У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ЗАСОБИ УПРАВЛІННЯ НЕПРЯМИМИ ВИТРАТАМИ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Количество страниц 204
ВУЗ ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20647.doc 
Содержание ЗМІСТ
Вступ ...........................................................................................................................3
Розділ 1. Теоретичні та методичні засади урахування непрямих витрат
і калькулювання собівартості продукції у межах системи
управління витратами ............................................................................................10
1.1 Сутність поняття «непрямі витрати» .........................................................10
1.2 Основні засади системи управління витратами ................................19
1.3 Непрямі витрати як складова собівартості продукції ..............................26
Висновки до розділу 1 ..................................................................................42

Розділ 2. Оцінка і вдосконалення методичних засад управління непрямими
витратами і калькулювання собівартості продукції ..........................................45
2.1 Оцінка тенденцій динаміки непрямих витрат ...........................................45
2.2 Методичні підходи до застосування методів калькулювання
собівартості продукції ...................................................................................67
2.2.1 Систематизація методів калькулювання собівартості продукції......67
2.2.2 Визначення необхідних і достатніх характеристик методів
калькулювання собівартості продукції ....................................................77
2.2.3 Застосування методів калькулювання собівартості на різних
стадіях життєвого циклу продукції ............................................................113
2.3 Розробка методичних рекомендацій для використання баз
розподілу непрямих витрат .......................................................................119
Висновки до розділу 2 .................................................................................127

Розділ 3. Удосконалення інструментів прогнозування та контролю
непрямих витрат .....................................................................................................134
3.1 Урахування рівнів релевантності при прогнозуванні
непрямих витрат ...............................................................................................134
3.2 Удосконалення засобів оптимізації обсягів виробництва
за показником маржинального доходу ..................................................152
3.3 Розробка методичного підходу до оцінки рівня непрямих витрат …...166
Висновки до розділу 3 .................................................................................181
Висновки ...............................................................................................................183
Додатки ...............................................................................................................186
Список використаних джерел ............................................................................204

ВСТУП

Дисертаційна робота спрямована на розробку теоретичних і практичних рекомендацій для підвищення об’єктивності калькулювання собівартості про-дукції в частині непрямих витрат з метою на задоволення потреб системи управління витратами, менеджменту і маркетингових служб машинобудівних підприємств.
Актуальність теми для сучасних машинобудівних підприємств України визначається існуванням декількох проблем.
Якщо вимоги до надання інформації про операційні витрати зовнішнім споживачам регламентуються стандартами бухгалтерського обліку, то вимоги до надання інформації для внутрішніх споживачів (менеджмент, маркетингові служби тощо) формуються на самому підприємстві в умовах існування різно-манітних підходів до групування і розподілу непрямих витрат. У зв’язку з цим вдається доцільним обґрунтування способів забезпечення цільового викорис-тання показника собівартості продукції.
У межах проведеного дослідження визначено теоретичні умови збільшен-ня абсолютного розміру і питомої частини непрямих витрат у структурі собіва-ртості підприємств протягом часу. Зазначена тенденція у свою чергу потребує орієнтації системи управління витратами на управління саме непрямими витра-тами, посилює вимоги до об’єктивності показника собівартості продукції в час-тині розподілу непрямих витрат, а також збільшує залежність результатів вико-ристання показника собівартості продукції для вирішення типових завдань управлінського обліку і планування економічних показників від об’єктивності врахування непрямих витрат.
Сучасні теоретичні концепції організації системи управління витратами машинобудівних підприємств всебічно досліджувалися в наукових працях П.Й. Атамаса , Л.Е. Гончарової, Т.Г. Дроздової, К. Друрі, Т.П. Карпової, Г.О Краюхіна, В.П. Кустарьова, О.В. Лишиленко, В.Г. Лебедєва, О.О. Орлова, Ю.С. Погорелова, Д.Г. Сигела, А.М. Ткаченко, Ч.Т. Хорнгрена та інших вчених. Однак підвищення вимог щодо ефективності управління витратами потребує об-ґрунтованого застосування різноманітних методів калькулювання собівартості продукції згідно умов організації виробничо-господарської діяльності машино-будівних підприємств та стадій життєвого циклу їх продукції.
Офіційні документи щодо калькулювання собівартості продукції та тео-ретичні розробки таких авторів, як В.Н. Зоріна, В. Мякота, Г.В. Сеніна, А.В. Че-реп, Б.С. Юровський та інших, всебічно відображають обов’язкові та рекомен-довані підходи щодо калькулювання собівартості продукції. Однак обґрунтування комплексного підходу щодо застосування різноманітних баз розподілу непрямих витрат у сучасній літературі досліджено недостатньо, хоча принцип розподілу непрямих витрат значно впливає на собівартість окремих видів продукції.
Робота виконана в межах держбюджетної теми МОН України «Теоретико-методологічні аспекти управління портфелем проектів» (№ ДР 0103U001493), а також робіт кафедри економіки і маркетингу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» за напрямками «Економіка підприємства» та «Організація виробництва і маркетинг».
Метою дослідження є розвиток методичних засад управління непрямими витратами машинобудівних підприємств та розробка для них організаційно-методичних положень та практичних рекомендацій.
Досягнення поставленої мети обумовило необхідність розв'язання таких завдань:
1) систематизувати сучасні методи калькулювання собівартості продукції;
2) запропонувати теоретичні засади обґрунтованого застосування методів калькулювання собівартості продукції в різних умовах виробничо-господарської діяльності машинобудівних підприємств;
3) запропонувати методичний підхід калькулювання собівартості продук-ції на різних стадіях її життєвого циклу;
4) обґрунтувати методичні засади обрання баз розподілу непрямих витрат у конкретних умовах виробничо-господарської діяльності;
5) розвинути підходи до прогнозування непрямих витрат з урахуванням інтервалів їх релевантності при динаміці обсягів виробництва;
6) удосконалити методичні засади оптимізації номенклатури продукції в частині обмежень задачі лінійного програмування;
7) розробити методичний підхід до оперативної оцінки рівня непрямих витрат машинобудівних підприємств на підставі результатів виробничо-господарської діяльності.
Об’єктом дослідження є процес управління непрямими витратами в еко-номічній діяльності машинобудівних підприємств.
Предметом дослідження є теоретичні та методичні засади калькулювання, прогнозування та контролю непрямих витрат у собівартості підприємств маши-нобудівної галузі.
Шляхом аналізу сучасної літератури визначено основні методи калькулю-вання собівартості продукції та напрямки використання показника.
Шляхом аналізу складових непрямих витрат машинобудівних підприємств висвітлено тенденцію до їх поступового збільшення, яка підтвердилася спостереженням за динамікою абсолютного значення і питомої ваги непрямих витрат у структурі собівартості продукції різноманітних підприємств.
За допомогою методів абстрагування та порівняння характеристик методів калькулювання собівартості продукції визначено умови обґрунтованого за-стосування методів калькулювання для різноманітних умов виробничо-господарської діяльності.
Із застосуванням методів моделювання розроблено послідовність заходів із вибору методів калькулювання для різноманітних умов виробничо-господарської діяльності, баз розподілу непрямих витрат та запобігання мож-ливої неплатоспроможності.
За допомогою методів економіко-математичного моделювання виконано прогнозування умовно-постійних витрат з урахуванням інтервалів їх релевант-ності та аналіз кореляційних залежностей елементів непрямих витрат.
Шляхом морфологічного аналізу проведено систематизацію визначення «непрямих витрат», а також сформульовано склад непрямих витрат при розро-бці методичних основ оперативної оцінки рівня непрямих витрат.
Наукове значення роботи полягає в:
а) запропоновано засади оперативної оцінки максимально припустимого рівня непрямих витрат підприємств машинобудування на підставі співвідно-шення їх величини із значенням грошового потоку, що, на відміну від існуючих методів порівняльного та факторного аналізу, дозволить оперативно оцінити максимально припустимий рівень непрямих витрат;
б) удосконалено теоретично-методичні засади обрання баз розподілу не-прямих витрат, яке пропонується здійснювати на основі аналізу техніко-економічних характеристик виробництва, системи оплати праці, структури пря-мих витрат у рамках окремих центрів їх виникнення, що дозволить підвищити об’єктивність розподілу непрямих витрат за видами продукції;
в) розвинуто методичні підходи до прогнозування собівартості продукції, що на відміну від ставлення до непрямих витрат як до неподільної категорії, до-зволяють підвищити точність прогнозування їх величини шляхом групування непрямих витрат з урахуванням причин їх динаміки, чутливості до змін обсягів виробництва та меж інтервалів релевантності;
д) удосконаленно методичні засади оптимізації номенклатури продукції за показником маржинального доходу в частині переліку обмежень задачі ліній-ного програмування, що дозволить підвищити об’єктивність прогнозування ма-ржинального доходу машинобудівних підприємств. Існуючі обмеження допов-нено такими показниками, як ресурси підприємства за виробничими можливос-тями, фінансові ресурси з урахуванням вимог щодо задовільної структури па-сивів, обсяги дефіцитних ресурсів, точки беззбитковості виробництва та зовніш-ні обмеження;
е) дістала подальшого розвитку систематизація сучасних методів кальку-лювання собівартості продукції, яка, на відміну від існуючих розробок, органі-зована у залежності від повноти віднесення витрат на собівартість продукції, методів розподілу непрямих витрат за видами продукції та принципів віднесення непрямих витрат на одиниці продукції за ступінню готовності виробів до ре-алізації, що дозволить користуватися визначальними характеристиками методів калькулювання при виборі обґрунтованих методів калькулювання в конкретних умовах організації виробничо-господарської діяльності та на різних стадіях життєвого циклу продукції;
ж) запропоновано теоретичне обґрунтування методичного підходу до ор-ганізації системи калькулювання собівартості продукції для різних видів орга-нізації машинобудівних підприємств, який забезпечує менеджмент необхідною й достатньою інформацією про собівартість продукції та сприяє підвищенню об’єктивності вихідних даних для системи управління витратами;
з) розвиненні теоретичні засади обґрунтування характеристик системи ка-лькулювання собівартості продукції для різноманітних стадій її життєвого цик-лу, які ґрунтуються на сформульованих потребах маркетингових служб машинобудівних підприємств щодо інформації про собівартість продукції на різних стадіях її життєвого циклу, що сприяє підвищенню об’єктивності вихідних даних для запровадження методів оптимізації прибутковості виробни-цтва.
Практичне значення отриманих результатів полягає у тому, що запропоно-вані розробки дозволяють розвинути та удосконалити інструментарій управління непрямими витратами в рамках економічної діяльності машинобудівних підприємств, сприяючи підвищенню обґрунтованості управлінських рішень. Використання практичних рекомендацій щодо забезпечення необхідної та достатньої інформативності показника собівартості продукції з урахуванням умов виробничо-господарської діяльності та стадій життєвого циклу продукції дозволить забезпечити систему управління витратами та маркетингові служби підприємства об’єктивною інформацією про собівартість видів продукції, що сприяє підвищенню ефективності управління витратами та прибутковості виробництва.
Запровадження рекомендацій щодо обґрунтованого застосування баз роз-поділу непрямих витрат виходячи з умов виробництва за центрами виникнення витрат, запровадженого в машиноремонтних відділеннях БУ «Укрбургаз» (м. Красноград, Харківська обл. - акт впровадження результатів робіт за догово-ром № 17305 від 21.02.2007), дозволяє підвищити об’єктивність розподілу не-прямих витрат за видами продукції. Застосування інструментів планування ди-наміки непрямих витрат у залежності від динаміки обсягів виробництва сприяє підвищенню точності прогнозування непрямих витрат. Реалізація інструмента оперативної оцінки рівня непрямих витрат виходячи з результатів виробничо-господарської діяльності підприємства, використаного при організації роботи механічних майстерень ДП «ЛІКВО» (м. Харків - акт впровадження результатів робіт за договором № 17293 від 15.12.2006), дозволяє, виходячи з фактичних або прогнозних результатів виробничо-господарської діяльності машинобудівного підприємства, оперативно відстежувати максимально допустиме значення непрямих витрат.
Результати досліджень використані при викладанні навчальних курсів «Економіка підприємства», «Організація виробництва і маркетинг», «Управ-ління ресурсами та витратами» на кафедрі економіки і маркетингу Національ-ного технічного університету «ХПІ» (акт впровадження в навчальний процес від 15.04.2008).
Теоретичні та практичні результати досліджень впроваджено у виробничій діяльності філії ДК «Укргазвидобування» – БУ «Укрбургаз» та ДП «ЛІКВО», (відповідно акт впровадження результатів робіт за договором №17305 від 21.02.2007 та акт впровадження результатів робіт за договором №17293 від 15.12.2006).
Результати досліджень, що представлені в дисертації, доповідалися на IV Міжнародній практичній конференції «Исследование и оптимизация экономи-ческих процессов «Оптимум-2003» (11–12 жовтня 2003 р., м. Харків), XV Мі-жнародній науково-практичній конференції «Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я» (17–18 травня 2007 р., м. Харків) Міжна-родній науково-практичній конференції «Проблеми соціально-економічного розвитку підприємств» (м. Харків, 29–30 жовтня 2008 р.) та науково-методичних семінарах кафедри економіки і маркетингу Національного техніч-ного університету «Харківський політехнічний інститут» (09.11.2006, 13.09.2007, м. Харків).
За результатами досліджень опубліковано 10 наукових праць, з яких 8 – у фахових виданнях ВАК України.
Список литературы ВИСНОВКИ

Розвиток ринкових відносин в України спричинив необхідність організації та оптимізації виробничо-господарської діяльності власними силами підпри-ємств.
В умовах конкуренції на сегментах ринку та переходу на грошові відно-сини між учасниками виробництва товарів та послуг, зокрема машинобудівних підприємств, посилилась актуальність виявлення та залучення внутрішніх резе-рвів, що обумовило необхідність повноцінного запровадження систем управ-ління витратами.
Основним інструментом створення інформації для реалізації завдань управлінського обліку є визначення і систематизація операційних витрат підп-риємства, а саме калькулювання собівартості продукції.
Перелік цілей калькулювання собівартості продукції охоплює широкий спектр завдань не тільки економічних, але й маркетингових служб підприємства, у зв’язку з чим калькулювання собівартості продукції є важливим джерелом інформації для запровадження та оцінки менеджерських рішень як у внутріш-ньому середовищі підприємства, так і в зовнішньому середовищі – на сегментах ринків та при організації відносин з іншими юридичними особами.
У процесі калькулювання собівартості можна виділити задачі щодо вра-хування витрат, що принципово відрізняються за властивостями, причому якщо задачі впорядкування прямих витрат не складають практичної та методичної проблеми, підходи щодо впорядкування непрямих витрат відрізняються відсут-ністю єдиного універсального рішення.
Таким чином, дисертаційне дослідження спрямовувалося на визначення оптимальних характеристик методів впорядкування, економії, контролю, аналі-зу та прогнозування непрямих витрат з урахуванням вимог менеджменту та ма-ркетингових служб.
Для вирішення поставленого завдання були проаналізовані характерис-тики основних сучасних методів калькулювання собівартості продукції, прове-дено їх систематизацію відносно принципів формування та розподілу непрямих витрат, а також розглянуто їх властивості с точки зору придатності для задово-лення вимог внутрішніх користувачів.
У результаті проведеного аналізу характеристик основних методів каль-кулювання собівартості продукції проведено їх систематизацію та розроблено підходи щодо формування необхідних та достатніх характеристик системи ка-лькулювання собівартості продукції для машинобудівних підприємств з ураху-ванням умов виробничо-господарської діяльності (делегування керівних повно-важень та умов ціноутворення).
Також запропоновано послідовність визначення необхідних та достатніх інструментів калькулювання собівартості продукції відповідно до умов вироб-ничо-господарської діяльності машинобудівних підприємств.
Окрему проблему становить недостатня універсальність рекомендацій щодо розподілу непрямих витрат за видами продукції. Оскільки від обрання пі-дходів до розподілу непрямих витрат залежить достовірність вихідної інформа-ції для системи управління витратами та маркетингових служб підприємства, визначено характеристики сучасних методів розподілу умовно-постійних витрат і запропоновано підходи щодо обґрунтування доцільності використання кожного з них. Також у рамках роботи визначено доцільність застосування де-кількох баз розподілу залежно від характеристик виробничих підрозділів.
Виходячи з умовно-постійних властивостей непрямих витрат у межах де-яких інтервалів релевантності відносно обсягів виробництва, запропоновано пі-дхід щодо планування умовно-постійної частини операційних витрат машино-будівних підприємств в умовах динаміки обсягів виробництва окремих видів продукції, а також проаналізовано тенденції щодо динаміки таких витрат у разі збільшення та зменшення програми виробництва окремих видів продукції.
Запропоновано структуру складових та порядок їх визначення при опти-мізації виробничої програми машинобудівних підприємств за показником мар-жинального доходу з урахуванням можливого дефіциту всіх видів ресурсів та обмежень щодо беззбитковості виробництва та умов реалізації продукції.
Також запропоновано підхід до оперативного визначення нормального рівня непрямих витрат машинобудівних підприємств з огляду на спроможність результатів виробничо-господарської діяльності забезпечити фінансування не-прямих витрат та необхідних капітальних вкладень найближчих періодів без ризику виникнення неплатоспроможності підприємства. Запропонований підхід використано для оцінки прогнозних показників машиноремонтних відділень БУ «Укрбургаз» на 2008 рік.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Конституція України, Закон від 28.06.1996 № 254к/96-ВР станом на 08.12.2004 р.
2. Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р. № 108/95-ВР. (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1995, № 17, ст.121) станом на 28.12.2007 р.
3. Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств», № 334/94-ВР від 28.12.1994 р. (Відомості Верховної Ради (ВВР) 1995, № 4, ст. 28) станом на 03.06.2008 р.
4. Господарський кодекс Україні, Закон України № 436-IV від 16.01.2003 р.// Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, № 18, № 19–20, № 21–22, ст.144 станом на 09.01.2007 р.
5. Цивільний процесуальний Кодекс України, Закон України вiд 18.03.2004 № 1618-IV (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2004, № 40–41, 42, ст.492 ) станом на 19.04.2007 р.
6. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Основних положень про склад витрат виробництва (обігу) на підприємствах і в орга-нізаціях» від 10 листопада 1994 р. № 759 станом на 01.01.1995 р.
7. Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового положення з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) у промисловості» від 26 квітня 1996 р. № 473 станом на 16.05.2002 р.
8. Методичні рекомендації з формування собівартості продукції (робіт, послуг) у промисловості, затверджені Наказом Державного комітететуп ромиислової політики України № 47 від 02.02.2001 р. станом на 01.07.2005 р.
9. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №2 «Баланс», за-тверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03. 1999 р. №87 // Национальные стандарты бухгалтерского учета.– 2000.– С. 12–33 станом на 31.05.2008 р.
10. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №3 «Звіт про фінан-сові результати», затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.03. 1999 р. №87 // Национальные стандарты бухгалтерского учета.– 2000.– С. 34–50 станом на 05.03.2008 р.
11. Положення (стандарт) №7 «Основні засоби», затверджений наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 р. № 92 // Национальные стандар-ты бухгалтерского учета.– 2000.– С. 79–90 станом на 05.03.2008 р.
12. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №8 «Нематеріальні активи», затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 18.10.1999 р. №242 // Национальные стандарты бухгалтерского учета.– 2000.– С. 91–97 ста-ном на 05.03.2008 р.
13. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №9 «Запаси», за-тверджений Наказом Міністерства фінансів України від 20.10.1999 г. №246 // Национальные стандарты бухгалтерского учета.– 2000.– С. 98–106 станом на 11.12.2006 р.
14. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку №16 «Витрати», за-тверджений Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 р. №318 // Национальные стандарты бухгалтерского учета.– 2000.– С. 147–156 станом на 11.12.2006 р.
15. Антипенко Е.Ю. Принципы анализа капитальных вложений / Анти-пенко Е.Ю., Доненко В.И. – Запорожье : Фазан, 2005. – 418 с.
16. Артус Н.М. Формування механізму ціноутворення в умовах ринко-вої економіки / Артус Н.М. – Тернопіль : Екон. думка, 2002. – 353 с.
17. Атамас П.Й. Управлінський облік : підруч. [для студ. вищ. навч. зал.] / Атамас П.Й. – К. : Центр навчальної літератури, 2006. – 440 с.
18. Банкрутство: практичне керівництво / [Є. Авер’янова, В. Василенко, В. Верхогляд та ін.]. – Днепропетровск : Баланс-Клуб, 2005. – 191 с.
19. Бізнес-план розвитку підрозділів ДК «Укргазвидобування» на 2008 р. та показники його виконання за 2005–2007 рр. – К. : ІВЦ ДК "Укр-газвидобування", 2008. – 186 с.
20. Бланк И.А. Управление прибылью / Бланк И.А. – К. : Эльга: Ника-Центр, 2002. – 751 с.
21. Богомолов О. Размышления о насущном / Богомолов О. – М. : Эко-номика, 2003. – 238 с.
22. Бойцова М. Все о деятельности филиалов: от создания до ликвида-ции / Бойцова М. – Х. : Фактор, 2005. – 200 с.
23. Бороненкова С.А. Экономический анализ в управлении предпри-ятием / Бороненкова С.А. – М. : Финансы и статистика, 2003. – 220 с.
24. Браун М.Г. Сбалансированная система показателей на маршруте внедрения / Браун М.Г. ; [пер. с англ]. – М. : Альпина Бизнес Букс, 2005. – 226 с.
25. Бугрова О. Методологічні основи оцінки ризику при прийнятті ін-вестиційних рішень / О. Бугрова // Економіка України. – 2003. – №10. – С. 29–32.
26. Буряк П.Ю. Мікроекономіка / Буряк П.Ю., Гупало О.Г., Стасюк І.В. – К. : „Хай-ТекПрес”, 2008. – 368 с.
27. Бутнік О.М. Економіко-математичне моделювання динамічних зако-номірностей розвитку економічних систем / Бутнік О.М. – Х. : ІНЖЕК, 2003. – 223 с.
28. Валуєв Б.И. Проблемы развития учета в промышленности / Валу-єв Б.И. – М. : Финансы и статистика, 1984. – 215 с.
29. Васина А.А. Финансовая диагностика и оценка проектов / Васи-на А.А. – СПб. : Питер, 2004. – 447 с.
30. Вечканов Г.С. Микроэкономика / Г.С. Вечканов, Г.Р. Вечканова. – СПб. : Питер, 2007. – 288 с.
31. Вовченко Т. Учет и распределение общепроизводственных расходов / Т. Вовченко // Главбух. – 2001. – №19. – С. 66–71.
32. Герасенко В.П. Прогнозирование и планирование экономики: прак-тикум / Герасенко В.П. – Минск : ООО «Новое знание», 2001. – 190 с.
33. Герчук Я.П. Графики в математико-статистическом анализе / Герчук Я.П. – М. : Статистика 1972. – 76 с.
34. Гизатуллин Н.И. Как избежать банкротства. Рецепты финансового оздоровления предприятия / Гизатуллин Н.И. – М. : ГроссМедия Ферлаг, 2004. – 303 с.
35. Гомберг Л. Значение расходов / Гомберг Л. – Счетоводство, 1897. – 254 с.
36. Гончарова Л.Э. Резервы снижения себестоимости / Гончарова Л.Э. – Л. : ЛФЭИ, 1989. – 217 с.
37. Гольштейн Е.Г., Эльстер К.Х., Мовшович С.М. Методы оптимиза-ции в экономико-математическом моделировании / Гольштейн Е.Г., Ольс-тер К.Х., Мовшович С.М. – М. : Наука, 1991. – 444 с.
38. Горбатова Л. Реформа бухучета глазами экономиста / Л. Горбатова // Вопросы экономики. – 2000. – №5. – С. 103–112.
39. Гриньов А.В. Організація та управління науково-дослідними і дос-лідно-конструкторськими розробками на підприємстві / Гриньов А.В. – Х. : ІНЖЕК, 2004. – 187 с.
40. Громыко Г.Л. Статистика / Громыко Г.Л. – М. : Изд-во Моск. ун-та, 1984. – 408 с.
41. Гуляев А.И. Курс фабричного счетоводства / Гуляев А.И. – М., 1905. – 158 с.
42. Давидович І.Є. Управління витратами : підруч. [для студ. вищ. навч. зал.] / Давидович І.Є. – Тернопіль : Економічна думка, 2004. – 228 с.
43. Данилевский Ю.А. Аудиторская проверка калькуляции себестоимо-сти продукции (работ, услуг) / Ю.А. Данилевский // Бухгалтерский учет. – 1996. – №2. – С. 34–38.
44. Донан Р. Дж. Эффективное ценообразование / Донан Р. Дж., Саймон Г. ; [пер. с англ.]. – М. : Экзамен, 2005. – 414 с.
45. Друри К. Введение в управленческий и производственный учет / Друри К. – М. : Аудит: ЮНИТИ, 1997. – 557 с.
46. Зиберт Х. Эффект кобры. Как можно избегать заблуждений в эко-номической политике / Зиберт Х. ; [пер. с нем. под ред.: П.И. Гребенников]. – СПб. : СПб ГУЭФ, 2003. – 246 с.
47. Зоріна В.Н. Формування та калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) в галузях народного господарства / В.Н.Зоріна, Г.В. Сеніна. – Київ : Центр навчальної літератури, 2005. – 240 с.
48. Календжян С.О. Аутсортинг и делегирование полномочий в дея-тельности компаний / Календжян С.О. – М. : Дело, 2003. – 270 с.
49. Карпова Т.П. Управленческий учет : посібн. [для студ. вищ. навч. закл.]. / Карпова Т.П. – М. : ЮНИТИ, 2002. – 350 с.
50. Классики кейнсианства: посібн. [для студ. вищ. навч. зал.] – М. : Экономика, 1997. – 215 с.
51. Ковалевский С.В. Прогнозирование на основе нейросетевого моде-лирования / С.В.Ковалевский, В.В. Буряк // Экономика промышленности: эко-номика Украины на пороге третьего тысячелетия. – Донецк, 2000. – С. 320–324.
52. Коваленко Т.П. Инструменты планирования себестоимости про-дукции / Т.П. Коваленко // Бізнес - Інформ. – Харків : Видавничий дім «ІНЖЕК». – 2008. – №7. – С. 51–54.
53. Коваленко Т.П. К вопросу о расчетах накладных затрат при калькулировании продукции / Т.П. Коваленко // Исследование и оптимизация экономических процессов «Оптимум-2003»: матеріали IV Міжнар. практ. конф., 11–12 жовтня 2003 р., Харків. – С. 56–58.
54. Коваленко Т.П. Калькулювання собівартості протягом життєвого циклу продукції / Т.П. Коваленко // Вісник Національного технічного універ-ситету «Харківський політехнічний інститут». Технічний прогрес і ефективність виробництва. – Харків : НТУ «ХПІ». – 2008. – Випуск 20–1. – С. 104–110.
55. Коваленко Т.П. Определение оптимального метода калькулирова-ния себестоимости продукции в рамках управленческого учета / Т.П. Ковален-ко // Бізнес - Інформ. – Харків : Видавничий дім «ІНЖЕК». – 2008. – №8. – С. 46–53.
56. Коваленко Т.П. Роль и место накладных расходов при определении производственной себестоимости в машиностроении / Татьяна Коваленко, Све-тлана Сударкина // Вісник Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Технічний прогрес і ефективність виробництва. – Ха-рків : НТУ «ХПІ». – 2003. – Випуск 23. – С. 77–79.
57. Коваленко Т.П. Систематизація методів калькулювання собівартості продукції / Т.П. Коваленко // Науковий вісник Івано-Франківського націона-льного технічного університету нафти і газу. – 2006. – №1(13). – С. 132–135.
58. Коваленко Т.П. Систематизація підходів щодо обрання баз розподі-лу непрямих витрат / Т.П. Коваленко // Інформаційні технології: наука, техноло-гія, освіта, здоров'я: матеріали XV Міжнар. наук.-практ. конф., 17–18 травня 2007р., Харків. – С. 385–389.
59. Коваленко Т.П. Управління витратами виробництва ВЧ «ЛІКВО» / Т.П. Коваленко // Економіка розвитку. – Харків: ХДЕУ. – 2003. – №3 (27). – С. 91–93.
60. Коваленко Т.П. Фінансове бюджетування як ефективний засіб управління підприємством / Тетяна Коваленко, Світлана Сударкіна // Вісник Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Технічний прогрес і ефективність виробництва. – Харків : НТУ «ХПІ». – 2001. – Випуск 24, частина 1. – С. 267–269.
61. Ковров А. Методика распределения накладных расходов и кальку-лирования себестоимости продукции в системе управленческого учета / А. Ко-вров, В.Зелюкин // Экспресс-анализ законодательных и нормативных актов. – 2001. – №41. – С. 9–13.
62. Ковтун С. Управління затратами / Ковтун С., Ткачук Н., Савлук С. – Х.. : Фактор, 2007. – 272 с.
63. Кодацкий В.П. Прибыль / Кодацкий В.П. – М.: Финансы и стати-стика, 2002. – 128 с.
64. Козьменко С.Н. Амортизация и оптимальные сроки службы / Козь-менко С.Н., Васильева Т.А., Ярошенко С.П. – Сумы : Деловые перспективы, 2005. – 222 с.
65. Коломієць Г.М. Невизначеність розвитку господарчих систем і їх реформування / Коломієць Г.М. – Х. : ХНУ, 2004. – 255 с.
66. Кононенко О. Аналіз фінансової звітності / Кононенко О. – Х. : Фа-ктор, 2002. – 144 с.
67. Костенко В.В. Удосконалення обліку витрат на виробництво з ви-користанням англосаксонської методології / В.В. Костенко //Статистика України. – 2002. – №2. – С.62–64.
68. Краснодембский А.А. Накладные расходы в производстве и способ их распределения / А.А. Краснодембский // Коммерческий деятель. – 1911. – №10. – С. 8–10.
69. Крушевский А.В. Справочник по экономико-математическим моде-лям и методам / Крушевский А.В. – К. : Техніка, 1982. – 208 с.
70. Кузнецова А.А. Формирование себестоимости продукции / Кузне-цова А.А. – М. : Налоговый вестник, 2003. – 207 с.
71. Куріло Г. Облік загальновиробничих витрат та їх вплив на вироб-ничу собівартість продукції (робіт, послуг) / Г. Куріло // Акад. держ. податк. служби України. – 2001. – №4. – С. 109–114.
72. Куценко В.М. Маркетинговий менеджмент / Куценко В.М. – К. : МАУП, 2003. – 184 с.
73. Куцик П.О. Методика і організація обліку та розподілу непрямих витрат: теорія і практика / П.О. Куцик // Регіон. перспективи. – 2003. – №2/3. – С. 66–70.
74. Лабынцев Н.Т. Учет и аудит затрат на улучшение качества продук-ции и услуг / Н.Т. Лабынцев, Т.Д. Попова. – М. : Бухгалтерский учет, 2004. – 135 с.
75. Левин М.И. Математические модели экономического взаимодейст-вия / Левин М.И., Макаров В.Л., Рубинов А.М. – М. : Наука. – 1993. – 374 с.
76. Лишиленко О.В. Бухгалтерський управлінський облік / Лишиленко О.В. – К. : ЦНЛ, 2004. – 254 с.
77. Мазуркевіч Н.В. Класифікація калькуляцій: новий погляд / Н.В. Ма-зуркевіч, С.В. Бойко // Вісн. Житомир. інж.-технол. ін-ту. Екон. науки. – 2002. – Вип. 20. – С. 157–165.
78. Макконел К.Р. Экономикс: принципы, проблемы и политика: [пер. с англ.]. / К.Р. Макконел, С.Л. Брю. – К. : Хагар-Демос, 1993. – 785 с.
79. Максимова В.Ф. Внутрішній контроль економічної діяльності про-мислового підприємства: системний підхід до розвідки / Максимова В.Ф. –К. : АВРІО, 2005. –261 с.
80. Манджаро С. Международный маркетинг / Манджаро С. ; [пер. с англ.]. – М. : Международные отношения, 1979. – 264 с.
81. Маркетинг: учебник, практикум и учебно-методический комплекс по маркетингу / Р.Б. Ноздрева, Г.Д. Крылова, М.И. Соколова, В.Ю. Гречков. – М. : Юристъ, 2000. – 568 с.
82. Марн Майкл В. Ценовое преимущество / Марн Майкл В., Регнер Эрик В., Завада Крейг К. ; пер. с англ. – М. : Альпина Бизнес Букс, 2004. – 316 с.
83. Математические модели в приложении к решению экономических задач : зб. наук. праць / наук. ред. Х.Н. Гизатуллина, Л.А. Истомина. – Сверд-ловск : УНЦ АН СССР, 1985. – 118 с.
84. Математический аппарат экономического моделирования / [Федо-ренко Н.П., Гольштейн Е.Г., Ким К.В. и др.] ; под ред. Е.Г. Гольштейна. – М. : Наука, 1983. – 368 с.
85. Мейер Маршал В. Оценка эффективности бизнеса: что будет после Balanced Scorecard? / Мейер Маршал В. ; [пер. с англ]. – М. : Вершина, 2004. – 270 с.
86. Микроэкономика : навч. посіб. для студ. вищ. навч. зал. / под ред. М.И. Плотницкого. – Минск : ООО «Новое знание», 2003. – 426 с.
87. Милгром П.Р. Экономика, организация и менеджмент / П.Р. Милг-ром, Д. Д. Робертс ; [пер. с англ. под ред.: И.И. Елисеева, В.Л. Тамбовцев]. – СПб. : Экон. шк., 2004. – 204 с.
88. Михайлов С. Надежный механизм долгосрочного инвестирования / С. Михайлов // Журн. для акционеров. – 2003. – №7. – С. 15–18.
89. Мякота В. Себестоимость продукции от выпуска до реализации / Мякота В. – Х. : Фактор, 2003. – 264 с.
90. Нивен Пол Р. Сбалансированная система показателей: шаг за шагом. Максимальное повышение эффективности и закрепление полученных ре-зультатов / Нивен Пол Р. ; [пер. с англ]. – Днепропетровск : Баланс Бизнес Букс, 2004. – 313 с.
91. Нэгл Томас Т. Стратегия и тактика ценообразования: руководство по принятию решений, приносящих прибыль / Нэгл Томас Т. ; [пер. с англ]. – СПб. : Питер, 2004. – 571 с.
92. Олійник О.В. Класифікація витрат підприємства / О.В. Олійник // Вісн. Житомир. інж.-технол. ін-ту. – 2001. – №14. – С. 146–152.
93. Олійник О.В. Проблеми обліку та розподілу накладних витрат: іс-торичний аспект / О.В. Олійник // Вісн. Житомир. інж.-технол. ін-ту. – 2001. – №17. – С. 104–112.
94. Олійник О.В. Проблеми співвідношення і класифікації методів об-ліку витрат і калькулювання / О.В. Олійник // Вісн. Житомир. держ. ун-ту. Екон. науки. – 2003. – Вип. 3. – С. 159–168.
95. Осипов С. Накладные расходы в производстве / С. Осипов // Ком-мерческий деятель. – 1911. – №5. – С. 14–19.
96. Оспищев В. «Стандарт-костинг»: учет затрат и калькулирование се-бестоимости / В. Оспищев, Л. Кирильева // Бизнес-науки (Бизнес-информ). – 1996. – №10. – С. 41–42.
97. Остапюк С.Ф. Формирование и оценка эффективности научно-технических и инновационных программ / С.Ф. Остапюк, С.А. Филин. – М. : Благовест-В, 2004. – 318 с.
98. Отенко И.П. Стратегическое управление потенциалом предприятия / Отенко И.П. – Х. : ХНЭУ, 2006. – 254 с.
99. Оценка и прогнозирование неплатежеспособности предприятий / [Кизим Н.А., Благун И.С., Копчак Ю.С. и др.]. – Х. : ИНЖЭК, 2004. – 143 с.
100. Пачоли Л. Трактат о счетах и записях / Пачоли Л. – М. : Финансы и статистика, 1982. – 286 с.
101. Пермяков Г. Накладные расходы и их распределение / Г. Пермя-ков // Коммерческий деятель. – 1912. – №3. – С. 13–17.
102. Политическая экономия : підруч. [для студ. вищ. навч. закл.] / [В.А. Медведев, Л.И. Абалкин, О.И. Ожерельев и др.]. – М. : Политиздат, 1989. – 735 с.
103. Попов А.З. Горнозаводское счетоводство / А.З. Попов // Счетоводс-тво. – 1888. – №11. – С.175–178.
104. Попова Л.В. Процедура внутрипроизводственного учета затрат и управления себестоимостью / Л.В. Попова, И.А. Маслова // Финансовый мене-джмент. – 2004. – № 12. – С. 44–59.
105. Пригожин А.И. Методы развития организаций / Пригожин А.И. – М. : МЦ ФЭР, 2003. – 862 с.
106. Призма эффективности: карта сбалансированных показателей для измерения успеха в бизнесе и управлении им / Энди Нили, Крис Адамс, Майк Кеннерли и др. ; пер. с англ. – Днепропетровск : Баланс-Клуб, 2003. – XV, 398 с.
107. Прикладные задачи экономического моделирования / [отв. ред. А.И. Прокой и др.]. – М. : ВНИИСИ, 1984. – 132 с.
108. Прогресивні форми організації і оплати праці – основа ефективного управління підприємством / [Т.А. Костишина, Н.І. Огуй, Л.В. Степанова, О.І. Єрещенко и др.]. – Полт. ун-т спожив. кооперації України, каф. економіки п-ва, ТД „Полагросервіс”. – Полтава, ПУСКУ, 2005.– 241 с.
109. Річні звіти ДП «Харківський електромеханічний завод» за 2005 – 2007 рр. – Харків : ІЦ ДП «ХЕМЗ», 2008. – 98 с.
110. Річні звіти про господарчу діяльність ХДПЗ ім. Т.Г. Шевченка за 2004 – 2007 рр. – Харків : ВК ХДПЗ ім.. Т.Г. Шевченка, 2008. – 215 с.
111. Річні звіти про результати виробничо-господарчої діяльності ДП «ЛІКВО» за 2004 – 2007 рр. – Харків : ПЕУ ДП «ЛІКВО», 2008. – 71 с.
112. Римар Г. Облік витрат діяльності в системі контролінгу / Г. Римар, В. Бабій // Терноп. держ. ун-т ім. В. Гнатюка. Економіка. – Вип. 13. – С. 139–142.
113. Романчик К.В. Трактування поняття «калькуляційні рахунки» в об-ліково-економічній літературі / К.В. Романчик // Вісн. Житомир. інж.-технол. ін-ту. Економічні науки. – 2002. – Вип. 21. – С. 177–186.
114. Савицкая Г.В. Экономический аналіз / Савицкая Г.В. – Минск: ООО «Новое знание», 2003. – 603 с.
115. Савчук В.П. Практическая энцеклопедия. Финансовый менеджмент / Савчук В.П. – К.: Издательский дом «Максимум», 2005. – 884 с.
116. Савчук В.П. Целевое планирование прибыли и бюджетирование (основные положения и технологии): тренінг / Савчук В.П. – Днепропетровск, 2001. – 132 с.
117. Сигел Д.Г. Методы управления стоимостью и анализа затрат / Д.Г. Сигел, Д.К. Шим. – М., 1996. – 343 с.
118. Системна трансформація економіки: історіко-методологічний аспект / [Л.Б. Ольшевський, Л.В. Осіпова, І.А. Черняхович та ін.]. – Київ, Нац. торг.-екон. ун-т, Вінниц. торг.-екон. ін-т. – Вінниця : Власюк, 2005. – 207 с.
119. Системное моделирование: модели и методы / [отв. ред. В.А. Гело-вани, С.В. Дубовский]. – М. : ВНИИСИ, 1988. – 122 с.
120. Скирпан О. Управлінський облік витрат на виробництво / О. Скир-пан // Вісн. Терноп. акад. нар. госп-ва. – 2002. – №6. – С. 203–207.
121. Славников Д. Многофакторный анализ отклонений прибыли и рен-табельности в системе директ-костинг / Д. Славников // Справочник экономиста. – 2005. – №10. – С. 66–68.
122. Славников Д. Многофакторный анализ отклонений прибыли и рен-табельности в системе директ-костинг / Д. Славников // Справочник экономиста. – 2005. – №11. – С. 59–63.
123. Сльозко Т.М. Цільова орієнтація функції обліку / Т.М. Сльозко // Вісник Технологічного університету Поділля. – 1999. – №3. – С. 110–112.
124. Соболь Г.О. Доцільність застосування різних методів калькулюван-ня собівартості продукції / Г.О. Соболь // Регіон. перспективи. – 2003. – №2/3. – С. 57–60.
125. Сосненко Л.С. Анализ экономического потенциала действующего предприятия / Сосненко Л.С. – М. : Экон. лит, 2003. – 207 с.
126. Степанова Г.Н. Управление затратами на основе механизма опера-ционного ливериджа и директ-костинга / Г.Н. Степанова // Международный бухгалтерский учет. – 2001. – № 12. – С. 23–32.
127. Танин В. Соизмерение фактических затрат и конечных результатов деятельности производственных коллективов / Танин В. – Х. : Право, 2006. – 155 с.
128. Тарасова Н.Г. Удосконалення обліку витрат виробництва відповідно до международних стандартів / Н.Г. Тарасова // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 1998. – №4. – С. 101–108.
129. Тельнов Ю.Ф. Интеллектуальные информационные системы в эко-номике / Тельнов Ю.Ф. – М. : СИНТЕГ, 2002. – 306 с.
130. Теория и практика управления ценами / [Т. Евдокимова, И. Желтя-кова, Г. Маховикова, С. Переверзева и др.]. – СПб. : Нева, 2004. – 206 с.
131. Ткаченко А.М. Економічна інформація та її вплив на планування господарської діяльності промислового підприємства / А.М.Ткаченко, Т.В. Лі-вошко. – Запоріжжя : Видавництво ЗДІА, 2007. – 182 с.
132. Ткаченко А.М. Контроллінг в системі управління промисловим під-приємством / Ткаченко А.М. – Запоріжжя : Видавництво ЗДІА, 2006. – 194 с.
133. Удосконалення інструментів оцінки рівня накладних витрат вироб-ничих підприємств [Електронний ресурс] / Т.П. Коваленко // Проблеми систем-ного підходу в економіці. – 2007. – Випуск 4. – Режим доступу до журн.: http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/PSPE/index.html/
134. Управление затратами на предприятии : підруч. [для студ. вищ. на-вч. закл.] / В.Г. Лебедев, Т.Г. Дроздова, В.П. Кустарев и др.]. – СпБ. : Бизнес-пресса, 2003. – 255 с.
135. Управление затратами на предприятии : підруч. [для студ. вищ. на-вч. закл.] / [Г.А. Краюхин, В.Г. Лебедев, Т.Г. Дроздова, В.П. Кустарев и др.]. – М-во общ. и проф. образования Рос. Федерации.– Спб. : Изд. дом Бизнес-пресса, 2000. – 276 с.
136. Ференц І. Бухгалтерський облік як інформаційна система для при-йняття управлінських рішень / І. Ференц // Наук. вісник ВДУ. – 1998. – №12. – С. 121–127.
137. Финансирование капитальных вложений в современных условиях (методологический аспект) / [Н.Д. Прокопенко, Б.Н. Іваненко, Е.Т. Іванов и др.]. – Донецк : ИЭП НАН Украины, 2001. – 120 с.
138. Фостер Дж. Бухгалтерский учет: управленческий аспект : пер. с англ. / Дж. Фостер, Ч.Т. Хорнгрен. – М. : Финансы и статистика, 2003. – 416 с.
139. Фрейберг К. Накладные расходы в производстве и способы их рас-пределения / К. Фрейберг // Коммерческий деятель. – 1912. – № 7–8. – С. 7–11.
140. Хабаров Н. Накладные расходы и принципы их распределения / Н. Хабаров // Коммерческий деятель. – 1912. – № 10. – С. 1–4.
141. Хамідулліна Г.Р. Издержки обращения: учет, анализ, контроль / Хамідулліна Г.Р. – М. : Экзамен, 2002. – 319 с.
142. Хасан-бек Л.М. Анализ производственно-хозяйственной деятель-ности предприятий / Хасан-бек Л.М. – К. : Международный институт менедж-мента, 1996. – 215 с.
143. Хаустова В.Е. Моделирование маркетинговой стратегии предприя-тия на рынках продукции производственно-технического назначения / Хаустова В.Е., Лидовский Ю.А. – Издательский Дом «ИНЖЭК», 2004. – 176 с.
144. Христофорова Н.В. Затраты предприятия от А до Я / Н.В. Христо-форова, Н.В. Дергилева. – [3-е изд.]. – Спб. : ООО «Фирма «Сезам», 2001. – 130 с.
145. Череп А.В. Управління собівартістю / Череп А.В. – Х. : ІНЖЕК, 2005. – 373 с.
146. Шапкин А.С. Экономические и финансовые риски: оценка, управ-ление, портфель инвестиций / Шапкин А.С. – М. : Дашков и К, 2003. – 543 с.
147. 148 Шиляев Н. Накладные расходы и их распределение / Н. Ширя-ев // Коммерческий деятель. – 1912. – № 7–8. – С. 1–4.
148. Шмаров А. Факторы инвестиционной привлекательности / А. Шма-ров, И. Глинкин // Експерт. – 2004. – №11. – С. 54–63.
149. Щиборщ К. Стратегическое управление затратами: традиционные системы ведения производственного учета на предприятии и стратегическое управление затратами / К. Щиборщ // Бизнес: организация, стратегии, системы. – 1988. – № 5. – С. 44–46.
150. Щур О.В. Методика розподілу витрат з використанням кореляційно-регресивного аналізу / О.В. Щур, В.П. Щур, О.П. Зубаха // Регіон. перспективи. – 2001. – №5/6. – С. 234–236.
151. Экономика и оптимизация / Л. Канторович, В. Лассман, Х. Шилар, В.Л. Макаров. – АН СССР, Центр. экон.-мат. ин-т.– М. : Наука, 1990. – 248 с.
152. Юнь О.М. Производство и логика: информационные основы разви-тия / Юнь О.М. – М. : Изд. дом «Новый век», 2001. – 167 с.
153. Юровский Б.С. Как определять валовые расходы предприятия / Юровский Б.С. – Х. : Консульт, 2004. – 545 с.
154. Юровский Б.С. Как правильно определять цену / Юровский Б.С. – Х. : Консульт, 2002. – 100 с.
155. Юровский Б.С. Как распределить косвенные расходы / Б. Юровский // Экспресс-анализ законодательных и нормативных актов. – 2002. – №6. – С. 19–26.
156. Юровский Б.С. Планирование себестоимости продукции: как это делать правильно / Б. Юровский // Современный бухгалтер. – 2004. – №6. – С. 18–27.
157. Юровский Б.С. Планирование, учет и анализ себестоимости про-дукции / Юровский Б.С. – Х. : Консульт, 2004. – 237 с.
158. Юровский Б.С. Себестоимость продукции: планирование, учет, аналіз / Юровский Б.С. – Х. : Консульт, 2003. – 208 с.
159. Юровский Б.С. Себестоимость продукции: планирование, учет, анализ: Методические рекомендации по калькулированию себестоимости, ос-нованные на требованиях стандартов бухгалтерского учета / Юровский Б.С. – Х. : Консульт, 2003. – 202 с.
160. Яковлєв А.І. Методика визначення ефективності інвестицій, інно-вацій, господарських рішень в сучасних умовах / Яковлєв А.І. – Х. : Бізнес -Інформ, 2001. – 55 с.
161. Brickly J.A. Managerial economics and organizational architecture / J.A. Brickly, C.W. Smith, Jr., J.L. Zimmerman. – [2. ed.]. – Boston (Mass) etc. : McGraw-Hill Irwin, 2001. – XXIV, 616 p.
162. Kent B. Monroe. Pricing. Making profitable decisions / Kent B. Monroe. – Boston etc. : McGraw-Hill, Irwin, 2003. – 658 p.
163. Pashigian B. Peter. Price theory and applications / Pashigian B. Peter. – Boston etc. : McGraw-Hill, Irwin, 1998. – 762 p.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20647.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.