У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название УПРАВЛІННЯ КООПЕРАЦІЙНИМИ ЗВ'ЯЗКАМИ ПІДПРИЄМСТВА
Количество страниц 275
ВУЗ ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИКО-ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА УПРАВЛІННЯ КООПЕРАЦІЙНИМИ ЗВ’ЯЗКАМИ ПІДПРИЄМСТВА
1.1. Економічна сутність, зміст і умови здійснення коопераційних відносин у господарській діяльності підприємства
1.2. Передумови, фактори і чинники формування та розвитку коопераційних зв'язків підприємства
1.3. Функції управління коопераційними зв'язками підприємства
Висновки до розділу 1
РОЗДІЛ 2 ОЦІНКА СТАНУ ТА ПЕРСПЕКТИВ РОЗВИТКУ КООПЕРАЦІЙНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДУВАННЯ УКРАЇНИ
2.1. Дослідження зовнішніх факторів формування коопераційних зв’язків підприємств галузі
2.2. Аналіз внутрішньогалузевих чинників розвитку коопераційного співробітництва та оцінка стану коопераційних відносин підприємств
2.3. Організація та управління коопераційними зв’язками підприємств машинобудівного комплексу України
Висновки до розділу 2
РОЗДІЛ 3. ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПЛАНУВАННЯ КООПЕРАЦІЙНИХ ВІДНОСИН І УПРАВЛІННЯ КООПЕРАЦІЙНИМИ ЗВ’ЯЗКАМИ ПІДПРИЄМСТВА
3.1. Стратегічне планування коопераційного співробітництва і коопераційних відносин на підприємстві
3.2. Методичний підхід до відбору партнерів по коопераційних відносинах і планування операційного співробітництва кооперантів
3.3. Організація контролю коопераційних поставок та управління претензійною роботою на підприємстві
Висновки до розділу 3
ВИСНОВКИ
ДОДАТКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ВСТУП


Актуальність теми дисертації. Активізація інтеграційних процесів налагодження коопераційного співробітництва у виробничій сфері є характерною ознакою сучасного етапу світового економічного розвитку. Здійснення зазначених процесів звичайно позитивно впливає на підвищення конкурентоспроможності підприємств – учасників коопераційних відносин – та на зміцнення конкурентних позицій кооперантів на ринку, сприяє скороченню непродуктивних витрат та підвищенню рівня усталеності виробничо-господарської діяльності, створює сприятливі умови для розширення ринку збуту та ін. Тому налагодження коопераційного співробітництва на цей час стає одним з найважливіших шляхів гнучкого пристосування підприємств до трансформації умов господарювання, необхідним та обов’язковим засобом для організаційно-економічного забезпечення сталого економічного зростання.
Нагальна необхідність активізації розвитку коопераційного співробітництва у промисловому секторі національної економіки насамперед обумовлюється наявністю складного комплексу міжгалузевих та внутрішньогалузевих господарських зв’язків (переважно сформованих за неринкових умов адміністративного регулювання економіки) більшості вітчизняних підприємств-виробників. Так, у 2004-2007 рр. частка матеріальних витрат в структурі операційних витрат реалізованої продукції у промисловості в середньому становила 66,4 % (в першому півріччі 2008 р. – 67,4 %). Таким чином, стабільність виробничого процесу на більшості промислових підприємств, що виробляють складну кінцеву продукцію (наприклад, у галузі машинобудування), значною мірою залежить від якості зовнішніх поставок та дотримання контрагентами умов постачань.
З іншого боку, високий ступень залежності вітчизняних промислових підприємств від зовнішніх постачань сировини, матеріалів та покупних напівфабрикатів значно ускладнює економічні умови господарської діяльності. Наприклад, зростання цін на промислову продукцію у 2002-2007 рр. щорічно в середньому складало 14,8 % (в 2007 р. – 19,5 %), у т.ч. в галузі металургії та оброблення металу – 18,6% (в 2007 р. – 24,5 %), в машинобудуванні – 7,9 % (в 2007 р. – 9,9 %), при виробництві машин і устаткування – 8,4 % (в 2007 р. – 10,0 %). Безперервне підвищення цін на сировину, матеріали та покупні напівфабрикати об’єктивно стає однією з головних причин зростання витрат, погіршення фінансових результатів діяльності та послаблення конкурентних позицій виробників кінцевої продукції машинобудівної галузі.
Отже, забезпечення ефективного функціонування промислових підприємств у сучасних умовах вимагає удосконалення використання форм коопераційного співробітництва, які склалися за умови адміністративного регулювання економіки і на цей час недостатньою мірою відповідають наявним ринковим вимогам.
Теоретичні та методологічні засади здійснення структурних перетворень на рівні підприємства в умовах ринкового реформування економіки розглядалися у роботах багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених, таких як Л. Абалкін, О. Вільямсон, А. Гальчинський, В. Геєць, В. Горбулін, В. Гриньова, Б. Данілішин, Д. Іванов, Л. Кузьменко, В. Лановий, Г. Назарова, В. Пономаренко, О. Пушкар, А. Філіпенко, М. Чумаченко, О. Шнипко та ін.
Вивчення організаційно-економічних аспектів організації та управління коопераційними зв’язками (КЗ) підприємств як невід’ємної складової структурних перетворень економіки здійснювалося у дослідженнях Р. Аалдерса, Ф. Горбоноса, О. Жеглова, Н. Єгорової, В. Єліферова, С. Календжяна, О. Карпухіної, В. Кузьмінського, Д. Мірошніка, О. Палигі, В. Рєпіна та ін.
Проте, незважаючи на наявність чисельних теоретичних розробок, проблеми формування теоретико-методичних засад обґрунтування та реалізації управлінських рішень щодо повного використання можливостей партнерських коопераційних відносин між підприємствами для досягнення ними визначених цілей функціонування і розвитку залишаються фрагментарно дослідженими та потребують подальшого наукового обґрунтування. На особливу увагу, зокрема, заслуговують питання обґрунтування вибору партнерів з кооперації та планування співробітництва, вибору форм організації кооперації, гнучкого реагування на зміни умов співпраці.
Актуальність вирішення зазначених питань для вітчизняних підприємств обумовили вибір теми та постановку мети дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках науково-дослідних робіт Харківського національного економічного університету за темою «Організаційно-економічні основи управління підприємством» (номер державної реєстрації 0108U000091), за якою автором розроблено розділ: «Управління коопераційним співробітництвом».
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження полягає у подальшому розвитку теоретичного обґрунтування прийняття управлінських рішень в сфері коопераційного співробітництва та у розробленні методичних підходів до організації управління коопераційними зв’язками підприємств машинобудівного комплексу промисловості в умовах структурно-інноваційної трансформації економіки України.
Для досягнення поставленої мети було вирішено наступні завдання:
розглянути склад та визначити характер дії факторів внутрішнього середовища та зовнішнього оточення машинобудівного підприємства, які визначають стан та спрямованість розвитку його коопераційних зв’язків;
дати оцінку рівня організації та управління коопераційними зв’язками вітчизняних машинобудівних підприємств, а також розробити методичний підхід щодо вибору пріоритетних організаційних форм коопераційного співробітництва підприємств;
проаналізувати стан коопераційних зв’язків та особливості управління ними на машинобудівних підприємствах;
узагальнити зміст функції планування щодо управління коопераційними зв’язками машинобудівного підприємства;
обґрунтувати методичний підхід щодо стратегічного планування та оцінки результативності коопераційного співробітництва підприємства;
розробити послідовність і визначити зміст етапів відбору підприємств-кандидатів до участі у коопераційному співробітництві з підприємством.
Об’єкт дослідження – процес коопераційного співробітництва підприємств машинобудівного комплексу промисловості в умовах структурно-інноваційної трансформації економіки України.
Предмет дослідження – методичні підходи, методи обґрунтування управлінських рішень у сфері формування та розвитку коопераційних зв’язків машинобудівного підприємства.
Методи дослідження. Теоретичною та методичною основою проведених досліджень стали наукові концепції та теоретичні розробки провідних вітчизняних і зарубіжних вчених у галузі управління коопераційними зв’язками підприємства, розвитку форм інтеграційного економічного співробітництва, .
При вирішенні поставлених у дисертації завдань використовувались різні загальнонаукові та спеціальні методи і прийоми дослідження, а саме: порівняльний аналіз, теоретичне узагальнення − для вивчення теоретичних засад управління коопераційним співробітництвом та визначення змісту управлінських функцій в сфері формування та розвитку коопераційних зв’язків підприємства; морфологічний аналіз – для вивчення економічної сутності понять «кооперація», «коопераційні зв’язки», «кооперування»; аналіз і синтез − для узагальнення складу передумов і факторів розвитку КЗ підприємства; класифікація − для систематизації видів коопераційних зв'язків і форм організації коопераційних відносин підприємства; статистичний й техніко-економічний аналіз − для оцінки стану та перспектив розвитку коопераційного співробітництва підприємств машинобудівної галузі промисловості України; кластерний аналіз – для узагальнення закономірностей зв’язку між станом внутрішнього і зовнішнього середовища підприємства та виникненням потреб у налагодженні коопераційних зв’язків; функціонально-вартісний аналіз – для обґрунтування вибору партнерів по коопераційних відносинах і планування операційного співробітництва кооперантів; метод експертних оцінок – для встановлення пріоритетів розвитку коопераційного співробітництва, а також для розроблення сценаріїв регулювання відхилень у коопераційних поставках та забезпечення усталеності діяльності підприємства; графічний метод − для наочного зображення і схематичного представлення результатів досліджень.
Інформаційною базою дослідження є закони України, постанови, рішення уряду з найважливіших питань організації і регулювання коопераційних зв’язків підприємства в умовах структурно-інноваційної трансформації економіки, статистичні й звітні дані вітчизняних машинобудівних підприємств.
Наукова новизна результатів, отриманих особисто автором, полягає у такому:
удосконалено:
послідовність етапів відбору кандидатів до участі у коопераційному співробітництві з підприємством, відмінність якої полягає у визначенні (в ході проведення функціонально-вартісного аналізу кінцевої продукції) складу релевантних (тих, що на засадах безальтернативності джерел постачання забезпечують виконання основних функцій продукції або мають відносно велику питому вагу у собівартості) видів комплектуючих і напівфабрикатів, а також обґрунтовано доцільність використання двох підходів щодо формування планів коопераційного співробітництва: вартісного (пошук найбільш економічного варіанту ресурсного забезпечення потреб виробництва) та якісного (забезпечення належного рівня якості проміжної продукції, отриманої від кооперанта);
визначення складу та змістовних характеристик факторів формування і розвитку коопераційних зв'язків підприємства на ґрунті уточнення відповідної класифікаційної системи, в якій диференціацію зазначених факторів пропонується здійснювати за ознаками змісту (обумовлюють можливий стан факторів) та характеру впливу (визначають міру значущості безпосереднього впливу), а також визначено різновиди і складові факторів за кожною класифікаційною ознакою;
організаційно-методичне забезпечення реалізації управлінської функції планування коопераційних зв’язків, виконання якої на підприємствах машинобудівного комплексу пропонується здійснювати на основі політики розвитку коопераційного співробітництва, послідовність розробки якої, на відміну від інших підходів (що переважно зосереджуються на плануванні вартісно-виробничих параметрів коопераційних поставок ), передбачає узгодження та координацію різноспрямованих заходів з налагодження інтеграційних зв’язків підприємства з іншими суб’єктами господарювання в межах коопераційного співробітництва (виробництва і обміну товарами й послугами, що на довгостроковій основі виготовляються для конкретних замовників із складу учасників коопераційних відносин);
дістали подальшого розвитку:
методичний підхід щодо вибору пріоритетних форм організації коопераційного співробітництва підприємства з іншими суб’єктами господарювання на основі позиціонування підприємства у просторі розробленої трьохмірної матриці побудованої за результатами оцінки рівня мінливості ринкових, внутрішньовиробничих і факторів ресурсного забезпечення зовнішнього та внутрішнього походження, що уможливлює розроблення інструментарію узагальнення змісту вимог до здійснення коопераційних відносин;
методичний підхід щодо стратегічного планування та оцінки результативності коопераційного співробітництва, відмінністю якого є розробка системи показників визначення глибини економічної інтеграції учасників коопераційних зв’язків у напрямках об’єднання виробничо-збутових, науково-інноваційних та фінансово-інвестиційних потенціалів підприємств-кооперантів.
Практичне значення результатів дисертаційного дослідження полягає у розробці комплексного організаційно-методичного забезпечення щодо наукового обґрунтування прийняття та реалізації управлінських рішень у сфері налагодження коопераційного співробітництва, що створює передумови для формування ефективних коопераційних зв'язків та прийняття обґрунтованих управлінських рішень в цій сфері; у створенні методичних рекомендацій з планування коопераційних відносин і відбору партнерів із кооперації, що дозволяє вибрати найбільш надійних партнерів та забезпечити подальшу стабільність діяльності підприємства; в обґрунтуванні напрямків удосконалення організації управління коопераційними зв’язками, які забезпечують визначення орієнтирів подальшого розвитку коопераційних зв'язків підприємства.
Висновки і пропозиції, представлені в дисертації, знайшли практичне впровадження у діяльності ЗМЗ – філії ВАТ «Автрамат» (довідка про впровадження №68 від 10.05.2007р.); ДНВП «Об’єднання Комунар» (довідка про впровадження №225-8/138 від 31.01.2007р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаною науковою працею, в якій викладено авторський підхід до економічного обґрунтування управлінських рішень у сфері формування та розвитку коопераційних зв’язків машинобудівного підприємства. З наукових праць, виконаних у співавторстві, в дисертації використано лише ті ідеї, положення й розрахунки, які є результатом особистої роботи здобувача та становлять індивідуальний внесок, а саме: в роботі [13] – розробка методичних підходів щодо вибору пріоритетних партнерів-постачальників в умовах розвитку коопераційного співробітництва, в роботі [102] особистий внесок здобувача полягає у теоретичному обґрунтуванні характеру впливу фінансового фактору в налагодженні коопераційного співробітництва, у роботі [14] – теоретичне обґрунтування доцільності розробки політики розвитку коопера-ційного співробітництва, як інструменту визначення управлінських цілей та завдань щодо налагодження ефективного коопераційного співробітництва.
Апробація результатів роботи. Основні результати дослідження, висновки і пропозиції, що містяться в дисертації, докладалися на Міжнародних і Всеукраїнських науково-практичних конференціях: «Шлях України до економічної безпеки» (Харків, 2005-2006 рр.), «Проблема особистості в сучасній науці: результати та перспективи дослідження» (Харків, 2005 р.), «Проблеми інноваційно-структурних перетворень в Україні» (Харків, 2005 р.), «Відтворення господарського комплексу регіону» (Чернівці, 2007р.), «Фінансові ринки та інститути» (Харків, 2007р.)
Публікації. За результатами виконаних досліджень опубліковано: 11 наукових робіт (6 статей у наукових фахових виданнях), що відбивають основний зміст дисертації загальним об'ємом 3,67 ум.-друк. арк., особисто автору належить 3,38 ум.-друк. арк.
Список литературы ВИСНОВКИ


1. Коопераційні зв'язки являють собою встановлення прямих тривалих відносин між підприємствами з метою виробництва кінцевого продукту на основі пристосовування всіх, або одного з партнерів, власних ресурсів (потужностей, науково-технічних розробок, коштів і т.д.) для спільного досягнення поставлених цілей. Формування та розвиток коопераційного співробітництва визначається надзвичайно широким колом факторів зовнішнього й внутрішнього середовища підприємства, що мають внутрішньовиробничу, ресурсну, ринкову природу походження. Для узагальнення наявного різноманіття факторів розвитку коопераційних відносин доцільним є їх розмежування за ознаками змісту (обумовлюють можливий стан факторів) та характеру впливу (визначають міру значущості безпосереднього впливу), а також визначення різновидів і складових факторів за кожною класифікаційною ознакою.
2. Управління коопераційними зв’язками підприємства являє собою діяльність із формування та реалізації управлінських впливів, заснованих на використанні об’єктивних економічних законів, для повного та своєчасного забезпечення підприємства усіма видами ресурсів, напівфабрикатів і комплектуючих виробів, що необхідні для досягнення складного комплексу його стратегічних та поточних цілей.
Стрижневим елементом управління КЗ є плановий процес, що складається з виконання низки управлінських завдань із формування політики розвитку коопераційного співробітництва (ПКРС) як регламентованої на управлінському рівні систему, що визначає різновиди та глибину взаємодії підприємства з іншими суб’єктами господарювання в межах коопераційного співробітництва. Обовязковими складовими ПКРС, є такі елементи: комплекс бажаних параметрів коопераційного співробітництва, досягнення яких є метою реалізації ПРКС; принципи, правила та норми погодження інтересів учасників КЗ; способи і форми регулювання інтеграційних процесів, які мають переважно використовуватися при реалізації ПРКС; принципи, правила та норми вибору джерел фінансування заходів щодо розвитку коопераційного співробітництва; принципи, правила та норми визначення партнерів для налагодження стабільних коопераційних відносин.
3. Проведений аналіз організації та управління коопераційними зв’язками підприємств вітчизняного машинобудівного комплексу засвідчив нагальну необхідність розробки нових методичних підходів до вибору пріоритетних форм коопераційних зв'язків із іншими суб’єктами господарювання, основними вимогами до яких є наступні: погодженість із загальною стратегією розвитку підприємства; відповідність використовуваних організаційно-економічних форм організації КЗ до змісту господарських відносин з партнерами по кооперації; диференціація підходів до відбору постачальників та ін. В дисертації запропоновано використання методичного інструментарію узагальнення змісту вимог до здійснення коопераційних відносин за результатами оцінки рівня мінливості ринкових, виробничих і ресурсних факторів зовнішнього та внутрішнього походження на ґрунті позиціонування підприємства у просторі розробленої трьохмірної матриці.
4. Стратегічне планування коопераційного співробітництва передбачає детальний розгляд усіх можливих варіантів організації КЗ, починаючи з побудови коопераційних відносин навколо суто виробничих зв’язків технологічного ланцюжку створення кінцевої продукції та закінчуючи утворенням складних диверсифікованих інтеграційних економічних об’єднань. Розробка політики розвитку коопераційного співробітництва передбачає виконання наступних етапів управлінських робіт: визначення стратегічних цілей і формулювання загальної стратегії розвитку; аналіз внутрішнього середовища і зовнішнього оточення підприємства, встановлення передумов налагодження кооперації; визначення варіантів коопераційного співробітництва і форм організації КЗ; вибір партнерів і визначення умов співробітництва; планування коопераційних відносин; проектування зворотного зв’язку, моніторинг і контроль виконання планів.
5. Глибина, широта і тривалість коопераційних зв’язків обумовлюється насамперед вибором партнерів із співробітництва, які готові прийняти на себе коло численних зобов’язань щодо постачання та споживання певних обсягів продукції з чітко визначеними параметрами. Крім того, вибір партнерів по коопераційним зв’язкам обумовлює також встановлення прогнозних оцінок надійності і стабільності поставок, що виступають певним підґрунтям для укладання планів підприємства у цій сфері, зокрема стосовно просторово-часового розподілу надходження ресурсів, форм і методів оплати, обсягів і вартості страхових запасів та ін. На основі розроблених пропозицій з вибору партнерів і визначення форм організації коопераційних зв’язків, в дисертації запропоновано використання двох підходів до укладання планів коопераційного співробітництва: вартісного (пошуку найбільш економічного варіанту ресурсного забезпечення потреб виробництва) та якісного (забезпечення належного рівня якості проміжної продукції, отриманої від кооперанта).


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Аалдерс Роб. ИТ аутсорсинг. Практическое руководство / Роб Аалдерс; [пер. с англ.] – М.: Альпина Бизнес Букс, 2004. – 300с.
2. Акіншина О.В. Організація матеріально-технічного забезпечення виробництва як об'єкт логістичних рішень / Акіншина О.В., Іванишин Л.Р., Мадрига Г.М. – Режим доступу: http://www.economix.com.ua

3. Амітан В. Проблеми формування економіки регіону / В. Амітан. – Економіка України – 1997. – №12 – С. 89.
4. Аналітична записка «Структурні співвідношення в економіці України» (за даними таблиць “витрати-випуск” (міжгалузевого балансу). – К.: Міністерство економіки України – 2006. – 53с.
5. Архангельский В.Н. Управление научно-техническим прогрессом в машиностроении / В.Н. Архангельский, Л.Е. Зиновьев – М.: Машиностроение, 1983. – 120с.
6. Бабенко С. Г. Трансформація кооперативних систем у перехідній економіці: монографія / С. Г. Бабенко. – К.: видавництво “Наукова думка”, 2003. – 332с.
7. Бабич В.П. Стимулирование научно-технического прогресса в машиностроении / В.П. Бабич. – К.: Техніка, 1983. – 112 с.
8. Багриновский К. А. Расчет вариантов развития хозрасчетного промышленного предприятия / К.А. Багриновский, Н.Е. Егорова // Экономика и математические методы. –1973. – №4. – IX. – С. 725–733.
9. Бандурин А.В. Проблемы управления корпоративной собственностью / Бандурин А.В., Дроздов С. А., Кушаков С. Н. – М.: БУКВИЦА, 2000. – 160с.
10. Башнянин Г.У. Ґенеза ринкової економіки: Терміни, поняття, персоналії / Г.У. Башнянин, В.С. Іфтемчук. – Л.: Магнолія плюс, 2004. – 682с.
11. Бобровников Г.Н. Качество продукции и научно-технический прогресс / Г.Н. Бобровников – М.: Изд-во стандартов, 1988. – 86с.
12. Большой экономический словарь / [под ред. А.Н. Азрилияна.] – 2-е изд. доп. и перераб. – М.: Институт новой экономики, 1997. – 275с.
13. Бондаренко Л.М. Вибір партнерів в умовах розвитку коопераційних зв’язків / Л.М. Бондаренко, С. В. Добринь // Управління розвитком: зб. наук. статей – Х.: ХНЭУ, 2006. – №7 – С. 151–154.
14. Бондаренко Л.М. Формування політики розвитку коопераційних зв’язків підприємства / Л.М. Бондаренко, С. В. Добринь // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць. – Випуск 234: В 4т. – Т. III. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2007. – С. 713–721.
15. Бондарь А. Приватизация как важнейшее условие повышения совокупной стоимости украинских предприятий / А. Бондарь // Украинская инвестиционная газета. – 2000. – №17-18 – С. 4–5.
16. Бурков В.Н. Модели и методы управления организационными системами / В.Н. Бурков. – М.: Наука, 1994. – 270С.
17. Василенко В.А. Взаимодействие крупного и малого бизнеса в промышленности / В.А. Василенко // Экономика и управление. – 2007. – №4-5 – С. 86 – 92
18. Василенко В.А. Менеджмент устойчивого развития предприятий: монографія / В.А. Василенко Таврический национальный ун-т им. В.И.Вернадского. – К.: Центр учебной литературы, 2005. – 648с.
19. Верещак А. Оборонка спасается арендой / А. Верещак // Дело. – 2006. – № 180 – С. 3
20. Виханский О.С. Менеджмент: учебник. / О.С. Виханский, А.И. Наумов – [3-е изд.] – М.: Экономистъ, 2003. – 528с.
21. Вільямсон О. Економічні інституції капіталізму: Фірми, маркетинг, укладання контрактів / О.Вільямсон. – К.: Видавництво “АртЕк”, 2001. – 472с.
22. Внешнеэкономическая деятельность предприятия. Основы. учебник для вузов. / [Г.Д. Гордеев, Л.Я. Иванова, С. К. Казанцев и др.]; под ред. проф. Л.Е. Соровского. – М.: ЮНИТИ, 1996. – 204с.
23. Воднев В.Т. Математический словарь высшей школы / В.Т. Воднев – Мн.: Высш. шк., 1984. – 527с.
24. Волков А. Украинские предприятия не спешат избавляться от своих долгов / А. Волков // Финансовая Украина – 1995. – №41 – С. 33
25. Волков О.И. Экономика предприятия: курс лекций / О.И. Волков, В.К. Скляренко. – М.: Инфра-М, 2003. – 133с.
26. Волкова М.В. Сучасний стан та перспективи розвитку промисловості регіону / М.В. Волкова // Вісник Академії економічних наук України: наук. щорічник. – 2002. – №2. – С. 121
27. Володькина М.В. Стратегический менеджмент: учеб. пособие / М.В. Володькина. – [2-е изд., испр.] – К.: Знания, 2004. – 149с.
28. Гелів С. Д. Теорія та історія кооперації: Підручник / С. Д. Гелів, Р.Я. Постушенко – К.: Знання, 2006. – 513с.
29. Герасимчук В.Г. Стратегічне управління підприємством. Графічне моделювання: навч. посіб. / В.Г. Герасимчук. – К.: КНЕУ, 2000. – 360с.
30. Герасимчук З. Комплексна оцінка рівня стійкого розвитку регіонів України / З. Герасимчук // Економіка України. – 2002. – №2 – С. 34–42
31. Герчикова И.Н. Международное коммерческое дело: учебник для вузов / И.Н. Герчикова. – [2-е изд., перераб. и доп.] – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2001. – 671с.
32. Герчикова И.Н. Менеджмент: учебник / И.Н. Герчикова. – [3-е изд., перераб. и доп.] – М.: ЮНИТИ, 2003. – 501с.
33. Гибало Н.П. Контрактные отношения в системе новых экономических отношений / Н.П. Гибало // Экономическая теория в ХХІ веке. – В 2-х тт. – Т1. – М.: Экономистъ, 2004 – 576 с.
34. Глухов В.В. Менеджмент: учебник / В.В. Глухов – СПб.: Специальная литература, 1999. – 701с.
35. Голиков А.П. Размещение производительных сил и регионалистика / Голиков А.П., Дейнека А.Г., Казакова Н.А. – Х.: Олант, 2002. – 320с.
36. Горбатов В.М. Интегрированные структуры бизнеса в мировой экономике: монография / В.М. Горбатов. – Х.: ИД «ИНЖЭК», 2005. – 168с.
37. Горбонос Ф.В. Кооперація: методологічні і методичні основи / Ф.В. ГорбоноС. – Львів: Львівський державний аграрний університет, 2003. – 264с.
38. Горбулін В. Зближення з НАТО не зашкодить оборонці / В. Горбулін // День. – 2005. – 4 червня. – С. 1
39. Горська О.В. Структурні зрушення у ВВП України у період 1990-2000 років / О.В. Горська // Фінанси України. – 2003. – №2. – С. 112–118
40. Горфинкель В.Я. Научно-технический прогресс и себестоимость продукции машиностроения / В.Я. Горфинкель. – [2-е изд., перераб. и доп.] – М.: Машиностроение. – 1988. – 184с.
41. Гриньова В.М. Функціонально-вартісний аналіз в інноваційній діяльності підприємства: монографія / В.М. Гриньова – Харків: ВД «ІНЖЕК», 2004. – 128с.
42. Гурєєв В. Машинобудування – структурна перебудова / В. Гурєєв // Урядовий кур'єр. – 25.09.1997. – №177-178. – С. 4
43. Данілішин Б. Науково-інноваційне забезпечення стійкого економічного розвитку України / Б. Данілішин, В. Чіжова // Економіка України. – 2004. – №3 – С. 4–11
44. Дафт Р. Организации: учебник для психологов и экономистов / Р. Дафт. – [3 изд., междунар.] – СПб.: Прайм-ЕВРОЗНАК, 2002. – 348с.
45. Державна програма приватизації на 2000-2003 роки Затверджена Законом України від 18 травня 2000 року – №1723-III. – Режим доступу: http://www.ukrdzi.com/eximbase/reference/invest/2-2-2.shtml
46. Державний комітет статистики України. Офіційний сайт // http://www.ukrstat.gov.ua/
47. Джордж Дж.М. Организационное поведение. Основы управления: учеб. пособие для вузов / Дж.М. Джордж, Г.Р. Джоунс; [пер. с англ. В.Н. Егоров]. – М.:ЮНИТИ-ДАНА, 2003. – 463с.
48. Добринь С. В. Аналіз факторів, що впливають на економічну безпеку підприємства в умовах розвитку коопераційних зв’язків / С. В. Добринь // Шлях України до економічної безпеки: Матеріали науково-практичної конференції, (Харків, 14 квітня 2006р.) / М-во освіти і науки України, Харківський національний університет внутрішніх справ – Х.: Вид-во нац. ун-та внутр. справ, 2006. – С. 132–134
49. Добринь С. В. Кадрові перетворення в галузі розвитку міжнародного виробничого кооперування / С. В. Добринь // Управління розвитком: матеріали міжнародної наукової-практичної конференції [Проблема інноваційно-структурних перетворень в Україні], (Харків, 7– 8 жовтня 2005р.) / М-во освіти і науки України, Харк. нац. екон. ун-т. – Х.: ХНЕУ, 2005. – С. 141-142
50. Добринь С. В. Розвиток коопераційних зв’язків підприємства, як механізм забезпечення економічної безпеки / С. В. Добринь // Шлях України до економічної безпеки: Матеріали науково-практичної конференції, (Харків, 15 травня 2005р.) / М-во освіти і науки України, Харківський національний університет внутрішніх справ – Х.: Вид-во нац. ун-та внутр. справ, 2005. – С. 181-185
51. Добринь С. В. Теоретична розробка інструментарію вибору форм коопераційних зв’язків підприємств Ураїни / С. В. Добринь // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону: наук. збірник / За ред. І.Г. Ткачук – Івано-Франківськ: ВДВ ЦІТ Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, 2008. – Вип. IV. – Т.1. – С. 146–152
52. Добринь С. В. Человеческий фактор в условиях развития кооперационных связей предприятия / С. В. Добринь // Управління розвитком: матеріали Всеукраїнської наукової конференції [Проблема особистості в сучасній науці: результати та перспективи дослідження], (Харків, 25 травня 2005р.) / М-во освіти і науки України, Харк. нац. екон. ун-т. – Х.: ХНЕУ, 2005р. – С. 208–209
53. Добрынь С. В. Анализ факторов, влияющих на развитие кооперационных связей предприятия / С. В. Добринь // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. праць. – Випуск 211: В 4т. – Т. III. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2006. – С. 781–788.
54. Добрынь С. В. Організація та управління коопераційними зв’язками підприємств машинобудівної галузі промисловості України / С. В. Добринь // Відтворення господарського комплексу регіону: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції, (Чернівці, 22-23 лютого 2007р.) / М-во освіти і науки України, Буковинський університет – Чернівці: Книги – XXI, 2007. – С. 107–115
55. Добрынь С. В. Основные подходы к классификации кооперационных связей / С. В. Добрынь // Управління розвитком: зб. наук. статей – Х.: ХНЭУ, 2005. – №2. – С. 118–123
56. Договір між Україною та Республікою Молдова про економічне співробітництво на 1998 – 2007 роки (Договір ратифіковано Законом №789-XIV (789-14) від 30.06.99) – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi

57. Долішній М. Інтегровані територіальні агропромислові комплекси / Долішній М., Даниленко А., Міцишин С., Подольський М. // Економіка України. – 1997. – №4 – С. 61–67
58. Дорогунцов С. І. Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка: підручник / С. І. Дорогунцов, Т.А. Заяць. – К.: КНЕУ, 2005. – 988с.
59. Дубницкий В.И. Механизмы управления маркетингом промышленного комплекса региона: монографія / В.И. Дубницкий. – Донецк: Юго-Восток, 2003. – 315с.
60. Евдокимов Н.А. Аутсорсинг и инсорсинг как инструменты управления затратами / Н.А. Евдокимов. // Сетевой электронный научный журнал "СИСТЕМОТЕХНИКА" – 2004 – №2 – Режим доступа: http://systech.miem.edu.ru/2004/n2/Evdokimov2.htm
61. Егорова Н.Е. Малые предприятия: предпринимательские стратегии и кооперация / Н.Е. Егорова, М.А. Маренный. – М.: Компания Спутник+, 2004. – 198с.
62. Егорова Н.Е. Маркетинг строительной продукции в условиях кооперации предприятий / Н.Е. Егорова, М.А. Маренный // Маркетинг в России и за рубежом – 2001. – №5 – С. 72-81
63. Економіка підприємства: підручник / [заг. ред. С. Ф. Покропивного]. –
[2-ге вид., перероб. та доп.]. – К.: КНЕУ, 2000. – 528с.
64. Економічні та соціальні аспекти управління інвестиційною діяльністю: монографія / Пономаренко В.С. , Гриньова В.М., Лисиця Н.М., Ястремська О.М. – Х.: Вид. ХДЕУ, 2003. – 180 с.
65. Елиферов В.Г. Бизнес-процессы: Регламентация и управление: учебник / В.Г. Елиферов, В.В. Репин – М.: ИНФРА, 2005. – 319с.
66. Ефремов В.С. Стратегическое планирование в бизнес-системах: / В.С. Ефремов – М.: Издательство «Финпресс», 2001. – 240с.
67. Жиделева В.В. Экономика предприятия: учеб. пособие / В.В. Жиделева, Ю.Н. Каптейн. – [2-изд., перераб. и доп.]. – М.: ИНФРА-М, 2003. – 133с.
68. Задихайло Д.В. Корпоративне управління: навчальний посібник / Задихайло Д.В., Кібенко О.Р., Назарова Г.В. – Х.: Еспада, 2003. – 688с.
69. Захожай А. Ринок науково-технічного потенціалу промисловості / Захожай А., Луговський В., Гулеватий В. // Економіка України – 2002. – №2 – С. 77–79
70. Золотарев А.Н. Интенсивное развитие машиностроения / А.Н. Золотарев. – К.: Наукова думка, 1986. – 220с.
71. Иванов Д.А. Логистика. Стратегическая кооперация / Д.А. Іванов. – М.: Вершина, 2006. – 176с.
72. Інноваційна стратегія українських реформ: / [Гальчинський А.С. , Геєць В.М., Кінах А.К., Семіноженко В.П.]. – К.: Знання України, 2002. – 336с.
73. Іщук С. І. Розміщення продуктивних сил / С. І. Іщук. – [5-те вид., доп.]. – К.: Вид-во європейського ун-ту, 2002. – 216с.
74. Календжян С. О. Аутсорсинг и делегирование полномочий в деятельности компании / С. О. Календжян – М.: Дело, 2003. – 272с.
75. Карлик А.Е. Экономика предприятия: учебник / А.Е. Карлик, М.Л. Шухгальтер. – М.: ИНФРА-М, 2004. – С. 141
76. Карпухина Е.А. Международные стратегические альянсы / Е.А. Крапухина. – М.: Дело и Сервис (ДИС), 2004. – 176с.
77. Кац И.Я. Анализ эффективности международного сотрудничества предприятий / И.Я. Кац, А.Н. Жеглов – М.: Финансы и статистика, 1991. – 144с.
78. Кизим М.О. Управління створенням і розвитком видатної корпорації: монография / Кизим М.О., Пилипенко А.А., Ялдін І.В. // Науково-дослідний центр індустріальних проблем розвитку НАН України. – Х.: ВД "ІНЖЕК", 2007. – 208с.
79. Киржнер Л.А. Менеджмент организации: учеб. пособие / Л.А. Киржнер, Т.И. Лепейко, А.М. Тимонин – К.: КНТ, 2006. – 688с.
80. Киселев А.П. Теория и практика современного бизнеса: / А.П. Киселев – К.: ЛИБРА, 1995. – 246с.
81. Клебанова Т.С. Методы прогнозирования: учеб. пособие / Т.С. Клебанова, В.В. Иванов, Н.А. Дубровина – Х.: ХГЭУ, 2002. – 372с.
82. Кныш М.И. Конкурентные стратегии: учеб. пособие / М.И. Кныш. – СПб.: Любавич, 2000. – 284с.
83. Колпаков В.М. Теория и практика принятия управленческих решений: учеб. пособие / В.М. Колпаков – [2-е изд., перераб. и доп.]. – К.: МАУП, 2004. – 504с.
84. Кононенко І.В. Методичні матеріали з формування програм розвитку галузей місцевого господарства / І.В. Кононенко, І.М. Єфременко. – Х.: Інститут машин і систем, 2001. – 191с.
85. Концепція регулювання ринку автомобілів та розвитку автомобілебудівної промисловості в Україні до 2005 року Затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2001 – № 686. – Режим достопу: https://search.liga.net/l_doc2.nsf/vWWWGroupParam1 /lawextua!OpenDocument&classcode=130Document&classcode=130.070. &start=1441&SearchMax=1000&vv=1
86. Кризис государственных финансов еще не преодолен // Финансовая Украина. – 1995. – №46 – C. 35
87. Кузнецов В.В. Экономика сельского хозяйства: учебное пособие / В.В. Кузнецов, В,П, Быкадоров, М.А. Градинарова. – Ростов-на-Дону: Феникс, 2003. – 346с.
88. Кузьменко В.П. Вертикальна інтеграція як фактор економічного зростання країн пострадянського простору / В.П. Кузьменко. – Режим доступу: http://www.niisp.gov.ua/vydanna/panorama/issue.php?s=epol2&issue=2002_4

89. Кузьменко Л.М. Управление функционированием и развитием экономики региона: монографія / Л.М. Кузьменко // НАН Украины. Институт экономики промышленности. – Донецк, 2004. – 284с.
90. Кузьмінський В.О. Науково-методичні засади оцінки діяльності інтегрованих корпоративних структур / В.О. Кузьмінський // Фінанси України. – 2002. – №10 – С. 120–130.
91. Кулешов В. Сучасні особливості формування регіональних ринків / Кулешов В., Мустафін В., Сонько С. // Економіка України – 2004. – №5 – С. 40–43
92. Кэмпбел Д. Стратегический менеджмент: учебник / Кэмпбел Д., Стоунхаус Дж., Хьюстон Б.; [пер. с англ. Н.И. Алмазова]. – М.: ООО «Издательство Проспект», 2003. – 336с.
93. Лазаренко А. Мир в ожидании автопаники / А. Лазаренко // Компаньон. – 1997. – №11 – С. 36–37
94. Лановой В. Главное сегодня – создать условия для денежных накоплений / В. Лановой // Финансовая Украина – 1996. – №29 – С. 4
95. Лановой В. Как поделить финансовую шкуру неубитой экономики / В. Лановой // Финансовая Украина – 1996. – №12 – С. 1, 8–9
96. Леонтьев В. Межотраслевой анализ воздействия структуры экономики на окружающую среду / В. Леонтьев, Д. Форд. // Экономика и математические методы. – 1972. – №8. Вып. 3. – С. 34–110
97. Лепа Р.М. Прийняття управлінських рішень на підприємстві: теорія та практика / Р.М. Лепа, В.М. Тимохін. // НАН України; Інститут економіки промисловості. – Донецьк: ООО "Юго-Восток, ЛТД" – 2004. – 262с.
98. Литвак Б.Г. Экспертные оценки и принятие решений / Б.Г. Литвак. – М.: Патент, 1996. – 217с.
99. Лукинов И. Структурообразующие процессы в ходе реформ / И. Лукинов. // Экономика Украины. – 1996 – №3 – С. 11–30
100. Ляско В.И. Стратегическое планирование развития предприятия: учеб. пособие для вузов / В.И. Ляско. – М.: Изд-во “Экзамен”, 2005. – 288с.
101. Малев В. Машиностроение: большому кораблю – большое плавание / В. Малев // Финансовая Украина. – 1996. – №51 – С. 17, 21
102. Мартюшева Л.С. Финансовая составляющая в управлении развитием кооперационных связей предприятия / Л.С. Мартюшева, С. В. Добринь // Бізнес-інформ. – 2007. – № 12 (1). – С. 29–31
103. Масловська Л.Ц. Сталий розвиток продуктивних сил регіонів: теорія, методологія, практика: монографія / Л.Ц. Масловська. – К.: КНТЕУ – 2003. – 366с.
104. Мельник Т.М. Міжнародне виробниче співробітництво: конспект лекцій / Т.М. Мельник. – Київ: КДТЕУ, 2000. – 51с.
105. Менар К. Экономика организации / К. Менар – М.: ИНФРА-М – 1996. – 160с.
106. Мескон М. Основы менеджмента / Мескон М., Альберт М., Хедоури Ф.; [пер. с англ. М.А. Майоров]. – М.: Дело, 2000. – 704с.
107. Механизм управления предприятием: стратегический аспект / [Пономаренко В.С. , Ястремская Е.Н., Луцковский В.М. и др.]. – Х.: Изд. ХГЭУ, 2002. – 252с.
108. Міжвідомча програма впровадження космічних технологій у створення та виготовлення високотехнологічної цивільної продукції для потреб внутрішнього ринку і на експорт на 2001-2005 роки // Затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2001р. – № 740 (740-2001-п ) // Офіційний вісник України, 2001. – №27.– С. 1211

109. Мошул О.В. Проблеми створення центру субконтрактації та промислової кооперації в місті Києві / О.В. Мошул. – Режим доступу: http://www.innovation.com.ua

110. Назарова Г.В. Організаційні структури управління корпораціями: монографія / Г.В. Назарова. – [2 вид., доп. і перероб.]. – Х.: ВД «ІНЖЕК», 2004. – 420с.
111. Національні рахунки України – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua

112. Національні рахунки України за 1990-2000 роки. – К.: Держкомстат – 2002. – 150с.
113. Ніколенко Ю.В. Основи економічної теорії: підручник / Ю.В. Ніколенко, М.М. Віденко, А.В. Шегда – К.: Либідь, 1998. – 272с.
114. Ніколенко Ю.В. Основни економічної теорії / Ю.В. Ніколенко. – Режим доступу: http://www.djerelo.com/index.php?option=com_content&task
=category§ionid=6&id=135&Itemid=334
115. Новый механизм внешнеэкономической деятельности и международного сотрудничества / Под ред. И.Д. Иванова. – М.: Международные отношения, 1989. – 240 с.
116. Нусинов В.Я. Прогнозирование и оценка экономических результатов производства в условиях инвестирования и принятия стабилизационных мер в промышленности / В.Я. Нусинов. – Днепропетровск: Наука и образование, 1998. – 223с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.