У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ДЕРЖАВНИЙ БЮДЖЕТ ЯК ІНСТРУМЕНТ МАКРОЕКОНОМІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
Количество страниц 215
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20699.doc 
Содержание ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ……………………………………………………………………. 11
1.1. Державний бюджет як макроекономічна модель фінансового стану країни...………………………………………………………………………… 11
1.2. Бюджетна політика як складова макроекономічної політики…………. 34
1.3. Механізм реалізації бюджетної політики …………………………….… 49
Висновки до розділу 1………………………………………………………… 65

РОЗДІЛ 2. ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА РЕЗУЛЬТАТИ БЮДЖЕТНОЇ ПОЛІТИКИ В УКРАЇНІ………………………………………………..……... 68
2.1. Управління бюджетними доходами..……………………………………. 68
2.2. Формування політики управління бюджетними видатками..………….. 91
2.3. Ефективність реалізації бюджетної політики в Україні ………………. 106
Висновки до розділу 2………………………………………………………… 136

РОЗДІЛ 3. МЕХАНІЗМ БЮДЖЕТНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ………..….………………………………………………………….. 139
3.1. Структурний дефіцит як аналітичний інструмент бюджетної політики 139
3.2. Методика визначення ефективності бюджетної політики……………... 148
3.3. Короткострокове прогнозування показників державного бюджету…... 169
Висновки до розділу 3........................................................................................ 190

ВИСНОВКИ........................................................................................................ 193
ДОДАТКИ........................................................................................................... 196
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ........................................................... 209

ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ


ВВП – валовий внутрішній продукт
МНК – метод найменших квадратів
2МНК – двокроковий метод найменших квадратів
3МНК – трикроковий метод найменших квадратів
ПДВ – податок на додану вартість
ПЦМ – програмно-цільовий метод формування бюджету
СНР – система національних рахунків
ССО – спрощена система оподаткування


ВСТУП

В умовах переходу України на траєкторію економічного зростання, суспільство досягло згоди в питанні необхідності активізації регулюючої ролі держави в економіці. Ключова роль у вирішенні цього питання належить державному бюджету.
Актуальність теми. В світовій теорії і практиці багато теоретичних і методологічних положень бюджетної політики залишаються дискусійними, що негативно впливає на якість управління економічними процесами в країні. Не належне врахування в бюджетному процесі розробок у сфері інвестиційної, соціальної, податкової, зовнішньоекономічної, грошово-кредитної політик призводить до значних недоліків вже на стадії бюджетного планування. Між тим бюджетна політика виступає важливим інструментом реалізації як перерозподільчої так і стабілізаційної функцій держави в економіці. По-перше, саме вона забезпечує зростання обсягу фінансових ресурсів, які акумулюються у розпорядженні державних органів і використовуються для розвитку національного господарства і підвищення рівня добробуту населення. По-друге, державний бюджет через політику доходів і видатків, в умовах ринкових відносин, стає важливим інструментом стимулювання ділової активності і регулювання структури економіки за для досягнення соціально-економічних параметрів, передбачених довгостроковими загальнонаціональними цілями. Внаслідок цього виникає необхідність не лише поглиблення рівня адаптації існуючих теоретичних положень до реалій української економіки, а й розробки рекомендацій щодо цілісної концепції удосконалення вітчизняної бюджетної політики.
Дослідженням ролі фінансових ресурсів та бюджетних важелів в економічному зростанні, присвячено праці відомих зарубіжних економістів: Ш. Бланкарта, Дж. Б’юкенена, А. Вагнера, Дж. Кейнса, А. Лаффера, В. Леонтьєва, Р. Лукаса, А. Маршала, А. Пігу, П. Самуельсона, Дж. Стігліца, В. Танзі та інших.
Українська економічна наука також має значні здобутки у дослідженні теоретичних підходів до формування і реалізації бюджетної політики. У роботах вітчизняних вчених Л. Василенко, О. Василика, В. Гейця, Я. Дяченка, І. Луніної, С. Льовочкіна, М. Єрмошенка, Т. Єфименко, Ц. Огня, В. Опаріна, Б. Панасюка, Д. Полозенка, І. Радіонової, А. Савченка, А. Соколовської, В. Федосова, І. Чугунова та багатьох інших висвітлюється та аналізуються особливості державного бюджету, як економічної категорії.
Віддаючи належне наявним науковим розробкам зарубіжних і вітчизняних вчених з окресленої проблематики, слід зазначити, що недостатньо дослідженим є роль державного бюджету як інструмента макроекономічного регулювання. В цьому контексті першочергового значення набуває, обґрунтування механізму реалізації бюджетної політики на базі комплексного використання методів фінансової науки та математичного моделювання, проблема визначення ефективності бюджетної політики не тільки в короткостроковій, але і в довгостроковій перспективі.
Важливість проблем удосконалення бюджетної політики з позицій стабілізації національної економіки, їх теоретична і практична значущість, а також недостатнє висвітлення в науковій літературі питань ефективної бюджетної політики для конкретних етапів розвитку молодої ринкової економіки обумовили актуальність теми дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. У дисертаційній роботі висвітлені результати наукових і прикладних досліджень, які проводились автором під час виконання планових науково-дослідних робіт ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» «Прогнозування та регулювання соціально-економічного розвитку країни» (номер державної реєстрації 0101U007346). Особисто автором підготовлено підрозділ 3.2 «Методологія аналізу показників державного бюджету», в якому досліджені проблеми розробки системи індикаторів бюджетної ефективності та прогнозування доходів і видатків державного бюджету.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є науково-теоретичне обґрунтування та розробка практичних рекомендацій щодо проведення бюджетно-податкової політики і прогнозування параметрів державного бюджету України в умовах ринкових відносин, спрямованих на соціально-економічне зростання.
Реалізація означеної мети дослідження передбачала постановку і вирішення наступних завдань:
- дослідити еволюцію наукових підходів до державного бюджету як макроекономічної категорії;
- визначити сутність і призначення бюджетного механізму в економіці України;
- встановити найважливіші орієнтири для розробки сучасної бюджетної політики;
- проаналізувати діюче нормативно-правове забезпечення бюджетно-податкової політики України;
- з’ясувати особливості впливу зміни обсягів і структури доходів та видатків державного бюджету на макрофінансову стабілізацію, визначити головні проблеми та можливості їх розв’язання;
- визначити методологічні засади оцінки рівня бюджетної ефективності;
- обґрунтувати систему індикаторів якості бюджетної політики і на цій основі здійснити аналіз її ефективності;
- узагальнити конструкцію моделі прогнозування параметрів державного бюджету на основі визначення впливу на його обсяги основних макроекономічних показників;
- розробити рекомендації з удосконалення бюджетної політики України для умов стійкого економічного зростання.
Об’єктом дослідження є державний бюджет як інструмент реалізації бюджетної політики, за допомогою якої досягаються цілі розвитку національної економіки.
Предметом дослідження є теоретичні та практичні проблеми, пов’язані з використанням державного бюджету в якості інструмента макроекономічного регулювання.
Методи дослідження. Методологічною основою дослідження є система загальнонаукових та спеціальних методів дослідження, таких як системний аналіз, синтез, економіко-статистичні методи. На основі системно-аналітичного методу зроблено теоретичне узагальнення наукових концепцій, розробок і пропозицій провідних вітчизняних і зарубіжних вчених з проблем бюджетної сфери. За допомогою статистичного аналізу досліджена динаміка і ефективність впливу на макроекономічні показники інструментів бюджетної політики. Широко застосовувались також методи: економіко-математичний, наукової абстракції, групувань і класифікацій тощо.
Інформаційною базою дослідження є нормативно-правові та законодавчі акти з питань реалізації державної фінансової політики в Україні, звіти Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України, матеріали Держкомстату України, Рахункової палати України, монографічні дослідження вітчизняних та зарубіжних економістів.
Наукова новизна одержаних результатів. У процесі проведення автором дисертаційного дослідження отримано наступні результати, які становлять особистий здобуток дисертанта і виносяться на захист:
вперше:
- здійснено обґрунтування моделі поквартального планування доходів та видатків державного бюджету України з урахуванням основних чинників, які впливають на наслідки реалізації бюджетної політики, зокрема ВВП, індекс споживчих цін, кредити надані в економіку України, кредити надані органам державного управління, національні заощадження, індекс питомого податкового навантаження та питомої собівартості державного споживання;
- розроблено та обґрунтовано методику обчислення структурного дефіциту державного бюджету України з урахуванням рівня повної зайнятості в національній економіці, яка дає можливість оцінити виконання державним бюджетом стабілізаційної функції. На базі цієї методики автором сформовано альтернативний прогнозний варіант державного бюджету України на прикладі 2008 року зі структурним дефіцитом на рівні 1,6% ВВП;
удосконалено:
- систему критеріїв оцінки короткострокової ефективності бюджетної політики, що складається з системи показників ресурсомісткості бюджету та системи показників бюджетної витратомісткості;
- модифіковано діагностичний тест визначення ефективності податкової системи Віто Танзі та випробувано його для оцінки якості надходжень до державного бюджету України за період з 2001-2006 роки;
- схему взаємозв’язків між макроекономічними показниками та показниками державного бюджету, що дозволяє ще на стадії планування бюджету оцінити результати впливу бюджетної політики на соціально-економічний розвиток країни;
отримали подальший розвиток:
- методологія обчислення мультиплікатора державних видатків як сукупності мультиплікаторів державних закупівель і трансфертних платежів та обчислено їх рівень на прикладі бюджету 2008 року;
- класифікація видатків державного бюджету з оціночною метою в залежності від досягнення бюджетною політикою стратегічних цілей, що передбачає виділення: бюджету поточних потреб суспільства; бюджету економічного розвитку; бюджету майбутнього.
Практичне значення одержаних результатів. Отримані наукові результати, обґрунтовані теоретичні положення та науково-практичні висновки дозволяють повніше врахувати можливості досягнення цілей при розробці бюджетної політики в Україні, втім можуть бути використані державними структурами в процесі обґрунтувань щодо прийняття рішень, спрямованих на вдосконалення практики бюджетного планування та прогнозування з точки зору оцінки можливих наслідків.
Результати дисертаційної роботи також можуть бути використані під час наукових досліджень різних аспектів прогнозування і планування бюджетних показників та у процесі вдосконалення законодавчих і інших нормативно-правових актів з питань макрофінансового регулювання тощо. Теоретичні положення і методичні підходи варто використати у вищих навчальних закладах в процесі викладання дисциплін, присвячених макроекономічній політиці.
Результати дисертаційного дослідження використані Міністерством економіки України (довідка №47-23/360 від 05.09.2008 р.), а також Міністерством фінансів України (довідка №31-05000-06-17/34092 від 08.09.2008 р.). Деякі положення та висновки дисертаційного дослідження можуть бути використані під час викладання навчальних дисциплін студентам економічних вузів та факультетів, що підтверджено актом впровадження наукових результатів в навчальний процес в ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» при викладанні курсів з дисциплін «Бюджетно-податкова політика» та «Державне регулювання економіки» (довідка від 4.09.2008 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаним науковим дослідженням. Всі розробки та пропозиції, що виносяться на захист, одержані автором особисто. Їх використання на практиці сприятиме підвищенню ефективності бюджетної політики.
Апробація результатів дисертації. Основні положення та результати дослідження доповідалися та обговорювалися на VII науково-практичній конференції «Научное обеспечение процессов реформирования экономических отношений в условиях рыночной экономики» (м. Сімферополь, 2006), на ІІІ міжнародній науково-практичній конференції аспірантів і студентів «Проблемы развития финансовой системы Украины в условиях глобализации» (м. Сімферополь, 2007), на міжнародній науково-практичній конференції «Макроекономічна політика в Україні: проблеми науки та практики» (м. Харків, 2007).
Публікації. Основні положення та найважливіші результати дисертаційного дослідження знайшли відображення у 8 наукових працях загальним обсягом 2,7 друк. арк., у тому числі 1 колективна монографія, 4 статті у наукових фахових виданнях та 3 – в інших виданнях.
Список литературы ВИСНОВКИ


У дисертації представлено теоретичне узагальнення та вирішення наукової задачі, яка виражається у розробленні теоретико-методологічних засад і практичних рекомендацій щодо формування ефективної бюджетної політики та її головного індикатора державного бюджету. Результати проведеного дисертаційного дослідження дають можливість викласти висновки та пропозиції, що характеризуються науковою новизною та мають практичне значення:
1. Визначено, що державний бюджет може відігравати важливу роль в якості інструмента ефективної макроекономічної політики, коли належні бюджетні ресурси і їх ефективне використання забезпечують збалансованість економіки та фінансову стійкість економіки. З метою забезпечення цих можливостей запропоновано розглядати державний бюджет як інструмент макроекономічного регулювання через функції фінансового забезпечення та фінансового регулювання. У цьому зв’язку обґрунтовано необхідність, в процесі формування бюджету та бюджетної політики, розширення переліку обов’язкових макроекономічних показників, на основі яких здійснюється макрофінансове планування, за рахунок введення показників бюджетної ресурсомісткості та витратомісткості.
2. Запропонована конкретизація формулювання етапів передавального механізму впливу бюджетної політики країни на стратегічну ціль. Він має наступну послідовність: накопичення капіталу; розширення сукупного попиту; зростання виробництва, рівня зайнятості; зростання бюджетних доходів і видатків; зниження інфляції; макрофінансова стабілізація; економічне зростання.
3. Доведено, що у вітчизняній практиці податкової політики порушуються основоположні принципи оподаткування, зокрема простота нарахування та сплати платежів, зручність, гнучкість та нейтральність оподаткування. Визначено, що за тестом В. Танзі, який був доповнений розробленими нами індексами дискримінації та законодавчої стабільності, ефективність податкової системи України залишається на низькому рівні.
4. Запропоновано, в залежності від стратегічних напрямків, видатки державного бюджету України розподілити на бюджет поточних потреб суспільства, бюджет економічного розвитку, бюджет майбутнього. Доведено необхідність структурного реформування, в бік збільшення видатків для бюджету майбутнього, що має бути орієнтоване на вирішення завдань якнайшвидшого нагромадження людського капіталу, формування економіки знань, екологізації виробництва, соціального вирівнювання доходів.
5. Розроблено методику розрахунку коефіцієнтів короткострокової бюджетної ефективності на основі функцій державного бюджету. Розраховано коефіцієнт бюджетної ефективності та обґрунтовано, що відносна бюджетна ефективність утворилася лише починаючи з 2005 року. Доведено, що саме цей період є оптимальним як точка відліку нормалізації стану фіскальної політики в контексті узгодження стратегій податкової та бюджетної політики та систематизації бюджетної політики в залежності від стратегічних цілей.
6. Обґрунтовано, що структурний дефіцит державного бюджету є аналітичним інструментом оцінки ефективності фіскальної політики в довгостроковому періоді та розроблено методику його розрахунку на основі визначення рівня природного безробіття та потенційного ВВП.
7. Розроблено модель поквартального прогнозування основних параметрів державного бюджету, що враховує вплив на його рівень основних макроекономічних показників протягом 2001-2007 років. Статистичні оцінки розрахованих коефіцієнтів моделі підтверджують достовірність і точність її параметрів. Побудована модель відповідає всім статистичним критеріям і може бути використана для практичних прогнозних розрахунків при обґрунтуванні бюджетної політики, що підтверджено результатами її апробації на прикладі 2008 року.
8. Розраховано мультиплікатор державних закупівель та мультиплікатор трансфертних платежів, який менше мультиплікатора державних закупівель пропорційно граничній схильності до споживання, і на цій основі сформовано альтернативний прогнозний варіант державного бюджету України на прикладі 2008 року зі структурним дефіцитом на рівні 1,6% ВВП.
9. Доведено доцільність переорієнтації стратегічної спрямованості сучасної бюджетної політики на досягнення структурної збалансованості державного бюджету, що очищена від економічного циклу та узгоджуються з політикою протициклічності.



Список використаних джерел


1. Агапова Т.А. Макроэкономика: учебник / под общей ред. д.э.н., проф. Сидоровича А.В.; МГУ им. М.В. Ломоносова / Агапова Т.А., Серегина С.Ф. – М.: Издательство «Дело и сервис», 2005. – 464 с. – («Учебники МГУ им. М.В. Ломоносова»).
2. Бадрак О. Поліпшення конкурентної позиції України засобами фіскальної політики / О. Бадрак // Економіка України. – 2006. – №2. – С.13-19.
3. Бакша Н.В. Аспекты бюджета: императивный, финансовый, налоговый, расходный, социальный / Бакша Н.В., Гамукин В.В., Свинцова А.П. – М.: Издательство ИПО Профиздат, 2001. – 416 с.
4. Безгубенко О.Ю. Прогнозування у податковому менеджменті / О.Ю. Безгубенко // Фінанси України. – 2003. – № 2. – С. 33-38.
5. Бланкарт Шарль. Державні фінанси в умовах демократії: Вступ до фінансової науки / Бланкарт Шарль; [пер. з нім. С.І. Терещенко та О.О. Терещенко]. – К.: Либідь, 2000. – 654 с.
6. Бойцун Н.Є. Адаптація європейського досвіду управління місцевими фінансами в Україні / Н.Є. Бойцун // Фінанси України. – 2005. – № 5. – С. 6-11.
7. Буковинський В.С. Фінансове забезпечення діяльності закладів загальної освіти / В.С. Буковинський // Фінанси України. – 2004. – № 3. – С. 57-65.
8. Буковинський С.А. До питання про бюджетний кодекс України / С.А. Буковинський // Фінанси України. – 2003. – № 4. – С. 3-13.
9. Буковинський С.А. Концептуальні підходи до формування перспективного бюджетного плану / С.А. Буковинський // Фінанси України. – 2006. – № 3. – С. 21-28.
10. Бурденко І.М. Аналіз стану й напрямки розвитку податкової системи України та її вплив на економічне зростання / І.М. Бурденко, О.В. Кравченко / Актуальні проблеми економіки. – 2007. – № 4. – С. 67-74.
11. Бюджетная политика 2006-2008 годов [Электронный ресурс] / Министерство финансов Российской Федерации. – Режим доступа:
http://www1.minfin.ru/ru/budget/policy
12. Бюджетний кодекс України: за станом на 20.01.2006 р. [Електронний ресурс] / Міністерство фінансів України – Режим доступу:
http://www.minfin. gov.ua/cotrol/publish/ article?art_id=29684&cat_id=35490
13. Бюджетний менеджмент: підручник / [В. Федосов, В. Опарін, Л. Сафонова та ін.]; за заг. ред. В. Федосова. – К.: КНЕУ, 2004. – 864 с.
14. Вакулич І.П. Податкове адміністрування та ефективність податкової системи / І.П. Вакулич // Фінанси України. – 2003. – № 2. – С. 54-59.
15. Василик О.Д. Державні фінанси України: підручник / О.Д. Василик, К.В. Павлюк. – К.:НІОС, 2002. – 608 с.
16. Вегера С.А. Засади формування соціальної складової державної бюджетної політики / С.А. Вегера // Актуальні проблеми економіки. – 2003. – № 8. – С. 174-192.
17. Вітлінський В.В. Аналіз діяльності податкової системи України / В.В. Вітлінський, А.В. Скрипник // Фінанси України. – 2005. – № 12. – С. 19-31.
18. Воронкова О.М. Податкове регулювання економічних процесів / О.М. Воронкова // Фінанси України. – 2003. – №6. – С. 40-46.
19. Геєць В.М. Політика економічного зростання на основі розширення внутрішнього споживання та її наслідки / В.М. Геєць // Фінанси України. – 2007. – №9. – С. 14-33.
20. Геєць В.М. Формування дохідної частини бюджету: підсумки, проблеми, перспективи / В.М. Геєць // Економіка і прогнозування. – 2004. – № 1. – С. 9-30.
21. Годин А.М. Бюджет и бюджетная система Российской Федерации: учебное пособие / Годин А.М., Подпорина И.В. – М.: Издательский Дом «Дашков и К», 2001. – 276 с.
22. Горегляд В.П. Бюджет как финансовый регулятор экономического развития / Горегляд В.П. – М.: ЗАО «Издательство «Экономика», 2002. – 229 с.
23. Горська О.В. Національні рахунки України (можливості аналізу і прогнозу) / О.В. Горська. – К.: Велес, 2004. – 164 с.
24. Грицюк Т.В. Государственное регулирование экономики: теория и практика / Грицюк Т.В. – М.: Издательство РДЛ, 2004. – 288 с.
25. Демченко Т.М. Податкова політика як інструмент регулювання відтворювального процесу / Т.М. Демченко // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – № 2. – С. 69-75.
26. Державна фінансова політика та прогнозування доходів бюджету / [М.Я. Азаров, Ф.О. Ярошенко, Т.І. Єфименко та ін.]. – К.: НДФІ, 2004. – 712 с.
27. Державні фінанси: в 5 т. / [С.О. Булгакова, Л.І. Василенко, Л.В. Єрмошенко та ін.]; за заг. ред. А.А. Мазаракі. – К.: НВП «АВТ лтд», 2004 – (Інтегрований навчально-атестаційний комплекс).
28. Дзюбик С.Д. Фіскальна політика: навч. посібн. / С.Д. Дзюбик. – К.: Вид-во УАДУ, 1998. – 64 с.
29. Долан Эдвин Дж. Макроэкономика / Долан Эдвин Дж., Линдсей Дейвид Е.; [ред. Б.С. Лисович, пер. В.Н. Лукашевич]. – СПб.: Литера плюс, 1996. – 408 с.
30. Дяченко Я.Я. Концептуальні аспекти раціоналізації державного споживання / Я.Я. Дяченко // Фінанси України. – 2003. – № 7. – С. 9-16.
31. Економіка України: макропроблеми розвитку: колективна монографія / [від. ред. В.Ф. Бесєдін, А.С. Музиченко]. – К.: НДЕІ, - 2008. – 328 с.
32. Єгоров В.О. Ресурси фінансової системи і стратегія економічного зростання / В.О. Єгоров // Фінанси України. – 2007. - № 9. – С. 133-142.
33. Єрмошенко М.М. Стратегічна інформація в забезпеченні фінансової безпеки держави / М.М. Єрмошенко // Актуальні проблеми економіки. – 2005. – №10. – С.76-82.
34. Єфименко Т.І. Нові підходи до адміністрування податків / Т.І. Єфименко, А.М. Соколовська // Фінанси України. – 2004. – № 10. – С. 3-15.
35. Завгородня О. Структурна динаміка як фактор інноваційного розвитку національної економіки / О. Завгородня // Економіка України. – 2004. – №11. – С. 34-42.
36. Загорський В.С. Принципи функціонування податкової системи ринкового типу / В.С. Загорський, І.Г. Благун // Фінанси України. – 2003. – № 10. – С. 92-99.
37. Запатріна І.В. Бюджетна політика стимулювання економічного зростання та механізм її реалізації / І.В. Запатріна, Т.Б. Лебеда // Фінанси України. – 2006. – № 4. – С. 38-45.
38. Засади формування бюджетної політики держави: наук. монографія / [М.М. Єрмошенко, С.А. Єрохін, І.О. Плужников та ін.]; за наук. редакцією д.е.н., проф. М.М. Єрмошенка. – К.:НАУ, 2003. – 284 с.
39. Затонацька Т.Г. Особливості бюджетного фінансування в Україні на сучасному етапі / Т.Г. Затонацька, А.В. Ставицький // Фінанси України. – 2006. – № 4. – С. 46-54.
40. Захарін А.В. Удосконалення механізму податкового регулювання сталого економічного розвитку / А.В. Захарін // Фінанси України. – 2005. – № 10. – С. 92-100.
41. Захарін С.В. Вплив оподаткування на заощадження та інвестиції / С.В. Захарін // Фінанси України. – 2005. – №10. – С. 83-90.
42. Звєряков М.І. Перспективи формування нової якості економічного зростання / М.І. Звєряков // Фінанси України. – 2007. – №9. – С. 59-66.
43. Іголкін І.В. Податкова реформа як об’єктивна необхідність зміцнення дохідної частини державного бюджету / І.В. Іголкін // Фінанси України. – 2005. – № 8. – С. 19-24.
44. Ісмаїлов А.Б. Міжбюджетні відносини та напрями їх удосконалення / А.Б. Ісмаїлов // Фінанси України. – 2004. – № 6. – С. 27-32.
45. Кириленко О.П. Модернізація механізму справляння податку на прибуток малих підприємств / О.П. Кириленко, О.Р. Квасовський // Фінанси України. – 2004. – № 4. – С. 52-62.
46. Кириленко О.П. Удосконалення практики розроблення бюджетних резолюцій / О.П. Кириленко // Фінанси України. – 2007. – №2. – С. 3-12.
47. Клепач А. Монетарные и финансовые условия экономического роста [Електронний ресурс] / Клепач А. // Фонд экономических исследований «Центр развития» – Режим доступу:
http://www.dcenter.ru/science.htm
48. Корнус В.Г. Удосконалення прибуткового оподаткування громадян в Україні / В.Г. Корнус // Фінанси України. – 2005. – № 10. – С. 19-27.
49. Кудряшов В.П. Створення стабілізаційного фонду в Україні: концептуальні підходи / В.П. Кудряшов // Фінанси України. – 2006. – № 4. – С. 71-82.
50. Кудряшов В.П. Фінансування бюджету та економічне зростання / В.П. Кудряшов // Фінанси України. – 2007. – № 9. – С. 98-111.
51. Кульчицький М.І. Формування та виконання бюджету за програмно-цільовим методом / М.І. Кульчицький, З.В. Перун // Фінанси України. – 2005. – № 2. – С. 78-83.
52. Курс з макроекономічної та фінансової політики в країнах з перехідною економікою / [Вито Танзи та ін.]. – Вашингтон.: Ін-т МВФ, 2002.
53. Куценко Т.Ф. Бюджетно-податкова політика: навч. посіб. / Т.Ф. Куценко. – К.: КНЕУ, 2005. – 508 с.
54. Левицька С.О. Впровадження програмно-цільового методу формування бюджетів / С.О. Левицька // Фінанси України. – 2004. – № 6. – С. 33-37.
55. Лук’яненко І.Г. Економетрика: підручник / І.Г. Лук’яненко, Л.І. Краснікова. – К.: Товариство «знання», КОО, 1998. – 494 с.
56. Лук’яненко І.Г. Системне моделювання бюджетної системи України: принципи та інструменти / І.Г. Лук’яненко. – К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2004. – 542 с.
57. Лук’яненко І.Г. Сучасні економетричну методи у фінансах: навчальний посібник / І.Г. Лук’яненко, Ю.О. Городніченко. – К.: Літера ЛТД, 2002. – 352 с.
58. Лук’яненко І.Г. Трансформація джерел доходів місцевих бюджетів в Україні / І.Г. Лук’яненко // Фінанси України. – 2004. – № 12. – С. 31-39.
59. Луніна І. Політичні та економічні фактори зміни державних видатків / І.О. Луніна // Економіка України. – 2004. – № 6. – С. 12-19.
60. Луніна І.О. Ефективність оподаткування споживання в Україні / І.О. Луніна, Н.Б. Фролова // Фінанси України. – 2007. – № 1. – С. 17-27.
61. Льовочкін С.В. Макрофінансова стабілізація в Україні у контексті економічного зростання / С.В. Льовочкін. – К.: Науково-видавничий центр «Наша культура і наука», 2003. – 432 с.
62. Лютий І.О. Бюджетна політика і стабільність соціально-економічного розвитку України / І.О. Лютий, Л.М. Демиденко, Ю.Л. Субботович // Фінанси України. – 2006. – № 10. – С. 3-17.
63. Ляшенко Ю.І. Фінансова діяльність держави: цілі, засоби, результати / Ю.І. Ляшенко, І.А. Максименко // Фінанси України. – 2003. – № 6. – С. 61-66.
64. Макроекономічне моделювання та короткострокове прогнозування / [за ред. І.В. Крючкової]. – Харків: Форт, 2000. – 336 с.
65. Манків Грегорі Н. Макроекономіка: підручник для України / Манків Грегорі Н.; [пер. з англ. С.М. Панчишин (наук. ред. пер.)]. – К.: Основи, 2000. – 588 с.
66. Марцин В.С. Економічне регулювання інноваційної діяльності / В.С. Марцин // Фінанси України. – 2005. – № 5. – С. 44-53.
67. Мельник В.М. Обмежувальна та стимулювальна роль податків / В.М. Мельник // Фінанси України. – 2006. – № 1. – С. 31-37.
68. Мітюков І.О. Бюджетна реформа й основні напрями удосконалення бюджетної політики / І.О. Мітюков // Фінанси України. - 2001. - №8. – С. 16-23.
69. Музика О.А. Доходи місцевих бюджетів за українським законодавством: монографія / О.А. Музика. – К.: Атіка, 2004. – 344 с.
70. Науменко М.А. Реформування системи відшкодування ПДВ / М.А. Науменко // Актуальні проблеми економіки. – 2005. - № 3. – С. 34-41.
71. Наумова Л.Ю. Бюджетний механізм фінансової стабілізації економіки / Л.Ю. Наумова // Фінанси України. – 2003. – № 4. – С. 19-28.
72. Огонь Ц.Г. Бюджет в умовах макроекономічного розвитку України / Ц.Г. Огонь // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – № 5. – С. 25-34.
73. Огонь Ц.Г. Дієвість державного контролю в процесі виконання доходної частини бюджету України / Ц.Г. Огонь // Актуальні проблеми економіки. – 2005. – № 12. – С. 48-56.
74. Огонь Ц.Г. Доходи бюджету України: теорія та практика: монографія / Ц.Г. Огонь. - К.: Київ. нац. торг.- екон. ун-т, 2003. – 580 с.
75. Огонь Ц.Г. Доходи бюджету як домінанта фінансової стабільності держави / Ц.Г. Огонь // Фінанси України. – 2005. – № 6. – С. 19-28.
76. Онишко С.В., Виконання податкових зобов’язань в Україні / С.В. Онишко, А.М. Жеребних // Фінанси України. – 2001. – № 7. – С. 104-114.
77. Онишко С.В., Онишко С.В. Проблеми та можливості модернізації інституту податкової політики в Україні / С.В. Онишко, С.В. Онишко // Актуальні проблеми економіки. – 2007. – № 6. – С. 129-137.
78. Основные результаты и направления бюджетной политики на 2008 год и период до 2010 года [Электронный ресурс] / Министерство финансов Российской Федерации. – Режим доступа:
http://www1.minfin.ru/ru/budget/policy
79. Отрошко О.В. Фіскальна політика як засіб стабілізації економіки / О.В. Отрошко // Фінанси України. – 2005. – № 6. – С. 69-75.
80. Павловський М.А. Макроекономіка перехідного періоду: Український контекст / М.А. Павловський. – К.: Техніка, 1999. – 336 с.
81. Павлюк К.В. Досвід реформування державних фінансів у нових країнах-членах Європейського Союзу / К.В. Павлюк, І.В. Іголкін // Фінанси України. – 2007. – № 2. – С. 44-55.
82. Панасюк Б.Я. Вибрані твори / Б.Я. Панасюк. – К.: Аграрна наука, 2006.
83. Панченко В.І. Податкове навантаження як засіб впливу на економічні процеси країни / В.І. Панченко // Актуальні проблеми економіки. – 2005. – № 9. – С. 70-75.
84. Панчишин С.М. Макроекономіка: навч. посібник [для студ. вищих навч. закладів, що навч. за освіт.-проф. програмою бакалавра напряму «Економіка та підприємництво»] / С.М. Панчишин. – К.: Либідь, 2001. –614 с.
85. Парнюк В. Регулююча функція податку на додану вартість / В. Парнюк // Економіка України. – 2007. – № 6. – С. 4-16.
86. Парсаданов Г.А. Планирование и прогнозирование социально-экономической системы страны (теоретико-методологические аспекты): учеб. пособие для вузов / Парсаданов Г.А. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2001. – 223 с.
87. Пасічник Ю.В. Бюджетна система України та зарубіжних країн. навч. посібник / Ю.В. Пасічник. – К.: Знання-Прес, – 2002. – 496 с.
88. Піхоцький В.Ф. Реформування податкової системи України – вимога сьогодення / В.Ф. Піхоцький // Фінанси України. – 2003. – № 9. – С. 80-84.
89. Полозенко Д.В. Бюджет 2005 – новий етап соціального розвитку / Д.В. Полозенко // Фінанси України. – 2005. – № 11. – С. 25-31.
90. Полозенко Д.В. Видатки бюджету на розвиток людського капіталу / Д.В. Полозенко // Фінанси України. – 2006. – № 4. – С. 15-23.
91. Полозенко Д.В. Державний бюджет України і його грошове наповнення / Д.В. Полозенко // Фінанси України. – 2004. – № 3. – С. 19-26.
92. Притикіна О.Л. Інноваційна політика України та інтеграція до ЄС / О.Л. Притикіна, Ю.М. Стасюк, О.В. Щипанова // Фінанси України. – 2005. – № 5. – С. 36-43.
93. Про Основні напрямки бюджетної політики на 2001 рік (Бюджетна резолюція): Постанова Верховної Ради України від 22.06.00 р. №1827-ІІІ [Електронний ресурс] / Верховна Рада України – Режим доступу:
http://www.zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi
94. Про Основні напрямки бюджетної політики на 2002 рік (Бюджетна резолюція): Постанова Верховної Ради України від 21.06.01 р. №2543-ІІІ [Електронний ресурс] / Верховна Рада України – Режим доступу:
http://www.zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi
95. Про Основні напрямки бюджетної політики на 2003 рік: Постанова Верховної Ради України від 04.07.02 р. №32-ІV [Електронний ресурс] / Верховна Рада України – Режим доступу:
http://www.zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi
96. Про Основні напрямки бюджетної політики на 2004 рік: Постанова Верховної Ради України від 19.06.03 р. №987- ІV [Електронний ресурс] / Верховна Рада України – Режим доступу:
http://www.zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi
97. Про Основні напрямки бюджетної політики на 2005 рік: Постанова Верховної Ради України від 24.06.04 р. №1854- ІV [Електронний ресурс] / Верховна Рада України – Режим доступу:
http://www.zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi
98. Про Основні напрямки бюджетної політики на 2006 рік: Постанова Верховної Ради України від 21.06.05 р. №2678- ІV [Електронний ресурс] / Верховна Рада України – Режим доступу:
http://www.zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi
99. Про Основні напрямки бюджетної політики на 2007 рік: Постанова Верховної Ради України від 27 липня 2006 р. №42-V [Електронний ресурс] / Міністерство фінансів України – Режим доступу:
http://www.minfin. gov.ua/cotrol/publish/main?art_id=66784&cat_id=66783

100. Про схвалення Декларації цілей та завдань бюджету на 2008 рік (Бюджетна декларація): Постанова Кабінету Міністрів України від 01.03.07 р. №316 [Електронний ресурс] / Міністерство фінансів України – Режим доступу:
http://www.minfin. gov.ua/cotrol/publish/main?art_id=6856&cat_id=68560
101. Про схвалення Концепції застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2002 р. №538-р [Електронний ресурс] / Міністерство фінансів України. – Режим доступу:
http://www.minfin. gov.ua/cotrol/publish/article?art_id=52487&cat_id=51705
102. Про схвалення Концепції реформування податкової системи: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 лютого 2007 р. № 56-р [Електронний ресурс] / Верховна Рада України – Режим доступу:
http://www.zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws
103. Равікович Є.І. Макроекономічне прогнозування: навч. посібник / Є.І. Равікович, Г.В. Присенко. – К.: КНЕУ, 2002. – 172 с.
104. Радіонова І.Ф. Макроекономіка: теорія та політика: підручник / І.Ф. Радіонова. – К.: Таксон, 2004. – 348 с. іл. – Бібліогр.: с. 341-346.
105. Радіонова І.Ф. Порівняльна результативність фінансової та грошової політик / І.Ф. Радіонова // Фінанси України. – 2004. – № 9. – С. 29-36.
106. Рак Р.В. Теоретичні засади й можливості використання боргової стратегії / Р.В. Рак // Фінанси України. – 2004. – № 5. – С. 76-82.
107. Ревун В.І. Про реформування й модернізацію податкової системи / В.І. Ревун // Фінанси України. – 2006. – № 6. – С. 27-34.
108. Рожко О.Д. Державний борг у забезпеченні економічного зростання / О.Д. Рожко // Фінанси України. – 2003. – № 1. – С. 82-87.
109. Романюк М.В. Податкова система та інвестиційна привабливість економіки України / М.В. Романюк // Фінанси України. – 2006. – № 1. – С. 38-42.
110. Рязанова Н.С. Сучасні тенденції зовнішньої заборгованості / Н.С. Рязанова // Фінанси України. – 2005. – № 7. – С. 26-38.
111. Савченко А. Податок на прибуток підприємств як інструмент інвестиційної політики держави / А.Г.Савченко, Н.П. Москалюк // Економіка України. – 2003. – №3. – С. 22-28.
112. Савченко А.Г. Бюджет повної зайнятості і фіскальна політика / А.Г. Савченко, С.М. Соломенко // Фінанси України. – 2007. – №4. – С. 3-12.
113. Савченко А.Г. Макроекономіка: підручник / А.Г.Савченко. – К.: КНЕУ, 2005. – 441 с.
114. Савченко А.Г. Макроекономічна політика: навч. посібник / А.Г. Савченко. – К.: КНЕУ, 2001. – 166 с.
115. Савченко А.Г. Передумови ефективної монетарної політики / А.Г.Савченко, О.В. Заворотько // Вчені записки. – 2006. – №15. – С. 38-45.
116. Сіденко В.Р. Потенціал економічного розвитку України в контексті європейської інтеграції / В.Р. Сіденко // Фінанси України. – 2007. – №9. – С. 143-150.
117. Скрипник А. Оцінка фіскальної ефективності пільгового оподаткування прибутку підприємств / А. Скрипник, Д. Серебрянський // Економіка України. – 2006. – № 7. – С. 13-26.
118. Сова О.Ю. Проблема дефіцитності державного бюджету і шляхи її розв’язання / О.Ю. Сова // Фінанси України. – 2004. – № 5. – С. 83-87.
119. Соколовська А. Визначення категорії «податкова пільга» та його практичне значення / А. Соколовська, І. Луніна // Економіка України. – 2005. – № 9. – С. 21-30.
120. Соколовська А. Проблеми реформування податку на додану вартість в Україні / А.М. Соколовська // Економіка України. – 2004. – № 4. – С. 24-31.
121. Соколовська А.М. До питання про податкову реформу в Україні / А.М. Соколовська // Фінанси України. – 2006. – № 4. – С. 55-61.
122. Соколовська А.М. Теоретичні засади визначення податкового навантаження та рівня оподаткування економіки / А.М. Соколовська // Економіка України. – 2006 – № 7 – С. 4-12.
123. Соломенко С. М. Ефективність функціонування податкової системи України / С.М. Соломенко // Формування ринкових відносин в Україні: Збірник наукових праць НДЕІ. – К.: НДЕІ. – 2007. – №10 (77). – С. 19-25.
124. Соломенко С. М. Макроекономічний аспект державного бюджету України / С.М. Соломенко // Научное обеспечение процессов реформирования экономических отношений в условиях рыночной экономики: Материалы VII научно-практической конференции. – Симферополь: КИБ, 2006. – Т.3. – 131 с. – С. 26-29.
125. Соломенко С. М. Програмно-цільовий метод формування бюджетів / С.М. Соломенко // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 199: В 4 т. Том. ІІ. – Дніпропетровськ: ДНУ. – 2005. – 261 с. – С. 282-288.
126. Соломенко С. М. Стратегічні орієнтири фіскальної політики України / С.М. Соломенко // Макроекономічна політика в Україні: проблеми науки та практики: Тези доповідей міжнародної науково-практичної конференції 20-21 листопада 2007 р. – Харків: ВД «ІНЖЕК», 2007. – 200 с. – С. 105-107.
127. Соломенко С.М. Бюджетно-податкове реформування в Україні / С.М. Соломенко // Підприємництво, господарство і право. – К.: Гарантія. – 2006. – №2 (122). – С. 154-157.
128. Соломенко С.М. Визначення податкового навантаження в системі показників ефективності функціонування бюджетної системи / С.М. Соломенко // Проблемы развития финансовой системы Украины в условиях глобализации: Сборник трудов III международной научно-практической конференции аспирантов и студентов. – Симферополь: «Центр Стабилизации», 2007. – 245 с. – С. 181.
129. Стукало Н.В. Деякі аспекти формування фінансової політики України в умовах глобалізації / Н.В. Стукало // Фінанси України. – 2006. – № 1. – С. 24-30.
Т. 1: Макроекономічні рахунки, аналіз та прогнозування. - 2002. - 134 с.
Т. 2. – 2006. – 252 с.
Т.1: Фінанси. Бюджетна система України – 2004. – 400 с.
130. Танзи Вито. Налогово-бюджетные реформы за десять лет приходного периода / Вито Танзи, Дж. Цибурис. – Вашингтон.: Ин-т МВФ, 2000. – 104 с.
131. Ткаченко В.А. Удосконалення податкового механізму на основі визначення податкового потенціалу / В.А. Ткаченко, С.В. Каламбет, Ю.А. Карамзін // Фінанси України. – 2001. – № 7. – С. 99-103.
132. Улюкаев А.В. Проблемы государственной бюджетной политики: науч.- практич. пособие / Улюкаев А.В. – М.: Дело, 2004. – 544 с.
133. Файєр Д.А. Державне інвестування як один із пріоритетів бюджетної політики / Д.А. Файєр // Фінанси України. – 2002. – № 12. – С. 80-84.
134. Федосов В. Фінансова реструктуризація в Україні: проблеми і напрями: монографія / В. Федосов, В. Опарін, С. Льовочкін; за наук. ред. В. Федосова. – К.: КНЕУ, 2002. – 387 с.
135. Фискальная емкость: анализ, оценка и выбор приоритетов бюджетных расходов : (Междунар. конф. 2-3 декабря 2007 г., Бруней ) [Электронный ресурс] / Министерство финансов Российской Федерации. – Режим доступа:
http://www1.minfin.ru/ru/reforms/budget/
136. Формування і функціонування бюджетної системи України: монографія / [С.О. Булгакова, Л.І. Василенко, Т.О. Колодій та ін.]; за заг. ред. А.А. Мазаракі. – К.: Книга, 2003. – 344 с.
137. Фролова Н.Б. Пропорційний податок з доходів: особливості та досвід використання / Н.Б. Фролова // Фінанси України. – 2005. – № 10. – С. 34-41.
138. Чередниченко О.М. Ефективність використання ПДВ в Україні / О.М. Чередниченко // Фінанси України. – 2004. – № 7. – С. 27-35.
139. Чередніченко Ю.В. Використання кривої Лаффера в процесі розвитку економіки України / Ю.В. Чередніченко // Актуальні проблеми економіки. - 2005. - №12. – С.62-67.
140. Чугунов І.Я. Бюджетний механізм регулювання економічного розвитку / І.Я. Чугунов. – К.: НІОС, – 2003. – 488 с.
141. Чугунов І.Я. Державні видатки у системі фінансового регулювання / І.Я. Чугунов, О.А. Самошкіна // Фінанси України. – 2003. – № 12. – С. 3-8.
142. Швабій К.І. Методологічні підходи до розробки Податкового кодексу України / К.І. Швабій // Актуальні проблеми економіки. – 2006. - № 1. – С. 54-64.
143. Щербина І.Ф. Бюджетний моніторинг: Аналіз виконання бюджету за 2007 рік / [Щербина І.Ф., Рудик А.Ю., Зубенко В.В. та ін.]. – К.: ІБСЕД, RТІ International, 2008. – 136 с. – (Серія видається Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень у рамках гранту, наданого проектом «Реформа місцевих бюджетів в Україні» за фінансування агентства США з міжнародного розвитку (USAID)).
144. Юрій С.І. Концептуальні засади сутності бюджету / С.І. Юрій // Фінанси України. – 2001. – № 10. – С. 3-10.
145. Януль І.Є. Бюджетний процес в Україні та напрями його вдосконалення / І.Є. Януль // Фінанси України. – 2005. – № 9. – С. 25-29.
146. Януль І.Є. Застосування програмно-цільового методу формування бюджетів / І.Є. Януль // Фінанси України. – 2003. – № 8. – С. 19-21.
147. Яремко Л.А. Імпорт та його вплив на макроекономічні процеси / Л.А. Яремко // Фінанси України. – 2005. – № 7. – С. 75-82.
148. Fakin B. Fiscal Adjustment in Transition Economies: Social Transfers and Efficiency of Public Spending. Comparative analysis with OECD countries / Fakin B., de Crombrugghe A. – OECD, March 1997.
149. In Search of Results: Performance Management Practices. – OECD, 1997.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20699.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.