У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ МЕНЕДЖЕРСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Количество страниц 183
ВУЗ ФОРМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ МЕНЕДЖЕРСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20680.doc 
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ДОСЛІДЖЕННЯ МЕНЕДЖЕРСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ 11
1.1. Суть та соціально-економічна роль менеджерського персоналу у сільському господарстві 11
1.2. Особливості менеджерської праці в сільському господарстві 31
1.3. Методологія дослідження формування та використання менеджерського персоналу 46
Висновки до розділу 1 56
РОЗДІЛ 2 ЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ ТА ВИКОРИСТАННЯ МЕНЕДЖЕРСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ 58
2.1. Аналіз забезпеченості сільськогосподарських підприємств менеджерським персоналом 58
2.2. Характеристика менеджерського персоналу сільськогосподарських підприємств 75
2.3. Стан підготовки та перепідготовки менеджерського персоналу для сільського господарства 89
2.4. Оцінка та детермінанти ефективності праці менеджерського персоналу 105
Висновки до розділу 2 116
РОЗДІЛ 3 СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМИ ВІДТВОРЕННЯ МЕНЕДЖЕРСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ 121
3.1. Формування та планування потреби у менеджерському персоналі 121
3.2. Вдосконалення підготовки та перепідготовки менеджерських кадрів 138
3.3. Формування механізму мотивації менеджерської праці 150
Висновки до розділу 3 166
ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ 169
ДОДАТКИ 176
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 183


ВСТУП

Актуальність теми дослідження. У сучасних умовах у світі особливої гостроти набуває проблема дотримання продовольчої безпеки, спричинена зростанням кількості населення, а також обсягів виробництва культур, призначених на непродовольчі цілі. Саме тому Україна, з її потужним сільськогосподарським потенціалом, має змогу стати світовим лідером у виробництві й експорті продовольчої продукції. Проте на сьогодні цей потенціал використовується лише частково, а для максимального його задіяння необхідно залучити у сільськогосподарську галузь значні фінансові, матеріально-технічні, а основне кваліфіковані трудові ресурси. Проблему забезпеченості фінансовими і матеріально-технічними ресурсами значною мірою можна вирішити за рахунок інвестицій, проблему кадрового ж забезпечення вирішити значно складніше і це при тому, що персонал є одним з основних ресурсів виробництва.
За останні 10-15 років значно погіршило ситуацію мігрування за кордон на заробітки висококваліфікованих працівників, які були задіяні раніше у сільськогосподарському виробництві. Сучасний досвід підтверджує, що сподіватись на їх повернення, а тим більше в найближчому часі не доводиться. Трансформаційні процеси в сільському господарстві негативно вплинули на розвиток села, яке сьогодні деградує, незважаючи на всі програми розвитку, на які не виділяють коштів і які стають лише деклараціями про наміри.
Таким чином, у сучасних умовах особливо важливим є залучення до сільськогосподарського виробництва якомога кваліфікованіших фахівців, які реально могли б позитивно впливати на розвиток аграрного виробництва, а отже, й села.
Проблемні питання менеджменту персоналу у розвинутих країнах світу цікавлять дослідників вже досить давно. Вони знайшли своє відображення в працях зарубіжних дослідників Ф. Тейлора [162], М. Мескона [120], М. Макіавеллі [110; 111], Р.Кантера [62], П. Друккера [39-41], Д. П’ю [148], Л. Якоки [193] та ін.
В Україні проблема формування персоналу, а також діяльності управлінських працівників у сільськогосподарських підприємствах також привертає увагу вітчизняних учених, зокрема, її досліджують М.О.Бесєдін [10], В.Г. Галанець [23], В.К. Горкавий [28-30], В.С. Дієсперов, Т.Г. Дудар [42-44], Й.С. Завадський [52], Ф.В. Зінов’єв [57; 121], В.В. Липчук [103; 105], Г.Є. Мазнєв [106-108], М.Й. Малік [112], М.М. Мартиненко [114; 115], В.С. Маслова [116; 117], Л.І. Михайлова [124-126], П.Т. Саблук [128], Л.І. Федулова [173; 175], Ф.І. Хміль [176; 177], Г.М. Чорний [180-182], А.Д. Чикурова [179], В.В. Юрчишин [189-191], Г. Щокін [186-188] та ін. Проте окремі питання функціонування менеджерського персоналу сільськогосподарських підприємств залишаються ще недостатньо з’ясованими, зокрема, особливості формування персоналу, визначення ефективності його використання, навчання і перепідготовки та мотивації в умовах трансформаційних змін аграрної галузі.
Усе це визначає актуальність теми даного дослідження. Її вирішення дає змогу з’ясувати сутність і природу процесів, які відбуваються в системі менеджменту персоналу аграрних підприємств у сучасних умовах, виявити її особливості та основні недоліки в питаннях, що стосуються менеджерського персоналу. Згадані чинники зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, сформували його мету, завдання і структуру.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації є складовою частиною комплексного плану наукових досліджень Львівського національного аграрного університету, зокрема економічного факультету ЛНАУ “Розробити соціально-економічний механізм підвищення соціально-економічної ефективності функціонування агропромислового комплексу” (номер державної реєстрації 100U002332). Роль автора у виконанні науково-дослідних робіт полягає у з’ясуванні суті менеджерського персоналу сільськогосподарських підприємств, проблем його формування та використання і відображена у наукових звітах кафедр статистики та аналізу й економічної теорії.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є узагальнення теоретичних і методологічних засад та розробка практичних рекомендацій щодо формування та використання менеджерського персоналу сільського¬спо-дарських підприємств.
Для досягнення поставленої мети виконували наступні завдання:
- розкрити сутність й уточнити поняття “менеджмент”, “менеджерський персонал”, “менеджерська праця” стосовно сільсько¬гос-подарських підприємств;
- обґрунтувати методологічні принципи та засади формування і використання менеджерського персоналу;
- провести оцінку стану забезпеченості сільськогосподарських підприємств менеджерським персоналом;
- з’ясувати особливості процесу відтворення та діяльності менеджерів у сільському господарстві з врахуванням сучасних особливостей функціонування галузі;
- розробити методичні підходи до планування потреби у менеджерському персоналі для сільського господарства регіону, а також визначити його чисельність на перспективу;
- обґрунтувати пропозиції щодо вдосконалення системи підготовки і перепідготовки менеджерів;
- розробити систему заходів щодо формування мотиваційного механізму менеджерської праці.
Об’єктом дослідження є організаційно-економічні механізми формування і використання менеджерського персоналу сільськогос¬по-дарських підприємств Львівської області.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і практичних аспектів проблеми формування та використання менеджерського персоналу сільськогосподарських підприємств.
Методи дослідження. Методологічною основою проведеного дослідження є пізнання наукових поглядів щодо сутності проблеми, розгляд її в історико-економічному аспекті, узагальнення досвіду й можливостей його застосування на практиці.
У процесі дисертаційного дослідження використовували такі методи: абстрактно-логічний (для теоретичних узагальнень результатів дослідження та формулювання висновків); соціологічних опитувань (для встановлення думки окремих категорій респондентів щодо проблеми функціонування та відтворення менеджерського персоналу); статистичного дослідження, зокрема, порівняння (для порівняння ефективності праці різних груп менеджерського персоналу), визначення абсолютних, середніх і відносних величин, графічний, ряди динаміки (для виявлення тенденцій розвитку досліджуваних явищ), а також групування та кореляційно-регресійний аналіз (для встановлення причин зміни параметрів окремих показників). Крім специфічних у роботі широко використані такі загальнонаукові методи, як аналіз і синтез, порівняння, метод єдності історичного і логічного.
Інформаційною базою дослідження слугували Закони України, нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України та місцевих органів влади, дані Львівського обласного управління статистики, Головного управління агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, матеріали періодичних і спеціальних наукових видань, інформаційні ресурси світової комп’ютерної мережі Internet, особисті спостереження автора.
Наукова новизна одержаних результатів. Дослідження менеджерського персоналу сільськогосподарських підприємств і стану його формування та використання дозволило одержати наступні результати:
вперше:
 розроблено методику визначення рівня привабливості менеджерської праці у сільському господарстві, що передбачає системну оцінку пріоритетних характеристик праці на основі експертних висновків із урахуванням їх значущості.
уточнено:
 сутність поняття “менеджерський персонал” в сільському господарстві, що охоплює сукупність посадових осіб, які на професійній основі здійснюють управлінський вплив на інших працівників і реалізовують функції менеджменту для досягнення визначених тактичних і стратегічних цілей сільськогосподарського підприємства;
 детермінанти та підходи щодо визначення перспективного попиту на менеджерів і джерел їх формування з врахуванням змін у попиті на сільськогосподарську продукцію, продуктивності та цінах інших ресурсів, а також у політико-правовому середовищі;
 методичні підходи щодо визначення рівня забезпеченості сільськогосподарських підприємств менеджерським персоналом із врахуванням нормативної навантаженості відповідних фахівців.
дістали подальший розвиток:
 існуюча методика обґрунтування потреби в менеджерському персоналі, яка повинна базуватись на розроблених стратегії та програмах розвитку сільського господарства, зокрема на основних їх економічних параметрах;
 наукові засади формування мотиваційного механізму, що передбачає визначення мотиваційних чинників не лише для задіяних у виробничому процесі фахівців, але й для потенційних працівників;
 системи підготовки і перепідготовки менеджерських кадрів як безперервного навчання їх як у базових навчальних центрах так і за місцем праці та її покращання;
 вдосконалення методики оцінки праці менеджерського персоналу за рахунок підбору системи відповідних показників, які характеризують діяльність окремих категорій менеджерів.
Практичне значення одержаних результатів. Практичне значення дисертаційного дослідження полягає у розробці теоретико-методологічних положень і практичних рекомендацій щодо якісного покращання менеджерського персоналу сільськогосподарських підприємств, підвищенню ефективності його використання, вдосконалення системи підготовки та перепідготовки.
Положення і висновки дисертаційної роботи можуть бути використані для подальших досліджень проблем менеджменту як методологічне забезпечення системи менеджменту персоналу підприємств, для розробки комплексних регіональних програм розвитку сільського господарства, а також у процесі підготовки кадрів для галузі.
Результати дисертаційної роботи, які мають прикладний характер, апробовано та прийнято до впровадження у сільськогосподарських підприємствах Львівської області, що засвідчено відповідними актами і довідками Головного управління агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації (довідка №01-16/210 від 12.05.08); Управління агропромислового розвитку Буської районної державної адміністрації Львівської області (довідка №84 від 26.05.08), їх використовують у навчальному процесі у Львівському національному аграрному університеті (довідка №01-28-03 від 16.06.08).
Особистий внесок здобувача. Наведені в дисертаційній роботі результати дослідження отримані автором особисто та відображені в наукових працях. Комплексно досліджено проблеми формування та використання менеджерського персоналу сільськогосподарських підприємств Львівської області. За результатами дослідження вироблено стратегічні засади формування, планування та мотивації менеджерського персоналу сільськогосподарських підприємств, спрямовані на поліпшення ефективності їх роботи, що загалом позитивно позначиться на розвитку сільського господарства.
Дисертація є науковим дослідженням, виконаним здобувачем відповідно до поставленої мети і завдань на основі опрацьованих літературних джерел та обробки статистичних даних.

Апробація результатів дослідження. Основні положення і результати дослідження апробовано в доповідях і виступах на: Міжнародній науково-практичній конференції “Ринкова трансформація АПК” (м. Харків, 2003 р.), Науково-методичній конференції “Інтеграція вищої аграрної школи в загальноєвропейську систему вищої освіти: проблеми та перспективи” (м. Львів, 2004 р.), Міжнародному науково-практичному форумі “Теорія і практика розвитку АПК” (м. Львів, 2006 р.), регіональній науково-практичній конференції “Актуальні проблеми теорії і практики менеджменту в умовах трансформації економіки” (м. Рівне, 2006 р.), Всеукраїнській науковій конференції молодих учених (м. Умань, 2007 р.), Міжнародному форумі молодих вчених “Ринкова трансформація економіки: стан, проблеми, перспективи” (м. Харків, 2007 р.), Міжнародній науково-практичній конференції “Стратегія ресурсозберігаючого використання аграрно-економічного потенціалу на основі активізації інноваційно-інвестиційної діяльності – об’єктивна передумова інтеграції країни в Світове співтовариство” (м. Тернопіль, 2007 р.), Всеукраїнській науково-практичній конференції “Проблеми ринку АПК в умовах глобалізації” (м. Миколаїв, 2007 р.), Третьому Міжнародному Форумі молодих вчених “Ринкова трансформація економіки постсоціалістичних країн: стан, проблеми, перспективи” (м. Харків, 2008 р.), Міжнародній науково-практичній конференції (м. Луганськ, 2008 р.), звітних наукових конференціях здобувачів і аспірантів Львівського національного аграрного університету за 2005-2008 рр.
Публікація результатів дослідження. За результатами дисертаційного дослідження опубліковано 17 наукових праць (8 одноосібно) загальним обсягом 3,5 друк. арк., з них 6 – у наукових фахових виданнях загальним обсягом 2,1 друк. арк.

Обсяг і структура дисертаційної роботи. Дисертація викладена на 200 сторінках комп’ютерного тексту, містить 32 таблиці на 18 с., 28 рисунків на 16 с., 3 додатки. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, висновків та пропозицій, списку використаних джерел (202 найменування) і додатків.
Список литературы ВИСНОВКИ

Проведене при опрацюванні дисертаційного дослідження узагальнення теоретичних і методологічних засад та розробка практичних рекомендацій з формування та використання менеджерського персоналу сільськогосподарських підприємств дозволило зробити наступні висновки теоретичного та науково-практичного характеру:
1. Обґрунтовано, що у структурі управлінського персоналу доцільно виділяти менеджерський персонал, як сукупність працівників, які на професійній основі здійснюють управлінський вплив на інших працівників і реалізовують функції менеджменту, для досягнення визначених тактичних та стратегічних цілей підприємства, організації. Доцільно розглядати й окремий вид праці, яка в галузі сільського господарства набуває додаткових специфічних рис. Менеджерська праця в сільському господарстві – це особливий вид людської діяльності, основним завданням якої є координація та організація окремих працівників і структурних підрозділів на основі врахування об’єктивних законів і закономірностей виробничого процесу в сільському господарстві.
2. Доведено, що використовувана на сьогодні органами регіонального управління аграрною галуззю методика визначення забезпеченості сільськогосподарських підприємств менеджерським персоналом є необґрунтованою і помилковою, оскільки не враховує нормативної завантаженості окремих фахівців. Відповідно штатні розписи, розроблені в сільськогосподарських підприємствах, жодним чином не прив’язані до науково -регламентованої завантаженості фахівців, що негативно в цілому впливає на продуктивність праці менеджерських кадрів.
3. На основі аналізу сучасного стану забезпеченості сільськогосподарських підприємств Львівської області менеджерським персоналом визначено, що за різними категоріями забезпеченість агропідприємств менеджерами суттєво відрізняється (від 100 %-го рівня забезпеченості керівниками, до 49 %-го головними інженерами). При цьому особлива варіація притаманна забезпеченості менеджерами в розрізі окремих адміністративних районів. Зокрема у Мостиському та Яворівському районах сільськогосподарські підприємства на 100 % забезпечені менеджерським персоналом, і одночасно у Бродівському, Жидачівському, Стрийському та Старосамбірському районах цей рівень складає менше ніж 50 %.
4. На основі оцінки структурних зрушень у якісному складі менеджерів можна зробити висновок, що скорочення загальної кількості менеджерських працівників у сільськогосподарській галузі Львівщини відбувається за рахунок спеціалістів, які не мають вищої освіти, тобто спостерігаються тенденції, згідно з якими вибувають в основному фахівці без відповідної освіти, а на їх місця прибувають спеціалісти з вищою освітою або цю освіту здобувають фахівці без відриву від виробництва. Проте, незважаючи на загальне підвищення освітнього рівня менеджерського персоналу, нестабільна економічна ситуація сприяє тому, що посади керівників аграрних підприємств все частіше займають фахівці, які не те що не мають спеціальної менеджерської освіти, а й взагалі не мають освіти, пов'язаної із сільськогосподарським виробництвом. Аналіз вікового складу менеджерів сільськогосподарських підприємств різних рівнів показує, що їх частка у віці до 30 років і у пенсійному віці зростає, а у віці від 30 до 50 років, тобто найбільш продуктивному, - зменшується.
5. Обґрунтовано, що в сучасних умовах зовнішнього і внутрішнього середовища важливою є проблема підготовки й підвищення кваліфікації персоналу. Доведено, що наявна система аграрної освіти не в достатній мірі відповідає характеру трансформаційних процесів, що відбуваються в суспільстві, а це ще більше ускладнює ситуацію у сільському господарстві. Процес підготовки і підвищення кваліфікації менеджерського персоналу сільськогосподарських підприємств матиме максимальну віддачу лише за умови, якщо він буде організований методично і науково правильно, а також відбуватиметься систематично та безперервно. Саме тому нами запропоновано систему навчання менеджерського персоналу, яка має охоплювати окремі навчальні центри на базі вищих навчальних аграрних закладів, а також навчання за місцем праці.
6. Результати комплексної оцінки ефективності праці менеджерського персоналу в розрізі його окремих категорій доводять надзвичайно низький її рівень в переважній більшості випадків. Підтвердженням цього є проведені розрахунки у сільськогосподарських підприємствах Буського району Львівської області, які засвідчили загальнообласну незадовільну оцінку праці головних агрономів і головних зоотехніків.
7. Обґрунтовано систему чинників, які мають безпосередній вплив на формування потреби у менеджерському персоналі для сільського господарства. Найважливішими з них визнано: зміни у попиті на сільськогосподарську продукцію, зміни продуктивності праці, зміни цін на інші ресурси, використовувані у сільськогосподарському виробництві, та політико-правові зміни, які мають вплив на аграрну сферу економіки. При цьому обґрунтування потреби в менеджерських кадрах для сільського господарства має базуватись на програмі розвитку аграрної галузі на перспективу.
8. Здійснено прогнозні розрахунки потреби в менеджерському персоналі на 2015 рік на основі перспектив розвитку галузей сільського господарства, а також відповідних нормативів завантаженості окремих категорій менеджерів. Визначено, що протягом прогнозованого періоду за умови виробництва таких обсягів продукції, що задовольнять повністю потреби населення області у продуктах харчування, кількість менеджерських працівників практично у всіх категоріях має зрости більш ніж утричі.
9. На основі виявлення думок потенційних працівників сільськогосподарських підприємств, тобто учнів сільських шкіл та студентів вищих навчальних аграрних закладів, а також реально працюючих у сільськогосподарських підприємствах, зокрема їх керівників, нами визначено основні мотиваційні чинники, які значною мірою могли б позитивно вплинути на продуктивність сільськогосподарської праці, а також залучити до праці в аграрній сфері молодь. Дослідження показують, що в сучасних умовах найважливішим для студентів різного віку є високий рівень заробітної плати.
10. Розроблено методику визначення привабливості праці, яка передбачає системну оцінку пріоритетних характеристик сільськогосподарської праці, які нами були сформульовані і запропоновані експертам для визначення рангу важливості кожної з них (режим роботи, престижність, умови, важкість праці, а також рівень її оплати та перспектива кар’єрного росту у сільському господарстві).



СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Аграрна політика в умовах ринкової трансформації економіки агропромислового комплексу : кол. монографія / за заг. ред. П.С. Березівського. – Львів : ЛДАУ, 2006. – 559 с.
2. Айказян А. В поисках совершенствования управления / А. Айказян, Е. Нисевич // Вопросы экономики. – 2002. – №2. – С. 154-158.
3. Аналитическая философия управления : методологія / Власов Р. Г., Метелев С. Е. – Омск : Наследие, Диалог-Сибирь, 2005. – 377 с.
4. Антропов В. А. Современные проблемы управления персоналом предприятия / В. А. Антропов, А. В. Пиличев. – Екатеринбург : Институт экономики Уро РАН, 2001. – 47 с.
5. Арутюнов В.В. Управление персоналом / [Арутюнов В. В., Волковыкий И. В., Кадария Ф. Д., Шепелев Е. М.] – Ростов-на-Дону : Феникс, 2004. – 448 с.
6. Балабанова Л. В. Управління персоналом : навч. посібник / Л. В. Балабанова. – Донецьк : ДонДУЕТ, 2006. – 471 с.
7. Балабанова Л. В. Організація праці менеджера / Л. В. Балабанова, О. В. Сардак. – К. : ВД “Професіонал”, 2004. – 304 с.
8. Баранов И.Н. Оценка деятельности организаций : подход Р. Каплана и Д. Нортона / И. Н. Баранов // Российский журнал менеджмента. – 2004. – Т.2. – №3. – С. 63-70.
9. Белокопытов О. И. История и культура менеджмента / О. И. Белокопытов, Г. В. Панасенко. – Красноярск : Красноярское книжное издательство, 1994. – 352 с.
10. Бєсєдін М. О. Основи менеджменту : оцінно-ситуаційний підхід (модульний варіант) / М. О. Бєсєдін, В. М. Нагаєв . – К. : ЦУЛ, 2005. – 496 с.
11. Богоявленська Ю. В. Економіка та менеджмент праці : навч. посібник / Ю. В. Богоявленська, Є. І. Ходаківський. – К. : Кондор, 2005. – 332 с.
12. Бородіна О. М. Людський капітал на селі : наукові основи, стан, проблеми розвитку / О. М. Бордіна. – К. : ІАЕ УААН, 2003. – 104 с.
13. Будзан Б. Кадрове забезпечення ринкових перетворень в Україні / Б. Будзан // Економічний часопис. – 1999. – № 10 – С.22-24.
14. Біттер О. Рівень життя сільського населення : проблеми і перспективи : монографія / О. Біттер. – Львів : Українські технології, 2005. – 288 с.
15. Будзан Б. Кадрове забезпечення ринкових перетворень в Україні. – Режим доступу : http://www.niurr.gov.ua/ukr/econom/krugly_stil'99/¬budzan.¬htm
16. Валова продукція сільського господарства Львівської області : Стат. збірник. – Львів : Головне управління статистики у Львівській області, 2007. – 68 с.
17. Василенька Н. І. Аналіз використання трудового потенціалу у сільському господарстві Львівщини / Н. І. Василенька // Економіка АПК. – 2007. – №8. – С. 148-155.
18. Веснин В. Р. Практический менеджмент персонала : Пособие по кадровой работе / В. Р. Веснин. – М. : Юристъ, 1998. – 496 с.
19. Вінницька Н. М. Організація роботи з кадрами / Н. М. Вінницька. – К. : Міністерство АПК України, 1998. – 193 с.
20. Вітвицький В. Аспекти мотивації праці сільськогосподарських товаровиробників / В. Вітвицький, В. Павленко // Україна: аспекти праці. – 2002. – № 5. – С. 42-46.
21. Виноградський М. Д. Організація праці менеджера : навч. посібник / М. Д. Виноградський, А. М. Виноградська, О. М. Шканова. – К. : Кондор, 2003. – 414 с.
22. Гавкалова Н. Теоретичні засади ефективного менеджменту персоналу / Н. Гавкалова // Україна : аспекти праці. – 2005. – №3. – С. 31-36.
23. Галанець В. Г. Эффективность управления : теория, методика, практика / В. Г. Галанець. – Львов : Вища школа, 1979. – 198 с.
24. Гаєвська О. Б. Управління як соціальний феномен : монографія / О. Б. Гаєвська. – К. : КНЕУ, 2000. – 168 с.
25. Гантт Г. Л. Организация труда / Г. Л. Гантт. – М., 1923.
26. Герасимов Б. Н. Менеджмент персонала / Б. Н. Герасимов, В. Г. Чумак, Н. Г. Яковлева. – Ростов-на-Дону : Феникс, 2003. – 448 с.
27. Герчикова И. Н. Менеджмент : учебник / И. Н. Герчикова. – [2-е изд., перераб.и доп.]. – М. : Банки и биржи, ЮНИТИ, 1995. – 480 с.
28. Головаха Е. И. Жизненная перспектива и профессиональное самоопредиление молодежи / Е. И. Головаха. – К. : Наук. думка, 1988.
29. Горкавий В.К. Управління ресурсами праці в аграрній сфері. Теорія та практика державного управління / В. К. Горкавий // Зб. наук. пр. (випуск 2). –2006. – №14. – С. 64-70.
30. Горкавий В. К. Використання рейтингових принципів в управлінні соціально-економічним розвитком аграрної сфери. Механізми ефективного розвитку економіки аграрної сфери України : монографія / В. К. Горкавий / за заг. ред. Л. М. Анічина. – Х. : ХарРІ НАДУ “Магістр”, 2006. – 296 с.
31. Горкавий В. К. Використання статистичних методів у маркетингових дослідженнях / В. К. Горкавий, О. В. Іванченко // Економіка АПК. – 2008. – №7. – С. 105.
32. Грейсон Д. Американский менеджмент на пороге XXI века : пер. с англ. / Д. Грейсон, К. О’Делл.  М. : Экономика, 1991. – 319 с.
33. Дієсперов В. С. Економіка сільськогосподарської праці / В. С. Дієсперов. – К. : ІАЕ УААН, 2004. – 488 с.
34. Дієсперов В. С. Продуктивність сільськогосподарської праці : монографія / В. С. Дієсперов. – К. : ННЦ ІАЕ, 2006. – 274 с.
35. Джаин И. О. Оценка трудового потенциала : монографія / И. О. Джаин. – Сумы : Университетская книга, 2002. – 250 с.
36. Державна цільова програма розвитку українського села на період до 2015 року // Економіка АПК. – 2007. – №11. – С. 3-57.
37. Дмитренко Г. А. Стратегический менеджмент : целевое управление персоналом организаций / Г. А. Дмитренко. – К. : МАУП, 2006.
38. Дмитренко Г. А. Жесткий менеджмент в микроекономике / Г. А. Дмитренко // Персонал. – 1998. – № 5. – С.34-42.
39. Друкер П. Ф. Задачи менеджмента ХХІ века : пер. с англ Н. М. Макаровой / П. Ф. Друкер. – М. : Вильямс, 2000. – 270 с.
40. Друкер П. Новые реальности / П. Друкер. – М. : Бук Чембэр Интернэшнл, 1994. – 380 с.
41. Друкер П. Эффективное управление / П. Друкер. – М. : ФАИР-Пресс, 2003. – 288 с.
42. Дудар Т. Г. Роль кадрового забезпечення у зрівноваженому розвитку сільських територій / Т. Г. Дудар // Теорія і практика розвитку АПК : Матеріали наук.-практ. форуму. – Т. 1. – Львів : ЛДАУ, 2006.
43. Дудар Т. Г. Стратегічні орієнтири розвитку агропродовольчого ринку України / Т. Г. Дудар // Матеріали ІІІ Міжнародного Форуму молодих вчених “Ринкова трансформація економіки постсоціалістичних країн : стан, проблеми, перспективи”. – Т. 2. – Харків : ХНТУСГ. – 2008, С. 178-180.
44. Дудар Т. Г. Проблеми кадрового забезпечення сільського сектора в нових економічних умовах / Т. Г. Дудар // Зб. наук. праць “Соціально-економічні проблеми розвитку українського села і сільських територій” – К. : ННЦ “Інститут аграрної економіки”, 2006. – С. 646-652.
45. Дырин С. П. Российская модель управления персоналом в условиях промышленного предприятия / С. П. Дырин. – СПб. : Питер, 2006. – 224 с.
46. Економічна енциклопедія : у 3-х т. – Т.2 / редкол.: С. В.Мочерний (відп. ред.) та ін. – К. : ВЦ “Академія”, 2000. – 864 с.
47. Економічна енциклопедія : у 3-х т. – Т.3 / редкол.: С. В.Мочерний (відп. ред.) та ін. – К. : ВЦ “Академія”, 2000. – 898 с.
48. Економічний словник / за ред. П. І. Багрія, С. І. Дорогунцова. – К. : Головна редакція УРЕ, 1973. – 624 с.
49. Економічний словник-довідник / за ред. С. В. Мочерного. – К. : Феміна, 1999. – 368 с.
50. Журавльова І. В. Управління людським капіталом підприємства / І. В. Журавльова, А. В. Кудлай. – Х. : ХНЕУ, 2004. – С. 11.
51. Завадський Й.С. Менеджмент. – Т. 1 / Й. С. Завадський. – К. : УФІМіБ, 1997. – 543 с.
52. Заков І. Проблеми та перспективи розвитку в Україні професійного навчання кадрів на виробництві / І. Заков, Н. Коваль // Економіка України. – 2008. – №6. – С. 80-88.
53. Закон України “Про підприємництво” – Режим доступу : http://tourlib.net/zakon/pro_pidpr.htm
54. Звід Кодексів і Законів України. – К. : Українське агентство інформації та друку “Рада”, 2007. – 800 с.
55. Здоровик В. Формування господарського механізму регулювання аграрних відносин / В. Здоровик, А. Линдюк // Економіка АПК. – 2005. – №2. – С. 42-46.
56. Здоровик В. К. Макроекономічна політика України : стан та проблеми / В. К. Здоровик, А. О. Линдюк // Вісник ЛДАУ : економіка АПК. – 2006. – №13. – С. 170-176.
57. Зиновьев Ф. В. Труд руководителя сельскохозяйственного предприятия. – М. : Агропромиздат,1985. – 127 с.
58. Ильин Е. П. Мотивация и мотивы / Е. П. Ильин. – СПб. : Питер, 2002. – 512 с.
59. Калініченко І. Л. Мотиви і стимули у труді керівника сільськогосподарського формування : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.07.02 / І. Л. Калініченко; Крим. держ. агротехнол. ун-т. – Сімферополь, 2003. – 20 с.
60. Калиниченко Л. И. Концепция подготовки корпуса новых руководителей -менеджеров в Украине // Персонал. – 1998. – № 3. – С.36-40.
61. Каленюк І. Деякі проблеми організації та фінансування професійної підготовки кадрів / І. Каленюк // Україна : аспекти праці. – 2001. – №8. – С. 14-17.
62. Кантер Р. Рубежи менеджмента / пер с англ. – М. : Олимп-Бизнес, 1999. – 304 с.
63. Карлофф Б. Деловая стратегия / Б. Карлофф. – М. : Экономика, 1991. – 322 с.
64. Кваша С. М. Невідкладні проблеми теорії управління в агробізнесі з позицій менеджменту ХХІ століття / С. М. Кваша, Г. М. Чорний, О.М. Павленко // Економіка АПК. – 2006. – №4. – С. 100-106.
65. Квик Д. К. Здоровье руководителя : глазами газеты “Financial Times” : [пер. с англ.] / [Квик Д. К., Купер К. Л., Квик Д. Д., Гэйвин Д. Х.]. – Днепропетровск : Баланс-Клуб, 2003. – 208 с.
66. Кириленко І. Г. Трансформація соціально-економічних перетворень у сільському господарстві України : проблеми, перспективи / І. Г. Кириленко. – К. : ННЦ ІАЕ, 2005. – 452 с.
67. Кобзій О. В. Впровадження стратегічного менеджменту в підприємствах молокопереробної галузі / О. В. Кобзій // Економіка АПК. – 2008. – №7. – С. 33.
68. Коваленко І. М. Наука і мистецтво влади менеджера : навч. посібник / І. М. Коваленко, М.П. Коваленко. – Одеса : Фенікс, 2006. – 488 с.
69. Ковальчук Т. М. Сучасна філософія управління та проблеми економічного аналізу / Т. М. Ковальчук // Економіка АПК. – 2008. – №7. – С. 48.
70. Колодій А. Удосконалення управління сільськогосподарським виробництвом як складова аграрної реформи // Вісник ЛДАУ: Економіка АПК. – 2003. – № 11 (2) – С. 241-245.
71. Коломієць В. М. Принципи визначення конкурентоспроможності персоналу підприємства / В. М. Коломієць // Економіка та держава. – 2006. – №12. – С. 81-82
72. Колот А. М. Мотивація персоналу : підручник / А. М. Колот. – К. : КНЕУ, 2005. – 337 с.
73. Колпаков В. М. Стратегичечкий кадровый менеджмент : учеб. пособие. / В. М. Колпаков, Г. А. Дмитренко [2-е изд., перераб. и доп.]. – К. : МАУП, 2005. – 752 с.
74. Конституція України. – К. : Українська правнича фундація, 1996. – 64 с.
75. Концепція розвитку післядипломної освіти в Україні // Затверджено рішенням Колегії Міністерства освіти і науки України від 11.04.2002, протокол № 3/5-4.
76. Корнаи Я. Путь к свободной економике / Я. Корнаи. – М., 1991.
77. Кредисов А. И. История учений менеджмента / А. И. Кредисов. – К. : ВИРА-Р, 2000. – 336 с.
78. Крижко І. Методологічні і методичні аспекти прогнозування чисельності персоналу і визначення змісту освіти фахівців / І. Крижко // Україна : аспекти праці. – 2000. – №1. – С. 28-32.
79. Кропивко В. С. Формування кадрово-управлінського потенціалу агроформувань / В. С. Кропивко // Економіка АПК. – 2003. – №10. – С. 118-123.
80. Крупа В. Р. Теоретичні основи соціального захисту населення в умовах формування ринкової економіки. / В. Р. Крупа, А. О. Линдюк // Аграрна політика в умовах ринкової трансформації економіки АПК України : кол. монографія – Львів : Львівський ДАУ. – 2006. – С.12-23.
81. Криклій А. С. Методичні засади удосконалення планування потреби та підготовки персоналу / А. С. Криклій // Економіка та держава. – 2005. – №7. – С. 67-70.
82. Криклій А. С. Проблеми та перспективи підвищення ефективності підготовки фахівців / А. С. Криклій // Економіка та держава. – 2005. – №3. – С. 60-64.
83. Кузьмін О. Є. Основи менеджменту : підручник / О. Є. Кузьмін, О. Г. Мельник. – К. : Академвидав, 2003. – 416 с.
84. Кульчицька А. В. Соціально-психологічна компетентність менеджерів : освітній аспект / А. В. Кульчицька // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону : фінансова політика та інвестиції : збірник наук. праць (випуск №10). – Луцьк : Надстир’я, 2004. – 332 с.
85. Кунда В. О. Управління формуванням трудового колективу сільськогосподарського підприємства / В. О. Кунда // Вісник ХНТУСГ : економічні науки (випуск №56). – Харків : ХНТУСГ, 2007. – 312 с.
86. Кунц Г. Управление : системный подход и ситуационный анализ / Г. Кунц., О’Доннелл. – М. : Прогресс. – 1981. – 168 с.
87. Лайко П. А. Методи навчання керівних працівників АПК / П. А. Лайко, Є. А. Бузовський, М. Ф. Бабієнко. – К. : НАУ, 2005. – 33 с.
88. Липчук В. В. Селянські (фермерські) господарства : оцінка і проблеми становлення та розвитку / В. В. Липчук. – Львів : Вільна Україна, 1997. – 156 с.
89. Литяцька Д. В. Проблеми кадрового менеджменту на підприємствах АПК та шляхи їх вирішення в сучасних умовах господарювання (на прикладі Закарпатської області). – Режим доступу : .
90. Лук’янихін В. О. Менеджмент персоналу : навч. посібник / В. О. Лук’янихін. – Суми : Університетська книга, 2004. – 592 с.
91. Лук’янова С. А. Формування мотиваційних механізмів управління на підприємстві / С. А. Лук’янова // Зб. наук. пр. Дніпропетровського національного університету : економіка : проблеми теорії та практики (випуск №237 : в 6 т.). – Дніпропетровськ : ДНУ, 2008. – 315 с.
92. Линдюк А. О. Вдосконалення структури менеджерського персоналу сільськогосподарських підприємств / А. О. Линдюк // Матеріали міжнар. форуму молодих вчених “Ринкова трансформація економіки : стан, проблеми, перспективи”. – Харків : ХНТУСГ, 2007. – С. 192-194.
93. Линдюк А. О. Менеджерська праця та її особливості / А. О. Линдюк // Матеріали Всеукраїнської наукової конференції молодих учених. – Умань, 2007. – С. 43-44.
94. Линдюк А.О. Мотивація менеджерського персоналу сільськогосподарського підприємства : системний підхід / А. О. Линдюк // Матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. “Проблеми ринку АПК в умовах глобалізації”. – Миколаїв, 2007. – С. 148-150.
95. Линдюк А. О. Проблеми відтворення менеджерського персоналу сільськогосподарських підприємств / А. О. Линдюк // Вісник ХНТУСГ : економічні науки. – 2007. – №56. – С. 159-164.
96. Линдюк А.О. Оцінка менеджерського персоналу сільськогосподарських підприємств / А. О. Линдюк // Зб. наук. пр. Дніпропетровського національного університету : економіка : проблеми теорії та практики (випуск №237 : в 6 т.). – Дніпропетровськ : ДНУ, 2008. – С. 824-829.
97. Линдюк А. О. Реформування системи менеджменту аграрних підприємств. Ринкова трансформація економіки : стан, проблеми, перспективи / А. О. Линдюк // Матеріали Всеукр. наук. конф. студентів, магістрів та аспірантів : у 2 – Т. 1. – К. : ІАЕ УААН, 2003. – С. 78-80.
98. Линдюк А. О. Трансформаційні зміни забезпеченості менеджерами сільськогосподарських підприємств / А. О. Линдюк // Матеріали ІІІ Міжнар. форуму молодих вчених “Ринкова трансформація економіки постсоціалістичних країн : стан, проблеми, перспективи ” : у 3 – Т. 2. – Харків : ХНТУСГ, 2008. – С. 99-100.
99. Линдюк А. О. Чинники та мотиви плинності персоналу менеджерів у сільськогосподарських підприємствах / А. О. Линдюк // Вісник ЛНАУ : економіка АПК. – №15. – С.560-564.
100. Линдюк А. О. Актуальні проблеми формування кваліфікованих управлінських кадрів АПК / А. О. Линдюк, В. Р. Крупа // Теорія і практика розвитку АПК : матеріали Міжнар. наук.-практ. форуму. – Т. 1. – Львів, 2006. – С. 461-465.
101. Линдюк А. О. Інноваційні підходи до підготовки персоналу менеджерів для аграрного сектора економіки / А. О. Линдюк, В. Р. Крупа // Стратегія ресурсозберігаючого використання аграрно-економічного потенціалу на основі активізації інноваційно-інвестиційної діяльності – об’єктивна передумова інтеграції країни в Світове співтовариство : тези доп. Міжнар. наук.-практ. конф. – Тернопіль, 2007, – С. 111-112.
102. Линдюк А. О. До питання формування персоналу менеджерів сільськогосподарських підприємств / А. О. Линдюк, А. В. Нестерович // Актуальні проблеми теорії і практики менеджменту в умовах трансформації економіки : зб. тез регіон. наук.-практ. конф. – Рівне, 2006. – С.113-115.
103. Линдюк А. О. Ринкова трансформація сільського господарства як передумова зміни потреби в есторович х кадрах / А. О. Линдюк, Ю. Б. Шийка // Актуальні проблеми теорії і практики менеджменту в умовах трансформації економіки : зб. тез регіон. наук.-практ. конф. – Рівне, 2006. – С.113-115.
104. Липчук В. В. Мотиваційні чинники працевлаштування молоді у сільськогосподарських підприємствах / В. В. Липчук, А. О. Линдюк // Економіка АПК. – 2008. – № 7. – С. 131-136.
105. Липчук В. В. Сучасні системи та форми перепідготовки кадрів / В. В. Липчук, А. О. Линдюк // Інтеграція вищої аграрної школи в загальноєвропейську систему вищої освіти : проблеми та перспективи : матеріали наук.-метод. конф. – Львів : ЛДАУ, 2004.
106. Мазнєв Г. Є. Новітні технології та сучасний менеджмент – основа успіху / Г. Є. Мазнєв, А. Ф. Гацько, М. В. Василенко // Вісник ХНТУСГ (випуск №56). – Харків : ХНТУСГ, 2007. – С.312-316.
107. Мазнєв Г. Є. Ефективність удосконалення організаційного механізму аграрних формувань / Г. Є. Мазнєв // Проблеми економіки АПК і формування його кадрового потенціалу : кол. монографія : у 2 т / за ред. П. Т. Саблука, В. Я. Амбросова, Г. Є. Мазнєва. – Т. 2. – К. : ІАЕ УААН, 2000. – С.367-371.
108. Мазнев Г. Е. Разработка рациональної структуры управления предприятием и системы оптимального использования техники / Г. Е. Мазнев, М. М. Турченко. – Харьков : Межвузполиграфпредприятие, 1990. – 106 с.
109. Макиавелли Н. Государь. Рассуждения о первой декаде Тита Ливия : о военном искусстве : пер. с ит. / Н. Макиавелли // Сборник. – [2-е изд.] – Мн. : Попурри, 2005. – 672 с.
110. Макиавелли Н. Маркетинг и менеджмент / Н. Макиавелли. – Спб. : Питер, 2004. – 272 с.
111. Макклелланд Д. Мотивация человека / Д. Макклелланд. – СПб. : Питер, 2007. – 672 с.
112. Малік М. Й. Мотивація виробничої діяльності в аграрній сфері економіки : методологія і організація / М. Й. Малік. – К. : ІАЕ, 1995. – 177 с.
113. Малиновський А. С. Резерв керівних кадрів аграрних підприємств : положення та навчально-тематичний план підготовки / А. С. Малиновський, Л. Д. Павловська. – Житомир : ДАУ, 2005. – 16 с.
114. Мартыненко Н. М. Менеджмент фирмы. – К.: Леся, 1995. – 368 с
115. Мартыненко Н. М. Основы менеджмента : учебник / Н. М. Мартыненко. – К. : Каравелла, 2003. – 496 с.
116. Маслова В. С. До проблеми підвищення економічної ефективності діяльності кадрів управління / В. С. Маслова // Організаційно-економічні проблеми розвитку АПК. : у 4 ч. / за ред. П. Т. Саблука. – Ч. 1 – К. : ІАЕ, 2001. – С. 335-338.
117. Маслова В. С. Методологічне забезпечення розвитку кадрово-управлінського потенціалу аграрного сектора економіки України / В. С. Маслова // Проблеми економіки агропромислового комплексу і формування його кадрового потенціалу : кол. моногр. : у 2 т. – К. : ІАЕ, 2000 – С. 125-127
118. Матлашенко В. Б. Менеджмент організацій : навч. посібник / В. Б. Матлашенко, Д. В. Мороз. – Львів : ЛДАУ, 2005. – 272 с.
119. Методичні рекомендації щодо визначення потреби в кадрах з вищою освітою для сільськогосподарського виробництва, схвалені Галузевою радою по роботі з кадрами Мінагрополітики України 12 грудня 2003 року (протокол №4).
120. Мескон М. Основы менеджмента : пер. с англ. / М. Мескон, М. Альберт, Ф. Хедоури. – [3-е изд.] – М. : Вильямс, 2006. – 672 с.
121. Методика экономических исследований : учеб. пособие / под ред. Ф. В. Зиновьева. – Симферополь : Таврия, 1999. – 168 с.
122. Мильнер Б. З. Реформы управления и управление реформами : в 2 кн. / Б. З. Мильнер. – М. : ИЭ РАН, 1994.
123. Мильнер Б. З. Теория организации : учебник / Б. З. Мильнер – [2- е изд., перераб. и доп.] – М. : ИНФРА-М, 2000. – 480 с.
124. Михайлова Л. Современный менеджер на предприятиях АПК / Л. Михайлова // АПК: экономика, управление. – 1998. – №6. – С.32-35.
125. Михайлова Л. І. Економічні основи формування людського капіталу в АПК / Л. І. Михайлова. – Суми : Довкілля, 2003. – 326 с.
126. Михайлова Л. І. Методичні рекомендації щодо визначення потреби в кадрах з вищою освітою для сільськогосподарського виробництва / Михайлова Л. І., Ляшенко С. М., Мішенін Є. В., Жмайлов В. М.. – К., 2003. – 10 с.
127. Мокряк В. Корпоративне управління великими промисловими підприємствами : сучасний стан та актуальні проблеми / В. Мокряк, Е. Мокряк // Економіка України. – 2007. – №4. – С. 42.
128. Мотивація праці та формування ринку робочої сили / за ред. П. Т. Саблука. – К.: Урожай, 1993. – 416 с.
129. Мотивация и оплата труда : инструменты. Методики. Практика – М. : Альпина Бизнес Букс, 2007. – 133 с.
130. Нагаєв В. М. Дидактичні основи формування творчої особистості аграрного менеджера в умовах Болонського процесу : монографія / В. М. Нагаєв. – Х. : ХНАУ, 2006. – 528 с.
131. Немирович С. Н. Эффективность экономической работы в предприятии / С. Н. Немирович. – Симферополь : Таврия, 2002. – 56с.
132. Олійник Т. І. Конкуренція та конкурентоспроможність на ринку аграрної праці / Т. І. Олійник // Економіка АПК. – 2008. – №4. – С. 109-116.
133. Онисько С. М. Ефективність сільськогосподарського виробництва та її залежність від фіскальної політики держави / С. М. Онисько, А. А. Верзун, О. В. Шолудько. – Львів : Апріорі, 2007. – 154 с.
134. Онищенко О. Сільський розвиток : основи методології та організації / О. Онищенко, В. Юрчишин // Економіка України. – 2006. – №10. – С. 4.
135. Організаційна поведінка / [Д. Гелріґел, Дж.В. Слокум-молодший, Р.В. Вудмен, Н.С Бренінґ] : пер. з англ. І. Тарасюк, М. Зарицка, Н. Гайдукевич. – К. : Вид-во Соломії Павличко “Основи”, 2001. – 726 с.
136. Ослунд А. Реструктуризація підприємств починається з менеджменту // Київські відомості. – 1995. – 8 вересня.
137. Основи економічної теорії: підручник / За заг. ред. Ю.В. Ніколенка. – [3-тє вид.]. – К. : ЦУЛ, 2003. – 504 с.
138. Основні економічні показники сільськогосподарських підприємств за 2006 р. : Стат. збірник. – Львів : Головне управління статистики у Львівській області, 2007. – 45 с.
139. Павловська Л. Проблема кадрового забезпечення аграрних підприємств і досвід вирішення у навчальному закладі / Л. Павловська // Вісник ЛДАУ : економіка АПК. – 2006. – №13. – С. 794.
140. Панченко Є. Посібник з менеджменту нового покоління / Є. Панченко // Економіка України. – 2007. – №4. – С. 95.
141. Пашкова А. В. Розвиток кадрового потенціалу підприємства / А. В. Пашкова // Економіка та держава. – 2005. – №5. – С. 69-72.
142. Плекач М. О. Механізми організовного управління діяльністю сільськогосподарських підприємств в умовах трансформації / М. О. Плекач // Економіка АПК. – 2008. – №6. – С. 84.
143. Плужніков В. О. Вплив мотивації праці на підвищення ефективності виробництва / В. О. Плужніков, О.О. Кіях // Економіка АПК. – 2008. – №4. – С. 137-141.
144. Побережна Г. Р. Менеджмент персоналу малих та середнiх пiдприємств АПК : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.02 / Г. Р. Побережна. – К., 2001. – 19 с.
145. Подсолонко О. А. Менеджмент : теорія та практика / О. А. Подсолонко. – К. : ЦУЛ, 2003. – 370 с.
146. Положение о формировании кадрового резерва для государственной службы // Зібрання постанов Уряду України. – 1995. – №2. – С. 171-172.
147. Проблеми економіки АПК і формування його кадрового потенціалу : кол. монографія у 2-х томах / за ред. П. Т. Саблука та ін. – К., 2000. – Т. 2. – 673 с.
148. Пью Д. С. Хрестоматия. Краткое изложение работ признанных авторитетов в теории и практике менеджмента / Д. С. Пью, Д. Дж. Хилсон. – М. : ЛИНК, 1994.
149. Рак Н. Г. Оценка кадров управления АПК / [Рак Н. Г., Яковлев В. Б., Дубинин В. Х., и др.]. – М. : МСХА, 1997. – 255 с.
150. Рысина В. Н. Развитие кадрового потенциала системы управления. – М., 2002. – С. 5.
151. Розенбаум Ю. А. Формирование управленческих кадров / Ю. А. Розенбаум. – М. : Наука, 1982. – 230 с.
152. Самыгин С. И. Менеджмент персонала / С. И. Самыгин, Л. Д. Столяренко. – Ростов-на-Дону, 1997.
153. Сільське господарство Львівщини у 2007 році : стат. збірник. – Львів : Головне управління статистики у Львівській області, 2008. – 158 с.
154. Сладкевич В. П. Мотивационный менеджмент : курс лекций / В. П. Сладкевич. – К. : МАУП, 2001. – 168 с.
155. Смирнов М. В. Конкурируют менеджеры / М. В. Смирнов // ПерсоналМикс. – 2003. – №3 (016). – С. 27-31.
156. Смоленський І. Концептуальні засади менеджменту техногенно забезпеченого підприємства / І. Смоленський, Г. Степанюк // Економіка України. – 2007. – №2. – С. 74.
157. Солдатенко М. Професійні кадри – запорука ефективного виробництва // Україна : аспекти праці. – 2004. – № 8. – С. 15-16.
158. Соскін О. Трансформація системи вищої освіти в контексті європейської інтеграції України / О. Соскін // Експрес. – 2008. – 12 квітня.
159. Статистичний щорічник Львівської області за 2007 р. – Ч. 1. – Львів : Головне управління статистики у Львівській області, 2008. – 366 с.
160. Статистичний щорічник Львівської області за 2007 р. – Ч. 2. – Львів : Головне управління статистики у Львівській області, 2008. – 342 с.
161. Суріханов Б. К. Про підвищення конкурентоспроможності аграрного виробництва в сучасних умовах / Б. К. Суріханов // Економіка АПК. – 2008. – №5. – С. 23.
162. Тейлор Ф. У. Принципы научного менеджмента : пер. с англ. А. Й. Зак / Ф. У. Тейлор. – М. : Контролинг, 1991. – 104 с.
163. Тлумачний словник української мови / [авт.-уклад. Шевчук В.]. – К. 1990.
164. Тлумачний словник української мови / [ред.-упор. В. С. Калашника]. – [2 вид., випр. і доп.] – X. : Прапор, 2005. – 992 с.
165. Токарев В. Гипотеза о новой парадигме управления. Режим доступу : http:// www.ptpu.ru/issues/3_01/8_3_01.htm.
166. ТОП-100. Рейтинг лучших компаний Украины. – К. : Экономика, 2007. – 160 с.
167. Травин В. В. Менеджмент персонала предприятия : учеб.-практ. пособие / В. В. Травин, В. А. Дятлов. – [3-е изд.]. – М. : Дело, 2000. – 272 с.
168. Тринько Р. І. Методика економічних досліджень / Р. І. Тринько. – Львів : Українські технології, 1999. – 356 с.
169. Троць Л. К вопросу об оценке труда персонала предприятия / Л. Троць // Человек и труд. – 2003. – № 5. – С. 58.
170. Трудовий потенціал села. – К., 2003. – 72 с.
171. Трудовые ресурсы и здоровье населения / [Рябушкин Т. В., Бедный М. С., Боярский А. Я. и др.]. – М. : Наука, 1986. – 256 с.
172. Уткин Э. А. Управление фирмой / Э. А. Уткин. – М. : Аклис, 2002. – 240 с.
173. Федулова Л. Тенденції розвитку менеджменту в ХХІ ст. // Персонал. – 2002. - № 12. – С. 50-54.
174. Федулова Л. І. Оцінювання конкурентоспроможності випускників бізнес-освіти на ринку праці // Современная экономическая наука и образование в Украине : теория, методология, практика: Приложение № 1 к научному журналу «Персонал». – 2001. – № 5. – С. 251-253.
175. Форд Г. Моя жизнь, мои достижения. – К. : Грайлык, 1993. – 203 с.
176. Хміль Ф. Міфи зарубіжної науки менеджменту і українські реалії / Ф. Хміль // Економіка України. – 2005. № 5. – С. 66-71.
177. Хміль Ф. І. Управління персоналом : підручник / Ф. І. Хміль. – К. : Академвидав, 2006.
178. Цвіт стиглого коріння / за заг. ред. проф. С. К. Ревчука. – К. : Знання, 2004. – 213 с.
179. Чикурова А. Д. Проблеми формування і використання робочої сили в аграрному секторі : монографія / А. Д. Чикурова. – Кам’янець-Подільський : Абетка, 2003. – 259 с.
180. Чорний Г. М. До систематизації знань з аграрного менеджменту / Г. М. Чорний, М. П. Ястреб // Економіка АПК. – 2008. – №6. – С. 132.
181. Чорний Г. М. Управління : концептуальні засади національного менеджменту : монографія / Г. М. Чорний. – К. : ННЦ ІАЕ, 2005. – 102 с.
182. Чорний Г. М. Керівник в АПК : теорія і практика діяльності. 1998. – 195 с.
183. Шпикуляк О. Г. Інтелектуальні аспекти регулювання аграрного ринку / О. Г. Шпикуляк // Економіка АПК. – 2008. – №5. – С. 114.
184. Щедровицкий Г. П. Философия. Наука. Методология / Г. П. Щедровицкий. – М., 1997.
185. Шекшня С.В. Управлениє персоналом современной организации : управ.-практ. пособие / С.В. Шекшня. – М. : Интел-Синтез, 1998. – 352 с.
186. Щекин Г. Организация и психология управления персоналом : учеб.- метод. пособие / Г. Щекин. – К. : МАУП, 2002. – 832 с.
187. Щекин Г. В. Основы кадрового менеджмента / Г.В. Щекин. – К. : МАУП, 2002.
188. Щекин Г. В. Теория кадровой политики / Г.В. Щекин. – К. : МАУП, 1997. – 176 с.
189. Юрчишин В. В. Зміцнення кадрово-управлінського потенціалу аграрних реформувань / В. В. Юрчишин // Соціально-економічна модель постреформованого розвитку агропромислового виробництва в Україні. – К. : ІАЕ УААН, 2000. – 367 с.
190. Юрчишин В. В. Руководитель и коллектив / В. В. Юрчишин. – К. : Урожай, 1988. – 200 с.
191. Юрчишин В. В. Аграрна політика і розв’язання невідкладних проблем кадрової політики / В. В. Юрчишин, О. М. Бородіна // Економіка АПК. – 1995. – №8. – С. 63-67.
192. Як підготувати і захистити дисертацію на здобуття наукового ступеня. Методичні поради. – [авт.-упор. Л. А. Пономаренко]. – .- К. : Редакція „Бюлетня Вищої атестаційної комісії України“, Видавництво „Толока“, 2001. – 80 с.
193. Якокка Л. Карьера менеджера : пер. с англ / Л. Якокка. – М. : Прогрес, 1991.
194. Якубів В. М. Удосконалення організаційно-економічного механізму функціонування сільськогосподарських виробників / В. М. Якубів // Економіка АПК. – 2008. – №3. – С. 49-55.
195. Яценко В. М. Аналіз стану людського капіталу підприємств АПК у період трансформації економіки України / В. М. Яценко, О. П. Козулько // Економіка АПК. – 2007. – №6. – С. 108-113.
196. Яців І. Б. Регіональний ринок м’яса : ефективне функціонування і перспективи розвитку : монографія / І. Б. Яців, С. Ф. Яців. – Львів, 2008. – 185 с.
197. Boyazatis R. Competencies can be developed : but not in the way we thogh / R. Boyazatis // – Capability – 1996. – Vol. 2. №2.– P. 35.
198. Fiedler F.E., ‘Stress, Babble, and the Utilization of the Leader’s Intellectual Abilities’/ F.E. Fiedler, F.W. Gibson, K.M. // Barrett Leadership Quarterly. 1993.
199. Management building competitive advantage / Thomas S. Bateman, Scott A. Snell. 4th ed., 1999.
200. Oleksyn T. Systemy ocen i rozwoju zawodowego pracownicow / T. Oleksyn. – Warszawa : Biblioteca Pracownicza, 1994.
201. How to Choose a Leadership Pattern / R. Tannenbaum, W. Schmidt // Harward Business Review. – 1958. – March-April.
202. Ure A. The Philosophy of Manufactures. London / A. Ure. – Charles Knight, 1935.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20680.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.