У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МЕХАНІЗМ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ В УКРАЇН
Количество страниц 189
ВУЗ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20682.doc 
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 5
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУ-ВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ

12
1.1. Концептуальні аспекти трансформації та розвиток системного управління якістю товарів та послуг в Україні
12
1.2. Стандартизація та сертифікація в системі управління якістю товарів та послуг
30
1.3 Зарубіжний досвід використання систем сертифікації та управління якістю товарів та послуг
50
Висновки до першого розділу 68
РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ
СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ
72
2.1. Інституційні засади національної системи управління якістю товарів та послуг
72
2.2. Реалізація державної політики управління якістю товарів та послуг на регіональному рівні
85
2.3. Оцінювання результативності функціонування системи управління якістю ДП “Волиньстандартметрологія”
95
Висновки до другого розділу 115
РОЗДІЛ 3. НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТРАНС-ФОРМАЦІЇ ТА РОЗВИТКУ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ЯКІ-СТЮ ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ
119
3.1. Стратегія та тактика трансформації процесів сертифікації систем управління якістю товарів та послуг 119
3.2. Методичні підходи до розробки системи управління якістю на ДП “Волиньстандартметрологія”
127
3.3. Формування процедури проведення внутрішніх аудитів системи управління якістю на підприємстві
149
Висновки до третього розділу 158
ВИСНОВКИ 161
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 166
ДОДАТКИ 186


ВСТУП

Актуальність теми. Участь України в інтеграційних процесах визначає її включення у світові економічні структури, зокрема до Світової організації торгівлі (СОТ), за умов процесу максимального врахування національних інтересів. Реалізація положення Генеральної угоди щодо тарифів і торгівлі (ГАТТ) з питань тарифного і нетарифного регулювання, дозволяє захистити інтереси споживачів та обмежити доступ неякісних іноземних товарів на внутрішній ринок.
Якість – комплексне поняття, що характеризує ефективність усіх сторін життєдіяльності як людини, так і суспільства в цілому. Підвищення якості у ринковій економіці виступає найважливішим фактором соціального рівня життя, економічного розвитку та екологічно безпечного довкілля.
У сучасній науковій літературі і практиці існують різні трактування поняття якість. Так, Міжнародна організація стандартизації визначає якість як сукупність властивостей і характеристик продукції чи послуг, що додають їм здатність задовольняти обумовлені чи передбачувані потреби. Якість можна представити у вигляді піраміди, нагорі якої знаходиться TQM – тотальний менеджмент якості, що передбачає високу якість всіх видів діяльності.
Послідовна інтеграція нашої країни до західноєвропейської спільноти передбачає не лише узгодження законодавства. А також зміни в регуляторних процесах управління якістю та гармонізацію з системами Європейського Союзу. Насамперед, це пов’язано з формуванням високого організаційно-технічного рівня виробництва та належних умов праці. Якість включає обґрунтованість прийнятих управлінських рішень, систему планування. Особливе значення мають контроль якості технологічних процесів, своєчасне виявлення браку. Якість продукції є складовою і наслідком рівня якості процесів управління, функціонування виробничих систем.
Слід зазначити, що переважна частина сучасного світового співтовариства представлена пропозицією товарів високої якості. Кожний з них втілює в собі як споживчу вартість, так і цінову вартість. Рівень якості відбиває ефективність всіх форм правово-організаційних виробничих структур. Саме тому в країнах світової організації торгівлі знайшли широке використання системи управління якістю. Виробник повинен виявляти турботу про якість на протязі усього періоду споживання продукту, що передбачає обслуговування її після реалізації. Це особливо важливо для товарів, що відрізняються складністю експлуатації програмних продуктів.
Як відомо, в умовах командно-адміністративного управління якість трактувалась лише з позиції виробника. У ринковій економіці якість розглядається виходячи з потреб споживача, тут безпосередньо враховується думка споживача щодо якості товарів та послуг.
Дійсно, поняття якості продукту у відповідності до вимог споживача може складатись лише в процесі споживання. Ідея такого підходу до визначення якості продукції належить вченим Дж. Ван Етингеру і Дж. Ситтигу [11]. Ними розроблена соціальна сфера науки кваліметрія. В цілому кваліметрія – наука про засоби виміру і квантифікації показників якості. Кваліметрія дозволяє давати кількісні оцінки якісним характеристикам товару. Вона виходить з того, що якість залежить від великого числа властивостей розглянутого продукту. Необхідно також враховувати й умови, у яких продукт буде використаний [219].
Надійними засобами забезпечення процесів підвищення якості виступає стандартизація і сертифікація, які не обмежуються тільки виробничими технологіями, машинами і механізмами, а поширюються на більш широке коло об'єктів суспільних відносин. Все це тісно пов'язане з економікою, яка, в свою чергу, займається раціональним використанням ресурсів — трудових, матеріальних, фінансових, інформаційних тощо.
Національна система стандартизації та сертифікації України сформована порівняно недавно, проте вона певною мірою вже забезпечує захист внутрішнього ринку. Вдосконалення функціонування системи стандартизації пов'язані з постійною зміною вимог зовнішньоекономічних партнерів, гнучкістю світових систем регулювання товарообігу та потребами національного ринку. До пріоритетних напрямів робіт із стандартизації відносяться безпека та екологія, інформаційні технології, ресурсозбереження.
Щодо системи сертифікації, то вона направлена на встановлення відповідності продукції, процесів чи послуг заданим у нормативних документах критеріям і вимогам. Сертифікація являє собою досить складний комплекс дій, безпосередньо пов'язаних з оцінкою відповідності, із забезпеченням незалежної і неупередженої оцінки якості продукції. Як одна з достовірних і офіційних форм підтвердження відповідності, сертифікація в значній мірі визначає рівень конкурентоспроможності, а отже, і розвиток виробництва, його рентабельність та ефективність.
Вагомий внесок у вирішенні теоретичних, методичних та практичних проблем управління якістю, стандартизації та сертифікації вносять праці як вітчизняних, так і зарубіжних вчених: Л. Альперіна, П. Бєлєнького, Р. Бичковського, В. Верстана, Л. Віткіна Г. Вороніна, В. Гончарова, П. Калити, Ю. Койфмана, Д. Коршунова, В. Лемінга, В. Маматова, М. Мухаровського, В. Новікова, В. Окрепілова, О. Сергєєва, В. Тетери, Г. Фіничука, В. Фоміна, С. Фомічова, В. Шинкаренка, Я. Юзьківа, В. Якубовського. Між тим, за наявності великої кількості науково-прикладних розробок серед них все ж таки спостерігається нестача робіт, які були б пов’язані з вирішенням проблем формування систем управління якістю в контексті вимог Світової організації торгівлі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано відповідно до плану науково-дослідницьких робіт Національного університету водного господарства та природокористування за темами „Розробка теоретико-методологічних засад регіональної політики просторового розвитку в умовах європейської інтеграції (№ Д.Р. 01045005618) та „Реформування міжбюджетних відносин та оптимізація ресурсно-екологічного і соціально-економічного облаштування регіональних просторових систем” (№ Д.Р. 0107U0004180). В рамках даних тем автором особисто досліджено концептуальні аспекти трансформації, особливості функціонування національної системи управління якістю товарів та послуг та запропоновано до впровадження науково-методичні рекомендації щодо її розвитку.
Мета і завдання досліджень. Метою досліджень є обґрунтування теоретично-методичних положень щодо формування систем управління якістю та їх вдосконалення відповідно до вимог СОТ. Реалізація мети дисертаційної роботи зумовила необхідність вирішення наступних завдань:
– дослідити особливості розвитку систем управління якістю та захисту прав споживачів в господарському комплексі країни;
– визначити сутність, функціональність та пріоритетні напрямки розвитку стандартизації, сертифікації та акредитації систем управління якістю;
– вивчити зарубіжний досвід використання систем управління якістю та сертифікації;
– сформувати інституційні засади вдосконалення систем управління якістю, стандартизації та сертифікації;
– проаналізувати ефективність розробки, впровадження, функціонування системи управління якістю на підприємстві;
– обґрунтувати стратегію і тактику переходу на нову міжнародну версію стандартів з управління якістю;
– вдосконалити методичні підходи формування порядку проведення внутрішніх аудитів систем управління якістю.
Об’єктом дослідження є процес державного регулювання національної системи управління якістю товарів та послуг в умовах реалізації загальних стратегій України щодо членства у СОТ.
Предметом дослідження є теоретико-методологічні положення трансформації та розвитку національної системи управління якістю продукції, товарів та послуг в умовах розвитку інтеграційних процесів з ЄС.
Методи дослідження. Теоретичним та методологічним підгрунтям дослідження виступають положення сучасної економічної теорії, наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених, сучасні міжнародні правово-нормативні матеріали щодо підвищення якості продукції, метрології, стандартизації, сертифікації та акредитації.
У процесі дослідження використовувалися різні методи, зокрема: методи теоретичного узагальнення - для уточнення понятійного апарату; аналізу і синтезу – для класифікації принципів, методів і напрямків управління якістю; статистичного дослідження, формалізації і економіко-математичного моделювання – для діагностики процесів управління якістю; системний та процесний підходи – для розробки методичного забезпечення формування систем управління якістю.
Інформаційною базою досліджень є законодавчі та нормативні акти, офіційні статистичні дані і річна звітність підприємств з питань управління якістю товарів та послуг.
Наукова новизна отриманих результатів. Основним науковим результатом є теоретичні і методичні положення формування системи управління якістю, що полягають у такому:
Вперше:
– визначено сутність трансформації та розвитку процесів управління якістю товарів та послуг, що передбачає спрямовану державну політику, по-перше, на опрацювання ефективного соціально-економічного механізму запровадження систем управління якістю та оцінки їх впливу на результативність функціонування суб’єктів господарювання; по-друге, на визначення заходів правового регулювання та механізмів фінансування, кредитування, державної підтримки підприємств, що впроваджують СУЯ; по-третє, підвищення якості життя населення;
Удосконалено:
– стратегію і тактику переходу на нову міжнародну версію стандартів з управління якістю, який на відмінну від існуючої в нашій країні системи стандартизації встановлює єдиний, визнаний у всьому світі, порядок до оцінки систем якості та регламентації відносин між виробниками і споживачами продукції;
– інформаційно-організаційний механізм забезпечення управління якістю та сертифікації як на загальнодержавному, так і регіональному рівнях, використання яких зумовлює активізацію робіт у сфері підвищення якості, пропагування та впровадження ефективних методів системного управління, що застосовуються у розвинутих країнах світу .
Набули подальшого розвитку:
– методичні підходи до проведення внутрішнього аудиту на етапі розробки та визначення ефективності функціонування систем управління якістю на підприємствах, які дозволяють на основі систематизації та економічного аналізу результатів оцінювання виявити тенденції та пріоритети розвитку суб’єктів господарювання .
Практичне значення отриманих результатів, полягає у тому, що їх реалізація передбачає використання ефективного механізму трансформації та розвитку національної системи управління якістю, забезпечує моніторинг, підвищує результативність функціонування діючих на підприємствах систем управління якістю.
Теоретичні надбання автора використані в розробках Держспоживстандарту України (довідка № 6139-5-6/16 від 24.06.2008 р.), ДП „УкрНДНЦ” (довідка № 161 від 19.03.2007 р.). Практичні рекомендації дисертаційного дослідження впроваджено на ДП „Волиньстандартметрологія” (довідка № 104 від 17.03.2005 р.), СКФ „Луцький підшипниковий завод” (довідка № 2226/10 від 10.05.2006 р.), ВАТ „Луцький автомобільний завод” (довідка № 116/05 від 12.09.2006 р.), ВАТ „Електротермометрія” (довідка № 197 від 16.10.2006 р.), ВАТ „Ковельмолоко” (довідка № 69 від 10.01.2007 р.), ВКФ „Луцьккондитер” (довідка № 117 від 12.05.2007 р.), а також в діяльності Волинського обласного управління у справах захисту прав споживачів (довідка № 161 від 12.09.2007 р.).
Основні положення дисертації застосовуються в навчальному процесі Національного університету водного господарства та природокористування з дисципліни „Стандартизація та сертифікація у природничій сфері” (довідка № 121/10 від 9.11.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Усі наукові результати, які викладені в дисертації та запропоновані до захисту, отримано автором особисто. З наукових праць, які опубліковані у співавторстві, в дисертації використано лише ті ідеї та положення, що є результатом роботи здобувача й складає його індивідуальний внесок.
Апробація результатів досліджень. Основні результати досліджень доповідались на міжнародних науково-практичних конференціях та семінарах: „Рекреаційна індустрія: досвід, проблеми, перспективи розвитку” (м. Луцьк, 5–6 червня 2000 р.); „Сучасна економічна теорія та проблеми її застосування” (м. Львів, 5 – 6 вересня 2002 р.); „Проблеми і механізми відновлення ресурсного потенціалу в контексті євроінтеграції” (м. Рівне, 19 червня 2006 р.); „Ефективне використання природно-ресурсного потенціалу як чинник оптимізації просторового розвитку регіонів” (м. Луцьк, 9 – 10 вересня 2004 р.); „Корпоративне управління в Україні: менеджмент, фінанси, аудит” ( м. Рівне, 4 – 5 травня 2006 р.); „Стратегія розвитку і реалізації потенціалу АПК” (м. Житомир, 26 вересня 2008р.); „Проблеми і механізми відновлення ресурсного потенціалу України в контексті євроінтеграції
(м. Рівне, 9 – 10 жовтня 2008 р.).
Публікації. За результатами досліджень опубліковано 18 наукових праць, з них 2 колективні монографії, 2 навчальних посібники, 12 статей у фахових виданнях, 2 інших публікацій (загальний обсяг 34,1 др. арк., автору належить 13,5 др. арк.).
Обсяг і структура роботи. Структура роботи включає вступ, три розділи, висновки, загальним обсягом 165 сторінки машинописного тексту, містить 25 таблиці, 20 рисунків. Список використаних джерел складається з 230 найменувань, які розміщенні на 20 сторінках. Дисертація має 13 додатків на 29 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ
Рівень життя кожної людини і суспільства загалом визначає якість товарів та послуг. Саме тому, важливим моментом у цій сфері є нормативне забезпечення якості продукції з метою захисту прав споживача. Необхідність поліпшення якості в сучасних умовах диктується низкою обставин, зокрема, потребами НТП і зміною споживчих запитів населення, нестачею або обмеженістю природних ресурсів, розвитком зовнішньої торгівлі тощо.
Важливу роль у вирішенні проблеми якості відіграють стандартизація та сертифікація, які є ефективними засобами управління якістю і забезпечення безпеки продукції, робіт та послуг. Безпосередньо стандарти встановлюють визначений набір конкретних показників якості товарів та послуг, що кількісно характеризують істотні для цього виду продукції властивості, тобто якраз ті властивості, які спроможні задовольнити потреби та забезпечити надійну безпеку споживачів.
Найбільш ефективним шляхом вирішення цієї проблеми є використання міжнародних і європейських стандартів та перехід до загальноприйнятого принципу добровільної стандартизації із закріпленням обов'язкових вимог у національних законодавчих актах прямої дії. Саме з цих причини необхідно враховувати рекомендації Міжнародної організації із стандартизації, нормативні документи у галузі сертифікації та управління якістю ISO/IЕС, європейські стандарти оцінки відповідності ЕN 45000, міжнародні стандарти (МС) управління та забезпечення якості серії 9000, 10000, управління навколишнім середовищем ISO серії 14000.
Визначено необхідність послідовного забезпечення подальшої гармонізації українського законодавства з нормами і принципами Світової організації торгівлі (СОТ) стосовно відповідності практики та законодавства у сфері технічного регулювання (стандартизація і сертифікація) вимогам угод СОТ та положень Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та Європейським Союзом (ЄС):
– розроблення технічних регламентів з підтвердження відповідності на підставі європейських директив Нового підходу;
– впровадження міжнародних та європейських стандартів;
– визначення пріоритетів впровадження директив ЄС у сферах метрології, вимірювань, захисту прав споживачів, реклами;
– здійснення заходів щодо інтегрування бази даних сертифікованих в регіоні товарів у митні інформаційні системи;
– підготовка Волинського ДЦСМС та його випробувальних лабораторій до акредитації за видами продукції, що підпадає під дію директив Нового підходу ЄС;
– організація інформаційного забезпечення в рамках роботи національного центру міжнародної інформаційної мережі ISONET WТO;
– підтримка процесу створення в кожному регіоні, країні громадських організацій споживачів;
– створення системи збору інформації з проблемних питань в регіонах, доведення зазначеної інформації до органів державної влади і через засоби масової інформації до широких верств населення;
– проведення експертизи нормативних документів, які регламентують порядок надання населенню послуг.
Як засвідчують результати досліджень, сертифікацію продукції (робіт, послуг) на регіональному рівні доцільно проводити в три етапи:
– реалізація програми сертифікації виробів і продукції, що виявляють
безпосередній вплив на стан здоров'я і безпеку користувачів або населення в
цілому;
– реалізація програм, за якими проводять сертифікацію продукції з метою
виключення необхідності їх повторного випробування на місцевому і регіональному рівнях;
– реалізація програм, які забезпечують уніфіковану основу в торгівлі
шляхом узгодження підходу до оцінки якості та стану продукції, що продається.
Реформування національної системи сертифікації має в повній мірі сприяти:
– підвищенню конкурентоспроможності продукції українських виробників, спрощенню процедур, скороченню термінів та зниженню витрат на проведення робіт із підтвердженням відповідності в регіоні;
– створенню більш сприятливих умов для добросовісної конкуренції товарів і послуг на регіональному ринку;
– гармонізації українського законодавства у сфері стандартизації і сертифі-кації з вимогами директив ЄС, що дозволить усунути технічні бар'єри в торгівлі, визнати системи технічного регулювання, значно спростити доступ вітчизняної високотехнологічної продукції на західні та російські ринки, прискорити процес інтеграції України до світового співтовариства;
– започаткуванню державного регулювання у сфері управління якістю на регіональному рівні;
– підвищенню рівня задоволення потреб споживачів та забезпечення реалі-зації їх прав на необхідну інформацію, освіту, якість та безпеку товарів (робіт, послуг).
Результати проведених авторами досліджень свідчать про відсутність необхідного стимулювання вітчизняних підприємств і установ щодо створення систем управління якістю, екологічного управління та інших систем відповідно до вимог міжнародних і національних стандартів. Вище керівництво підприємств не зацікавлене у впровадженні СУЯ, оскільки наявність сертифіката на СУЯ практично не дає переваг перед іншими підприємствами, де система не впроваджена.
Крім того, відсутність затвердженої на державному рівні методики оцінки ефективності функціонування системи управління якістю не дають можливості провести об’єктивний порівняльний аналіз результатів їх функціонування.
Необхідно прискорити прийняття Закону України „Про внесення змін до деяких законів України (щодо стимулювання вітчизняних підприємств і установ до створення систем управління якістю, екологічного управління та інших систем відповідно до національних або міжнародних стандартів)”, метою його є :
– запровадження фінансової підтримки вітчизняних підприємств (організацій, установ) шляхом здешевлення цільових кредитів для оплати вартості робіт з розроблення, впровадження та підтвердження відповідності систем управління якістю, екологічного управління та інших систем управління відповідно до національних або міжнародних стандартів;
– досягнення високого рівня якості та покращення екологічної безпечності виробництва вітчизняних підприємств, які впровадять систему управління якістю та екологічного управління відповідно:
– сприяння у реалізації конституційних прав громадян на споживання безпечної продукції та відповідного рівня якості житлово-комунальних послуг, транспорту, зв'язку, медичної допомоги, освіти, побутового обслуговування, торгівлі і громадського харчування, послуг закладів культури;
– підвищення якості адміністративних послуг, що надаються органами державної влади та місцевими державними адміністраціями, шляхом запровадження систем управління якістю у цих установах;
– підвищення прозорості в діяльності органів державної влади та покращення довіри громадян до них, підвищення мотивації роботи державних службовців та мінімізація підґрунтя виникнення корупційних діянь.
Слід продовжити надання необхідної методичної допомоги фахівцям підприємств з питань розроблення, впровадження та сертифікації систем управління якістю, довкіллям, безпечністю харчових продуктів.
Всі зазначені аспекти щодо поліпшення якості обумовлюють активну участь України в міжнародному співробітництві у сфері стандартизації та сертифікації продукції, товарів та послуг. Міжнародна і європейська діяльність нашої держави в таких напрямах сприяє, насамперед, формуванню та розвитку ринкової економіки, розширенню зовнішньої торгівлі, зміцненню науково-технічних, економічних і промислових зв'язків України з міжнародним загалом, підвищенню рівня якості вітчизняної продукції та її конкурентоспроможності на світовому ринку. Слід зазначити значний інтерес з боку міжнародних і європейських організацій до співробітництва з Україною. Остання взяла на себе зобов'язання щодо гармонізації законодавства, норм, правил і стандартів, а також процедур оцінки відповідності (сертифікації) у напрямі зближення з європейськими в рамках виконання Угоди про партнерство і співробітництво.



СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Аксьонова Л. Удосконалення процесу внутрішнього аудиту на промисловому підприємстві / Л. Аксьонова, А. Янішевський // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2007. – № 4. – С. 49–53.
2. Баширов И.Х. Практический маркетинг / И. Баширов, В. Коноплёв –Донецк : Юго–Восток, 1996.
3. Бичківський Р. СУЯ: оцінювання ефективності функціонування / Р. Бичківський, А. Гунькало // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 4. – С. 42–46.
4. Бубело Т. Що ж таке якість товару? / Т. Бубело, Т. Бойко, П. Столярчук // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 4. – С. 51–54.
5. Васильев А.С. Основы метрологии и технические измерения / А.С. Васильев. – М. : Машиностроение, 1988.
6. Величко О. Гармонізація національних стандартів: основні завдання та проблеми діяльності ТК / О. Величко // Стандартизація, сертифікація, якість. –2006. – № 6. – С. 17–20.
7. Віткін Л. СУЯ: нові підходи до проведення аудитів / Л. Віткін // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2008. – № 1. – С. 33–36.
8. Віткін Л. Нові методичні документи з розроблення та впровадження систем керування якістю / Л. Віткін, І. Єршова, О. Мокрицька, А. Сухенко, Т. Шевчук, В. Польшаков // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2006. – № 2. – С. 59–65.
9. Віткін Л. Системи управління якістю та системи екологічного управління: впровадження у світі та Україні / Л. Віткін, А. Сухенко, В. Польшаков, М. Миленко // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2006. – № 6. – С. 43–52.
10. Гінзбург М. Спроба класифікації Українських нормативних документів / М. Гінзбург // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 2. – С. 13–15.
11. Гличев А.В. Основы управления качеством продукции / А.В. Гличев. – М. : Изд. стандартов, 1990.
12. Гунькало А. Оцінювання результативності та ефективності системи управління якістю / А. Гунькало // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2007. – № 3. – С. 40–43.
13. Гура С. Впровадження СУЯ: різні погляди на принципові питання / С. Гура // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 6. – С. 50–58.
14. Декрет Кабінету Міністрів України „Про державний нагляд за додержанням стандартів, норм і правил та відповідальність за їх порушення” від 08.04.93 (зі змінами та доповненнями від 11.07.95 № 288/95–ВР, від 11.06.97 № 332/97–ВР, від 05.11.97р. № 622/97–ВР).
15. Декрет Кабінету Міністрів України „Про стандартизацію і сертифікацію”
№ 46-93 від 10.05.93 (зі змінами від 11.06.97 № 333–ВР).
16. Державна програма стандартизації 2006-2010 роки // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2006. – № 5. – С. 2–8.
17. Доманцевич Н.І. Застосування стандартів ISO серій 9000, 10000, 14000 для забезпечення якості виробів та послуг в Україні / Н.І. Доманцевич, І.С. Полікарпов, Б.П. Яцишин // Вісник Львівської комерційної академії. – 1999. – № 3. – С. 7–13.
18. ДСТУ 1.0:2003. Національна стандартизація. Основні положення.
19. ДСТУ 1.0-93. Державна система стандартизації України. Основні положення.
20. ДСТУ 1.1:2001. Національна стандартизація. Стандартизація та суміжні види діяльності. Терміни та визначення основних понять.
21. ДСТУ 1.2–93. Державна система стандартизації України. Порядок розроблення державних стандартів.
22. ДСТУ 1.3–93. Державна система стандартизації України. Порядок розроблення, побудови, викладу, оформлення, узгодження, позначення та реєстрації технічних умов.
23. ДСТУ 1.4–93. Державна система стандартизації України. Стандарти підприємства. Основні положення.
24. ДСТУ 1.5:2003. Національна стандартизація. Правила побудови, викладання, оформлення та вимоги до змісту нормативних документів.
25. ДСТУ 1.5–93. Державна система стандартизації України. Загальні вимоги до побудови, викладу, оформлення та змісту стандартів.
26. ДСТУ 1.6:2004. Національна стандартизація. Правила реєстрації нормативних документів.
27. ДСТУ 2296–93. Національний знак відповідності. Форма, розміри та правила застосування.
28. ДСТУ 2462–94. Сертифікація. Основні поняття. Терміни та визначення.
29. ДСТУ 3230–95. Управління якістю та забезпечення якості. Терміни та визначення.
30. ДСТУ 3410–96. Система сертифікації УкрСЕПРО. Основні положення.
31. ДСТУ 3411–96. Система сертифікації УкрСЕПРО. Вимоги до органів з сертифікації продукції та порядок їх акредитації.
32. ДСТУ 3412–96. Система сертифікації УкрСЕПРО. Вимоги до випробувальних лабораторій та порядок їх акредитації.
33. ДСТУ 3413–96. Система сертифікації УкрСЕПРО. Порядок проведення сертифікації продукції.
34. ДСТУ 3414–96. Система сертифікації УкрСЕПРО. Атестація виробництва. Порядок здійснення.
35. ДСТУ 3415–96. Система сертифікації УкрСЕПРО. Реєстр системи.
36. ДСТУ 3416–96. Система сертифікації УкрСЕПРО. Порядок реєстрації об’єктів добровільної сертифікації.
37. ДСТУ 3417–96. Система сертифікації УкрСЕПРО. Процедура визнання результатів сертифікації продукції, що імпортується.
38. ДСТУ 3418–96. Система сертифікації УкрСЕПРО. Вимоги до аудиторів та порядок їх атестації.
39. ДСТУ 3419–96. Система сертифікації УкрСЕПРО. Сертифікація систем якості. Порядок проведення.
40. ДСТУ 3420–96. Система сертифікації УкрСЕПРО. Вимоги до органів із сертифікації систем якості та порядок їх акредитації.
41. ДСТУ 3498–96. Система сертифікації УкрСЕПРО. Бланки документів. Форма та опис.
42. ДСТУ 3966–2000. Термінологія. Засади і правила розроблення стандартів на терміни та визначення понять.
43. ДСТУ ISO 9000–2001. Системи управління якістю. Основні положення та словник.
44. ДСТУ ISO/IEC Guide 59–2000. Кодекс усталених правил стандартизації.
45. Екологія і закон: Екологічне законодавство України : у 2-х кн. / [відповід. ред. В.І. Андрейцев]. – К. : Юрікон Інтер, 1997.
46. Экономика стандартизации, метрологии и качества продукции / [Л.В. Безфамильная и др.]; – М. : Изд. стандартов, 1998.
47. Жарков Ю. Реалізація державної політики у сфері управління якістю та екологічного управління / Ю. Жарков // Стандартизація, сертифікація, якість. –2007р. – № 1. – С. 51–53.
48. Закон України „Про акредитацію органів з оцінки відповідності” від 17.05.2001 № 2407–ІІІ.
49. Закон України „Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку” від 08.02.1995 № 39/95.
50. Закон України „Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції” від 14.01.2000 № 13–93–XIV (УК № 39 від 01.03.2000).
51. Закон України „Про відходи” від 05.03.1998 № 187/98.
52. Закон України „Про дорожній рух” від 30.06.1993 № 3353–ХІІ.
53. Закон України „Про електроенергетику” від 16.10.1997 № 575/97.
54. Закон України „Про енергозбереження” від 01.07.1994 № 74/94.
55. Закон України „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення ” від 24.02.1994 № 4004–ХІІ (зі змінами від 22.05.2003).
56. Закон України „Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства Європейського союзу” від 18.03.2004 № 1629–ІV.
57. Закон України „Про захист прав споживачів” від 15.12.1993.
58. Закон України „Про метрологію та метрологічну діяльність” від 11.02.1998.
59. Закон України „Про основи містобудування” від 16.11.1992 № 2780–ХІІ.
60. Закон України „Про охорону навколишнього природного середовища” від 26.06.1991 № 1264–ХІІ.
61. Закон України „Про охорону праці” від 24.11.1992.
62. Закон України „Про підтвердження відповідності” у редакції від 17.05.2001.
63. Закон України „Про пожежну безпеку” від 17.12.1993 № 3745–ХІІ (зі змінами від 15.05.2003).
64. Закон України „Про правові засади цивільного захисту” від 24.06.2004 № 1859–ІV.
65. Закон України „Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності” від 01.12.2005 № 3164–ІV.
66. Закон України „Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності” // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 1. – С. 2–20.
67. Закон України „Про стандартизацію” від 17.05.2001 № 2408–ІІІ.
68. Закон України „Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини” № 771/97–ВР від 23.12.1997.
69. Захарюгіна Т. На шляху до СОТ: заходи у сфері технічного регулювання / Т. Захарюгіна, Т. Закальська // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 1. – С. 3–8
70. Захарюгіна Т. ISO та українські ТК / Т. Захарюгіна, І. Полякова // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 6. – С. 10–15.
71. Зовнішньоекономічна діяльність та підвищення конкурентоспроможності регіону // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: фінансова політика та інвестиції. Серія „Інтеграція та інноваційна трансформація”. Випуск Х. № 1. : Збірник наукових праць. – Рівне. – 2005. – С. 65–72.
72. Исикава К. Японские методы управления качеством / К. Исикава. – М. : Экономика, 1988. – 215 с.
73. Іванов B.C. Сертифікація харчової продукції в Україні: Довідник / B.C. Іванов. – Львів, 1997. – 164 с.
74. Інформаційний бюлетень з міжнародної стандартизації. – К. : Держстандарт України, 1997–1999 рр.
75. Калита П. Загальнолюдські цінності соціально-спрямований бізнес і системне управління / П. Калита // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2008. – № 2. – С. 53–57.
76. Калита П. Україна та якість / П. Калита // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 3. – С. 51–53.
77. Камінський В. „Підводні рифи” на шляху до НАТО / В. Камінський // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2006. – № 1. – С. 12–20.
78. Качество и стандартизация / [cокр. пер. с нем. / ред. Лилие X.; науч. ред. В.В. Бойцов]. – М. : Экономика, 1982. – 168 с.
79. Качество продукции, испытания, сертификация. Терминология. Справочное пособие. – Вып. 4. – М. : Изд. стандартов, 1989. – 144 с.
80. Кожедуб Ю. Впровадження директив ЄС „нового підходу” – пріоритетне завдання євроінтеграції / Ю. Кожедуб // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2007. – № 3. – С. 17–22.
81. Койфман Ю.І. Принципи, методи та досвід роботи у сфері забезпечення якості і сертифікації: система якості, правила сертифікації : посібник / [Ю.І. Койфман та ін.]. – Львів–Київ, 1995. – 348 с.
82. Койфман Ю.І. Міжнародна стандартизація та сертифікація України: методи, правила, організація діяльності : довідник / [Ю.І. Койфман та ін.]. – Львів–Київ : Видання ТК 93, 1995.
83. Койфман Ю.І. Державна система сертифікації України: методи, правила, організація діяльності : довідник / [Ю.І. Койфман, І.Г. Кальман, О.Я. Сердюков]. – Київ–Львів, 1995. – 282 с.
84. Комплекс стандартов на систему управления промышленным предприятием / [В.И. Павлов, А.Н. Свиридович, В.П. Бойко, Е.В. Полякова и др.]. – Луцк : ОНИЛ ОТПУ Минживмаша, 1984. – Часть І. – 140 с., часть II. – 202 с., часть III. – 255 с., часть IV. – 200 с., часть V. – 244 с.
85. Комплект європейських стандартів в галузі акредитації та сертифікації ДСТУ EN 45000. 52у. Міжнародні стандарти ДСТУ ISO серії 9000.
86. Концепція розвитку національних систем стандартизації, сертифікації та акредитації. – К., 1998. – 35 с.
87. Коршунов Д. Про технічне регулювання та види нормативних документів / Д. Коршунов // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 4. – С. 22–23.
88. Коршунов Д. Проблеми і завдання української стандартизації /
89. Д. Коршунов // Економіка України. – 1995. – № 10. – С. 51–57.
90. Коршунов Д. Стандартизація і якість продукції / Д. Коршунов // Економіка України. – 1996. – № 5. – С. 84–86.
91. Коршунов Д. Ще раз про якість... / Д. Коршунов // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2008. – № 2. – С. 58–60.
92. Коршунов Д. Шлях до технічного регулювання / Д. Коршунов // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2006. – № 4. – С. 30–32.
93. Крейг Роберт Дж. ИСО 9000 : Руководство по получению сертификата о регистрации / [перевод с англ. Н.П. Плетневой]. – М. : Редакционно-информационное агенство “Стандарты и качество”, 2001. – 184 с.
94. Крилова Г.Д. Основи стандартизації, сертифікації, метрології : [підр. для вузів] / Г.Д. Крилова. – М. : ЮНИТИ–ДАНА, 1999. – 711 с.
95. Купряков Е.М. Стандартизация и качество промышленной продукции : [учеб. для экон. спец. вузов] / Е.М. Купряков. – М. : Высш. шк., 1991. – 304 с.
96. Лапидус В.А. Диалог консультанта с руководителем компании / В.А. Лапидус, А.Н. Рекшинский. – Нижний Новгород : СМЦ “Приоритет”, 2001. – 88 с.
97. Луцкая городская комплексная система управления экономическим и социальным развитием города (нормативно-методическое обеспечение) / [В.И. Павлов, П.В. Луцишин, Н.С. Войтович, В.А. Романтеева и др.]. – Луцк, 1984. – 151 с.
98. Маматов В.П. Інноваційна діяльність при наданні послуг у сфері державного контролю / В.П. Маматов, Т.В. Маматова // Матеріали Всеукр. наук. практ. конференції. – т.1. – Д. : Наука і освіта. – 2006. – С. 20–21.
99. Маматов В.П. Удосконалення методичного супроводу впровадження систем управління якістю в органах виконавчої влади / В. Маматов, Т.Маматова // Вісник державної служби України. – 2007. – № 4. – С. 16–22.
100. Маматов В.П. Система оцінювання якості діяльності органів державного контролю / В. Маматов, Т.Маматова // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2008. – № 5. – С. 40–44.
101. Марко В. Штриховий код – це своєрідний національний прапор експортера / В. Марко // Діловий вісник. – 1996. – № 7. – С. 18–19.
102. Мельник Л.Г. Экологическая экономика : Учебник / Л.Г. Мельник. – Сумы : Изд. "Университетская книга", 2001. – 350 с.
103. Мишко О.В. Світовий досвід впровадження системи сертифікації / О.В.Мишко // Стратегія розвитку і реалізації потенціалу АПК // Матеріали Всеукр. наук.-практ. конф., 26 вересня 2008 р. / Житомирське обласне об’єднання громадської організації „Спілка економістів України”. – Житомир: 2008. – С. 165–168.
104. Мишко О.В. До питання участі України в міжнародних організаціях зі стандартизації / О.В. Мишко // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно - ресурсного потенціалу регіону: фінансова політика та інвестиції: [зб. наук. праць]. – Луцьк : Надстир’я, 2000. – Вип.VI. № 3. – С. 51–56.
105. Мишко О.В. Значення та особливості запровадження системи управління якістю на регіональному рівні / О.В. Мишко // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: фінансова політика та інвестиції: [зб. наук. праць]. – Луцьк : Надстир’я, 2003. – Вип. IX. № 2. – С. 129–137.
106. Мишко О.В. Концепція поліпшення якості та конкурентоспроможності в умовах глобалізації економіки / О.В. Мишко // Науковий вісник Чернівецького університету : [зб. наук. праць]. – Чернівці : Рута, 2002. – Вип. 141–142. – С. 145–149.
107. Мишко О.В. Методика проведення внутрішнього аудиту при впровадженні системи управління якістю / О.В. Мишко // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: фінансова політика та інвестиції: [зб. наук. праць]. – Луцьк : Надстир'я, 2004. – С. 178–187.
108. Мишко О.В. Регіональні проблеми сертифікації системи якості товарів і послуг / О.В. Мишко // Социально-экономические аспекты промышленной политики: региональная политика – организационные и экономические механизмы. Современные проблемы социально-экономического развития регионов Украины: материалы науч.-техн. конф., 9-10 сент. 2002 г. / НАН Украины – Донецк : Ин-т экономики пром-ти, 2002. – С. 355–361.
109. Мишко О.В. Організаційно-економічні аспекти формування дистрибутивної логістичної системи підприємства / О.В. Мишко, Ю.І. Хрущ // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно - ресурсного потенціалу регіону: фінансова політика та інвестиції: [зб. наук. праць]. – Луцьк : Надстир’я, 2002. – Вип. VIII. № 2. – С. 151-156.
110. Мишко О.В. Вдосконалення систем управління якістю шляхом трансформації версії 1994 року в версію 2000 року / О.В. Мишко // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу: фінансова політика та інвестиції: [зб. наук. праць]. – Рівне : НУВГП, 2007. – Вип. ХІІІ. – № 2. – С. 32–39.
111. Мишко О.В. Світовий досвід впровадження системи сертифікації / О.В. Мишко // Стратегія розвитку і реалізації потенціалу АПК: Всеукр. наук. – прак. конф., 26 вер. 2008 р.: матеріали. – Житомир. Обласне об’єднання громадської організації „Спілка економістів України”, 2008. – С. 165 – 168.
112. Мишко О.В. Впровадження системи управління якістю та навколишнім середовищем / О.В. Мишко // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: фінансова політика та інвестиції: [Збірник наукових праць.] – Луцьк : Надстир’я, 2001. Вип.VII. № 4. – С. 77–81
113. Мишко О.В. Інституціональні засади державного регулювання управління якістю / О.В. Мишко // Вісник національного університету водного господарства та природокористування. [зб. наук. праць]. –Рівне: НУВГП, 2008. – Вип. 4 (44). – Частина 4. – С. 373–381.


114. Мишко О.В. Ефективність функціонування систем управління якістю на підприємствах регіону / О.В. Мишко // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу: фінансова політика та інвестиції : [зб. наук. праць]. – Рівне : НУВГП, 2007. – Вип. ХІІІ. № 3. – С.180–186.
115. Мишко О.В. Можливості України в боротьбі за ринки збуту екологобезпечних товарів, технології і послуг / О.В. Мишко // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Регіональна політика сталого розвитку: принципи формування, механізми реалізації : [зб. наук. праць]. – Львів : НАН України. Інститут регіональних досліджень, 2002. – Вип. 5 (ХХХVI). – С. 424–433.
116. Мишко О.В. Управління якістю та сертифікації в країнах світової організації торгівлі / О.В. Мишко // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу: фінансова політика та інвестиції : [зб. наук. праць]. – Рівне : НУВГП, 2007. Випуск ХІІІ. № 1. – С. 181–189.
117. Міжнародний стандарт ІSО 8402. "Якість. Словник".
118. Міжнародні стандарти ДСТУ ІSО серії 9000.
119. Міжнародні стандарти ДСТУ ІSО серії 10000.
120. Міжнародні стандарти ДСТУ ІSО серії 14000.
121. Моделі якості та їхня роль в удосконалені організації : за матеріалами виступів в Україні // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. № 2. – С. 50–54.
122. Молодцова О.П. Управління якістю програмної продукції : навч. посібник / О.П. Молодцова. – К. : КНЕУ, 2001. – 248 с.
123. Наказ Держстандарту України "Про проведення обов'язкової сертифікації продукції в Україні" від 30.06.1993 № 95.
124. Наказ Держстандарту України "Правила визначення вартості робіт з сертифікації продукції та послуг" від 10.03.1999 № 100.
125. Наказ Держспоживстандарту України „Про затвердження переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні” від 01.02.2005 № 28.
126. Окрепилов В.В. Всеобщее управление качеством : [учеб. для студ. вузов] / В.В. Окрепилов. – Книга 1. – СПб. : СПбУЭФ, 1996.
127. Окрошко Н. Якість як єдиний шлях до виживання / Н. Окрошко // Економіка України. – 1998. – № 2. – С. 83–85.
128. Опьонова І.В. Особливості застосування системи штрихового кодування товарів (EAN*UCC) для обліку транзитних вантажів / І.В. Опьонова // Соціально-економічні дослідження в перехідний період. Проблеми управління інноваційною діяльністю : [зб. наук. праць / відп. ред. Долішній М.І.]. – Львів : HAH України. Інститут регіональних досліджень. – 2002. – Випуск 4 (XXXV) – С. 324–330.
129. Опьонова І.В. Особливості штрихового кодування товарів і послуг в Україні / І.В. Опьонова // Проблеми раціонального використання соціально-економічного та природно-ресурсного потенціалу регіону: фінансова політика та інвестиція. Серія: "Розвиток соціальної інфраструктури": [зб. наук. праць]. – Луцьк : Надстир'я. – 2000. – Вип. VI. № 3. – С. 56–63.
130. Основи стандартизації, сертифікації та ідентифікації товарів : навч. посіб. / [В.І. Павлов, Н.В. Павліха, І.В. Опьонова, О.В. Мишко]. – Луцьк : Наднастир’я, 2002. – 252 с.
131. Основи стандартизації, сертифікації та ідентифікації товарів : навч. посіб. Видання друге, доповнене. / [В.І. Павлов, О.В. Мишко, Н.В. Павліха, І.В. Опьонова]. – Київ : Кондор, 2004. – 230 с.
132. Основные этапы сертификации по ИСО 9000 : метод. пособ. / Н. П. Плетнева. – Рузаевский печатник, 2000. – 49 с.
133. Основоположні НД державної системи сертифікації (ДСТУ 3410–96; ДСТУ 3420–96).
134. Основоположні НД державної системи стандартизації (ДСТУ 1.0–93; ДСТУ 1.2–93; ДСТУ 1.3–93; ДСТУ 1.4–93; ДСТУ 1.5–93; ДСТУ 1.6–97; ДСТУ 3250–95).
135. Павлов В.И. Система управления промышленным предприятием на основе стандарта 24525.080 / В.И. Павлов, П.П. Андрейчук, A.H. Свиридович, Е.В. Полякова // Информационный листок о научно-технических достижениях. – Львов : МТЦ НТИ, 1986. –№ 86-2. – 4 с.
136. Павлов В.И. Совершенствование структуры управления предприятием / В.И. Павлов, П.П. Андрейчук, A.H. Свиридович, Е.В. Полякова // Информационный листок о научно-технических достижениях. – Львов : МТЦ НТИ, 1986. – № 86–1. – 4 с.
137. Павлов В.І. Політика регіонального розвитку в умовах ринкової трансформації (теоретико-методологічні аспекти та механізми реалізації) / В.І. Павлов / під заг. ред. Долішнього М.І. – Луцьк : Надстир'я, 2000. – 580 с.
138. Павлов В.І. Формування конкурентного середовища в регіоні / В.І. Павлов // Регіональна економіка. – 1999. – № 4. – С. 96–105.
139. Павлов В.І. Формування споживчого ринку в регіоні в умовах перехідного періоду / В.І. Павлов // Регіональна економіка. – 2000. – № 2. – С. 5–64.
140. План дій щодо реалізації пріоритетних положень програми інтеграції України до ЄС у 2003 році // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2003. – № 1.– С. 5–7.
141. План заходів Держстандарту України щодо реалізації пріоритетних положень Програми інтеграції України до ЄС на 2002–2004 роки // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2002. – № 1(16). – С. 7–10.
142. План заходів Держстандарту України щодо забезпечення виконання Указу Президента України від 05.02.2002 № 104 „Про Програму заходів щодо завершення вступу України до Світової організації торгівлі” та доручення Прем’єр-міністра України” від 11.02.2002 № 1445/1 // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2002. – № 1(16). – С. 10–14.
143. План невідкладних заходів щодо забезпечення вступу України до Світової організації торгівлі (витяг) // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 4(35). – С. 3–5.
144. Плоткін Я. Якість виробів як засіб задоволення потреб споживача і забезпечення конкурентоспроможності продукції / Я. Плоткін, І. Станьковська // Економіка України. – 1995. – № 6. – С. 91–94.
145. Полікарпов І.С. Сертифікація товарів і послуг / І.С. Полікарпов, Н.І. Доманцевич, Б.П. Яцишин. – К : НМЦ “Укропосвіта”, 2000. – 354 с.
146. Положення про головний фонд нормативних документів / Затв. наказом Держспоживстандарту від 25.03.2003 № 48.
147. Положення про державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики // Стандартизація, сертифікація, якість. –2003. – № 2. – С. 2–8.
148. Положення про Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації / Затв. Указом Президента України від 24.05.1996 № 375–96.
149. Положення про Державний реєстр нормативно-правових актів з питань охорони праці / Затв. наказом Держнаглядохоронпраці України від 08.06.2004 № 151.
150. Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністрів, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер / Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.1992 № 731.
151. Положення про національний фонд нормативних документів / Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 18.09.2002 № 1395.
152. Положення про порядок розроблення, затвердження, перегляду скасування та реєстрації нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки / Затв. наказом МНС України від 23.09.2003 № 355.
153. Порядок ведення Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів та користування ним, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2001 № 376 (із змінами від 11.10.2002).
154. Порядок проведення державної реставрації нормативно-правових актів у Міністерстві юстиції України та включення їх до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, затверджений наказом Мін’юсту України від 25.11.2002 № 102/5.
155. Постанова „Про затвердження Положення про особливості метрологічної діяльності у сфері оборони” № 328 від 15.03.2006 // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2006. – № 3. – С. 9–11.
156. Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження Державної програми розвитку еталонної бази на 2006 – 2010 роки” від 01.03.2006 № 228.
157. Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження Державної програми стандартизації на 2006–2010 роки” від 01.03.2006 № 229.
158. Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження порядку здійснення процедури призначення органів з оцінки відповідності продукції, процесів і послуг вимогам технічних регламентів” від 24.01.2007 № 59.
159. Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження Технічного регламенту будівельних виробів, будівель, споруд” від 20.12.2006 № 1764.
160. Постанова Кабінету Міністрів України „Про Раду стандартизації” // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2002. – № 2. – С. 4–6.
161. Постанова Кабінету Міністрів України „Про запровадження Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів та здійснення правової інформатизації України” (зі змінами згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2001 № 376).
162. Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження переліків центральних органів виконавчої влади, на які покладаються функції технічного регулювання у визначених сферах та розроблення технічних регламентів” від 13.03.2002 № 288.
163. Постанова Кабінету Міністрів України „Про внесення змін і доповнень до Державної програми переходу України на міжнародну систему обліку і статистики” від 08.06.1995 № 403.
164. Постанова Кабінету Міністрів України „Про впровадження електронних систем контролю та управління товарним і грошовим обігом” від 11.06.1994 № 390.
165. Постанова Кабінету Міністрів України „Про державну комісію з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом” від 24.01.1997 № 81.
166. Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження переліків центральних органів виконавчої влади, на які покладаються функції технічного регулювання у визначених сферах та визначених сферах діяльності та розроблення технічних регламентів” // Стандартизація, сертифікація, якість. –2002. – № 1. – С. 6–7.
167. Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку надання органам із сертифікації повноважень на проведення робіт з підтвердження відповідності у законодавчо-регульованій сфері” // Стандартизація, сертифікація, якість. –2002. – № 2.– С.2–4.
168. Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження правил визначення вартості робіт з підтвердження відповідності у законодавчо-регульованій сфері” // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2002. – № 2. – С. 6–8.
169. Постанова Кабінету Міністрів України „Про порядок та терміни дії галузевих стандартів і прирівняних до них інших нормативних документів колишнього СРСР” // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2002. – № 1.– С.3–5.
170. Постанова Кабінету Міністрів України „Про створення національного автоматизованого інформаційного фонду стандартів” від 01.02.1995 № 84.
171. Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження порядку митного оформлення імпортних товарів (продукції), що підлягають обов’язковій сертифікації в Україні” від 04.11.1997 № 1211.
172. Потапенко Н. Особливості формування ринку еколого-безпечних товарів, технологій та послуг в Україні / Н. Потапенко // Економіка України. – 2001. – № 8. – С. 28–33.
173. Правові засади національної системи сертифікації продукції (УкрСЕПРО) // Стандартизація, сертифікація, якість. – 1999. – № 1, додаток. – С. 40–41.
174. Програма діяльності державного комітету України з питань технічного регулювання і споживчої політики протягом перших 150-ти днів з моменту створення „від всесвітнього дня стандартів – до всесвітнього дня споживачів” (витяг) // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2003. – № 1(20). – С. 8–16.
175. Програма-перегляд чинних в Україні міждержавних стандартів (ГОСТ), розроблених до 1992 року та приведення їх у відповідність до Угоди про технічні бар’єри у торгівлі Світової організації торгівлі // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2006. – № 3(40). – С. 2–9.
176. Проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України (щодо заохочення вітчизняних підприємств до створення системи управління системи якістю, екологічного управління, безпечністю харчових продуктів)”// Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 2. – С. 14–15.
177. Проект Закону України „Про загальну безпеку продукції” // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 2. – С. 2–14.
178. Р 50-025-94 Організація робіт з проведення перевірки випробувальних лабораторій з метою їх акредитації.
179. Р 50-026-94 Вибір номенклатури показників, які підлягають обов'язковому включенню до нормативних документів для забезпечення безпеки продукції.
180. Р 50-042-95 Система сертифікації УкрСЕПРО. Критерії оцінки органу з сертифікації продукції під час його акредитації.
181. Р 50-043-95 Система сертифікації УкрСЕПРО. Порядок проведення експертизи документів випробувальних лабораторій.
182. Р 50-044-95 Система сертифікації УкрСЕПРО. Побудова керівництва з якості для органу з сертифікації продукції.
183. 105. Р 50-045-95 Система сертифікації УкрСЕПРО. Порядок проведення експертизи документів для органу з сертифікації продукції.
184. Р 50-046-95 Система сертифікації УкрСЕПРО. Інспекційний контроль. Порядок проведення.
185. Р 50-047-95 Система сертифікації УкрСЕПРО. Критерії оцінки органу з сертифікації систем якості під час його акредитації.
186. Разработка проекта системы управления на основе стандарта 24.525.0-80 завода «Ковельсельмаш»: Отчёт о НИР/ВНТИЦ. – № ГР 018377857; Инв. № 028466775. – М., 1984. – т. I – 163 с, т. ІІ – 125 с, т. III – 197 с.
187. Розпорядження Кабінету Міністрів України „Про затвердження плану заходів щодо виконання у 2005 році Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу” // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – №4.– С. 5.
188. Розпорядження Кабінету Міністрів України „Про затвердження плану заходів щодо нейтралізації можливих негативних наслідків у зв’язку із вступом України до СОТ та забезпечення підвищення конкурентоспроможності національної економіки” від 12.01.2006 № 10–р.
189. Розпорядження Кабінету Міністрів України „Про подальші заходи, щодо здійснення державної регуляторної політики” від 08.09.2005 № 391–р // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 5. – С. 2–3.
190. Розпорядження Кабінету Міністрів України „Про схвалення Концепції розвитку технічного регулювання та споживчої політики на 2006-2010 роки” від 11.05.2006 № 267–р.
191. Руденко В.П. Якість агропромислової продукції – шлях до Європейського ринку / В.П. Руденко, І.В. Ковальова / Вісник Сумського державного аграрного університету. Науково-методичний журнал. Серія "Економіка та менеджмент". – 2001. Випуск 2. – С. 98–102.
192. Ряполов А.Ф. Сертификация. Методология и практика / А.Ф. Ряполов. – М. : Изд. стандартов, 1997. – 232 с.
193. Саранча Г.А. Метрологія і стандартизація / Г.А. Саранча. – К. : Либідь, 1997. – 192 с
194. Севастьянов А.К. Стратегія якості – національна стратегія виходу економіки України із кризи / А.К. Севастьянов // Інформація і ринок. – 1997. – № 1. – С. 15.
195. Сергеев А.Г. Сертификация : уч. пособ. [для студ. вузов] / А.Г. Сергеев, М.В. Латышев. – М. : Издательская корпорация «Логос», 2000. – 248 с.
196. Сертификат, качество товара и безопасность покупателя: [под общей ред. Г.П. Воронина, В.Г. Версана] – М. : ВНИИС, 1998. – 398 с.
197. Система сертифікації CERTEX: новая форма добровольной сертификации продукции // Посредник. – 1996. – № 29(486).
198. Ситніченко В. ІSО 10014:2006. Настанова з реалізації фінансових та економічних вигід / В. Ситніченко, Є. Стоякін, Г. Кисельова // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2007. – №5. – С. 55–60.
199. Сліпко В. Правові засади головного фонду нормативних документів / В. Сліпко // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2004. – №1. – С. 26–28.
200. Спицнадель В.Н. Системы качества (в соответствии с международными стандартами ISО семейства 9000) / В.Н. Спицнадель : уч. пос. – СП б: Издательский дом “Бизнес-пресса”, 2000. – 336 с.
201. Стандартизация и управление качеством продукции: уч. для вузов / [В.А. Швандар, В.П. Панов, Е.М. Купрянов и др.]; под ред. проф. В.А. Швандара. – М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2000. – 487с.
202. Стандартизація, сертифікація, якість // Щоквартальний науково-виробничий журнал. – Харків. – 1998–1999.
203. Тані Р. Стандарти для безпечного світу. Звернення з нагоди Всесвітнього дня стандартів 14 жовтня 2005 року / Р. Тані, М. Танака, Й.Уцумі // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 4. – С. 5–9.
204. Таныгин В.А. Основы стандартизации и управления качеством продукции / В.А. Таныгин. –М. : Изд. стандартов, 1989. – 208 с.
205. Татаева Л.И. Опыт программно-целевого планирования повышения качества продукции на промышленном предприятии / Л.И. Татаева, В.И. Павлов, В.А. Романтеева // Информационный листок о научно-технических достижениях. – Львов : МТЦ НТИ, 1983. – № 85–83. – 4 с.
206. Татаєва Л. ДП „Волиньстандартметрологія”: праця заради добробуту країни / Л. Татаєва // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 5. – С. 68–70.
207. Технічний регламент будівельних виробів, будівель і споруд / Затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2006 № 1764.
208. Технічний регламент модулів оцінки відповідності та вимог щодо маркування національним знаком відповідності, які застосовуються в технічних регламентах з підтвердження відповідності // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2003. – № 5 (24). – С. 2–16.
209. Україна: в XXI сторіччя через якість до кращого життя : матеріали Першого Всеукр. з'їзду якості. – К. : Українська асоціація якості, Міжнародний центр якості „Прирост”, 1999. – 150 с.
210. Указ Президента України „Про заходи щодо підвищення якості вітчизняної продукції” від 23.02.2001 № 113/2001.
211. Указ Президента України „Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерства та інших органів виконавчої влади” (зі змінами згідно з Указом Президента від 21.05.1998 № 493/98).
212. Указ Президента України „Про запровадження єдиної державної регуляторної політики у сфері підприємства” від 22.01.2000 № 89/2000.
213. Указ Президента України „Про затвердження Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу” від 05.07.2003 № 615/98.
214. Указ Президента України „Про заходи щодо вдосконалення діяльності у сфері технічного регулювання та споживчої політики” // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 4 – С. 3–4.
215. Указ Президента України „Про заходи щодо посилення державного захисту прав споживачів” // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2002. – № 1. – С. 2–3.
216. Указ Президента України „Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади” від 15.12.1999 № 1573/99.
217. Указ Президента України „Про рішення Ради Національної безпеки і оборони України „Про заходи щодо забезпечення вступу України до Світової організації торгівлі” від 20.05.2005 // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2005. – № 4. – С. 2–3.
218. Указ Президента України „Про систему центральних органів виконавчої влади” від 15.12.1999 № 1572/99.
219. Управление качеством: уч. для вузов / [С.Д. Ильенкова, Н.Д. Ильенкова, С.В. Мхитарян и др.] / [ ред. С.Д. Ильенкова]. – М. : ЮНИТИ, 2000. – 199 с.
220. Філіпчук Г. Система технічного регулювання в Україні потребує подальшого вдосконалення / Г. Філіпчук, Я. Юзьків // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2006. – № 3. – С. 6–12.
221. Фомин В.Н. Квалиметрия. Управление качеством. Сертификация : курс лекций / В.Н. Фомин. – М. : Ассоциация авторов и издателей «Тандем» изд. «Экмос», 2000. – 320 с.
222. Харрингтон Дж.X. Управление качеством в американских корпорациях / Дж.X. Харрингтон. – М. : Экономика, 1990. – 271 с.
223. Цициліано О. Моніторинг у сфері управління якістю та екологічного управління в Україні за 2006 рік. / О. Цициліано, А. Заклецький, В. Хмель, О. Калита, О. Козаченко // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2007. – № 2. – С. 52–55.
224. Цициліано О. Креативність та стандартизація як основа конкурентоспроможності організації / О. Цициліано, Г. Зіміна. // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2007. – № 1. – С. 66–71.
225. Чайка И.И. Стандарты ИСО серии 9000 версии 2000 / И.И. Чайка, В.И. Галеев // Стандарты и качество. – М. : Изд. стандартов.– 2001. – № 5–6. – С. 62–64.
226. Шаповал М.І. Основи стандартизації, управління якістю та сертифікації: підручник / М.І. Шаповал. – К. : Вид. Європ. Ун-ту, 2001. – 174 с.
227. Шинкаренко В.Г. Монография: Управление конкурентноспособностью предприятия / В. Шинкаренко, А. Бондаренко –Харьков: ХНАДУ, 2003. – 186 с.
228. Шнипко О. Розвиток та удосконалення системи Держспоживстандарту України / О. Шнипко // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2007. – № 4. – С. 3–9.
229. Шнипко О. Технічне регулювання та інновації / О. Шнипко, Л. Віткін // Стандартизація, сертифікація, якість. – 2007. – № 6. – С. 3–10.
230. Юзьків Я. Основоположні нормативні документи національної, регіональної та міжнародної систем стандартизації / Я. Юзьків, В. Тетера // Стандартизація, сертифікація, якість. – 1998. – № 3. – С. 19–24.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20682.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.