У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОПЛАТИ ПРАЦІ ТА ПОСИЛЕННЯ МОТИВАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Количество страниц 164
ВУЗ ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20654.doc 
Содержание ЗМІСТ

Вступ…………………………………………………………………………..….3
Розділ 1. Теоретичні основи систем оплати праці та її вплив
на мотивацію працівників…………………………………………………….....8
1.1. Соціально-економічна суть заробітної плати……………………………..8
1.2. Форми, моделі організації оплати праці та система
преміювання працівників аграрних підприємств……………………………..24
1.3. Сутність та економічні напрями мотивації праці……………………...…44
Висновки до розділу 1…………………………………………………………..55
Розділ 2. Сучасний стан оплати праці та мотивації
працівників аграрних підприємств……………………………………….……57
2.1. Зайнятість сільського населення………………………………………….57
2.2. Аналіз формування та використання фонду заробітної
плати в сільськогосподарських підприємствах………………………………85
2.3. Оцінка діючих систем мотивації праці…………………………………..102
Висновки до розділу 2…………………………………………………………117
Розділ 3. Удосконалення механізму формування системи
оплати праці та посилення мотивації працівників
аграрних підприємств…………………………………………………….....…120
3.1. Оплата праці відповідно до досягнутої ефективності
виробництва ……………………………………………………..……………..120
3.2. Формування мотиваційної системи стимулювання
трудової активності працівників …………………………………………......128
3.3. Модель соціально-економічного розвитку аграрних
підприємств та підвищення рівня життя працівників ………………………144
Висновки до розділу 3…………………………………………………………157
Висновки………………………………………………………………………..160
Список використаних джерел ………………………………………………...164


ВСТУП

Актуальність теми. Концепція реформування оплати праці та її мотивації в аграрному секторі України повинна забезпечити формування умов для випереджаючого зростання номінальної заробітної плати порівняно з підвищенням споживчих цін як обов’язкової умови для систематичного зростання реальної заробітної плати. Специфіка сільського господарства, де результати праці визначаються в кінці року, і коли відсутні грошові кошти у підприємств протягом року, обумовлюють необхідність тісніше пов'язувати розміри оплати праці з її кінцевими результатами і в той же час визначають необхідність інтенсивного стимулювання на проміжних етапах виробництва. Відбувається зміщення пріоритетів в чинниках мотивації трудової активності працівників і джерелах формування їх доходів, диференціації матеріальних інтересів по категоріях і професійних групах працівників. У цих умовах зростає необхідність побудови системи розподілу доходів на основі глибшого врахування інтересів різних груп працівників, їх типізації по характеру мотивації, і нетрадиційних форм оплати праці. Проблеми дослідження даного питання завжди знаходилися в центрі уваги вітчизняних науковців: Н.Анішина, В.Базилевича, О.Бугуцького, О.Василика, М.Вдовиченка, Н.Вишневської, І.Гнибіденка, О.Гудзинського, В.Дієсперова, В.Єніна, Т.Кір’ян, Л.Колешня, О.Кузнєцова, Г.Купалова, Е.Лібанова, Л.Мармуль, П.Макаренка, Б.Надточій, В.Новікова, А.Певзнера, В.Плакся, Л.Ржаніцина, В.Роїк, С.Романенко, П.Саблука, І.Сироти, В.Терещенка, В.Топіхи, С.Українець, І.Франдюка, А.Чухна, В.Шокуна, М.Шаповал, К.Якуба та інших. Проте, окремі питання вимагають детальнішого опрацювання. Так, на сьогоднішній день теорія економіки праці знаходиться в стадії становлення. Не достатньо розроблені питання моделювання системи мотивації праці. Актуальність проблеми, її практичне значення і недостатня теоретична розробленість обумовили вибір теми дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відповідності з науково-дослідною темою Херсонського державного аграрного університету “Організаційно-економічний механізм функціонування підприємницьких структур, систем ціноутворення, фінансово-кредитних відносин, страхування” (номер державної реєстрації 0102U003197) (у її межах автором досліджено механізм формування системи оплати праці та посилення мотивації працівників аграрних підприємств).
Мета й завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є удосконалення механізму формування системи оплати праці та посилення мотивації працівників аграрних підприємств Для досягнення цієї мети в роботі вирішувались завдання:
- обгрунтування сутності зайнятості, оплати праці та її мотивації в умовах ринкової економіки;
- визначення типів мотивації праці та факторів впливу на неї;
- аналіз сучасного стану та розвитку оплати та мотивації праці в сільськогосподарських піприємствах;
- формування мотиваційної системи стимулювання трудової активності аграрних працівників;
- обгрунтування системи оплати праці відповідно до досягнутої ефективності виробництва;
- розробка концептуальної моделі соціально-економічного розвитку аграрних підприємств та підвищення рівня життя їх працівників.
Об’єктом дослідження є процеси формування системи оплати праці та посилення мотивації працівників аграрних підприємств.
Предметом дослідження є теоретичні і практичні аспекти удосконалення оплати праці та посилення мотивації працівників аграрних підприємств .
Методи дослідження. У процесі дослідження використані такі методи проведення економічних досліджень: абстрактно-логічний (теоретичні узагальнення і формування висновків), статистико-економічний (аналіз сучасного стану розвитку мотивації праці в сільському господарстві), монографічний (поглиблене вивчення мотивації праці в аграрних підприємствах), розрахунково-конструктивний (розробка логічного моделювання системи мотивації), експериментальний (розробка системи показників, що впливають на критерії і рівні життя населення у взаємозв'язку з реалізацією моделі соціальної мотивації праці) та інші.
Матеріалами для дослідження стали спеціальна література з проблем теорії та практики оплати та мотивації праці робітників в умовах ринкової економіки і, зокрема, сільському господарстві, нормативні документи, статистичні дані.
Наукова новизна полягає у наступному:
вперше:
- обгрунтовано формування мотиваційної системи стимулювання трудової активності аграрних працівників на основі оплати праці відповідно до досягнутої ефективності виробництва;
удосконалено:
- класифікацію економічних чинників мотивації праці в сільськогосподарських підприємствах, зокрема: оплата праці, система преміювання, службова кар’єра;
- поняття “умови розвитку людського капіталу”, що являє собою сукупність кількісних і якісних показників, які характеризують умови розвитку людського капіталу, в тому числі здоров’я, праця, освіта, культура, житлові та інші умови;
- основні положення провідних концепцій оплати та мотивації у частині пріоритетів сфер її застосування інститутів реалізації, у результаті якого виявлені критерії, що дозволяють визначити тип теоретичної моделі побудови соціально-економічних аспектів мотивації та оплати праці в сільськогосподарському виробництві;
набули подальшого розвитку:
- напрями вдосконаленняоплати праці на основі моделювання оплати праці відповідно до досягнутої ефективності виробництва;
- методичні підходи щодо обгрунтування підвищення рівня життя працівників.
Практичне значення одержаних результатів. Обґрунтовані у роботі результати та висновки формують наукову та практичну основу для вирішення проблем формування системи оплати праці та посилення мотивації працівників аграрних підприємств регіону. Рекомендації автора передані для практичного використання Головному управлінню економіки Миколаївської облдержадміністрації (довідка №2311/66-05-50/6-08 від 29.10.2008р.); Державній податковій адміністрації в Херсонській області (довідка № 1857/10/13-028 від 28.10.2008р.). Теоретичні надбання й висновки дисертації використовуються у навчальному процесі ДВНЗ “Херсонський державний аграрний університет” при викладанні економічних дисциплін "Економіка підприємства", "Планування діяльності підприємств різних галузей", “Економіка праці” (довідка № 215 від 18.09.2008р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота повністю є результатом самостійного наукового дослідження. Опубліковані без співавторства наукові праці містять положення, висновки і пропозиції, сформульовані особисто здобувачем наукового ступеня. Вони відображають конкретний особистий внесок дисертанта у розвиток аграрної економіки.
Апробація результатів дисертації. Основні теоретичні й методологічні положення та результати дисертаційного дослідження доповідалися автором на 6 наукових конференціях, зокрема на: Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції "Наука і життя: українські тенденції, інтеграція у світову наукову думку " (м. Київ, 21-23 травня 2007 р.); Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції "Проблеми ринку продукції АПК в умовах глобалізації " (м. Миколаїв, 24-25 травня 2007 р.); Міжнародній науково-практичній конференції "Розвиток наукових досліджень 2008" (м. Полтава, 10-12 листопада 2008 р.); Міжнародній науково-практичній конференції "Актуальні проблеми розвитку обліку, аудиту, фінансів і менеджменту в агропромисловому виробництві України" (м. Харків, 6-7 листопада 2008 р.); Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції "Актуальні проблеми сучасної науки" (м. Київ, 29-31 жовтня 2008 р.); Міжнародній науково-практичній конференції "Стратегія ресурсозберігаючого використання аграрно-економічного потенціалу на основі активізації інноваційно-інвестиційної діяльності – об’єктивна передумова інтеграції країни в світове співтовариство " (м. Тернопіль, 18-19 травня 2007 р.).
Публікації. За матеріалами дисертаційного дослідження опубліковано 9 наукових робіт (загальним обсягом 2,5 друк. арк.), з яких 6 – у фахових виданнях загальним обсягом 2,2 друк. арк.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації наведене теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової проблеми формування мотиваційної системи стимулювання трудової активності аграрних працівників на основі оплати праці відповідно до досягнутої ефективності виробництва.
У результаті проведеного дослідження зроблено такі висновки і пропозиції:
1. Об’єктивно необхідним фактором відтворення робочої сили та ефективного функціонування виробництва є заробітна плата – обсяг вираженої в грошовій формі основної частини життєвих засобів, що відповідає досягнутому рівневі розвитку продуктивних сил і зростає пропорційно підвищенню ефективності праці.
2. Механізм мотивації сільськогосподарської праці – це система тісно пов’язаних між собою матеріальних, соціальних і психологічних факторів, що активізують трудову діяльність і господарську підприємливість сільських товаровиробників. Соціально-економічні відносини, юридичне право на засоби виробництва, результати праці – базис мотиваційного механізму.
3. Результати праці в сільському господарстві визначаються в кінці року, і коли відсутні грошові кошти у підприємств протягом року, це обумовлює необхідність тісніше пов'язувати розміри оплати праці з її кінцевими результатами і в той же час визначає необхідність її інтенсивного стимулювання на проміжних етапах виробництва. Тому виникає необхідність оцінити й оплатити працю у всіх її проявах, включивши витрати на оплату праці в рамках встановлених державою законів у вартість продукції.
4. На нашу думку, при розрахунках рівня оплати праці від валового доходу встановлюється тісна залежність заробітку працівників від кількості та якості виробленої агропромислової продукції, з одного боку, а також від обсягу витрат – з іншого. Це є основою матеріальної заінтересованості працівників (а з нею і матеріальна відповідальність, бо при недоборі продукції, перевитраті коштів зменшується валовий дохід і, як наслідок, фонд оплати праці) в нарощуванні виробництва та раціональному використанні коштів.
5. Середньомісячна заробітна плата одного працівника у 2006 р. по Україні становила 1041 грн., що на 55,7 % та на 78,0 % більше ніж у 2003 і в 2000 рр. У сільському господарстві рівень заробітної плати нижчий за середній по Україні більше ніж в 1,5 рази і складає у 2006 р. 581 грн. Хоча при цьому темп зростання заробітної плати у 2006 році був значно вищий, ніж у попередніх двох роках. При цьому в сільському господарстві темп зростання заробітної плати перевищив загальнодержавний показник темпу росту платні в цілому по Україні.
У 2006р. основну частину витрат на оплату праці (62,5%) становив фонд основної заробітної плати: оплата за тарифними ставками, відрядними розцінками та посадовими окладами. Додаткова заробітна плата (доплати, надбавки, премії) складала 31,0% та 6,5% – інші заохочувальні і компенсаційні виплати.
6. Найменш оплачуваною категорією в Миколаївській області були і залишаються працівники сільськогосподарських підприємств.Так, у 2006 р. рівень заробітку був найнижчим серед видів економічної діяльності і становив 564,57 грн., що на 40,9% нижче від середньообласного рівня та водночас на 11,8% вище від розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (505 грн.). Нарахування за одну оплачену годину становили 4,71 грн., що на 25,3% більше, ніж у 2005р. і на 39,9% менше, ніж в економіці області. Порівняно з показниками середньомісячної заробітної плати в промисловості області (1240,8 грн.), працівники сільського господарства отримували менше на 676,23 грн, або на 54,5%. Незважаючи на постійний приріст заробітної плати в сільськогосподарських підприємствах, переважання рутинної, малокваліфікованої ручної праці апріорі передбачає абсолютний її розмір досить низьким.
7. Поряд з галузевою специфікою на рівень заробітної плати значний вплив впродовж 2006 р. спричиняла тривалість робочого часу. Зростання рівня середньої заробітної плати (в розрахунку на одного штатного працівника) порівняно з попереднім роком було досягнуто за рахунок більш ефективного використання робочого часу. Так, коефіцієнт використання табельного фонду робочого часу в сільськогосподарських підприємствах Миколаївської області порівняно з 2003р. зріс на 2,5 процентних пункти і становив 80,7%.
8. Незважаючи на зростання інтенсивності використання робочого часу порівняно з 2003р. рівень зайнятості працівників залишається недостатнім. Для виконання у грудні обсягу робіт (послуг), випуску продукції було задіяно 93,1% штатної чисельності працівників середніх та великих підприємств проти 89,8% рік тому, у промисловості відповідно 88,2% проти 84,5%. Разом з тим, неповна зайнятість працівників впливає на розмір середньої заробітної плати. Так, за умови роботи повний робочий день (тиждень) у 2006 р. її середній розмір міг бути вищим, ніж фактичний на 17,1% в цілому по економіці та на 16,1% – у сільському господарстві
9. При розробці структури мотиваційного механізму особливу увагу звертати на його соціальні елементи, які виконують важливу роль у формуванні якісної сторони особи працівника як носія робочої сили, соціально значущої і для самої людини, і для колективу, і суспільства в цілому. Це положення зберігає свою силу і в умовах ринку.
10. Для визначення характеру і ступеня розвиненості мотиваційних установок різних соціально-професійних груп працівників, особливо у великих та в середніх аграрних підприємствах, необхідно використовувати такі соціологічні методи як анкетування і експертні оцінки, а також відповідний ним інструментарій - анкету і лист експертної оцінки.
11. Особливу увагу варто приділяти формуванню, нагромадженню і розвитку людського капіталу підприємств та сприяти умовам для його розвитку. Наприклад, для одержання освіти необхідні школи, училища, ВНЗ; поліпшення здоров'я – лікарні, санаторії, спортивні спорудження; трудової діяльності - підприємства й організації. Таким чином, можна визначити «умови розвитку людського капіталу» як сукупності умов життєдіяльності людини (об'єктів виробничого і невиробничого призначення), що сприяють формуванню, нагромадженню і розвитку людського капіталу.
12. Для оцінки рівня умов розвитку людського капіталу аграрного підприємства доцільно використовувати сформовану систему показників, яка розділена на складові: здоров'я; праця; освіта; культура; житлові й інші умови. Для визначення комплексного показника рівня умов розвитку людського капіталу необхідно з використанням експертних оцінок визначити ваги показників усередині складових (здоров'я, праця і т.д.) і складових усередині рівня. У результаті, шляхом множення значень показників узятих стосовно заздалегідь установленої бази на їхні ваги, і підсумовування отриманих значень, може бути визначений комплексний показник рівня умов розвитку людського капіталу. Використання комплексного показника дозволить зіставляти значення ефективності різних варіантів планованих заходів розвитку соціально-трудових відносин і вибирати найбільш ефективний.



СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Агафонов М. Ринковий механізм мотивації до праці у сфері аграрного виробництва / Агафонов М., Радченко В. // Економіка України. – 1998. – № 3. – С. 66-73.
2. Агропромисловий комплекс України: стан, тенденції та перспективи розвитку: [Інформ.-аналіт. зб. (вип. 5) / За ред. П.Т. Саблука]. – К.: ІАЕ УААН, 2002. – 647 с.
3. Агропромисловий комплекс України: стан, тенденції та перспективи розвитку: [Інформ.-аналіт. зб. ]. К.: ННЦ ІАЕ, 2005.– 292 с.
4. Амбросов В.Я. Динамізм реформування виробничих структур / Амбросов В.Я. // Проблеми ефективного функціонування АПК в умовах нових форм власності та господарювання: Кол. моногр.: У 2 т. – Т. 1. – К.: ІАЕ, 2001. – С. 36.
5. Амбросов В.Я. План соціально-економічного розвитку колгоспу / Амбросов В.Я., Мироненко Б.В. – К.: НЕЕК., 1978. – 111с.
6. Амбросов В.Я. Розподіл функцій управління в агроформуваннях / В.Я.Амбросов // Економіка АПК. – 2002. - № 9. – С. 17-22.
7. Анічин Л.М.. Розподіл матеріальних ресурсів як фактор підвищення ефективності їх використання / Л.М.Анічин, М.Г.Дрощенко, М.Т.Лебідь // Вісник ХДАУ. – 2001. - № 5. – С. 122-130.
8. Антоненко Л.О. Комплексний розвиток регіональних АПК у перехідний період до ринку: методологія і практика : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра екон. наук. / Л.О. Антоненко Л.О. – К., 1993. -26с.
9. Артеменко В.В. Комплексное социально-экономическое развитие села / В.В. Артеменко // Международный опыт в решении социальных проблем села в условиях перемен: междунар. симп., 11-15 сентября 1991 г.: тез. докл. –Вологда, 1991. – С.13.
10. Асеев В.Г. Нормативное управление социальным развитием / Асеев В.Г. - М., 1998. - С.48.
11. Афанасьев В.Г. Человек в управлении обществом / Афанасьев В.Г. – М.: Политиздат, 1997. – С.22.
12. Афонин А.С. Основы мотивации труда: организационно-экономические аспекты: [Учеб. пособие] / Афонин А.С. МЗУУП. – К., 1994. - 304 с.
13. Базылев Н.И. Основы менеджмента / Базылев Н.И., Лещиловский П.В. – Минск, 1993. – 82с.
14. Бандурка А.М. Психология управления / Бандурка А.М., Бочарова С.П., Землянская Е.В.. – Харьков : ООО “Фортуна-пресс”, 1998. – 464с.
15. Безуглий М.Д. Перспективи розвитку АПК Харківської області на період до 2010 року / М.Д. Безуглий // Проблеми ефективного функціонування АПК в умовах нових форм власності та господарювання: [Кол. Моногр] / П.Т.Саблук, В.Я.Амбросов, Г.Є.Мазнєв. – К.: ІАЕ, 2001. – С. 16.
16. Беленький В.Р. Проблемы и пути повышения эффективности развития и размещения социальной инфраструктуры села / В.Р. Беленький // Социальное развитие села и формирование трудовых коллективов - М.: ВО “Агропромиздат”, 1989. - 154 с.
17. Бєсєдін М.О. Основи менеджменту: оцінно-ситуаційний підхід / Бєсєдін М.О. - Харків, 2000. – 116 с.
18. Біттер О. Рівень життя сільських жителів у дзеркалі статистики та одного соціологічного опитування / О.Біттер, Ю.Губені // Економіка України. – 1998. - № 6. –С.72-77.
19. Блази Дж. Р., Круз Д. Новые собственники (наемные работники – массовые собственники акционерных компаний): [Пер. с англ.] / Дж. Р.Блази, Д.Круз– М.: Дело ЛТД, 1995. – 320 с.
20. Богиня Д., Лагутін В. Про реформу оплати праці в Україні / Д.Богиня, В.Лагутін // Економіка України. - 1993. - №7. - С.3-12.
21. Боровиков В.П. Программа STATISTICA для студентов и инженеров. – 2-е изд. / Боровиков В.П. – М. : Компьютер Пресс. 2001. – 301 с.
22. Боровиков В.П. STATISTICA ® - Статистический анализ и обработка данных в среде Windows ® / Боровиков В.П., Боровиков И.П.- М.: Филинъ, 1997. – 608 с.
23. Бортник Т.І. Матеріальні інтереси та мотивація праці / Т.І. Бортник // Економіка АПК. - 2000. - №3. - С.89.
24. Бортник Т.І. Роль керівника в ефективному розвитку сільськогосподарського виробництва / Т.І.Бортник, О.Г. Мачушенко // Економіка АПК. – 2002. - № 5. – С.115-119.
25. Бугуцкий А.А. Повышение производительности труда – ключевая проблема аграрной экономики /Бугуцкий А.А. – К.: Урожай, 1986. – 216 с.
26. Бугуцкий А.А. Повышение эффективности труда в сельском хозяйстве / Бугуцкий А.А.. – К.: Урожай, 1980. – 168 с.
27. Бугуцький О.А. Аналіз факторів мотивації праці методом соціологічного обстеження / О.А.Бугуцький, Т.І. Бортник // Економіка АПК. - 1999. - №4. - С.77.
28. Бугуцький О.А. Оцінка чинників мотивації праці методом соціологічного обстеження / О.А.Бугуцький, Т.І. Бортник // Економіка АПК. - 1999. - №8. - С.82.
29. Бугуцький О.А. Про рівень життя і оплати праці в сільськогосподарських підприємствах // О.А.Бугуцький, Т.І. Бортник / Економіка АПК. – 2000. - №10. – С. 81-85.
30. Бугуцький О.А. Аграрна праця та соціальний розвиток села / Бугуцький О.А., Вдовиченко М.Х., Орлатий М.К. – К.: ВІПОЛ, 1996. – 302 с.
31. Бугуцький О.А. Проблеми сільськогосподарської праці в Україні / О.А.Бугуцький, В.С Дієсперов // Економіка АПК. – 1998. - № 1. – С. 65-70.
32. Бугуцький О.А. Аграрна праця та соціальний розвиток села / Бугуцький О.А., Купалова Г.І., Савчук В.К. – К.: IAE УААН., 1996. – 304 с.
33. Бугуцький О.А. Продуктивна праця і її мотивація як головний чинник вирішення продовольчої проблеми / О.А. Богуцький // Інтенсифікація сільськогосподарського виробництва та формування продовольчого ринку України в нових умовах господарювання: тези доповіді наук.-вироб. конференції / Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. – Харків, 1995. – С.8-10.
34. Бугуцький О. Потенціальні можливості щодо зростання продуктивності праці та доходності в сільському господарстві / О.Бугуцький // Економіка України. - 1998. - №5. - С.60.
35. Бугуцький О.А. Фактори розвитку мотивації праці / О.А.Бугуцький // Економіка АПК. – 1997. - № 7. – С. 79-84.
36. Бугуцький О.А. Соціальні аспекти аграрної праці за результатами анкетного обстеження / Бугуцький О.А., Федоренко О.С. // Економіка АПК. – 1996. - № 3. – С. 64-70.
37. Бююль Ахим, Цефель Петер. SPSS: искусство обработки информации. Анализ статистических данных и восстановление скрытых закономерностей : Пер. с нем. / Ахим Бююль, Петер Цефель. – СПб.: ООО “ДиаСофт ЮП”, 2001. – 608 с.
38. Валентинова Н.Г. Социальные и социально-психологические последствия расчлененного труда // Автореф. канд. дис. – М., 1964.
39. Вдовиченко М.Х., Купалова Г.И. Влияние производственных и социально-культурных условий на закрепление механизаторских кадров на селе // Пути повышения производительности труда в сельском хозяйстве: Труды ЛСХА. – Елгава, 1985. – Вып. – 225. – С. 48-52.
40. Вітвіцький В.В. Мотивація праці в умовах економічної реформи // Економіка АПК. - 2000. - №12. - С.79.
41. Власюк Т.І., Малік М.І., Поліщук М.П. Матеріальне і моральне стимулювання праці в колгоспах. – К. : Урожай, 1989. – 120 с.
42. Вовканич С., Копистянська Х., Риндзак О. Структура та особливості мотивації зайнятості // Економіка України. – 2002. - № 3. – С. 43-51.
43. Войтко В.І. Соціальні і психологічні аспекти науково-технічної революції. - К.: Політвидав України, 1976.- С.89.
44. Волков И.П. Руководителю о человеческом факторе: Социально-психологический практикум. – Л.: Лениздат, 1989. – 222 с.
45. Гаєвський Б.А. Основи науки управління: Навч. посібник. – 2-ге вид. – Стереотип / МАУП. – К.: 1998. – 112 с.
46. Гайдуцький П. Земельний кодекс – впевнений крок до ринку // Урядовий кур’єр. – 2001. - № 206. – С. 5.
47. Гетьман Г.А., Бураева Е.В. Мотивация аграрного труда как критерий успеха экономических реформ // Проблеми ефективного функціонування АПК в умовах нових форм власності та господарювання: Кол. моногр.: У 2т. – Т. 2 / За ред. П.Т. Саблука, В.Я.Амбросова, Г.Є. Мазнєва. – К.: ІАЕ, 2001. – С. 633-634.
48. Горин В.Я. Управление промышленным производством (теория и практика). – Белгород: Крестьянское дело. – 2000. – 376 с.
49. Горкавий В.К.. Гончаренко Н.Г. Продуктивність аграрної праці: Навч. посібник. – Х.: ХДАУ, 1999. – 67 с.
50. Горкавий В.К. Статистика: Підручник. – К.: Вища шк., 1995. – 415 с.
51. Гохлернер М.М. и др. Анкета по выявлению экономических, социальных и социально-психологических процессов в сельскохозяйственных производственных коллективах в связи с внедрением коллективного подряда / Харьк. с.-х. ин-т. – Харьков, 1983.
52. Гудзинський О.Д. Менеджмент у системі агробізнесу. – К.: Урожай, 1994. – 240 с.
53. Гудзинський О.Д. Практикум з менеджменту в системі агробізнесу: ситуації і ділові ігри. – К.: Урожай, 1996. – 144 с.
54. Державна програма розвитку соціальної сфери села на період до 2005 року // Урядовий кур’єр. – 2002. - № 138.
55. Дієсперов В. До проблеми реформування заробітної плати // Україна: аспекти праці. -1999. -№4. -С. 18-22.
56. Дієсперов В. С. Сільськогосподарська праця в нових умовах. - К.: ІАЕ УААН, 2000. - 186 с.
57. Дмитренко Г.А. Стратегічний менеджмент: цільове управління персоналом організацій: Навч. посібник / МАУП. – К., 1998. – 188 с.
58. Дмитренко Г.А. Стратегічний менеджмент у системі освіти: Навч. посібник / МАУП. – К., 1999. – 176 с.
59. Дмитренко Г.А., Дорошенко Є.А. Оцінка рівня культури персоналу: Навч.- практич. посібник. – К.: МАУП, 1998. – 88 с.
60. Дорошенко Л.С. Управление трудовыми ресурсами: Учеб. пособие / МАУП. – К., 1997. – 60 с.
61. Дубров А.М., Мхитарян В.С. Трошин Л.И. Многомерные статистические методы: Учебник. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 352 с.
62. Завадський Й., Червінська Л. Фактори мотивації персоналу в менеджменті // Економіка України. – 1999. - № 9. – С. 53-59.
63. Завадський Й.С. Менеджмент: Management. – Т. 1. – Вид. 2-е / Укр.-фін. ін-т менеджменту і бізнесу. – К., 1998. – 542 с.
64. Завадський Й.С. Управління виробництвом у системі АПК : Підручник. – К. : Вища шк., 1992. – 367 с.
65. Завадський Й.С., Чернівська Л.П. Мотивація праці в менеджменті // Економіка АПК. - 1997. - №6. - С.78.
66. Залевский Л.Д., Беспалов В.А. Управление сельскохозяйственным производством: Учеб. пособие для вузов. – К.: Вища шк., Гол. изд-во, 1980. – 256 с.
67. Здравомыслов А.Г. Потребности, интересы, ценности. - М.: Политиздат, 1986. - С.13-14.
68. Земельний кодекс України // Сільський час. – 2001. – № 66.
69. Зиновьев И.Ф., Панова Н.Н. и др. Управление персоналом: Учеб. пособие. – Симферополь: Таврия, 1998. – 236 с.
70. Ильин А.И. Личный фактор общественного производства и проблемы его эффективности. – Л.: Изд-во ЛГУ, 1991. - 184 с.
71. Кваснікова Г.С. Складові формування лідера у сучасному та майбутньому сільськогосподарського виробництва. // Проблеми ефективного функціонування АПК в умовах нових форм власності та господарювання: Кол. моногр.: У 2 т. – Т. 2 / За ред. П.Т. Саблука, В.Я.Амбросова, Г.Є. Мазнєва. – К.: ІАЕ, 2001. – С. 688.
72. Кейнс Д. Общая теория занятости, процента и денег. – М.: Прогресс, 1978. – 399 с.
73. Ковальчук В.Г., Завадський Й.С. Деякі соціально-психологічні аспекти діяльності сучасних підприємств АПК // Наук. вісн. Нац. аграр. ун-ту / Редкол.: Д.О. Мельничук (відп. ред.). та ін. – К., 1997. – Вип. 14. – 1999. – С. 164-168.
74. Ковальчук В.С. Особливості формування мотивації праці в сільському господарстві // Економіка АПК. - №3. - С.94.
75. Коломінський Н.Л. Психологія педагогічного менеджменту: Навч. посібник / МАУП – К., 1996. – 176 с.
76. Колот А.М. Мотивація, стимулювання й оцінка персоналу: Навч. посібник / МАУП – К., 1998. – 224 с.
77. Колпаков В.М. Методы управления: Учеб. пособие / МАУП – К., 1997. – 160 с.
78. Концепція Національної програми відродження села на 1995-2005 роки // Відомості Верховної Ради України. - 1994. - №23. - С.665-674.
79. Коробейников М.А. Механизм экономической ответственности. – М.: Мысль, 1989. – 271 с.
80. Короблин В. В клетке со львами//Финансовый Киев. – 1994.-№ 10. – С. 25.
81. Купалова Г.І., Скупий В.М. Зайнятість на селі / ІАЕ УААН – К.,1999. - 44с.
82. Курочкин А.С. Организация управления предприятием: Учебник / МАУП – К., 1996.- 132 с.
83. Лаврешкина С.А., Печенкина В.В. Социальные факторы роста производства // Социальные развития в новых условиях хозяйствования: Сб. науч. тр. / НИЭСХ НЗ, НИПТ ИМЭСХ РСФСР. – Л., 1990. - С. 66-73.
84. Лазоренко Л.В. Роль соціально-психологічних аспектів в процесі прийняття та реалізації управлінських рішень в організаційно-правових формуваннях АПК // Проблеми ефективного функціонування АПК в умовах нових форм власності та господарювання: Кол. моногр.: У 2 т. – Т.2 / За ред. П.Т. Саблука, В.Я.Амбросова, Г.Є. Мазнєва. – К.: ІАЕ, 2001. – С. 663.
85. Ласінський О.А. Досвід функціонування системи менеджменту в аграрних формуваннях корпоративного типу (друкується на основі фактичного матеріали Великобританії) // Аграр. вісн. Причорномор’я. Екон. науки. – Одеса. – 2000. - № 5 (10). – С. 131.
86. Липчук В.В. Соціальна інфраструктура і формування якісного складу кадрів вищої кваліфікації в сільському господарстві. // Розвиток соціальної інфраструктури села: Зб. наук. праць / Львів с.-г. ін-т. - Львів, 1990. - 123 с.
87. Логвинова Р.М., Мартиросян Е.Н. Экономические факторы производственного травматизма в сельском хозяйстве // Актуальные проблемы развития села: Тез. докл. Всес. школы молодых ученых и специалистов. Минск, 15-23 апреля 1984г. – Минск, 1984. – С. 154-156.
88. Лагодієнко В.В. Аналіз розвитку та сучасного стану аграрних підприємств / В.В. Лагодієнко // Культура народов Причерноморья. Научный журнал. Вип.116. Таврический национальный университет им. В.И. Вернадского. 2007. – С. 92-95.
89. Лагодієнко В.В. Загальні особливості розвитку трудових відносин / В.В. Лагодієнко // Культура народов Причерноморья. Научный журнал. Вип.121. Таврический национальный университет им. В.И. Вернадского. 2008. – С. 118-121.
90. Лагодієнко В.В. Методичні основи оцінки ефективності формування фонду споживання підприємств агробізнесу / В.В. Лагодієнко // Культура народов Причерноморья. Научный журнал. Вип.91. Таврический национальный университет им. В.И. Вернадского. 2006. – С. 112-115.
91. Лагодієнко В.В. Принципи та джерела формування фонду споживання як головного елемента системи оплати праці та посилення мотивації працівників аграрних підприємств / В.В. Лагодієнко // Таврійський науковий вісник: Науковий журнал. Вип.47. – Херсон: Айлант. 2006. – С. 324-329.
92. Лагодієнко В.В. Щодо вдосконалення організаційного механізму формування системи оплати праці на підприємстві / В.В. Лагодієнко // Таврійський науковий вісник: Науковий журнал. Вип.54. – Херсон: Айлант. 2007. – С. 280-290.
93. Лагодієнко В.В. Щодо особливостей застосування праці в сільському господарстві / В.В. Лагодієнко // Культура народов Причерноморья. Научный журнал. Вип.90. Таврический национальный университет им. В.И. Вернадского. 2006. – С. 96-99.
94. Лагодієнко В.В. Теоретичні аспекти щодо принципів та джерел формування фонду споживання підприємствами АПК / В.В. Лагодієнко // Актуальні проблеми сучасної науки: всеукр. наук.-практ. інтернет конф., 29-31 жовтня 2008 р.: тези допов. – К.: ТОВ «ТК Меганом», 2008. – Ч.1. – С. 36-39.
95. Лагодієнко В.В. Удосконалення фінансово-кредитного забезпечення діяльності сільськогосподарських підприємств / В.В. Лагодієнко // Актуальні проблеми розвитку обліку, аудиту, фінансів і менеджменту в агропромисловому виробництві України: міжнарод. наук.-практ. конф., 6-7 листопада 2008 р.: тези допов. – Харків: ХНАУ ім..В.В.Докучаєва, 2008. -Частина 2.– С. 306-308.
96. Мармуль Л.О. Кластерний аналіз ефективності функціонування туристично-рекреаційних підприємств регіону // Таврійський науковий вісник: Збірник наукових праць ХДАУ. Вип. 44. – Херсон: Айлант. – 2006. – С. 249-255.
97. Мармуль Л.О., Собченко А.М. Державне управління інноваційно-інвестиційними процесами трансформації в АПК регіону // Таврійський науковий вісник: Збірник наукових праць ХДАУ. Вип. 46. – Херсон: Айлант. – 2006. – С. 138-146.
98. Макаренко А.С. Твори: 7 т. – Т.5.- К.: Рад. шк., 1954.- С.213-230.
99. Македонський А.В., Бабенко Ю.М. Про механізм мотивації високопродуктивної праці в АПК в умовах переходу до ринку / Становлення та розвиток ринкового механізму господарювання в АПК: Зб. наук. праць / Харк. держ. аграр. ун-т. – Харков, 1994.
100. Малік М.Й. Мотивація виробничої діяльності в аграрній сфері економіки (методологія і організація) / ІАЕ – К., 1995. – 177 с.
101. Мамедов А.И. Экономические взаимоотношения в региональных АПК. – С. 8.
102. Маркс К. Капітал. Критика політичної економії / Політвидав України, – К., 1963. – Т.23: Маркс К., Енгельс Ф. Твори. – 847 с.
103. Маркс К. Капитал.-Т.2.-М., 1961/Соч.: 2-е изд. (К. Маркс, Ф. Энгельс, Т. 24). - С.272.
104. Мартьянов В.П. Интенсификация свеклосахарного производства Украины: экологические, экономические, рыночные аспекты / Харьк. гос. аграр. ун-т. – Харьков, 1993. – 119 с.
105. Менеджмент (конспект лекций). – М.: ПРИОР, 1998. – С. 15-18.
106. Мескон М.Х., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента : Пер. с англ. – М.: Дело, 1992. – 702 с.
107. Мотивація праці та формування ринку робочої сили / За ред. П.Т. Саблука, О.А. Бугуцького - К.: Урожай. - 1993. - 416 с.
108. Нелеп В.М. Планування на аграрному підприємстві: Підручник / КНЕУ. – К., 2000. – 372 с.
109. Нижний Н.И. Оплата по конечным результатам труда в сельскохозяйственных предприятиях. – К. : Урожай, 1990. – 168 с.
110. Олійник С.У. та ін. Менеджмент: Навч. посібник. – Х.: Друк. ЛТД, К.: Проза, 1997. – 176 с.
111. Організація агробізнесу та підприємництва: Навч. посібник / Г.О.Андрусенко, В.П.Мартьянов, В.Д.Савченко, М.А.Садиков; За ред. В.П.Мартьянова / Харк.держ.аграр.ун-т ім.В.В.Докучаєва.- Харків, 1998.- 181 с.
112. Орлатий М.К. Методи системного аналізу розвитку соціальної інфраструктури села // Економіка АПК. - 1997. - №3. - С. 73.
113. Орлатий М.К. Соціальні аспекти сучасних трансформацій в аграрному секторі України // Економіка АПК.- 2001.- №10.- С.128.
114. Основи економічної теорії / За ред. С.В. Мочерного.– К.: Академія, 1998. – 464 с.
115. Основы научного управления социалистической экономикой. М.: Мысль, 1977, С. 119.
116. Печенкина В.В. Социально-экономические проблемы условий труда в животноводстве // Актуальные проблемы социального развития села : Тез. докл. Всес. школы молодых ученых и специалистов. Минск, 15-23 апреля 1984 г. – Минск, 1984, - С. 164-167.
117. Підприємництво в аграрній сфері економіки / М.Й.Малік, Ю.О.Лупенко, Л.В.Романова та ін.; За ред. П.Т.Саблука, М.Й.Маліка / ІАЕ. – К., 1997.- 420 с.
118. Платонов К.К. Вопросы психологии труда. – М.:Медицина, 1970.-105С.
119. Плющ І.С. Основні напрями аграрної політики в Україні.// Проблеми ефективного функціонування АПК в умовах нових форм власності та господарювання: Кол. моногр.: У 2 т. – Т. 1 / За ред. П.Т. Саблука, В.Я.Амбросова, Г.Є. Мазнєва. – К.: ІАЕ, 2001. – С. 6.
120. Побережна Г.Р. Мотивація як складова ефективного управління персоналом організації // Економіка АПК. - 2000. - №1. - С.78.
121. Поліщук Н.П., Гуменюк А.О. Сучасний стан організації умов та оплати праці сільськогосподарських працівників у Житомирській області // Проблеми економіки агропромислового комплексу і формування його кадрового потенціалу: Кол. моногр.: У 2 т. – Т. 2 / За ред. П.Т. Саблука, В.Я.Амбросова, Г.Є. Мазнєва. – К.: ІАЕ, 2000. – С. 104.
122. Послання Президента України до Верховної Ради. Європейський вибір. Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 роки // Урядовий кур’єр. – 2002. - № 100.
123. Правовые и социально-психологические аспекты управления. – М.: Наука, 1972, С. 143.
124. Практический менеджмент. Методы и приемы деятельности руководителя / Н.Я. Сацков. – Д.: Сталкер. 1998. – 448 с.
125. Про державний бюджет України на 2001 рік: Закон України від 7 грудня 2000 року №2120-III // Відомості Верховної Ради України. – 2001. – № 2-3.
126. Про державний бюджет України на 2002 рік: Закон України від 20 грудня 2001 року № 2905-III // Відомості Верховної Ради України. – 2002. - № 12-13.
127. Про додаткові заходи щодо вирішення соціальних проблем на селі та дальшого розвитку аграрного сектора економіки: Указ Президента України від 21 лютого 2002 р. № 170 /2002 //Урядовий кур’єр. - 2002. - №8.
128. Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян – власників земельних ділянок та земельних часток (паїв): Указ Президента України від 2 лютого 2002 р. № 92/2002 // Офіційний вісник України. – 2002. - № 6.
129. Про концепцію дальшого реформування оплати праці в Україні: Указ Президента України від 25 грудня 2000 р. № 1375/2000 // Урядовий кур’єр. – 2001. - № 4.
130. Про національну програму сприяння розвитку малого підприємництва в Україні: Закон України від 21 грудня 2000 року №2157-III // Відомості Верховної Ради України. – 2001. - №7. – С.148-159.
131. Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки. Указ Президента України від 3 грудня 1999 р. № 1529/99 // Урядовий кур’єр. –1999. - № 230.
132. Про освіту. Закон України від 4 червня 1991 р. № 1144 – ХІІ // К.: Закони України / ВР України. Інститут законодавства. – К., 1996. – Т. 1. – С.414.
133. Про основні засади розвитку соціальної сфери села: Указ Президента України від 20 грудня 2000 р. // Урядовий Кур’єр. - 2001. - 24 січня.
134. Про першочергові заходи щодо підтримки розвитку соціальної сфери села: Указ Президента України від 15 липня 2002 р. № 640 / 2002 // Урядовий кур’єр. – 2002. - № 138.
135. Про пріоритетність соціального розвитку села і агропромислового комплексу в народному господарстві № 401-XII від 17 жовтня 1990 р.: Закон України. - Т. 1. - К.: АТ “Книга”, 1996, - 461 с.
136. Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001-2004 років: Закон України від 18 січня 2001 року №2238-III // Відомості Верховної Ради України. – 2001 р. - №11. - С.233-236.
137. Проблеми реформування соціальної інфраструктури села / Упорядник Г. Купалова. – К.: Діловий контакт, 1999. – 140 с.
138. Продовольственная программа. Задачи науки. – М.: Наука, 1983. – С.36-37.
139. Пугачова К.М. Сприйняття справедливості у мотивації виробничих відносин // Економіка АПК. – 2002. - № 1. – С. 114-116.
140. Раціональне використання трудових ресурсів у колгоспі / В.К.Горкавий, В.Й.Шиян, М.Л.Рябуха та ін. – К.: Урожай, 1991. – 80 с.
141. Реформування сільського господарства в Україні: широке поле / За ред. Штефана фон Крамона-Таубаделя та Людвіга Штріве. - К.: Фенікс, 1999. - 191 с.
142. Реформування та розвиток підприємств агропромислового виробництва (посібник у питаннях і відповідях) / За ред П.Т. Саблука / ІАЕ. – К., 1999. – 532 с.
143. Роєнко О.А. Соціально-психологічні аспекти реформування аграрних підприємств Черкаської області //Економіка АПК.- 2002. - № 2. – С. 40-43.
144. Розкошна О.А. Соціально-психологічні фактори розвитку різних форм господарювання // Економіка АПК. – 1998. - № 9. – С. 85-87.
145. Романова Л.В. Формування підприємництва в сільському господарстві // Економіка АПК . - №1. - С.75.
146. Рябоконь В.П. Соціально-психологічні аспекти сільськогосподарської праці та її оплати в умовах становлення ринку // Економіка АПК. - 1999. - №9. - С.76.
147. Саблук П.Т. Соціально-економічні аспекти реформування сільськогосподарського виробництва // Економіка АПК. - 1999. - №8. - С.3.
148. Соколова А.О. Соціально-психологічні умови праці в сільськогосподарських підприємствах на Волині // Економіка АПК. – 2002 . - № 4. – С. 111-113.
149. Соколова А.О. Умови праці в сільському господарстві та їх вплив на ефективність виробництва // Економіка АПК. – 2002. - № 1. – С. 121-123.
150. Соловьев Н.Ф. Материальная заинтересованность и ответственность в системе хозяйственного механизма и ответственность в системе хозяйственного расчета / Хозяйственный расчет в сельскохозяйственных предприятиях. – К.: Урожай, 1990.
151. Соскиев А.Б. Социальное развитие села. Международный опыт в решении социальных проблем села в условиях перемен. Международный симпозиум. 11-15 сентября 1991 года, г. Вологда // Тез. докл. – Вып. 1 / Под ред. В.А.Нутрихина / Вологод. науч. центр АН РСФСР. Вологда, 1991. - С.13.
152. Социально-экономическое развитие сибирского села / Отв. ред. Т.И.Заславская, З.В.Куприянова. – Новосибирск: Наука, Сиб.отделение, 1987. – 448 с.
153. Социальный потенциал села в условиях перестройки / Л.А. Агеева, Н.А.Головко, В.К. Криворотько и др.; Под ред. А.С. Круковского. – Минск.: Навука і тэхніка, 1990. – 176 с.
154. Соціальне відродження і розвиток села в умовах становлення економіки / М.Х.Вдовиченко, К.І.Якуба, М.К.Орлатий та ін.; За ред. П.Т.Саблука, М.Х.Вдовченка. - К.: Урожай, 1993. - 216 с.
155. Статистичний щорічник “Сільське господарство України” за 2006 рік. / Державний комітет статистики України: під загальним керівництвом Ю.М.Остапчука. – К., 2007. – 262 с.
156. Статистичний щорічник “Миколаївська область в 2005 році / Державний комітет статистики України. Миколаївське обласне управління статистики: За ред. М.Л. Чмихало. – Миколаїв. – 2007. – 497 с.
157. Статистичний щорічник України за 2005 рік. – Київ: Видавництво «Консультант», 2006. – 570 с.
158. Статистичний щорічник України за 2006 рік. – Київ: Видавництво «Консультант», 2007. – 605 с.
159. Статистичний щорічник Миколаївської області за 2006 рік / Головне управління статистики в Миколаївській області. – Миколаїв, 2007. – 530 с.
160. Супруненко Н.О. Поліпшення соціально-виробничих умов праці в рослинницьких галузях // Економіка АПК. – 1998. - № 7. – С. 90-92.
161. Таран О.М. Економічні основи і шляхи поліпшення функціонування соціальної інфраструктури сільськогосподарського виробництва // Автореф. дис… канд. екон. наук. – Харків, 1998.
162. Терещенко В.К. Мотивація праці в умовах ринкових відносин / УСГА. – К., 1990. – 24 с.
163. Токар А.В. Мотивація та матеріальне стимулювання праці в аграрному підприємництві (на матеріалах Харківської області) / Дис… канд. екон. наук. – Харків, 1997. – 197 с.
164. Токмачов М.Л. Підвищення рівня сільського населення у реформованому виробництві // Економіка АПК. - 1999. - №9. - С.85.
165. Толбатов Ю.А. Загальна теорія статистики засобами Excel: Навч. посібник. – К.: Четверта хвиля, 1999. – 224 с.
166. Топіха В.І. Економічний механізм кредитування сільськогосподарських товаровиробників в Україні Таврійський науковий вісник: Збірник наукових праць ХДАУ. Вип. 46. – Херсон: Айлант. – 2006. – С. 146-151.
167. Топіха В.І. Ринок продовольства в аспекті вступу до СОТ. – Миколаїв: МДАУ, 2006. – 294с.
168. Топішко І.І., Ковалишин О.Ф. Земельна реформа очима селян Львівщини / Економіка, менеджмент, освіта в системі реформування агропромислового комплексу: Матеріали Всеукр. конф. молодих учених-аграрників. Харків, 11-13 жовтня 2000 р. / Харк. держ. аграр. ун-т.- Харків, 2000.- С.119.
169. Туленков М.В. Вступ до теорії та практики менеджменту: Навч. посібник / МАУП. – К., 1998. – 136 с.
170. Тутушкина М.К. Практическая психология для менеджеров. – М., 1996.
171. Українське село: проблеми і перспективи / Л.О.Шепотько, І.В.Прокопа, Д.Ф.Крисанов та ін.; За ред. Л.О. Шепотько. -К.: Урожай, 1991.- 240 с.
172. Уланчук А.І., Котик П.С. Мотивація трудової діяльності молоді та її вплив на продуктивність праці в сільському господарстві // Проблеми ефективного функціонування АПК в умовах нових форм власності та господарювання: Кол. моногр.: У 2 т. – Т. 2 / За ред. П.Т. Саблука, В.Я.Амбросова, Г.Є. Мазнєва. – К.: ІАЕ, 2001. – С. 671.
173. Ульянченко О.В. Економічна оцінка кількості та якості трудових ресурсів / Вісник ХДАУ. – 2001. - № 9. – С. 192-198.
174. Универсальные мельничные комплексы: Реклам. листок. – Харьков: Вокруг света, 2000.
175. Ушачев И.Г., Репп Х.О. Управление сельскохозяйственным производством. – М.: Колос, 1980. – 304 с.
176. Фетисов Э., Яковлев И. О социальных аспектах предпринимательства (концептуальное введение в проблему) // Соц. исследования. - 1993. - №1. - С.28-30.
177. Фтомов Г.С., Великохатько А.Г., Вдовиченко Н.Х. Социально-экономические проблемы развития села (расселенческий аспект). – К.: Наук. думка, 1988. – С.28.
178. Херцберг Ф., Майер М. Производственная мотивация // Социологические исследования. – 1990. – № 1. – С. 125-126.
179. Червінська Л. Мотивація в системі реформування оплати праці (на матеріалах АПК) // Економіка, фінанси, право.– 2003.– №3. – С.10–15.
180. Червінська Л.Г. Урахування змісту праці та проблеми її стимулювання. Проблеми ефективного функціонування АПК в умовах нових форм власності та господарювання: Кол. моногр.: У 2 т. – Т. 2 / За ред. П.Т. Саблука, В.Я.Амбросова, Г.Є. Мазнєва. – К.: ІАЕ, 2001. – С. 659.
181. Червінська Л.Г. Формування концептуальних підходів до розвитку мотиваційного механізму в Україні // Наук. вісник Національного аграрного університету / Редкол.: Д.О. Мельничук (відп. ред.). та ін. – К., 1997. – Вип. 14. – 1999. – С. 124-129.
182. Шаталин С.С. Социальное развитие и экономический рост // Коммунист. - 1986. - № 14. – С. 59-70.
183. Шегда А.В. Основы менеджмента: Учеб пособие. – К.: Знання. – 1998. – 512 с.
184. Щекин Г.В. Основы кадрового менеджмента: Учебник. – 3-е изд., перераб. и доп / МАУП. – К., 1999. – 288 с.
185. Щекин Г.В. Теория кадровой политики: Моногр. / МАУП – К., 1997. – 176 с.
186. Шмаков М.В. Про підсумки роботи агропромислового комплексу Харківщини за 2000 рік та завдання його розвитку на 2001 рік // Проблеми ефективного функціонування АПК в умовах нових форм власності та господарювання: Кол. моногр.: У 2 т. – Т. 1 / За ред. П.Т. Саблука, В.Я.Амбросова, Г.Є. Мазнєва. – К.: ІАЕ, 2001. – С. 29.
187. Юрчишин В. Деякі соціальні та психологічні проблеми сільського господарства // Економіка АПК. - №6. - С. 13.
188. Юрчишин В.В. Соціально-економічні проблеми розвитку аграрних відносин // Економіка АПК. - №1. - С.32.
189. Якуба К.І. Сільське населення та його роль у реформуванні аграрної сфери // Економіка АПК. - №3. - С. 79.
190. Ясинский В.Л. Нетрадиционные системы материального стимулирования труда. – Одесса, 1992. – С. 80-82.
191. Abraham Maslow “A Theory of Human Motivation”, Psychological Review, no. 50 (1943). РР. 370-396.
192. Elton Mayo The Human Problems of an Industrial Civilization (Boston: Graduate School of Business Administration, Harvard University, 1946).
193. Don Hellriegal and Jojn W. Slocum, Management: Contingensy Approaches, 2 nd ed. (Reading, Mass.: Addison – Wesley, 1978), h. 346.
194. Robert Hous and L.A. Wigdor, Herzberg’s Dual Factor Theory of Job Satisfaction and Motivation: A Review of the Evidence and a Criticism. Personnel Psychology. – Vol.20 (1967). – РР. 369-389.
195. F. Herzberg, B. Mauser, and B.B. Snyderman, The Motivation of Work (New York: Wiley, 1959).
196. Lomovskykh L. The methods of definition of social and socio-psychological processes in the production collectives on the economic efficiency of the production / III Symposium. Ukraine – Osterrbich - 2000. – Р. 161.
197. Terence R. Mitchell, People in organization (New York: McGraw – Hill, 1978). – Р 157.


Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20654.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.