У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
Количество страниц 220
ВУЗ УМАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО–МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ЕФЕКТИВНОСТІ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
1.1 Стан і тенденції розвитку світового рибного господарства і його роль у продовольчому забезпеченні населення
1.2 Рибне господарство як об'єкт економічного дослідження
1.3 Методика визначення ефективності виробництва продукції рибного господарства
Висновки до розділу 1
РОЗДІЛ 2. СТАН І РІВЕНЬ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА РЕГІОНУ
2.1. Сучасний стан виробництва продукції в підприємствах рибного господарства Черкащини
2.2. Виробничі ресурси підприємств рибного господарства регіону та рівень їх використання
2.3. Економічна ефективність підприємств рибного господарства
Висновки до розділу 2
РОЗДІЛ 3. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА
3.1. Шляхи підвищення рибопродуктивності водойм та рівня забезпечення рибою і рибною продукцією населення області
3.2. Виробництво товарної продукції в спеціалізованих підприємствах
3.3. Розвиток промислового рибальства
3.4. Виробництво товарної продукції в орендованих водоймах комплексного призначення
3.5. Ефективність діяльності підприємств рибного господарства в умовах сталого розвитку
Висновки до розділу 3
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ

ВСТУП


Стабільний розвиток рибного господарства, метою якого є задоволення по-треб населення в рибній продукції, неможливий без ефективної виробничої діяль-ності, направленої на підвищення його прибутковості.
Після стрімкого падіння на початку 90–х років, в кінці десятиліття відбулася стабілізація діяльності рибного господарства. Проте масове застосування випасної технології, ефективність якої значною мірою залежить від природно – кліматич-них умов, призвели до поступового спаду рівня вирощування товарної рибопро-дукції. Неритмічна робота спеціалізованих рибницьких підприємств відвернула від них переробну галузь, яка стала майже повністю орієнтована на морську сиро-вину. Недостатність якісної вітчизняної продукції, що вирощується на внутрішніх водоймах, негативно впливає на ринок риби та продукції з неї, сприяє заповненню цієї ніші неякісною продукцією.
Актуальність теми. Зменшення обсягів виробництва продукції рибальс-тва та рибництва, зниження економічної ефективності підприємств рибного го-сподарства України в цілому створюють залежність рівня споживання населен-ням риби та рибної продукції від імпорту.
Головним завданням рибного господарства є забезпечення населення ри-бою та продукцією із неї при достатній для подальшого розвитку ефективності. Незважаючи на прийняття ряду законодавчих актів, які мають безпосередній вплив на подальший розвиток рибного господарства, рівень виробництва това-рної продукції галуззю продовжує знижуватися. При цьому зростаючий рівень життя населення вимагає росту якості продукції при прийнятних цінах. Тому постає необхідність проведення економічних досліджень, які б визначили раці-ональні напрями, технології та моделі розвитку рибного господарства як в ці-лому, так і окремих його складових.
Підвищення ефективності виробництва – одне із найважливіших завдань розвитку рибного господарства на сучасному етапі. Невисока ефективність ви-робництва на сучасному етапі обумовлена екстенсивними технологіями, пошу-ком шляхів для отримання прибутків за рахунок скорочення витрат на всіх ета-пах технологічного циклу. З цією метою проводять заходи для підвищення природної кормової бази.
Застосування інтенсивних та напівінтенсивних технологій в рибництві дозволить збільшити кількість та якість товарної продукції, суттєво зменшить залежність від природно – кліматичних умов, сприятиме покращенню фінансо-во–економічних показників роботи підприємств та допоможе успішному вирі-шенню основної задачі, яка стоїть перед галуззю, – максимального задоволення потреб населення в рибі та рибній продукції.
Проблемі визначення ефективності суспільного виробництва і джерелам її підвищення присвячено теоретичні дослідження, методичні розробки вчених – економістів. Зокрема, питання підвищення ефективності виробництв та капі-тальних вкладень в галузях агропромислового виробництва розкриваються в роботах В. Г. Андрійчука, Р. А. Андрющенка, А. І. Бечина, К. М. Веліканова, Б. С. Вайнштейна, Є. А. Громова, В. В. Новожилова, Б. П. Плишевського, П. Т. Саблука та ін. Проблеми підвищення ефективності природокористування та ри-бного господарства досліджували вітчизняні та зарубіжні учені: О.М. Багров, П. П. Борщевський, М. В. Гринжевський, Р. В. Гаврилов, В. П. Долинський, Я. Коуржил, Ю.П. Мамонтов, В. О. Мурін, Є. А. Романов, М. С. Стасишен, М. А. Хвесик, І.М. Шерман.
Незважаючи на протиріччя думок, питання ефективності суспільного ви-робництва в цілому по народному господарству вивчено найбільш повно, хоча теоретичний рівень досліджень даної проблеми на сьогодні не задовольняє по-треби господарської практики. Недостатня кількість робіт, присвячених ефек-тивності виробництва в системі рибного господарства, визначила вибір даної теми і задачі дослідження. Проведення аналізу ефективності діяльності підпри-ємств рибного господарства Черкаської області, виявлення резервів і джерел підвищення ефективності виробництва, розробка комплексу заходів з метою впровадження їх в практичну діяльність, результатом якої буде збільшення ви-робництва продукції рибництва, обумовило вибір теми дисертаційної роботи.
Зв’язок з науковою тематикою. Дослідження за темою дисертаційної роботи проводилися в Уманському державному аграрному університеті протя-гом 2000–2005 рр. і були складовою частиною наукових досліджень за програ-мою “Адаптація організаційно – економічного механізму господарювання до соціально–орієнтованих ринкових відносин в АПК” (номер державної реєстра-ції 0101U004493).
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є на-укове обґрунтування комплексу теоретичних, методичних і практичних поло-жень щодо формування та підвищення економічної ефективності виробництва товарної продукції рибного господарства та забезпечення необхідного рівня споживання населенням риби та рибної продукції. Реалізація поставленої мети досягається через послідовне вирішення завдань теоретичного та практичного характеру:
– дослідити сучасний стан і тенденції, що склалися в підприємствах рибного господарства області, економічні умови для подальшого розвитку;
– на основі системного аналізу економічного стану підприємств галузі виявити основні фактори, які впливають на ефективність виробництва товарної риби;
– обґрунтувати найважливіші напрями розвитку підприємств рибного госпо-дарства області за рахунок впровадження сучасних технологій;
– створити модель розвитку рибництва в сільськогосподарських підприємст-вах, які орендують водойми комплексного призначення;
– науково обґрунтувати шляхи підвищення рівня забезпечення жителів Черка-ської області рибою та рибною продукцією.
Об’єктом дослідження є процес виробництва товарної риби в спеціалі-зованих рибницьких підприємствах, у водоймах комплексного призначення, що орендуються сільськогосподарськими підприємствами, вилову риби рибальсь-кими підприємствами в акваторії р. Дніпро.
Предметом дослідження є теоретичні, методичні та практичні питання забезпечення ефективності виробництва товарної продукції підприємствами рибного господарства.
Методи дослідження. Завдання, що були поставлені у дисертаційній ро-боті, вирішувалися за допомогою: діалектичного методу – на етапі збору, систе-матизації і обробки інформації; статистичного та порівняльного аналізу – при ви-значенні ефективності вирощування рибопосадкового матеріалу та товарної ри-би в спеціалізованих рибницьких ставкових та лиманних підприємствах за різ-них технологічних схем; економіко–математичного моделювання – при побу-дові моделі розвитку аграрного підприємства, як виробника товарної риби; про-гнозування – при стратегічному плануванні обсягів виробництва продукції ри-бництва, визначенні рівня споживання риби та рибної продукції в найближчому майбутньому; монографічний, абстрактно–логічний та порівняння.
Інформаційною основою дисертаційної роботи послужили: законодавчо–нормативні матеріали Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, ма-теріали Державного департаменту рибного господарства Міністерства аграрної політики України, офіційні дані органів державної статистики України та Чер-каської області, наукові дослідження та праці фахівців Інституту рибного госпо-дарства УААН, галузеві інструкції та нормативні документи, публікації в пері-одичній пресі вітчизняних і зарубіжних вчених, фактичні результати діяльності підприємств рибного господарства Черкаської області, результати маркетинго-вих досліджень ринку рибної продукції, монографічні дослідження.
Наукова новизна одержаних результатів. При проведенні досліджень отримано результати, що мають характер наукової новизни.
Вперше:
– визначено методичні підходи до оцінки економічної ефективності ак-вакультури, як суми всіх отриманих ефектів від діяльності;
– розроблена та побудована економіко – математична модель, яка дає можливість встановити в аграрних підприємствах оптимальне співвід-ношення між галузями рослинництва, тваринництва та рибництва;
удосконалено:
– шляхи підвищення ефективності вирощування товарної риби з враху-ванням сучасного стану виробництва в спеціалізованих рибницьких під-приємствах;
уточнено:
– можливості підприємств рибного господарства області в забезпеченні продовольчої безпеки та росту рівня споживання населенням риби та рибної продукції за рахунок розвитку товарного рибництва, промисло-вого рибальства та виробництва товарної риби у водоймах комплексного призначення;
набули подальшого розвитку:
– система виробництва товарної продукції рибництва за інтенсивних технологій;
– система вирощування товарної риби в аграрних підприємствах облас-ті за рахунок застосування випасної технології з частковою підгодівлею.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що в ре-зультаті проведених досліджень визначено та обґрунтовано економічно ефек-тивні технології, які дозволяють крім отримання значної кількості товарної ри-би в спеціалізованих підприємствах спрогнозувати потребу в рибопосадковому матеріалі, впроваджувати технології вирощування нових цінних видів риби.
Результати дисертаційного дослідження, викладені у дисертаційній роботі, використані при розробці Програми соціально–економічного розвитку Черкась-кої області Головним управлінням агропромислового розвитку обласної держав-ної адміністрації (акт № 02–12/12 від 10.03.2006р.), у виробничій діяльності сіль-ськогосподарського рибоводного товариства з обмеженою відповідальністю „Черкасирибгосп” (акт №539 від 01.11.2006р.) та сільськогосподарського това-риства з обмеженою відповідальністю „Вільшанка” Городищенського району Черкаської області (акт № 224 від 12.03.2006р.). Результати та методика дослі-джень використовуються у навчальному процесі Уманського державного аграр-ного університету при викладанні економічних дисциплін: „Організація вироб-ництва в підприємствах і організаціях АПК”, „Аналіз господарської діяльності”, „Дослідження операцій”, „Економетрія” та „Економіка підприємства” (довідка № 93 від 06.03.2006).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно викона-ним науковим дослідженням. Здобувачем особисто зібрані та проаналізовані економічні показники діяльності спеціалізованих рибницьких та рибальських підприємств, рибницьких підрозділів аграрних підприємств області, визначено економічну ефективність вирощування товарної риби в різних видах підпри-ємств, сформульовано наукові результати досліджень.
Матеріали, що використовувалися при побудові математичної моделі, зі-брано на основі економічних показників діяльності аграрних підприємств обла-сті, нормативних показників тваринництва та рослинництва, рибоводно–біологічних показників вирощування товарної риби в Лісостеповій зоні.
Апробація результатів дисертації. Результати дисертаційних дослі-джень доповідались на наукових конференціях: Всеукраїнській науково–практичній конференції “Соціально–економічні проблеми природокористуван-ня та екології” (м. Миколаїв, 2001р.); міжнародній науково–практичній конфе-ренції “Проблеми удосконалення управління АПК в умовах його реформуван-ня” (м. Львів, 2002р.); міжнародній науково–практичній конференції “Глобаль-ні та національні проблеми в аграрній економіці України” (м. Луганськ, 2004р.); науковій конференції молодих вчених (м. Умань, 2005р.).
Публікації. Результати досліджень за темою дисертаційної роботи ви-кладені в 11 опублікованих роботах (загальний обсяг 2,14 друк. арк.), у тому числі в 10 статтях та 1 тезах наукових конференцій.
Обсяг та структура дисертації. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел, який нараховує 177 на-йменування та 15 додатків. Основний зміст роботи викладений на 193 сторін-ках комп’ютерного тексту, містить 58 таблиць, 13 рисунків.
Список литературы ВИСНОВКИ


Результатом дисертаційного дослідження є теоретичне та практичне уза-гальнення діяльності рибного господарства Черкаської області, розробка стра-тегії перспективного розвитку галузі. Отримані результати свідчать про досяг-нення поставленої мети та завдань дослідження і дають змогу зробити такі ви-сновки:
1. Ефективність використання природного потенціалу внутрішніх водойм знаходиться на низькому рівні і обмежується рибогосподарською діяльністю. Великий потенціал водойм для вирощування раків, устриць, прісноводних кре-веток, через низький рівень технологій вирощування цих водних ресурсів, не використовується. Основною продукцією, отримуваною із водойм, є жива ри-ба, в основному короп та рослиноїдні види риби. Система узагальнюючих пока-зників діяльності підприємств рибного господарства: прибуток, обсяг реаліза-ції, обсяг вилову риби, витрати на виробництво та рентабельність виробництва, потребують доповнення низкою інших показників. Багатогранність виробничої діяльності, при визначенні ефективності використання орендованих чи прива-тизованих водойм, вимагає враховувати всі отримані результати.
2. Однією із причин зниження виробництва є великий фінансовий тиск на спеціалізовані рибницькі підприємства, які є стабільними виробниками товар-ної риби. Сплата обов’язкових платежів – збору за спеціальне використання во-дних ресурсів для потреб рибництва, орендної плати за землі водного фонду, на яких розташовані рибницькі ставки, та орендної плати за користування держав-ним майном, значно підвищує собівартість продукції. Це ставить галузь в нері-вні ринкові умови з приватними виробниками, які мають значно менші фінан-сові навантаження. Як вихід, вважаємо має стати продаж державою своєї част-ки майна в рибному господарстві тим підприємствам, які безпосередньо займа-ються вирощуванням та виловом риби. Проведення такого процесу в галузях аграрного сектора призвело до поступового відновлення та розширення вироб-ництва, утвердження власника, приходу інвестицій.
3. Зростання рівня споживання населенням риби та рибної продукції за до-сліджуваний період підтверджує її корисність, необхідність та подальший ріст споживання в майбутньому. Постійне здороження океанічної риби та недостат-ня купівельна спроможність населення, незаповненість відповідного сегменту ринку сприяє розвитку вітчизняної аквакультури та її складовим: товарному рибництву і промисловому рибальству. Для успішної реалізації риба, яка виро-щуватиметься та виловлюватиметься у водоймах, повинна відповідати вимогам споживачів у якісному та ціновому сегменті, інакше рибний ринок буде запов-нений аналогічною продукцією імпортного виробництва.
4. Розміщення та функціонування в Черкаській області підприємств рибного господарства різних типів, форм власності та спрямування обумовлене наявніс-тю необхідних ресурсів: сприятливі природно – кліматичні умови, велика кіль-кість придатних для ведення рибництва водойм, кадровий потенціал. Водний фонд області є одним із найбільших в Україні, в середньому на 1 жителя припа-дає 0,1 га, а продуктивного водного фонду –ставків та водосховищ – 0,09 га. Із загальної ставкової площі – 17,4 тис. га фізичні та юридичні особи орендують 11,3 тис. га. Рибний потенціал Канівського та Кременчуцького водосховищ ви-користовують рибальські та лиманні підприємства. Із загальної площі лиманів 5,6 тис. га, 3,6 тис. га використовуються для вирощування товарної риби.
5. Збільшення кількості підприємств рибного господарства з 18 до 42 не вплинуло на загальні показники виробництва. В рибному господарстві спосте-рігається складна ситуація, пов’язана із перевищенням загальних витрат над виручкою від реалізації, що характеризує галузь як збиткову. Збитковими, в ос-новному, є лиманні підприємства, які орієнтуються лише на природний потен-ціал водосховищ. В діяльності підприємств рибного господарства щорічно, в середньому, задіяні 1,6 тис. осіб. Основна частина із них працює в колективних підприємствах, що підкреслює необхідність концентрації виробництва.
6. Зменшення рівня виробництва товарної риби в підприємствах рибного го-сподарства Черкащини викликане складним економічним станом, відсутністю обігових коштів для придбання необхідних складових технологічних циклів. Оскільки основою інтенсивних технологій є годівля риби штучними кормами, то через їх високу вартість підприємства галузі змушені застосовувати екстен-сивну – випасну технологію вирощування товарної риби. Така технологія в разі перевищення щільності посадки риби негативно впливає на стан кормової бази, відповідно, подальший економічний розвиток підприємств. Незважаючи на за-стосування випасної технології, собівартість товарної риби в спеціалізованих підприємствах, за досліджуваний період, зросла у 2,1 рази, тоді як ринкова вар-тість продукції рибного господарства – у 2,7 рази. Це підкреслює дисбаланс між попитом і пропозицією на регіональному ринку риби та рибної продукції, що призводить до щорічного зростання ціни на товарну рибу та дає поштовх для росту цін на імпортну океанічну продукцію.
7. Спеціалізовані рибницькі підприємства мають в своєму складі всі необхід-ні ресурси для успішного розвитку: нагульні ставки та лимани займають 6059 га, вирощувальні ставки І порядку, в яких вирощують одноліток, – 823 га, ви-рощувальні ставки ІІ порядку, в яких вирощують дволіток, з метою їх подаль-шого переселення у водосховища та лимани – 1149 га. Значна частина лиманів не використовується та потребує відновлення. Щорічне зменшення вартості основних засобів, високий їх знос вимагає від підприємств значних фінансових вкладень на технічне переоснащення та реконструкцію.
8. Дослідження показують, що в 2010р. для повноцінного забезпечення насе-лення області рибою та продукцією з неї потрібно створити фонд споживання в розмірі 25,5 тис. т. В умовах сталого розвитку рибному господарстві Черкась-кої області важливо забезпечити виробництво продукції рибництва на економі-чно обґрунтованому рівні, який відповідає сучасному стану підприємств. Голо-вним фактором збільшення виробництва є застосування інтенсивних техноло-гій, які дозволяють отримати товарну продукції в значній кількості, при високій якості та низькій собівартості. Це сприяє виконанню основного призначення рибного господарства – забезпечення населення цінною продукцією. Оскільки найперспективнішим в рибному господарстві є ставкове рибництво, то най-більш доцільний розвиток саме цього напряму. Реалізація товарної риби, виро-щеної в спеціалізованих рибогосподарських ставках, середньою індивідуаль-ною вагою 800 г, дозволить забезпечити кожного жителя області продукцією на рівні 2,24 кг. Прибуток спеціалізованих ставкових підприємствах лише від ви-робництва товарної риби становитиме майже 4,1 млн. грн., при рівні рентабе-льності 27,4 %.
9. Важливо відновити ефективну діяльність рибницько–меліоративних стан-цій. Компактність цих підприємств, наявність обладнання для отримання та ви-рощування рибопосадкового матеріалу, сприятливі умови функціонування в перспективі впровадження інтенсивних технологій дозволить отримати цим підприємствам в сумі 1,4 млн. грн. прибутку і вийти на рівень рентабельності 48,4 %. Для підприємств цього спрямування, крім забезпечення кожного жите-ля області товарною рибою на рівні 0,56 кг, важливим є впровадження у товар-не рибництво нових видів риби.
10. Серед спеціалізованих підприємств рибного господарства лиманні є най-більш вразливими через значні площі водойм та негативний антропогенний вплив на них. Для досягнення рівня виробництва товарної риби –16 ц / га, необ-хідно понести загальні витрати в розмірі майже 30 млн. грн. Дотримання інтен-сивних технологічних прийомів дає можливість отримати лиманним підприєм-ствам прибуток 4,9 млн. грн., при загальному рівні рентабельності 19,4 %. При цьому 20 % товарної риби залишатиметься для оновлення ремонтно-маточного поголів’я. За рахунок ефективної діяльності лиманних рибницьких підприємств рівень забезпечення кожного жителя області товарною рибою становитиме май-же 3,7 кг.
11. Ефективність діяльності промислових рибальських підприємств цілком залежатиме від стану продуктивної бази водосховищ. Для покращення природ-ного рибопродуктивного потенціалу необхідне створення племінного відтво-рювального підприємства, основним завданням якого буде вирощування з по-дальшим вселенням у водосховища водних живих ресурсів. Значну увагу доці-льно приділити знаряддям лову риби, особливо старшовікових груп, оновленню парку плавальних засобів з кращими енергозберігаючими показниками, збере-женню виловленої продукції за рахунок охолодження для подальшої реалізації. Велике значення має функціонування промислових холодильників та морози-льників, наявність спеціальних автомобілів для перевезення риби в пік вилову. Виручка від реалізованої продукції рибальськими підприємствами становитиме 8,5 млн. грн. При цьому рівень рентабельності буде одним із найвищих серед підприємств рибного господарства – 35 %. Отримання чистого прибутку в сумі майже 2,2 млн. грн. дозволить забезпечити підприємства необхідними для ви-робничої діяльності човнами, катерами, якісними сіткоматеріалами, пально-мастильними матеріалами.
12. Найбільший потенціал виробництва товарної риби мають водойми ком-плексного призначення. Значні площі таких водойм в області – 8,8 тис. га, сприятливі природно – кліматичні умови, відновлення діяльності сільськогос-подарських підприємств дозволяють застосовувати випасну технологію виро-щування товарної риби з частковою підгодівлею. В результаті є можливість отримати 8,1 тис. т товарної продукції. Самі виробники отримають прибуток з 1 га водойми в середньому 3,3 тис. грн. Важливим напрямом реалізації економіч-ного потенціалу рибництва у водоймах комплексного призначення є одночас-ний розвиток інших галузей аграрного виробництва: рослинництва, тваринниц-тва та переробної галузі. Це вимагає знаходження оптимальних пропорцій роз-витку між різними галузями аграрного виробництва.
13. Наявний ресурсний потенціал рибного господарства Черкащини, з метою забезпечення виробництва, вимагає значних інвестиційно–інноваційних вкла-день. Враховуючи сучасний стан підприємств, ефективне використання наявної матеріально–технічної бази можливе за рахунок пріоритетних напрямів політи-ки інвестування підприємств галузі: залучення капіталу, технічне переосна-щення, виконання державою своїх зобов’язань, викладених в Законі України „Загальнодержавної програми розвитку рибного господарства України на пері-од до 2010 року”, впровадження механізмів корпоратизації, акціонування, ви-пуск цінних паперів.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Конституція України: прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996р.– К. : Просвіта. – 82С.
2. Закон України „Про охорону навколишнього природного середовища” від 25 червня 1991р. № 1264–ХІІ із змінами та доповненнями // Законодавство України про екологію. – К.: КНТ. – 2004. – С. 6–38.
3. Водний кодекс України від 6 червня 1995р. № 213/95–ВР (із змінами і допо-вненнями, внесеними Законом України №1344–IV від 27.11.2003 ) // Відомо-сті Верховної Ради України (ВВР). – 2004. – № 17–18.– ст.. 250.
4. Закон України “Національна програма будівництва суден рибопромислового флоту України на 2002 –2010 роки” від 17 січня 2002 року № 2987 –III // Ві-домості Верховної Ради України № 24 від 14.06.2002р.
5. Закон України „Про рибу та інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них” // Урядовий кур’єр // Орієнтир від 12 березня 2003року.
6. Закон України “Загальнодержавна програма розвитку рибного господарства України до 2010 року” від 19 лютого 2004 № 1516–ІV // Урядовий кур’єр // № 57 від 26 березня 2004р.
7. Закон України "Про Загальнодержавну програму розвитку водного госпо-дарства" від 17.01.2002р. № 2988–ІІІ // Відомості Верховної Ради України № 25 від 21.06.2002р.
8. Закон України “Про стимулювання розвитку сільського господарства на пері-од 2001–2004 років” № 2238 від 18.01.01 // Урядовий кур’єр. – Київ, 2001. – № 32. – 20 лютого.
9. Постанова Верховної Ради України № 1885–ІІІ “Про концепцію розвитку рибного господарства України” від 13 липня 2000р. Відомості Верховної Ра-ди України. – № 11. – 2000.
10. Постанова Кабінету Міністрів України від 28.09.1996 №1192 “Про затвер-дження Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства”.
11. Постанова Кабінету Міністрів України від 12.06.98 №1168/45 „Про надання рибницьким господарствам статусу сільськогосподарських товаровиробни-ків” // Урядовий кур’єр від 16.06. 1998р.
12. Постанова Кабінету Міністрів України „Про часткову компенсацію ставки за кредитами комерційних банків, що надаються сільськогосподарським то-варовиробникам та іншим підприємствам АПК” // Урядовий кур’єр від 15.02. 2001р.
13. Авраменко И.М. Мировой океан в опасности // Мировой океан в опасности. Рибне господарство України. – 2002.–№ 6.–С. 14–15.
14. Алехин А.Б. Вопросы повышения эффективности использования ресурсов на основе оптимизации структуры экономико-экологических систем: (на примере рыбоводства) . Автореф. канд. экон. наук.– Одесса, 1981.– 28 с.
15. Алимов С.І. // Рибне господарство України. – 2002. – № 2 (19). – С. 25–29.
16. Алимов С.І. Рибне господарство України: стан та перспективи. К.: Вища освіта, 2003.– 336с.
17. Амброз А.И. Рыбы Днепра, Южного Буга и Днепровско–Бугского лимана.– К.: Изд–во АН УССР. – 1956.– 405 с.
18. Андреева Е.Е. Европейский союз: обновление правовых основ управления рыболовством // Рыбное хозяйство –2003. – № 2. – С. 16–19.
19. Андрющенко А.И., Третьяк А.М., Хижняк М.И., Коваленко В.А., Пристай-чук П.Б. Повышение эффективности выращивания товарной рыбы в прудо-вом рыбоводстве Украины // Тез. докл. VIII съезда гидробиол. Общества РАН. – Калининград. – 2001. –Т.2. – С.19–20.
20. Андрющенко А.І., Балтаджі Р.А., Вовк Н.І. та інші. Методи підвищення при-родної рибопродуктивності ставів. К.: Інститут рибного господарства УА-АН. – 1998. – 114 с.
21. Антипова Л.В., Дворянинова О.П. Эффективность применения вторичных рыбоперерабатываемых ресурсов для производства функциональных про-дуктов массового потребления // Известия Вузов. Пищевая технология. 2002.–№ 5 – 6.
22. Бабаян К.Е, Гордон Л.М. Современное состояние и перспективы развития прудового рыбоводства СССР.– М.: Пищевая промышленность. – 1968–99 с.
23. Балыков В. Система показателей экономической эффективности // АПК: Экономика, управление. – 2000. –№7– С. 19–22.
24. Березін О.В. Зовнішньоекономічні аспекти забезпечення національної про-довольчої безпеки країни. // Науковий вісник Полтавського університету споживчої кооперації України №31. – с 196–199.
25. Белкин В.Г. Вопросы методологии планирования воспроизводства природ-ных ресурсов (на примере рыбных ресурсов). Автореф. на соиск. учен. сте-пени канд. экон. наук. – М. 1977, 24 с.
26. Бобылов Ю.А. Государственное субсидирование рыбного хозяйства России. // Рыбное хозяйство.–2004. – № 3. – С.10–13.
27. Борщевський П.П., Стасишен М.С. Рибний ринок України: проблеми і перс-пективи розвитку // Економіка України. – 1996. – № 3. – С.51.
28. Богерук А.К. Аквакультура – перспективное направление развития рыбного хозяйства внутренних водоемов и улучшения экономики сельских террито-рий // І Всероссийский конгресс экономистов – аграрников по проблеме «Роль и место агропромышленного комплекса в удвоении внутреннего вало-вого продукта России». М.: ВНИЭРХ, 2005, – С. 45–48.
29. Измайлов, В.А, Романов В.А. Обеспечение продовольственной безопасности России по рыбной продукции // Достижения науки и техники АПК. № 10. – 2000. С. 39–40.
30. Виноградов В.К. Поликультура растительноядных рыб в прудовом хозяйстве и естественных водоемах // Сб.науч.тр. ВНИИПРХ. – 1975. – вып. 15. – 39 с.
31. Виноградов М.Е. Пространственно–динамический аспект существования сообществ в океане / Биологическая продуктивность в океане. М.: Наука. – 1997. – С. 9–12.
32. Винслав Ю.Б., Соколова Н.Н. Состояние и тенденции развития рыбопро-мышленного комплекса // Рыбная промышленность.–2004. –№ 2. – С. 2– 4.
33. Временные нормы технологического проектирования прудовых рыбоводных хозяйств. М.: Минрыбхоз СССР, 1982.– 164 с.
34. Гальчинський А., Геєць В., Кінах А., Семиноженко В. Інноваційна стратегія українських реформ. – К.: Знання України. – 2002. – 292 c.
35. Геращенко Л.С. Вплив трансформацій на товарне рибництво України // Риб-не господарство України. – 2004. – №6. – С. 26–31.
36. Геращенко Л.С. Про використання та збереження ставових гідротехнічних споруд реформованими рибницькими підприємствами // Рибне господарство України. – 2005. – №2. – С. 35–39.
37. Гойчук О.І. Про продовольчу безпеку ЄС // Науковий вісник НАУ № 66. – 2003.–С.–239–243.
38. Голик М. А. Підвищення ефективності тваринництва. – К.: Урожай, 1981. –112 с.
39. Гордон Л.М. Экономика, организация и планирование промышленного ры-боводства. – М.: Пищевая промышленность, 1980. – 196 с.
40. Гринжевский М.В. Наукове забезпечення рибогосподарської галузі на внут-рішніх водоймах України та шляхи його покращення // Сучасні напрямки та проблеми аквакультури. – Херсон.: Таврійський науковий вісник, 1998.– Вип. 7.–С. 15–29.
41. Гринжевский Н.В. Курс на интенсификацию // Рыбоводство и рыболовство. – 1981.– №6–С. 1–4.
42. Гринжевский Н.В. Роль науки в использовании внутренних водоемов Ук-раины // Вестник Российской академии сельскохозяйственных наук. –1998. – №3. – С. 8–9.
43. Гринжевський М.В. Фактори підвищення ефективності рибного господарст-ва // Вісник аграрної науки. – 1999.–№4. –С. 34-40.
44. Гринжевський М.В. Інтенсифікація виробництва продукції аквакультури у внутрішніх водоймах України. К.: Світ. 2000.– 190 с.
45. Гринжевський М.В. Інтенсифікація виробництва продукції аквакультури // Основні напрями високоефективного агропромислового виробництва в Україні на інноваційній основі. - К.: ІАЕ УААН. – 2002.–730 С.
46. Гринжевський М.В. Рибне господарство внутрішніх водойм України: стан і перспективи // Економіка АПК . – 1998.–№6. – С. 9-18.
47. Гринжевський М.В. Пекраський А.В. Оптимізація виробництва продукції аквакультури. – К.: Поліграфконсалтинг. 2004.–328с.
48. Гринжевський М.В., Єрко В.М., Пекарський А.В. Словник–довідник науко-во–виробничих термінів і понять у рибному і водному господарствах. – охо-роні навколишнього природного середовища внутрішніх водних об’єктів України. – К.: Вища освіта. – 2002. –303 с.
49. Гринжевський М.В., Іваненко Ф.В., Омельчук Ю.А., Буряк І.В. Рекомендації з енергетичної оцінки ефективності технологій вирощування риби. – К.: ІРГ УААН. – 2001. – 27с.
50. Гринжевський М.В., Пекарський А.В. Економічна ефективність вирощуван-ня риби за трилітнього циклу. – К. :”Світ”. – 2000. – 165 С.
51. Гринжевський М.В., Третяк О.М., Алимов С.І. та ін. Нетрадиційні об’єкти рибництва в аквакультурі України. К.: Світ. – 2001.—168 с.
52. Дорогунцов С.І., Борщевський П.П., Данилишин Б.М. Удосконалення управ-ління природокористуванням в АПК. К.: – “Урожай”. 1992. – 182 с.
53. Економіка сільського господарства / П. П. Руснак, В. В. Жебка, М. М. Рудий, А. А. Чалий; За ред. П. П. Руснака. – К.: Урожай, 1998.–320 с.
54. Желтов Ю.О., Гринжевський М.В., Василець С.В. Використання зерна злаків при вирощуванні товарного коропа у ставах // Рибне господарство України № 6 – 2002. –С. 30–31.
55. Жигин А.В. К вопросу о разработке федерального закона „Об аквакультуре” // Рыбное хозяйство, 2006. – № 2. – С. 26–27.
56. Зайцев В.П. Проблемы переработки морского биосырья, автоматизации и дальнейшего развития рыбопромышленного производства. М.: ЦНИИТЭ-ИРХ. – 1986. – С. 7.
57. Законодавство України про екологію. – К.: КНТ. – 2004. – 369 с.
58. Звіт про наукову діяльність Інституту рибного господарства УААН за 1998 рік. –К.: ІРГ УААН, 1999. –317 с.
59. Зиланов В.К., Мамонтов Ю.П. Рыбное хозяйство Китая – в новом измерении // Рыбное хозяйство. – 2003.– № 3.– С. 11–15.
60. Золотова З.К. Мировая аквакультура на рубеже столетий: статистика и про-гнозы // Актуальные вопросы пресноводной аквакультуры: Сб. научн. тру-дов. М.: ВНИИПРХ, 2000. вып. 75. С. 23–37.
61. Іванов В.С., Геращенко Л.С. Про платежі за використання природних ре-сурсів і державного майна для потреб рибництва та рибальства // Рибне гос-подарство України. –2003.– № 1.– С.40–42.
62. Ільчук М.М. Оптимізація раціонів харчування жителів України залежно від рівня доходів.// Науковий вісник НАУ № 66. – 2003.–С.–256–263.
63. Кавер И.К. Стратегическое планирование в отрасли // Рибне господарство України. – 2000. – № 3–4. – С. 47–52.
64. Керашев М.А. Интенсификация и повышение эффективности прудового хо-зяйства. М.: Агропромиздат, 1985. _ 157 с.
65. Карлович В.И. Бухгалтерский учет в рыбном хозяйстве. – М.: Агропромиз-дат, 1987. – 319 с.
66. Касьянов Г.И, Иванова Е.Е., Одинцов А.Б. Студенцова Н.А. Шалак М.В. Технология переработки рыбы и морепродуктов. Ростов–на–Дону: ИЦ «МарТ». – 2001. – 328 c.
67. Кеулимжаев К. Учет, калькулирование и анализ себестоимости рыбной продук-ции на предприятиях внутренних водоемов. – М.: Агропромиздат, 1986. – 119 с.
68. Кириленко І.Г. Формування ефективної аграрної політики – пріоритет Про-грами дій нового Уряду // Формування і реалізація державної політики роз-витку матеріально–технічної бази агропромислового комплексу в Україні.–К.: ІАЕ УААН. – 2003.– 650 с.
69. Киселев И.А. Планктон морей и континентальных водоемов. Т.1. Вводные и общие вопросы планктологии. – Л.: Наука. – 1969. – 658с.
70. Козлов В.И., Королев А.П., Гринжевський Н.В., Лебедева И.Н. Рекоменда-ции по организации производства товарной рыбы. – М.: Центр научно–технической информации и рекламы. – 1993. – 19 с.
71. Комплексные оценки поверхностных вод / Под ред. А.М. Никанорова.– Л.: Гидрометеоиздат, 1984.–139с.
72. Константинов С.А. Новый подход к определению критерия эффективности сельскохозяйственного производства // Экономика сельскохозяйственных и перерабатывающих предприятий. – 2000. –№3. – С. 23-24.
73. Котенев Б.Н., Зайцева Ю.Б. О первоочередных задачах рыбохозяйственной науки в связи с утверждением «Концепции развития рыбного хозяйства Рос-сийской Федерации (2003–2020 гг.)» и действиях. – необходимых для ее реализации // Рыбное хозяйство. – 2003. – № 6. – С. 3-7.
74. Краснодемська Зоя. Кому вигідний ажіотаж на ринку рибопродуктів? // Уря-довий кур’єр № 154 від 17 серпня 2004 року.
75. Кудерский Л.А. Формы рыбного хозяйства во внутренних водоемах и их связь с экологическими ограничениями // VIII съезд Гидрологического об-щества РАН. – Калининград. – 2001. – т.1. – С. 111–113.
76. Кузьмина Л.П., Кривоносов А.П. Анализ хозяйственной деятельности пред-приятий рыбной промышленности. М.: Агропромиздат, 1989, 304 с.
77. Лариса Яновская. Рыбный рынок Украины находится в состоянии глубокой «отморозки» // «Зеркало недели». – 2003. – № 48.
78. Либкинд А. С. Эффективность сельскохозяйственного производства. Эко-номико-статистические методы анализа. – М.; Статистика, 1976. – 361с.
79. Литвинова Т.Г., Філь С.О., Бичкова Т.М., Стецюк З.О. Тимчасові норми гра-нично допустимих скидів органічних речовин та біогенних елементів для ставових рибних господарств України // Інтенсивне рибництво.–К.: Аграрна наука. – 1995.– С.174–177.
80. Луцій О.П., Васюткіна Н.В. Споживчі оцінки ринку продуктів харчування в Україні // Маркетинг в Україні. – 2003. –№ 2. – С. 25
81. Мазур Ю.П. Організація розвитку рибництва України // Науковий вісник Львівської ДАВМ –Т.5 (№1).– Львів – 2003. –C. 51-55.
82. Мазур Ю.П. Ефективність рибництва в Черкаській області // Збірник науко-вих праць Уманської ДАУ.– Умань. 2002.– Вип.. 55. – С. 265–269.
83. Мазур Ю.П. Економічна ефективність рибної галузі та шляхи її підвищення в Черкаській області // „Вісник аграрної науки Причорномор’я”. Миколаїв – 2004.– С. 103–106.
84. Мамонтов Ю.П. Современное состояние и перспективы развития аквакуль-туры в России // І Всероссийский конгресс экономистов – аграрников по проблеме «Роль и место агропромышленного комплекса в удвоении внут-реннего валового продукта России». М.: ВНИЭРХ, 2005, – С. 37–44.
85. Мамонтов Ю.П., Виноградов В.К., Чебанов М.С. Трудности переходного периода // Рыбоводство и рыболовство.–1997.– № 3–4.–С. 6–8.
86. Мамонтов Ю.П. О мерах по развитию аквакультуры в Российской Федера-ции // Рыбное хозяйство .– 2006.– №3.– С. 16–19.
87. Мамышева Н.С. Экономика рыбного хозяйства глазами ученных // Рыбная промышленность. 2004. –№ 1. – С. 9
88. Методичні рекомендації з планування обліку і калькуляції собівартості про-дукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств № 132, затвердже-ні наказом Мінагрополітики від 18.05.01 // Бухгалтерія у сільському госпо-дарстві. – 2001. – № 8.– С. 21–42 .
89. Мойсеев П.А. Современное состояние мирового рыбного хозяйства // Рыб-ное хозяйство. – Серия: аквакультура: информационный пакет: прудовое и озерное рыбоводство ВНИЭРХ. – Выпуск 4. – М.: 1995. – С.11–22.
90. Мороз П.І., Лук’янець В.Л. та інші. Природа Черкащини: стан. – проблеми раціонального природокористування та охорони в контексті виживання. Ми-колаїв. АТ ”Сімао”. – 1996. – 400 с.
91. Мосіюк П.О. Теоретичні передумови формування. – оцінки та управління аграрними ресурсними і виробничими потенціалами // Формування і реалі-зація державної політики розвитку матеріально–технічної бази агропромис-лового комплексу в Україні.–К.: ІАЕ УААН. – 2003.– 750 с.
92. Мурін В.О. Питання економіки і організації рибного господарства . К.: Вид-во Української академії сільськогосподарських наук 1960.– 188 с.
93. Мурин В.А. Интенсификация рыбного хозяйства. К.: Урожай – 1972,– 114 с.
94. Мязын И.Д., Семенов В.М. Основы экономики рыбоводного хозяйства. – М.: Пищевая промышденность. – 1977. – 111 с.
95. Огійчук М.Ф. Суть прибутку та підходи до методики його визначення // Економіка АПК.– 1998.– №6. – с. 31–45.
96. Онученко О.В., Третяк О.М., Кулешов О.В. Основи рибогосподарського освоєння веслоноса Polyodon spathula К.: Вища освіта. – 2003. – С. 10.
97. Отчет о научной деятельности УкрНИИРХ за 1981– 1985 гг. – К.:
УкрНИИРХ. – 1986. – № 1027.– 193с.
98. Отчет о научной деятельности УкрНПО по рыбоводству и рыболовству за 1986– 1990 гг. – К.: УкрНПО. – 1991. – №1143.– 315 с.
99. Паламарчук М.М., Закорчевна Н.Б.. Водний фонд України. К.: Ніка–Центр. – 2001. –С. 276–283.
100. Патент на корисну модель №27088 Україна МПК (2006) А01К 61/00. Спосіб інтенсивного вирощування цьоголіток коропово–сазанових гібридів: Грициняк І.І., Гринжевський М.В., Третяк О.М. Пшеничний Д.Р. (Україна); Інститут рибного господарства УААН; Заявл. 25.07.2007. Номер заявки: u 2007 08534; Опубл. 10.10.2007, Бюл. №16.
101. Пилиев С.А. Рыбохозяйственная деятельность в условиях рыночной эко-номики.// Достижения науки и техники АПК. № 11. – 1999. – С. 27–30.
102. По матеріалам журналу “Еврофіш” – 6 / 2000 // Рибне господарство Украї-ни № 3–4. – 2001. – С. 31.
103. Постанова Кабінету Міністрів України № 75 від 19.01. 2000р. “ Про вне-сення змін і доповнень до Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду державного майна ”.
104. Потребление рыбы и наше здоровье. По материалам “Seafood international”. – 1996. – № 9 // Рыбное хозяйство. – 1997. – № 3.
105. Про роботу рибогосподарського комплексу України у 2002році // Рибне господарство України.–2003.–№ 2. – С. 2–5.
106. Рибне господарство України: Статистичний збірник .– К.: Держкомстат України. – 2002. – 59 с.
107. Рональд Г. Коуз. Институциональная структура производства // Природа фирм: Пер. с англ. – М.: Дело. – 2001. – 411с.
108. Росрыбхоз подвел итоги за 2005 год // Рыбоводство . –2006.–№1.¬ С. 4–5.
109. Салахова Э.К., Терпугова О.В. Пути реализации эффективного ресурсо-пользования в рыбной отрасли // Рыбное хозяйство. – 2002.– № 5.–С.6–9.
110. Сборник нормативно–технологической документации по товарному рыбо-водству. М.: Агропромиздат. –1986.– Т.1.– 260 с.
111. Сборник нормативно–технологической документации по товарному рыбо-водству. М.: Агропромиздат. –1986.– Т.2.– 316 с.
112. Справочник по водным ресурсам. Под ред. Б.И. Стрельца. К.: – “Урожай”. – 1987. – 288 с.
113. Стасишен М.С. Бізнес–план рибного господарства. К.: Товариство „Знан-ня”, 1995, 43 с.
114. Стасишен М.С. Економічні проблеми розвитку рибного господарства України (під ред. П.П. Борщевського) – К.: 1998. –291С.
115. Стасишен М.С. Розвиток підприємництва в рибному господарстві Украї-ни. К.: – “Знання”. – 1994. – 56с.
116. Стасишен М.С. Розвиток ринкових перетворень у рибному господарстві внутрішніх водойм України // Економіка АПК. – 2001. – № 1. – С. 68–74.
117. Стасишен М.С., Гробокопатель М.Г. Совершенствование методов хозяй-ствования в рыбокомбинатах Укрглаврыбхоза. // Рыбное хозяйство. Респуб-ликанский межведомственный тематический научный сборник. Выпуск 42. К.: Урожай. – 1988.–184 с.
118. Стасишен Н.С. Экономическая эффективность рыбоводства на теплых водах энергетических объектов // Рыбное хозяйство. – 1987. – № 4. – С. 18–33.
119. Стасышен Н.С., Барская Н.И. Экономические аспекты расширения ассор-тимента и повышения качества рыбопродукции // Повышение качества рыб-ной продукции внутренних водоемов. Материалы международной конфе-ренции. К.: УААН. – 1996. – С. 24–25.
120. Статистика раскрывает важность рыбного промысла для ЕС. EASTFISH Magazine. – 1998. – № 4.
121. Статистичний щорічник Черкаської області за 2002 рік. Статистичний до-відник. Головне управління статистики у Черкаській області.–2003.–438 с.
122. Статистичний щорічник Черкаської області за 2005 рік. Статистичний до-відник. Головне управління статистики у Черкаській області.–2004. – 475 c.
123. Стеффенс С. Индустриальные методы выращивания рыбы. М.: Агро-промиздат. – 1985. –384с.
124. Суховерхов Ф.М. Поликультура в прудовом рыбоводстве // Рыбоводство и рыболовство. – 1961. №1. С. 20-23.
125. Суховерхов Ф.М. Справочник рыбовода. –М.: Государственное издатель-ство сельскохозяйственной литературы. – 1960.–352 с.
126. Сысоев Н.П., Заглубоцкий П.М., Барун М.А. Справочник экономиста рыбного хозяйства. – М.: Легкая промышленность. – 1982. – 391 с.
127. Сысоев Н.П. Экономика рыбной промышленности. – М.: Легкая и пище-вая промышленность, 1983. – 384 с.
128. Татаріко Ю.О., Несмашна О.Є., Глущенко Л.Д. Енергетична оцінка сис-тем землеробства і технологій вирощування сільськогосподарських культур. Методичні рекомендації. – К.: Нора–прінт. – 2001.– 60 с.
129. Типовые нормы времени (выработки) на работы в прудовых рыбоводных хозяйствах: Сборник. –М.: 1984. – 87 с.
130. Толкач М.І., Побережна Г.Р., Збарський В.К. Виробництво та використан-ня кормів // Агропромисловий комплекс України: стан. – тенденції та перс-пективи розвитку. Інформаційно–аналітичний збірник (випуск 6) / за ред. П.Т. Саблука та ін. – К.: ІАЕ УААН. – 2003.–С. 253.
131. Трегобчук В.М. Економічні проблеми відтворення і модернізації ресурсно-го потенціалу АПК // Економіка АПК. 1999.–№ 1.–С. 54–58.
132. Уитон Ф., Лосон Т. Производство продуктов питания из океанических ресурсов. Т.1. –М.: ВО “Агропромиздат”. – 1989. – 219 с.
133. Україна у цифрах у 2004 році (за редакцією О.Г. Осауленка). Державний комітет статистики України. – 2005. – С. 221.
134. Україна у цифрах у 2005 році. Державний комітет статистики (за редакці-єю О.Г. Осауленка). К.: 2006. – С. 106–107.
135. Укрдержрибгосп звітує // Рибне господарство України .– 2004.–№ 2.– С. 2–4.
136. Уьянченко О.В. Особливості національної концепції використання та від-творення агроресурсів // Формування і реалізація державної політики розви-тку матеріально–технічної бази агропромислового комплексу в Україні.–К.: ІАЕ УААН. – 2003. – 650 с.
137. Уьянченко А.В. Эффективность использования биоресурсов мирового океана // Рыбное хозяйство Украины.– 2004.–¬ №5.– С. 2–4.
138. Урсул А.Д. Перспективы экоразвития. – М.: Наука. – 1990. – 196 с.
139. Федорченко В.И., Новоженин Н.П., Зайцев В.Ф. Товарное рыбоводство. М.: Агропромиздат, 1992. – 207 с.
140. Формування нормативних витрат і доходів та баланси сільськогосподар-ської продукції в Україні та інших країнах світу/ За ред. О.М. Шпичака. – К.: ІАЕ. – 2003.– С. 6.
141. Формування та функціонування ринку агропромислової продукції (прак-тичний посібник) // за ред. П.Т. Саблука. – К.: ІАЕ. – 2000. – 556 с.
142. Френкель А.И., Шпаченков Ю.А. Состояние российского внутреннего рынка рыбных товаров // Рыбное хозяйство. – 1998. – № 2. – С. 3–9.
143. Халленствент А. Россия и Норвегия: рынки рыбных продуктов // Рыбное хозяйство. – 1996. – № 1. – С. 15.
144. Харитонова Н.М., Гринжевський М.В., Гудима Б.І., Демченко І.Ф. Техно-логія вирощування товарної риби в полікультурі. – К.: ІРГ УААН. – МРГ. – 1996. – 33 с.
145. Харитонова Н.Н. Биологические основы интенсификации прудового рыбо-водства. – К.: Наукова думка. – 1984. – 195с.
146. Харитонова Н.Н., Демченко И.Ф. Рекомендации по повышению рыбо-продуктивности прудов при поликультуре рыб. – К.: 1993. – 27 с.
147. Харитонова Н.Н., Полищук В.С., Стеценко А.И и др. Влияние азотнофос-форных и калийных удобрений на продуктивность прудов при поликультуре рыб // Рыбное хозяйство. – 1988. Вып. 42. – С. 15-19.
148. Хижняк М.І. Вплив технології вирощування риби в полікультурі на фор-мування бактеріопланктону та його функціональну активність в рибницьких ставах: Автореф. дис. канд. с.г. наук.–К.: – 1997 – 25 с.
149. Цифры и факты (по данным ФАО) // Рыбоводство , 2006. –№1. – С. 14–15.
150. Черкащина у цифрах –2005. Статистичний щорічник. Головне управління статистики у Черкаській області. – Черкаси – 2006.– 149 с.
151. Черкашина Т.В. Методика дослідження економічної ефективності вироб-ництва ставової риби // Вісник аграрної науки Причорноморя.–2001.–31 (10). – С.12–15.
152. Чернік В.Г., Геращенко Л.С. Рибне господарство України: стан – тенден-ції – перспективи // Рибне господарство України. – 2003. – № 3/4. – С. 6–12.
153. Черноіванов В.В., Черкасець В.В. Розвиток нормативного забезпечення процесів приватизації в агропромисловому комплексі // „Державний інфор-маційний бюлетень про приватизацію” липень 2001р. – № 7 (107).
154. Чернюк Л.Г.. Виробнича інфраструктура як основа ефективного розвитку АПК України // Формування і реалізація державної політики розвитку мате-ріально–технічної бази агропромислового комплексу в Україні.–К.: ІАЕ УААН. – 2003.– 650 с.
155. Чернявский Г.И. ЭВМ в рыбной промышленности. –Симферополь: «Тав-рія». – 1972.– 78 с.
156. Чернявский Г.И. Экономика рыбной промышленности. – М.: Агропром-издат, 1987. – 248 с.
157. Шведенко Н.Н., Губанов Е.П. Современное состояние и перспективы раз-вития рыбного хозяйства Украины // Рыбное хозяйство Украины. – № 3–4. – 2001. – С. 5.
158. Шерман І.М., Гринжевський М.В., Желтов Ю.О. та ін. Годівля риб. (за ред. І.М. Шермана).– К.: Вища освіта. – 2001.– 266 с.
159. Шпет Г.И., Харитонова Н.Н., Панченко С.М. Санитарно–биологическое обоснование применения извести при удобрении рыбоводных прудов / Гид-робиологический журнал. – 1971.– №2. – С. 48–55.
160. Шпет Т.И., Просяный В.С., Харитонова Н.Н. Рекомендации по примене-нию минеральных удобрений и извести в рыбоводных прудах. – К.: Урожай, 1970. – 16 с.
161. Экономический словарь агропромышленного комплекса. – Урожай, 1986. 336 с.
162. Яковлев В.Б, Корнев Г.Н. Анализ эффективности сельскохозяйственного производства. –М.: Росагропромиздат, 1999. – 270 с.
163. Янович В., Гриценяк І., Блага Н. Шляхи підвищення ефективності ставко-вого рибництва // Тваринництво України. – 2001. – № 1. – С. 3–4.
164. Ярошенко Ф.О. Підвищення ефективності виробництва продуктів птахів-ництва.// Вісник аграрної науки. № 1. – 2004. – С. 63.
165. Aquaculture Production statistics 1988–1997. FAO. – Fisheries Circular. – № 815. – revision 11. – FAO. – Rome. –1999. – 203 p.
166. CHINA FISHERIES. Edited by Bureau of Fisheries Ministry of Agriculture and China Society of Fisheries. – 2002. – С. 1–2.
167. FAO yearboor / Fishery statistics. Vol. 76. – 1993.
168. Fishery statistics. Vol. 86/1. – 1998/ FAO. – Fisheries Series № 54. – FAO. – Roma. – 2000. – 713 p.
169. Goltza U. Zur karpfenproduction, 1972 in Feichen // Z. Binnenfischerei DDR. – 1973. –20, H. 9. – S. 279–281.
170. Merla Y. The unfavorable inbreeding effects in pond culture // Aquatic ski and Trish. Abstrs. – 1973. 3. 1. – P. 196.
171. Роlish carp farming companies expect good results// World Fish Rep. – 1995.– 4. P.SP/4.
172. www.minagro.kiev.ua.
173. www. ukrdepfish.org.ua
174. www.ukrstat.gov.ua
175. Zevkovich M., Zevkovich S. Organic and inorganic nutrient enrichment and liv-ing conditions of carp in first veering ponds: Physic–chemical factors and the zooplankton // Acta hydrobiol. 1976. –18.– №3. – P. 235–257.
176. Zieder Y. Uder einige genetische Probleme in der Fischzucht. Z. Fischer. N.F. 1956, Bd. 5, H. 1–2. – S. 133–142.
177. Zobel H. Intensierung seenfisc herei mit hiefe pflanzen–fressender Fische // Z. Binnenfisch. DDR. – 1980. –27, № 5.– S. 133–137.




Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.