У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОЦІНКА ЯКОСТІ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АВІАТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Количество страниц 210
ВУЗ НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ВИЗНАЧЕННЯ ЯКОСТІ
ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА…………………………..
1.1 Загальні теоретичні підходи до визначення інвестиційної
діяльності………………………………………………………………..
1.2 Ефективність здійснення інвестиційної діяльності підприємства….
1.3 Управління якістю діяльності підприємства з використанням
процесного підходу і врахуванням інвестиційної діяльності………..
РОЗДІЛ 2 АНАЛІЗ УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ І УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ЯКОСТІ АВІАПІДПРИЄМСТВА……………
2.1 Підприємства авіатранспортної галузі як суб’єкти інвестування.......
2.2 Світовий досвід залучення інвестицій суб’єктами авіатранспортної галузі …………………………………………………………………….
2.3 Дослідження основних методик та критеріїв оцінки якості
інвестиційної діяльності………………………………………………..
РОЗДІЛ 3 ФОРМУВАННЯ ІНТЕГРАЛЬНОЇ ОЦІНКИ ЯКОСТІ
ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АВІАТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ..
3.1 Механізм оцінки якості інвестиційної діяльності авіатранспортного підприємства…………………………………………………………….
3.2 Формування критеріїв та показників оцінки якості інвестиційної діяльності авіатранспортних підприємств ……………………………
3.3 Практичні рекомендації з впровадження механізму оцінки якості інвестиційної діяльності на авіатранспортних підприємствах………
ВИСНОВКИ………………………………………………………………………..
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………………


ВСТУП

Актуальність теми. Інтеграційні процеси у світі, вводять сучасну Україну в світове господарство, розширюють її торгівельно-економічні зв’язки з країнами колишнього СРСР та країнами Західної Європи, Америки і азіатського регіону. Дані зв’язки призводять до розвитку галузей економіки, що безпосередньо відзна-чається на збільшені перевезень усіма видами транспорту – особливе місце в пе-ревізному процесі відходить авіації.
На даний час на долю авіації припадає 1,6 млрд. чол. у рік. Така динаміка вимагає покращення якісних показників діяльності транспортної сфери, зокрема покращення можливостей авіатранспортного комплексу, що призводе до збіль-шення обсягів інвестування.
Сталий розвиток сучасного підприємства неможливий без постійного залу-чення інвестиційних ресурсів, так як розвиток технологій призводить до необхід-ності оновлення, що в свою чергу викликає нестачу власних коштів і вимагає до-даткового фінансування.
Довгостроковість і велика вартість авіаційної техніки розглядає окупність інвестиційних проектів не менш ніж 10 років, що мало зацікавлює сучасного інве-стора вкладати інвестиційні ресурси на український авіатранспортний ринок. Та-кож відсутність чіткого управління, вміння управити інвестиційним процесом, невизначеність з власниками сучасних авіапідприємств стримує інвесторів від вкладання інвестицій в цю галузь.
Перехід від планової до ринкової економіки змінив „правила гри” на інвес-тиційному, на перший план основним інвестором виходить не держава, а комер-ційні установи, які вимагають виконання чітких правил у інвестиційній діяльнос-ті. Основною умовою вдалої інвестиційної діяльності в авіатранспортній галузі стає інноваційна складова, що надає змогу приймати і використовувати нові зраз-ки авіаційної техніки. Відпадають принципи радянських часів, коли вкладалися інвестиції, а на кінець інвестиційного проекту, сам проект потребував вдвічі бі-льше інвестицій.
На даний час, стратегія розвитку сучасних вітчизняних авіатранспортних підприємств повинна формуватися на умовах переходу від анклавного утворення в рамках національних границь з абсолютним домінуванням держави в активах і орієнтацією переважно на бюджетні інвестиції, до моделі відкритої галузі, яка ро-зширює зв’язки з провідними авіаційними корпораціями світу.
Проблема залучення інвестицій різними суб’єктами господарювання еконо-міки досліджувалась у роботах таких видатних вчених як А. Маршала, Ф. Нота, Й. Шумпетера, К. Маркса, П. Массе, сучасних економістів – В. Бернса, І. Бланка, В. Бочарова, В. Іноземцева, Л. Абалкіна, В. Шарпа, Т. Хачатурова, В. Новожило-ва та українських науковців, таких як А. Пересада, В. Пономаренко та інших; в сфері організації і підвищення ефективності роботи авіаційного та інших видів транспорту необхідно виділити наукові праці – Сича Є.М., Ю.Кулаєва, О.О. Бака-єва, В.Г. Коби, В.П. Ільчука, В.В. Матвєєва, В.М. Загорулько, Г.М. Юна, В.І. Ще-лкунова, І.П. Садловської та інших.
Водночас, на сьогоднішній день науковим і практичним аспектам з залу-чення і управління інвестиційними ресурсами суб’єктами авіатранспортної галузі, які б відповідали ринковим вимогам і задовольняли потреби сучасної економіки, до цього часу не приділялося достатньої уваги. Практично всі вчені у своїх розро-бках зводять оцінку інвестиційної діяльності підприємств до оцінки її економічної ефективності. Але економічна ефективність інвестиційної діяльності виступає лише однією з головних складових якості інвестиційної діяльності авіатранспорт-них підприємств, так як на інвестиційну діяльність підприємства впливає ряд кри-теріїв, які не пов’язані з економічною (фінансовою) діяльністю підприємства - це соціальні, екологічні, управлінські та інші критерії.
На даний час, залучення інвестицій авіатранспортними підприємствами від-бувається за рахунок ресурсів комерційних фінансових установ як вітчизняних, так і іноземних, та за участі міжнародних урядів та держав. Але використання і управління інвестиціями на вітчизняних авіатранспортних підприємствах здійс-нюється з грубими помилками, що призводе до не раціонального використання інвестиційних ресурсів.
Все це обумовлює необхідність проведення критичного аналізу теоретично-практичних проблем здійснення інвестиційної діяльності суб’єктами авіатранспо-ртної галузі як за кордоном так і в Україні, та уточнення понятійного апарату тео-рії інвестицій.
Отже, важливість поставлених задач, недостатність їх дослідження і визна-чили тему дисертаційної роботи, що є актуальною, має теоретичне та практичне значення для економіки авіаційного транспорту.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацій-не дослідження виконано відповідно до плану наукових робіт кафедри менеджме-нту зовнішньоекономічної діяльності підприємств Національного авіаційного уні-верситету та держбюджетних тем:
- № 264-Х05 «Розробка методологічних засад оптимізації економічних витрат у сфері національної безпеки і оборони в контексті стандартів НАТО», що вико-нувалась у 2005-2006 рр. (державний реєстраційний номер 0206u005901);
- № 402-Х07 «Аналіз світового досвіду діяльності стратегічних авіаційних альянсів», що виконується у 2007р. (державний реєстраційний номер 0107V004130);
- № ІТ/477-2007 від 22 серпня 2007р. за темою «Створення електронного на-вчального засобу «Менеджмент», що виконується у 2007-2008 рр. (державний ре-єстраційний номер 0107V006975);
- № ІТ/483-2007 від 22 серпня 2007р. за темою «Створення електронного на-вчального засобу «Основи зовнішньоекономічної діяльності», що виконується у 2007-2008 рр. (державний реєстраційний номер 0107V006976);
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є обґрунтування методичних підходів та розробки практичних рекомендацій щодо оцінки якості інвестиційної діяльності авіатранспортних підприємств, формування і вибір кри-теріїв якості інвестиційної діяльності авіатранспортних підприємств, які мають вплив на інвестиційну діяльність.
Основними задачами, що потребують вирішення для реалізації мети до-слідження, є:
- аналіз економічної сутності та змісту інвестицій, інвестиційної діяльності;
- аналіз економічної категорії - «якість», та змісту управління якістю на під-приємстві;
- визначення методів впровадження і розробки систем якості на підприємст-ві;
- формування понятійного апарату: „якість інвестицій”, „якість інвестицій-ної діяльності”, „якість інвестиційного процесу”, «якість результату інвестиційної діяльності»;
- дослідження авіатранспортної галузі як суб’єкта інвестування;
- дослідження основних напрямів залучення інвестиційних ресурсів авіатра-нспортними підприємствами;
- розробка методичних підходів до оцінки якості інвестиційної діяльності підприємства;
- дослідження основних критеріїв якості та методик оцінки якості: інвести-ційного, бізнес-процесів та процесів з управління якістю на підприємстві;
- розробка механізму оцінки якості інвестиційної діяльності;
- розробка методики оцінки економічної ефективності інвестицій без враху-вання дисконту.
Об’єкт дослідження — процес управління інвестиційною діяльністю та які-стю авіатранспортного підприємства.
Предметом дослідження є теоретико-методичні та прикладні методи вибо-ру і формування системи критеріїв оцінки складових діяльності авіатранспортно-го підприємства, які визначають рівень якості інвестиційної діяльності.
Методологічну основу дисертаційної роботи визначають системний, ком-плексний і процесний підходи, закони та закономірності інвестиційної діяльності, також наукові праці та методичні розробки провідних вітчизняних та зарубіжних вчених в області інвестиційної діяльності та управління системою якості на під-приємстві, а також національні закони, міжнародні правові акти, періодичні видання України, країн СНД, Західної Європи і Америки.
Методами, що застосовані для вирішення поставлених задач у дисертації є теоретичні та емпіричні методи дослідження, такі як, наукове абстрагування, ана-ліз і синтез, аналогія, факторний, ситуаційний, сценарний та графічний аналізи, економіко-математичні підходи.
Наукова новизна результатів дисертаційного дослідження полягає у по-глибленні існуючих та розробці нових теоретичних положень щодо оцінки інвес-тиційної діяльності підприємств як складової системи управління якістю авіатра-нспортних підприємств:
вперше:
- введено поняття „якість інвестицій” як сукупність властивостей інвести-ційних ресурсів, яка характеризує ступень задоволення потреб суб’єкта інвесту-вання та інвестора у максимізації позитивних технологічних, економічних, соціа-льних та екологічних ефектів від використання інвестиційних ресурсів. Сформо-ване поняття необхідне для удосконалення системи менеджменту якості на авіа-транспортних підприємствах, шляхом формування критеріїв якості по кожній складовій діяльності авіатранспортного підприємства, які впливають на інвести-ційну діяльність.
- розроблено науково-методичний підхід до інтегральної оцінки якості інве-стиційної діяльності авіатранспортних підприємств, на основі виділення фінансо-вої, соціально-екологічної, виробничої та управлінської складової в діяльності авіатранспортного підприємства, що забезпечують позитивну результативність інвестиційної діяльності авіатранспортного підприємства, та їх взаємодії між со-бою та зовнішнім середовищем.
удосконалено:
- метод оцінки економічної ефективності інвестиційної діяльності шляхом застосування методики повних економічних результатів без врахування ставки дисконтування із врахуванням реальної ринкової вартості компанії, що надає змо-гу врахувати інтереси інвесторів, організацій, які розроблюють проект, та держа-вних органів;
- модель процесу розробки і реалізації інвестиційних проектів, за допомо-гою визначення послідовності проходження основних етапів інвестиційного про-ектування та прийняття управлінських рішень на кожному етапі інвестиційного проекту та визначення основних задач;
- концепцію взаємодії процесів, шляхом поєднання системи менеджменту якості з інвестиційним та бізнес-процесом на підприємстві, що дало змогу виділи-ти місце кожного процесу у діяльності підприємства та взаємозв’язок між ними, і надало змогу розробити механізм оцінки якості інвестиційної діяльності авіатран-спортних підприємств.
дістали подальшого розвитку:
- спосіб вибору критеріїв оцінки якості діяльності підприємств в управлін-ській, виробничий, соціально-екологічній та інших складових діяльності авіатран-спортних підприємств, в напрямку застосування існуючих алгоритмів розрахунків комплексних та одиничних показників якості, при формуванні механізму оцінки якості інвестиційної діяльності та обґрунтуванні його ефективності;
- методичний підхід до оцінки економічної ефективності інвестиційної дія-льності за допомогою R-аналізу, що дозволило виділити основні економічні кри-терії ефективності інвестиційної діяльності при формуванні показників фінансо-вої складової комплексного показника оцінки якості інвестиційної діяльності;
- формування критеріїв якості інвестиційних ресурсів при створенні нових підприємств, що надало змогу визначити основні з них при створенні нових авіа-транспортних підприємств на всіх етапах.
Практичне значення сформованих наукових положень полягає у можливо-сті визначення якості інвестицій при здійсненні інвестиційної діяльності і прийн-ятті інвестиційних рішень на авіатранспортних підприємствах.
Результати дисертаційної роботи реалізовані в практичній діяльності ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» (Акт впровадження від 22.05.2007 р.), ДП ОПР «Украерорух» (Акт впровадження від 31.05.2007 р.), Департаменті розвитку та координації систем транспорту та зв’язку Міністерства транспорту та зв’язку України (Акт впровадження від 29.05.2007 р.), авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (Акт впровадження від 30.05.2007 р.) що дозволило вказаним суб’єктам розробити низку заходів для покращення інвестиційної діяльності у авіатранспор-тній галузі.
Матеріали дисертаційного дослідження використовуються в навчальному процесі Національного авіаційного університету при вивченні дисциплін «Основи менеджменту», «Інвестиційний менеджмент», «Міжнародний менеджмент».
Особистий вклад здобувача. Дисертація є завершеною науковою працею, в якій розроблено авторський підхід до оцінки якості інвестиційної діяльності авіа-транспортних підприємств. Наукові результати, що виносяться на захист, одержа-ні автором самостійно і знайшли відображення в наукових працях. З робіт опублі-кованих у співавторстві, в дисертації використані ідеї, положення та результати, що запропоновані і обґрунтовані автором особисто.
Апробація результатів. Основні теоретичні положення і практичні резуль-тати дисертації висвітлювалися і отримали позитивну оцінку на: Науково-практичній конференції «Інвестиційна політика України: проблеми теорії і прак-тики» (2004 р.), Науково-практичній конференції «Сучасні проблеми управління економікою» (2005 р.), Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні проблеми менеджменту» (2005 р., 2007 р.), Міжнародній науково-технічній кон-ференції «Авіа-2004» (2004 р.), «Авіа-2005» (2005 р.), «Авіа-2007» (2007 р.), Мі-жнародної наукової конференції студентів та молодих учених «Політ» (2005 р., 2006 р., 2007 р.)
Публікації. Основні результати дисертаційних досліджень опубліковані в 11 наукових працях, 7 з них в фахових спеціалізованих виданнях ВАК України за-гальним обсягом 2,55 д.а., з низ особисто автору належить – 2,0 д.а.
Структура і обсяг роботи. Дисертаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків. Загальний обсяг роботи – 214 сторінок комп’ютерного тексту, у тому числі містить 46 ілюстрацій та 22 таблиці, з них 6 рисунків та 10 таблиць на окремих сторінках. Список використаних у дисертації літературних джерел складає 268 найменувань на 20 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ

В дисертаційній роботі на основі дослідження теоретичних основ інвестування, категорії якості та практичних умов здійснення інвестування в авіатранспортні пі-дприємства, вирішене наукове завдання з розробки методів і способів оцінки яко-сті інвестиційної діяльності, що є необхідним для якісного прийняття інвестицій-них рішень. Це надасть змогу забезпечити конкурентоспроможність українських авіатранспортних підприємств на глобальному ринку авіаперевезень.
Розроблені методичні підходи, принципи і способи оцінки якості інвести-ційної діяльності авіатранспортних підприємств дозволили сформулювати такі висновки та рекомендації:
1. Сформоване поняття якості інвестиційної діяльності дозволило виділити основні напрямки щодо побудови інтегральної оцінки якості інвестиційної діяль-ності авіатранспортних підприємств, розширити понятійний апарат інвестиційної діяльності та сформувати основі напрямки дисертаційного дослідження. Під „які-стю інвестицій” розуміємо сукупність властивостей інвестиційних ресурсів, яка характеризує ступень задоволення потреб суб’єкта інвестування та інвестора у максимізації позитивних технологічних, економічних, соціальних та екологічних ефектів від використання інвестиційних ресурсів.
2. Виявлено, що дотепер немає чіткої методики оцінки якості інвестицій і відсутні відповідні критерії. Всі існуючи методики спираються переважно на еко-номічні критерії впливу, не враховуючи інших показників (виробничі, управлін-ські, соціальні, екологічні), які зменшують якість управлінських рішень.
3. Сформовано на основі критичного аналізу теорії менеджменту якості та теорії інвестицій концептуальну схему взаємодії процесів, шляхом поєднання си-стеми менеджменту якості, інвестиційних та бізнес-процесів у діяльності підпри-ємства, що дало змогу виділити місце кожного процесу у діяльності підприємства та взаємозв’язок між ними.
4. Побудовано залежність ринкової вартості компанії від коефіцієнту важе-ля капіталу, що показує як змінюється ринкова вартість компанії при зміні коефі-цієнту важеля, який безпосередньо впливає на ефективність інвестиційної діяль-ності.
5. Запропоновано формування оцінки якості інвестиційної діяльності на аві-атранспортному підприємстві, що включає етапи „якість інвестицій” (вхід), „якість процесу” (процес), „якість результату” (вихід). Під якістю результату ін-вестиційної діяльності автором розглядається результат, який дозволяє максимі-зувати отримувані ефекти від інвестиційної діяльності на кожному етапі бізнес-процесу. Інтегральна оцінка якості інвестиційної діяльності формується з розгля-ду різних сценаріїв розвитку діяльності і надання бальної оцінки кожному показ-нику, що дає у сумі інтегральний показник оцінки якості інвестиційної діяльності і дозволяє виділити основні „слабкі” та „сильні” місця авіатранспортного підпри-ємства, а також виділяє основні корегуючи дії.
6. Сформовано механізм оцінки якості інвестиційної діяльності на основі виділення фінансової, соціально-екологічної, виробничої та управлінської складо-вих в діяльності авіатранспортного підприємства, що забезпечує позитивну ре-зультативність інвестиційної діяльності авіатранспортного підприємства, їх взає-модії між собою та зовнішнім середовищем. Сформовано критерії якості по кож-ній складовій, визначено взаємозв’язки між критеріями якості, розроблено кори-гуючі дії, що надає змогу розрахувати інтегральний показник якості інвестиційної діяльності.
7. Обґрунтовано, що для більш точної оцінки економічної ефективності ін-вестиційної діяльності, яка є одним з головних критеріїв якості інвестування, слід використовувати розроблену методику повних економічних результатів. Ця мето-дика використовує реальну вартість компанії, не знецінює перспективні інвести-ційні проекти, не збільшує строки їх окупності і не використовує ставку дискон-тування.
8. Для формалізації показників оцінки якості інвестицій, запропоновано ви-користовувати метод аналізу ієрархій, тобто метод багатокритерійної (векторної) оптимізації, що надало змогу розкласти інтегральний показник якості інвестицій-ної діяльності на узагальнюючи показники, а ті в свою чергу на індивідуальні. На прикладі авіакомпанії наведено формування узагальнюючих показників і отри-мання інтегральної оцінки якості інвестиційної діяльності. Формування і відбір індивідуальних показників інтегральної оцінки авіатранспортного підприємства відбувається в залежності від основних напрямів в діяльності підприємства, осно-вної мети і напрямку залучення інвестиційних ресурсів.
9. Для отримання можливості більш гнучкої оцінки якості інвестиційної ді-яльності авіатранспортних підприємств, на основі відомих в науковій літературі характеристик стану промислового підприємства, з погляду його економічної і соціальної стійкості, рекомендовано використовувати наступні види і рівні якості інвестиційної діяльності: критична якість, граничнодопустима якість, адаптивна якість, абсолютна якість.



















СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. 43rd European Quality Congress. Proceeding Book. Madrid, 9-11 June, 1999. Forum CALIDAD.
2. Air Navigation Services Are Increasingly Being Corporatized.- Civil Air Navigation Services Organization, 2000
3. Air Traffic Statistics and Forecasts (STATFOR)// Medium-Term Forecast of Annual Number of IFR Flights (2002 - 2009).- 2001.- Vol. 1.
4. Air Transport World – 2000.- Air transport Association.- Las Vegas, Nevada.- 2001.
5. Airline Privatization.- L.E.K. Consulting.- Seattle, 2001.
6. Amling, Frederick. Investments: An Introduction to Analysis and Manage-ment. – Englewood Cliffs,.: Prentice-Hall. 1989.
7. ATA and U.S. Department of Commerce (Bureau of Economic Analysis) An-nual Reports 2001.- Washington D.C., 2002.
8. ATA Annual Reports 2000.- Air Transport Association.- Las Vegas, Nevada.-2001. Р. 478.
9. Aviation Week and Space Technology. – 1993. – July 26.
10. Bauman, W. Scott, Jaroslaw Komarynsky, John C. Siska Goy-tre. Investment Securities Program Guide: Using the HP-12C-New-York: McGraw-Hill, 1987.
11. Bohm A., ed. Economic Transition Report 1996.- Ljubljana: CEEPN, 1997.
12. Cash Jr., James L., McFarlan F. Warren, Mckenney James L. Corporate In-formation Systems Management. The Issues Fasing Senior Executives. – Dow Jons-Irwin, Homewood, Illinois 60430.
13. Deming W. Edward. Out of the Crisis: Quality, Productivity, and Competitive Position.- Cam¬bridge (Mass.) Mass. Inst. of Technology, Center for Advanced Engi-neering Study: Cambridge University Press, 1982.
14. Earl J., R. Frydman, A. Rapaczynski, Eds. Privatization in the Transition to a Market Economy.- London: Pinter Publishers.- 1993.
15. EBRD: Transition Report 1997. Enterprise Performance and growth.- London, 1998.
16. EBRD: Transition Report 1998. Financial Sector in Transition.- London, 1999.
17. Economic Trends and Challenges for the World Airline Industry.- Air trans-port Association.- Las Vegas, Nevada.- 2002.
18. Evolving Structure of Aviation Market.- Cambridge Energy Research Associ-ates, 2000.
19. Evolving Structure of Aviation Property.- Cambridge Energy Research Asso-ciates, 2001.
20. FAA Aerospace Forecast 1989–2001.- Federal Aviation Administration, 2002.
21. FAA’s Airport Capacity Benchmark Report 2001.- Federal Aviation Admini-stration, 2002.
22. Foreign direct Investment Flows// UNCTAD database.- 2001.
23. Francis, Jack Clark. Management of Investment. - 2nd ed. – New-York: McGraw-Hill, 1988.
24. Fuller, Russell J., James L Farrel. Jr. modern Investment and Security Analy-sis. – New-York: McGraw-Hill, 1987.
25. International Aviation Developments, Dec. 2000.- US Department of Trans-portation.- Washington D.C., 2001.
26. ISO/ТС 176/SC 2/№ 544R2. Guidance on the Concept and Use of the Process Approach for management systems.
27. J.F.Bolen, E.M.Testimony. U.S. National Civil Aviation Review Commis-sion.- Washington, D.C., May 28, 1997.
28. Kaplan R. S., Norton D. P. The Balanced Scorecard: Translating Strategy info Action. — Boston.: Harvard Business School Press, 1996.
29. Kaplan R. S., Norton D. P. The Strategy-Focused Organization: How Bal-anced Scorecard Companies Thrive in the New Business Environment. — Boston.: Har-vard Business School Press, 2000.
30. Keynes I.M. General Theory of Employment, Interest and Money. Collected Writings of Jjhm Maynad Keynes, vol. VII, London: Macmillan, 1973.
31. ManleyJ. Sharing the Wealth: TQM Spreads from Business to Education. Quality Progress. 19%, 29(6). P. 51-55.
32. Markowitz Harrg M. Portfolio Selection. Efficient Diversikation of Invest-ments. New-York: Wiley, 1956
33. Matthews IV. E. The Missing Element in Hhigher Education. Journal for Quality & Participation, 1993. 16(1). P. 102-108.
34. Modigliani F. And M. Miller. The Cost of Capital, Corporation Finance and Theory of Investments. American Economic Review 48, 1958.
35. Morgan D. Investor — Owned vs. Publicly Owned Water Agencies: An Evaluation of the Property Rights Theory of the Firm// Water Resources Bulletin.- 1980.- Vol. 13.- P. 775-781.
36. OECD Capital Market Development in Transition Economies. Country Ex-perience and Policies for the Future.- Paris: OECD, 1998.
37. Ovsianko D., Shirokova G, Ovsianko A., Nodelman V. Problems of the TQM strategy and ISO 9000 standards application in the Russian companies // The 6th World Congress for TQM Proceedings, Saint-Petersburg, 2001.
38. Projected Interregional Traffic Growth.- Boeing, L.E.K. Consulting.- Seattle, 2000.
39. Radcliffe, Robert C. Investment: Concepts, Analysis and Strategy. – 2nd ed. – Glenview, Il.: Scott, Foresman and Company, 1987.
40. Ramasesh, R.V. Recasting the Traditional and Inventory model to implement Just-in-time purchasing. Pradaction and Invesztory Management, No 1 (1990), p. 134.
41. Reilty, Frank K. Investment Analysis and Management. 3 rd ed. – Fort Worth, - Tex.: 1989.
42. Schargel F. P. Transforming Education Through Total Quality Management: A Practitioner's Guide. The Leadership & Management Series.- NJ: Eye on Education, Inc.. 1994.
43. Sep. 11th and the prevailing economic picture// ATA Monthly Passenger Revenue Report 2001 – 2002.- Air transport Association.- Las Vegas, Nevada.- 2002.
44. Solnik, Bruno. International Investments: Reading. – Massachusetts: Addison-Wesley Publishing Company, Inc.,1988
45. The Economic Impacts of Civil Aviation. - Wilbur Smith Associates, 2002.
46. US Air Carrier Industry Review. - Air transport Association.- Las Vegas, Ne-vada.- 2002.
47. Us International Trade Commission Annual Reports 2001.- New York, 2001.
48. Velyutin L. P.. Voss J. A. W., and Suvorov S. A. Scientific Aspects of Educa-tional Engineering. The Role of Scholars in Building Civil Society. Proceedings of All-Russian Conference of Alumni of USIA-funded Scholarly Exchanges (Moscow, May 23-24. 1996) edited by USIA, 1997. P. 245-255.
49. Waldorn J. What is private property? — "Oxford Journal of Legal Studies", 1985, v. 5, N 3.
50. Wallis J.J., North D.C. Measuring the transactional sector in Amerncan econ-omy, 1870—1970.— In: Long-term factors in American economic growth. Ed. by Engerman S., Chicago, 1986.
51. Wilson G., J. Jadlow. Competition, Profit Insentives, and Technical Efficiency in the Nuclear Medicine Industry// Bell Journal of Economics.- 1988.- Vol. 13.- Рp. 472-482.
52. Porter M. Competitive Advantage. — NY.: Free Press, 1985.
53. Абрамов С.И. Инвестирование. – М.: Центр экономики и маркетинга, 2000. – 440с.
54. Аванесов Е. К., Швец В. Е. Развитие внутрифирменных сис¬тем мене-джмента на основе регулярной оценки уровня их совер¬шенства // Сб. докладов XIV Международной конференции «От ме¬неджмента качества к качеству мене-джмента и бизнеса». — СПб.: 000 «Конфлакс», 2004. — С. 64-76.
55. Адлер Ю. П., Щепетова С. Е. Чем дальше в лес, тем боль¬ше процессов // Методы менеджмента качества. - 2002, № 8. — С. 4-7.
56. Альшнер В. PIQS — система качества, интегрированная в процесс // Все о качестве. Зарубежный опит. - 2000, выпуск 22. — С. 5-14.
57. Артемьева М. Н. Опыт разработки, внедрения и подготовки к серти-фикации системы менеджмента качества на ЗАО «Текс¬тильная фирма «Купавна» // Все о качестве. Отечественные раз¬рабатки. - 2002, выпуск 20. — С. 31-37.
58. Асват Дамодараи. Инвестиционная оценка. Инструменты и методы оценки любых активов – Альнине Бизнес Букс – 2004 – 1344 с.
59. Атоян Ю. Инвестиционный оптимизм/ Городская газета. - 2001. – №2. – С.2.
60. Аукционек С. Капитальные вложения промышленных предприятий// Вопросы экономики. – 1998. - №8. – С. 136-146.
61. Бабак С.В. Організаційний механізм інвестування промислового ви-робництва в економічних регіонах: Дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Національ-ний авіаційний ун-т. — К., 2004. — 182
62. Бакаев Л.А., Грищенко В.И., Бажан Л.И. и ДР. Экономико-математическое моделирование транспортных систем. – К.: Наукова думка, 1993. – 153с.
63. Бард В.С. Финансово-инвестиционный комплекс: теория и практика в условиях реформирования российской экономики. – М.: Финансы и статистика, 1998. – 304 с.
64. Басюк Т. Інтегральна оцінка інвестиційної привабливості торговель-них підприємств// Економіка України. - 1999. - №12. – С.84-87.
65. Бендерський М. Роль інвестицій та інновацій у реструктуризації еко-номіки// Економіка України. - 1998, - №8. – С.39-52.
66. Бенерський Ю. Роль інвестицій та інновацій у реструктуризації еко-номіки // Економіка України. – 1998. - №6. – С.33-41.
67. Беренс. В., Хавранек П. Руководство по оценке эффективности инвес-тиций. – М.: АОЗТ «Интерэксперт» ИНФРА-М, 1995. – 527с.
68. Бержер С, Гийяр С. Графическое описание процессов. Мето¬дика и те-хнические средства. — Н. Новгород.: 000 СМЦ «При¬оритет», 2003. — 250 с.
69. Бернс В., Хавранек П.М. Руководство по оценке эффективности инве-стиций. – М.: «ИНФРА-М», 1995. – 528 с.
70. Бижк М.Д. Форми інвестицій державних виробничих підприємств та їх розвиток в сучасних умовах// Фінанси України. - 1998. - №4.-с.70-76.
71. Бизнес-план инвестиционного проекта: Отечественны и зарубежный опыт. Совместная практика и документация. / Под ред. В.М. Попова. – М.: Фина-нсы и статистика, 2001. – 432с.
72. Бирман Г. Шмидт С. Экономический анализ инвестиционных проек-тов/ Пер. с англ. под ред. Л.П, Белых. – М, 1997. – 214с.
73. Бланк И.А. Инвестиционный менеджмент. – К.: М «ИТЕМ» ЛТД, «Юнайтед Лондон Трейд Лимите» – 1995. – 448 с.
74. Бовыкин В.И. Новый менеджмент (управление предприятиями на уровне высших стандартов: теория и практика эффективного управления). – М.: ОАО «Из-во «Экономика», 1997. – 368с.
75. Богиня Д., Вольшский Г. Структурная перестройка экономики и про-блемы инвестиций // Экономика Украины. – 1997. - №12. – С.41.
76. Большой экономический словарь /Под ред.. А.Н. Азрилияна -3-е изд. Стереотип. – М.: Институт новой экономики, 1998 – 864 с.
77. Бондаренко А.Ф. Рзик в інноваційно-інвестиційній діяльності// Вісник Української академії банківської справи. – 1999. - №1(6). – С.30-32.
78. Бочаров В.В. Инвестиционный менеджмент. – СПб.: Питер, 2000. – 160с.
79. Бошняков А.М. Залучення інвестицій через механізм ліквідності ак-цій// Фінанси України. – 2003. - №3. – С.116-118.
80. Браверман А., Саулин А. Интегральная оценка результатов работы предприятия// Вопросы экономики, 1998. - №6. – С. 108-121.
81. Брумфельд Дж. Р., Прасли Л. А. Обновление системы каче¬ства в обла-сти строительства на основе процессного подхода // Все о качестве. Зарубежный опит. - 2002, выпуск 36. — С. 30-38.
82. Васюренко О.В., Просяник В.М. Оптимизационная модель управле-ния привлечением инвестиционных ресурсов// Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України: Зб. наук. праць Т.3. – Суми:ВВП „Мрія-1” ЛТД: Іні-ціатива, 2000. – С.36-43.
83. Величко В., Величко А. Тенденції в нагромаджені капіталу і зростан-ня інвестиційної активності // Економіка України. - 1999. - №1, - С.20-26.
84. Версан В.Г. Интеграция Управления качеством продукции: Новые во-зможности. – М.: Изд-во стандартов, 1994. – 218 с.
85. Верховский М. И. Внедрение стандартов серии ИСО 9000:2000 в нау-чно-исследовательском и проектном институте // Все о качестве. Отечественные разработки. - 2002, выпуск 20 — С 14-21.
86. Виленський П.Л. Как рассчитать эффективность инвестиционного проекта. – М., 1996. – 148 с.
87. Владимирова И.Г. Компании будущего: организационный аспект// Менеджмент в России и за рубежом. – 1999. – №2. – С. 58-72.
88. Войтов В. Прямі іноземні інвестиції в країнах Центральної та Східної Європи: тенденції, структура, проблеми// Моніторинг інвестиційної діяльності в Україні. – 1999. - №2. – С.49-52.
89. Волков Б.А., Ларинов А.Д. Управление качеством проектно-сметной документации в транспортном строительстве. – М.: Транспорт, 1991. – 255с.
90. Волчков С. А., Балахонова И. В. Непрерывное улучшение биз¬нес-процессов на базе стандартов ERP и ИСО серии 9000 // Ме¬тоды менеджмента ка-чества. - 2001, № 2. — С. 17-22.
91. Воробеев С.Ю. Стратегия финансирования деятельности предприятия на основе показателей риска. Научные труды IV Международной научно-практической конференции. «Фундаментальные и прикладные проблемы прибо-ростроения, информатики, экономики и права. Секция «Экономика», ч.2/ МГА-ПИ. – Москва, 2001. – 242 с.
92. Воронин А.А. Совершенствование методов оценки деятельности пре-дприятий гражданской авиации. – К.: Знание, 1983. – 16 с.
93. Все о качестве. Зарубежный опыт. Выписки 13-15. – М.: Стандарты и качество, 1999. – 80с.
94. Всеобщее управление качеством: Учебник для вузов О.П. Глудкин, Н.м. Горбунов, А.И. Гуров, Ю.В. Зорин. - М.: Радио и связь, 1999.
95. Галеев В. И., Пичугин К. В. Кухня процессного подхода // Методы менеджмента качества. - 2003. - № 4. — С. 12-21.
96. Гарднер Р. Преодоление парадокса процессов // Стандарты и качество. – 2002. - № 1. — С. 82-88.
97. Гдазунов В.Н. Финансовый анализ и оценка риска реальных инвести-ций. –М.: Финстатинформ, 1997. – 135с.
98. Гиляровская Л.Т., Ендовицкий Д.А. Регулирование риска в долгосро-чном инвестировании.// Бухгалтерский учет. – 1996. - №12. – С.48-52.
99. Гитман Л. Джонк М. Основы инвестирования/ Пер. с англ. – М.: Дело, 1997 – 992 с.
100. Глазунов В.Н. Финансовый анализ и оценка риска реальных инвести-ций. – М.: Финстатинформ, 1997. – 135с.
101. Глазьев С.Ю Теория долгосрочного технико-экономического разви-тия. – М.:ВлаДар, 1993. – 310с.
102. Голубков Д. Особенности корпоративного управления в России: инве-стиционный кризис и практика оффшорных операций. – М.: «Альпина», 1999. – 272 с.
103. Гольштейн Е.Г. Методы оптимизации в экономико-математическом моделировании. – М.: Наука, 1991. – 444с.
104. Горюнов Е. В. Теория и практика реинжиниринга бизнес-процессов в организациях связи // Век качества. - 2004. - № 4. — С. 20-21.
105. Гришанков Д., Локоткова С., Сиваков Д. Инвестиционные возможно-сти 1997 года// Эксперт. – 1997. - №1. – С.20-24.
106. Губський Б.В. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі. – К.: Видавництво «Наукова думка», 1998. – 390 с.
107. Гусева К. Возможности активизации инвестиционной деятельности// Экономист. – 1995. - №7. – С.3-17.
108. Дайнеко О.А. Система показателей эффективности совершенствова-ния управления производством// Экономика и эффективность управления. Тезисы докладов всесоюзного научно-теоретического семинара в Наро-Фоминске. – М.:Б.И., 1999.
109. Денисенко М. Можливості активізації інвестування в сучасних умо-вах// Економіка України. – 2003. - №1. – С. 28-32.
110. Денисенко М.П. Організаційно-економічний механізм інвестування. – К.: Науковий світ, 2001. – 414с.
111. Денисов А.Ю., Жданов С.А. Экономическое управление предприяти-ем и корпорацией. – М.: Изд. «Дело и сервис», 2002. – 416с.
112. Диха М.В. Лізинг, як перспективна форма фінансування вітчизняного виробництва// Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект. Сборник научных трудов. До-нецк:ДонНУ, 2002. – С.169-172.
113. Дмитриев Ю.Я. Категории качества, количества и меры в историко-филосовском процессе. Генезис. Закономерности развития. Функции. М.: Наука, 1995.
114. Дубищев В. Методологічні основи формування інвестиційного рин-ку// економіка України. – 1998. - №3. – С.86.
115. Егоров В. С, Леляков В. Ф., Резниченко В. Г., Юрчен-ко Г. А. Приме-нение процессного подхода при создании системы ме¬неджмента качества на ос-нове ИСО 9000:2000 // Все о качестве. Отечественные разработки. – 2002. - вы-пуск 10. — С. 4-22.
116. Економічний словник-довідник: За ред. Д.е.н., проф. С.В. Мочерного. – К.: Феміна, 1995. – 368с.
117. Жеребин А.М., Жулинский С.Ф., Самойлов В.П. Основы современно-го менеджмента качества. – М.: Стандарты и качество, 1998. – 208с.
118. Заікіна О. Міжнародне співробітництво та внутрішні резерви інвесту-вання в економіку України// Економіка України. - 2002. – №1. – С.70-78.
119. Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про оподатку-вання прибутку підприємств» від 22.05.1997 №283/97
120. Закон України «Про інвестиційну діяльність» №1560-ХІІ від 18.09.91
121. Закон України «Про лізинг» від 16.12.97 р. №723/97 – ВР «Про лі-зинг» зі змінами.
122. Затхей А.Р. Аспекти інвестиційної діяльності корпорації на регіональ-ному рівні// Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ: Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, 15-16 квітня 2003 року. - Чернівці: АНТ ЛТД., 2003. – Вип. 1. – 472с.
123. Золотарьов А., Кузькін Є., Волик І. Фактори зростання ефективності інвестицій у промисловості// Економіка України. - 2000. - №12. – С.31-36.
124. Идрисов А.Б. и др. Стратегическое планирование и анализ инвести-ций. – М.: Информационно-издательский дом «ФИЛИНЪ», 1996. – 272 с.
125. Идрисов А.Б., Картышев С.В., Постников А.В. Стратегическое плани-рование и анализ эффективности инвестиций. – М.: Информационно издательс-кий дом «ФИЛИНЪ», 1996. – 272с.
126. Из интервью А. Фейгенбаума журналу «Стандарты и качество» в ходе 38-го Конгресса ЕОК, Лиссабон, июнь 1994 Стандарты и качество. -1994. - № 8. - С.6.
127. Ильин А.К., Савельев С.М. Методы построения ставки дисконтирова-ния для целей оценки бизнеса в России// Вопросы оценки. – 2000. - №4. – С.25-28.
128. Ильчук В.П. Инновационно-инвестиционные системы реального сек-тора экономики// Теория и практика управления предприятием. Тез.док.межд.науч-практ.конф. – Минск, 2003. – С.132-133.
129. Ильчук В.П., Сыч А.Е. Особенности и структура региональных инвес-тиционных проектов// Проблемы информатизации и управления. Сборник науч-ных трудов: Выпуск 3. – К.:КМУГА, 1998. – 352 с.
130. Индрисов А.Б. и др. Стратегическое планирование и анализ эффекти-вности инвестиций. – М.: Филинъ, 1996. – 272 с.
131. Иноземцев В. Парадоксы постиндустриальной экономики //МЭи МО – 2000. - №3.
132. Исикава И. Японские методы управления качеством. /Пер. с англ. –М.:Экономика, 1988. – 215с.
133. ИСО/МЭК 12207:1998 «Информационные технологии. Про¬цессы жи-зненного цикла программных средств».
134. Ільчук В.П. Інноваційно-інвестиційні системи в структурних утворен-нях реального сектору економіки// Вісник Черні. држ.технолог. ун-ту, 2003. – С.34-42
135. Інструкція про порядок перевірки фінансово-економічної спроможно-сті виконання експлуатантами норм і правил з питань безпеки авіації. Затвердже-но наказом Міністерства транспорту України 08.02.99 №67, зареєстровано в Міні-стерстві юстиції України 08.07.99 №448/3741.
136. Каменкова М. С, Громов А. И., Гуслистая А. В. Процессно-ориентированное внедрение ERP-систем // Методы менеджмента качества, 2002, № 3. — С. 4-Ю.
137. Карлик М.А. Некоторые проблемы переоценки основных фондов// Инвестиционная стратегия фирмы. – СПБ, 1996. – С.172-177.
138. Катькало В. С. Теория стратегического управления: этапы развития и основные парадигмы // Вестник СПбГУ. – 2002. - Сер. 8, выпуск 2 (16), 3 (24).
139. Качанов В.А. Сертификация системы менеджмента качества: триумф или хорошо подготовленный старт? – TQM – XXI. Проблемы, опыт, перспективы. Вып.. 1. – М.: ИздАТ, 1997
140. Кваснюк Б. Инвестиционная политика и воспроизводство в Украине// Экономика Украниы. – 1997. - №9. – С.16.
141. Кваснюк Б. Інвестиційна політика та відтворення в Україні// Економі-ка України, 1997. – С.16-24.
142. Кибанов А. Управление персоналом организации. Учебник. – М., 1999. – 512с.
143. Клименко В.И., Салах Турки. Методически подход к формированию собственных источников финансирования инвестиционного проекта промышлен-ного предприятия. /Економіка: проблеми теорії та практики. Зб. наук. праць. Вип.. 168. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2003. – С. 108-116.
144. Кныш М.И., Перекатов Б.А., Тютиков Ю.П. Стратегическо планиро-вание инвестиционной деяительности. – СПб.:Изд. дом «Бизнес-Пресса», 1998. – 315с.
145. Ковалев В.В. Финансовый анализ: упрваление капиталом. Выбор ин-вестиций. – М.: Ф и С, 1996. – 430 с.
146. Ковалев В.В. Финансовый анализ: управление капиталом, выбор ин-вестиций, анализ отчетности. – М.: Финансы и статистика, 1999. – 512с.
147. Ковалев В.В. Финансовый анализ: Управление капиталом, Выбор ин-вестиций. Анализ отчетности. – М.: Финансы и статистика, 1995. – 432 с.
148. Козаченко А.В,, Пономарев В,П., Ляшенко А.Н. Экономическая безо-пасность предприятия: сущность и механизм обеспечения. – К.: Лібра, 2003. – 280с.
149. Колбушкин Ю.П. Эффективность финансового менеджмента. Авто-реферат диссертации на соискание ученой степени кандидата экономических на-ук, 1999.
150. Конти Т. Самооценка на предприятиях. – М.: Стандарты и качество, 2000. – 300с.
151. Коупленд Том, Колер Тим, Мурин Джек. Стоимость компаний: оценка и управление/ Пер. с англ. – М.:ЗАО «Олимп-Бизнес», 1999. – 576 с.
152. Крайер Э. Успешная сертификация на соответствие нормам ИСО се-рии 9000. Руководство по подготовке и проведению сертификации; дальнейшие шаги. – М.: ИздАТ, 1999.
153. Крейди І. Перспективні напрями та механізми стимулювання інвести-цій// Економіка України. - 2002. - №6. – С. 86-88.
154. Криворучко О. М. Менеджмент якості на підприємствах автомобіль-ного транспорту: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / Українська держ. ака-демія залізничного транспорту. — Х., 2007. — 36с.
155. Крупнов Ю. Проблемы рекапитализации в российской промышленно-сти// Бизнес и банки. – 1996. - №40. – С.4; №41. – С.4-5; №42. – С. 4-5.
156. Крушвиц Л. Инвестиционные расчеты/Пер. с нем./Под ред. В.В. Кова-лева, З.А. Сабова. – СПб.:Питер, 2001. – 432с.
157. Кузин Б., Юрьев В. Методы и модели управления фирмой. – СПб.: Питер, 2001. – 432 с.
158. Кузьмин И.А. Психотехнологии и эффективный менеджмент. – М.: Технологическая школа бизнеса, 1994. – 192с.
159. Кулаев Ю.Ф. Экономика гражданской авиации Украины. Моногра-фия. – К.: Издательство «Феникс», 2004, - 667 с.
160. Ландик В. Внутрішні джерела фінансування інвестиційної діяльності підприємства// Економіка України, 2001. - №12. – С.19-23.
161. Лапидус В.А. Система статистического управления процессами. Сис-тема Шухорда // Надежность и контроль качества. – 1999. - №6.
162. Лапідус В.А. Может ли концепция всеобщего качества (TQM) стать национальной волевой идеей России?// Методы менеджмента качества. – 2000. - №1. – С.8-16.
163. Леонтьев С. Доступное средство от банкротства. Ключевые проблемы и направления совершенствования структуры управления// Экономика и жизнь. – 1996.. - №5. – С.3.
164. Лимиттовский М.А. Основы оценки инвестиционных и финансовых решений. –М.:ДеКА, 1996. – 184 с.
165. Лопатинський Ю.М. Інвестиції: економіка і соціальна ефективність //Фінанси України. - 1997. - №8. – С. 76-84.
166. Лукинов Б.С. Инвестиционная активность в экономическом обновле-нии и росте// Экономика Украины. – 1997. - №8. – С.4.
167. Лукінов І. Інвестиційна активність в економічному оновлені та зрос-танні// Економіка України. - 1997. - №8. – С. 4-8.
168. Майор Т. Методологии оценки ИТ// Директор ИС. – 2002. - №9.
169. Майорова Т.В. Інвестиційна діяльність: Навч. посіб. – К.: «Центр на-вчальної літератури», 2004. – 376с.
170. Маккормик К. Ориентация на бизнес-процессы: есть ли они у нас? // Стандарты и качество. — 2002, №2. — С. 86-88.
171. Макниз У., Маркс К. Энергетика управления процессами // Все о ка-честве. Зарубежный опыт, 2002, выпуск 29. — С. 17-33.
172. Маркетинг — это устройство для роста // Експерт. - 2003. - № 42. - С. 32-36.
173. Масе Пер Критерии и методы оптимального определения капиталь-ных вложений/Пер. с франц. Ф.Р. Окуневой и А.И. Гладишевского. Науч. Ред.. и вступит. Статья А.В. Жданко. –М. – 1971.
174. Матвєєв В.В. Удосконалення процесів формування власності на пові-тряному транспорті: Дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Національний авіаційний ун-т. — К., 2002. — 183 c.
175. Матюшин В. А. Информатизация процессного подхода в ме¬неджменте качества // Созвездие качества. – 2001. - ч. 2. — С. 32-40.
176. Махмудов О. Керування інвестиціями: від загальних принципів до конкретної стратегії// Вісник ПАН України. – 1998. - №9-10. – С. 68-72.
177. Менеджмент качества и обеспечение качества на основе стандартов ИСО серии 9000: Библиографический указатель (по состоянию на 01.05.99), изд. 4-е. - С.-Петербург: МНПСП «Сонфлакс», 1999.
178. Мескон М.., Альберт М., Хедоури Ф. Основы менеджмента / Пер. с англ. — М.: Дело, 1992. — 702 с.
179. Методические рекомендации по оценке эффективности инвестицион-ных проектов и отбор для финансирования. – М.: Информэлектро, 1994. – 80с.
180. Микава Ж. М. Бизнес и процессный подход // Стандарты и качество, 2003, № 8. — С. 58-60.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.