У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОЦІНКА ТРУДОВОЇ МОБІЛЬНОСТІ ЖІНОК НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РИНКУ ПРАЦІ
Количество страниц 223
ВУЗ НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20636.doc 
Содержание ЗМІСТ


ВСТУП......................................................................................................................3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТРУДОВОЇ
МОБІЛЬНОСТІ НА РИНКУ ПРАЦІ.............................................11
1.1. Трудова мобільність як характеристика функціонування
ринку праці..........................................................................................11
1.2. Чинники формування потоків трудової мобільності......................27
1.3. Методи оцінки трудової мобільності жінок на
ринку праці………………………………………………...…………47
Висновки до розділу 1...................................................................................63
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ УЧАСТІ ЖІНОК НА РЕГІОНАЛЬНОМУ
РИНКУ ПРАЦІ...................................................................................66
2.1. Гендерний аналіз структури регіонального ринку
праці......................................................................................................66
2.2. Аналіз трудової мобільності жінок на регіональному
ринку праці...........................................................................................83
2.3. Оцінка трудової мобільності жінок на внутрішньофірмовому
ринку праці..........................................................................................100
Висновки до розділу 2..................................................................................117
РАЗДЕЛ 3. НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИЗНАЧЕННЯ
ОЦІНКИ ТРУДОВОЇ МОБІЛЬНОСТІ ЖІНОК........................120
3.1. Визначення підходів до класифікації форм трудової
мобільності.........................................................................................120
3.2. Обґрунтування передумов створення системи мотивів
трудової мобільності жінок..............................................................136
3.3. Вдосконалення оцінки трудової мобільності жінок на
регіональному ринку праці...............................................................152
Висновки до розділу 3.................................................................................170
ВИСНОВКИ..........................................................................................................173
ДОДАТКИ.............................................................................................................178
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.........................................................223



ВСТУП

Актуальність теми. Перетворення, що відбуваються в економіці України, відображаються, перш за все, на процесах трудових переміщень населення. Трудова мобільність є одним з тих найважливіших чинників, що впливають на функціонування ринку праці. Наявність мобільної робочої сили, дає можливість підприємствам приймати на роботу висококваліфікованих робітників, що сприяє адаптації господарюючого суб’єкта до змін ринкової кон’юнктури. Для працівника трудова мобільність – це можливість працевлаштуватися на новому робочому місці, яке найбільш відповідає його потребам.
Існування в економіці країни таких проблем, як безробіття, невідповідність рівня заробітної плати працівників їх освіті та кваліфікації, незадоволеність змістом праці, відсутність кар’єрного зростання, неможливість підвищення кваліфікації та інше, призводять до активізації трудової мобільності населення. Особливо гостро ця проблема проявилася у жіночому сегменті як національного, так і регіональних ринків праці. Жінки, як найменш соціально захищені учасники ринку праці, виявилися не привабливою робочою силою для працедавців. Складаючи майже половину зайнятих в економіці, вони сконцентровані у галузях, рівень оплати праці в яких нижче, ніж у тих, де переважають чоловіки. Високий рівень жіночого безробіття у порівнянні з чоловічим, обмежені можливості при працевлаштуванні та реалізації трудової активності у суспільній діяльності – основні риси жіночого сегмента ринку праці. У цій ситуації підвищення інтенсивності трудової мобільності жінок стає одним з основних засобів запобігання безробіттю та поліпшенню ситуації у жіночому сегменті ринку праці. На підставі дослідження трудової мобільності жінок формується інформація про її масштаби, інтенсивність, динаміку, напрями потоків трудових переміщень і причини, що їх викликають.
Реальність працевлаштування жінок багато в чому залежить від стану регіональних ринків праці. Характер кон'юнктури регіональних ринків праці, що склалися, свідчить про звужений попит на жіночу робочу силу. Це призводить до серйозних негативних наслідків: скорочення можливостей для самореалізації, зниження доходів і, відповідно, збіднення сімей, з одного боку, втрата значної частини освічених і кваліфікованих кадрів, з іншого. Сприяння адаптації жінок до нових умов зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці не просто бажано, а й необхідно.
На підставі дослідження трудової мобільності жінок формується інформація про її масштаби, інтенсивність, динаміку, напрями потоків трудових переміщень і причини, що їх викликають. Саме аналіз мобільності трудових ресурсів дає можливість не тільки формувати уявлення про те, як функціонує ринок праці, але й прогнозувати розвиток ситуації у сфері жіночої зайнятості.
Отже, важливим уявляється розв’язання наукового завдання оцінки трудової мобільності жінок, що надасть можливість не тільки формувати уявлення про те, як функціонує ринок праці, але й прогнозувати ситуацію у сфері жіночої зайнятості.
Незважаючи на те, що проблемами трудової мобільності жінок займаються відомі вітчизняні та зарубіжні вчені, сучасний стан цієї проблематики є невичерпаним. Недостатньо розроблено підходи до визначення форм трудової мобільності, проведення комплексного аналізу жіночого сегмента регіонального ринку праці, прийоми аналізу трудової мобільності жінок, питання складу чинників, що впливають на їх трудову мобільність. У цьому зв’язку виникає потреба у додаткових дослідженнях теоретичних та прикладних аспектів трудової мобільності, проведення сучасного аналізу міграції економічно активного населення, визначення причин і наслідків впливу рівня заробітної плати на галузеву сегрегацію на ринку праці та обґрунтування ознак форм трудової мобільності. Саме ці обставини обумовили актуальність вибраної теми та визначили основні напрями дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до планів науково-дослідних робіт Інституту економіко-правових досліджень НАН України на 2004-2008 рр. за темами: „Економіко-правовий механізм розвитку соціально-економічних територіальних систем” (ДР № 0103U005966), де здобувачем обґрунтовано пропозиції щодо організації дослідження трудової мобільності населення на регіональному ринку праці та здійснено аналіз трудових переміщень працівників регіону; „Методологія економічної діагностики розвитку територій (регіонів)” (ДР № 0105U008666), у межах якої розроблено методичне забезпечення визначення оцінки трудової мобільності жінок та здійснено гендерний аналіз структури регіонального ринку праці.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є теоретичне узагальнення, емпірична перевірка та методичне забезпечення оцінки трудової мобільності жінок на регіональному ринку праці.
Для досягнення поставленої мети в роботі були визначені і розв’язані такі взаємообумовлені завдання:
розкрито сутність поняття „трудова мобільність” та виявлено вплив трудової мобільності на формування ринку праці;
обґрунтовано чинники формування потоків трудової мобільності;
охарактеризовано існуючі методи оцінки трудової мобільності жінок на ринку праці;
здійснено комплексний аналіз жіночого сегмента регіонального ринку праці;
проаналізовано динаміку трудової мобільності жінок та виявлено причини її виникнення;
оцінено трудову мобільність жінок на внутрішньофірмовому ринку праці;
виявлено та обґрунтовано підходи до класифікації форм трудової мобільності;
визначено систему мотивів трудової мобільності жінок, розроблено механізм її функціонування та заходи, що сприяють зайнятості жінок;
удосконалено методи оцінки трудової мобільності жінок на регіональному ринку праці.
Об’єктом дослідження є трудові переміщення на регіональному ринку праці.
Предметом дослідження є інструментарій оцінки трудової мобільності жінок на регіональному ринку праці.
Методи дослідження. У роботі використано такі методи наукового пізнання: діалектичний – для встановлення сутнісного значення понять „ринок праці”, „мобільність”, „трудова мобільність”; кореляційно-регресійний аналіз – для дослідження регіональних структур попиту і пропозиції жіночої робочої сили, економічної, територіальної та галузевої трудової мобільності жінок; кластерний аналіз – для визначення міграційної трудової активності населення та оцінки галузевої сегрегації; метод аналогій – для оцінки інтенсивності усіх форм трудової мобільності жінок; комплексний і системний підхід – при дослідженні потоків трудової мобільності для узагальнення результатів їх складових.
Теоретичною основою дисертаційної роботи стали праці вітчизняних вчених-економістів, які займаються дослідженням й розв’язанням проблем ринку праці та трудової мобільності, а саме: А. Акмаєва, Д. Богині, Н. Брюховецької, В. Василенка, С. Вегери, О. Волкової, В. Геєця, Б. Кліяненка, І. Курило, О. Кратта, В. Петюха, В. Приймака, С. Пирожкова, Ф. Хміль, І. Швець та інших. Зокрема, у роботах Е. Лібанової, О. Грішнової та Н. Борецької значну увагу приділено аналізу ситуації у жіночому сегменті ринку праці України. Серед зарубіжних праць, що присвячені вирішенню теоретичних і прикладних проблем трудової мобільності жінок, використано роботи В. Адамчука, Н. Бурносова, Б. Генкіна, І. Мальцевої, Т. Разумової, А. Рофе, С. Рощіна, А. Саакян, Г. Сілласте, Н. Шаталової.
Нормативною базою наукового дослідження є Конституція України, Закони України, Укази Президента України, Постанови Верховної Ради України, Постанови Кабінету Міністрів України. Інформаційну основу склали матеріали Державного комітету статистики України та Головного управління статистики у Донецькій області про стан ринку праці, економічну активність населення та його міграцію. Для обробки інформації і виконання розрахунків використовувалися програмні комплекси Microsoft Excel 97 та Math Сad 11.0.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у розробці теоретичних, методичних і прикладних положень щодо виявлення і обґрунтування форм трудової мобільності жінок та оцінки їх переміщень на регіональному ринку праці. При цьому отримано такі основні результати роботи.
Вперше:
визначено систему мотивів трудової мобільності, основу якої склали матеріальна і нематеріальна мотивація трудового переміщення працівника, що сприяє забезпеченню рівноважної кон’юнктури на ринку праці;
запропоновано використання показника „рівень інтенсивності трудової мобільності”, який характеризує потужність потоків трудових переміщень, у результаті чого можлива якісна оцінка трудової мобільності;
удосконалено:
методичні підходи до проведення комплексного аналізу жіночого сегмента регіонального ринку праці, що враховують нерівності гендерних можливостей в економічній діяльності, на основі яких виявлено основні закономірності виникнення і загострення проблем жіночої зайнятості в регіоні;
прийоми аналізу трудової мобільності на основі виділення різних форм трудових переміщень, що дозволило виявити та конкретизувати потоки перерозподілу жіночої робочої сили на регіональному ринку праці;
методичне забезпечення оцінки внутрішньофірмової трудової мобільності на основі визначення руху працівників за статтю та стажем роботи, що дозволило отримати відповідну оцінку цих переміщень;
дістало подальшого розвитку:
визначення поняття „трудова мобільність”, під яким розуміється процес трудових переміщень працівника, основу якого складають здібності до змін у змісті трудової діяльності, що забезпечило визначення відповідних чинників трудової мобільності;
визначення форм трудової мобільності на основі систематизації сучасних поглядів щодо напрямів, масштабів та інтенсивності трудових переміщень, що сприяє більш точному уявленню про характер трудової мобільності та наданню її кількісної та якісної оцінки;
теоретичні положення про чинники трудової мобільності жінок (демографічні, інституційні, гендерні, соціально-економічні і професійні) шляхом виділення їх відповідних характеристик, дія яких виявляється у напрямах і масштабах трудових переміщень;
класифікація форм трудової мобільності, основу якої склали ознаки перспектив трудових переміщень населення, яка дозволяє систематизувати напрями трудової мобільності.
Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що запропоновані методичні підходи, висновки і рекомендації, які захищаються в дисертаційній роботі, доведені до рівня конкретних практичних пропозицій і можуть бути використані органами виконавчої влади центрального і регіонального рівня, органами місцевого самоврядування, науково-дослідними установами за профілем наукової роботи у сфері регіональних досліджень.
До результатів, які мають найбільше практичне значення, належать:
рекомендації щодо методичного забезпечення аналізу жіночого сегмента регіонального ринку праці на основі матеріалів державної статистичної звітності, які можуть бути використані органами державної влади в регіоні при розробці стратегічних програм зайнятості населення;
методи оцінки трудової мобільності жінок на підставі класифікації її форм шляхом розрахування показників масштабів та рівня інтенсивності трудової мобільності, які можуть застосовуватися центральними органами державної влади при удосконаленні системи розподілу жіночої робочої сили на регіональному ринку праці;
рекомендації щодо визначення системи мотивів трудової мобільності жінок на основі розмежування матеріальної і нематеріальної мотивації їх трудових переміщень, які можуть бути використані державними центрами зайнятості при розробці програм сприяння жіночій зайнятості.
Практичне значення отриманих результатів підтверджується відповідними довідками. Результати виконаних наукових досліджень, які стосуються оцінки практичних аспектів трудової мобільності жінок Донецького регіону, вжито Донецьким обласним центром зайнятості при розробці розділів обласної Програми зайнятості населення, спрямованих на підвищення зайнятості жінок (довідка № 01-1494 від 15.04.2008 р.). Запропонована методика оцінки трудової мобільності населення використовується Макіївським міським центром зайнятості при розробці програм зайнятості населення (довідка № 01-12/2271 від 16.04.2008 р.). Отримані результати щодо встановлення особливостей трудової мобільності жінок Донецького регіону, а також переміщення їх на внутрішньофірмовому ринку праці ВАТ „Донецькгірмаш” використані кадровою службою підприємства у програмах формування і підготовки кадрового резерву та ефективного використання трудового потенціалу підприємства (довідка № 137/68 від 21.11.2007 р.). Теоретичні, методичні та емпіричні результати дослідження характеру трудової мобільності жінок Донецького регіону знайшли застосування у навчальному процесі при читанні лекцій з курсу „Менеджмент персоналу” у Донбаській національній академії будівництва та архітектури МОН України (довідка № 4-04-133 від 24.12.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійною завершеною роботою, в якій викладено авторський науковій підхід до оцінки трудової мобільності жінок на ринку праці Донецької області.
Апробація результатів дисертації. Основні наукові положення та практичні результати дисертації доповідалися автором і одержали схвалення на: IV Міжнародній науковій конференції студентів та молодих вчених „Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання” (м. Донецьк, 2003 р.); I Міжнародній науково-практичній конференції „Науковий потенціал світу ’2004” (м. Дніпропетровськ, 2004 р.); IV Міжнародній науково-теоретичній конференції молодих вчених і студентів „Актуальні проблеми економічного та соціального розвитку виробничої сфери” (м. Донецьк, 2007 р.); VIII Міжнародній науковій конференції студентів та молодих вчених „Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання” (м. Донецьк, 2007 р.).
За результатами виконаного дослідження опубліковано 11 наукових робіт, з них 7 – у наукових фахових виданнях та 4 – у тезах конференцій. Загальний обсяг публікацій складає 5,3 друк. арк., які особисто належать дисертанту.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації вирішено наукову задачу щодо визначення оцінки трудової мобільності жінок на регіональному ринку праці на основі її теоретичного узагальнення, емпіричної перевірки та методичного забезпечення.
Виконане наукове дослідження дозволило сформулювати низку висновків і пропозицій теоретичного, прикладного і методичного змісту, основні з яких зводяться до такого.
1. У результаті теоретичного аналізу наукових положень виявлено, що трудова мобільність як економічна категорія відображає здібність і готовність працівника до змін у змісті трудової діяльності, викликаних різними причинами, а також до переміщення як у територіальних межах, так і на конкретному підприємстві. Трудова мобільність є одним з основних чинників, який забезпечує гнучкість ринку праці. Високій рівень трудової мобільності означає принципову готовність населення до зміни посади, професії, місця роботи та проживання, способу життя в цілому. По суті, саме мобільність є запорукою успіху відповідних програм у боротьбі з безробіттям.
Визначення напрямів потоків трудової мобільності дозволяє сприяти забезпеченню такої кон’юнктури ринку праці, де попит на робочу силу відповідатиме її пропозиції; перерозподілу робочої сили відповідно до змін ринку праці, а отже, і потреб виробництва; підвищенню зайнятості населення і зниженню рівня безробіття.
2. Обґрунтовано, що оцінку трудової мобільності жінок доцільно проводити з урахуванням чинників, що впливають на формування потоків трудових переміщень, до яких відносяться: демографічний чинник, що відображає динаміку чисельності працездатного населення, його статево-вікову структуру, здоров’я, освіту та ін.; інституційний чинник, який характеризує наявність соціальних гарантій громадян у сфері зайнятості та працевлаштування, а також рівні права і свободи жінкам та чоловікам у праці, здобутті освіти і професійній підготовці; політичний чинник, що відображає створені умови для формування і реалізації державної політики з поліпшення ситуації на жіночому сегменті ринку праці; соціально-економічний чинник, який характеризує розвиток соціальної сфери ринку праці; професійно-кваліфікаційний чинник, що характеризує забезпеченість ринку праці працівниками необхідного якісного рівня.
3. Результати аналізу жіночого сегмента ринку праці дали змогу визначити, що ситуація на ньому залишається напруженою. Це підтверджується зростанням пропозиції жіночої робочої сили та високим рівнем безробіття, дисбалансом між пропозицією жіночої робочої сили та попитом на неї. Незважаючи на високу професійну та освітню підготовку жінок, вони отримують заробітну плату меншу, ніж чоловіки. Регіональний ринок праці характеризується нерівномірністю розподілу чоловіків і жінок у різних сферах економічної діяльності. У даний час спостерігається тенденція до концентрації жінок у галузях, які відзначаються низькою заробітною платою.
4. В основу аналізу економічної трудової мобільності жінок покладено класифікацію трудових ресурсів, яка базується на методології Міжнародної організації праці. Будь-яке переміщення жінок, яке супроводжується зміною їх економічного статусу, призводить до зміни в економічній структурі населення. Результатом трудових переміщень є збільшення або зменшення пропозиції жінок на регіонального ринку праці. Результати аналізу потоків економічної трудової мобільності жінок у Донецькій області між ЕАН і ЕНН свідчать, що ці групи відрізняються високою стабільністю.
5. Результати аналізу динаміки територіальної трудової мобільності дозволили дійти висновку, що міграційні процеси, які протікають у регіоні, змінюють не лише загальний обсяг пропозиції робочої сили, але й її якість. Вони впливають на напрями та інтенсивність мобільності трудових ресурсів у регіоні та мають значні наслідки для формування чисельності та статево-вікового складу трудових ресурсів, відбиваються на рівні зайнятості. На регіональному ринку праці відмічаються відмінності у розподілі чоловіків і жінок за галузями економіки. Результати аналізу цього розподілу засвідчили про те, що основна маса жінок зайнята у сфері нематеріального виробництва, тоді як аналогічні дослідження серед чоловіків показують, що основна їх частина зайнята у матеріальному виробництві.
Розподіл галузей економіки на „жіночі” та „чоловічі” можна пояснити сформованими поглядами у суспільстві відносно ролі і місця чоловіків і жінок та традиційним уявленням про „чоловічі” та „жіночі” професії. Специфіка розподілу чоловіків і жінок за заняттями обумовлюється фізіологічними особливостями статей, вимогами до виконавців певних професійних видів робіт і умовами їх здійснення.
6. Отримана оцінка трудової мобільності жінок на внутрішньофірмовому ринку праці дозволила стверджувати, що підприємство відповідно до шкали розподілу галузей економіки за статевою ознакою відноситься до „рівноважної” галузі, тому що частка зайнятих жінок у середньому складає 45,7%. Для них характерна більш пасивна трудова мобільність, ніж для чоловіків. Це можна пояснити тим, що жінці складніше знайти нове робоче місце. Чимало з них несуть основну відповідальність за забезпечення сім’ї і не можуть залишатися безробітними навіть короткий час. Ці та інші причини примушують жінок знизити вимоги до свого робочого місця, що відображається на динаміці їх трудової мобільності.
7. Виявлення ознак форм трудової мобільності здійснено на основі визначення та обґрунтування потоків трудових переміщень, особливості яких дають можливість класифікувати усі трудові переміщення населення. У результаті уточнено класифікацію форм трудової мобільності, яка складається із економічної, територіальної, галузевої, внутрішньофірмової та професійної трудової мобільності.
Кожна форма трудової мобільності може бути визначена як незалежна, так і поєднуватиметься з іншими трудовими переміщеннями індивіда. Встановлено, що на потоки трудової мобільності робить вплив низка чинників, від яких залежить те, як протікатиме даний процес, які економічні суб’єкти будуть залучені до нього і як це вплине на економічну систему та її окремі елементи.
8. Обґрунтовано доцільність використання системи мотивів трудової мобільності, яка сприятиме створенню умов для повнішого використання трудових ресурсів та покликана протидіяти безробіттю, забезпеченню ефективної зайнятості, підготовки і перепідготовки кадрів, що дозволило б кожному індивіду знаходити застосування своїм здібностям у відповідній сфері діяльності.
9. Для оцінки усіх форм трудової мобільності на регіональному ринку праці використано єдиний підхід до аналізу потоків трудових переміщень. Для розв’язання цієї проблеми було запропоновано для оцінки трудової мобільності використовувати такі показники, як „величина трудової мобільності” та „рівень інтенсивності трудової мобільності”. Вони розраховуються за кожною формою трудової мобільності та використовуються для їх порівняння. Запропонована шкала інтенсивності трудової мобільності дозволяє порівнювати і оцінити трудові переміщення населення, зробити відповідні висновки стосовно кожного потоку.
10. Для накопичення статистичної бази, що дозволяє аналізувати жіночу трудову мобільність населення регіону, у тому числі і на рівні підприємств, запропоновано розширити обсяг інформації від підприємств та індивідів про їх трудові переміщення і причини, що їх спонукають. Якнайповнішу статистичну базу, що дозволяє охарактеризувати всі потоки трудової мобільності, можна доповнити результатами соціологічних досліджень або моніторингу.
Отримані за результатами дослідження залежності, закономірності, сформульовані визначення та вимоги щодо оцінки трудової мобільності жінок визначають його теоретичну наукову новизну.
Одержані результати, розроблені рекомендації з використання методів оцінки жіночої трудової мобільності складають прикладний аспект наукової новизни виконаного дослідження.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Экономическая теория : [учебник] / С. В. Мочерный, В. К. Симоненко, В. В. Секретарюк, А. А. Устенко. – К. : О-во „Знання”, КОО, 2003. – 662 с.
2. Грішнова О. А. Економіка праці та соціально-трудові відносини : [підручник] / О. А. Грішнова. – К. : Знання, 2004. – 535 с.
3. Завіновська Т. Г. Економіка праці : [навч. посіб.] / Т. Г. Завіновська. – К. : КНЕУ, 2003. – 300 с.
4. Матюха М. М. Економіка праці та соціально-трудові відносини : [навч. посібник для дистанційного навчання] / М. М. Матюха. – К. : Університет „Україна”, 2007. – 306 с.
5. Богиня Д. П. Основи економіки праці : [навч. посіб.] / Д. П. Богиня, О. А. Грішнова. – [3-тє вид.]. - К. : Знання-Пресс, 2002. – 312 с.
6. Лібанова Е. М. Ринок праці: [навч. посіб.] / Е. М. Лібанова. – К. : Центр навчальної літератури, 2003. – 224 с.
7. Волкова О. В. Ринок праці : [навч. посіб.] / О. В. Волкова. – К. : Центр учбової літератури, 2007. – 627 с.
8. Генкин Б. М. Экономика и социология труда: [учебник для вузов] / Б. М. Генкин. - [5-е изд.] – М. : Норма, 2003. – 416 с.
9. Райзберг Б. А. Современный экономический словарь / Б. А. Райзберг, Л. Ш. Лозовский, Е. Б. Стародубцева. – М. : ИНФРА-М, 2003. – 480 с.
10. Шлендер П. Э. Экономика труда : [учебник] / П. Э. Шлендер, Ю. П. Кокин; под ред. П. Э. Шлендера. – М. : Юристъ, 2002. – 592 с.
11. Дзюба С. Г. Экономика труда и социально-трудовые отношения : [учеб. пособие] / С. Г. Дзюба; под ред. Ф. Е. Поклонского. – Донецк : ООО „Юго-Восток Лтд”, 2003. – 552 с.
12. Лукашевич В. М. Економіка праці та соціально-трудові відносини : [навч. посіб.] / В. М. Лукашевич. – Львів : „Новий світ - 2000”, 2004. – 248 с.
13. Рофе А. И. Труд: теория, экономика, организация : [учебник для вузов] / А. И. Рофе. – М. : МИК, 2005. – 600 с.
14. Шевцова В. Социальные проблемы безработицы в крупном городе / В. Шевцова // Экономика Украины. – 1993. - № 2. – С. 52-57.
15. Маслова И. С. Методология изучения и реалии российского рынка труда / И. С. Маслова // Вестник статистики. – 1992. - № 10. – С. 18-25.
16. Экономика труда и социально-трудовые отношения: учеб. пособие; / Г.Г. Меликьян, Р.П. Колосова; под ред. Г. Г. Меликьяна, Р. П. Колосовой. – М. : Изд-во МГУ, Изд-во ЧеРо, 1996. – 623 с.
17. Яковенко Р. В. Місце категорій „людина” і „народонаселення” в системі сучасних соціально-економічних відносин / Р. В. Яковенко // Актуальні проблеми економіки. – 2006. - № 1. – С. 11-20.
18. Послання Президента України до Верховної Ради України „Про внутрішнє і зовнішнє становище України у 2003 році” // Економіст. – 2004. - № 4. – С. 17-24.
19. Волкова О. В. Соціально-економічні детермінанти ринку праці України: моногр. / О. В. Волкова. – Полтава : РВВ ПУСКУ, 2008. – 376с.
20. Винокуров М. А. Экономика труда / М. А. Винокуров, Н. А. Горелова. – СПб. : Питер, 2004. – 656 с.
21. Василенко В. М. Сучасні прикладні проблеми створення нових робочих місць у районах ліквідації вугільних підприємств / В. М. Василенко, О. В. Кабанова // Економіка та право. - 2004. - №1(8). - С. 92-96.
22. Борецька Н. П. Методологія дослідження подолання бідності в державі і регіонах / Н. П. Борецька // Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практика. Т. 1. Сучасні технології управління людськими ресурсами. - К.: КНЕУ, 2005. - С.31-36.
23. Брюховецкая Н. Е. Институциональные аспекты активизации трудового потенциала / Н. Е. Брюховецкая, И. П. Булеев // Тематичний зб. наук. праць. - Донецьк: ДонДУЕТ ім. І.М. Туган-Барановського, 2004. - Вип. 17. т.2. - С.19-29.
24. Брюховецкая Н. Е. Повышение эффективности производства на основе активизации трудового потенциала / Н. Е. Брюховецкая, И. П. Булеев, А. Н. Ревва // Стратегия повышения эффективности функционирования производства: моногр. – Донецк: ИЭП НАН Украины, 2004. - С. 46-94.
25. Клияненко Б. Т., Большенко С. Ф. Вплив мотиваційного фактора на формування конкурентоспроможного потенціалу регіону // Регіональна економіка. – 2004. - №4. – С. 7-15.
26. Клияненко Б. Т. Анализ развития рынка труда в Украине: организационно-правовой и социально-экономический аспекты / Б. Т. Клияненко, С. Ф. Большенко, И. А. Попова // Экономика и право. - 2005. - №3(13). - С.28-33.
27. Кратт О. А. Чинники трансформації ринку праці / О. А. Крат, О. Ю. Будякова // Господарський механізм, сутність, структура, подальше вдосконалення на сучасному етапі: матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., 18-19 квіт. 2008 р. - Полтава, 2008. - С. 147-148.
28. Швец И. Б. Применение методов компетенций при найме и оценке персонала / И. Б. Швец, С. В. Позднякова, А. Н. Следь // Формування ринкової економіки. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. - Т. 3. Регулювання соціально-трудових відносин на ринку праці. - К.: КНЕУ, 2005. - С.561-567.
29. Павлов В. І. Політика регіонального розвитку в умовах ринкової трансформації (теоретико-методологічні аспекти та механізм реалізації): монографія / В. І. Павлов. – Луцьк : Надстир’я, 2000. – 580 c.
30. Павлов В. І. Інноваційний потенціал регіону: діагностика та реалізація : моногр. / В. І. Павлов, В. І. Кривов’язюк. – Луцьк : Надстир’я, 2000. – 160 c.
31. Геєць В. М. Перехідна економіка : [підручник] / В. М. Геєць, Є. Г. Панченко, Е. М. Лібанова та ін.; за ред. В. М. Гейця. – К. : Вища шк., 2003. – 591с.
32. Шутов М. М. Системные признаки социальных проблем безработицы. Социально-гуманитарные аспекты менеджмента / М. М. Шутов // Менеджер. – 2000. – №5. – С. 119-125.
33. Калина А. В. Економіка праці : [навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.] / А. В. Калина. – К. : МАУП, 2004. – 272 с.
34. Юрченко В. В. Ринок праці України: сучасний стан та шляхи реформування / В. В. Юрченко, В. О. Ромашин // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – №6. – С. 214-219.
35. Петюх В. М. Ринок праці та зайнятість : [навч. посіб.] / В. М. Петюх. – К. : МАУП, 1997. – 120 с.
36. Былков В. Г. Маркетинговая стратегия регулирования регионального рынка труда / В. Г. Былков. – Иркутск : ИГЭА, 2000. – 121 с.
37. Петрова І. Л. Ринок праці: процес сегментації : моногр. / І. Л. Петрова. – К. : УДПУ, 1996. – 178 с.
38. Ягодка А. Г. Соціальна інфраструктура і політика: [навч. посіб.] / А.Г. Ягодка. – К. : КНЕУ, 2000. – 212 с.
39. Лаговський В. Динамічна модель поведінки працездатної особи на ринку праці / В. Лаговський // Економіст. – 2005. - №3. – С. 59-61.
40. Жданова И. Ф. Англо-русский экономический словарь / И. Ф. Жданова, Э. Л. Вартумян. – [2-е изд.] – М.: Русс. яз., 1998. – 880 с.
41. Силласте Г. Г. Экономическая социология : [учеб. пособие] / Г. Г. Силласте. – М. : Гардарики, 2005. – 383 с.
42. Лукашевич Н. П. Социология труда : [учеб. пособие] / Н. П. Лукашевич. – К. : МАУП, 2001. – 320 с.
43. Дорин А. В. Экономическая социология / А. В. Дорин. – Минск : ИП „Экоперспектива”, 1997. – 254 с.
44. Мальцева И. О. Гендерная сегрегация и мобильность на российском рынке труда / И. О. Мальцева, С. Ю. Рощин; Гос. Ун-т. Высшая школа экономики. – М. : Изд. Дом ГУ ВШЭ, 2006. – 295 с.
45. Буряк П. Ю. Економіка праці і соціально-економічні відносини : [навч. посіб.] / П. Ю. Буряк, Б. А. Карпінський, М. І. Григор’єва. – К. : Центр навчальної літератури, 2004. – 440 с.
46. Мазин А. Л. Экономика труда : [учеб. пособие для студентов вузов, обучающихся по специальности 080104 «Экономика труда»] / А. Л. Мазин.– [2-е изд.]. - М. : ЮНИТИ ДАНА, 2007. – 575 с.
47. Экономика труда: (социально-трудовые отношения) / под ред. Н. А. Волгина, Ю. Г. Одегова. – М. : Изд-во «Экзамен», 2003. – 736 с.
48. Анисимов В. М. Кадровая служба и управление персоналом организации: практическое пособие кадровика / В. М. Анисимов. – М. : ЗАО „Изд-во „Экономика”, 2003. – 704 с.
49. Труд и социальное развитие : словарь. – М. : ИНФРА – М, 2001. – 266с.
50. Адамчук В. В. Экономика и социология труда : [учебник для вузов] / В.В. Адамчук, О. В. Ромашов, М. Е Сорокина. - М. : ЮНИТИ, 2001. – 407 с.
51. Flinn C. J. Wager and Job Mobility of Young Worker / C. J. Flinn // Journal of Political Economy. - 1986. - №94. - Р. 88-110.
52. Jovanic B. Job Matching and the Theory of Turnover / B. Jovanic // Journal of Political Economy. - 1979. - №87. - Р. 972-990.
53. Boeri T. Returns to Mobility in the Transition to f Market Economy / T. Boeri, C. Flinn // Journal of Comparative Economics. - 1999. - №27. – Р.4-32.
54. Щелкунова М. В. Управление женским персоналом / М. В. Щелкунова. – М. : МЗ-Пресс, 2001. – 224 с.
55. Семикіна М. В. Конкуренція на ринку праці: ключова термінологія, оцінка та методи управління конкурентоспроможністю / М. В. Семикіна // Конкурентоспроможність у сфері праці : зб. наук. пр. Серія: Економіка праці та соціальної сфери. – К. : Ін-т економіки, НАН України, 2001. Вип. 1. – С.30-39.
56. Тучков А. И. Экономика труда: [учебное пособие] / А. И. Тучков. – М. : ИКФ «ЭКМОС», 2001. – 240 с.
57. Тюхтенко Н. А. Організаційно - методичне забезпечення управління професійною орієнтацією : автореф. дис. на здоб. наук. ступ. канд. екон. наук: спец. 08.06.02 / Н. А. Тюхтенко. – Одеса, 2000. – 19 с.
58. Балабанова Л. В. Управління персоналом: [навч. посіб.] / Л. В. Балабанова, О. В. Сардак. – Донецьк : ДонДУЕТ, 2006. – 471 с.
59. Управление персоналом на производстве : [учеб. пособие для вузов] / под ред. Н. И. Шаталовой, Н. М. Бурносова. – М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2003. – 381с.
60. Хміль Ф. І. Управління персоналом: [підручник для студентів вищих навч. закладів] / Ф. І. Хміль. – К. : Академвидав, 2006. – 488 с.
61. Волкова О. В. До проблеми збалансування ринку праці в системі реалізації сучасних економічних відносин України / О. В. Волкова // Управління розвитком соціально-економічних систем: стан, проблеми, перспективи : матеріали міжвуз. наук.-практ. конф. – Полтава: ПІБ МНТУ, 2004. – С. 58-61.
62. Петров В. П. Психологические проблемы профессиональной переориентации взрослых / В. П. Петров // Психологический журнал. – 1993. – № 9. – С. 79-89.
63. Кален Л. Профессиональная переориентация / Л. Кален // Персонал. – 1998. - № 2. – С. 66-68.
64. Назимов И. Н. Профориентация и профотбор в системе воспроизводства трудовых ресурсов / И. Н. Назимов. – К. : Знание УССР, 1978. – 22 с.
65. Колпаков В. М. Маркетинг персоналу: [навч. посіб. для студ. середніх і вищ. навч. закл.] / В. М. Колпаков. – К. : МАУП, 2006. – 408 с.
66. Бутов В. И. Основы региональной экономики / В. И. Бутов, В. Г. Игнатов, Н. П. Кетова. - М., Ростов-на-Дону : МарТ, 2000. – 69 с.
67. Андрієнко В. Чи є демографічна криза в Україні? / В. Андрієнко // Праця і зарплата. – 2005. - № 41. - С. 8.
68. Демографічна криза в Україні: її причини та наслідки / за ред. С. І. Пирожкова. – К. : ІВЦ Держкомстат України, 2003. – 231 с.
69. Косянчук І. Демографічна крива: вся надія – на молодь / І. Косянчук // Урядовий кур’єр. - 2006. – 18 серп. (№154). - С. 5.
70. Мельник С. Демографічна ситуація в Україні: стан, головні проблеми та способи їх вирішення / С. Мельник, Г. Гаврюшенко, С. Шубєнок // Україна: аспекти праці. - 2006. - №4. - С. 22-26.
71. Шаульська Л. Комплексна оцінка трудового потенціалу регіону (на прикладі Донецької області) / Л. Шаульська // Регіональна економіка. – 2005. - №3. - С.93-104.
72. Статистичний щорічник України за 2006рік / Держкомстат України. – К.: Консультант, 2007. – 552 с.
73. Россет Э. Социальная политика и демография / Э. Россет // Социальная политика. Социализм: Опыт. Проблемы. Перспективы: перевод с польского. – М. : Прогресс, 1977. – С. 93-104.
74. Лебедева Л. Старение населения: структурные и гендерные особенности / Л. Лебедева // Человек и труд. – 2006. – №5. – С. 33–36.
75. Бойченко Е.Б. Вплив демографічних чинників на функціонування ринку праці / Е.Б. Бойченко // Україна: аспекти праці. – 2007. – № 8. – С. 24-29.
76. Самойлик Е. Поддержка молодежи – инвестирование будущего страны / Е. Самойлик // Голос Украины. – 2002. – 26 нояб. (№ 221). – С. 4.
77. Поздняк О. В. Зовнішні трудові міграції населення України / О. В. Поздняк; за ред. Е. М. Лібанової. – К. : РВПС України НАН України, 2002. – 206 с.

78. Левчук Н. Соціально-економічна політика щодо зменшення демографічних втрат унаслідок зловживання алкоголем в Україні / Н. Левчук // Україна: аспекти праці. – 2006. – №6. – С.31-38.
79. Пиц В. І. Відтворення людського потенціалу: теоретична концептуалізація та сучасний прагматизм / В. І. Пиц // Актуальні проблеми економіки. – 2008. – №6. – С.188-193.
80. Раковский С. Н. Население мира в конце ХХ - нач. ХХI в. Демографическая ситуация / С. Н. Раковский // География в школе. – 2002. – № 8. – С. 3-12.
81. Лібанова Е. Демографічний колапс / Е. Лібанова // Урядовий кур’єр. - 2004. – 2 берез.(№ 40). – С. 11.
82. Конституція України / Верховна Рада України. – Офіц. вид. – К. : Парлам. вид-во, 2007. – 64 с. (Бібліотека офіційних видань).
83. Кодекс законів про працю України : за станом на 15 липня 2007 р. / М-во юстиції України. - Офіц. вид. - К. : Ін Юре, 2007. - 151с.
84. Закон України „Про зайнятість населення” : за станом на 16 червня 2006 р. / Верховна Рада України. – Офіц. вид. – К. : Парлам. вид-во, 2006. – 27с. – (Бібліотека офіційних видань).
85. Закон України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” : за станом на 3 листопада 2006 р. / Верховна Рада України. – Офіц. вид. – К. : Парлам. вид-во, 2006. – 35 с. – (Бібліотека офіційних видань).
86. Закон України „Про освіту” : за станом на 8 грудня 2006 р. / Верховна Рада України. – Офіц. вид. – К. : Парлам. вид-во, 2006. – 40 с. – (Бібліотека офіційних видань).
87. Закон України „Про охорону праці” : за станом на 25 грудня 2002 р. / Верховна Рада України. – Офіц. видання – К. : Парлам. вид-во, 2003. – 28 с. – (Бібліотека офіційних видань).
88. Закон України „Про колективні договори і угоди” / Верховна Рада України. – Офіц. вид. – К. : Парлам. вид-во, 1997. – 16 с. – (Бібліотека офіційних видань).
89. Закон України „Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” від 8 вересня 2005 р. № 2866-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2005. – № 52. – Ст. 561.
90. Указ Президента України „Про Основні напрями розвитку трудового потенціалу в Україні на період до 2010 року” від 3 серпня 1999р. № 958/99 // Офіційний вісник України. – 1999. – № 31. – 47 с. – Ст. 1608.
91. Кодекс про шлюб та сім'ю України : за станом на 1 березня 2001 р. / М-во юстиції України. – Офіц. вид. – К. : Видавничий Дім „Ін Юре”, 2001. – 136 с.
92. Кримінальний кодекс України / Верховна Рада України. – Офіц. вид. – К. : Парлам. вид-во, 2001. – 144 с. – (Бібліотека офіційних видань).
93. Цивільний кодекс України : за станом на 29 березня 2006 р. / Верховна Рада України. – К. : Парлам. в-во, 2006. – 400 с.
94. Кодекс України про адміністративні правопорушення : за станом на 16 квітня 2007 р. / Верховна Рада України. – К. : Парлам. вид-во, 2007. – 232 с.
95. Плішка Т. Жінки на ринку праці Подільського регіону України / Т. Плішка // Україна: аспекти праці. – 2003. – № 2. – С. 7-12.
96. Ильюк Ф. Женщины говорят: пятьдесят / Ф. Ильюк // Голос Украины. – 2002. – 12 нояб. (№209). – С.20.
97. Грішнова О. Гендерні особливості конкурентоспроможності громадян на українському ринку праці / О. Грішнова // Україна: аспекти праці 2001. – № 3. – С. 3-8.
98. Удовенко Г. Затвердження гендерної демократії - застава постійного розвитку / Г. Удовенко // Голос України. – 2005. – 5 берез. (№42. - С. 10.
99. Гендерний розвиток в Україні: Реалії і перспективи / Шведське агентство з міжнародного розвитку (Sida). – К.: Логос, – 2003. – 104с.
100. Мельник Т. М. Міжнародний досвід гендерних перетворень / Т. М. Мельник. – К. : Логос, 2004. – 320 с.
101. Пол, гендер, культура: немецкие и русские исследования; под ред. Э. Шоре, К. Хайдер / Фрайбургский ун-т (Германия), Ин-т славистики Рос. гос. гуманитарный ун-т, Ин-т культурной антропологии. – М. : РГГУ, 1999. – 216 с.
102. Алексєєва Г. Гендерний паритет в умовах розбудови сучасного українського суспільства / Г. Алексєєва, О. Балакірєва, В. Бондаровська, Ю. Галустян, О. Ганюков. – [2-е вид., допов., уточ.]. – К. : Укр. ін-т соціальних досліджень, 2003. – 129 с.
103. Дашковська О. Р. Жінка як суб’єкт права в аспекті тендерної рівності / Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого, Акад. прав. наук України / О. Р. Дашковська. – Х. : Право, 2005. – 223 с.
104. Друзюк С. Рівноправність у суспільстві й жінка / С. Друзюк // Голос України. – 2002. – 23 квіт. (№76). – С. 4,9.
105. Козакевич А. С. Особливості ділової кар’єри жінки-керівника / А. С. Козакевич // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – №5. – С. 161– 166.
106. Закон України „Про міжнародні договори України” : за станом на 1 січня 2005 р. / Верховна Рада України. – Офіц. вид. – К. : Парлам. вид-во, 2005. – 19 с.
107. МОП. Абетка прав працюючих жінок та гендерної рівності : [пер. з англ. С. І. Літвін]. – Женева : Міжнародне бюро праці, 2000. – 89 с.
108. Трудове право України : [підручник] / [Додіна Т. М., Олейніков О. Л., Гуменюк І. О. та ін.] під ред. Н. Б. Болотіна, Г. І. Чанишева. – [2-е вид.]. – К. : Київ. обл. організація т-ва „Знання”, 2001. – 564 с.
109. Таран А. Статус жінок і гендерна рівність в Україні / А. Таран // Праця і зарплата. – 2005. – №43 (листопад). – С. 8.
110. Пухлій В. Підприємницький потенціал українського жіноцтва: масштаби та перспективи використання / В. Пухлій // Україна: аспекти праці. – 2000. – № 3. – С. 39-44.
111. Зелинская М. Социально-экономическое положение женщин в Украине в период 2004 – 2006гг. / М. Зелинская // Історичні і політологічні дослідження. – 2004. – № 1. – С.19.
112. Вовканич С. Структура и особенности мотивации занятости / С. Вовканич, Х. Копыстянская, О. Рындзак // Экономика Украины. – 2002. – № 3. – С. 43-51.
113. Антонюк В. Головні напрями зміцнення соціально-економічних основ формування людського капіталу в Україні / В. Антонюк // Україна: аспекти праці. – 2006. – №2. – С. 39-47.
114. Борецька Н. П. Соціальний захист населення на сучасному етапі: стан і проблеми : моногр. / Н. П. Борецька - Донецьк : Янтар, 2001. - 352 с.
115. Бойченко Е.Б. Жіноча зайнятість: історичний аспект / Е.Б. Бойченко // Актуальні проблеми економічного та соціального розвитку виробничої сфери: матеріали ІV Міжнар. наук.-теор. конф. молодих вчених і студентів, 7-8 черв. 2007 р.: у 3-х т. – Донецьк: ДонНТУ, 2007. – Т. 1. – С. 66-68.
116. Селезнев А. З. Конкурентные позиции и инфраструктура рынка России / А. З. Селезнев. – М. : Юристъ, 1999. – 384 с.
117. Каравацкая О. Н. Открытый рынок труда Донецкой области / О. Н. Каравацкая // Менеджер. – 2000. – № 3 (10). – С. 55-59.
118. Социальный менеджмент: [учебник для вузов] / В. Н. Журавлева, Л. Д. Козилова и др.; под ред. С. Д. Ильенковой. – М. : Банки и биржи, ЮНИТИ, 1998. – 271 с.
119. Борецька Н. П. Соціальний захист жінок в сучасних умовах. / Н.П. Борецька // Ділові жінки і сім’я. Громад. орг. «Конгрес ділових жінок України», спілка жінок України всеукр. піліт. об-ня «Жінки за майбутнє», Нар. укр. акад.: матеріали міжнар. наук.-практ. конф. – Харків: Вид-во НАУ, 2005. – С. 10-13.
120. Осовська Г. В. Управління трудовими ресурсами: [навч. посіб.] / Г. В. Осовська, О. В. Крушельницька. – К. : Кондор, 2003. – 224 с.
121. Борецька Н. П. Стан соціально-економічного розвитку та соціального захисту населення Донецького регіону / Н. П. Борецька // Вісник нац. ун-ту „Львівська політехніка”. – Львів: Вид-во НУ „Львівська політехніка”, 2001. – № 417. – С. 24-27.
122. Борецька Н. П. Політика соціального захисту середнього класу / Н. П. Борецька // Демографія та соціальна економіка. – 2007. – № 1. – С. 170-183.
123. Ємельяненко Л. М., Піхур А. В. Регіональні аспекти організації системи професійного навчання незайнятого населення / Л. М. Ємельяненко, А. В. Піхур // Социально-экономические аспекты промышленной политики. Т.3. Рынок труда и занятость: сб. науч. тр. / отв. ред. : А. И. Амоша. – Т. 1. – Донецк : ИЭП НАН Украины, 2003. – С. 58-65.
124. Власенко Н. С. Гендерна статистика для моніторингу досягнення рівності жінок і чоловіків / Н. С. Власенко, Л. Д. Виноградова, І. В. Калачева. – К. : Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2000. – 54 с.
125. Лісогор Л. С. Формування конкурентоспроможності робочої сили на ринку праці / Л. С. Лісогор // Конкурентоспроможність у сфері праці : зб. наук. пр. Сер.: Економіка праці та соціальної сфери. – К. : Ін-т економіки НАН України, 2001. – Вип.1. – С. 30-39.
126. Косянчук І. Професіонали нині в дефіциті / І. Косянчук // Урядовий кур’єр. – 2006. – 11 трав.(№86). – С.9.
127. Шубєнок С. Сучасний стан та проблеми підготовки робітничих кадрів відповідно до потреб ринкової економіки / С. Шубєнок // Україна: аспекти праці. – 2006. – №8. – С. 31-37.
128. Куценко В. Робітник - професія престижна / В. Куценко // Урядовий кур’єр. – 2006. – 4 лип. (№121). – С. 6.
129. Щербак Л. Якість робочої сили – важливий чинник розвитку національної економіки / Л. Щербак // Праця і зарплата. – 2005. – №36. – С. 5-6.
130. Петрова Т. Ринок освітніх послуг і ринок праці: проблеми взаємозв’язку та взаємодії / Т. Петрова // Україна: аспекти праці. – 2006. – №4. – С. 3-7.
131. Махмутова А. Непрерывное образование и качество трудовой жизни молодежи / А. Махмутова // Человек и труд. – 2007. – №1. – С. 53-55.
132. Долгова А. Полная и эффективная занятость молодежи – условие повышения конкурентоспособности страны / А. Долгова, И. Жукова // Человек и труд. – 2007. – №8. – С. 38-41.
133. Конкурентоспособность рабочей силы в системе социально-трудовых отношений: моногр. / Г. Т. Куликов, Л. С. Лисогор и др.; отв. ред. Д. П. Богиня. - К. : Ин-т экономики НАН Украины, 2003. – 214 с.
134. Стахів О. Проведення оцінки персоналу на підприємстві з метою стимулювання працівників до підвищення кваліфікації / О. Стахів // Україна: аспекти праці. – 2007. – №1. – С. 29-35.
135. Качаловський П. Чому профтехосвіта „не встигає” за ринком праці? / П. Качаловський // Урядовий кур’єр. – 2006. – 21 жовт. (№198). - С. 6.
136. Трофимова Е. Профессиональное обучение – основа повышения конкурентоспособности на рынке труда / Е. Трофимова // Человек и труд. – 2007. – №9. – С. 24-25.
137. Маршавін Ю. Шляхи врегулювання професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці / Ю. Маршавін // Україна: аспекти праці. –2006. – №1. – С. 26-29.
138. Левченко О. Сучасна безперервна професійна освіта та підготовка кадрів в Україні: основні проблеми та напрями трансформації в контексті міжнародного досвіду / О. Левченко // Україна: аспекти праці. – 2006. – № 1. – С. 30-35.
139. Каленюк І. Деякі проблеми організації та фінансування професійної підготовки кадрів / І. Каленюк // Україна: аспекти праці. – 2001. – №8. – С. 14-17.
140. Чубукова О. Ю. Підвищення кваліфікації кадрів підприємства в умовах невизначеності / О. Ю. Чубукова, З. Я. Шацька // Актуальні проблеми економіки. – 2008. – №4. – С. 171-177.
141. Сахань І. Міжнародні норми й національне законодавство щодо забезпечення рівноправності жінок і чоловіків на ринку праці, зайнятості, отримання та підвищення кваліфікації / І. Сахань // Національна тристороння конференція „Жінки на ринку праці України”. – К., 1998. – С. 23-29.
142. Вакуленко О. Безробітний сідає за парту / О. Вакуленко // Праця і зарплата. – 2005. – № 8 (Лютий). – С. 9.
143. Сумин В. А. Регулювання діяльності персоналу управління : моногр. / В. А. Сумин. – Донецьк : ДонНТУ, 2006. – 308 с.
144. Савченко В. Удосконалення та підвищення ефективності професійного навчання кадрів на виробництві / В. Савченко // Україна: аспекти праці. – 2001. – № 7. – С. 14-21.
145. Белокрылова О. С. Экономика труда: Конспект лекций / О. С. Белокрылова, Е. В. Михалкина. – Ростов н/Д : Феникс, 2002. – 324 с.
146. Калашников С. Развитие рынка труда - неотъемлемый элемент государственной политики / С. Калашников // Человек и труд. – 2005. – №5. – С. 41-44.
147. Тимошенко Л. М. Скупна оцінка потоків робочої сили на фіксованому ринку праці / Л. М. Тимошенко, Т. А. Федотова // Актуальні проблеми економіки. – 2005. – № 2. – С. 149 - 161.
148. Ульяницька О. В. Проблеми безробіття і трудова міграція українців / О. В. Ульяницька // Актуальні проблеми економіки. – 2005. – № 8. – С.167-172.
149. Романюк М. Трудові міграції населення регіону та особливості їх регулювання за умов перехідної економіки (на прикладі Галичини) / М. Романюк // Демографічні дослідження. – 1998. – Вип. 20. – С.194-209.
150. Гайдуцький А. П. Економічна природа міграційного капіталу / А. П. Гайдуцький // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 6. – С.192 - 205.
151. Приймак В. Міграційна привабливість регіонів України / В. Приймак, О. Голубник, Н. Шинкар // Україна: аспекти праці. – 2007. – №1. – С.19-24.
152. Бояркин Г. Трудовая миграция и экономический потенциал региона / Г. Бояркин // Человек и труд. – 2003. – №2. – С.25-27.
153. Довжук Б. С. Трудова міграція населення Тернопільської області: кількісний та географічний аспекти / Б. С. Довжук, С. С. Хаба, О. С. Шевченко, Т. М. Білінська, С. С. Ваврикович. – Тернопіль. : Лідер, 2002. – 52 с.
154. Череп А. В. Управління витратами суб’єктів господарювання : моногр. / А. В. Череп. – Х. : ВД „ІНЖЕК”, 2006. – Ч.1. – 398 с.
155. Мельник С. Мотивація населення України до міждержавної трудової міграції / С. Мельник // Україна: аспекти праці. – 2002. – № 1. – С. 42-46.
156. Волкова О. В. Оцінка міграційної активності на ринках праці регіонів України та їх привабливість для зовнішніх мігрантів / О. В. Волкова // Формування ринкових відносин в Україні : зб. наук. праць. – К. : НДЕІ Мінекономіки та з питань європейської інтеграції України, 2005. – Вип. 11 (54). – С. 134-140.
157. Ромашенко Т. Актуальные проблемы современной украинской трудовой эмиграции / Т. Ромашенко // Экономика Украины. – 2007. –№8. – С. 84-89.
158. Демографический энциклопедический словарь / гл. ред. Д. И. Валентей. – М. : Сов. энцикл., 1985. – 608 с.
159. Рощин С. Ю. Экономика труда. Экономическая теория труда: [учеб. пособие ] / С. Ю. Рощин, Т. Ю. Разумова. – М. : ИНФРА-М, 2000. – 400 с.
160. Белокрылова О. С. Экономика труда: конспект лекций / О. С. Белокрылова, Е. В. Михалкина. – Ростов н/Д : Феникс, 2002. – 224 с.
161. Кутепова Н. Специфика российского рынка труда / Н. Кутепова // Человек и труд. – 2003. – №5. – С.42-44.
162. Саакян А.К. Экономика и социология труда / А.К. Саакян. – СПб. : Питер, 2002. – 128 с.
163. Купер Доменик. Отбор и найм персонала: технологии тестирования и оценки / Д. Купер, И. Робертсон, Г. Тинлайн; пер. с англ. Т. Э. Окорокова. – М. : ООО «Вершина», 2005. – 336 с.
164. Кузнецов Г. Евросоюз: женщины и работа / Г. Кузнецов // Человек и труд. – 2005. – №5. – С. 36-40.
165. Калашникова И. Гендерные аспекты занятости / И. Калашникова, Е. Недохлебова // Человек и труд. – 2005. – №11. – С. 62-67.
166. Борисов А. Б. Большой экономический словарь / А. Б. Борисов. – М. : Книжный мир, 2004. – 895 с.
167. Anker R. Theories of Occupational Segregation by Sex: An Overview / R. Anker // International labor Review. – 1997. – 136 p.
168. Beller A. Occupational Segregation by Sex: Determinants and Changers / A. Beller // Journal of Human Resources. – 1982. – Р. 235-250.
169. Економічна активність населення Донецької області у 2001-2002 роках / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2003. – 79 с.
170. Економічна активність населення Донецької області у 2002–2003 роках / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2004. – 86 с.
171. Економічна активність населення Донецької області у 2004 році / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2005. – 71 с.
172. Економічна активність населення Донецької області у 2005 році / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2006. – 107 с.
173. Економічна активність населення Донецької області за 2006 р. / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2007. – 82 с.
174. Донецкая область в цифрах в 1992 г. / Госкомстат УССР. Донецкое обл. упр. статистики. – Донецк, 1993. – 153 с.
175. Праця Донецької області у 2002 році: стат. зб. / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2003. – 123с.
176. Праця Донецької області у 2003 році: стат. зб. / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2004. – 233с.
177. Праця Донецької області за 2004 рік: стат. зб. / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2005. – 216с.
178. Праця Донецької області за 2005 рік: стат. зб. / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2006. – 270с.
179. Праця у Донецької області за 2006 рік: стат. зб. / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2007. – 300 с.
180. Стан ринку праці Донецької області: тенденції та перспективи. / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2007. – 47 с.
181. Бойченко Е.Б. Оцінка причин жіночого безробіття в Донецькій області / Е.Б. Бойченко // Економіка та право. – 2007. – № 2 (18). – С. 52-57.
182. Бойченко Э.Б. Современные проблемы безработицы / Э.Б. Бойченко // Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання: праці IV Міжнар. конф. студентів та молодих учених, 9-12 груд. 2003 р. – Донецьк: ДонНУ, 2003. – Ч. 4. – С. 18-19.
183. Бойченко Е.Б. Оцінка сегмента жіночої робочої сили на ринку праці Донецького регіону / Е.Б. Бойченко // Економіка промисловості. – 2007. – №3(38). – С. 190-198.
184. Бойченко Е.Б. Гендерний аналіз кон’юнктури ринку праці Донецької області / Е.Б. Бойченко // Наукові праці МАУП. – К.: МАУП. – 2006. – Вип. 2(14). – С. 38-44.
185. Бойченко Э.Б. Особенности женского рынка труда в Донецком регионе / Э.Б. Бойченко // Науковий потенціал світу ’2004: матеріли І Міжнар. наук.-практ. конф., 1-15 листоп. 2004 р. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004. – Т. 13: Управління трудовими ресурсами. – С. 10-12.
186. Донецкая область в цифрах в 1989 г. / Госкомстат УССР. Донецкое обл. упр. стат. – Донецк, 1990. – 153 с.
187. Міграція населення Донецької області у 2006 році / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2007. – 45 с.
188. Міграційні процеси в Донецькій області в 2002 році / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2003. – 25 с.
189. Міграційні процеси у Донецькій області в 2003 році / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2004. – 26 с.
190. Міграційні процеси у Донецькій області в 2004 році / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2005. – 32 с.
191. Міграційні процеси в Донецькій області у 2005 році / Держкомстат України. Головне упр. статистики у Донецькій області. – Донецьк, 2006. – 37 с.
192. Бойченко Е.Б. Визначення впливу міграційних потоків трудових ресурсів на стан ринку праці Донецького регіону / Е.Б. Бойченко // Вестник Национального технического университета “ХПИ”. Сер. : технический прогресс и эффективность производства. – Х. : НТУ “ХПИ”, 2008. – № 1. – С. 84-95.
193. Бойченко Е.Б. Гендерні аспекти зайнятості та оплати праці в економіці України / Е.Б. Бойченко // Демографія та соціальна економіка. – 2007. – №2. – С. 198-208.
194. Бойченко Е.Б. Вплив трудової мобільності на чисельність економічно активного населення /Е.Б. Бойченко// Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання: праці VIII Міжнар. конф. студентів та молодих учених, 5-6 груд. 2007 р. – Донецьк: ДонНУ, 2007. – Ч. 2. – С. 28-31.
195. Бойченко Е.Б. До питання визначення та обґрунтування ознак форм трудової мобільності / Е.Б. Бойченко // Регіональна економіка. – 2007. – №4. – С. 69-79.
196. Единый тарифно-квалификационный справочник работ и профессий рабочих / Государственный Комитет Совета Министров СССР по вопросам труда и заработной платы. – М. : Машиностроение, 1969. – Вып. 2. – 656 с.
197. Веснин В. Р. Практический менеджмент персонала : [пособие по кадровой работе] / В. Р. Веснин. – М. : Юристъ, 2001. – 496 с.
198. Население и трудовые ресурсы : cправочник / сост. А. Г. Новицкий. – М. : Мысль, 1990. – 398 с.
199. Wirth L. Breaking through the Glass Ceiling: Women in Management / L. Wirth. – Geneva: ILO, 2001.
200. Рощин С. Ю. Кто преодолевает «стеклянный потолок»: вертикальная сегрегация в российской экономике / С. Ю. Рощин, С. А. Солнцев. – М. : ГУ ВШЭ, 2006. – 52 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20636.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.