У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОБЛІК ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Количество страниц 215
ВУЗ ЖИТОМИРСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20640.doc 
Содержание ЗМІСТ


ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. Теоретичні аспекти організації обліку земель сільськогосподарського призначення 10
1.1. Земля як економічна категорія та об’єкт господарського обліку 10
1.2. Теоретичні засади бухгалтерського обліку земельних ресурсів 28
1.3. Інформаційне забезпечення управління земельними ресурсами в сільськогосподарських підприємствах 47
Висновки до Розділу 1 58
РОЗДІЛ 2. Аналіз сучасного стану обліку та рівня використання земель в сільськогосподарських підприємствах Житомирської області 61
2.1. Сучасний стан землекористування в сільськогосподарських підприємствах 61
2.2. Аналіз рівня використання земельних ресурсів 70
2.3. Критичний аналіз існуючої методики організації бухгалтерського обліку сільськогосподарських земель 98
Висновки до Розділу 2 112
РОЗДІЛ 3. Удосконалення обліку земельних ресурсів в сільськогосподарських підприємствах 116
3.1. Методика оцінки земельних ресурсів для цілей бухгалтерського обліку 116
3.2. Документальне відображення земельних ділянок у системі обліку 131
3.3. Розкриття інформації про земельні ресурси у звітності 149
Висновки до Розділу 3 158
ВИСНОВКИ 162
ДОДАТКИ 166
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 211

ВСТУП


Актуальність теми. Внаслідок земельної реформи в Україні відбулись принципові зміни у формах власності на землю, що викликали суттєві перетворення у складі землевласників та землекористувачів. Запровадження в Україні приватної власності та особливості використання земель у виробничому процесі аграрних підприємств зумовили необхідність подальшого розвитку ефективних форм управління земельними відносинами та раціонального землекористування, що, в свою чергу, вимагає переосмислення економічної суті земельних ресурсів та включення їх до складу об’єктів бухгалтерського обліку.
Методика бухгалтерського обліку земельних ресурсів, що діяла в умовах адміністративно-командної системи, втратила свою значимість. Разом з тим, у державі ще не створено належної системи нормативного регулювання обліку земельних ресурсів, яка б дозволяла достатньою мірою формувати інформацію про їх якісні характеристики, оцінку та потенційні можливості використання земель в сучасних умовах. Отже, виникає потреба в розробці методичних основ інформаційного забезпечення суб’єктів господарювання щодо земельних ресурсів, що сприятиме проведенню контролю та економічного аналізу наявності і стану використання земельних ресурсів, пошуку резервів підвищення ефективності землекористування.
У розробку теорії земельних відносин та практики обліку земельних ресурсів в сільськогосподарських підприємствах суттєвий внесок зробили такі вчені-економісти, як М.Я. Дем’яненко, В.М. Другак, В.М. Жук, О.М. Євстаф’єва, Г.Г. Кірейцев, В.Г. Лінник, Ю.Я. Лузан, Б.В. Мельничук, В.Я. Месель-Веселяк, В.Б. Моссаковський, Ю.М. Осадча, А.І. Крупка, О.А. Петрова, О.Д. Радченко, П.Т. Саблук, В.Я. Соколов, І.Б. Садовська, Л.К. Сук, В.М. Трегобчук, А.М. Третяк, М.М. Федоров, В.П. Ярмоленко, В.К. Ярмолицький та ін.
Проте питання визначення подальших напрямів удосконалення системи бухгалтерського обліку земельних ресурсів залишаються відкритими. Насамперед, поглибленого дослідження вимагає порядок накопичення та узагальнення інформації про земельні ресурси в системі первинного, аналітичного, синтетичного обліку та звітності сільськогосподарських підприємств, визначення їх вартісної оцінки у складі інших необоротних активів.
Відсутність належного облікового забезпечення земельних ресурсів, невизначеність окремих теоретичних положень та потреба в практичних рекомендаціях щодо вирішення зазначених питань зумовили вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до тематичного плану науково-дослідних робіт Житомирського національного агроекологічного університету за темою: „Розробити і обґрунтувати стратегічні напрями та пріоритети пореформеного розвитку аграрного сектору Північно-Західного регіону України” (номер державної реєстрації 0104U008697). Внесок автора полягає в розробці методичного забезпечення бухгалтерського обліку земельних ресурсів як об’єкта основних засобів сільськогосподарських підприємств, їх оцінки, контролю та економічного аналізу у ринкових умовах господарювання.
Мета і завдання досліджень. Метою дисертаційної роботи є поглиблення теоретико-методичних засад та розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення організації та методики бухгалтерського обліку земельних ресурсів.
Цільова спрямованість зумовила постановку і необхідність вирішення таких завдань:
• обґрунтувати економічну суть категорії „земельні ресурси” як специфічного виду активів та визначити їх місце в системі бухгалтерського обліку підприємств;
• уточнити склад та структуру земельних ресурсів у сільськогосподарських підприємствах та обґрунтувати їх класифікацію, як об’єкта бухгалтерського обліку;
• визначити особливості інформаційного забезпечення управління земельними ресурсами з врахуванням сучасних тенденцій розвитку земельних відносин;
• оцінити сучасний стан організації бухгалтерського обліку земельних ресурсів та проаналізувати рівень їх використання в сільськогосподарських підприємствах;
• розробити пропозиції щодо удосконалення діючої методики оцінки земельних ресурсів;
• удосконалити існуючу систему документування земельних ресурсів;
• обґрунтувати пропозиції по удосконаленню звітності сільськогосподарських підприємств щодо відображення даних про земельні ресурси.
Об’єктом дослідження є земельні ресурси та процес їх обліку в сільськогосподарських підприємствах Житомирської області.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і практичних положень бухгалтерського обліку земельних ресурсів.
Методи дослідження. У процесі дисертаційного дослідження використовувались наукові методи, що базуються на діалектичному методі пізнання та об’єктивних законах економіки. Теоретичні аспекти обліку досліджувались із застосуванням методів індукції і дедукції, аналізу та синтезу, за допомогою яких визначено загальні тенденції розвитку обліку землі. Історичний, логічний і монографічний методи використовувались для виявлення її місця в складі необоротних активів та уточнення класифікації земельних ресурсів для відображення в системі бухгалтерського обліку. Керуючись балансовим, розрахунково-конструктивним методом та методами спостереження і вибіркового обстеження, було вивчено сучасний стан обліку та оцінки земель. Застосування окремих прийомів економіко-статистичного методу (порівняння, групування), методу кореляційно-регресійного аналізу дозволило проаналізувати сучасний стан використання земельних ресурсів, визначити ступінь впливу окремих факторів на ефективність їх використання в сільськогосподарських підприємствах.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативно-правові акти Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, галузеві інструкції та нормативні документи щодо регулювання операцій з земельними ресурсами, наукові праці та методичні розробки вітчизняних, зарубіжних вчених-економістів, матеріали наукових конференцій та семінарів. У дисертаційній роботі використано матеріали Державного комітету статистики України, Державного комітету України із земельних ресурсів, Головного управління земельних ресурсів в Житомирській області, дані поточного обліку, фінансової та статистичної звітності сільськогосподарських підприємств Житомирської області. У роботі застосовувались програмні продукти Microsoft Word, Microsoft Excel. Наукова новизна одержаних результатів. Наукова новизна проведеного дослідження полягає в теоретико-методичному обґрунтуванні та вирішенні комплексу питань, пов’язаних з удосконаленням обліку земельних ресурсів в сільськогосподарських підприємствах.
Основні положення і результати дослідження, що виносяться на захист і характеризують наукову новизну, полягають у наступному:
вперше:
сформульовано комплексне визначення поняття „земельні ресурси” як виду довгострокових необоротних активів, що є продуктом природи, характеризується необмеженим терміном використання, просторовою обмеженістю, має підставу для правового виміру та здатність приносити економічні вигоди у процесі використання, що дозволяє ідентифікувати його в системі бухгалтерського обліку;
запропоновано систему документування земельних ресурсів сільськогосподарського призначення, що дозволить накопичувати інформацію щодо їх якісної, кількісної характеристики та вартісного відображення в бухгалтерському обліку: „Акт приймання-передачі земельної ділянки (паю)”, „Акт переведення земельних ділянок”, „Книгу обліку земель суб’єкта господарювання”, „Інвентаризаційний опис земельних угідь (паїв)”.
удосконалено:
трактування та співвідношення понять „земельна ділянка”, „право користування земельною ділянкою”, „капітальні витрати на поліпшення земель” в системі управління земельними ресурсами, що розкриває їх приналежність до окремих видів активів сільськогосподарських підприємств;
механізм оцінки земельних ресурсів шляхом застосування запропонованої методики визначення розрахункової вартості землі, що забезпечить її достовірне відображення в обліку;
порядок розкриття у звітності аграрних підприємств інформації про наявність та рух земельних ресурсів у грошовому та натуральному вимірниках, що сприятиме покращанню управління процесами використання земельних ресурсів.
одержало подальший розвиток:
класифікація земельних ресурсів за видами землекористувачів, категоріями угідь та цільовим використанням, що формує методичні основи відображення їх на рахунках бухгалтерського обліку;
методичні підходи до інформаційного забезпечення процесу управління земельними ресурсами з врахуванням сучасних тенденцій розвитку земельних відносин, використання яких забезпечить посилення контролю за цільовим та раціональним їх використанням.
Практичне значення одержаних результатів. Практичне значення результатів дослідження полягає в розробці раціональної системи обліку, яка передбачає використання удосконалених форм первинних документів, регістрів аналітичного, синтетичного обліку та звітності, відповідного робочого плану рахунків, а також рекомендацій з удосконалення механізму оцінки земельних ресурсів у бухгалтерському обліку. Впровадження запропонованої методики обліку дозволить забезпечити суб’єктів господарювання достовірною обліковою інформацією, необхідною для аналізу та контролю за наявністю, складом, рухом, якісною характеристикою та використанням земельних ресурсів сільськогосподарського призначення і, тим самим, забезпечить ефективне управління земельними ресурсами в аграрних підприємствах.
Результати дисертаційного дослідження впроваджено у практику діяльності сільськогосподарських підприємств Житомирської області, що підтверджується довідкою Головного управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації № 610/3 від 18.03.2008 р. Запропоновані в дисертаційній роботі форми документів первинного та аналітичного обліку земельних паїв та ділянок, рекомендації по їх відображенню на рахунках бухгалтерського обліку використовуються у господарській діяльності СВК „Світоч” Житомирського району Житомирської області (довідка № 137 від 25.04.2007 р.), сільськогосподарського багатофункці-онального обслуговуючого кооперативу „Злагода” Житомирського району Житомирської області (довідка № 43 від 4.06.2007 р.), що дозволяє не тільки формувати в обліку об’єктивну інформацію, а й підвищити внутрішньогосподарський контроль за наявністю та ефективністю використання земельних ресурсів на зазначених підприємствах.
Основні теоретичні та практичні положення наукового дослідження використовуються у навчальному процесі Житомирського національного агроекологічного університету при викладанні дисциплін „Теорія бухгалтерського обліку”, „Фінансовий облік”, „Управлінський облік”, „Організація бухгалтерського обліку”, „Аналіз господарської діяльності” (довідка № 786 від 07.09.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійно виконаним, завершеним науковим дослідженням. Наукові результати, розробки та пропозиції теоретичного, методичного та практичного характеру, які містяться в роботі, одержані автором самостійно. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в роботі використано лише ті ідеї та положення, що є результатом особистих досліджень здобувача.
Апробація результатів дослідження. Основні положення та результати, викладені в дисертації, доповідались і дістали схвальну оцінку на Міжнародних науково-практичних конференціях „Облік, аудит і аналіз: економічна база, стратегія, концепції” (м. Тернопіль, 2004 р.), „Реформування обліку, звітності та аудиту в системі АПК України: стан та перспективи” (м. Київ, 2007 р.), Міжнародному Форумі молодих вчених „Ринкова трансформація економіки постсоціалістичних країн” (м. Харків, 2005 р.), Міжнародній науково-теоретичній конференції „Методологічні основи сучасного дослідження в аграрній економіці” (м. Житомир, 2005 р.), Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції „Українська наука в мережі Інтернет” (м. Київ, 2006 р.), міжфакультетських конференціях молодих вчених ДВНЗ „Державний агроекологічний університет” „Формування стратегії розвитку регіонального АПК” (м. Житомир, 2005, 2006, 2007, 2008 рр.).
Публікації. Основні положення дисертаційного дослідження знайшли своє обґрунтування та відображення у 14 наукових працях загальним обсягом 5,26 д. а., з них – 5 статей у наукових фахових виданнях обсягом 2,54 д. а., 9 тез доповідей на науково-практичних конференціях обсягом 2,72 д. а.
Структура та обсяг дисертації. Дисертаційна робота складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних літературних джерел і додатків. Обсяг основної частини дисертації становить
165 сторінок комп’ютерного тексту, містить 21 таблицю, 30 рисунків та
5 формул. Повний обсяг дисертації – 231 сторінка, до нього входить
26 додатків на 46 сторінках. Список використаних джерел налічує
203 найменування на 20 сторінках друкованого тексту.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертаційній роботі здійснено теоретичне узагальнення та розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення облікового забезпечення наявності, руху та використання земельних ресурсів в сільськогосподарських підприємствах. Одержані результати дозволяють зробити такі висновки:
1. Дослідженнями встановлено особливості землі, які дозволили сформулювати комплексне поняття „земельні ресурси” як специфічного виду необоротних активів, що є продуктом природи, характеризується необмеженим терміном використання, просторовою обмеженістю та здатністю приносити економічні вигоди у процесі використання. Ідентифікація наведеного поняття в системі обліку розкриває відмінності між категоріями „земельна ділянка”, „право користування земельною ділянкою”, „капітальні витрати на поліпшення земель”, які є окремими об’єктами бухгалтерського обліку.
2. Різні напрями цільового використання земельних ресурсів у виробничій діяльності сільськогосподарських підприємств та діюча система прав власності на землю зумовили необхідність додаткового групування земельних ділянок в системі обліку. В основу класифікації земельних ресурсів пропонується покласти такі ознаки: 1) ознаку власності (власні; у фінансовій та операційній оренді; суборенді; у постійному користуванні); 2) рівень використання у процесі господарювання (землі в обробітку; землі, що тимчасово вилучені з процесу виробництва; інші землі, що не використовуються підприємством); 3) цільове призначення (землі сільсько-господарського призначення, несільськогосподарського призначення і т.д.). Зазначена класифікація земельних ділянок складає основу для організації їх аналітичного обліку.
3. Аналіз сучасного рівня ефективності використання земельних ресурсів в сільськогосподарських підприємствах Житомирської області свідчить про негативну тенденцію до зниження економічних, соціальних та екологічних показників. Відбулось скорочення обсягів виробництва продукції рослинництва та тваринництва, що негативно вплинуло на рівень економічної ефективності використання земельних угідь. У сільськогосподарських підприємствах у 1990 – 2006 рр. обсяги виробництва валової продукції скоротились в 4,3 раза, в розрахунку на 100 га сільськогосподарських угідь – на 44,7%. Залишаються низькими показники прибутку на 100 га угідь та рівня рентабельності. За таких умов виникає потреба в розробці нової концепції обліку земельних ресурсів, що допоможе проконтролювати цільове, економічно доцільне використання земель в господарській діяльності аграрних підприємств.
4. У процесі дослідження існуючого стану обліково-інформаційного забезпечення використання земельних ресурсів з’ясовано його нездатність задовольняти сучасні інформаційні потреби внутрішніх та зовнішніх користувачів. У роботі систематизовані методичні підходи до удосконалення обліково-інформаційного забезпечення використання земельних ресурсів. Їх реалізація передбачає: побудову обліку земельних ресурсів за категоріями землевласників та землекористувачів; видами та складом угідь; обліково-аналітичне забезпечення управління ефективністю використання земельних ресурсів з метою виявлення резервів покращення їх використання; розробку та прийняття оптимальних управлінських рішень.
5. Для достовірного відображення наявного ресурсного потенціалу в балансі підприємства має важливе значення визначення справедливої вартості земельних ресурсів. Проте в умовах недостатньо сформованого ринку земель не завжди можна об’єктивно оцінити землю. Автором розроблено методику визначення розрахункової вартості землі, основу якої складає нормативна грошова оцінка, скоригована на рівень інфляції, місце розташування ділянки щодо ринків збуту продукції, бонітетні властивості ґрунту. Така оцінка земельних ділянок сприятиме більш об’єктивному відображенню вартості землі в бухгалтерському обліку.
6. Вивчення існуючих форм первинних документів з бухгалтерського обліку землі свідчить про те, що наразі відсутні спеціалізовані форми документів, які б могли відображати операції, пов’язані з землею. Автором пропонуються розроблені первинні документи та регістри аналітичного обліку для відображення наявності, складу та руху земельних ділянок: „Акт приймання-передачі земельної ділянки (паю)”, „Акт переведення земельних ділянок”, „Книга обліку земель суб’єктів господарювання”, „Інвентарна картка обліку земельних ділянок (паїв)”.
7. Діючий план рахунків бухгалтерського обліку визначає лише загальний підхід до обліку земельних ділянок у складі основних засобів підприємства і не враховує особливостей їх групування. З метою підвищення аналітичності інформації про земельні ресурси вважаємо за доцільне облік землі здійснювати на синтетичному рахунку другого порядку 101 „Земельні ділянки” за відповідними субрахунками, виходячи із запропонованої в дисертації класифікації – за правами власності та користування, за категоріями угідь та ступенем використання: 101.1 „Власні землі, що обробляються підприємством”; 101.2 – „Землі, що знаходяться у фінансовій оренді”; 101.3 – „Землі, що передані в операційну оренду”; 101.4 – „Землі під заставою”; 101.5 – „Землі, що тимчасово не використовуються”. Для відображення в бухгалтерському обліку земельних ділянок та паїв, що знаходяться в операційній оренді та суборенді, а також земель, які вилучені з виробництва через їх непридатність, пропонується відкривати додаткові аналітичні рахунки на позабалансовому рахунку 01 „Орендовані необоротні активи”: 01.1 – „Земельні ділянки, що знаходяться в операційній оренді”,
01.2 – „Земельні паї, що знаходяться в операційній оренді”, 01.3 – „Землі, що знаходяться в суборенді”, 01.4 – „Земельні паї, що знаходяться в суборенді”.
8. У сучасних умовах недостатньо врегульованою залишається проблема проведення та відображення результатів інвентаризації земельних ресурсів в сільськогосподарських підприємствах. У зв’язку з цим запропоновано форму „Інвентаризаційного опису земельних ділянок (паїв)”, застосування якої дозволить вирішувати завдання внутрішньогосподарського контролю: визначити відповідність чи розходження даних бухгалтерського обліку з фактичною наявністю земельних ділянок, що використовується в сільськогосподарському виробництві, прав власності на них та цільове використання.
9. У процесі дослідження були визначені наступні напрями удосконалення фінансової та статистичної звітності: обґрунтована необхідність виділення окремої графи „Земельні ділянки” в бухгалтерському балансі (ф. № 1); доповнення Приміток до фінансової звітності (ф.
№ 5) інформацією про використання земельних ділянок у виробничому процесі; включення до форми державного статистичного спостереження „Основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств” (ф. № 50-сг) окремого розділу „Землекористування протягом звітного періоду”, в якому розкриватиметься інформація про земельні ресурси як за категоріями угідь, так і за формами власності та землекористування. Запропоновані зміни дозволять сільськогосподарським підприємствам одержати інформацію, необхідну для проведення економічного аналізу та здійснення контролю за наявністю та рухом земель, прийняття стратегічних управлінських рішень щодо ефективного використання земельних ресурсів.



Список використаних літературних джерел

1. Аграрна реформа в Україні / [П.І. Гайдуцький, П.Т. Саблук, Ю.О. Лупенко і ін.]; під ред. П.І. Гайдуцького. – К. : ННЦ „Інститут аграрної економіки”, 2005. – 424 с.
2. Агропромисловий комплекс України: стан, тенденції та перспективи розвитку: інформаційно-аналітичний збірник / за ред. П.Т. Саблука та ін. – К. : ІАЕ, 2000. – Вип. 4. – 601 с.
3. Анализ хозяйственной деятельности сельскохозяйственных предприятий / [И.А. Смирнов, П.В. Смекалов, Д.Ф. Устюжанина и др.] – М. : Агропромиздат, 1986. – 192 с.
4. Андрейцев В. Земля – основне національне багатство: правові аспекти / В.Андрейцев // Конкуренція. – 2003. – № 6. – С. 40-44.
5. Андрійчук В.Г. Економіка аграрних підприємств: підручник / В.Г. Андрійчук. – К.: КНЕУ, 2002. – 624 с.
6. Андрійчук В.Г. Ефективність діяльності аграрних підприємств: теорія, методика, аналіз: монографія / В.Г. Андрійчук. – К.: КНЕУ, 2005. – 292 с.
7. Барановський В. Де живемо сьогодні? / В. Барановський // Житичі. – 2003. – № 13 (38). – С. 5.
8. Барац С.М. Курс двойной бухгалтерии / С.М. Барац. – [изд. 3-е]. – СПб.: Типография М.Н. Стасюлевича, 1912.
9. Башинський О. Земельні паї: шляхи використання та порядок оренди / Олександр Башинський // Все про бухгалтерський облік. – 2001. – № 114 (660). – С. 25–28.
10. Башинський О. Купівля землі: як вести податковий облік / Олександр Башинський // Все про бухгалтерський облік. – 2002. – № 20 (687). – С. 19.
11. Біла Л.М. Удосконалення статистичної звітності щодо земельних відносин в аграрному секторі економіки / Л.М. Біла // Облік і фінанси АПК. – 2005. – № 5. – С. 10–16.
12. Білоусько В.С. Теорія бухгалтерського обліку: навч. посібник / В.С. Білорусько, М.І. Бєлєнкова; за ред. В.С. Білоуська. – К.: Мета, 2002. –
240 с.
13. Болгарова Н.К. Особливості розвитку господарських форм використання землі в сільському господарстві / Н.К. Болгарова // Економіка АПК. – 2004. –
№ 5. – С. 47–52.
14. Болгарова Н.К. Розвиток земельних відносин на сучасному етапі / Н.К. Болгарова // Економіка АПК. – 2004. – № 2. – С. 29–33.
15. Бондар М.І. Облік і аудит основних засобів (на матеріалах аграрних підприємств Київської області): автореф. дис. на здобуття наукового ступеня канд. екон. наук: спец. 08.06.04 „Бухгалтерський облік, аналіз та аудит” /
М.І. Бондар. – К., 2001. – 18 с.
16. Бондар О. Проблеми визнання основних засобів у бухгалтерському та податковому обліку / О. Бондар // Бухгалтерський облік і аудит. – 2004. – № 3. – С. 23–27.
17. Бондаренко О.А. Економічні основи відтворення основних засобів / О.А. Бондаренко. – Суми: Вид-во „Довкілля”, 2001. – 204 с.
18. Борисова В.А. Економічне програмування відтворення природного ресурсного потенціалу АПК / В.А. Борисова // Економіка АПК. – 2003. – № 4. – С. 31.
19. Булавка А.Г. К вопросу об оценке экономической эффективности разрабатываемых систем ведения сельского хозяйства на радиоактивно загрязненных землях / А.Г. Булавка, О.И. Бойчук, П.А. Лайко // Проблемы сельскохозяйственной радиоэкологии – пять лет спустя после аварии на Чернобыльской АЭС: тезисы региональной научно-практической конференции. – Житомир, 1991. – С. 135-137.
20. Бутинець Ф.Ф. Історія розвитку бухгалтерського обліку: навчальний посібник [для студентів спеціальності 7.050106 „Облік і аудит”] / Франц Францович Бутинець. – Житомир: ЖІТІ, 1999. – Ч. 1. – 928 с.
21. Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку / Франц Францович Бутинець. – Житомир: ЖІТІ, 2000. – 640 с.
22. Бухгалтерське та податкове забезпечення майнових і земельних відносин у новостворених сільськогосподарських підприємствах : посібник / за ред. акад. УААН П.І. Гайдуцького і П.Т. Cаблука. – К.: ІАЕ, 2002. – 408 с.
23. Бухгалтерський облік на підприємствах АПК / за ред. Ю.Я. Лузана і
В.М. Жука. – К., 2004. – Т. 2: Посібник по застосуванню нормативно-методичних документів Мінагрополітики та ДПА України. – 2004. – 496 с.
24. Бухгалтерський облік на сільськогосподарських підприємствах: підручник / [М.Ф. Огійчук, В.Я. Плаксієнко, Л.Г. Панченко та ін.]; за ред. проф. М.Ф. Огійчука. – К.: Вища освіта, 2003. – 800 с.
25. Бухгалтерський облік: історичний аспект: Результати дис. досліджень Житомирської наук. бухгалтерської школи / Житомирський держ. технологічний ун-т / Франц Францович Бутинець (відп. ред.). – Житомир : ЖДТУ, 2006. – 619 с.
26. Валова продукція та продуктивність праці в сільському господарстві Житомирської області за 2005 рік (у порівняльних цінах 2000 р.): стат. бюл. / головне упр. статистики у Житомир. обл. – Житомир, 2006. – 26 с.
27. Велш Глен А. Основи фінансового обліку / Глен А. Велш, Деніел Г. Шорт. – пер. з англ. О. Мінін, О. Ткач. – К.: Основи, 1999. – 943 с.
28. Герасимук І.В. Облік землі в сучасних сільськогосподарських підприємствах / Ігор Володимирович Герасимук // Агроінком. – 2003. № 11 – 12. – С. 47–52.
29. Голов С.Ф. Бухгалтерський облік за міжнародними стандартами: приклади і коментарі: практич. посіб. / С.Ф. Голов, В.М. Костюченко. – К.: Лібра, 2001. –840 с.
30. Гопцій Р. „Земельна бухгалтерія”, або облік землі та витрат на її поліпшення / Роман Гопцій // Все про бухгалтерський облік. – 2000. № 116 (541). – С. 16–21.
31. Горлачук В.В. Земельний менеджмент: навч. посіб. / В.В. Горлачук, І.М. Песчанська, В.А. Скороходов. – К.: ВД „Професіонал”, 2006. – 192 с.
32. Горобчук Т.Т. Мікроекономіка.: Навч.–метод. посіб. / Т.Т. Горобчук. – К.: ЦУП, 2002. – 236 с.
33. Декрет „О социализации земли”: утвержденный Всероссийским центральным исполнительным комитетом от 19 февраля 1918 г. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.kadis.ru/texts/index. phtml?id=25645.
34. Дерев’янко С.І. Бухгалтерський облік землі / С.І. Дерев’янко // Агрокомпас. – 2002. – № 3. –С. 29–30.
35. Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000: затверджений наказом Держспоживстандарту від 17.08.00 р. № 507 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
36. Дерій В.А. Бухгалтерський облік землі в Україні та за кордоном / В.А. Дерій // Бухгалтерія в сільському господарстві. – 2000. – № 5. – С. 14–15.
37. Довкілля Житомирщини: стат. збір. / головне упр. статистики у Житомир. обл. – Житомир, 2005. – 133 с.
38. Дорош О.С. Управління земельними ресурсами на регіональному рівні / О.С. Дорош. – К., 2004. – 142 с.
39. Евстафьева Е.М. Бухгалтерський учт и оценка земли: учебно-практическое пособие / Е.М. Евстафьева. – М.: „Книга сервис”, 2003. – 160 с.
40. Економіка підприємства: підручник / за ред. С.Ф. Покропивного. – К.: КНЕУ, 2000. – 526 с.
41. Економіка сільського господарства / [В.П. Мертенс, В.І. Мацибора,
Л.Ф. Жигало та ін.]; за ред. В.П. Мертенса. – К.: Урожай, 1995. – 288 с.
42. Економіка сільського господарства / [П.П. Руснак, В.В. Жебко,
М.М. Рудий, А.А. Чалий та ін.]; за ред. П.П. Руснака. – К.: Урожай, 1998. – 320 с.
43. Економіка сільського господарства: навч. посіб. / В.А. Павчак,
Р.А. Іванух, В.Г. Поплавський; за ред. В.А.Павчака. – К.: Вища шк., 1990. 398 с.
44. Економічна енциклопедія: у 3-х т. / [редкол.: С.В. Мочерний (відп.ред.) та ін.]. – К.: Видавничий центр „Академія”, 2000. – Т.1 – 864 с.
45. Економічна теорія: макро- і мікроекономіка / за ред. З. Ватаманюка,
С. Панчишина. – К.: Видавничій дім „Альтернативи”, 2001. – 606 с.
46. Економічний аналіз: навч. посібник / [М.А. Болюх, В.З. Бурчевський, М.І. Горбатюк та ін.]; за ред. акад. НАНУ, проф. М.Г. Чумаченка. – К.: КНЕУ, 2001. – 540 с.
47. Житомирщина у цифрах 2006: стат. збір. / головне упр. статистики у Житомир. обл. – Житомир, 2007. – 125 с.
48. Зайдель Х. Основы учения об экономике / Х. Зайдель, Р. Темин. – М.: „Дело ЛТД”, 1994. – 400 с.
49. Закон України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”: від 16.07.1999 р. № 996-XIV // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – № 40. – С. 365.
50. Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств”: від 22.05.97 р. № 283/97-ВР [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
51. Закон України „Про оцінку земель”: від 11.12.03 р. № 1378-IV // Облік і фінанси АПК. – 2005. – № 3. – С. 190.
52. Закон України „Про оцінку майна, майнових прав i професійну оціночну діяльність в Україні”: від 12.07.01 р. № 2658-III [Електронний ресурс]: Законодавство України. Режим доступу: http://realty.inkharkov.com/laws_ 129.html.
53. Закон України „Про систему оподаткування”: від 25.06.91 р. № 1251-ХІІ [Електронний ресурс]: Законодавство України. Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1251-12.
54. Земельний кодекс України: від 25.10.01 р. № 2768-ІІІ // Все про бухгалтерський облік. – 2007. – № 33 (1310). – С. 31.
55. Земельний кодекс України: від 13.03.92 р. № 2196-XII [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.realtor.com.ua/glavy/07.html.
56. Зябченкова Г. Земля як об’єкт бухгалтерського обліку / Г. Зябченкова // Бухгалтерський облік і аудит. – 2000. – № 11. – С. 33–41.
57. Іванюк Д.П. Управління природоохоронною діяльністю: навч. посібник / Д.П. Іванюк, І.В. Шульга. – К.: Алеута, 2007. – 368 с.
58. Інституціональне та ресурсне забезпечення агропромислового комплексу Житомирської області: стат. дослідження / головне упр. статистики у Житомир. обл. – Житомир:, 2006. – 66 с.
59. Інструкція з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем): затв. Наказом Державного комітету статистики України від 05.11.98 р. № 377 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
60. Інструкція по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків: затв. наказом Міністерства фінансів України від 11.08.94 р. № 6 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
61. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій: затв. наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 р № 291 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://www.nau.kiev.ua/cgi-bin/nauonlu.exe?mj99+85324_t+guest.
62. Інструкція щодо заповнення форм державних статистичних спостережень № 21-заг „Звіт про реалізацію сільськогосподарської продукції за 200_ рік”: затв. Наказом Державного комітету статистики України від 24.06.05 р.
№ 162 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
63. Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 4-сг „Заключний звіт про підсумки сівби під урожай 20__ року”: затв. Наказом Державного комітету статистики України від 24.06.05 р.
№ 162 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
64. Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 2-ферм „Основні показники господарської діяльності фермерського господарства”: затв. Наказом Державного комітету статистики України від 12.11.07 р. № 416 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
65. Інструкція щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 50–сг „Основні економічні показники роботи сільськогосподарських підприємств”: затв. Наказом Державного комітету статистики України від 06.11.07 р. № 403 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
66. Інструкція щодо складання форми державного статистичного спостереження № 11–ОЗ „Звіт про наявність та рух основних засобів, амортизацію (знос)”: затв. Наказом Державного комітету статистики України від 27.08.01 р. № 365 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
67. Карпова И.В. Собственность на землю и реформирование аграрного сектора экономики / И.В. Карпова // Ринкова трансформація економіки АПК: кол. монографія: у 4-х ч. / за ред. П.Т. Саблука та ін. – К.: ІАЕ, 2002. – Ч. 1: Соціально-економічні проблеми розвитку села. – 2002. – С. 571.
68. Качалин В.В. Финансовый учет и отчетность в соответствии со стандартами GAAP / В.В. Качалин. М.: Дело, 1998. – 124 с.
69. Кірей О. Класифікаційні угрупування основних засобів/ О. Кірей,
Т. Садовнича // Збірник систематизованого законодавства. Бухгалтерія. – 2001. – № 30 (445). – С. 210–225.
70. Козменкова С.В. Формирование бухгалтерской информации в системе управления рынком земель сельскохозяйственного использования: дис. …доктора экон. наук : 08.00.12 „Бухгалтерский учет, статистика” /
С.В. Козменкова. – М., 2003. – 313 с.
71. Коринець Р. Земельна абетка: поняття і терміни / Р. Коринець,
О. Поліводський, Л. Шведова. – К.: „АДЕФ – Україна”, 2002. – 64 с.
72. Кужельний М.В. Теорія бухгалтерського обліку: підручник / М.В. Кужельний, В.Г. Лінник. – К.: КНЕУ, 2001. – 334 с.
73. Кузін Н.В. Оцінка ефективності зміни земельних відносин в ринкових умовах у Київській області / Н.В. Кузін // Землеустрій і кадастр. – 2005. № 1. – С. 83–92.
74. Куликова Л. Учет основных средств: современная концепция и тенденции развития / Л. Куликова. – Казань, 2000. – 308 с.
75. Кутер М.И. Бухгалтерский учет: основы теории: учебное пособие /
М.И. Кутер. – М.: „Экспериментальное бюро – М”, 1997. – 496 с.
76. Лаур Э. Сельскохозяйственное счетоводство для крестьянского обихода / Э. Лаур; под ред. Б. Н. Демчинского. – [5-е изд]. – Петроград, 1915. – 235 с.
77. Лист Міністерства аграрної політики „Про методичні рекомендації щодо відображення в бухгалтерському обліку операцій з розрахунків з власниками землі та майна, яка перебуває у спільній частковій власності”: від 04.12.03 р.
№ 37-27-12/14024 // Все про бухгалтерський облік. – 2007. № 33 (1310). –
С. 71–75.
78. Магазинщиков Т.П. Земельный кадастр / Т.П. Магазинщиков. – Львов: Вища школа, 1980. – 388 с.
79. Малькова Т.Н. Древняя бухгалтерия: какой она была? / Т.Н. Малькова. – М.: Финансы и статистика, 1995. – 304 с.
80. Маркс К. Сочинения: в 39 т. / К. Маркс, Ф. Энгельс. – [2-е изд]. – М.: Госуд. изд-во полит. лит-ры. – Т. 25: Капитал.– Ч. 2: Критика политической экономии. – 1962. – 551 с.
81. Мармоза А.Т. Практикум зі статистики / Анатолій Тимофійович Мармоза. – К.: Кондор, 2005. – 512с.
82. Методика грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів): затв. постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.97 р. № 525 // Бухгалтерія. Збірник систематизованого законодавства. – 2003. – Вип. 3. – С. 51–53.
83. Методика грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів: затв. постановою Кабінету міністрів України від 23.03.95 р. № 213 // Бухгалтерія. Збірник систематизованого законодавства. – 2003. –
Вип. 3. – С. 48–51.
84. Методика експертної грошової оцінки земельних ділянок: затв. постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.02 р. № 1531 // Облік і фінанси АПК. – 2005. – № 3. – С. 196–205.
85. Методичні рекомендації з інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, розрахунків та незавершеного виробництва сільськогосподарських підприємств: рекомендовані листом Міністерства аграрної політики України від 04.12.03 р. № 37-27-12/14023 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
86. Методичні рекомендації по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку: затв. наказом Міністерства фінансів України від 29.12.00 р.
№ 356 [Електронний ресурс]: Законодавство України. Режим доступу: http://www.nau.kiev.ua/cgi-bin/nauonlu.exe?mfin+50078_t+guest.
87. Методичні рекомендації щодо застосування спеціалізованих форм первинних документів: затв. наказом Мінагрополітики України від 27.09.07 р.
№ 701 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
88. Методичні рекомендації щодо складання розпорядчого документа про облікову політику підприємства: затв. наказом Міністерства аграрної політики України від 17.12.07 р. № 921 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
89. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку 2001: зміни та доповнення / за ред. С.Ф. Голова. – пер. з англ. – К.: Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, 2001. – 224 с.
90. Мікроекономіка та макроекономіка / [Світлана Будаговська, Олександр Кілієвич, Інна Луніна та ін.; ред. С. Будаговської]. – К.: Основи, 1998. – 517 с.
91. Мікроекономіка.: опорний конспект лекцій / [В. Базилевич, В. Лук’янов, Н. Писаренко, Н. Квіцинська]. – К.: Четверта хвиля, 1998. – 248 с.
92. Могилова М.М. Облік землі як передумова товарного і економічного обороту земельного ресурсу / М.М. Могилова // Агроінком. – 2002. № 8-9. –
С. 40–41.
93. Мочерный С.В. Экономическая теория: учеб. [для вузов] / [С.В. Мочерный, В.А. Некрасов и др.] – М.: ЗАО „Книга-сервис”, 2003. – 416 с.
94. Назарбаєва І. Бухгалтерські та податкові терміни: порівняльний аналіз / Ірина Назарбаєва // Бухгалтерія. Збірник систематизованого законодавства. – 2001. – № 30 (445). – С. 33–37.
95. Назарбаєва І. Земля та операції з землею в бухгалтерському та податковому обліку / Ірина Назарбаєва, Марина Климовська // Бухгалтерія. Збірник систематизованого законодавства. – 2003.– Вип. 3. – С. 167–173.
96. Назарбаєва І. Необоротні активи: визнання, оцінка, класифікація / Ірина Назарбаєва // Бухгалтерія. Збірник систематизованого законодавства. – 2001. – № 30 (445). – С. 44–47.
97. Назарбаєва Р. Основні засоби, МНМА, МШП : різні назви одного явища / Римма Назарбаєва, Зінаїда Сахацька // Бухгалтерія. Збірник систематизованого законодавства. – 2001. – № 30 (445). – С. 39–42.
98. Наказ державного казначейства України „Про затвердження Інструкції з обліку основних засобів та інших необоротних активів бюджетних установ”: від 17.07.00 р. № 64 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
99. Наказ Державного комітету статистики України „Про затвердження інструкцій щодо заповнення форм державних статистичних спостережень в галузі сільського господарства”: від 24.06.05 р. № 162, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12.06.05 р. № 731/11011 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
100. Наказ Державного комітету України по земельних ресурсах „Про удосконалення ведення державного земельного кадастру в зв’язку з його автоматизацією”: від 03.09.99 р. № 83 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.nau.ua/doc/?doc_id =237838
101. Наказ Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації Щодо затвердження Державного класифікатора України „Класифікація основних фондів”: від 19.08.97 р. № 507 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
102. Наказ Міністерства аграрної політики „Про спецiалiзовану рiчну бухгалтерську звiтнiсть”: вiд 08.11.00 р. № 221 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/
103. Наказ Міністерства аграрної політики України „Про затвердження регістрів та Методичних рекомендацій з організації та ведення бухгалтерського обліку за журнально-ордерною формою на підприємствах агропромислового комплексу”: від 07.03.01 р. № 49 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://www.uapravo.net/ data/base47/ukr47775.htm.
104. Наказ Міністерства статистики України „Про затвердження типових форм первинного обліку”: від 29.12.95 р. № 352 // Галицькі контракти. – 1997. – № 15. – С. 10.
105. Наказ Міністерства фінансів України „Про затвердження Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів”: від 30.09.03 р. № 561 // Вісник податкової служби України. – 2003. – № 43. – С. 23.
106. Наумов Р.В. Организация бухгалтерского учета операций с земельными участками сельскохозяйственного назначения : дис. …канд. экон. наук : 08.00.12 „Бухгалтерский учет, статистика” / Р.В. Наумов. – Саратов, 2005. – 219 с.
107. Національний стандарт № 1 „Загальні засади оцінки майна і майнових прав”: затв. постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.03 р.
№ 1440 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.spfu.gov.ua/ukr/doc_ view.php?id=43&id_doc_type=&sort_id=&text=&page=1.
108. Національний стандарт № 2 „Оцінка нерухомого майна”: затв. постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.04 р. № 1442 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.spjust.gov.ua/law/distrained_estate/documents /1442_pkmu/.
109. Облік і оцінка балансової вартості земель в наукових установах і підприємствах УААН: практ. посіб. / [А.М. Третяк, В.К. Ярмолицький,
В.М. Жук, В.М. Другак]. – К.: Аграрна наука, 2006. – 276 с.
110. Облік основних засобів в ринкових умовах: навчальний посібник / за ред. Лузана Ю.Я., Жука В.М. – К.: Вид-во „Юр-Агро-Веста”, 2007. – 256 с.
111. Облік у селянському (фермерському) господарстві (посібник) / за ред. М.Я. Дем’яненка. – К.: ІАЕ, 2001. – 403 с.
112. Общесоюзная методика оценки земель (временная). – М., 1976. – 70 с.
113. Організація бухгалтерського обліку: підручник [для студентів спеціальності „Облік і аудит” вищих навчальних закладів]; за ред. проф.
Ф.Ф. Бутинця. – [3-є вид., доп. і перероб.]. – Житомир: ПП „Рута”, 2002. – 592 с.
114. Осадча Ю. М. Облік нерухомості в АПК: дис. …канд. екон. наук: 08.06.04 „Бухгалтерський облік, аналіз та аудит” / Юлія Миколаївна Осадча. К., 2003. 246 с. Бібліогр.: арк. 179-196.
115. Основи економіки / [І.Ф. Радіонова, І.С. Кравченко, І.Л. Петрова, В.В. Радченко]; за ред. І.Ф. Радіонової. – К.: Зодіак–ЕКО, 1995. – 224 с.
116. Основи економічних знань: навч. посібник / А.С. Гальчинський,
П.С. Єщенко, Ю.І. Палкін. – К.: Вища шк., 2002. – 543 с.
117. Основи економічної теорії / за ред. В.А. Предборського. – К.: Кондор, 2002. – 621 с.
118. Основи економічної теорії / за ред. В.О. Білика. – К.: Академпрес, 1994. – 263 с.
119. Оцінка земель: навчальний посібник / [М.Г. Ступень, Р.Й. Гулько, І.В. Залуцький, О.Я. Микула та ін.]; за ред. М.Г. Ступеня. – Львів: „Новий світ – 2000”, 2005. – 308 с.
120. Павловська Л.Д. Практикум з курсу „Економіка підприємств” /
Л.Д. Павловська. – Житомир, 1999. – 125 с.
121. Павлюк О.С. Розвиток методологічних підходів до здійснення оцінки земель сільськогосподарського призначення / О.С. Павлюк // Методичні основи сучасного дослідження в аграрній економіці: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції: в 3-х ч., (Житомир, 3-5 берез. 2005 р.) – Житомир: Вид-во «Державний агроекологічний університет», 2005. – Ч. 1. – С. 59–62.
122. Палий В.Ф. Теория бухгалтерского учета: учеб. пособие / В.Ф. Палий, Я.В. Соколов. – М.: Финансы и статистика, 1984. – 279 с.
123. Пачоли Л. Трактат о счетах и записях / Л. Пачоли; под ред. проф. Я.В. Соколова. – М.: Финансы и статистика, 1982. – 286 с.
124. Петрова Е.А. Бухгалтерский учет и оценка земельных ресурсов : дис. …канд. экон. наук : 08.00.12 „Бухгалтерский учет, статистика” / Е.А. Петрова. – Новосибирск, 2003. – 194 с.
125. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств: затв. наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 р. № 291 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://www.nau.kiev.ua/cgi-bin/nauonlu.exe?mj99+ 85851_t+guest.
126. Політична економія: навч. посібник / [К.Т. Кривенко, В.С. Савчук, О.О. Бєляєв та ін.]; за ред. К.Т. Кривенка. – К.: КНЕУ, 2001. – 508 с.
127. Положення (стандарти) бухгалтерського обліку в Україні. – К.: Компас, 2005. – 304 с.
128. Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об’єктами державної, комунальної власності: затв. наказом Міністерства фінансів України від 19.12.06 р. № 1213 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
129. Положення про порядок ведення державного земельного кадастру: затв. постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 1993 р. № 15 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon. rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ main.cgi?nreg=15-93-%EF.
130. Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів: затв. наказом Держкомзему, Мінагрополітики, Мінбудархітектури України, Української академії аграрних наук від 27.01.06 р. № 18/15/21/11 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/.
131. Порядок проведення індексації грошової оцінки земель: затв. постановою Кабінету Міністрів від 12.05.00 р. № 783 // Бухгалтерія. Збірник систематизованого законодавства. – 2003. – Вип. 3. – С. 61.
132. Посібник по реформуванню сільськогосподарських та переробних підприємств / за ред. П.Т. Саблука, В.Я. Месель-Веселяка. – К.: ІАЕ УААН, 2000. – 36 с.
133. Правові основи майнових і земельних відносин: навч. посіб. / за заг. ред. В.М. Єрмоленка. – К.: Магістр – ХХІ сторіччя, 2006. – 384 с.
134. Прядко В.В. Теоретико-методологічні аспекти ефективності сільськогосподарського виробництва / В.В. Прядко // Економіка АПК. – 2003. № 10. – С. 69–77.
135. Радушинська О.Ф. Економічний зміст землі у складі основних засобів виробництва / О.Ф. Радушинська // Ринкова трансформація економіки постсоціалістичних країн: матеріали Міжнародного Форуму молодих вчених: у 2-х т. – Х.: ХНТУСГ. – 2005.– Т. 2. – С. 188–189.
136. Радушинська О.Ф. Історія розвитку господарського обліку земельних ресурсів / О.Ф. Радушинська, Л.А. Суліменко // Формування стратегії розвитку регіонального АПК: матеріали четвертої міжфакультетської конференції молодих вчених, (30 травня 2008 р.) – Житомир: Вид-во „Державний агроекологічний університет”, 2008. – С.293–296.
137. Радушинська О.Ф. Методологічні аспекти формування ринку земель сільськогосподарського призначення / О.Ф. Радушинська // Методичні основи сучасного дослідження в аграрній економіці: Матеріали Міжнародної науково-теоретичної конференції: в 3-х ч., (Житомир, 3-5 березня 2005 р.) – Житомир: Вид-во „Державний агроекологічний університет”, 2005. – Ч.1. – С. 55–59.
138. Радушинська О.Ф. Облік землі в бухгалтерії: реалії та перспективи/ О.Ф.Радушинська // Облік, аудит і аналіз: економічна база, стратегія, концепції: зб. наук. праць Міжнародної науково-практичної конференції, (28-29 травня
2004 р.) – Тернопіль: ТАНГ, 2004. – С. 262–267.
139. Радушинська О.Ф. Особливості реформування земельних відносин в Житомирській області / О.Ф. Радушинська // Формування стратегії розвитку регіонального АПК: матеріали міжфакультетської науково-практичної конференції молодих вчених, магістрів та студентів, (12 травня 2005 р.) – Житомир: Вид-во „Державний агроекологічний університет”, 2005. – С. 44–47.
140. Рейнбот П.И. Сельскохозяйственное счетоводство / П.И. Рейнбот. –
СПб.: Типография Министерства путей сообщения, 1874. – 62 с.
141. Рекомендації з врегулювання майнових і земельних відносин в сільськогосподарському бізнесі: документальне оформлення, облік і оподаткування / за ред. В.М. Жука, І.Б. Садовської // Облік і фінанси АПК. – 2005. – № 5. – С.71–162.
142. Рекомендації з організації обліку та оцінки земель на підприємствах АПК / за ред. А.М. Третяка, В.М. Жука // Облік і фінанси АПК. – 2005. – № 3 (5). –
С. 135–206.
143. Ресурсне забезпечення сільського господарства Житомирської області. Стан та перспективи розвитку зернової галузі в контексті економіко-статистичного аналізу: стат. досл. / головне упр. статистики у Житомир. обл. – Житомир, 2006. – 114 с.
144. Ресурсне та інституціональне забезпечення агропромислового комплексу Житомирської області: стат. досл. / головне упр. статистики у Житомир. обл. – Житомир, 2006. – 66 с.
145. Саблук П.Т. Земельна реформа: терниста дорога від старту до фінішу / Петро Трохимович Саблук // Урядовий кур’єр. 2004. – 5 серпня. – С. 10.
146. Савчук В.К. Аналіз господарської діяльності сільськогосподарських підприємств / В.К. Савчук. – К.: Урожай, 1995. – 326 с.
147. Самуэльсон П. Экономикс: в 2-х т. / П. Самуэльсон. – М.: НПО „Амон”, ВНИИСИ „Машиностроение”, 1994. – Т. 1. – 332 с.; Т. 2. – 415 с.
148. Сахацька З. Операції з необоротними активами: загальна характеристика / Зінаїда Сахацька // Бухгалтерія. Збірник систематизованого законодавства. – 2001. № 30 (445). – С. 52–53.
149. Сергеев А.А. Социально-экономический критерий эффективности общественного производства / А.А. Сергеев // Основной экономический закон социализма. – М., 1978. – С. 171–172.
150. Сиверс Е.Е. Учебник счетоводства / Е.Е. Сиверс.– [4-е изд.]. – Берлин : Книгоизд-во „Знание”, 1925. – 40 с.
151. Скворцов А. Счетоводство сельскохозяйственное / А. Скворцов // Полная энциклопедия русского сельского хозяйства и соприкасающихся с ним наук. – Т.9. – СПб. : Издание А. Ф. Девриена, 1905. – С. 700–723.
152. Словник сучасної економіки МАКМІЛЛАНА / Пер. з англ. – К.: „АртЕк”, 2000. – 640 с.
153. Соколов Я.В. Бухгалтерський учет: от истоков до наших дней: учеб. пособие [для вузов] / Я.В. Соколов. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1996. – 638 с.
154. Соколов Я.В. Основы теории бухгалтерського учета / Я.В. Соколов. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 496 с.
155. Соціально-економічне становище сільських населених пунктів Житомирщини: стат. збір. / головне упр. статистики у Житомир. обл. – Житомир, 2006. – 207 с.
156. Статистичний щорічник Житомирської області за 2004 рік / Держкомстат України; головне упр. статистики у Житомир. обл. – Житомир, 2005. – 422 с.
157. Струмилин С.Г. О цене „даровых благ” природы / C.Г. Струмилин // Вопросы экономики. – 1967. – № 8. – С. 60–72.
158. Тарасова В.В. Ресурсоємність і ресурсовіддача в агровиробництві: монографія / В.В. Тарасова. – Житомир: вид-во „Державний агроекологічний університет”, 2007. – 348 с.
159. Теоретичні основи державного земельного кадастру: навч. посібник /
[М.Г. Ступень, Р.Й. Гулько, О.Я. Микула та ін.]; за заг. ред. М.Г. Ступеня. – [2-ге вид., стереотип.]. – Львів: „Новий Світ–2000”, 2006. – 336 с.
160. Ткач А.В. Определение и обоснование эколого-экономической эффективности сельскохозяйственного производства / А.В. Ткач, А.А. Степанов, Л.И. Ушвицкий // Экономика сельскохозяйственных и перерабатывающих предприятий. – 1993. № 10. – С. 40–45.
161. Трегобчук В.М. Еколого-економічна концепція ефективного і сталого розвитку національного АПК / В.М. Трегобчук // Економіка АПК. – 1995. № 6. – С. 3–13.
162. Третяк А.М. Управління земельними ресурсами та реєстрація землі в Україні / А.М. Третяк. – К., 1998. – 220 с.
163. Третяк А.М. Управління земельними ресурсами: навч. посібник [для підгот. фахівців із спец. „Землевпорядкування та кадастр” в аграрних вищих навч. закл. 1-4 рівнів акредитації] / А.М. Третяк, О.С. Дорош. – К. : ТОВ „ЦЗРУ”, 2006. – 462 с.
164. Удосконалення бухгалтерського обліку земельних ресурсів і витрат на їхнє поліпшення в агроформуваннях / Б.С. Гузар, Н.І. Загребельна, Л.Л. Головко // Економіка АПК. – 2007. – № 11. – С. 133–137.
165. Указ Президента України „Про заходи щодо розвитку та регулювання ринку земель населених пунктів, інших земель несільськогосподарського призначення”: від 04.02.00 р. № 168/2000 [Електронний ресурс]: Законодавство України. – Режим доступу: http://www.zsu.org.ua/files/72.1138 629899.doc.
166. Указ Президента України „Про основні напрями земельної реформи в Україні на 2001-2005 роки”: від 30.05.01 р. № 372/2001 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.president.gov.ua/documents/p_508.html.
167. Указ Президента України „Про продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення”: від 19.01.1999 р. № 32 [Електронний ресурс] Режим доступу: http://uarealt.net/info/laws/?p=20.
168. Утехин Н. Сельскохозяйственное счетоводство / Н. Утехин. – СПб.: Издание А. Ф. Девриена, 1897. – 296 с.
169. Факторный анализ эффективности сельскохозяйственного производства / [Ф.С. Мартинкевич, В.П. Большакова, Н.В. Корзно и др.]. – Минск: Наука и техника, 1983. – 215 с.
170. Фишер С. Экономика / С. Фишер, Р. Дорнбуш, Р. Шмалензи. – [2-e изд]. – пер. с англ. – М.: „Дело ЛТД”, 1995. – 864 с.
171. Фірсов Є.О. Укрупнення сільськогосподарських підприємств і ефективність додаткових витрат / Є.О. Фірсов // Формування та розвиток аграрного ринку: матеріали 6-х річних зборів Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників, (Київ, 16-17 січня 2004 р.) / [редкол.: П.Т. Саблук та ін.]. – К.: ННЦІАЕ, 2004. – С. 473–480.
172. Формування високоефективного виробництва та ринку продукції в агропромисловому комплексі південного регіону України / за ред. М.Ю. Куліша, І.І. Червена. – Миколаїв, 2000. – 240 с.
173. Хомин П.Я. Формування звітності в підсистемах управлінського, фінансового й податкового обліку: монографія / П.Я. Хомин. – Тернопіль: Економічна думка, 2004. – 349 с.
174. Хорунжий М.Й. Організація агропромислового комплексу: підручник / М.Й. Хорунжий. – К.: КНЕУ, 2001. – 382 с.
175. Цал-Цалко Ю.С. Фінансовий аналіз: підручник / Ю.С. Цал-Цалко. – К.: Центр учбової літератури, 2008. – 566 с.
176. Чаянов А. К вопросу об организации счетоводства в крестьянских хазяйствах / А. Чаянов. – М., 1912. – 16 с.
177. Чебанова Н.В. Бухгалтерський фінансовий облік: посібник /
Н.В. Чебанова, Ю.А. Василенко. – К.: Видавничий центр „Академія”, 2002. – 672с.
178. Черемушкин С.Д. Теория и практика экономической оценки земли /
С.Д. Черемушкин. – М., 1963. – 280 с.
179. Черковец В.Н. Теоретические проблемы социально-экономической эффективности общественного производства и воспроизводства в развитом социалистическом обществе (Препринт доклада) / В.Н. Черковец. – М., 1979.
180. Чернышев Н.А. Пособие по ведению учета земель / Н.А. Чернышев. – М.: Россельхозиздат, 1974. – 111 с.
181. Черпіцький О.З. Еколого-економічні механізми захисту земельних ресурсів від деградаційних процесів у ринкових умовах (теорія, методологія, практика) / О.З. Черпіцький // Землеустрій і кадастр. – 2004. – № 3-4. – С. 85–90.
182. Чорний біль Житомирщини / [А.Б. Войтенко, В.П. Бондарев,
О.М. Іващенко, М.І. Лавринович, и др.].; за ред. А.Б. Войтенка. – Житомир: Редакційно-видавниче державне підприємство „Льонок”, 2001. – 320 с.
183. Шапоренко О.І. Механізми державного управління земельними ресурсами (на прикладі деградованих і малопродуктивних земель): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра наук з держ. упр.: спец. 25.00.02 „Механізми державного управління” / О.І. Шапоренко. – Донецьк, 2005. – 39 с.
184. Шморгун Л.Г. Ціновий диспаритет: чи звужуються „ножиці” цін у сфері аграрного товарообміну? [Електронний ресурс] / Л.Г. Шморгун. // Наукові доповіді НАУ. – 2005.– Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/Nd/ 2005-1/05slgape.html.
185. Экономика сельского хозяйства / под ред. А.Ф. Каневского. – К.: Вища шк., 1976. – 312 с.
186. Экономика сельского хозяйства / [О.Ф. Лопатина, С.В. Фраер,
Н.В. Карпова и др.]; под ред. О.Ф. Лопатиной. – М.: Колос, 1982. – 367 с.
187. Экономика сельского хозяйства / [В.А. Добрынин, А.В. Беляев,
П.П. Дунаев и др.]; под ред. В.А. Добрынина. – М.: Агропромиздат, 1990. – 476 с.
188. Экономика: учебник / под ред. доц. А.С. Булатова. – М.: Издательство БЕК, 1997. – 816 с.
189. Экономическая теорія / [Н.И. Базылев, С.П. Гурко, М.Н. Базылева и др.]; под ред. Н.И. Базылева, С.П. Гурко. – Минск: Интерпрессервис; Экоперспектива, 2001. 637 с.
190. Экономическая энциклопедия / [Е.И. Александрова, А.В. Аникин,
А.И. Архипов и др.]; ред. Л.И. Абалкина. – М.: ОАО „Издательство „Экономика”, 1999. – 1055 с.
191. Ярмолюк О.Ф. Відображення інформації про земельні ділянки у звітності аграрних формувань / О.Ф. Ярмолюк, Л.А. Суліменко // Реформування обліку, звітності та аудиту в системі АПК України: стан та перспективи: тези доп. 3-ої Міжнар. наук.-практ. конф.; (29-30 листопада 2007 р.) – К.: „Юр-Агро-Веста”, 2007.– С. 235-238.
192. Ярмолюк О.Ф. До питання щодо обліку землі / О.Ф. Ярмолюк // Облік і фінанси АПК. – 2007. – № 3-5 (29-31). – С. 165-169.
193. Ярмолюк О.Ф. Економічні аспекти використання радіаційно забруднених земель зони Полісся / О.Ф. Ярмолюк // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія: Економіка та менеджмент. – 2006. – Вип. 3-4. (20-21). – С. 342-347.
194. Ярмолюк О.Ф. Інформаційне забезпечення управління земельними ресурсами в агроформуваннях / О.Ф. Ярмолюк // Економіка: проблеми теорії та практики: збірник наукових праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2008.– Вип. 241;
Т. 5. – С. 1024-1032.
195. Ярмолюк О.Ф. Проблеми ефективності землекористування в Житомирській області [Електронний ресурс] / О.Ф. Ярмолюк // Українська наука в мережі Інтернет: матеріали всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції, (26-28 лютого 2006 року). – Київ: ТОВ „ТК МЕГАНОМ”, 2006. –
С. 26-29. – Режим доступу: http://www.socium.sitecity.ru.
196. Ярмолюк О.Ф. Сучасний стан реформування земельних відносин в Житомирській області / О.Ф. Ярмолюк // Вісник ДАУ. – 2006. – № 1 (16). –
С. 308-315.
197. Ярмолюк О.Ф. Удосконалення методики оцінки землі в контексті бухгалтерського обліку / О.Ф. Ярмолюк // Формування стратегії розвитку регіонального АПК: матеріали 3-ої міжфакультетської конференції молодих вчених, (31 травня 2007 р.) – Житомир: Вид-во ДВНЗ „Державний агроеколо-гічний університет”, 2007. – С. 255-259.
198. Ярмолюк О.Ф. Формування аграрними підприємствами звітної інформації про земельні ділянки / О.Ф. Ярмолюк // Економіка: проблеми теорії та практики: збірник наукових праць. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – Вип. 234; Т. 1. –
С. 261-268.
199. Ярмолюк О.Ф. Характеристика рівня використання земельних ресурсів в Житомирській області / О.Ф. Ярмолюк // Формування стратегії розвитку регіонального АПК: матеріали 2-ої міжфакультетської конференції молодих вчених, (11 травня 2006 р.) – Житомир: Вид-во „Державний агроекологічний університет”, 2006. – С. 121-124.
200. Ястремський О.І. Основи мікроекономіки: підручник / О.І. Ястремський, О.Г. Гриценко. – К.: „Знання”, КОО, 1998. – 714 с.
201. Financial accounting / Text and Cases Paul R. Berney, Jimie Kusel. Printed in Mexico, Dame Pablications, Inc., 1992. – 530 p.
202. Land administration. P.F.Dale, J.D.Mclaughlin. OXFORD: University press, 1988. „The Functions of Land Administration” // [Іnternet resource] – http://masters.donntu.edu.ua/2006/ ggeo/yamkovaya/library/art02.htm.
203. Principles of Accounting. Fifth Edition / A. Douglas Hillman, Richard F. Kochaner, Isaas N. Reynolds. Printed in the United States of America, 1989. – 1371 p.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20640.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.