У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МОДЕЛІ ТА СТРАТЕГІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МІЖНАРОДНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ ПАСАЖИРІВ
Количество страниц 196
ВУЗ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 20704.doc 
Содержание
Вступ............................................................................................... 4
Розділ 1. Теоретичні аспекти забезпечення ефективності
міжнародних пасажирських перевезень…………..
12
1.1. Роль та місце міжнародних пасажирських перевезень в
економічній системі України……………………………
12
1.2. Міжнародні пасажирські перевезення, як об’єкт дослідження, розвитку та вдосконалення………………
25
1.3. Основні завдання забезпечення ефективності міжнародних пасажирських перевезень на сучасному етапі.....................................................................................

53
1.4. Висновки…………………………………………………. 68
Розділ 2. Методичні аспекти забезпечення
ефективності міжнародних перевезень пасажирів…................................................................

70
2.1 Методика розробки стратегії функціонування транспортних підприємств на міжнародному ринку пасажирських перевезень………………………………..

70
2.2 Основні напрямки забезпечення ефективності
міжнародних перевезень пасажирів...............................
94
2.3 Прогнозування основних показників ефективності
перевезень пасажирів у міжнародному сполученні…..
111
2.4 Висновки........................................................................... 125
Розділ 3. Побудова моделей та оптимізація стратегій логістичного управління міжнародними пасажирськими перевезеннями.................................

129
3.1. Розробка механізму забезпечення ефективності міжнародних перевезень пасажирів……………………
129
3.2. Формування критеріїв забезпечення ефективності
міжнародних перевезень пасажирів…………………….
140
3.3. Стратегічна оптимізація управління перевезеннями
пасажирів у міжнародному сполученні………………...
157
3.4. Реалізація досліджень і отриманих результатів……….. 168
3.5. Висновки............................................................................. 171
Загальні висновки........................................................................... 174
Список використаних джерел..................................................... 176
Додатки........................................................................................... 196



ВСТУП
Актуальність теми. Для сучасного стану економіки України характерним є підвищення ролі транспорту, який забезпечує життєдіяльність населення, функціонування і розвиток економіки держави, збереження її обороноздатності, можливість досягнення інтеграційних цілей країни.
Транспортний комплекс є важливою складовою у структурі економіки України. Ефективне функціонування державної транспортної системи та включення її у європейську й світову транспортні мережі сприяють вирішенню найважливіших завдань сьогодення та дозволяє збільшити обсяги міжнародних перевезень. Оптимальні управлінські рішення та постійний контроль мають забезпечити ефективність функціонування підприємств транспортної галузі, які займаються міжнародними пасажирськими перевезеннями.
Головним завданням розвитку транспортно-дорожнього комплексу України на середньостроковий період та до 2020 року згідно з програмою «Перспективи та напрями подальшого розвитку галузі автомобільного транспорту» Міністерства транспорту та зв’язку України є визначення шляхів розв’язання проблем подальшого розвитку транспортної галузі, зростання попиту на транспортні послуги, активізації процесів інтеграції транспортно-дорожнього комплексу України до європейської та світової транспортних систем.
На розвиток зовнішньоекономічної діяльності України значною мірою впливають стан її транспортного забезпечення та обсяги міжнародної торгівлі послугами транспорту. Вирішення питань підвищення ефективності використання вітчизняного транспорту та зростання його конкурентоспроможності на міжнародних ринках транспортних послуг потребує створення економічних і правових засад, необхідних для захисту та підтримки діяльності вітчизняних транспортних підприємств при здійсненні ними пасажирських перевезень.
Нині, питання міжнародних перевезень пасажирів – одні з найскладніших у міжнародному комерційному праві, що потребує втручання держави для вирішення конфлікту інтересів між перевізниками та пасажирами, аби система транспорту працювала оптимально і слугувала інтересам обох сторін.
Важливим напрямком державного регулювання транспортного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності є дотримання Україною валютно-тарифної політики на світовому транспортному ринку. Створені автотранспортні підприємства різних форм власності здійснюють пасажирські автоперевезення до 43 країн світу i деякі з них мають угоди із зарубіжними країнами про зворотні послуги, що сприяє розширенню ринку автотранспортних послуг України.
Отже, на сучасному етапі одним з невідкладних завдань є забезпечення науково-технічного розвитку транспортної галузі України.
Методологічними дослідженнями ефективного функціонування системи міжнародних перевезень пасажирів займалися такі вчені, як І.Я. Аксенов, А.О. Аррак, С.П. Артемьев, А.В. Базилюк, М.Н. Бідняк, А.І. Воркут, Т.А. Воркут, В.П., Гудкова, Л.Г. Зайончик., В.Ф. Іваненко, Н.Ю. Іванова, В.В., Квитко, В.І. Котелянець, К.Т. Кривенко, П.Р. Левковець, Р.Ф. Романенко, О.С. Смірнов, Д.Л. Товкун, І.Н. Шапко, В.Г. Шинкаренко та інші.
Тому натепер актуальним завданням системи надання послуг з міжнародних перевезень пасажирів автомобільним транспортом є підвищення ефективності функціонування за рахунок подальшої оптимізації її структури, широкого застосування сучасних організаційних форм і технологій, удосконалення правових норм.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано на кафедрі «Транспортне право, системний аналіз і логістика» Національного транспортного університету згідно з планами науково-дослідних робіт за темами: «Розробка методичних рекомендацій регулювання ринку пасажирських перевезень у м. Києві» (номер державної реєстрації 0109U000015), «Забезпечення системної ефективності функціонування об’єктів процесів і систем в проектах транспортно-дорожнього комплексу» (номер державної реєстрації 1005U003295). Особисто автором у контексті цієї роботи розроблено теоретичні та удосконалено методичні аспекти формування оптимального механізму прийняття рішення та визначення альтернативи поведінки пасажирських автотранспортних підприємств, що здійснюють міжнародні перевезення.
Мета та завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є розроблення та практична апробація моделей, стратегій і механізму забезпечення ефективності функціонування пасажирських автотранспортних підприємств у міжнародному сполученні, що забезпечують поліпшення якості та задоволення потреб споживача і збільшення доходів держави на основі розроблення альтернатив поведінки автотранспортних підприємств, які узгоджують інтереси учасників процесу перевезень.
Для досягнення зазначеної мети у роботі було поставлено такі завдання:
– дослідити роль та місце міжнародних перевезень пасажирів в економічній системі України;
– розробити матрицю основних взаємопов’язаних завдань забезпечення ефективності міжнародних перевезень пасажирів;
– проаналізувати стан розвитку міжнародних перевезень пасажирів іноземних країн, зокрема: Німеччини, Польщі та Росії;
– розробити поетапну схему методичного забезпечення процесу розроблення стратегії розвитку транспортних підприємств, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів з урахуванням вибору оптимальних альтернатив поведінки;
– побудувати математичні моделі аналізу та прогнозування тенденцій розвитку основних економічних показників на рівні держави;
– сформулювати стратегії, у межах яких побудувати моделі вибору альтернативного управлінського рішення подальшого розвитку діяльності підприємств, які займаються міжнародними перевезеннями пасажирів;
– провести експериментальні перевірки та впровадити на пасажирських автотранспортних підприємствах запропоновану методику.
Наукова ідея дисертаційного дослідження полягає в досягненні максимального значення показників ефективності функціонування пасажирських автотранспортних підприємств у міжнародних сполученнях на основі застосування комплексу заходів для підвищення якості обслуговування пасажирів за рахунок розроблення системи альтернатив поведінки автотранспортних підприємств.
Об’єктом дисертаційного дослідження є процес забезпечення ефективності функціонування підприємств при здійсненні міжнародних перевезень пасажирів.
Предметом дослідження є моделі і стратегії забезпечення ефективності функціонування підприємств, які займаються міжнародними пасажирськими перевезеннями.
Методи дослідження. У ході дослідження застосовувалися теоретичні та емпіричні методи пізнання, методи аналізу і синтезу отриманих результатів, структуризації (ранжування – поділ підприємств за рівнем прибутку і виділення пріоритетності поведінки альтернативних рішень для підвищення ефективності роботи міжнародних перевезень пасажирів, виявлення проблем, розв’язання яких доцільне шляхом розробки комплексних програм), ретроспекція (дослідження особливостей та оцінка стану розвитку міжнародних перевезень пасажирів), логіко-аналітичний (встановлення проблем та завдань забезпечення ефективності функціонування перевезень у міжнародних напрямках), статистична обробка інформації (дослідження ринку пасажирських перевезень), кореляційно-регресійний аналіз (аналіз собівартості та рентабельності перевізників), теорію прийняття господарських рішень (розробка матриці задач, яка враховує особливості структури показників ефективності міжнародних перевезень), економіко-математичне моделювання та прогнозування (прогнозні моделі рентабельності) та ін.
Інформаційну базу дослідження складають закони України, нормативні документи Кабінету Міністрів України, Міністерства транспорту та зв’язку України, офіційні матеріали Державного комітету статистики, а також наукові праці щодо здійснення міжнародних перевезень пасажирів вітчизняних і зарубіжних учених у сфері дослідження економічної ефективності, стратегічного управління, маркетингу, організації виробництва, загальної теорії систем.
Наукова новизна отриманих результатів. У процесі проведеного дослідження отримано такі результати, що складають наукову новизну:
отримано вперше:
– розроблено систему альтернатив поведінки автотранспортних підприємств України щодо забезпечення ефективності міжнародних перевезень пасажирів у межах стратегії концентрованого зростання та стратегії ефективної організації виробничих процесів для зниження рівня витрат, які дозволяють за розрахунковими показниками ефективності визначити заходи щодо розвитку підприємств-перевізників. Суть розробленої системи альтернатив поведінки розкриває матриця, в якій за розрахунковими показниками ефективності (чистої приведеної вартості, внутрішньої норми дохідності, дисконтованого терміну окупності, індексу рентабельності) та проведеної за кожною групою підприємств стратегічної оптимізації управління ефективністю, визначаються відповідні заходи їх розвитку.
удосконалено:
– функціональну модель взаємозв’язку завдань забезпечення ефективності міжнародних перевезень пасажирів, яка доповнюється систематизацію найголовніших завдань в організації транспортних перевезень з характеристикою методів їх розв’язання та очікуваних результатів. Ця функціональна модель стала основою для розроблення стратегічної оптимізації управління ефективністю перевезень пасажирів у міжнародному сполученні;
– методичні основи вибору однотипних підприємств-перевізників, за рахунок застосування методу АВС для розподілу підприємств за рівнем доходу на групи з приблизно однаковими умовами організації і виконання міжнародних перевезень пасажирів. Використання такого прийому дозволяє виокремити із всієї сукупності підприємств три еталонні (сильні, середні, слабкі), які найбільше відповідають заданим параметрам відповідної групи;
– методичний прийом вибору стратегії розвитку автотранспортних підприємств, який на відміну від загальноприйнятої екстраполяції ретроспективних даних роботи транспортних підприємств ґрунтується на прогнозних показниках ефективності з урахуванням економічної політики, яка реалізується на даному підприємстві;
дістало подальший розвиток:
– методичні основи прогнозування показників рентабельності окремих підприємств, які доповнені порівняльним аналізом показників ефективності міжнародних перевезень пасажирів в цілому по Україні та Німеччині, Польщі та Росії, результати якого використовуються для встановлення пріоритетних завдань розвитку міжнародних перевезень пасажирів на найближчу перспективу, і визначають зміст економічної політики на мікрорівні. Зокрема, було встановлено, що підвищення рентабельності в майбутньому окремих підприємств будуть визначатися реалізацією заходів щодо вступу України в Європейський Союз (ЄС), посиленням державної підтримки підприємств на внутрішньому ринку і правового врегулювання взаємовідносин між країнами-партнерами. Це дозволить спростити візовий режим та перетин кордону для українських громадян , зменшити мито, а також розширити доступ до ринку міжнародних перевезень пасажирів, збільшити кількість підприємств-перевізників та купівлю рухомого складу, зменшити собівартість транспортної галузі.
– порядок вибору економічних заходів підвищення ефективності міжнародних перевезень пасажирів, який спирається не тільки на критерії підвищення ефективності роботи автотранспортних підприємств, а й на ступінь задоволення потреб споживачів. Такий порядок зорієнтовано на встановлення балансу інтересів між виробниками і споживачами транспортних послуг, що дозволяє отримати найвищі результати. Зокрема, для сильних і середніх підприємств обґрунтовано потребу в запровадженні додаткових послуг, спрямованих на розширення кількості і якості послуг, які одночасно будуть сприяти підвищенню ефективної роботи транспортних підприємств і держави в цілому. Це передбачає нетрадиційні послуги, зокрема: оформлення віз для пасажирів, придбання та доставки квитків пасажирам які, задовольняючи потреби клієнтів збільшують доходи підприємства і податкові відрахування до державного бюджету. Для слабких підприємств доцільно застосувати аутсорсинг, метою якого є передача частини обсягу транспортних послуг іншим спеціалізованим підприємствам, що мають вищі показники рентабельності і дозволяють зменшити рівень витрат та підвищити результативність діяльності підприємств.
Практичне значення наукових результатів роботи полягає в тому, що розроблені автором моделі та алгоритми вибору оптимальних альтернатив поведінки пасажирських автотранспортних підприємств доведено до рівня обчислювальних та організаційних процедур; їх можна реалізовувати на кожному автотранспортному підприємстві незалежно від форми власності та відомчої належності.
Використання результатів дослідження дозволить: обґрунтувати альтернативи поведінки підприємства; окреслити основні чинники впливу міжнародних відносин на його діяльність; виконати моделювання результатів діяльності за певних альтернатив поведінки та з урахуванням чинників впливу конкурентоспроможності і міжнародних тенденцій; забезпечити впровадження організаційних заходів щодо впровадження обраної альтернативи поведінки підприємства.
Результати дисертаційної роботи впроваджено на автотранспортних підприємствах, що здійснюють міжнародні перевезення пасажирів: ТОВ «ЄВРОКЛУБ» (акт впровадження від 10 вересня 2008 р.) та ВАТ «АІТ» (акт впровадження від 7 серпня 2008 р.)
Основні положення та висновки дисертаційної роботи стали базою для подальших теоретичних і прикладних досліджень у галузі ефективного управління пасажирськими автотранспортними підприємствами у міжнародному сполученні, а також основою забезпечення на їх підставі сталого зростання ефективності функціонування. Отримані наукові результати можуть бути використані в наукових центрах та навчальних закладах транспортного спрямування.
Особистий внесок здобувача. Наукові результати і практичні рекомендації, викладені в дисертації та публікаціях, отримано здобувачем одноосібно на основі наукового дослідження й аналізу теоретичного матеріалу.
Апробація результатів дисертації. Основні теоретичні та практичні положення дисертації доповідались і отримали позитивну оцінку на чотирьох наукових конференціях професорсько-викладацького складу і студентів м. Київ, НТУ, 2005-2008 рр.;
Публікації. За темою дисертації опубліковано сім одноосібних наукових праць загальним обсягом – 4,15 друк. арк., у тому числі п’ять наукових статей у наукових фахових виданнях ВАК України.
Структура та обсяг дисертації. Дисертація складається із вступу, трьох розділів основної частини, висновків, додатків і списку використаних джерел. Основний текст дисертації становить 195 сторінок машинописного тексту, 73 рисунки, 33 таблиці.
Список литературы ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ

Узагальнення отриманих результатів дослідження дозволяє дійти висновку та розробити рекомендації теоретичного, методичного і прикладного характеру, основні з яких зводяться до такого:
1. Визначено, що міжнародні перевезення пасажирів потребують детального дослідження та удосконалення, про що свідчить проведений аналіз тенденцій розвитку цього сегменту ринку транспортної галузі.
2. Систематизація взаємопов’язаних завдань удосконалення ефективності перевезень пасажирів у міжнародному сполученні показала необхідність застосування специфічних на кожному етапі розвитку методів їх вирішення, а також оригінальних шляхів поліпшення транспортного обслуговування пасажирів за сучасних умов.
3. Зіставлення стану розвитку транспортних підприємств України і сусідніх країн, що перебуває на різних рівнях, дозволило встановити фактори цих розбіжностей і визначитися щодо пріоритетів розвитку транспортних перевезень в Україні. Зокрема, було встановлено як першочергове завдання Євроінтеграцію із заходами щодо її реалізації.
4. Для реалізації стратегії економічного розвитку з урахуванням визначених пріоритетів побудовано поетапну схему логістичної стратегії пасажироперевізника, що передбачає необхідність формування методичного забезпечення процесу розроблення стратегії розвитку транспортних підприємств та вибору оптимальної альтернативи поведінки.
5. Побудовано математичні моделі прогнозних оцінок рентабельності методом експоненціального згладження з орієнтацією їх на безпосереднє використання під час складання перспективних і поточних планів функціонування транспортного підприємства. Це дозволило визначити найближчу перспективу розвитку міжнародних перевезень пасажирів, на рівні держави.
6. Запропоновано стратегії та моделі їх оптимізації для кожного з підприємств. Для ТОВ «Автобусні лінії» і ТОВ «Стар Тревел» розроблено альтернативи у межах стратегії концентрованого зростання. Товариство з обмеженою відповідальністю «Автобусні лінії» було запропоновано альтернативу впровадження супутніх послуг, а саме: оформлення віз для пасажирів. Така альтернатива дозволить підприємству збільшити рентабельність до рівня 23,45%. Для ТОВ «Стар Тревел» обрано альтернативу впровадження супутніх послуг, зокрема: придбання та доставку квитків, яка дозволить збільшити рентабельність підприємства до 24,15%.
Для ВАТ «Підприємство Фаворит» обрано стратегію ефективної організації виробничого процесу з метою зниження рівня витрат, у межах якої запропоновано альтернативу аутсорсингу, яка дасть змогу підприємству збільшити рентабельність до рівня 38,91%.
7. Упровадження результатів досліджень підтвердило їх ефективність, актуальність і значущість для автотранспортних підприємств. Так, на ТОВ «ЄВРОКЛУБ» було використано методику розроблення стратегії функціонування транспортних підприємств та визначення альтернатив поведінки. Її використання дозволило зменшити рівень витрат на міжнародні перевезення пасажирів на 3,7 % та підвищити рентабельність доходу на 4%.
На ВАТ «АІТ» отримано економію витрат від міжнародних перевезень пасажирів у розмірі 7% та збільшення рентабельності доходу на 4%.
Результати дисертаційної роботи можуть використовуватися для автотранспортних підприємств усіх рівнів та підпорядкування. Наведені алгоритми та методика не потребують змін для використання конкретним підприємством.












СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Аакер Д. Стратегическое рыночное управление: Пер. с анг. / Под. ред. Ю.Н. Каптуревського. – Спб.: Питер, 2002.
2. Авдокушин Е.Ф. Международные экономические отношения. – М.: ИВЦ «Маркетинг», 2000 – 320с.
3. Авсеньев М. М. Теория экономического роста развивающихся стран. — М.: Мысль, 1974. — 207 с.
4. Агапова Т. А., Серегина С. Ф. Макроэкономика: Учебник / Під ред. А. В. Сидоровича — М.: ДИС, 1997. — 416 с.
5. Азов Г.Л. Конкуренция: анализ, стратегия, практика. – М.: Центр экономики и маркетинга, 1996.
6. Азоев Г.Л., Челенков А.П. Анализ причин и условий возникновения конкурентных преимуществ //Деловая информация - № 9, сентябрь 2001, С. 35-44.
7. Аксенов И.М. Основы маркетинга услуг в сфере пассажирских перевозок. – К.: КМУГА, 1999. – 185 с.
8. Аксенов И.М. Услуги на рынке пассажирских перевозок // Магістраль. - 1995. - №10. - С. 13-20.
9. Аксенов И.Я. Единая транспортная система. Уч. для вузов. – М.: Высшая школа, 1991. – 382 с.
10. Аксенов М.А. и др. Организация внешнеэкономических связей. – М.: НПО «Поиск», 1993. – 150с.
11. Алаев Э. Социально-экономическая география: Понятийно-терминологический словарь. – М.: Мысль, 1983. – 350с.
12. Албегова М.М., Емцов Р.Г., Хохлов А.В. Государственная экономическая политика. – М.% Изд-во «Дело и сервис», 1998. – 320с.
13. Амоша А. И., Иванов Е. Т. Логико-формальное моделирование и функциональное прогнозирование общественного производства / НАН Украины, Институт экономики промышленности. — Препр. — Донецк, 1997. — 47 с.
14. Амоша А. И. Экономическая эффективность улучшения условий труда (предпосылки, анализ, прогнозирование) / НАН Украины, Институт экономики промышленности. — Донецк: ИЭП НАН Украины, 1998. — 378 с.
15. Ансофф И. Новая корпоративная стратегия. – Спб.: Питер, 1999.
16. Ансофф И. Стратегическое управление. Спб.: Сокр. пер. с анг. / Под. ред. Л.И. Евенко. – М.: Экономика, 1999.
17. Аррак А.О. Социально-экономическая эффективность пассажирских перевозок. - Таллин: ЭЭСТИ раамат, 1982. - 198 с.
18. Арутюнян М.І. Розвиток ринку міжнародного туризму в Україні: Автореф.дис… к-та екон. наук: 08.07.02/ Київ. міжнар. ун-т цивіл. авіації. – К., 2000. – 19 с.
19. Аукционек С. П. Проблемы капиталистического цикла в современной эконометрике: Автореферат. — М.: Изд-во Ин-та мировой экономики и междунар. отношений, 1974 — 19 с.
20. Афанасьєв М. В., Гончаров А. Б. Економіка підприємства: Навч.-метод. посіб. для самост. вивчення дисципліни. — Х. : ВД “ІНЖЕК”, 2003. — 409 с.
21. Афанасьев М. Ю. Исследование операций в экономике: Учеб. пособие. ― Дубна : Междунар. ун-т природы, общества и человека “Дубна”, 2000. — 149 с.
22. Ашимбаев Т. А. Эффективность промышленного производства (Методология, анализ и проблемы на материалах Казахстана). — Алма-Ата: Изд-во “Наука”, 1976. — 360 с.
23. Балашевич В. А. Математические методы планирования и управления. — Минск: Изд-во “Вышейшая школа”, 1973. — 137 с.
24. Басовский Л. Е. Прогнозирование и планирование в условиях рынка: Учеб. пособие. — М.: ИНФРА-М, 2003. — 259 с.
25. Батищев И., Єрмоленко Б. Необходимое обязательное страхование пассажиров при международных перевозках // Автомобильный транспорт. - 1998. - №9 - С.13.
26. Бенуман Б. Л. Резервы, качество, эффективность. — Саратов.: Приволж. кн. изд-во, 1974. — 180 с.
27. Бойчик І. М. Економіка підприємства: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл., — К.: Атіка, 2004. — 480 с.
28. Бочкарев В. П. и Касимов А. М. Главное направление ― эффективность. — Волгоград: Нижн.-Волж. кн. изд-во, 1973. — 192 с.
29. Браверлюк Э. М. Математические модели планирования и управления в экономических системах. — М.: Наука, 1976. — 366 с.
30. Бурда Михаэль, Виплош Чарльз. Макроэкономика. Европейский текст. — 2-е изд. — СПб.: Судостроение, 1998. — 539 с.
31. Бутакова М. М. Прогнозирование в условиях рынка: Учеб. пособие. — Барнаул: Изд-во Алт. гос. ун-та, 1999. — 119 с.
32. Инфляция: природа, сущность и регулирование / Л. П. Васюченок, В. В. Гаврилюк, Е. К. Медведев и др. / Фонд фундаментальных исследований Республики Беларусь; Институт экономики АН Беларуси. — Минск: Право и экономика, 1996. — 91 с.
33. Величко В.В. Економіко – організаційне забезпечення міського пасажирського транспорту як функції міста: Автореф. дис…канд. екон. наук: 08.10.01. – Х., 2000. - 18с.
34. В.И. Крутова, В.В. Попова Основы научных исследований. // – М.: Высш. шк., 1989. – 400 с.
35. Винарский М.С , Лурьев М.В. Планирование эксперимента в технологических исследованиях. – К.: Тезника, 1975. – 168 с.
36. Вирский Е. А., Тычино В. М. Справочник менеджера: Учеб. пособие для студ. спец. Э.01.09.00 "Менеджмент" / Международный негосударственный ин-т трудовых и социальных отношений. — Минск: ООО “ЮНИПОЛ”, 1997. Ч. 3: Социология организации. Экономическое и социальное прогнозирование. — 111 с.
37. Вишневецький В.І. Основи інформатики і математичного моделювання. В 2-х частинах. [Навчальний посібник]. Ч.І: Основні положення загальної теорії розвитку соціально-економічних систем, системного підходу, аналізу і синтезу. – К.: НТУ, 2005. – 140с.
38. Волинець Л.М. «Вдосконалення логістичного управління перевезень пасажирів» // Тези доповідей. Наукова конференція професорсько-викладацького складу, аспірантів, студентів та структурних підрозділів університету. – К.: НТУ, 2006 – 282с.
39. Волинець Л.М. «Міжнародні пасажирські перевезення в контексті інтеграції України до світового господарства» // Вісник Національного транспортного університету: В 2-х частинах: Ч.2. – К.: НТУ, 2007. – Випуск 15. – 420с.
40. Волинець Л.М. «Основні задачі вдосконалення міжнародних пасажирських перевезень на сучасному етапі» // Управління проектами системний аналіз і логістика: Науковий журнал. Вип.4. – К.: НТУ, 2007 – 340с.
41. Волинець Л.М. «Проблеми функціонування міжнародних перевезень пасажирів у сучасних умовах економіки» // Управління проектами системний аналіз і логістика: Науковий журнал. Вип.5. – К.: НТУ, 2008 – 440с.
42. Волинець Л.М. «Роль та місце міжнародних перевезень в економічній системі України» // Вісник Національного транспортного університету: В 2-х частинах: Ч.2. – К.: НТУ, 2006. – Випуск 13. – 330с.
43. Волинець Л.М. «Системні аспекти надання комплексних транспортних послуг» // Управління проектами системний аналіз і логістика: Науковий журнал. Вип.2. – К.: НТУ, 2005 – 237с.
44. Волощенко А. Б., Джалладова І. А.. Теорія ймовірностей та математична статистика: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисципліни / Київ. нац. екон. ун-т — К. : КНЕУ, 2003. — 256 с.
45. Воркут Т.А. Проектний аналіз. – Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів, що навчаються за напрямом «Транспорті технології». – Київ: Український Центр духовної культури, 2000. – 440с.
46. Воркут А.И., Танцюра Е.В., Заечик Л.Г., Небожатко Я.А. Международные автотранспортные перевозки: проблемы и перспективы //Автошляховик Украины.-2000.-№1-С.2.
47. Вопросы теории исследования экономической эффективности хозяйственной деятельности объединений (предприятий): Учеб. пособие. — Л.: Изд-во ЛФЭИ, 1981. — 58 с.
48. Гальперин В. М., Гребенников П. И., Леусский А. И., Тарасевич Л. С. Макроэкономика: Учебник / Под ред. Л. С. Тарасевича. — 2. изд., перераб. и доп. — СПб.: Изд-во С.-Петерб. гос. ун-та экономики и финансов, 1997. — 719 с.
49. Гаркавенко С.С. Маркетинг. Підручник. – Київ: Лібра, 2002. – 712с.
50. Геєць В. Інтеграція через спеціалізацію // Політика і час. – 1996. - №4. – С.30-36.
51. Геєць В.М. Нестабільність та економічне зростання. – К., 2000. – 344 с.
52. Геєць В. Особливості відтворення валового внутрішнього продукту України та числові моделі його структури // Економіка України та шляхи подальшого її реформування. Матеріали Всеукраїнської наради економістів, 14-15 вересня 1995р. – К.: Ґенеза, 1996. – С.79-84.
53. Геєць В. Структура економіки і структурна політика її стабілізації // Економіка України. – 1995. - №4. – С. 15-29.
54. Герасимчук В.Г. Маркетинг: теорія і практика. – К.: Вища школа, 1994. – 327 с.
55. Глюшинский В.Г. Инженерное прогнозирование. – М.: Энергоиздат, 1982. – 208 с.
56. Григорьев Г.С. Оценка экономической эффективности работы автотранспортного предприятия в условиях рынка: Автореф. дис… канд. экон. наук 08.07.04 / Киев. междунар. ун-т гражданской авиации. – К., 1996. – 24с.: ил., табл. – Библиогр.: с. 23 (4 назв).
57. Гришко С.В. Удосконалення механізмів ціноутворення на підприємстві в умовах трансформаційної економіки: Автореф. дис… канд. экон. наук 08.06.01 / Харк. держ. екон. ун-т. - Х., 1998. - 18с.: іл.-Бібліогр.: с.16 (4 назв).
58. Голубков Е.П. Маркетинг: стратегия, планы, структуры. – М.: Дело, 1995.
59. Голубков Е.П. Маркетинговые исследования: теория, методология, практика. – М.: Издательство «Финпресс», 1998. – 416 с.
60. Голубков Е.П. Маркетинговые исследования: теория, методология и практика. – М.: Финпресс, 1998. - 414 с.
61. Гомаль И. И. Макроэкономика: Учеб. пособие для студ. спец. “Менеджмент в производственной сфере”, “Менеджмент в природоохранной деятельности”, “Менеджмент внешнеэкономической деятельности предприятий” / Донец. гос. техн. ун-т. — Донецк: ДонГТУ, 1998. — 240 с.
62. Гончаров П.Ф. Підхід до оцінки ефективності на пасажирському транспорті // Економіка транспортного комплексна. Сб. науч. тр. Вып. 1. – Харків: Харківський дер. автомобільно-дорожній тех. унів., 1998. – С. 55-62.
63. Гончаров Ю.М. Системний факторний аналіз економічних процесів на транспорті. – К.: Логос, 1999. – 423 с.
64. Экономика предприятия: Учебник. / В. Я. Горфинкель, Е. М. Купряков, В. А. Швандар и др.; Под ред.В. Я. Горфинкель, В. А. Швандара. — 3. изд., перераб. и доп. — М.: ЮНИТИ, 2003. — 718 с.
65. Грубер Й. Эконометрия: Учеб. пособие для студ. экон. спец. / Пер. с англ. А. Б. Воронова. — К.: Основи 1996. — 400 с.
66. Губанова О. В., Новгородцева Т. Ю., Чупров С. В. Управление, прогнозирование, информационные технологии в сервисной деятельности. — Иркутск : Изд-во ИГЭА, 2001. — 285 с.
67. Дэниэлс Джон Д., Радеба Ли Х. Международный бизнес: внешняя среда и деловые операции / Пер. с англ. 6-е изд. М.: Дело Лтд, 1994 – 784с.
68. Державний комітет статистики. (1997 – 2007рр). – К.: Статистика. – С.357.
69. Деречинський Ю.Н., Борданов С.В. Тенденции развития маркетинговых структур на предприятиях Украины. Материалы 1 Международной студенческой научной конференции “Экономика и маркетинг ХХІ века”.- Том 1.- Донецк: ДонГТУ Минобразование Украины, Донецкая Облгосадминистрация. – 2000 – С. 24-25.
70. Джонсон Н., Лион Ф. Статистика и планирование эксперимента в технике и науке. – М.: Мир, 1981. – 520 с.
71. Дмитриченко М.Ф. Левковець П.Р., Ткаченко А.М., Ігнатенко О.С., Зайончик Л.Г., Статки І. М. Транспорті технології в системах логістики. Підручник. – Київ: ІНФОРМАВТОДОР, 2007. – 676с.
72. Дракер П.Ф. Управление, нацеленное на результат. – М.: Технологическая школа бизнеса, 1994. – 200 с.
73. Доброход С.О. «Підсумки роботи автомобільного транспорту у 2007 році, перспективи та напрямки подальшого розвитку галузі» . – К.: МТУ, 2007. – 12с.
74. Долан Эдвин Дж., Линдсей Дэйвид Е. Макроэкономика / Под ред. Б.С. Лисович. / Пер. с англ. В. С. Лукашевич. — СПб.: Литера плюс, 1996. — 408 с.
75. Дорнбуш Рудигер, Фишер Стэнли. Макроэкономика: Пер. с англ. — М.: Изд-во Моск. ун-та, 1997. — 784 с.
76. Дуброва Т. А. Статистические методы прогнозирования: Учеб.пособие. — М.: ЮНИТИ, 2003. — 206 с.
77. Ехланов Ю. П., Яворский В. В. Моделирование структурных взаимосвязей функционирования организационных систем управления. — Томск: Изд-во НТЛ, 2000. — 172 с.
78. Європейська статистика транспорту (1997 – 2007рр). – К.: Статистика. – С.357.
79. Єжов С. М. Теорія ймовірностей, математична статистика і випадкові процеси: Навч. Посіб. — К.: ВПЦ “Київський ун-т”, 2001. — 165 с.
80. Єріна А. М. Статистичне моделювання та прогнозування: Навч. Посіб. — К.: КНЕУ, 2001. — 170 с.
81. Ефремов И.С. и др. Теория городских пассажирских перевозок: Учеб. пособие для вузов. — М.: Высш. школа, 1980. — 537 с., ил.
82. Жданов С. А. Экономические модели и методы в управлении. — М.: Дело и Сервис 1998. — 176 с.
83. Задоя А. А., Петруня Ю. Е. Макроэкономика: Учебник. — Д.: ДУЭП, 2003. — 236 с.
84. Зайцев Н. Л. Экономика промышленного предприятия: Учеб. ― 2-е изд., перераб. и доп. — М.: ИНФРА-М, 1999. — 336 с.
85. Иваненков В.Ф., Квитко В.В., Шапкин И.Н. Повышение качества обслуживания пассажиров. - М.: Транспорт, 1986. - 104 с.
86. Іванишина Н.В. Правове регулювання автомобільних міжнародних перевезень // Автошляховик України.-1999.-№2-С. 6-9.
87. Іванишина Н.В. Правове регулювання валютних розрахунків при автомобільних міжнародних перевезеннях // Автошляховик України. – 1999. - №3 – С.23-24.
88. Иванов В. В. Анализ временных рядов и прогнозирование экономических показателей: Учеб. пособие. — Х.: Харьк. нац. ун-т им. В. И. Каразина, 1999. — 230 с.
89. Иванов И.Д. Европа регионов. – М.: Международные отношения, 1998. – 250 с.
90. Экономическая статистика: Учеб. / Ю. Н. Иванов, С. Е. Казаринова, Г. Л. Громыко и др. / Под ред. Ю. Н. Иванова. — 2-е изд., доп. — М.: Издат. Дом “Инфра-М”, 2002. — 480 с.
91. Івасишин Р.П., Білосвіт В.П. Автобусні перевезення на конкурсних засадах // Автошляховик України. – №2. – К: Міністерство транспорту України, Укравтодор, 1998. – С. 2 – 3.
92. Ивахненко А. Г. Долгосрочное прогнозирование и управление сложными системами. — К.: Техніка, 1975. — 312 с.
93. Ігнатенко О.С., Марунич В.С., Вакарчук І.М., Журавель В.В. Розвиток транспортного законодавства // Автошляховик України. – №4. – К: Міністерство транспорту України, Укравтодор, 1998. – С. 10 – 12.
94. Ігнатенко О.С., Марунич В.С. Еволюція загальної теорії пасажирських перевезень // Автошляховик України. – Окремий випуск №1. – К: Міністерство транспорту України, Укравтодор, 1998. – С. 16 – 18.
95. Ігнатенко О.С., Марунич В.С., Журавель В.В., Вакарчук І.М. Сертифікація послуг автомобильного транспорту // Автошляховик України. –№1. – К: Міністерство транспорту України, Укравтодор, 1999. – С. 2 – 3.
96. Игнатьева А.В., Максимцов М.М. Исследование систем управления. – М.: ЮНИТИ, 2000. – 342с.
97. Ильговский Р. Г. Капитальные вложения и эффективность их использования: Учеб. пособие. — Иркутск: Изд-во ИГЭА, 2001. — 50 с.
98. Ильина О. П., Макарова Н. В. Статистический анализ и прогнозирование экономической информации в электронной таблице Excel 5.0 Microsoft: Учеб. пособие. — СПб.: С.-Петербургский ун-т экономики и финансов, 1996. — 140 с.
99. Ильин В.Я. О совершенствовании управления пассажирским транспортом // Автомобильный транспорт. - №7. – М: Автомобильный транспорт, 1998. – С. 42 – 44.
100. Ильин В.Я. Политика ценообразования на пассажирском городском пригородном транспорте. // Маркетинг в России и за рубежом.– 1998. - №5. - С. 30-33.
101. Индуктивный метод самоорганизации моделей сложных систем / А. Г. Ивахненко. — К.: Наук. думка, 1981 — 296 с.
102. Интрилигатор М. Математические методы оптимизации и экономическая теорія. — М.: Прогресс, 1975. — 606 с.
103. Информационные проблемы транспортной логистики: Сборник материалов международнго семинара по транспортной логистике. Спб., Хельсинки: Ассоциация «Северо-Запад», 1997. – 232с.
104. Исаев В. В. Общая теория систем: Учеб. пособие. — СПб.: СПбГИЭУ, 2001. — 140 с.
105. Исследование операций в экономике / Н. Ш. Кремер, Б. А. Путко и др. — М.: ЮНИТИ, 2003. — 408 с.
106. Калина А. В., Конева М. И., Ященко В. А. Современный экономический анализ и прогнозирование (микро- и макроуровень): Учеб.-метод. пособие. ― К.: Межрегион. акад. управления персоналом, 1997. — 272 с.
107. Калина А. В., Конева М. И., Ященко В. А.. Современный экономический анализ и прогнозирование (микро-и макроуровни): Учеб.-метод. пособие. — 3-е изд., перераб. и доп. — К.: МАУП, 2004. — 416 с.
108. Кастельс М. Информационная эпоха: Экономика, общество и культура. Пер. с англ. – М.: ГУ ВШЭ, 2000. – 607с.
109. Качество, конкурентоспособность и эффективность в условиях современной экономики: Сб. науч. тр. / Под ред. Е. А. Горбашко. — СПб.: Инфо-да, 2002. — 207 с.
110. Кігель В. Р. Математичні методи прийняття рішень у ефективному підприємництві. — К.: Знання, 1999. — 269 с.
111. Киндлеберген Ч. Американский бизнес за рубежом. – Л.: Лениздат, 1969.
112. Киреев А.П. Международная экономика. В 2-х ч. – Ч. 1. – М.: Междунар. отношения, 1998. – 416 с.
113. Кисилев М. В. Анализ и прогнозирование финансово-хозяйственной деятельности предприятия. — М.: Изд-во АиН, 2001. — 86 с.
114. Клейнер Я. С. Прийняття рішень: моделі і системи. — Донецьк: ДДУУ, 2005. — 232 с.
115. Клівець П.Г. Стратегія підприємства: Навч. посіб. – К.: Академвидав, 2007. – 320с.
116. Коваленко И. И., Бидюк П. И., Баклан И. В. Системный анализ и информационные технологии в управлении проектами: Учеб. пособие. — К.: Экономика и право, 2001. — 270 с.
117. Коровина З. П. Эффективность производства, новой техники и капитальных вложений. — М.: Экономика, 1980. — 200 с.
118. Корсунов В.И Качество - важнейший аспект философии предпринимательства // Автомобильные дороги мира. - 1998. - №3. - С. 10-14.
119. Косоруков О. А., Мищенко А. В. Исследование операций / Под ред. Н. П. Тихомиров. — М.: Экзамен, 2003. — 446 с.
120. Котлер Ф. Основы маркетинга: Пер. С анг. – М.: «Ростинтэр», 1996. 704с.
121. Крастиныш А. К., Кродерс К. А. Проблемы повышения экономической эффективности производства.: Учеб. пособие. — Рига: Изд-во Междунар. ин-та повышения квалификации спец. народного хозяйства Латвийской ССР, 1972. — 55 с.
122. Кулішов В. В. Економіка підприємства: теорія і практика: Навч. посіб. — К.: Ніка-Центр, 2002. — 211 с.
123. Куршев В. Н. Исследование систем управления. — Казань: Наука, 2000. — 232 с.
124. Кучерук С. А., Кузнецова В. Н., Дмитриева И. В. Макроэкономика: Учеб.-метод. пособие для студ. экон. спец. вузов. — Донецк: Юго-Восток, 2004. — 202 с.
125. Ларіонов Ю. І., Марченко Л. С., Хажмурадов М. А. Дослідження операцій: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. — Х.: ВД “ІНЖЕК”, 2004. — 350 с.
126. Левковець П.Р. , Волинець Л.М. Методичні вказівки з дисципліни «Інтегровані матеріальні потоки» для студентів спеціальності 6.030601. «Менеджмент» денної форми навчання // . – К.: НТУ, 2007. – 32с.
127. Левковець П.Р. , Волинець Л.М. Методичні вказівки з дисципліни «Контролінг» для студентів спеціальності 6.030601. «Менеджмент» денної форми навчання // – К.: НТУ, 2007. – 25с.
128. Левковець П.Р. , Волинець Л.М. Методичні вказівки з дисципліни «Управління ризиками в логістиці» для студентів спеціальності 6.030601. «Менеджмент» денної форми навчання // – К.: НТУ, 2007. – 30с.
129. П.Р. Левковець, Ю.М. Гедз, О.В. Канарчук, Г.Л. Кришан, М.Д. Сендак. Системна ефективність на транспорті. Методи моделі і стратегії/Під редакцією П.Р. Левковця. – К.: НТУ, ІЕБТ, 2002. – 216с.
130. Левковець П.Р., Марунич В.С., Ігнатенко О.С, Канарчук О.В., Ткаченко А.М. Міжнародні перевезення і транспортне право. – К.: УТУ, 2001. – 283с.
131. 3. Левковець П.Р., Марунич В.С. Міжнародні перевезення і транспортне право. Навчальний посібник. – 2-ге видання, виправлення та доповнення. – К.: Арістей, 2004. – 280с.
132. Левковець П.Р. Карандакова І.Г. Моделі вдосконалення процесів інвестування постачальних компаній електроенергетичного сектору. – К.: УТУ, 1999. – 147с..
133. Левковець П.Р., Чеп’юк Л.М. Інвестування процесів перевезень в логістичних системах: Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. транспортного спрямування. – К.: НТУ, 2005. – 276с.
134. Левшиц В. Н. Выбор оптимальных решений в технико-экономических расчетах. — М.: Экономика, 1971. — 255 с.
135. Лэкшоу Ф. Вопросы наземного транспорта в центральной и восточной Европе. - Мировой банк. Отделение инфраструктуры. 1991: Пер. с англ. – М.: Транспорт. – 1991. – С. 195-236.
136. Лиман И. А., Шишкина Н. Р., Карагулян Е. А. Экономическая теория. Макроэкономика: Учеб.-метод. комплекс / Тюмен. гос. ун-т; Междунар. ин-т финансов, управления и бизнеса; Ин-т гос. и права. — Тюмень: Изд-во Тюмен. гос. ун-та, 2001. — 184 с.
137. Линдерт П. Экономика мирохозяйственных связей. – М., 1990. – 79с.
138. Лукінов І.І. Економічні трансформації (наприкінці ХХ сторіччя). – К., 1997. – 455 с.
139. Лук’яненко І. Г., Краснікова Л. І. Економетрика: Підручник. — К.: Знання, 1998. — 493 с.
140. Макогон Ю. В. Внешнеэкономическая деятельность: организация, управление, прогнозирование: Учебник для студ. экон. спец. вузов. — 2-е.изд., перераб. и доп. — Донецк: Альфа-пресс, 2004. — 343 с.
141. Макогон Ю.В., Ляшенко В.И. Формы и направления межрегионального трансграничного сотрудничества. – Донецк, 2002. – 271с.
142. Мамедов О. Ю. Современная экономика. Учеб. курс. — Ростов н/Д.: Феникс, 1997. — 608 с.
143. Манків Григорі Н. Макроекономіка / Пер. з англ., Наук. ред. пер. С. Панчишина. — К.: Основи, 2000. — 588 с.
144. Матвиенко В. Я. Прогностика: Прогнозирование социальных и экономических процессов. Теория, методика, практика. — К.: Українські пропілеї, 2000. — 518 с.
145. Мельник Л. Г. Экономика предприятия: Учеб. пособие. — Сумы: Университетская книга, 2002. — 632 с.
146. Минаков С. Н. Рынок: инновационные процессы и экономическая эффективность производства: Учеб. пособие для студ. экон. спец. ― Запорожье: Запорож. гос. Інженер. акад., 1996. — 224 с.
147. Мишенин А. И. Теория экономических информационных систем: Учеб. для студ. “Математические методы и исследование операций в экономике”. — 4-е.изд., доп. и перераб. — М.: Финансы и статистика, 2001. — 238 с.
148. Многоуровневые модели перспективного планирования. — М.: Экономика, 1978. — 223 с.
149. Мюрдаль Г. Современные проблемы «третьего мира». – М.: Прогресс, 1972. – 767с.
150. Прогнозирование и планирование в условиях рынка: Учеб. пособие для студ. эконом. спец. вузов. / Т. Г. Морозова, А. В. Пикулькин, В. Ф. Тихонов и др. ― М.: ЮНИТИ, 1999. — 318 с.
151. Наговицин А. Г., Иванов В. В. Валютный курс. Факторы. Динамика. Прогнозирование. — М.: ИНФРА-М, 1995. — 176 с.
152. Научно-технический прогресс и эффективность производства (экономические закономерности и стимулы) / Под ред. Бачинского Г. В. — Тула.: ТМИ, 1973. — 195 с.
153. Неживенко Е. А., Гончаров А. Г. Прогнозирование конкурентноспособности промышленного предприятия. — Челябинск: ЧелГУ, 2000. — 39 с.
154. Некоторые экономические проблемы повышения эффективности производства / Под ред. Емельянова А. М. — М.: Изд-во Моск. ун-та МГУ, 1966. — 333 с.
155. Немирович С. Н. Эффективность экономической работы в предприятии. — Симф.: Таврия, 2002. — 56 с.
156. Николишин Ю.І. Економічний механізм міжнародного регіонального співробітництва: Автореф. дис… канд. экон. наук 08.10.01 / НАН України, Ін-т регіон. досліджень. – Львів, 1997. – 26,(4)с.: табл. – Бібліогр.: с. 28 (6 назв).
157. Нусинов В. Я. Прогнозирование и оценка экономических результатов производства в условиях инвестирования и принятия стабилизационных мер в промышленности. — Д.: Наука и Образование, 1998. — 223 с.
158. Омельченко Л. Н. Организационно-экономические рычаги управления эффективностью производства. — К.: Об-во “Знание” УССР, 1981. — 20 с.
159. Орловский П. Н. Системный анализ (основные понятия, принципы, методология): Учеб. пособие для студ. экон. спец. ― К.: Ин-т содержания и методов обучения, 1996. — 358 с.
160. Основи теорії систем і системного аналізу: Навч. посіб. / Б. М. Четверухін, П. Р. Левковець, О. І. Мельниченко, О. Б. Четверухіна. — К.: НТУ, 2004. — 272 с.
161. Основы экономического и социального прогнозирования / Под ред. Мосина Н. В. — М.: Высш. шк., 1985. — 274 с.
162. Павоне Дж. Оценка качества транспортных услуг // Автомобильные дороги мира. - 1998. - №1. - С. 23-30.
163. Павлюченко В. И. Управление эффективностью экономических процессов. — М.: Мысль, 1986. — 255 с.
164. Павоне Дж. Оценка качества транспортных услуг // Автомобильные дороги мира. - 1998. - №1. - С. 23-30.
165. Падерин И. Д. Научные и практические аспекты повышения экономической эффективности современного предприятия: планирование, прогнозирование, управление / Днепропетр. гос. финанс.-экон. ин-т. — Д.: ДГФЭИ, 2002. — 338 с.
166. Парубець О.М. Реформування механізму розвитку пасажирського транспорту регіону в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис… канд. экон. наук 08.07.04 / Київ. міжнар. ун-т цивіл. авіації. – К., 1998 - 21с., включ. обкл.: іл. – Бібліогр.: с 18-20 (12 назв).
167. Пебро М. Международные экономические, валютные и финансовые отношения. – М.: Прогресс, 1994. – 496с.
168. Письменная А. Б. Основы прогнозирования экономических процессов: Учеб. пособие по курсу “Прогнозирование бизнес-процессов” для студ. экон. спец. / Сарат. гос. техн. ун-т. — Саратов: Изд-во Сарат. гос. техн. ун-та, 2001. — 52 с.
169. Платова С. Ю., Остроухов В. М. Прогнозирование и планирование в условиях рынка: Учеб. пособие. ― М.: Росс. заочный ин-т текстильной и легкой пром-ти, 1999. — 76 с.
170. Піттман Рассел. Конкурентна політика в Україні та Сполучених Штатах: український закон про конкуренцію та американський досвід // Проект економічної реформи в Україні (ПЕРУ), Економічні студії, вип. 95-002. – К.: 1995. – 35с.
171. Економіка підприємства: Структурно-логічний навч. посіб. / С. Ф. Покропивний, М. Г. Грещак, В. М. Колот и др.;Под ред.С. Ф. Покропивного. — К.: КНЕУ, 2001. — 457 с.
172. Попов В. А. Прогнозирование показателей национальной экономики на персональном компьютере: Учеб. пособие. — М.: Изд-во Росс. экон. акад., 2001. — 216 с.
173. Поповенко Н. С., Забарная Э. Н., Маковеев П. С. Макроэкономика: Учеб. пособие для студ. вузов экон. спец. — О.: ОГПУ, 2001. — 164 с.
174. Портер М. Международная конкуренция: Конкурентные преимущества стран: Пер. с англ. / Предисл. В.Д.Щетинина. – М.: Международные отношения, 1993. – 237с.
175. Портер М. Стратегія конкуренції / Пер. з англ. А.Олійник, Р.Скільський. – К.: Основи, 1997. – 390с.
176. Поспелов Г. С. Системный анализ и искусственный интеллект. — М.: Наука, 1980. — 48 с.
177. Поспелов Г. С., Поспелов Д. А. Искусственный интеллект – прикладные системы. — М.: Знание, 1985. — 48 с.
178. Поспелов Д. А., Захаров В. Н. Системы управления, задание, проектирование, реализация. — М.: Энергия, 1972. — 344 с.
179. Поспелов Д. А. Ситуационное управление: Теория и практика. — М.: Наука, 1986. — 284 с.
180. Присняков В. Ф. Нестационарная макроэкономика: Учеб. пособие для экон. спец. ВУЗов / Ю. Г. Лысенко (предисл.). — Донецк: Альфа-пресс, 2000. — 209 с.
181. Проблеми ефективності промислового виробництва.(тези доповідей). — Х., 1970. — 375 с.
182. Проблемы повышения эффективности производственных объединений в промышленности региона: Темат. сб. / Под ред. О. К. Янушковича. — К.: Изд-во Ин-та экономики АН УССР, 1977. — 122 с.
183. Проблемы повышения экономической эффективности промышленного производства: Сб. науч. тр. / Под науч. ред. Б. В. Щербицкого, Н. П. Бурмистрова. — М.: Изд-во НИИПиНа при Госплане СССР, 1990. — 139 с.
184. Прогнозирование и планирование в условиях рынка: Учеб. пособие для студ. вузов, обучающихся по экон. спец., для студ. экон. вузов / Под ред. Т. Г. Морозовой, А. В. Пикулькина. — 2. изд., перераб. и доп. — М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. — 279 с.
185. Программный метод управления / Под ред. Г. С. Поспелова. — М.: Знание, 1971. — 95 с.
186. Редзюк А.М. Автомобільний транспорт України: стан, проблеми, перспективи розвитку: Монографія / Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут; – К.: ДП «ДердавтотрансНДІпроект», 2005. – 400с.
187. Редзюк А.М., Штанов В.Ф. Актуальні питання державного регулювання на автомобільному транспорті // Автошляховик України. – №4. – К: Міністерство транспорту України, Укравтодор, 1998. – С. 5 – 6.
188. Редзюк А.М., Штанов В.Ф. Концепція державної політики в сфері автомобільних пасажирських перевезень // Автошляховик України.-2000.-№4-С.3.
189. Редзюк А.М., Штанов В.Ф. Сучасний стран і перспективи розвитку автотранспорту // Автошляховик України. – №1. – К: Міністерство транспорту України, Укравтодор, 1998. – С. 2 – 7.
190. Решетников Ю. Д. Моделирование роста эффективности производства. — Саратов: Изд-во Сарат. ун-та, 1990. — 112 с.
191. Садовский В. Основания общей теории систем. Логико-методологический анализ. – М: Наука, 1974. – 279с.
192. Сакс Джеффри Д., Ларрен Фелипе Б. Макроэкономика. Глобальный подход = Macroeconomics in the global Economy: Учеб.: Пер. с англ. / Акад. народ. хоз-ва при правительстве РФ. — М.: Дело, 1999. — 848 с.
193. Семенов К.А. Международные экономические отношения. Курс лекций. – М.: Гардарика, 1998. – 336с.
194. Системи підтримки прийняття рішень / Под ред. В. Ф. Ситник. — К.: Техніка, 1995. — 162 с.
195. Сич Є., Гуткова В.П. Розвиток міжнародного економічного співробітництва прикордонних областей // Вісник Чернігівського технологічного інституту. – 1998. - №5. – С. 38-53.
196. Смит А. Исследования о природе и причинах богатств народов. – М.: Прогресс, 1962.
197. С.О. Доброход, Кость І.П. Організація міжнародних перевезень. Навчальний посібник. – Львів: СПОЛОМ, 2006. – 176с.
198. С.О. Доброход «Підсумки роботи автомобільного транспорту у 2006 році, перспективи та напрямки подальшого розвитку галузі». – К.: МТУ, 2007. – 12с.
199. Соколенко С.І. Глобалізація і економіка України. – К.: Логос, 1999. – 539с.
200. Соколовская З. Н., Ковбасюк М. Р., Дерен М. В. Экономический анализ и прогнозирование деятельности предприятий и организаций. — О.: ОКФА, 1995. — 144 с.
201. Спрос на транспортные услуги // Автомобильный транспорт. - №3. – М: Автомобильный транспорт, 2000. – С.2-7.
202. Тарасюк Г.М., Шваб Л.І. Планування діяльності підприємства. Навч. посіб. – К.: «Каравела», 2003. – 432с.
203. Танцюра Е.В. Автомобильный сервис при международных перевозках. // Автошляховик України. – №1. – К: Міністерство транспорту України, Укравтодор, 1998. – С. 8 – 10.
204. Творонович В.І. Прогнозування тенденцій економічного розвитку транспортної інфраструктури України в ринкових умовах: Автореф. дис… канд. экон. наук 08.03.02 / НАН України, Міжнар. наук-навч. центр інформ. технологій та систем - К., 2000. - 20с.-Бібліогр.: с.17 (3 назв).
205. Ткаченко А. А. Теоретична економіка: Мікро- і макроекономічні проблеми: Навч. посіб. — Запоріжжя: Дике поле, 2003. — 448 с.
206. Ткаченко А.М., Зайончик Л.Г. Культура управління працею на транспорті. – Київ: ІНФОРМАВТОДОР, 2008. – 144с.
207. Ткаченко А.М. Міжнародним перевезенням - чітку правову базу // Автошляховик України.-2001. - №1 - С.2-3.
208. Транспорт i зв`язок України: Стат. сбiр./ Державний комітет статистики України; Вiдповiдальний за випуск О.В. Голуб К.: Iнформацiйно-видавничий центр Держкомстату України, 2007. 150 с.
209. Трихунков Ф.М. Транспортное производство в условиях рынка. Качество и эффективность. - М.: Транспорт, 1993. - 355 с
210. Толбатов Ю. А. Економетрика: Підручник для студ. екон. спец. вищ. навч. закл. / Київ. держ. торгов.-екон. ун-т. ― К.: ТП Пресс, 2003. — 320 с.
211. Толкачев А. С. Эффективность – стержневая проблема. — М.: Политиздат, 1971. — 48 с.
212. Тоценко В. Г. Методы и системы поддержки принятия решений: Алгоритмический аспект. — К.: Наук. думка, 2002. — 382 с.
213. Трихунков Ф.М. Транспортное производство в условиях рынка. Качество и эффективность. - М.: Транспорт, 1993. - 355 с.
214. Тяглов С. Г., Черныш Е. А., Новикова А. А., Молчанова Н. П. Планирование и прогнозирование в условиях рынка: Учеб. пособие. — Ростов н/Д: РГЭА, 1999. — 62 с.
215. Уздемир А. П. Динамические целочисленные задачи оптимизации в экономике. — М.: Физматлит, 1995. — 288 с.
216. Україна у цифрах у 1999 році: Корот. стат. довід. / Державний комітет статистики України. – К.: Наукова думка, 2000. – 263 с.
217. Україна – Росія: перспективи транспортного співробітництва. – Київ: Міністерство транспорту України, 2004. – 16с.
218. Ульянченко О. В. Дослідження операцій в економіці: Підруч. для студ. вузів. — Х.: Гриф, 2002. — 580 с.
219. Управлять эффективностью производства (тезы докладов к научно-техническому семинару-совещанию Август, 1972) / Под ред. К. М. Аросланова — Краснодар, 1972. — 128 с.
220. Фурдичко Л.С. Маркетинг у зовнішньоекономічній діяльності та його ефективність: Автореф. дис… канд. экон. наук 08.06.02 / НАН України, Ін-т регіон досліджень – Львів. 1998. – Бібліогр.: с.15 (4 назв).
221. Хрущев М.Н. Выбор рациональных укороченных маршрутов с помощью компьютера // Автомобильный транспорт. - №9. – М: Автомобильный транспорт, 1998. – С. 44 – 47.
222. Холод Б. И. Системный анализ форм и методов управления социально-экономическими процессами / НАН Украины; Ин-т экономики пром.-ти. — Препр. — Донецк, 1997. — 47 с.
223. Цветов Ю.М. Проблемы структурной перестройки экономики Украины по транспортному комплексу //Транспортный комплекс Украины: эк., орг., развитие. Сб. н. тр. ИКТП (Центр). Вып.1. – К., 1995. – С. 3-12.
224. Цветов Ю.М. Размещение специальных (свободных) экономических зон на территории Украины //Транспортный комплекс Украины: экономика, организация, развитие: Сб. науч. Тр. ИКТП-Центр. – 1998. – Вып. 6. – С. 100-108.
225. Цветов Ю.М. Розвиток транспорту в умовах структурної перебудови народного господарства //Формування ринкових відносин в України: Зб. статей молодих вчених НДЕІ Мінекономіки України. – 1997. – Вип. 4. – С. 215-220.
226. Цветов Ю.М., Цветов М.Ю. Проблемы развития и взаимодействия транспорта Украины с транспортом стран ближнего и дальнего зарубежья //Транспортный комплекс Украины: экономика, организация, развитие: Сб. науч. тр. ИКТП-Центр. – 1996. – Вып. 3. – С. 171-192.
227. Цыгичко В. И. Основы прогнозирования систем. — М.: Финансы истатистика, 1986. — 211 с.
228. Черняк О. І., Ставицький А. В. Динамічна економетрика: Навч. посібник. — К.: КВІЦ, 2000. — 120 с.
229. Чеснакова Л.С., Венгер О.Г. Амортизаційна політика на автомобільному транспорті в сучасних умовах // Автошляховик України. – №1. – К: Міністерство транспорту України, Укравтодор, 2001. – С. 13 – 14.
230. Чеснакова Л.С. Фінансовий менеджмент: Навчальний посібник. – К.: Видавництво «Логос», 2001. – 143с.
231. Шведов А. С. Теория вероятностей и математическая статистика: Учеб. пособие для студ. экон. спец. ― М.: Высш. шк. экономики, 1995. — 209 с.
232. Шинкаренко В.Г., Бондаренко А.С. Положение по разработке стратегии конкуренции для предприятий грузового автотранспорта. – Х.: ХНАДУ, 2001. – 34 с.
233. Шинкаренко В.Г., Жарова О.М. Экономическая оценка нововведений на автомобильном транспорте: Учеб. пособие. – Изд. 3-е, перераб и доп. – Харьков: ХНАДУ, 2004 – 156 с.
234. Шинкаренко В.Г., Жарова О.М. Экономическая оценка нововведений на автомобильном транспорте: Учеб. пособие. – Изд. 3-е, перераб и доп. – Харьков: ХНАДУ, 2004 – 156 с.
235. Шинкаренко В.Г., Криворучко О.Н. Оценка и анализ конкурентоспособности и качества автотранспортных услуг. – Х.: ХНАДУ, 2001. – 22 с.
236. Экономические проблемы повышения эффективности производства и качества продукции: Темат. сб. науч. тр. / Под ред. П. Е. Беленького. — К.: Изд-во. Ин-та экономики АН УССР, 1987. — 89 с.
237. Экономическая статистика: Учеб. для студ. вузов, обуч. по экон. спец. и напр. / Ю.Н. Иванов. — М.: Инфра-М, 1999. — 480 с.
238. Макроэкономика: Учебник. / Е. Б. Яковлева, М. А. Ланец, В. В. Деньгов и др. — СПб.: Поиск, 1997. — 380 с.
239. Янковский Н. А. Прогнозирование развития крупного производственного комплекса: теория и практика. — Донецк: Донеччина, 1999. — 160 с.
240. http://europa.eu.int/comm/energy_transport/mm_dg/index_en.htn
241. www.ukrstat.gov.ua
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150
Скачать бесплатно 20704.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.