У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МОДЕЛЮВАННЯ СТОХАСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ РОЗВИТКУ ФОНДОВОГО РИНКУ
Количество страниц 194
ВУЗ ПРИКАРПАТСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20675.doc 
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ РОЗВИТКУ ФОНДОВОГО РИНКУ 8
1. 1. Місце фондового ринку в системі фінансових інституцій 8
1. 2. Методологія визначення показників фондового ринку 28
1. 3. Аналіз основних підходів до моделювання і прогнозування процесів розвитку фондового ринку 47
Висновки до розділу 1 67

РОЗДІЛ 2. РОЗРОБКА МОДЕЛЕЙ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСІВ
РОЗВИТКУ ФОНДОВОГО РИНКУ 69
2. 1. Аналіз функціонування фондових ринків 69
2. 2. Стохастичні моделі динаміки показників фондового ринку 82
2. 3. Моделі прогнозування процесів розвитку фондового ринку 104
Висновки до розділу 2 117

РОЗДІЛ 3. РЕАЛІЗАЦІЯ МОДЕЛЕЙ СТОХАСТИЧНИХ
ПРОЦЕСІВ РОЗВИТКУ ФОНДОВОГО РИНКУ 120
3. 1. Діагностика і прогнозування індексів фондового ринку 120
3. 2. Реалізація алгоритмів моніторингу динаміки показників фондового ринку 132
3. 3. Застосування спектрального аналізу для дослідження процесів розвитку фондового ринку 140
Висновки до розділу 3 174

ВИСНОВКИ 177
ДОДАТКИ 180
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 184

ВСТУП

Актуальність теми. Відповідно до основних тенденцій світового економічного розвитку, в нинішніх умовах значно посилюється значення розвитку фондового ринку як одного із каталізаторів інституційних змін в функціональних, галузевих і регіональних територіальних сферах, які утворюють єдину економічну систему. Реформування економіки України, зміна механізмів господарювання вимагають ефективних методів дослідження процесів, які відбуваються на фондовому ринку.
На даний час у вітчизняній і світовій науці значний внесок у вивчення вказаних питань зроблений такими вченими як Андерсон Т., Блекман Р., Благун І., Вітлінський В., Врублевська О., Геєць В., Гренджер К., Енгл Р., Зайковський У., Клебанова Т., Колесникова В., Конюховський П., Льовочкін С., Лукаш С., Малютіна Л., Моляков Д., Опарін В., Островська О., Павлюк К., Парзен Е., Романовський М., Савлук М., Тюкі Д., Федосов В, Хатанака М., Хемінг Р., Хенан Е., та ін.
Не дивлячись на прикладені зусилля в даній області фінансових досліджень, аналіз ситуації, яка склалась на цьому сегменті ринку, дозволяє стверджувати, що зроблені кроки в цьому напрямку в певній мірі не дали очікуваних результатів. Такий стан в першу чергу викликаний як не адекватним використанням розроблених раніше методів, так, і не в останню чергу відсутністю, досліджень в області стохастичних процесів фондового ринку, зокрема щодо індексу Першої Фондової Торговельної Системи (ПФТС).
Наявність окреслених проблем, їх теоретичне і практичне значення та відсутність на цей час відповідних розробок і зумовили актуальність теми дисертації, її мету та завдання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з планом науково-дослідних робіт Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника і є частиною комплексної теми “Моделювання соціально-економічного розвитку економіко-виробничих структур в ринкових умовах” (ДР 0102U004510) кафедри економічної кібернетики, за якою автором розроблено розділ 3 “Реалізація моделей стохастичних процесів розвитку фондового ринку”.
Мета та завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка економіко-математичних моделей для аналізу та прогнозування процесів розвитку фондового ринку. У відповідності до сформульованої мети дослідження були поставлені та розв’язані наступні завдання:
 визначено місце фондового ринку в системі фінансових інституцій;
 проаналізовано іноземний досвід функціонування фондових ринків та еволюцію розвитку фондового ринку в Україні;
 проведено огляд основних підходів до моделювання і прогнозування процесів розвитку фондового ринку;
 розроблено стохастичні моделі показників динаміки розвитку фондового ринку;
 розроблено моделі моніторингу динаміки показників фондового ринку;
 удосконалено моделі та методи дослідження процесів фондового ринку з використанням спектрального аналізу;
 побудовано моделі виявлення закономірностей формування часових рядів показників фондового ринку;
 розроблено моделі прогнозування процесів розвитку фондового ринку із застосуванням стохастичних моделей.
Об'єктом дослідження є процеси розвитку фондового ринку України.
Предметом дослідження є економіко-математичні моделі та методи аналізу і прогнозування розвитку фондового ринку.
Методи дослідження. Методологічну та теоретичну основу роботи складають підходи вітчизняних і зарубіжних вчених щодо економіко-математичного моделювання процесів розвитку фондового ринку. У процесі виконання дослідження використовувались такі методи:
системного моделювання – при визначенні напрямів дослідження та розробки моделей функціонування та розвитку фондового ринку; статистичних критеріїв – при розробці моделі моніторингу динаміки показників фондового ринку; спектрального аналізу – при виявленні періодичних залежностей в динаміці фінансових ресурсів; фільтрації даних – при дослідженні періодичних залежностей показників фондового ринку; крос-спектрального аналізу – при виявленні взаємозв’язку між рядами значень показників фондового ринку.
Поставлені завдання вирішувалися із застосуванням комп’ютерних програм аналізу даних StatSoft Statistica 6.0, Microsoft Excel, Statgraphics 2.1, мови програмування прикладного рівня Visual Basic for Applications (VBA), алгоритмічної мови програмування Turbo Pascal.
Інформаційну базу дослідження сформували офіційні статистичні матеріали, законодавчі та нормативні документи, що регламентують діяльність фондового ринку в Україні, науково-аналітичні статті вітчизняних і зарубіжних авторів.
Наукова новизна отриманих результатів. У дисертаційній роботі викладено наукові положення, висновки і рекомендації, які спрямовані на розв’язання конкретного науково-практичного завдання щодо економіко-математичного моделювання процесів розвитку фондового ринку України. Основні результати проведеного дослідження, які мають наукову новизну, розкривають логіку дисертації, а особистий внесок автора полягає у наступному:
вперше:
розроблено стохастичні моделі показників динаміки розвитку фондового ринку із застосуванням теорії випадкових процесів, які мають універсальний характер відносно різномасштабних часових шкал і, на відміну від існуючих, є більш ефективними для прогнозування очікуваних значень показників і характеристик, що відображають як внутрішні, так і зовнішні умови діяльності фінансових інституцій;
одержали подальший розвиток:
моделі моніторингу динаміки показників фондового ринку, відмінністю яких є використання статистичних критеріїв, які дозволяють виявляти і вивчати кількісні характеристики як “зон стабільності”, так і ділянок, на яких відбуваються “стрибкоподібні” переходи;
моделі прогнозування процесів розвитку фондового ринку з використанням стохастичних моделей, особливість яких полягає у можливості дотримання необхідних співвідношень між величиною прогнозу показників фондового ринку, зокрема індексу ПФТС, і шириною коридору допустимих відхилень;
моделі виявлення і вивчення закономірностей формування часових рядів значень показників фондового ринку, відмінністю яких є використання методів спектрального аналізу, що уможливлює здійснення аналізу періодичних залежностей показників у стохастичній динаміці;
удосконалено:
моделі та методи дослідження процесів, які відбуваються на фондовому ринку з використанням теорії системного моделювання з використанням спектрального аналізу, відмінністю яких є формалізоване врахування законів і гіпотез, що визначають принципи функціонування фінансових інституцій.
Практичне значення отриманих результатів. Отримані результати та розроблені рекомендації являють собою методичну базу для формування прогнозів на фондовому ринку України.
Практичні результати дисертаційної роботи, в першу чергу, рекомендації щодо вдосконалення концептуальних положень проведення моніторингу процесів розвитку фондового ринку, використано в роботі Івано-Франківського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (довідка № 983/01/22 від 12.03.2008 року). Методи крос-спектрального аналізу, які розглянуті в дисертації, є одним із інструментів для дослідження залежності між рядами значень фінансових ресурсів, та служать для створення бізнес-планів в Українсько-канадському СП“МБЕРІФ-Бізнес-Центр” (довідка № 214 від 17.01.2008).
Основні теоретичні положення наукового дослідження використані автором в навчальному процесі при викладанні дисциплін “Економетрія”, “Теорія випадкових процесів” та “Імітаційне моделювання” на економічному факультеті Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (довідка №04-123 від 12.03.2008 року).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаною науковою працею, в якій викладено авторський підхід щодо економіко-математичного моделювання процесів розвитку фондового ринку. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертаційній роботі використано лише ті ідеї та положення, котрі розроблено автором особисто. Внесок у спільні наукові праці наведено у списку опублікованих праць наприкінці дисертації.
Апробація результатів дисертації. Основні результати дисертаційної роботи, висновки та пропозиції апробовані та обговорювались: на IX Міжнародній науково-практичній конференції “Наука та освіта – 2006” (23.01.2006 року, Дніпропетровськ); XV Міжнародній науково-практичній конференції “Стратегічний розвиток регіону – економічне зростання та інтеграція ” (11.05.2006 року, Чернівці); V Міжнародній науково-теоретичній конференції “Соціально-економічні, політичні та культурні оцінки і прогнози на рубежі двох тисячоліть ” (17.04.2007 року, Тернопіль); XV Міжнародній науковій конференції “Наука і вища освіта ” (17.05.2007 року, Запоріжжя).
Публікації. Основні результати роботи опубліковано в 12 наукових працях, серед яких 8 статей – у наукових фахових журналах і 4 публікації – у матеріалах наукових конференцій. Загальний обсяг публікацій – 3.96 ум.-друк. арк., з яких особисто автору належить 3,7 ум.-друк. арк.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертаційній роботі вирішено важливе науково-практичне завдання з теоретико-методичного обґрунтування моделювання стохастичних процесів фондового ринку. Результати проведеного наукового дослідження дають можливість зробити наступні висновки.
1. На сучасному етапі розвитку економіки структура фінансових інститутів ринку змінюється на користь сектору цінних паперів і похідних, тобто фондовий ринок охоплює дедалі більшу частку фінансового ринку.
2. Результати дослідження досвіду функціонування фондових ринків в розвинутих країнах та Україні свідчать про доцільність використання фондових індексів, що розраховуються фахівцями рейтингових агентств або фондових бірж. Наявність значної кількості консультаційних і рейтингових агентств, що спеціалізуються на розробці та аналізі фондових індексів, широка різноманітність самих індексів свідчать про необхідність удосконалення моделей їх моніторингу та прогнозування.
3. Проаналізовано основні підходи до моделювання і прогнозування процесів розвитку фондового ринку, що дозволяють виявляти існуючі функціональні залежності в даних процесах та будувати прогноз їхнього розвитку в майбутньому. Виділено, зокрема, методи апроксимації, моделювання фондових індексів вінерівським випадковим процесом, метод, що ґрунтується на використанні чисел Фібоначчі, проте виникає об’єктивна необхідність у їх подальшому розвитку у напрямі спрощення розрахунків і підвищення достовірності на основі застосування адитивної та мультиплікативної моделей.
4. На основі розглянутих підходів до моделювання і прогнозування процесів розвитку фондового ринку запропоновано застосування методів спектрального аналізу та побудови стохастичних моделей для дослідження закономірностей динаміки часових рядів показників розвитку фондового ринку. Відмінність розроблених моделей полягає у застосуванні приростів та коефіцієнтів переходу фондових індексів та курсів валют. При цьому запропоновано використати статистичну базу часових рядів індексу ПФТС, валютних курсів і котирувань акцій провідних українських компаній.
5. Розроблені адитивна та мультиплікативна моделі моніторингу стохастичної динаміки середнього і дисперсії фондових індексів мають універсальний характер, що в свою чергу зумовлює можливості для ефективного і плідного використання даного інструментарію при роботі з широким спектром фінансових ресурсів і показників. На базі дискретних стохастичних моделей встановлено причини і природу неперіодичних проявів в динаміці індексу ПФТС.
6. Удосконалено моделі виявлення і вивчення закономірності часових рядів значень фінансових ресурсів з використанням методів теорії системного моделювання на основі спектрального аналізу, які на відміну від існуючих дозволяють проводити аналіз періодичних залежностей фінансових показників у стохастичній динаміці. Застосовано спектральний аналіз на практиці і використано різні методики побудови оцінок спектральної щільності, що мають емпіричний характер. Розглянуті моделі виявлення і аналізу періодичних компонент мають універсальний характер. Одержані в ході проведених розрахунків значення спектральних оцінок Тюкі-Хеннінга і Парзена дають можливість отримати інформацію про причини і природу періодичних проявів в динаміці індексу ПФТС.
7. Застосовано методи крос-спектрального аналізу для дослідження залежності між часовими рядами значень фінансових ресурсів, на основі яких побудовано моделі виявлення їх закономірностей, що визначають динаміку процесів, які протікають в рамках фінансових ринків. Чинники, що породжують циклічність для курсів акцій провідних українських компаній, як і у випадку з курсами валют, мають макроекономічний характер, в ситуації з динамікою акцій окремо взятих компаній причини, що обумовлюють періодичність, можуть мати різноманітнішу природу. Порівняльний аналіз конфігурацій спектральних діаграм, дозволив зробити висновок про те, що в тій чи іншій мірі в динаміці кожній з них присутні квартальні, напівквартальні і місячні цикли. Проте співвідношення їх потужностей може істотно імітуватись.
8. На основі розроблених адитивної і мультиплікативної стохастичних моделей побудовано прогнози поведінки фондового ринку, які мають універсальний характер відносно різномасштабних часових шкал. Перевагою запропонованих моделей в прогнозуванні і моніторингу є відносна не жорсткість умов, що допускають їх застосування. Побудовані моделі прогнозування за запропонованим алгоритмом, можна узагальнити на більшу кількість стохастичних моделей, в кожній з яких прирости або коефіцієнти переходу є реалізаціями випадкових величин з різними розподілами.



СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Фондовый портфель / Отв. ред. Рубин Ю.Б., Солдаткин В П. – М.: СОМИНТЭК, 1992.– 212c.
2. Загорський В.С. Розвиток ринку цінних паперів та управління його ризиками / В.С. Загорський: монографія.–Х.:ВД «ІНЖЕК», 2008.– 192 с.
3. Постанова ВРУ «Про Концепцію функціонування та розвитку фондового ринку України» від 22.09.1995 № 342/95-ВР.
4. Мозговий О.М. Фондовий ринок / О.М. Мозговий: навч. посібн. – К.:КНЕУ, 1999.–316с.
5. Ляшенко В.И. Фондовые индексы и рейтинги / В.И. Ляшенко. – Д.: Сталкер, 1998. – 320 с.
6. Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т.3. / Редкол.: С.В. Мочерний та ін. – К.: Видавничий центр «Академія», 2002. – 952 с.
7. Загородній А.Г. Ринок фінансових послуг: Термінологічний словник / А.Г. Загородній, Г.Л. Вознюк. – Львів: Бескид Біт, 2008. – 544 с.
8. Загородній А.Г. Фінансово-економічний словник / А.Г. Загородній, Г.Л. Вознюк. – К.: Знання, 2007. – 1072 с.
9. Януль І.Є. Шляхи розвитку фондового ринку в Україні / І.Є. Януль, В.М. Шелудько // Фінанси України. – 1998. – №6. – С. 96–100.
10. Мертенс А.В. Инвестиции: Курс лекций по современной финансовой теории. – К.: Киевское инвестиционное агентство, 1997. – 41с.
11. Закон України “Про цінні папери та фондову біржу” від 18.06.1991 // ВВР – 1991. – №38.
12. Закон України ”Про національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів на Україні” від 10.12.1997, №710-97, ВВР.
13. Правила здійснення торговцями цінними паперами комерційної та комісійної діяльності по цінних паперах: Затв. Наказом ДКЦПФР від 23.12.1999 №331 // Закон і бізнес. – 1997.
14. Бурмака М.О. Регулювання фондового рину в Україні / М.О. Бурмака // Фінанси україни. – 1998. – №11. – С.78–84.
15. www.pfts.com.ua
16. Пирожков С.М. Индексы финансового рынка / С.М. Пирожков, В.А. Сазонов // ЭКО.–1994. – №4. – С. 76–93.
17. Севрук М.А. Анализ фондового рынка / М.А. Севрук // Деньги и кредит. – 1993. – №12. – С. 60–62.
18. Гольцберг М.А. Основы финансового инвестирования / М.А. Гольцберг, Л.М. Хасан-Бек. – К.: МЦПИМ, 1995. – 114 с.
19. Рубцов Б.Б. Зарубежные фондовые рынки: инструменты, структура, механизм функционирования / Б.Б. Рубцов. – М.: ИНФРА-М, 1996. – 288 с.
20. Грін В. Економетричний аналіз / В. Грін. Пер. з англ. А. Олійник, Р. Ткачук. – К.: Вид–во "Основи", 2005. – 1197 с.
21. Джонстон Д. Эконометрические методы / Д. Джонстон. – М: Статистика, 1980. – 444с.
22. Лук'яненко І. Сучасні економетричні методи у фінансах / І.Г. Лук'яненко, Ю.О. Городніченко. – К.: Літера ЛТД, 2002. – 352с.
23. Лук'яненко І., Краснікова Л. Економетрика / І. Лук'яненко, Л. Краснікова. – К.: Тов. "Знання", КОО, 1998. – 494с.
24. Экономико-математические методы и прикладные модели: учеб. пособие для вузов / В. В. Федосеев и др.; Под ред. В. В. Федосеева. – М.: ЮНИТИ, 1999. – 391 с.
25. Шелобаев С. И. Математические методы и модели в экономике, финансах, бизнесе / С.И. Шелобаев: Учеб. пособие для вузов. – М.: ЮНИТИ: ДАНА. – 367 с.
26. Завьялов Ю.С. Методы сплайн-функций / Ю.С. Завьялов, Б.И. Квасов, В.Л. Мирошниченко.– М.: Наука, 1980. – 350 с.
27. Лукашин Ю.П. Адаптивные методы краткосрочного прогнозирования / Ю.П. Лукашин. – М.: Статистика, 1979. – 254с.
28. Демиденко Е.З. Линейная и нелинейная регрессия / Е.З. Демиденко. – М.: Финансы и статистика, 1981. – 302с.
29. Отнес Р., Прикладной анализ временных рядов. Основные методы / Р. Отнес, Л. Эноксон: Пер. с англ.– М.: Мир, 1982.–428с.
30. Ивахненко А.Г. Предсказание случайных процессов /А.Г. Ивахненко, В.Г. Лапа. – К.: Наукова думка, 1971.–416с.
31. Статистическое моделирование и прогнозирование / Г.М. Гамба-ров, Н.М. Журавель, Н.М. Королев и др.; под ред. А.Г. Гранберга.– М.: Финансы и статистика, 1990.– 382с.
32. Недосекин А.О. Нечетко-множественный анализ рисков фондовых инвестиций / А.О. Недосекин. – СПб.: «Сезам», 2002. – 181 с.
33. Тюрин Ю.Н. Статистический анализ данных на компьютере / Ю.Н. Тюрин, А.А. Макаров. Под ред. В.Э. Фигурнова. – М.: ИНФРА-М, 1998. – 528с.
34. Дрейпер Н. Прикладной регрессионный анализ / Н. Дрейпер, Г. Смит. В 2-х книгах: Пер. с англ. – М.: Финансы и статистика, 1986. – Кн. 1. – 366с.
35. Merton R. С. Continuous-time finance.- Cambridge, Mass.: B. Black-well, 1990.–700р.
36. Первозванский А.А. Прогнозирование и оптимизация на рынке краткосрочных облигаций / А.А. Первозванский, В.Ю. Баринов // Экономика и мат методы. – 1997. – Т. 33. – Вып.4. – С. 5–11.
37. Дрейпер Н. Прикладной регрессионный аналіз / Н. Дрейпер, Г. Смит. В 2-х книгах: Пер. с англ. – М.: Финансы и статистика, 1987. – Кн. 2. – 351 с.
38. Бриллинджер Д. Временные ряды. Обработка данных и теорія / Д. Бриллинджер: Пер. с англ. – М.: Мир, 1980. – 536с.
39. Найман Э. Л. Малая энциклопедия трейдера / Э. Л. Найман: пер. с англ. – К.: ВИРА-Р: Альфа Капитал, 1999. – 236 с.
40. Буртняк І.В. Аналіз перерозподілу фінансових ресурсів / І.В. Буртняк // Моделювання регіональної економіки: зб.наук.праць – Івано-Франківськ : Плай, 2006. – №1(6). – С. 25–38.
41. Загородній А.Г. Фінансовий словник / А. Г. Загородній, Г.А. Вознюк, Т.С. Смовженко. – Львів: "Центр Європи", 1997. – 576 с.
42. Банковская энциклопедия / под ред. С. И. Лукаша, Л. А. Малютиной.– Днепропетровск: Баланс–Аудит, Каисса Плюс, 1994. – 252 с.
43. Колесникова В. М. Теоретические аспекты финансовых ресурсов предприятия / В. М. Колесникова // Вісник ХДЕУ– 2001. – № 4 (20). –
С. 69–71.
44. Moudud J. K. Finance in a Classical and Harrodian Cyclical Grown Model.– The Jerome Levy Economics Institute. – Working Paper. – 2001. – 52 p.
45. Бланк И. А. Управление денежными потоками / И. А. Бланк. – К.: Ника–Центр, Эльга, 2002.– 736 с.
46. Василик О.Д. Теорія фінансів / О.Д. Василик. – К.: НІОС, 2000.–268 с.
47. Азаренкова Г. М. Фінансові потоки в системі економічних відносин: монографія / Г. М. Азаренкова. – X.: ВД “ІНЖЕК”, 2006.– 328 с.
48. Берлин С. И. Теория финансов / С. И. Берлин. – М.: Изд-во Приор, 2000.–256 с.
49. Бандурин А. В. Деятельность корпораций / А. В. Бандурин. – М.: БУКВИЦА,1999.– 600 с.
50. Бланк И. А. Основы финансового менеджмента: в 4 т. / И. А. Бланк. – К.: Ника-Центр, 1999. – Т.1. – 1999. – 592 с.
51. Гриценко А. Ринкова інфраструктура: суть, функції, будова / А. Гриценко, В. Соболев // Економіка України. – 1998. – № 4. – С 35 – 44.
52. Буртняк І.В. Аналіз моделей поведінки фінансово-банківських інституцій / І.В Буртняк // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону. Науковий збірник Прикарпатського національного університету. – Вип.IV. – Івано-Франківськ: Плай, 2008. – Т.2. – С. 142–148.
53. Klein M. A Theory of banking firm // Journal of Money. – 1971. – Vol. 3. – P. 205–218.
54. Chamberlin E. Theory of monopolistic competition. Harvard University Printing Office, 1933. – P. 241.
55. Salop S. Monopolistic competition with outside goods // Bell Journal of Economics. – 1979. – Vol. 10(1). – P. 141–156.
56. Bell F.W., Murphy N.B. Economies of scale and division of labor commercial banking//National Banking Review. – 1968. – Vol. 5. – P. 131 – 139.
57. Benston G. I. Branch banking and economies of scale // Journal of Finance. –1965. – Vol.20. – P.312–331.
58. Benston G.I., Hanweck G.A., Humphrey D. Scale economies in banking // Journal of Money, Credit and Banking. – 1982. – Vol. 14(1). – P. 435 – 546.
59. Mester L. A multiproduct cost study of savings and loans // Journal of Finance. – 1987. – Vol.42. – pp. 251–260.
60. Murray J.D., White R.W. Economies of scale and economies of scope in multi–product financial institutions: A Study of British Columbia credit unions // Journal of Finance. – 1983. – Vol. 38(3). – P. 887 – 902.
61. Hancock D. A Theory of Production for the Financial Firm. Norwell (Mass.), Kluver Academic Publishers, 1991. Wiley and Sons, Inc., 1962.
62. Bryant J. A model of reserves, bank runs and deposit insuarance // The Journal of Banking and Finance. – 1980. – Vol. 43. – P. 749 – 761.
63. Benston G., Smith C. W. A transaction cost approach to the theory of financial intermediation // The Journal of Finance. – 1976. – Vol. 31. – P. 215 – 231.
64. Leland H.E., Pyle D.H. Informational asymmetries, financial structure and financial intermediation//Journal of Finance. – 1977. – Vol. 32. – P. 371 – 387.
65. Grossman S.J., Stiglitz J. On the impossibility of informationally efficient markets // American Economic Review. – 1980. – Vol. 70. – P. 393 – 408.
66. Campbell T.S., Kracaw W.A. Information production, market signalling, and the theory of financial intermediation // Journal of Finance. – 1980. – Vol. 35. – P. 863 – 882.
67. Allen F. The market for information and the origin of financial intermediation // Journal of financial intermediation. – 1990. – Vol. 1. – P. 3– 30.
68. Ramakrishnan R.T.S., Thakor A. V. Information reliability and theory of financial intermediation // Review of economic studies. – 1984. – Vol. 51. – P. 415 – 432.
69. Millon M. H., Thakor A. V. Moral hazard and information sharing: A model of financial information gathering agencies // Journal of Finance. – 1985. – Vol. 40(5). – P. 1403 – 1422.
70. Gorton G., Pennachi G. Financial intermediaries and liquidity creation // Journal of Finance. – 1990. – Vol. 45. – P. 49 – 71.
71. Diamond D. Financial intermediation and delegated monitoring // Review of economic studies. – 1984. – Vol. 51. – P. 393 – 414.
72. Diamond D. Monitoring and reputation: The choice between bank loans and directly placed debt // Journal of Political Economy. – 1991. – Vol. 99. – P. 689 – 721.
73. Holmstrom B., Tirole J. Financial intermediation, loanable funds, and the real sector. IDEI, Toulouse University, 1993. – P. 187.
74. Sharpe S. Asymmetric information, bank lending and implicit contracts: A stylized model of customer relationships // Journal of Finance. – 1990. – Vol. 45(4). – P. 1069–1087.
75. Rajan R. G. Insiders and outsiders: The choice between informed and arm's–length debt // Journal of Finance. – 1992. – Vol. 47(4). – P. 1367 – 1400.
76. Bhattacharya S., Chiesa G. Proprietary information, financial intermediation and research incentives // Journal of Financial Intermediation. – 1995. – Vol. 4. – P. 328 – 357.
77. Багриновский К.А. Имитационные модели в анализе и синтезе экономических систем планирования и управления / К.А. Багриновский. – М., 1982. – 340 с.
78. Бакаев А.Р. Имитационные модели в экономике / А.Р. Бакаев – К.: Наукова думка, 1978. – 304 с.
79. Вітлінський В.В. Моделювання економіки: навч. посіб. / В.В Вітлінський. – К.: КНЕУ, 2003. – 408 с.
80. Буртняк И.В. Моделирование деятельности банков на основе финансовых потоков / И.В. Буртняк // Бизнес Информ: научный информационный журнал. – 2008. – №2. – С. 122–127.
81. Survey A., The Business Finance Market, Industrial Systems Research Publications, Manchester (UK), new edition 2002.
82. Groz M.M. Forbes Guide to the Markets, John Wiley & Sons, Inc. – New York, 1999.
83. Мармоза А.Т. Практикум з математичної статистики / А.Т. Мармоза: навч. посіб. –К: Кондор, 2004. – 264 с.
84. Хованов Н.В. Математические модели риска и неопределенности / Н. В. Хованов. – СПб.:СпбГУ, 1998. – 199 с.
85. Вишняков И.В. Экономико–математические модели оценки деятельности коммерческих банков. Спб.:СпбГУ, 1999. – 250 с.
86. Благун І.С. Моделювання стохастичної динаміки фінансових ресурсів / І.С. Благун, І. В. Буртняк // Моделювання регіональної економіки: зб.наук.праць – Івано-Франківськ: Плай, 2004. – №4. – С. 3–16.
87. Буртняк І.В. Методи моніторингу динаміки фінансових ресурсів/ І.В. Буртняк // Вісник Хмельницького національного університету. – 2006. –Т.2, №4. – С. 109–114.
88. Благун І.С. Методи моніторингу динаміки фінансового ресурсу / І.С. Благун, І.В. Буртняк // Зб.наук.праць. Серія ,,Економіка”. Вип. 9. Ч. 4. –Острог: Національний університет “Острозька академія”, 2007. – С. 123–129.
89. Колмогоров А. Н. Стационарные последовательности в гильбертовом пространстве / А. Н. Колмогоров // Бюллетень МГУ. – 1941. – № 6. – С. 1–40.
90. Гмурман В.Е., Теория вероятностей и математическая статистика: Учеб. пособие для вузов / В.Е. Гмурман. – М.: Высш. шк., 2004. – 479 с.
91. Granger C. W. J., Hatanaka M. Spectral Analysis of Economic Time Series, Princeton Univ. Press, Princeton, N. J. – 1964.– Р.501.
92. Вентцель Е.С. Теория вероятностей / Е.С. Вентцель. – М.: Высшая школа, 1969. С. 576.
93. Bartlett M. S., Introduction to the stochastic Processes with special, reference to Methods and Applications. Cambridge, 1955. – Р.324.
94. Веveridge W. H. Weather and harvest cycles,. Econ. J., 1921. – Р. 429.
95. Вeveridge W. H. Wheat prices and rainfall in Western Europe,. J. Roy. Stat. Soc. – 1922. – vol. 85 – Р. 412.
96. Anderson T.W. On the theory of testing serial correlation, Skand. Aktuarietidskr. – 1948. – vol. 31. – pp. 88–116.
97. Gnedenko, B.V.; The Theory of Probability. – New York, Chelsea Publishing Company. 1966. – P. 320.
98. Cramer H., On the theory of stationary random processes, Ann.of Math. – 1940. – vol. 41. – pp. 215–230.
99. Wiener N., The Extrapolation, Interpolation and Smoothing of Stationary Time Series. – New York, 1949. – Р. 420.
100. Davis H. Т., The Analysis of Economic Time Series. Bloomington, Illinois: The Principia Press, 1941. – Р. 248.
101. Durbin J. Efficient estimation of parameters in moving average models, Biometrika. – 1959. – vol. 46. – pp. 306–316.
102. Durbin J., Estimation of parameters in time-series regression models, J. Roy. Stat. Soc. – 1960. – vol. 22. – pp. 139–153.
103. Granger С W. J. Tests of discrimination and stationarity, Unpublished'Rh. D. Thesis / Nottingham, 1959. – Р.324.
104. Jenкins G. M., Priestley M. В. The spectral analysis of time series, J. Roy. Stat. Soc. – 1957. – vol. 19. – pp. 1–12.
105. Hannan E. J. Time Series Analysis. – London, 1960.– Р. – 286.
106. Grenander U., Rosenblatt M., Statistical analysis of Stationary Time Series, New York. – 1957. – Р. – 301.
107. Kendall M. G. The Advanced Theory of Statistics.– London. – 1946.– vol. 11. – рр. 154–159.
108. Tukеу J. W. An introduction to the measurement of spectra, in Probability and Statistics, ed. by U. Grenander. – Stockholm, 1959. – pp. 300–330.
109. Tukey J. W. The estimation of (power) spectra and related quantities, in On Numerical Approximation, ed. by R. E. Langer, Madison, Wisconsin, 1959.– pp. 389–411.
110. Тukеу J. W., Discussion, emphasizing the connection between analysis of variance and spectrum analysis, Technometrics, 1961. – vol. 3. – pp. 191–21.
111. Андерсон Т. В. Статистический анализ временных рядов / Т. В. Андерсон. – М.: Мир, 1976. – С. 756.
112. Parzen E., Mathematical considerations in the estimation of spectra, Technometrics, 1961. – vol. 3. – pp. 167–190.
113. Anderson T. W., Introduction to Multivariate Statistical Analysis, New York, 1968.– Р. 584.
114. Кendall M. G., Contributions to the Study of Oscillatory Time Series, Cambridge, 1946. – Р. 265.
115. Rudra A. N. Method of discrimination in time series analysis. Sankya, 1955. – vol. 15. – pp. 9–34.
116. Slutsky Е. The summation of random causes as the source of cyclic processes, Econometrica, 1937. – vol. 5. – P. 105.
117. Благун І.С. Застосування методів крос-спектрального аналізу для виявлення взаємозв’язку між рядами значень фінансових ресурсів / І.С. Благун, І.В. Буртняк // Моделювання регіональної економіки: зб.наук.праць – Івано-Франківськ: Плай, 2005. – №1(5). – С. 3–13.
118. Grenander U., Some nonlinear problems in probability theory, Probability and Statistics (the Harald Cramer volume) ed. by U. Grenander, Stockholm and New York. – 1959. – Р. 301.
119. Hanning R. W. Numerical Methods for Scientists and Engineers, McGraw–Hill Book Co., Inc., New York. – 1962. Р. – 410.
120. Schuster A. On the investigation of hidden periodicities, Terr.Mag. – 1898. – рр. 3 – 13.
121. Schuster A., The periodogram of magnetic declination, Trans. – Cambridge Phil. Soc. – 1900. – vol. 18. – P. 107.
122. Stоkes G. С. Note on searching for periodicities. Proc. Roy. Soc. –1879. – vol. 29. – P. 122.
123. Yu1e G. U. On the time correlation problem, J. Roy. Stat. Soc. – 1921. – vol. 84. – P. 497.
124. Yule G. U. Why do we sometimes get nonsense correlations, J. Roy. Stat. Soc. – 1926. – vol. 89. – P. 490.
125. Yule G. U. On a method of investigating periodicities in disturbed series, Trans. Roy. Soc. – 1927. – pp. 226– 267.
126. Whittaker E. T., Robinson G. The Calculus of Observations. – London. – 1924. – P. 194.
127. Whitt1e P. Hypothesis Testing in Time Series analysis. – Uppsala. – 1951. – P.100.
128. Wold H. Stationary Time Series. – Stockholm. – 1938. – P. 257.
129. Буртняк І.В. Моделі стохастичної динаміки фінансових ресурсів / І.В. Буртняк // Матеріали ХV міжнародної наукової конференції молодих науковців. “Наука і вища освіта” (Запоріжжя, 17 травня 2007 p.). Запоріжжя: Гуманітарний університет “ЗІДМУ”,2007.– Ч. ІI. – С. 287–288.
130. Благун І.С. Спектральний аналіз динаміки валютних курсів / І.С. Благун, І.В. Буртняк // Економічна кібернетика: міжнар. наук. журн. – 2005. – № 5–6. – С. 86–93.
131. Буртняк І.В. Спектральний аналіз динаміки валютних курсів / І.В. Буртняк // Матеріали V міжнародної науково–теоретичної конференції. “Соціально–економічні, політичні та культурні оцінки і прогнози на рубежі двох тисячоліть” (Тернопіль, 17 квітня 2007 р.). – Тернопіль: Стародубець, 2007.– Ч. I. – С. 33–35.
132. Буртняк І.В. Застосування крос–спектрального аналізу // Матеріали XV міжнародної науково–практичної конференції. “Стратегічний розвиток регіону – економічне зростання та інтеграція”. (Чернівці, 11 квітня 2006 р.) – Чернівці: ЧТЕІ КНЕУ, 2006.– Ч. I. – С. 253–256.
133. Буртняк І.В. Практичне застосування методів крос–спектрального аналізу / І.В. Буртняк // Матеріали ІX міжнародної науково–практичної конференції. “Наука та освіта – 2006” (Дніпропетровськ, 21 січня 2006 р.) Т.9. Економічні науки. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006.–С.–60–62.
134. Клебанова Т. С. Методы прогнозирования: учеб. пособие / Т.С. Клебанова , В.В. Иванов, Н.А. Дубровина – Харьков: ХГЭУ, 2002. – 372 с.
135. Бокс Дж. Анализ временных рядов. Прогноз и управление / Дж. Бокс, Г Дженкинс. – Вып. 1. – М.: «Наука», 1974. – 405 с.
136. Кендалл М. Многомерный статистический анализ и временные ряды./ М. Дж. Кендалл, А. Стьюарт – М.: «Наука», 1976.
137. Маленво Э. Статистические методы эконометрии. Вып. 2. – М.: «Статистика», 1976. – 736 с.
138. Enders Walter. Applied Econometric Time Series. – Iowa State University, 1995. – Р. 156.
139. Харкевич А.А. Спектры и анализ / А.А. Харкевич. – М.: Физматгиз, 1957. – 236 с.
140. Гурьянова Л.С. Динамические модели анализа финансового рынка / Л.С. Гурьянова, Т.Н. Трунова // Бизнес Информ. – 2008. – №6. – С. 51–64.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20675.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.