У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Количество страниц 181
ВУЗ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание Зміст

Вступ 3
Розділ I. Теоретико-методологічні засади формування ефективності інвестиційної діяльності 9
1.1. Економічна природа інвестицій та їх класифікація 9
1.2. Інвестиційний ринок та його розвиток в Україні 24
1.3. Інвестиційна привабливість галузей економіки, регіонів та підприємств
44
Висновки до розділу 1 55
Розділ II. Аналіз ефективності інвестиційної діяльності підприємств харчової промисловості
58
2.1. Сучасні підходи до оцінки ефективності інвестицій 58
2.2. Оцінка стану інвестиційної діяльності в харчовій промисловості 75
2.3. Ефективність реалізованих інвестиційних проектів 88
Висновки до розділу 2 104
Розділ III. Напрямки ефективного розвитку інвестиційної діяльності на підприємствах харчової промисловості
107
3.1. Концепція активізації інвестиційних процесів 107
3.2. Вдосконалення механізму регулювання інвестиційної діяльності 123
3.3. Вдосконалення розробки і реалізації інвестиційної стратегії підприємства
138
Висновки до розділу 3 158
Висновки 161
Додатки 164
Список використаних джерел 181


ВСТУП

Актуальність теми. Процеси, що відбуваються в економіці України, вносять постійні корективи в інвестиційну діяльність вітчизняних підприємств. За останні роки суттєві зміни відбулися як у фінансуванні інвестицій, так і в їхньому спрямуванні. Обмеженість інвестиційних ресурсів та наявність проблем із залученням зумовлюють необхідність дослідження питань, пов’язаних з підвищенням ефективності використання цих ресурсів як однієї з умов розвитку сфери матеріального виробництва.
Ринкове спрямування національної економіки України потребує забезпечення належного рівня конкурентоспроможності вітчизняних товарів і визначення підприємств, здатних успішно конкурувати на внутрішніх ринках та вивести країну на світовий рівень. Важливу роль у цьому процесі мають відіграти підприємства харчової промисловості, які забезпечують швидкий обіг капіталу і значний експортний потенціал та задовольняють попит населення на продовольчу продукцію цієї галузі.
Водночас забезпечити ефективний інвестиційний процес на підприємствах названої галузі неможливо без відповідної методологічної і методично-організаційної основи, а також проведення необхідних заходів на макрорівні щодо його підтримки й активізації.
Широке коло питань, пов’язаних із пошуком пріоритетних напрямків підвищення ефективності інвестиційного процесу, розглянуто у працях вітчизняних вчених, зокрема І. Бланка, П. Борщевського, Б. Губського, А. Гальчинського, В. Гейця, М. Герасимчука, Л. Дейнеко, М. Долішнього, В. Дорофієнка, С. Дусановського, А. Заїнчковського, Я. Крупки, Б. Литвина, Т. Майорової, Н. Татаренка, А. Поручника, А. Пересади, П. Рогожина, В. Шевчука, Д. Черваньова та в зарубіжних науковців – Л. Дж. Гітмана, М. Джонка, Дж. Кейнса, К. Рейлі, М. Марковіца, Ф. Модільяні, М. Міллера, У. Шарпа.
Про те, досі ще не повністю вирішено проблему методологічного забезпечення формування ефективного інвестиційного механізму. Зокрема, необхідно уточнити низку базових понять теорії інвестицій, а також на належному рівні дослідити суть і структуру інвестиційного процесу в сучасних умовах з точки зору системного підходу. Потребує детального аналізу питання підвищення ефективності інвестиційного процесу на підприємствах харчової промисловості з урахуванням специфіки формування ринкових відносин в Україні.
Наукова актуальність і практична значущість вирішення проблеми формування ефективного інвестиційного процесу на підприємствах харчової промисловості, необхідність теоретичного обґрунтування та розробки практичних рекомендацій щодо вдосконалення механізму здійснення інвестиційної діяльності підприємств галузі зумовили вибір теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до основних напрямків наукових досліджень, проведених у межах науково-дослідної роботи кафедри менеджменту організацій та інвестицій Тернопільського національного економічного університету за темою „Дослідження виробничо-інвестиційної діяльності та напрямів підвищення її ефективності” (номер державної реєстрації 0105U000862). У межах цієї теми особисто автором досліджено взаємозв’язок між обсягами інвестицій в основний капітал підприємств харчової та переробної промисловості Тернопільської області та здійснено їхній прогноз на перспективу, сформульовано пропозиції щодо активізації інвестиційної діяльності підприємств харчової промисловості.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка науково-методичних положень та практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності інвестиційного процесу на підприємствах харчової промисловості.
Для досягнення поставленої мети в роботі визначені такі завдання:
– узагальнити підходи до визначення сутності інвестицій та інвестиційної діяльності підприємств;
– проаналізувати стан інвестиційної діяльності підприємств харчової промисловості з метою виявлення невикористаних резервів підвищення її ефективності;
– розробити науково-методичні положення з аналізу та оцінювання інвестиційної діяльності підприємств галузі;
– обґрунтувати інвестиційну стратегію підприємств харчової промисловості у поєднанні з маркетинговою стратегією;
– здійснити прогнозні розрахунки параметрів розвитку інвестиційної діяльності підприємств галузі;
– запропонувати рекомендації щодо ефективного розвитку та стимулювання інвестиційних процесів на підприємствах харчової промисловості.
Об’єктом дослідження є інвестиційна діяльність на підприємствах харчової промисловості України.
Предмет дослідження – теоретичні, методичні та практичні аспекти ефективності інвестиційної діяльності на підприємствах харчової промисловості.
Методи дослідження. Теоретичною й методологічною основою для дисертаційного дослідження стали положення сучасної теорії інвестицій, наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених і фахівців-практиків з питань інвестування, розвитку інвестиційних процесів та управління їхньою ефективністю, а також законодавчі і нормативні акти України. У процесі дослідження було використано такі методи: системний – при розкритті змісту категорії „інвестиції”; графічний – для наочної ілюстрації досліджуваних явищ, процесів і закономірностей; індексний, метод структурних динамічних зрушень, статистичних групувань та узагальнень – при проведенні аналізу стану і тенденцій розвитку інвестиційного процесу на підприємствах харчової промисловості; економіко-математичного моделювання – для прогнозування ефективності інвестицій на перспективу.
Інформаційною базою для поглибленого дослідження стали матеріали статистичних збірників, дані Державного комітету статистики України, Головного управління статистики у Тернопільській області та окремих підприємств харчової промисловості Тернопільської області.
Наукова новизна отриманих результатів полягає у тому, що в дисертаційній роботі розвинуто теоретико-методологічні положення і методико-практичні рекомендації щодо формування ефективного інвестиційного процесу на підприємствах харчової промисловості в умовах ринкової економіки. До найбільш вагомих наукових результатів належать такі:
вперше:
– обґрунтовано інвестиційну стратегію підприємств харчової промисловості у поєднанні з маркетинговою стратегією, що дозволить враховувати галузеву специфіку та особливості ринків збуту при її формуванні і сприятиме підвищенню їхньої економічної ефективності;
– виявлено закономірності впливу інтенсивності використання інвестицій на фінансовий результат підприємств харчової промисловості на основі застосованих економіко-математичних моделей, що дає змогу за рахунок раціонального використання інвестиційних ресурсів збільшити прибутковість підприємств галузі;
удосконалено:
– процес оцінювання інвестиційної привабливості об’єктів інвестування, який базується на аналізі системи показників і дає змогу здійснити ранжування галузей економіки, регіонів та підприємств за їхньою інвестиційною привабливістю;
– трактування економічної сутності поняття „інвестиції”, які слід розуміти як вкладення капіталу у всіх його формах у різні об’єкти господарської діяльності з метою отримання прибутку чи досягнення іншого ефекту. На відміну від існуючих підходів воно сприятиме більш чіткому визначенню мети інвестування;
набули подальшого розвитку:
– підходи до оцінювання взаємозв’язку між обсягами інвестицій в основний капітал підприємств харчової промисловості з фінансовим результатом і обсягами виробництва, оцінювання динаміки інвестиційних процесів у галузі. Це дозволило спрогнозувати ці показники на перспективу, що призведе до раціонального використання інвестиційних ресурсів;
– рекомендації щодо розширення інвестиційних можливостей підприємств харчової промисловості, що передбачають проведення низки заходів на макро- і мікрорівнях для вдосконалення інвестиційного менеджменту: послаблення податкового тиску; проведення ефективної амортизаційної політики; вдосконалення кредитної політики, ціноутворення.
Практичне значення одержаних результатів полягає у виробничій спрямованості теоретичних розробок, можливості підвищення ефективності інвестиційного процесу на підприємствах харчової промисловості шляхом поліпшення надійності інвестиційних рішень в умовах ринкової економіки, використання рекомендацій щодо акумулювання інвестиційних ресурсів і формування інвестиційного процесу.
Одержані наукові результати можуть бути використані на підприємствах усіх форм власності різних галузей промисловості України.
Окремі науково-методичні положення та рекомендації автора доведено до практичного застосування, зокрема вони використані у роботі Головного управління економіки та Головного управління агропромислового розвитку Тернопільської обласної державної адміністрації (довідки № 01/1-961 від 01.11.2007 р. та № 16-219-02 від 21.11.2007 р.), ПП „Альма-Віта” (довідка № 740 від 14.11.2007 р.), Тернопільського обласного державного об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості „Тернопільспирт” (довідка № 06-1/20 від 19.11.2007 р.). Результати досліджень використано в навчальному процесі Тернопільського національного економічного університету при викладанні дисциплін „Інвестиційний менеджмент”, „Антикризове управління” (довідка № 124-03/1431 від 03.09.2008 р.).
Особистий внесок здобувача. Усі наукові результати, викладені в дисертації, отримано автором особисто.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертаційної роботи доповідалися й отримали позитивну оцінку на науковій конференції „Економічні, правові, інформаційні та гуманітарні проблеми розвитку України в постстабілізаційний період” (м. Тернопіль, 2005 р.), Всеукраїнській науково-практичній конференції „Ефективність інвестиційного процесу в Україні: стан, проблеми і перспективи” (м. Тернопіль, 2005 р.), Всеукраїнській науково-практичній конференції „Сучасні тенденції і проблеми розвитку інвестиційно-будівельного комплексу” (м. Тернопіль, 2007 р.), Всеукраїнській науково-практичній конференції „Фінансово-економічні проблеми розвитку України в умовах ринку” (м. Рівне, 2007 р.), III Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції „Україна наукова” (м. Київ, 2007 р.), науковій конференції „Економічні, правові, інформаційні та гуманітарні проблеми розвитку України в постстабілізаційний період” (м. Тернопіль, 2008 р.).
Публікації. Результати дисертаційної роботи викладено в 11 одноосібних наукових працях загальним обсягом 3,17 д. а., в тому числі 7 у фахових виданнях загальним обсягом 2,14 д. а.
Структура та обсяг дисертаційної роботи. Основний зміст дисертації (вступ, три розділи, висновки) викладено на 161 сторінці друкованого тексту, що містить 19 таблиць і 10 рисунків. Список використаних джерел налічує 152 позиції на 13 сторінках, а додатки охоплюють 16 сторінок.
Список литературы ВИСНОВКИ
У дисертаційному дослідженні здійснено теоретичні узагальнення та запропоновано нові підходи до розробки практичних рекомендацій з удосконалення механізму інвестування підприємств харчової промисловості. Отримані результати дослідження дають підставу зробити такі висновки:
1. Харчова промисловість України як за наявними виробничими потужностями, їхнім фізичним, технічним та технологічним станом, так і за рівнем розвитку інфраструктури істотно відстає від рівня розвитку аналогічних галузей економічно розвинутих країн. Водночас вона є однією з найбільш привабливих галузей економіки для інвесторів. Обґрунтовано необхідність спрямування інвестицій у цю галузь, що дозволить збільшувати обсяги виробництва й знижувати собівартість виробленої продукції.
2. З метою оцінювання інвестиційної привабливості галузей економіки та регіонів України рекомендовано будувати рейтингові таблиці й графіки за спеціально розробленою методикою, де методичною базою може бути метод порівнянь, а основою для обчислень – сукупність індексів за системою показників, що характеризують різні напрямки інвестиційної конкурентоспроможності.
3. Встановлено, що реалізація інвестиційного процесу на підприємствах харчової промисловості зумовила певні позитивні зрушення: щорічне зростання інвестицій у підприємства харчової промисловості, збільшення обсягів випуску продукції та зростання кількості прибуткових підприємств. Інвестиційні процеси на підприємствах харчової промисловості відбуваються швидше, ніж на промислових підприємствах загалом (темпи приросту й оновлення основного капіталу значно перевищують загальнопромислові, а коефіцієнти зношеності дещо нижчі).
4. З метою активізації інвестиційного процесу в харчовій галузі рекомендовано у практичній діяльності застосовувати модель інвестиційного партнерства головних його учасників: держави, реального сектору та фінансового сектору економіки. Її можна використати для ефективної взаємодії регіону й інвестора. Запропонована загальна блок-схема формування інвестиційної стратегії допоможе поглибити розвиток інвестиційного процесу, стимулювати процеси створення, нагромадження та ефективного використання як власних, так і залучених з інших країн інвестиційних ресурсів.
5. Доведено необхідність створення спеціалізованого державного (регіонального) підприємства „Інвестиційні консультації” або залучення на конкурсній основі приватного консалтингового підприємства, основне завдання якого полягатиме в організації залучення інвестицій (інвестиційний маркетинг, виставкова діяльність та ін.) і наданні консультаційної допомоги підприємствам та потенційним інвесторам. Це дозволить розширити інвестиційні можливості підприємств.
6. З метою забезпечення конкурентоспроможності підприємств харчової промисловості рекомендовано застосовувати інноваційне спрямування інвестиційного процесу, яке значно впливає на його ефективність. На сучасному етапі менеджерам харчових підприємств запропоновано особливу увагу приділити впровадженню новітніх досягнень науки, техніки, технології, організації й управління, що дасть змогу продукції вітчизняних виробників успішно конкурувати на внутрішньому і зовнішньому ринках.
7. Досліджено взаємозв’язок між обсягами інвестицій в основний капітал підприємств харчової та переробної промисловості з фінансовим результатом і обсягами виробництва з використанням економіко-математичних моделей, що дало змогу спрогнозувати ці показники на перспективу. Встановлено, що значний вплив на зростання прибутковості має збільшення обсягів виробництва та інвестицій в основний капітал. Реалізація моделей дозволить менеджерам підприємств передбачати обсяги прибутків, виробництва та узгоджувати їх з обсягами інвестицій.
8. На основі застосованих економіко-математичних моделей оцінено вплив інтенсивності використання інвестицій на фінансовий результат підприємств харчової промисловості, що дає змогу за рахунок раціонального використання інвестиційних ресурсів збільшити прибутковість підприємств галузі.
9. Обґрунтовано необхідність, вибираючи механізми інвестування, найбільш прийнятні з точки зору конкретного суб’єкта господарювання, керуватися такими критеріями, як достатність обсягів інвестицій для пошуку та реалізації певних варіантів формування цільових ринків; максимальна (з переліку альтернатив) результативність інвестування; мінімальний ризик. Головними напрямками підвищення ефективності функціонування харчової промисловості мають стати кредитне фінансування, лізинг і змішане фінансування.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Асаул А. Формування інвестиційного клімату / А. Асаул // Економіка України. – 2002. – № 4. – С. 83–88.
2. Бабій В. Проблеми залучення іноземних інвестицій в економіку України / В. Бабій, Р. Августин // Вісник Тернопільської академії народного господарства. – 2000. – Вип. 8. – С. 54.
3. Басюк Т. Інвестиційний моніторинг: проблеми і перспективи / Т. Басюк // Економіка України. – 2004. – № 6. – С. 32–37.
4. Бернс В. Руководство по оценке эффективности инвестиций / В. Бернс, П. Хавранек. – М. : АОЗТ „Интерэксперт” : Инфра-М, 1995. – 528 с.
5. Благун І. Особливості інвестиційного клімату в Україні / І. Благун, О. Левандівський // Регіональна економіка. – 2001. – № 3. – С. 108.
6. Бланк И. А. Инвестиционный менеджмент / И. А. Бланк. – К. : МП „ИТЕМ ЛТД”, 1995. – 448 с.
7. Бланк И. А. Инвестиционный менеджмент / И. А. Бланк. – К. : Ника-Центр, 1998. – 544 с.
8. Бланк И. А. Инвестиционный менеджмент : [ учеб. курс. ] / И. А. Бланк. – К. : Ника-Центр : Эльга-Н, 2001. – 447 с.
9. Бланк И. А. Основы инвестиционного менеджмента : в 2 т. / И. А. Бланк. – К. : Ника-Центр : Эльга-Н, 2001. – 443 с.
10. Богатин Ю. В. Инвестиционный аналіз : учеб. пособ. / Ю. В. Богатин, В. А. Швандар. – М. : КНИТИ ДАНА, 2001. – 286 с.
11. Борщ Л. М. Інвестиції в Україні: стан, проблеми і перспективи / Л. М. Борщ. – К. : Знання, 2002. – 318 с.
12. Борщевський П. Харчова промисловість України: сучасні тенденції та перспективи розвитку / П. Борщевський, М. Сичевський, В. Троян // Економіка України. – 2003. – № 8. – С. 45–50.
13. Бочаров В. В. Инвестиции / В. В. Бочаров. – СПб. : Питер, 2002. – 288 с.
14. Бромвич М. Анализ экономической эффективности капиталовложений / М. Бромвич. – М., 1996. – 432 с.
15. Бубенко І. Про методи оцінки інвестиційних проектів / І. Бубенко, А. Растяпін // Економіка України. – 2002. – № 12. – С. 80–84.
16. Бугрова О. Методологічні оцінки ризику при прийнятті інвестиційних рішень / О. Бугрова // Економіка України. – 2003. – № 10. – С. 29–33.
17. Бутко М. Інвестиційні аспекти підвищення конкурентоспроможності економіки / М. Бутко // Економіка України. – 2004. – № 4. – С. 40–46.
18. Василенко В. О. Інноваційний менеджмент : навч. посіб. / В. О. Василенко, В. Г. Шматько [ за ред. В. О.Василенко ]. – К. : ЦУЛ: Фенікс, 2003. – 440 с.
19. Величко О. В. Державне регулювання інвестиційної діяльності / О.В. Величко // Фінанси України. – 2000. – № 10. – С. 126.
20. Воронина А. Ю. Проблемы эффективного функционирования предприятий в современных условиях : материалы всеукр. науч.-практ. конф. студентов, аспирантов и молод. учёных. – Севастополь, 2003. – С. 86.
21. Гайдуцький А. П. Оцінка інвестиційної привабливості економіки / А. П. Гайдуцький // Економіка і прогнозування. – 2004. – № 4. – С. 119–129.
22. Галій І. Тенденції інвестування та приватизаційних процесів у регіоні / І. Галій // Регіональна економіка. – 2000. – № 3. – С. 60.
23. Гитман Л. Дж. Основы инвестирования / Л. Дж. Гитман, М. Д. Джонк. – М. : Дело, 1997. – 651 с.
24. Гойко А. Ф. Организация рынка финансового капитала и инвестиций в Украине / А. Ф. Гойко. – К. : Будівельник, 1995. – 298 с.
25. Гомольська В. Інвестиційна політика України в період трансформації економіки / В. Гомольська // Регіональна економіка. – 2001. – № 3. – С. 237.
26. Гомольська В. Організаційно-економічні аспекти поліпшення інвестиційного клімату / В. Гомольська // Регіональна економіка. – 2003. – № 3. – С. 62–70.
27. Губанова Л. І. Оцінка інвестиційних проектів / Л. І. Губанова // Фінанси України. – 2001. – № 10. – С. 126–131.
28. Губський Б. В. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі / Б. В. Губський. – К. : Наук. думка, 1998. – 390 с.
29. Данілов О. Д. Інвестування : навч. посіб. / О. Д. Данілов. – К. : Комп’ютерпрес, 2001. – 364 с.
30. Дегтяренко В. Н. Оценка эффективности инвестиционных проектов. / В. Н. Дегтяренко. – М. : Эксперт. бюро, 1997. – 144 с.
31. Денисенко М. П. Основи інвестиційної діяльності : підруч. / М. П. Денисенко. – К. : Алерта, 2003. – 338 с.
32. Денисенко М. Проблеми удосконалення організаційно-економічного механізму інвестування / М. Денисенко // Економіст. – 2002. – № 10. – С. 46.
33. Дребот Н. Інвестиційна стратегія підприємства: засади і особливості її формування в сучасних умовах / Н. Дребот // Регіональна економіка. – 2000. – № 1. – С. 63–69.
34. Дроздовський Я. П. Концептуальні засади реалізації регіональної інвестиційної стратегії / Я. П. Дроздовський // Регіональна економіка. – 2004. – № 1. – С. 64–69.
35. Дудар Т. Г. Розвиток маркетингової діяльності у переробному підприємстві / Т. Г. Дудар // Економіка АПК. – 1998. – № 11. – С. 79–85.
36. Загородняк Н. Інвестиційна діяльність у харчовій промисловості в Україні / Н. Загородняк // Економіка України. – 2003. – № 2. – С. 47–52.
37. Задорожный В. П. Государственная инвестиционная политика в рыночной економике / В. П. Задорожный, И. А. Кирнос // Менеджер. – 2000. – № 2. – С. 23.
38. Закон України „Про інвестиційну діяльність” // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 47. – С. 1351–1359.
39. Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств” // Відомості Верховної Ради України. – 1997. – № 27. – С. 455–512.
40. Закон України „Про режим іноземного інвестування” // Посредник. – 1997. – 22 груд. – С. 18.
41. Захаренко А. И. Условия формирования и особенности реализации инвестиционного процесса в Украине и ее регионах / А. И. Захаренко, В. И. Захаренко // Інвестиції: практика та досвід. – 2004. – № 9. – С. 7–16; № 10. – С. 16–23.
42. Захарін С. В. Державне регулювання іноземного інвестування / С. В. Захарін // Фінанси України. – 2002. – № 1. – С. 92.
43. Захарін С. Оптимізація форм і методів державного регулювання іноземного інвестування / С. В. Захарін // Економіка України. – 2001. – № 4. – С. 40–45.
44. Захарін С. В. Податкові важелі державного регулювання іноземних інвестицій / С. В. Захарін // Фінанси України. – 2000. – № 7. – С. 94.
45. Іващук О. Т. Методи економетричного аналізу даних у системі STADIA : навч. посіб. / О. Т. Іващук, О. П. Кулаїчев. – Тернопіль : ТАНГ, 2001. – 151 с.
46. Игонина Л. Л. Инвестиции : уч. пособ. / Л. Л. Игонина ; [ под ред. проф. В. А. Слепова ] – М. : Юрист, 2002. – 480 с.
47. Игоньин Н. В. Инвестиции. Организация управления и финансирования : учеб. [ для вузов ] / Н. В. Игоньин. – М. : Финансы : ЮНИТИ, 2000. – 413 с.
48. Идрисов А. Б. Стратегическое планирование и анализ эффективности инвестиций / А. Б. Идрисов, С. В. Картышев, А. В. Постников. – М. : Филинъ, 1998. – 272 с.
49. Інвестиційний клімат в Україні. – К. : Нора-друк, 2003. – 246 с.
50. Інвестиційні процеси – як основа прискорення економічно-соціальних реформ в Україні / В. Г. Федоренко, О. А. Шуляк, Ф. А. Шакер, С. В. Прохода // Фондовый рынок. – 2000. – № 5. – С. 32.
51. Інвестологія: наука про інвестування : навч. посіб. / С. К. Реверчук, Н. Й. Реверчук, І. Г. Скоморович та ін. ; [ за ред. докт. екон. наук, проф. С. К. Реверчука ]. – К. : Атака, 2001. – 264 с.
52. Іткін О. Фактори, що впливають на іноземні інвестиції / О. Іткін, О. Жилякова // Економіка України. – 2002. – № 4. – С. 35–41.
53. Карпінський Б. А. Інвестиційний клімат в Україні / Б. А. Карпінський // Фінанси України. – 2001. – № 7. – С. 137.
54. Кейнс Дж. Общая теория занятости, процента и денег / Дж. Кейнс // Рынок. – К., 1995. – С. 46–63.
55. Кириченко О. До проблем розвитку харчової промисловості / О. Кириченко // Економіка України. – 2000. – № 10. – С. 82–84.
56. Кириченко О. М. Проблеми експортної орієнтації харчової промисловості, напрями реалізації / О. Кириченко // Формування ринкових відносин в Україні : зб. наук. праць. Вип. 17. – К., 2002. – С. 12–15.
57. Ковалев В.В. Методы оценки инвестиционных проектов / В.В. Ковалев [В.В. Кузьмін (ред.) ]. – М. : Финансы и статистика, 2002. – 144 с.
58. Ковалев В. В. Управление финансами: уч. пособ. / В. В. Ковалев. – М. , 1998. – 384 с.
59. Ковальов В. В. Державне регулювання інвестиційної діяльності в аграрній сфері / В. В. Ковалев ; [ В. В. Кузьмін (ред.) ]. – К. : ІАЕ УААН, 2003. – 181 с.
60. Козьменко С. Багаторівнева система прийняття інвестиційних рішень / С. Козьменко, Т. Васильєва, С. Леонов // Економіст. – 2001. – № 6. – С. 52–57.
61. Колот І. П. Регіональна інвестиційна політика: проблеми і перспективи : монограф. / І. П. Колот ; [ за ред. д. е. н. Н. М. Внукової ]. – Харків : ТОВ „Модель Всесвіту”, 2000. – 176 с.
62. Комаров В. Інвестиції в СНД / В. Комаров // Економіка України. – 2003. – № 2. – С. 74–82.
63. Крейдич І. Методологічні підходи до визначення ефективності регіональних інвестиційних проектів і програм / І. Крейдич // Економіка. Фінанси. Право. – 2002. – № 3. – С. 28–30.
64. Крупка Я. Д. Прогресивні методи оцінки та обліку інвестиційних ресурсів / Я. Д. Крупка. – Тернопіль : Екон. думка, 2000. – 354 с.
65. Крупка І. М. Формування макроекономічного інвестиційного середовища в Україні / І. М. Крупка // Фінанси України. – 2004. – № 4. – С. 87–97.
66. Кузьмін О. Проблеми регулювання інвестиційної діяльності в Україні / О. Кузьмін, С. Князь // Регіональна економіка. – 2000. – № 4. – С. 165.
67. Кухленко О. Стратегія інвестиційної діяльності в Україні / О. Кухленко, О. Смірнова // Економіка України. – 2002. – № 11. – С. 22–27.
68. Ландик В. Внутрішні джерела фінансування інвестиційної діяльності підприємства / В. Ландик // Економіка України. – 2001. – № 12. – С. 19–24.
69. Лимитовский М. А. Инвестиции на развивающихся рынках / М. А. Лимитовский. – М. : ДЕКА, 2002. – 464 с.
70. Лиськов В. В. Реформування харчової промисловості України / В. В. Лиськов // Вісник аграрної науки. – 1999. – № 7. – С. 5–10.
71. Лиськов В. Харчова промисловість: стан і проблеми / В. Лиськов // Харчова і переробна промисловість. – 1998. – № 5. – С. 4–6.
72. Лиськов В. Харчова промисловість у системі АПК / В. Лиськов // Економіка України. – 2000. – № 8. – С. 55–61.
73. Литвин Б. М. Оцінка стану інвестиційного процесу в Україні та напрями його активізації // Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції / за ред. д. е. н., проф. Б. М. Литвина. – Тернопіль : Принтер-інформ, 2005. – С. 5–12.
74. Литвин Б. М. Ринкові відносини в інвестиційному комплексі : навч. посіб. [ для студ. всіх форм навч. ] / Б. М. Литвин, С. М. Скочиляс. – Тернопіль : Екон. думка, 2002. – 195 с.
75. Ложникова А. В. Инвестиционные механизмы в реальной экономике / А. В. Ложникова.– М. : МЗ-Пресс, 2001. – 176 с.
76. Лучко М. Прямые иностранные инвестиции: движение и значение / М. Лучко // Экономист. – 2002. – № 3. – С. 22–32.
77. Лушкін В. Чинники й умови формування механізму інвестиційної діяльності / В. Лушкін // Регіональна економіка. – 2001. – № 3. – С. 232.
78. Майорова Т. В. Інвестиційна діяльність : навч. посіб. / Т.В. Майорова. – К. : ЦУЛ, 2003. – 376 с.
79. Максименко Е. В. Шляхи активізації залучення іноземних інвестицій в Україну / Е. В. Максименко // Фінанси України. – 1998. – № 6. – С. 20.
80. Малова Т. Розвиток методичних засад рейтингової оцінки інвестиційної привабливості акціонерних підприємств / Т. Малова, Л. Селіверстова // Актуальні проблеми економіки. – 2003. – № 2. – С. 40–43.
81. Маргасова В. Г. Особливості обігу оборотного капіталу в харчовій промисловості та його вплив на відтворювальні процеси в галузі / В. Г. Маргасова // Актуальні проблеми економіки. – 2003. – № 61. – С. 20–24.
82. Мартиненко В. Інвестиційний потенціал України / В. Мартиненко // Вісник Національного банку України. – 2000. – № 2. – С. 4–6.
83. Мартенс А. Инвестиции : [ курс лекций ] / А. Мартенс. – К. : Киев. инвест. аг-во, 1997. – 416 с.
84. Маслов С. Методи оцінки інвестиційних проектів / С. Маслов // Фондовий ринок. – 1999. – № 32. – С. 24–26.
85. Мелкумов Я. С. Экономическая оценка эффективности инвестиций и финансирование инвестиционных проектов / Я. С. Мелкумов. – М. : ИКЦ „ДНС”, 1997. – 295 с.
86. Мерзляк А. Іноземні інвестиції та їх роль у розвитку економіки регіону / А. Мерзляк // Збірник наукових праць Української Академії державного управління при Президентові України. Вип. 2. – 2001. – С. 70.
87. Мерзляк А. Стратегія держави та аспекти управління інвестиціями / А. Мерзляк // Вісник Української Академії державного управління. – 2002. – № 2. – С. 108.
88. Методика оцінювання центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо залучення інвестицій, здійснення заходів з поліпшення інвестиційного клімату у відповідних галузях економіки та в розрізі регіонів, рейтингової оцінки інвестиційної привабливості галузей, регіонів та суб’єктів господарювання : затв. Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 25.03.2004 р. № 115 [ Електронний ресурс ]. – Режим доступу : http: // www. kmu. gov. ua.
89. Модильяни Ф. Сколько стоит фирма? Теорема ММ / Ф. Модильяни, М. Миллер. – М. : Дело, 1999. – 497 с.
90. Носова О. В. Оцінка інвестиційної привабливості України: основні підходи / О. В. Носова // Економіка та прогнозування. – 2003. – № 3. – С. 119–137.
91. Онікієнко С. Облікові методи оцінки інвестиційної привабливості / С. Онікієнко // Вісник Національного банку України. – 2001. – № 7. – С. 49–51.
92. Орлов П. Оцінка ефективності інвестицій / П. Орлов // Економіка України. – 1997. – № 1. – С. 30–36.
93. Орпатий М. К. Актуальне дослідження регіональних проблем розвитку харчової промисловості України / М. К. Орпатий // Економіка АПК. – 1999. – № 12. – С. 85.
94. Оценка эффективности инвестиционных проектов / [ П. Л. Виленский, В. Н. Лившиц, Е. Р. Орлова, С. А. Смоляк ]. – М. : Дело, 1998. – 248 с.
95. Палка І. М. Активізація інвестиційного процесу на підприємствах харчової промисловості / І. М. Палка // Наукові записки : зб. наук. праць ф-ту економіки і менедж. інвестицій. Вип. 2 / за ред. д. е. н., проф. Б. М. Литвина. – Тернопіль : ПП „Синтез-Поліграф”, 2007. – С. 133–138.
96. Палка І. М. Аналіз впливу організаційно-економічних важелів на ефективність інвестиційної діяльності / І. М. Палка // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. – 2005. – № 18. – С. 255–257. – ( Серія : Економіка ).
97. Палка І. М. Інвестиційно-інноваційні процеси в харчовій промисловості / І. М. Палка // Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції / за ред. д. е. н., проф. Б. М. Литвина. – Тернопіль : Принтер-інформ, 2005. – С. 226–231.
98. Палка І. М. Методичні підходи до оцінки інвестиційної привабливості суб’єктів інвестування / І. М. Палка // Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. – 2007. – № 21. – С. 92–94. – ( Серія : Економіка ).
99. Палка І. М. Оцінка деяких підходів до визначення економічної сутності інвестицій / І. М. Палка // Наукові записки : зб. наук. праць каф. екон. аналізу. Вип. 13 / відп. за вип. д. е. н., проф. Шкарабан С. І. – Тернопіль : Екон. думка, 2004. – С. 175–177.
100. Палка І. М. Оцінка інвестиційного процесу на підприємствах харчової промисловості / І. М. Палка // Наукові записки : зб. наук. праць каф. екон. аналізу. Вип. 14 / відп. за вип. д. е. н., проф. Шкарабан С. І. – Тернопіль : Екон. думка, 2005. – С. 176–178.
101. Палка І. М. Роль амортизації в інвестуванні підприємств / І. М. Палка // Україна наукова : зб. матеріалів третьої Всеукр. наук.-практ. інтернет-конф., ( Київ, 20 – 22 грудня 2007 р. ) Ч. 4 . – К . : ТОВ „ТК Меганом”, 2007. – С. 2–4.
102. Палка І. М. Теоретико-методичні підходи до оцінки ефективності інвестиційного капіталу / І. М. Палка // Сучасні тенденції і проблеми розвитку інвестиційно-будівельного комплексу : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. , ( Тернопіль, 29 – 30 листопада 2007 р. ) . – Тернопіль : Принтер-інформ, 2007. – С. 84–89.
103. Пересада А. А. Інвестиційний процес в Україні / А. А. Пересада. – К. : Лібра, 1998. – 416 с.
104. Пересада А. А. Інвестуванння: навч.-метод. посібник / А. А. Пересада, О. О. Смірнова, С. В. Онікієнко. – К. : КНЕУ, 2001. – 251 с.
105. Пересада А. А. Управління інвестиційним процесом : монограф. / А. А. Пересада. – К. : Лібра, 2002. – 472 с.
106. Плахтій М. О. Вплив інвестиційних процесів на економічний розвиток регіону / М. О. Плахтій // Фінанси України. – 2004. – № 8. – С. 54–61.
107. Позняк С. Особливості та проблеми маркетингової стратегії розвитку харчової промисловості / С. Позняк // Економіка України. – 2002. – № 10. – С. 89–93.
108. Поплавська Ж. В. Інвестиційний імідж: регіональні аспекти / Ж. В. Поплавська, В. Г. Поплавський // Фінанси України. – 2004. – № 7. – С. 45–57.
109. Постанова КМУ „Про затвердження Програми розвитку інвестиційної діяльності на 2002–2010 роки” від 28 грудня 2001 р. № 1801 [ Електронний ресурс ]. – Режим доступу : http: // www. rada. gov. ua.
110. Постанова КМУ „Про концепцію регулювання інвестиційної діяльності в умовах ринкової трансформації економіки” від 1 червня 1995 р. № 384 [ Електронний ресурс ]. – Режим доступу : http: // www. rada. gov. ua.
111. Прямі інвестиції в Україну та з України за видами економічної діяльності // WELCOME. – 2003. – № 3. – С. 25–26; 2004. – № 2. – С.23–24.
112. Пшик Б. Напрямки реалізації регіональної інвестиційної політики / Б. Пшик // Регіональна економіка. – 2001. – № 4. – С. 172.
113. Романюк С. А. Методичний підхід до визначення рейтингу інвестиційної привабливості території / С. А. Романюк // Регіональна економіка. – 1999. – № 3. – С. 108–113.
114. Рута Л. Стратегія галузі: харчова промисловість / Л. Рута // Демократична Україна. – 1999. – 30 груд. – С. 2.
115. Самець С. М. Організаційно-економічні проблеми регулювання інвестиційної діяльності / С. М. Самець. – Львів : Ін-т регіон. дослідж. НАН України, – 1998. – 36 с.
116. Самуэльсон П. Экономика : в 2 т. / П. Самуэльсон. – М. : НПО „АЛГОН” : ВНИИСИ, 1992. – 809 с.
117. Сватков Л. Пріоритетна галузь економіки: харчова промисловість / Л. Сватков // Харчова і переробна промисловість. – 1999. – № 56. – С. 3–5.
118. Сватков Л. Шляхи поліпшення інвестиційного клімату в харчовій промисловості України / Л. Сватков // Харчова і переробна промисловість. – 1999. – № 11–12. – С. 3–5, 28–30.
119. Сталинская Е. Оценка инвестиционной привлекательности регионов Украины / Е. Сталинская // Економіст. – 2003. – № 9. – С. 68–72.
120. Статистичний збірник „Регіони України” / за ред. О. Г. Осауленко. – К.: Консультант, 2005. – 868 с.
121. Статистичний збірник „Регіони України” / за ред. О. Г. Осауленко. – К. : Консультант, 2006. – 950 с.
122. Статистичний збірник „Регіони України” / за ред. О. Г. Осауленко. – К. : Консультант, 2007. – 1250 с.
123. Статистичний щорічник України за 2003 рік / за ред. О. Г. Осауленко. – К. : Консультант, 2004. – 386 с.
124. Статистичний щорічник України за 2004 рік / за ред. О. Г. Осауленко. – К. : Консультант, 2005. – 375 с.
125. Статистичний щорічник України за 2005 рік / за ред. О. Г. Осауленко. – К. : Консультант, 2006. – 396 с.
126. Статистичний щорічник України за 2006 рік / за ред. О. Г. Осауленко. – К. : Консультант, 2007. – 551 с.
127. Статистичний щорічник України за 2007 рік / за ред. О. Г. Осауленко. – К. : Консультант, 2007. – 841 с.
128. Струніна В. Іноземні інвестиції у контексті співробітництва України з міжнародними фінансовими організаціями / В. Струніна // Економіка України. – 2002. – № 4. – С. 22–26.
129. Сухоруков А. І. Інвестиційні пріоритети України / А. І. Сухоруков // Економіка будівництва. – 2005. – № 1. – С.14–26.
130. Сухоруков А. Проблеми підвищення інвестиційної активності регіонів / А. І. Сухоруков // Економіка України. – 2002. – № 8. – С. 26.
131. Татаренко Н. О. Теорії інвестицій : навч. посіб. / Н. О. Татаренко, А. М. Поручник. – К. : КНЕУ, 2000. – 160 с.
132. Ткаченко С. Методические подходы к оценке эффективности реальных инвестиций / С. Ткаченко // Вестник бухгалтера и аудитора Украины. – 1999. – № 23–24. – С. 26–39.
133. Федоренко В. Г. Інвестиційна привабливість України / В. Г. Федоренко // Інвестиції: практика та досвід. – 2004. – № 21. – С. 23–26.
134. Федоренко В. Г. Інвестиційний менеджмент : навч. посіб. / В. Г. Федоренко. – 2-ге вид., доп. – К. : МАУП, 2001. – 280 с.
135. Федоренко В. Г. Інвестознавство / В. Г. Федоренко. – К. : МАУП, 2002. – 408 с.
136. Федюніна С. Д. Про перспективу розвитку харчової промисловості України / С. Д. Федюніна // Економіка АПК. – 2000. – № 12. – С. 35–37.
137. Формування інвестиційної стратегії економіки України / М. П. Денисенко, В. П. Шевчук, Я. В. Ганич, А. Н. Павленко // Інвестиції: теорія і практика. – 2005. – № 6. – С. 23–28.
138. Форум : Законодавство України [ Електронний ресурс ]. – Режим доступу : http: // www. rada. gov. ua.
139. Форум : Нормат.-прав. База [ Електронний ресурс ]. – Режим доступу : http: // www. kmu. gov. ua.
140. Форум : Стат. інформ. [ Електронний ресурс ]. – Режим доступу : http: // www. ternrstat. tim.net. ua.
141. Форум : Стат. інформ. [ Електронний ресурс ]. – Режим доступу : http: // www. ukrstat. gov. ua.
142. Четыркин Е. М. Финансовый анализ производственных инвестиций / Е. М. Четыркин. – М. : Дело, 1998. – 233 с.
143. Чумакова І. Аудит і оцінка економічної ефективності інвестицій підприємства / І. Чумакова // Бухгалтерський облік і аудит. – 1997. – № 9. – С. 27–29.
144. Шарп У. Ф. Инвестиции / У. Ф. Шарп, Г. Дж. Александер, Дж. Бейли. – М. : ИНФРА-М, 1997. – 864 с.
145. Шевченко А. А. Аналіз сучасного економічного стану підприємств харчової та переробної промисловості / А. А. Шевченко, І. В. Богуцька // Наукові записки : зб. наук. праць каф. екон. аналізу. Вип. 12, ч.2. / – Тернопіль, 2003. – С. 57–59.
146. Шевчук В. Я. Основи інвестиційної діяльності / В. Я. Шевчук, П. С. Рогожин. – К. : Генеза, 1997. – 296 с.
147. Шеремет О. Формування акціонерного капіталу підприємств харчової промисловості України / О. Шеремет // Економіка України. – 2001. – № 9. – С. 51–55.
148. Школа І. Умови залучення інвестиційних ресурсів в економіку регіонів України / І. Школа, А. Вдовічен // Регіональна економіка. – 2002. – № 2. – С. 54.
149. Щукін Б. М. Інвестиційна діяльність : метод. посіб. / Б. М. Щукін. – К. : МАУП, 1998. – 68 с.
150. Ящук А. Напрямки підвищення активності інвестиційної політики в регіоні / А. Ящук // Регіональні перспективи. – 2000. – № 2–3. – С. 335.
151. Markowits H. M. Portfolio Selection Efficient Diversification of Investment / H. M. Markowits. – New York, 1959. – P. 261.
152. Modigliani F. The Cost of Capital Corporation Finance and Theory of Investment / F. Modigliani, M. Miller // Amer/Ekon/Rev/. – 1958. – June. – P. 261–297.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.