Лютий І. О. Сучасний стан та перспективи розвитку інвестиційного ринку / І. О. Лютий // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Сер. Економіка. – 2002. – № 60-61. – С. 85-87.
103. Мазур И. И. Управление проектами: справочное пособие / И. И. Мазур, В. Д. Шапиро и др. / [под ред. И. И. Мазур и В. Д. Шапиро]. – М. : Высшая школа, 2001. – 875 с.
104. Мазурок П. П. Роль теорії постіндустріального суспільства у формуванні сучасного типу працівника / П. П Мазурок // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – № 3(33). – С. 187-195.
105. Макконнелл К. Р. Экономикс: принципы, проблемы и политика / К. Р. Макконнелл, С. Л. Брю. – М. : Республика, 1992. – Т. 2. – 400 с.
106. Маршалл А. Принципы экономической науки : в 3 т. / А. Маршалл. – М. : Прогресс, 1993. – Т. 3.
107. Малік І. Підходи до оцінювання ефективності моделі корпоративного управління акціонерними товариствами / І. Малік // Економіст. – 2005. – № 12. – С. 55–59.
108. Маслов Е. В. Управление персоналом предприятия / Е. В. Маслов. – М., 1998. – 218 с.
109. Мельников О. Н. Методологические подходы к управлению интеллектуально-креативным потенциалом личности как основным экономическим активом организации [Электронный ресурс] / О. Н. Мельников // Креативная экономика. – 2007. – № 6. – С. 20-29. – Режим доступа к журналу : http://creativeconomy.ru/library/prd994.php.
110. Мельничук Д. П. Оцінка персоналу в системі управління внутрішнім ринком праці / Д. П. Мельничук // Вісник Львівської комерційної академії. Економічні науки. – Львів : ЛКА, 2006. – Вип. 20. – С. 312-317.
111. Мельничук Д. П. Служба управління персоналом як осередок сучасної парадигми менеджменту / Д. П. Мельничук // Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки. – 2006. – № 1 (35). – С. 162-167.
112. Мельничук Д. П. Управління людськими ресурсами промислового підприємства: прогресивні підходи та історична ретроспектива / Д. П. Мельничук // Вісник Житомирського державного технологічного університету. Економічні науки. – 2005. – №4 (34). – С. 284-291.
113. Мельничук Д. П. Управління персоналом : навч. посіб. [ для самостійного вивчення дисципліни ] / Д. П. Мельничук. – Житомир : ЖДТУ, 2006. – 308 с.
114. Менеджмент персоналу / [В. М. Данюк, В. М. Петюх, С. О. Цимбалюк та ін.] – К. : КНЕУ, 2004. – 398 с.
115. Милль Д. С. Основы политической экономии : соч. в 3-х томах / Д. С. Милль. – М. : Прогресс, 1980. – 496 с.
116. Мурашко М. І. Менеджмент персоналу : навч.-практ. посіб. / М. І. Мурашко – К. : Т-во «Знання», КОО, 2002. – 311 с.
117. Мурашов М. Проблема оценки обучения персонала / М. Мурашов // Кадровик. – 2004. – № 8. – С. 92-94.
118. Назарова Г. В. Клієнтський капітал як складова інтелектуального капіталу організації / Г. В. Назарова // Вісник Хмельницького національного університету. – 2008. – № 3, т. 1. – С. 115-119.
119. Назарова Г. В. Формування та розвиток людського капіталу корпоративних підприємств: наукове видання / Г. В. Назарова, Н. Л. Гавкалова, Н. С. Маркова. – Харків : Вид. ХНЕУ, 2006. – 240 с.
120. Назарова Г. В. Шляхи удосконалення професійного розвитку персоналу підприємства / Г. В. Назарова // Науковий вісник Полтавського університету споживчої кооперації України. – 2008. – № 2(27). – С. 150-154.
121. Назарова Г. В. Аналіз ефективності використання персоналу на промисловому підприємстві / Г. В. Назарова, М. А. Мащенко // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць. – Дніпропетровськ : ДНУ, 2008. – Вип. 237; т 1. – С. 72-80.
122. Наукова та інноваційна діяльність в Україні: статистичний збірник. – К. : ДП «Інформаційно-видавничий центр Держкомстату України», 2006. – 363 с.
123. Одегов Ю. Г. Управление персоналом / Ю. Г. Одегов, П. В. Журавлев. – М. : Финстат-информ, 1997. – 878 с.
124. Одегов Ю. Г. Экономика труда : учебник : в 2 т. / Ю. Г. Одегов, Г. Г. Руденко, Л. С. Бабынина. – М. : Издательство «Альфа-Пресс», 2007. – Т. 1. –760 с.
125. Оценка эффективности инвестиционных проектов : учеб.-практ. пособ. [серия «Оценочная деятельность»] / П. Л. Виленский, В. Н. Лившиц, Е. Р. Орлова, С. А. Смоляк. – М. : Дело, 1998. – 248 с.
126. Панков В. А. Стимулирование профессионализма персонала – фактор роста интеллектуального потенциала / В. А. Панков, И. Я. Тупик, А. Л. Еськов // Вісник Донецького державного університету управління. – 2005. – № 2. – С. 147-153.
127. Папернюк А. Модель оплаты труда: от компенсационной стратегии к практике партнерства / А. Папернюк // Менеджер по персоналу. – 2007. – № 4. – С. 28-37.
128. Патрик Форссиф. Развитие и обучение персонала / Форссиф Патрик. – С-Пб: Нева, 2003. – 182 с.
129. Пахомкина М. Р. Инвестиции в будущее / М. Р. Пахомкина // Справочник по управлению персоналом. – 2005. – № 2. – С. 14-21.
130. Педагогика: педагогические теории, системы, технологии / [под. ред. С.А. Смирнова]. – М. : Академия, 1999.
131. Перун Ю. Система управления персоналом ОАО «Запорожтрансформатор» / Ю. Перун // Менеджер по персоналу. – 2007. – № 4. – С. 14-23.
132. Петрыкина Н. Профессиональная подготовка и переподготовка персонала / Н. Петрыкина // Кадровый менеджмент. – 2006. – № 2.– С. 46-48.
133. Петрова І. Л. Мотиваційна система: сучасність та еволюція / І. Л. Петрова // Вісник Технічного ун-ту Поділля. – Хмельницький, 2003. – № 4, ч. 1, т. 2. – С. 21-24.
134. Петрова І.Л. Реформування підрозділів управління людськими ресурсами на українських підприємствах / І.Л.Петрова //Управління проектами та розвиток виробництва. – 2004. – №1. – С. 132-141.
135. Петрова І. Л. Стратегічне управління персоналом : реалії та перспективи / І. Л. Петрова // Формування ринкової економіки : зб. наук. праць. Спецвип. до 100-річчя КНЕУ та 40-річчя кафедри управління персоналом. Управління людськими ресурсами : проблеми теорії та практики. – К. : КНЕУ, 2005. – Т. 2 : управління персоналом в організаціях. – С. 214-223.
136. Петрова І. Л. Управління персоналом у процесі організаційних перетворень / І. Л. Петрова // Формування ринкової економіки: зб. наук. праць. Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. – К. : КНЕУ, 2007. – Т. 1, Ч. 2. – С. 646-655.
137. Поляков В. Обучение и профессиональное развитие сотрудников / В. Поляков // Кадровик. – 2004. – № 7. – С. 79-84.
138. Постанова Кабінету Міністрів України „Про розмір витрат платника податку на професійну підготовку або перепідготовку” від 24 грудня 1997 р. №1461 // Праця і зарплата. – 1998. – № 1.
139. Правоторов В. Нужна ли вашему бизнесу стратегия развития персонала? / В. Правоторов // Кадровый менеджмент.– 2006. – № 4. – С. 26-30.
140. Праця в Україні у 1999 році : Стат. збірник / Держкомстат України. – К., 2000.
141. Праця України 2002 : Статистичний збірник / Держкомстат України. – К., 2003.
142. Праця України 2003 : Статистичний збірник / Держкомстат України. – К., 2004.
143. Праця України 2004 : Статистичний збірник / Держкомстат України. – К., 2005.
144. Праця України 2005 : Статистичний збірник / Держкомстат України. – К., 2006.
145. Праця України 2007 : Статистичний збірник / Держкомстат України. – К., 2008.
146. Проект Закону України «Про професійний розвиток персоналу на виробництві» № 2019 від 07.02.08 р. [Електронний ресурс]. Режим доступу: http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n.
147. Психология человека от рождения до смерти. – СПб. : Еврознак, 2002.
148. Радєва М. М. Соціальне партнерство між підприємством та навчальним закладом як напрям формування та розвитку трудового потенціалу України / М. М. Радєва // Економіка і держава. – 2007. – № 6. – С. 85-86.
149. Радько С. Г. К вопросу снижения риска управления трудовым потенциалом С. Г. Радько // Управление риском. – 2005. – № 2. – С. 51-55.
150. Рикардо Д. Сочинения / Д. Рикардо. – М., 1995. – Т. 1. – 365 с.
151. Розенберг Д. М. Бизнес и менеджмент. Терминологический словарь / Д. М. Розенберг. – М. : ИНФРА-М, 1997. – 464 с.
152. Росс С. Основы корпоративных финансов / Росс С. ; [пер. с англ]. – М. : Лаборатория базовых знаний, 2001. – 720 с.
153. Рягузов А. Управление персоналом в 2006 году: мировые тенденции и прогнозы / А. Рягузов // Кадровый менеджмент. – 2006. – № 1. – С. 60-64.
154. Ряковский С. М. Планирование затрат на обучение: пошаговая технология / С. М. Ряковский // Справочник по управлению персоналом. – 2005. – № 2. – С. 49-59.
155. Савченко В. А. Напрями підвищення ефективності системи професійного навчання персоналу на виробництві / В. А. Савченко // Формування ринкової економіки: зб. наук. праць. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. – К. : КНЕУ, 2005. – Т. 2. Управління персоналом організацій. – С. 262-273.
156. Савченко В. А. Управління розвитком персоналу : [навч. посіб.] / В. А. Савченко. – К. : КНЕУ, 2002. – 351 с.
157. Семикіна М. Людський капітал та інвестиційне регулювання його мобільності в конкурентних умовах / М. Семикіна // Вісник Тернопільської академії народного господарства. – 2004. – Вип. 5-1. – С. 107-113.
158. Семикіна М. В. Мотиваційні умови розвитку праці в умовах конкурентного середовища / М. В. Семикіна // Регіональні перспективи. – 2002. – № 3-4. – С. 234-236.
159. Сендж Питер. Пятая дисциплина: искусство и практика самообучающейся организации / Питер Сендж. – Х., 2006. – 385 с.
160. Сенькина М. А. Вычислительная процедура оценки неопределенности критериев эффективности инвестиционных проектов / М. А. Сенькина // Управление риском. – 2005. – № 2. – С. 11-18.
161. Сидоркина С. Применение технологии ассессмент-центра при оценке эффективности вложений в персонал / С. Сидоркина // Управление персоналом.– 2007. – № 12 (166) – С. 35-38.
162. Синенко Н. Організація професійного навчання кадрів на виробництві / Н. Синенко // Справочник кадровика. – 2004. – № 1. – С. 47-50.
163. Синенко Н. Особливості навчання дорослих / Н. Синенко // Справочник кадровика. – 2005. – № 1. – С. 75-78.
164. Скрипник К. Д. Стандарты инвестирования развития персонала / К. Д. Скрипник // Управление персоналом. – 1997. – № 12. – С. 36-39.
165. Скшипек Е. Управління знаннями та інтелектуальним капіталом у практичній діяльності / Е. Скшипек // Світ фінансів. – 2007. – № 1(10). – С. 186-194.
166. Словарь по экономике / [под ред. П.А. Ватника] ; пер. с англ. – СПб. : Экономическая школа, 1998. – 752 с.
167. Смит А. Исследование о природе и причинах богатства народов / А. Смит. – М. : Соцэкгиз, 1962.
168. Статистичний бюлетень «Витрати на робочу силу за 2006 рік» / Державний комітет статистики України. – К., 2007. – 74 с.
169. Статистичний щорічник України за 2005 рік / Держкомстат України. – К. : Консультант, 2006. – 548 с.
170. Статистичний щорічник України за 2007 рік / Держкомстат України. – К. : Консультант, 2008. – 551 с.
171. Степанов О. П. Інноваційний бізнес: кредитно-модульна система: [навч. посіб.] / Степанов О. П., Гончарова Н. П., Андрощук Г. О. – К. : Книжкове вид-во НАУ, 2007. – 420 с.
172. Стец І. І. Інвестиції в персонал як фактор підвищення ефективності виробництва / І. І. Стец // Збірник наукових праць викладачів і аспірантів кафедри економічного аналізу ТАНГ. – Тернопіль, 2000. – С. 168-170.
173. Струмилин С. Г. Проблемы экономики труда / С. Г. Струмилин. – М. : Наука, 1982. – 472 с.
174. Тельнов А. С. Управління якістю праці на промислових підприємствах : монографія / А. С. Тельнов. – Хмельницький : ХНУ, 2005. – 250 с.
175. Тиши Н. Передаваемая точка зрения / Н. Тиши // Искусство управления. – 2000. – № 2. – С. 32.
176. Ткаченко Г. Мифы об оценке эффективности / Г. Ткаченко // Отдел кадров. – 2004. – № 6 (117). – С. 38.
177. Тоффлер Э. Третья волна / Э. Тоффлер. – М. : ООО «Фирма «Издательство АСТ», 1999. – 784 с.
178. Удалова И. Традиционная модель подготовки и переподготовки управленческого персонала в Российской Федерации: положительные и отрицательные аспекты / И. Удалова // Управление персоналом. – 2007. – № 6 (160). – С. 62.
179. Управление эффективностью и качеством: модульная программа : в 2-х ч. / [под. ред. И. Прокопенко, К. Норта ] ; пер. с англ. – М. : Дело, 2001. – Ч. 2.
180. Управление знаниями в корпорациях : учебное пособие / [Мильнер Б. З., Румянцева З. П., Смирнова В. Г, Блинникова А. В.] ; под. ред. д. э. н., проф. Б. З. Мильнера. – М. : Дело, 2006. – 304 с.
181. Управление персоналом : Энциклопедический словарь / [под ред. А. Я. Кибанова]. – М.: Инфра-М., 1998. – C. 299.
182. Управление персоналом в условиях социальной рыночной экономики / [науч. ред. Р. Марра и Г. Шмидта]. – М. : Изд-во Моск. ун-та, 1997.
183. Управление персоналом : учебник для вузов / [под ред. Т. Ю. Базарова, Б.Л. Еремина]. – М.: ЮНИТИ, 2002. – 560 с.
184. Управление персоналом организации : учебник / [под ред. А. Я. Кибанова]. – М. : ИНФРА-М, 1997. – 512 с.
185. Управління підприємствами: сучасні тенденції розвитку : монографія / [Н. П. Гончарова, О. С. Федонін, Г. О. Швиданенко та ін.] ; за заг. ред. проф. О. С. Федоніна. – К. : КНЕУ, 2006. – 288 с.
186. Философский энциклопедический словарь. – М. : ИНФРА-М, 2004.
187. Фитц-енц, Як. Рентабельность инвестиций в персонал: измерение экономической ценности персонала / Як Фитц-енц ; пер. с англ. : [Мельникова М. С, Леонова Ю. П.] ; под общ. ред. В. И. Ярных. – М. : Вершина, 2006. – 320 с.
188. Хейне П. Экономический способ мышления / Пол Хейне ; [пер. с англ.] – М. : Каталаксия, 1997. – 704 с.
189. Хентце И. Теория управления кадрами в рыночной экономике / Хентце И. – М. : Междунар. отношения, 1997.
190. Цал-Цалко Ю. С. Витрати підприємства : навч. посіб. / Цал-Цалко Ю. С. – К. : ЦУЛ, 2002. – 656 с.
191. Цимбалюк С. О. Підготовка та підвищення кваліфікації персоналу як напрям інвестування коштів у людський капітал / С. О. Цимбалюк // «Управління розвитком» : зб. наукових праць ХНЕУ. – 2006. – № 4.
192. Человеческий потенциал: опыт комплексного подхода: монография / [под ред. И. Т. Фролова]. – М. : Эдиториал УРСС, 1999. – 176 с.
193. Черваньов Д. М. Менеджмент інвестиційної діяльності підприємств : навч. посіб. / Черваньов Д. М. – К. : Знання-Прес, 2003. – 622 с.
194. Черваньов Д. Менеджмент : терміни, тести, вправи, завдання, навчальні конкретні ситуації (кейси), проблематика курсових, випускних, дисертаційних робіт : підручник / Черваньов Д. – К. : Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2001. – 853 с.
195. Черваньов Д. М. Менеджмент інноваційно-інвестиційного розвитку підприємств України / Д. М. Черваньов, Л. І. Нейкова. – К. : Т-во ”Знання”, КОО, 1999. – 514 с.
196. Черняк О. І. Оптимальне проведення соціально-економічних вибіркових обстежень із подвійним відбором / О. І. Черняк // Вісник Київського університету. Економіка. – 1999. – № 40. – С. 68-70.
197. Чингос, Питер Т. Оплата по результату. Из опыта оплаты труда персонала в США / Чингос, Питер Т.; [пер. с англ]. – М. : Издательский дом «Вильямс», 2004. – 416 с.
198. Черная М. Оценка эффективности инвестиционных проектов / М. Черная // Бизнес-информ. – 1999. – № 7-8. – С. 100-102.
199. Шаульська Л. В. Стратегія розвитку трудового потенціалу України : монографія / Л. В. Шаульська. – Донецьк, 2005. – 502 с. – ( НАН України, Ін-т економіки пром-сті).
200. Шегда А. В. Менеджмент : учебник / А. В. Шегда. – [3-е изд., испр. и доп]. - К. : Знання, 2006. - 645 с.
201. Шедяков В. Є. Соціальне партнерство – чинник забезпечення зростання конкурентоспроможності національного проекту економічного розвитку / В. Є. Шедяков // Формування ринкових відносин в Україні. – 2006. – № 10. –С. 57-64.
202. Шекшня С. В. Управление персоналом современной организацией / Шекшня С. В. – М., 1997. – 132 с.
203. Шнипко О. С. Національна конкурентоспроможність: сутність, проблеми, механізм реалізації : монографія / Шнипко О. С. – К. : Наукова думка, 2003. – 334 с.
204. Щекин Г. В. Основы кадрового менеджмента : учебник / Щекин Г. В. – [5-е изд., стереотип]. – К. : МАУП, 2004. – 280 с.
205. Щекин Г. В. Теория и практика управления персоналом: учеб.-метод. пособ. / авт.-сост. Г. В. Щекин. – [2-е изд., стереотип]. – К. : МАУП, 2003. – 280 с.
206. Яремко І. Людський потенціал як капітал підприємства: обліковий аспект / І. Яремко // Економіст. – 2004. – № 2. – С. 70-72.
207. Armstrong, Michael. A Handbook of Human Resource Management Practice. – 10th edition. – London : Kogan Page, 2006.
208. Becker G. S. Human Capital: A Theoretical and Empirical Analysis. – N. Y., 1964.
209. Becker Gary. ...And the Economics of Disaster Management // Wall Street Journal. (Eastern edition). – New York, N.Y.: Jan 4, 2005. Pg. A.12.
210. Becker Gary. A Political Case for Social Security Reform // Wall Street Journal. (Eastern edition). – New York, N.Y.: Feb 15, 2005., p. A 18.
211. Becker G. S., Kevin M. Murphy. Social Economics: Market Behavior in a Social Environment. Harvard University Press, 2001.
212. Bosma N., van Praag M., Thurik R., de Wit G. (2002). The Value of Human and Social Capital Investments for the Business Performance of Start-ups. (http://www.tinbergen.nl/discussionpapers/02027.pdf).
213. Boydell T. et al. Developing the Developers, AMED. – London: Departament for Employment, Sheffield, 1991.
214. Clutterbuck David. Coaching the Team at Work (Paperback). London: Nicholas Brealey Publishing (May 15, 2007). – 276 pages.
215. Dixon N. Dialogue at Work. – London: Lemon & Crane, 1998.
216. Edvinsson L., Malone M. S. Intellectual Capital. Realizing Your Company’s True Value by Finding Its Hidden Brainpower. New York. Harper Business, 1997.
217. Hofmeister, J. Global and Local Balance in Human Resources Leadership (in Losey, M., Meisinger, S., and Ulrich, D., (eds.)). The Future of Human Resource Management (Virginia: John Wiley & Sons, Inc., 2005). – pp. 361-369.
218. Goldsmith M., Lyons L. Why Coaching Clients Give Up — And How Effective Goal Setting Can Make a Positive Difference // Coaching for Leadership, Volume II. – Wiley, 2005.
219. Ichak Kalderon, Adizes Ph.D. Leading The Leaders (Paperback). The Adizes Institute. – August 25, 2004. – 312 pages.
220. Machlup F. The Economics of Informations and Humen Capital. Princeton, 1984.
221. McCullox J.R. The Principles of Political Economy. Alex Murrey& Son, 1870. – P.57-67.
222. Megginson D., Pedler M. Self-development: A facilitator’s guide. – Maidenhead: McGraw-Hill, 1992.
223. Mill J. Principles of Political Economy. L., 1920.
224. Pedler M., Burgoyne J., Boydell T. The learning Company: 2nd end. – Maidenhead: McGraw-Hill, 1997.
225. Samuel A. Malone. How to Set Up and Manage a Corporate Learning Centre (Hardcover) Gower Publishing Company; 2 edition (October 2003) . – 154 pages.
226. Senge P., Kleiner A., Roberts C., Ross R., Smith B. The Fifth Disciplines Fieldbook: Tools and Strategies for Building a Learning Organization, New York: Doubleday/Currency, 1994.
227. Shultz T. Investment in Human Capital. N.Y.L., 1971.
228. Shultz T. Investing in people. – London; Universety California Press, 1981.
229. Thurow L.C. Building Wealth: The New Rules for individuals, Companies, and Nations in the Knowledge – Based Economy // Harper Business. – New York, 1999.
230. Walsh J. R. Capital Concept Applied to Man // Q.J.E. – 1935. – XLIX (Februaru). – P. 255-285.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20619.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.