У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ВНУТРІШНЬОГОСПОДАРСЬКИЙ КОНТРОЛЬ В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Количество страниц 238
ВУЗ ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП …………………………………………………………………….. 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ВНУТРІШНЬОГОСПОДАР-СЬКОГО КОНТРОЛЮ ……………………………………………………. 11
1.1. Суть і місце внутрішньогосподарського контролю в системі економічного контролю …………………………………………………... 11
1.2. Завдання, функції, принципи та види внутрішньогосподарського контролю …………………………………………………………….……... 27
1.3. Система внутрішньогосподарського контролю та її елементи ……. 43
Висновки до розділу 1 …………………………………………………….. 58
РОЗДІЛ 2. СТАН ВНУТРІШНЬОГОСПОДАРСЬКОГО КОНТРОЛЮ В АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ ………………………………………… 61
2.1. Організаційні аспекти внутрішньогосподарського контролю аграрних підприємств …………………………………………………….. 61
2.2. Аналіз існуючої системи внутрішньогосподарського контролю в аграрних підприємствах …………………………………………………... 82
2.3..Методичні засади здійснення внутрішньогосподарського контролю …………………………………………………………………… 98
Висновки до розділу 2 …………………………………………………….. 112
РОЗДІЛ 3. УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ВНУТРІШНЬО-ГОСПОДАРСЬКОГО КОНТРОЛЮ ……………………………………... 116
3.1. Стандартизація та регламентне забезпечення внутрішньо-господарського контролю ………………………………………………… 116
3.2. Удосконалення методики здійснення внутрішньогосподарського контролю …………………………………………………………………… 129
3.3. Методика визначення ефективності внутрішньогосподарського контролю ………………………………………………..…………………. 151
Висновки до розділу 3 …………………………………………………….. 164
ВИСНОВКИ ……………………………………………………………….. 166
ДОДАТКИ …………………………………………………………………. 170
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ …………………………………. 238



ВСТУП

Актуальність теми. Розвиток ринкових відносин в Україні передбачає підвищення ефективності господарювання. Зміна соціально-економічних умов в аграрному секторі економіки призводить до виникнення нових інформаційних потреб з боку власників і менеджерів сільськогосподарських підприємств, що вимагає оптимізації управління ними. Необхідність приведення у відповідність механізму управління підприємством до вимог сучасної економіки доводить об'єктивно існуючу потребу в удосконаленні функції внутрішньогосподарського контролю.
Реалізація цього завдання передбачає повноцінне використання контрольних функцій у підприємстві, організацію раціональної взаємодії між суб'єктами контролю, розподіл обов'язків і відповідальності як за систему обліку та звітності зокрема, так і за результати господарської діяльності підприємства в цілому. Контроль має виступати зв'язуючою ланкою між власниками підприємства та суб'єктами управління ним.
Значний внесок у розвиток теоретичних і практичних аспектів функціонування й удосконалення внутрішньогосподарського контролю зробили українські вчені: М.Т. Білуха, Ф.Ф. Бутинець, Б.І. Валуєв, П.І. Гай-дуцький, С.Ф. Голов, Я.А. Гончарук, З.В. Гуцайлюк, В.А. Дерій, Н.І. Дорош, І.К. Дрозд, К.П. Дудка, Н.Л. Жук, С.Я. Зубілевич, Є.В. Калюга, Г.Г. Кірей-цев, М.В. Кужельний, Н.П. Кузик, В.Ф. Максімова, В.М. Мурашко, Л.В. Напа-довська, В.С. Рудницький, П.Т. Саблук, В.В. Сопко, Л.В. Сухарева, Н.М. Тка-ченко, Б.Ф. Усач, М.Г. Чумаченко, Л.С. Шатковська, В.О. Шевчук та ін.
Дослідження окремих питань внутрішньогосподарського контролю здійснили зарубіжні науковці: В.Д. Андрєєв, Э.А. Аренс, І.А. Бєлобжецький, В.В. Бурцев, Дж.К. Лоббек, Т.Д. Попова, М.І. Протасов, Дж.К. Робертсон, В.П. Суйц, Дж. Фостер, Ч.Т. Хорнгрен, Л.А. Шмельцер, С.О. Шохін та ін.
У той же час окремі аспекти організації та методики внутрішньо-господарського контролю залишаються недостатньо розкритими. Зокрема, потребують подальшого наукового вивчення питання організаційної структури служби внутрішньогосподарського контролю, удосконалення документальних і фактичних прийомів здійснення контролю, способів автоматизації контрольних процедур.
Дискусійними залишаються і деякі теоретичні питання, зокрема, щодо класифікації завдань і принципів внутрішньогосподарського контролю, ідентифікації складових елементів у його системі та ін.
Дисертаційні дослідження методологічних та організаційних аспектів контролю проводили Ф.Ф. Бутинець (1986 р.), З.В. Гуцайлюк (1992 р.), Б.Ф. Усач (1993 р.), В.О. Шевчук (1999 р.), Є.В. Калюга (2002 р.), І.К. Дрозд (2005 р.), В.Ф. Максімова (2006 р.). Окремі питання контролю досліджено у дисертаціях С.В. Бардаша (2000 р.), М.М. Шигун (2003 р.), Н.П. Кузик (2004 р.), О.Б. Акєнтьєвої (2006 р.).
Незважаючи на значимість проведених досліджень і цінність отриманих результатів, питання організації та методики внутрішньо-господарського контролю залишаються вивченими недостатньо повно. Зовсім небагато дослідників приділяє увагу дослідженню особливостей галузевої специфіки у процесі створення та функціонування системи внутрішньогосподарського контролю в підприємствах аграрного сектору економіки.
Необхідність вивчення вказаних аспектів і практична потреба у вирішенні дискусійних питань обумовили вибір теми, її актуальність та значущість.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до плану науково-дослідних робіт Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" УААН за темами "Формування системи та механізмів обліково-аудиторського забезпечення сільськогосподарських підприємств у ринкових умовах" (номер державної реєстрації 0102U000267), "Розробка методично-організаційних засад побудови галузевого обліку, звітності та інформаційно-аудиторських послуг" (номер державної реєстрації 0106U006638).
У межах наукової програми автором досліджено теоретичні та практичні аспекти внутрішньогосподарського контролю і розроблені пропозиції щодо удосконалення організації та методики здійснення контролю в аграрних підприємствах.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є обґрунтування теоретичних положень та розробка практичних рекомендацій щодо вдосконалення організаційних і методичних аспектів внутрішньо-господарського контролю в аграрних підприємствах.
Реалізація поставленої мети обумовила вирішення наступних завдань:
• обґрунтування пріоритетних напрямів розвитку внутрішньогосподар-ського контролю в аграрних підприємствах, уточнення його місця у загальній системі економічного контролю та ролі у системі управління;
• узагальнення та систематизація підходів до класифікації завдань і принципів внутрішньогосподарського контролю, уточнення його мети та функцій;
• визначення елементів системи внутрішньогосподарського контролю;
• розробка науково-практичних рекомендацій щодо удосконалення організаційної структури служби внутрішньогосподарського контролю та її взаємозв'язків з іншими структурними підрозділами у загальній системі управління сільськогосподарським підприємством;
• удосконалення методики визначення суттєвості відхилень, виявлених у процесі здійснення внутрішньогосподарського контролю, уточнення класифікації порогів суттєвості;
• удосконалення регламентного забезпечення й обґрунтування доціль-ності запровадження стандартизації внутрішньогосподарського контролю;
• розробка пропозицій щодо застосування комп'ютерних технологій у процесі здійснення внутрішньогосподарського контролю, методики його автоматизації та форм електронних робочих документів;
• узагальнення та систематизація підходів до розрахунку ефективності внутрішньогосподарського контролю.
Об'єктом дослідження є система внутрішньогосподарського контролю в сільськогосподарських підприємствах.
Предметом дослідження є теоретичні, методичні й організаційні аспекти внутрішньогосподарського контролю у сільськогосподарських підприємствах.
Методи дослідження. Методологічною основою пізнання об'єкта дослідження є системний метод. Застосування діалектичного методу дозволило розглядати досліджувані явища та процеси у розвитку і взаємодії. При дослідженні причин виникнення, етапів формування та закономірностей розвитку внутрішньогосподарського контролю, окремих економічних категорій використано історичний метод. Особливості побудови та функціонування систем внутрішньогосподарського контролю у різних країнах розкрито за допомогою методу порівняння. У процесі збору, систематизації й обробки інформації застосовано методи індукції та дедукції, аналізу та синтезу, розрахунково-аналітичний метод, статистичні методи групування та кореляції, методи опитування, анкетування, спостереження. На етапі розробки пропозицій щодо удосконалення організаційної структури системи внутрішньогосподарського контролю, крім зазначених, використано також метод моделювання.
Теоретичною основою дисертаційного дослідження є праці вітчизняних і зарубіжних вчених з питань внутрішньогосподарського контролю. В якості інформаційної бази дослідження використано нормативно-правові акти з регулювання контрольної діяльності на підприємствах, відповідні інструктивні та методичні розробки. Дослідження ґрунтується на облікових та управлінських даних і результатах особистого спостереження й обстеження стану внутрішньогосподарського контролю у сільськогосподарських підприємствах Полтавської області.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у поглибленні теоретичних засад й удосконаленні на цій основі організації та методики внутрішньогосподарського контролю в аграрних підприємствах. Основні положення дисертаційної роботи, що визначають її наукову новизну, полягають у наступному:
вперше:
- розроблено концептуальні засади організації системи внутрішньо-господарського контролю в аграрних підприємствах, що дозволить оптимізувати склад, структуру та чисельність служби внутрішньо-господарського контролю;
- запропоновано систему стандартів внутрішньогосподарського контролю, впровадження якої сприятиме удосконаленню регламентного забезпечення внутрішньогосподарського контролю аграрних підприємств і дозволить визначити додаткові умови для уникнення конфліктних ситуацій між окремими суб'єктами на підприємстві;
удосконалено:
- класифікацію принципів внутрішньогосподарського контролю, а також обґрунтовано його мету, завдання та функції, що забезпечить відповідність теоретичної бази здійснення внутрішньогосподарського контролю особливостям сучасного етапу розвитку аграрного сектора економіки;
- методику автоматизації внутрішньогосподарського контролю, форми електронних робочих документів, використання яких зумовить підвищення якості виконання окремих контрольних процедур та оперативності внутрішньогосподарського контролю в цілому;
- методичні підходи до визначення ефективності внутрішньо-господарського контролю, застосування яких дозволить врахувати економічний, соціальний та екологічний фактори, що впливають на рівень ефективності функціонування служби внутрішньогосподарського контролю;
дістало подальший розвиток:
- визначення поняття внутрішньогосподарського контролю, його місця у системі економічного контролю та ролі у системі управління, що дозволить посилити обґрунтування теоретичних аспектів здійснення внутрішньогосподарського контролю в аграрних підприємствах;
- наукове обґрунтування внутрішньогосподарського контролю як системи через уточнення її елементів: об'єктів, суб'єктів, методів (процесор системи) й інформаційного середовища (вхід і вихід системи);
- визначення суттєвості відхилень, виявлених у процесі здійснення внутрішньогосподарського контролю, класифікація порогів суттєвості, що сприятиме удосконаленню методики здійснення внутрішньогосподарського контролю.
Практичне значення одержаних результатів. Розроблені в дисертації методичні підходи й одержані результати мають практичне значення для удосконалення організації та методики здійснення внутрішньогосподарського контролю в аграрних підприємствах. Результати дисертації впроваджені у практику господарювання ряду сільсько-господарських підприємств Полтавської області (довідка Головного управління агропромислового розвитку Полтавської обласної державної адміністрації від 12.06.2008 р. № 018/1-557; довідка сільськогосподарського виробничого кооперативу "Батьківщина" Котелевського району від 10.06.2008 р. № 117/08; довідка державного підприємства "Навчально-дослідне господарство "Ювілейний" ПДАА Полтавського району від 06.06.2008 р. № 75).
Основні положення дослідження знайшли застосування у навчальному процесі Полтавської державної аграрної академії при викладанні дисциплін "Контроль і ревізія", "Аудит", "Організація і методика аудиту", "Аудит підприємницької діяльності", "Аудит і оцінювання управлінської діяльності" (довідка від 09.06.2008 р. № 6-01-42).
Особистий внесок здобувача полягає у самостійно виконаному науковому дослідженні, у якому викладено авторський підхід щодо вирішення наукового завдання, – удосконалення організації та методики внутрішньогосподарського контролю в аграрних підприємствах. Теоретичні узагальнення, висновки та пропозиції зроблені автором самостійно на підставі критичного аналізу праць провідних українських і зарубіжних вчених, а також проведених досліджень господарської діяльності аграрних підприємств. Аналітична частина роботи виконана на основі вибіркових досліджень з генеральної сукупності чисельністю 345 сільсько-господарських підприємств Полтавської області.
З наукових праць, опублікованих у співавторстві, у дисертації використані лише ті ідеї та положення, що є результатом особистої роботи автора.
Апробація результатів дослідження. Основні положення і результати дослідження, що викладені в дисертації, пройшли апробацію та дістали схвальну оцінку науковців шляхом обговорення на VIII Міжнародній науково-практичній конференції "Наука і освіта '2005" (м. Дніпропетровськ, 7-21 лютого 2005 р.), Міжнародній науково-практичній конференції "Роль інформаційних технологій у забезпеченні конкурентоспроможності підприємств" (м. Полтава, 12-13 жовтня 2006 р.), II Міжнародній науково-практичній конференції "Реформування обліку, звітності та аудиту в системі АПК України: стан та перспективи" (м. Київ, 19-20 жовтня 2006 р.), II Міжнародній науково-практичній конференції "Наука та технології: крок в майбутнє – ’2007" (м. Дніпропетровськ, 1-15 березня 2007 р.), Міжнародній науково-практичній конференції "Розвиток агробізнесу: міжнародний досвід" (м. Полтава, 17-18 квітня 2007 р.), III Міжнародній науково-практичній конференції "Реформування обліку, звітності та аудиту в системі АПК України: стан та перспективи" (м. Київ, 29-30 листопада 2007 р.), I Міжнародній науковій конференції "Актуальні проблеми сучасної науки – 2008" (м. Вінниця, 25 лютого – 10 березня 2008 р.), VI Міжнародній науковій конференції "Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: теорія, методологія, організація" (м. Київ, 28 бе-резня 2008 р.), III Всеукраїнській науково-практичній конференції "Інноваційні технології у наукових дослідженнях і навчальному процесі вищого закладу освіти" (м. Полтава, 20-21 квітня 2006 р.), Всеукраїнській науково-практичній конференції "Державна політика та стратегія реформування економіки України в ХХІ сторіччі" (м. Полтава, 27 березня 2007 р.), Науковій конференції молодих вчених "Економіка і підприєм-ництво: організаційно-методологічні аспекти обліку, фінансів, аудиту та аналізу" (м. Полтава, 1-15 квітня 2005 р.).
Публікації. За результатами дисертаційного дослідження опубліковано 17 одноосібних наукових праць загальним обсягом 3,58 друк. арк. та один навчальний посібник у співавторстві. Із загальної кількості публікацій – 6 наукових статей у фахових виданнях (1,88 друк. арк.), 11 тез доповідей (1,70 друк. арк.) та навчальний посібник (22,00 друк. арк., особисто автора – 8,32 друк. арк.).
Список литературы ВИСНОВКИ

Узагальнення теоретичних положень і критичний аналіз практики організації та здійснення внутрішньогосподарського контролю в аграрних підприємствах дозволили сформулювати висновки, які мають значення для подальшого розвитку теорії, методики і практики внутрішньогосподар-ського контролю:
1. У процесі реформування аграрного сектору економіки виникає об'єктивна необхідність у підвищенні ефективності внутрішньогосподар-ського контролю. Це обумовлює потребу в теоретичному обґрунтуванні підходів до організації внутрішньогосподарського контролю та вдосконаленні практики його здійснення. На основі аналізу історичних передумов і особливостей контролю в умовах ринкової економіки уточнено місце внутрішньогосподарського контролю в системі економічного контролю, а також його роль у системі управління. Принципово некоректним є визнання внутрішнього аудиту як підвиду внутрішньогосподарського контролю, оскільки одним із основних завдань внутрішнього аудиту є оцінка надійності функціонування й ефективності системи внутрішньогосподарського контролю.
2. Існуючі класифікації завдань і принципів внутрішньогосподар-ського контролю не враховують ринкових вимог щодо його економічності та ряду практичних аспектів здійснення внутрішньої контрольної діяльності. Зважаючи на це, завдання запропоновано класифікувати за групами: забезпечення процесу прийняття управлінських рішень; забезпечення збереження активів, ресурсів і документації; ефективне використання ресурсів; дотримання встановлених принципів ведення обліку. Принципи внутрішньогосподарського контролю слід поділяти на загальнонаукові, професійні та організаційні. Удосконалення теоретичної бази здійснення внутрішньогосподарського контролю дозволяє привести її у відповідність до особливостей сучасного етапу розвитку аграрного сектора економіки.
3. Відповідність внутрішньогосподарського контролю основним системним властивостям і наявність типової структури (вхід, процесор, вихід) доводять, що він є самостійною системою. Елементами системи внутрішньогосподарського контролю визначено об'єкти, суб'єкти, методи (процесор системи) та інформаційне середовище (вхід і вихід системи). Системний підхід забезпечує раціональну побудову сукупності складових внутрішньої контрольної діяльності.
4. На основі проведеного дослідження розроблено концептуальні засади організації системи внутрішньогосподарського контролю через визначення основних чинників і особливостей її побудови в аграрних підприємствах. До них належать: форма власності, організаційно-правова форма господарювання; організаційна структура та структура управління підприємством; розмір господарюючого суб'єкту. Врахування визначених особливостей дозволяє оптимізувати склад, структуру та чисельність служби внутрішньогосподарського контролю в аграрних підприємствах.
5. На основі аналізу завдань, які виконують суб'єкти внутрішньогосподарського контролю, виділено адміністративний, бухгалтерський, технологічний і спеціальний його види. Результати дослідження свідчать, що в сільськогосподарських підприємствах пріоритет серед суб'єктів контролю надається бухгалтерській службі. Зважаючи на дублювання окремих функцій контролю та наявність безконтрольних об'єктів, запропоновано перерозподілити контрольні функції та змістити акцент реалізації контрольних дій у бік спеціального внутрішньо-господарського контролю, суб'єктами якого є ревізійна комісія та спостережна рада (для акціонерних товариств і сільськогосподарських виробничих кооперативів). Реорганізація служби внутрішньогосподарського контролю сприяє поєднанню децентралізованої та централізованої форм організації контролю на підприємстві та дозволяє налагодити достовірну й оперативну мережу інформаційного забезпечення суб'єктів прийняття управлінських рішень.
6. Необхідність оцінювання суттєвості виявлених за результатами контролю відхилень зумовлює потребу у визначенні порогів суттєвості, їх класифікації з виділенням кількісних, вартісних і якісних критеріїв, а також урахуванні принципу агрегатної суттєвості. Запропонований алгоритм дій контролюючого персоналу при оцінюванні суттєвості виявлених відхилень дозволяє удосконалити методику здійснення внутрішньогосподарського контролю та підвищити його ефективність.
7. Науково-практичні рекомендації з регламентного забезпечення внутрішньогосподарського контролю повинні враховувати наслідки трансформації економіки України в процесі розвитку ринкових відносин і їх вплив на окремі економічні сфери. З цією метою на загальнодержавному рівні запропоновано й обґрунтовано систему стандартів внутрішньо-господарського контролю, що дозволяє визначати додаткові умови для уникнення конфліктних ситуацій між окремими суб'єктами на підприємстві та спрямована на підвищення ефективності здійснення внутрішньогосподар-ського контролю в цілому. На рівні окремого підприємства запропоновано розробити внутрішній організаційний регламент – Положення про службу внутрішньогосподарського контролю, введення в дію якого сприятиме організації чітко структурованої та ефективно діючої системи внутрішньогосподарського контролю.
8. У результаті дослідження практики проведення внутрішніх контрольних заходів в аграрних підприємствах Полтавської області виявлено шляхи удосконалення методики внутрішньогосподарського контролю, які спрямовані на покращання якості проведення документальної перевірки, урізноманітнення прийомів фактичного контролю, більш широке використання специфічних методів зіставлення й оцінки, скорочення затрат часу внутрішніх контролерів на документальне оформлення процедур і результатів контролю. З метою підвищення оперативності й ефективності функціонування системи внутрішньогосподарського контролю обґрунтована доцільність автоматизації контрольних заходів і розроблена відповідна модель здійснення внутрішньогосподарського контролю з використанням інформаційних технологій.
9. Результати аналізу використання робочого часу суб'єктами внутрішньогосподарського контролю доводять необхідність скорочення затрат часу на документальне оформлення результатів контролю шляхом впровадження стандартизованих форм документів. Виходячи з цього, суб'єктам контролю доцільно запровадити ведення запропонованих форм електронних робочих документів, що забезпечують автоматизацію необхідних розрахунків і дозволяють піднести методику й організацію здійснення внутрішньогосподарського контролю на якісно вищий рівень.
10. Існуючі методичні підходи до розрахунку ефективності внутрішньогосподарського контролю не враховують усіх факторів, що її визначають. Зважаючи на це, обґрунтовано необхідність обчислення показників ефективності внутрішньогосподарського контролю у розрізі трьох її складових: економічної, соціальної та екологічної. Внаслідок того, що не всі елементи системи контролю, як і результати її функціонування, можна визначити кількісно, доцільно поєднувати кількісний і якісний підходи при розрахунку ефективності внутрішньогосподарського контролю.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Акєнтьєва О.Б. Підвищення економічної ефективності системи внутрішнього контролю підприємства: дис. … кандидата екон. наук: 08.06.01 / Акєнтьєва Олена Борисівна. – Донецьк, 2006. – 198 с.
2. Алборов Р.А. Аудит в организациях промышленности, торговли и АПК / Р.А. Алборов. – М.: Дело и сервис, 2000. – 432 с.
3. Аналіз і контроль в управлінні сільськогосподарським виробництвом / [Гайдуцький П.І., Габор С.С., Саблук П.Т., Стечишин В.В.]. – К.: Урожай, 1986. – 104 с.
4. Андреев В.Д. Практический аудит: справоч. пособ. / В.Д. Андреев. – М.: Экономика, 1994. – 366 с.
5. Андреев В.Д. Ревизия и контроль в потребительской кооперации / В.Д. Андреев. – М.: Экономика, 1987. – 344 с.
6. Аренс Э.А. Аудит / Э.А. Аренс, Дж.К. Лоббек. – М.: Финансы и статистика, 1995. – 560 с.
7. Аудит і ревізія підприємницької діяльності: навч. посіб. [для студ. вищ. навч. закл.] / [Бутинець Ф.Ф., Усач Б.Ф., Виговська Н.Г. та ін.]; за ред. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: ПП "Рута", 2001. – 416 с.
8. Аудит Монтгомери / [Дефлиз Ф.Л., Дженик Г.Р., О'Рейлли В.М., М.Б. Хирш]; под. ред. Ф.Л. Дефлиз. – М.: Аудит: ЮНИТИ, 1997.– 542 с.
9. Аудит: практ. пособ. / [под ред. А.Н. Кузьминского]. – К.: Учетинформ, 1996. – 283 с.
10. Белобжецкий И.А. Бухгалтерский учет и внутренний аудит / И.А. Белобжецкий. – М.: Бухгалтерский учет, 1994. – 128 с.
11. Белобжецкий И.А. Финансово-хозяйственный контроль в управлении экономикой / И.А. Белобжецкий. – М.: Финансы, 1979.
12. Белов Н.Г. Контроль и ревизия в сельскохозяйственных предприятиях: учеб. / Н.Г. Белов. – М.: Статистика, 1976. – 360 с.
13. Белуха Н.Т. Ревизия и контроль в торговле / Н.Т. Белуха. – М.: Экономика, 1988. – 255 с.
14. Биренберг Б.М. Сущность общей функции контроля / Б.М. Биренберг. – К.: Наукова думка, 1985. – С. 52.
15. Білоусов А. Внутрішній аудит: перспективи розвитку і методика організації на підприємствах України / А. Білоусов // Бухгалтерський облік і аудит. - 2001. - № 2. – С. 54-57.
16. Білуха М.Т. Курс аудиту: підруч. / М.Т. Білуха. – К.: Вища школа; Знання, 1998.– 574 с.
17. Білуха М.Т. Стандарти державного фінансового контролю / М.Т. Білу-ха // Бухгалтерський облік і аудит. – 2003. – № 11. – С. 45-48.
18. Білуха М.Т. Теорія фінансово-господарського контролю і аудиту: підруч. / М.Т. Білуха. – К.: Вища школа, 1994. – 364 с.
19. Бобыр С.И. Контроль и ревизия хозяйственной деятельности промышленных предприятий: учеб. / С.И. Бобыр. – М.: Высшая школа, 1975. – 392 с.
20. Боцян Т.В. Облік і внутрішній контроль діяльності підприємств в умовах використання комп'ютерних технологій: управлінський аспект: автореф. на здобуття наук. ступеня кан. екон. наук: 08.06.04 "Бухгалтерський облік, аналіз та аудит" / Т.В. Боцян. – Київ, 2005.–24 с.
21. Булуктаева Н.Б. Повышение эффективности контрольно-ревизионной работы в сельском хозяйстве: автореф. на соискание учен. степени канд. экон. наук: 08.00.12 "Бухгалтерский учет, статистика" / Н.Б. Булу-ктаева. – Астрахань, 2006. – 24 с.
22. Большой экономический словарь / [ред. А.Н. Азрилиян]. – М.: Институт новой экономики, 2002. – 1280 с.
23. Бондар М.І. Аудит в АПК / М.І.Бондар. – К.: КНЕУ, 2003. – 188 с.
24. Бурцев В.В. Организация системы государственного финансового контроля в Российской федерации: теория и практика / В.В. Бурцев. – М.: Изд.-торг. корпорация "Дашков и К0", 2003. – С. 95-98.
25. Бурцев В.В. О системе государственного, аудиторского и внутреннего финансового контроля организаций / В.В. Бурцев // Экономика сельско-хозяйственных и перерабатывающих предприятий. – 2000. - № 7. – С. 37-40.
26. Бутинец Ф.Ф. Контроль и ревизия в сельскохозяйственных предприятиях / Ф.Ф. Бутинец. – К.: Высшая школа, 1979. – 272 с.
27. Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: підруч. [для студентів вузів] / Ф.Ф. Бутинець. – Житомир: ЖІТІ, 2000. – 640 с.
28. Вайнштейн Э.Г. Ревизия и контроль в банках: учеб. пособ. / Э.Г. Вайнштейн. – М.: Высшая школа, 1974. – 336 с.
29. Васильева Н.Е. Стандарты и методы внутреннего аудита / Н.Е. Васи-льева // Деньги и кредит. – 2001. - № 4. – С. 35-39.
30. Ватуля І.Д. Внутрішньогосподарський контроль у сільсько-господарських підприємствах: ділові ігри [навч. посіб.] / І.Д. Ватуля. – К.: Вища школа, 1993. – 122 с.
31. Ватуля І.Д. Податки, збори, платежі: навч. посіб. / Ватуля І.Д., Ватуля М.І., Рибалко Л.В. - К.: Центр навчальної літератури, 2006. – 352 с.
32. Виговська Н.Г. Класифікація суб'єктів фінансового контролю / Н.Г. Виговська // Регіональні перспективи. – 2003. - № 2-3. – С. 92-94.
33. Видяпин В.И. Теория финансово-хозяйственного контроля / В.И. Видяпин, И.В. Барсукова. – М.: МИНХ, 1998.
34. Внутренний аудит банка / [Замиусская Е.Р., Кочмола К.В., Лазаре- ва Н.А., Чубарова Г.П.]. – М.: Экспертное бюро, 1997. – 160 с.
35. Вознесенский Е.А. Внутрихозяйственный контроль на предприятии / Е.А. Вознесенский. – Ленинград: Знание, 1967. – 133 с.
36. Галлямова Т.Р. Реформирование внутрихозяйственного контроля на базе внутреннего управленческого аудиту в сельскохозяйственных организациях: автореф. дис. на соискание учен. степени канд. экон. наук: 08.00.12 "Бухгалтерсий учет, статистика" / Т.Р. Галлямова. – Ижевск, 2005. – 20 с.
37. Герасимук І.В. Методика внутрішнього господарського контролю за повнотою і своєчасністю розрахунків з бюджетом / І.В. Герасимук // Науковий вісник НАУ. – 2002. – Випуск 56. – С. 200-203.
38. Герчикова И.Н. Менеджмент: учеб. / И.Н. Герчикова. – М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1997. – 501с.
39. Гончаров В.В. В поисках совершенства управления: Руководство для высшего управления персонала: Опыт лучших промышленных фирм США, Японии и стран Западной Европы / В.В. Гончаров. – М.: МНИИПУ, 1998. – Т. 2. – 1998. – 784 с.
40. Гончаров В.И. Менеджмент: учеб. пособ. / В.И. Гончаров. – Минск: Мисанта, 2003. – 624 с.
41. Гончарук Я.А. Аудит: навч. посіб. / Я.А. Гончарук, В.С. Рудницький. – Львів: Світ, 2002. – 296 с.
42. Господарський кодекс України: за станом на 15 груд. 2006 р. / К.: Відомості Верховної Ради України. – Офіц. вид. – 2007. - № 2.
43. Державний класифікатор професій ДК 003 : 2005. – [Чинний від 2005-12-26]. – К.: Держспоживстандарт України, 2005.
44. Дікань Л.В. Контроль і ревізія: навч. посіб. / Л.В. Дікань. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 245 с.
45. Дмитренко І. Моделювання типів господарських порушень як основа розробки методик внутрішнього контролю / І. Дмитренко, М. Борисен-ко // Бухгалтерський облік і аудит. – 2003. - № 10. – С. 56-58.
46. Дмитренко І. Оцінка суттєвості помилок в аудиторській практиці: методичний аспект / І. Дмитренко // Бухгалтерський облік і аудит. – 2003. - № 7. – С. 59-62.
47. Дорош Н.І. Аудит: методологія і організація: монографія / Н.І. Дорош. – К.: Знання, 2001. – 402 с.
48. Дорош Н.І. Деякі напрями реформування господарського контролю / Н.І. Дорош // Економіка України. – 1997. - № 1. – С. 42-46.
49. Дорош Н.І. Методологічні та організаційні аспекти аудиту: дис. … доктора екон. наук: 08.06.04 / Ніна Іванівна Дорош. – К., 2004. – 476 с.
50. Дорош Н.І. Основні напрями вдосконалення господарського контролю в аграрному секторі України / Н.І. Дорош // Економіка АПК. – 1996. - № 8. – С. 44-48.
51. Дрозд І.К. Державний фінансовий контроль: навч. посіб. / І.К. Дрозд, В.О. Шевчук. – К.: Імекс-ЛТД, 2007. – 304 с.
52. Дрозд І.К. Контроль економічних систем: монографія / І.К. Дрозд. – К.: Імекс-ЛТД, 2004. – 312 с.
53. Друри К. Введение в управленческий и производственный учет: учеб. / К. Друри. – М.: Аудит, 1998. – 783 с.
54. Економічна енциклопедія / [ред.-упоряд. С.В. Мочерний]. – К.: Академія, Тернопіль: Академія народного господарства, 2000. – Т. 1. – 2000. – 864 с.
55. Ермаков А.Н. Контроль как функция управления / А.Н. Ермаков // Регіональні перспективи. – 2003. - № 1. – С. 53-55.
56. Єпіфанов А.О. Обґрунтування фінансового механізму підприємства / А.О. Єпіфанов, В.П. Москаленко, О.В. Шипунова // Фінанси України. – 2004. - № 1. – С. 3-6.
57. Жила В.Г. Ревізія та аудит: навч. посіб. / В.Г. Жила. – К.: МАУП, 1998.– 96 с.
58. Завадський Й.С. Менеджмент: підруч. / Й.С. Завадський. – К.: УФІМБ, 1997. – Т. 1. – 1997. – 543 с.
59. Загородній А.Г. Фінансовий словник / Загородній А.Г., Вознюк Г.Л., Смовженко Т.С. – К.: Знання, 2000. – 587 с.
60. Зубілевич С.Я. Основи аудиту. / С.Я. Зубілевич, С.Ф. Голов. – К.: Ділова Україна, 1996.– 374 с.
61. Інструкція по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків. – [Чинна від 1994-08-11]. – К.: Міністерство фінансів України. – (Наказ). – К.: CD-вид-во "Інфодиск", 2008. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM): кольор.; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM; Windows 98/2000/NT/XP. – Назва з титул екрану.
62. Калюга Є.В. Впровадження попереднього контролю на підставі системи нормативного обліку витрат / Є.В. Калюга // Регіональні перспективи. - 2001. - № 2-3. – С. 193-197.
63. Калюга Є.В. Проблеми організації внутрішньогосподарського контролю за місцями виникнення витрат та центрами відповідальності / Є.В. Калюга // Вісник податкової служби України. - 2001. - № 17. – С. 33-38.
64. Калюга Є.В. Система внутрішньогосподарського контролю та удосконалення її ефективності на підприємствах / Є.В. Калюга // Вісник податкової служби України. – 2001. - № 33. – С. 26-31.
65. Калюга Є.В. Сучасний стан та шляхи поліпшення господарського контролю із застосуванням комп'ютерної техніки / Є.В. Калюга // Вісник податкової служби України. – 2001. - № 44. – С. 62.
66. Калюга Є.В. Фінансово-господарський контроль у системі управління: монографія / Є.В. Калюга. – К.: Ельга, 2002. – 355 с.
67. Карабутова Л.Н. Организация и учетно-информационное обеспечение внутреннего контроля текстильного предприятия: автореф. на соискание учен. степени канд. экон. наук: 08.00.12 "Бухгалтерский учет, статистика" / Л.Н. Карабутова. – Саратов, 2007. – 20 с.
68. Карданская Н.Л. Принятие управленческого решения: учеб. / Н.Л. Карданская – М.: ЮНИТИ, 1999. – 407 с.
69. Карпенко І.О. Принципи ефективної організації внутріфірмового аудиту / І.О. Карпенко // Регіональні перспективи. - 2001. - № 2-3. – С. 192-193.
70. Кирейцев Г.Г. Функции учета в механизме управления сельсько-хозяйственным производством / Г.Г. Кирейцев. – К.: УСХА, 1992. – 240 с.
71. Кірейцев Г.Г. Фінанси підприємств: навч. посіб. / Кірейцев Г.Г., Виговська Н.Г., Петрук О.М. – Житомир: ЖІТІ, 2002. – 272 с.
72. Класифікація організаційно-правових форм господарювання ДК 002:2004, - [Чинний від 2004-05-28]. – К.: Держ. ком. України з питань техн. регулюв. та споживч. політики, 2004. – (Державний класифікатор України).
73. Ковалюк О.М. Роль контролю у фінансовому механізмі економіки / О.М. Ковалюк // Фінанси України. – 2002. - № 7. – С.151-158.
74. Контроллинг как инструмент управления предприятием / [под ред. Н.Г. Данилочкиной]. – М.: ЮНИТИ, 2003. – 280 с.
75. Контроль в системе внутрипроизводственного хозрасчета / [под ред. Б.И. Валуева]. – М.: Финансы и статистика, 1987. – 238 с.
76. Контроль і ревізія: підруч./ [Бутинець Ф.Ф., Бардаш С.В., Малюга Н.М., Петренко Н.І.]. – Житомир: ЖІТІ, 2000. – 512 с.
77. Контроль і ревізія: підруч. / [за ред. Ф.Ф. Бутинця]. – Житомир: Рута, 2002. – 541 с.
78. Контроль і ревізія: підруч. / [Романів Є.М., Хом'як Р.Л., Мороз А.С., Гресик В.В.]. – Львів: Інтелект-Захід, 2001. – 200 с.
79. Контроль качества с помощью персонального компьютера / [под ред. Ю.П. Адлера]. – М.: Машиностоение, 1991. – 221 с.
80. Король Г.А. Финансовый контроль: учёт, проверка, анализ / Король Г.А., Сокольская Р.Б., Зеликман В.Д. – Днепропетровск: Наука и образование, 2004. – 192 с.
81. Крамаровский Л.М. Ревизия и контроль / Л.М. Крамаровский. – М.: Финансы, 1976. – 208 с.
82. Кредісов А.І. Менеджмент для керівників/ Кредісов А.І., Панченко Є.Г., Кредісов В.А. – К.: Знання, КОО, 1999. – 556 с.
83. Кужельный М.В. Бухгалтерский учёт и его контрольные функции / М.В. Кужельный. – М.: Финансы и статистика, 1985. - 143 с.
84. Кузик Н.П. Внутрішньогосподарський бухгалтерський контроль: проблеми та шляхи удосконалення / Н.П. Кузик // Науковий вісник НАУ. – 2003. – Випуск 66. – С. 184-187.
85. Кузик Н.П. Методичні аспекти внутрішнього аудиту / Н.П. Кузик // Економіка АПК.– 2002. - № 11. – С. 82-83.
86. Кузик Н.П. Організаційні особливості системи внутрішнього контролю в акціонерному товаристві та її оцінка / Кузик Н.П., Олійник С.О., Дерев'янко С.І. // Становлення та розвиток обліку, контролю і аналізу в Україні: матеріали Міжнар. наук. конф. – К.: КНЕУ, 2006. – С. 195-200.
87. Кузик Н.П. Організація внутрішнього контролю в акціонерному товаристві / Н.П. Кузик // Економіка АПК. - 2004. - № 6. – С. 97-101.
88. Кузик Н.П. Система внутрішнього контролю в акціонерному товаристві: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня кандидата екон. наук: спец. 08.06.04 "Бух. облік, аналіз та аудит" / Н.П. Кузик. – К., 2004. – 20 с.
89. Кулаковська Л.П. Основи аудиту: навч. посіб. / Л.П. Кулаковська, Ю.В. Піча. – К.: Каравелла, Львів: Новий світ, 2002. – 504 с.
90. Лабынцев Н.Т. Управленческий учет и аудит в условиях рыночной экономики / Лабынцев Н.Т., Шароватова Е.А., Михайленко Р.Г. – Ростов-на-Дону, 2001. – 264 с.
91. Лушкін В.А. Контроль і ревізія підприємств: навч. посіб. / Лушкін В.А., Понікаров В.Д., Ялдін І.В. – Житомир, 2000. – 368 с.
92. Максімова В.Ф. Вимоги до оцінки якості внутрішнього економічного контролю / В.Ф. Максімова // Бухгалтерський облік і аудит. – 2005. - № 7. – С. 56-61.
93. Максімова В.Ф. Внутрішній контроль економічної діяльності промислового підприємства – системний підхід до розвитку: монографія / В.Ф. Максімова. – К.: АВРІО, 2005. – 262 с.
94. Максімова В.Ф. Дискусійні положення теорії та методології контролю / В.Ф. Максімова // Становлення та розвиток обліку, контролю і аудиту: матеріали Міжнар. наук. конф. – К.: КНЕУ, 2006. – С. 250-255.
95. Максімова В.Ф. Теоретичні та методологічні засади формування цілісної системи внутрішнього економічного контролю в управлінні промисловим підприємством: дис. ... доктора екон. наук: 08.06.04 / Валентина Федорівна Максімова. – К., 2006. – 409 с.
96. Мартинишин Я.М. Внутрішньогосподарський механізм стимулювання виробничих і обслуговуючих підрозділів аграрного підприємства за умови самостійності розширеного відтворення / Я.М. Мартинишин // Науковий вісник НАУ. – 2001. – Випуск 44. – С. 141-144.
97. Мельничук О.А. Проблеми організації внутрішнього аудиту в сільськогосподарських підприємствах / О.А. Мельничук // Економіка АПК. – 2003. - № 10. – С. 98-102.
98. Методичні рекомендації з інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, розрахунків та незавершеного виробництва сільсько-господарськими підприємствами. – [Чинні від 2003-12-14]. – К.: Міністерство аграрної політики України. – К.: CD-вид-во "Інфодиск", 2008. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM): кольор.; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM; Windows 98/2000/NT/XP.– Назва з титул екрану.
99. Міжнародні стандарти аудиту, надання впевненості та етики / [пер. з англ. мови О.В. Селезньова та ін.]. – видання 2006 р. – К.: ТОВ "ІАМЦ АУ "СТАТУС", 2006. – 1152 с.
100. Мумінова-Савіна Г.Г. Тим, хто не нехтує законом. Контроль, ревізія та аудит у комерційних банках України / Мумінова-Савіна Г.Г., Кра- вець В.М., Мазур О.А., Галенко О.М., Кириленко В.Б.– К.: Факт, 2001.– 448 с.
101. Мурашко В.М. Контроль і ревізія фінансово-господарської діяльності: навч. посіб. / В.М. Мурашко, Т.М. Сторожук, О.В. Мурашко. – К.: ЦУЛ, 2003. – 311 с.
102. Мурашко В.М. Основні напрями реформування і підвищення ефективності контролю і аудиту в Україні / В.М. Мурашко, О.М. Ан-дрієнко // Становлення та розвиток обліку, контролю і аналізу в Україні: матеріали Міжнар. наук. конф. – К.: КНЕУ, 2006. – С. 280-285.
103. Нападовська Л.В. Внутрішньогосподарський контроль в ринковій економіці: монографія / Л.В. Нападовська. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2000. – 224 с.
104. Наумова А.Л. Развитие системы внутреннего контроля организаций потребительской кооперации на основе аналитических процедур: автореф. на соискание учен. степени канд. экон. наук: 08.00.12 "Бухгалтерсий учет, статистика" / А.Л. Наумова. – Новосибирск, 2006. – 20 с.
105. Національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку: за станом на 30 черв. 2008 р. – К.: Міністерство фінансів України // Баланс. – 2007. - № 4. – С. 1-123.
106. Облік в сільськогосподарських підприємствах за національними стандартами: посібник / [Дудка К.П., Жук В.М., Канцуров О.О., Кірейцев Г.Г. та ін.]. – К.: ІАЕ, 2000. – 218 с.
107. Одегов Ю.Г. Аудит и контроллинг персонала: учеб. пособ. / Ю.Г. Одегов, Т.В. Никонова. – М.: Экзамен, 2004. – 544 с.
108. Організація бухгалтерського обліку: підруч. / [за ред. Ф.Ф. Бутинця]. – Житомир: Рута, 2002. – 592 с.
109. Организация управления общественным производством / [под ред. Г.Х. Попова, Г.А. Джавадова]. – М.: МГУ, 1979. – 247 с.
110. Петрик О. Оцінка системи внутрішнього контролю підприємства у процесі незалежної аудиторської перевірки / О. Петрик // Вісник податкової служби України. – 2006. - № 19. – С. 59-63.
111. Пишна О.Б. Внутрішній контроль і аспекти сучасного трактування / О.Б. Пишна // Матеріали VІІ Міжнар. наук.-практ. конференції. - Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2004.– Т. 48. – С. 5-6.
112. Погрібна О.П. Об'єкти і методи внутрішньогосподарського контролю та їх критична оцінка / О.П. Погрібна // Фінансовий контроль. - 2002. - № 1. – С. 39-43.
113. Полторадня В.А. Ревизия и контроль хозяйственной деятельности сельскохозяйственных предприятий / В.А. Полтарадня. – К.: Киевский университет, 1967. – 268 с.
114. Попова Т.Д. Внутренний контроль издержек организаций / Т.Д. Попова, Л.А. Шмельцер. – Новочеркасск: ЮРГТУ, 2001. – 87 с.
115. Порядок визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей. – [Чинний від 1996-01-22]. – К.: Кабінет Міністрів України. – (Положення). -– К.: CD-вид-во "Інфодиск", 2008. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM): кольор.; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM; Windows 98/2000/NT/XP.– Назва з титул екрану.
116. Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні. – [Чинний від 1999-07-16]. – К.: Відомості Верховної Ради України. – Офіц. вид. – 2006. - № 26. – (Закон України).
117. Про господарські товариства. – [Чинний від 1991-09-19]. – К.: Відомості Верховної Ради України. – Офіц. вид. – 2007. - № 33. – (Закон України).
118. Проданчук М.А. Облік і контроль фінансових результатів / М.А. Проданчук; [за ред. проф. Г.Г. Кірейцева]. – К.: ННЦ "Інститут аграрної економіки", 2004. – 232 с.
119. Про державну підтримку малого підприємництва. – [Чинний від 2000-10-19]. – К.: Відомості Верховної Ради України. – Офіц. вид. – 2000. - № 51-52. – (Закон України).
120. Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. – [Чинне від 1995-06-05]. – К.: Міністерство фінансів України. – (Положення). – К.: CD-вид-во "Інфодиск", 2008. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM): кольор.; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM; Windows 98/2000/NT/XP.– Назва з титул екрану.
121. Про застосування Міжнародних стандартів аудиту видання 2006 року. – [Чинне від 2006-11-30]. – К.: Аудиторська палата України. – (Рішення). – К.: CD-вид-во "Інфодиск", 2008. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM): кольор.; 12см. – Систем. вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM; Windows 98/2000/NT/XP. – Назва з титул екрану.
122. Про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій. – [Чинна від 1999-11-30]. – К.: Міністерство фінансів України. – (Інструкція). – К.: CD-вид-во "Інфодиск", 2008. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM): кольор.; 12см. – Систем. вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM; Windows 98/2000/NT/XP. – Назва з титул екрану.
123. Про затвердження зразкових Статуту та внутрішніх Положень відкритого акціонерного товариства. – [Чинне від 2004-04-08]. – К.: Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку України. – (Рішення). – К.: CD-вид-во "Інфодиск", 2008. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM): кольор.; 12см. – Систем. вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM; Windows 98/2000/NT/XP.– Назва з титул екрану.
124. Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами. – [Чинний від 2000-12-21]. – К.: Відомості Верховної Ради України. – Офіц. вид. – 2008. - № 5-6. – (Закон України).
125. Про сільськогосподарську кооперацію. – [Чинний від 1997-07-17]. – К.: Відомості Верховної Ради України. – Офіц. вид. – 2004. - № 51. – (Закон України).
126. Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва. – [Чинний від 1999-06-28]. – К.: Вісник Президента України. – (Указ). – К.: CD-вид-во "Інфодиск", 2008. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM): кольор.; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM; Windows 98/2000/NT/XP.– Назва з титул екрану.
127. Протасов М.И. Внутрихозяйственный и ведомственный контроль в производственных объединениях пищевой промышленности / М.И. Протасов, О.И. Шапиро, М.М. Безвидная. – М.: Лёгкая и пищевая промышленность, 1984. – 168 с.
128. Рибалко Л.В. Внутрішньогосподарський контроль – запорука ефективної діяльності сільськогосподарських підприємств / Л.В. Рибал-ко // Наука і освіта '2005: VІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2005. – С. 71-73.
129. Рибалко Л.В. Внутрішньогосподарський контроль: суть та суб’єкти здійснення / Л.В. Рибалко // Вісник Харківського технічного національ-ного університету сільського господарства. – 2004. – Випуск 31. – С. 277-280.
130. Рибалко Л.В. Внутрішньогосподарський контроль у системі управління підприємством: правовий аспект / Л.В. Рибалко // Інноваційні техноло-гії у наукових дослідженнях і навчальному процесі вищого закладу освіти: ІІІ Всеукр. наук.-практ. конф. – Полтава, 2006. – С. 136-137.
131. Рибалко Л.В. Внутрішньогосподарський контроль як елемент системи управління аграрними підприємствами / Л.В. Рибалко // Економіка і підприємництво: організаційно-методологічні аспекти обліку, фінансів, аудиту та аналізу: зб. наук. праць за результ. конф. – Полтава: ПДАА, 2005. – С. 70-74.
132. Рибалко Л.В. Внутрішньогосподарський контроль як фактор підвищення конкурентоспроможності аграрних підприємств / Л.В. Ри-балко // Державна політика та стратегія реформування економіки України в ХХІ сторіччі: Всеукр. наук.-практ. конф. – Полтава: ПДАА, 2007. – С. 218-220.
133. Рибалко Л.В. Дискусійні питання розрахунку ефективності внутрішньо-господарського контролю / Л.В. Рибалко // Актуальні проблеми сучасної науки – 2008: матеріали І Міжнар. наук. конф. – Вінниця, 2008. – С. 95-97.
134. Рибалко Л.В. Інформаційне забезпечення системи внутрішньо-господарського контролю аграрних підприємств / Л.В. Рибалко // Наука та технології: крок в майбутнє – ’2007: ІІ Міжнар. наук.-практ. конф. – Дніпропетровськ, 2007. – С. 61-62.
135. Рибалко Л.В. Методичні засади здійснення внутрішньогосподарського контролю / Л.В. Рибалко // Розвиток системи обліку, аналізу та аудиту в Україні: теорія, методологія, організація: VІ Міжнар. наук. конф., присвячена пам'яті д.е.н., проф., заслуженого діяча науки і техніки України О.С. Бородкіна. – К.: ДАСОА, 2008. – С. 70-71.
136. Рибалко Л.В. Мінімізація податкових фінансових ризиків в умовах функціонування системи внутрішньогосподарського контролю / Л.В. Рибалко // Вісник Харківського національного аграрного університету. – Харків, 2007. - № 8. – С. 208-212.
137. Рибалко Л.В. Організаційні аспекти системи внутрішньогосподарського контролю підприємств аграрного сектору економіки АПК / Л.В. Рибалко // Облік і фінанси АПК. – К., 2007. - № 3-5. – С. 117-122.
138. Рибалко Л.В. Організація внутрішньогосподарського контролю з використанням інформаційних технологій / Л.В. Рибалко // Роль інформаційних технологій у забезпеченні конкурентоспроможності підприємств: Міжнар. наук.-практ. конф. – Полтава: ПДАА, 2006. – С. 220-222.
139. Рибалко Л.В. Проблеми впровадження системи внутрішнього аудиту в сільськогосподарських підприємствах / Л.В. Рибалко // Реформування обліку, звітності та аудиту в системі АПК України: стан та перспективи: ІІ Міжнар. наук.-практ. конф. – К., 2006. – С. 240-242.
140. Рибалко Л.В. Роль внутрішньогосподарського контролю в системі управління підприємством / Л.В. Рибалко // Вісник Полтавської державної аграрної академії. – 2006. - № 1. – С. 104-106.
141. Рибалко Л.В. Роль комп’ютерних технологій у процесі внутрішньо-господарського контролю управлінської діяльності підприємства / Л.В. Рибалко // Розвиток агробізнесу: міжнародний досвід: Міжнар. наук.-практ. конф. – Полтава: ПДАА, 2007. – С. 52-54.
142. Рибалко Л.В. Системний аспект внутрішньогосподарського контролю / Л.В. Рибалко // Реформування обліку, звітності та аудиту в системі АПК України: стан та перспективи: ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. – К., 2007. – С. 214-216.
143. Рибалко Л.В. Стандартизація внутрішньогосподарського контролю / Л.В. Рибалко // Облік і фінанси АПК. – 2007. - № 8-10. – С. 141-145.
144. Рибалко Л.В. Управлінський аспект системи внутрішньогосподарського контролю аграрних підприємств / Л.В. Рибалко // Вісник Харківського національного аграрного університету. – Харків, 2007. - № 6. – С. 86-90.
145. Річна фінансова та виробнича звітність сільськогосподарських підприємств: посібник / [Гордієнко М.І., Дем'яненко М.Я., Дудка К.П., Жук В.М., Жук Н.Л.]; за ред. М.Я. Дем'яненка. – К.: ІАЕ, 2002. – 126 с.
146. Робертсон Дж.К. Аудит / Дж.К. Робертсон. – М.: АФ "Контакт", 1993. – 496 с.
147. Роджер А. Основы аудита / А. Роджер; пер. с англ. под ред. Я.В. Соколова. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1995. – 398 с.
148. Романов А.Н. Компьютеризация аудиторской деятельности: учеб. пособ. / А.Н. Романов, Б.Е. Одинцов. – М.: Аудит, 1996. – 270 с.
149. Рудницький В.С. Внутрішній аудит: методологія і організація: монографія / В.С. Рудницький. – К.: Економічна думка, 2000. – 104 с.
150. Рудницький В.С. Методологія і організація аудиту: монографія / В.С. Рудницький. – Тернопіль, 1998. – 192 с.
151. Рудницький В.С. Шляхи вдосконалення діючої системи контролю та пошуку її ефективних форм і методів / В.С. Рудницький // Становлення та розвиток обліку, контролю і аналізу в Україні: Міжнар. наук. конф. – К.: КНЕУ, 2006. – С. 363-367.
152. Саблук П.Т. Ціноутворення в період ринкового реформування в АПК / П.Т. Саблук. – К.: ННЦ „Інститут аграрної економіки”, 2006. – 440 с.
153. Сагайдак Р.А. Економічний контроль і його роль у підвищенні ефективності сільськогосподарського виробництва / Р.А. Сагайдак // Становлення та розвиток обліку, контролю і аналізу в Україні: Міжнар. наук. конф. – К.: КНЕУ, 2006. – С. 366-370.
154. Сардачук І.І. Внутрішньогосподарський контроль в системі управління сільськогосподарських виробничих кооперативів / І.І. Сардачук // Міжнар. наук.-практ. конф. – К., 2003. – Ч. 3. – С. 78-83.
155. Сардачук І.І. Облік і контроль власності у сільськогосподарських виробничих кооперативах: дис. … кандидата екон. наук:08.06.04 / І.І. Сардачук. – К., 2004. – 177 с.
156. Стандарти державного фінансового контролю за використанням бюджетних коштів, державного і комунального майна. – [Чинні від 2002-08-09]. – К.: Головне контрольно-ревізійне управління України. – (Національні стандарти України). – К.: CD-вид-во "Інфодиск", 2008. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM): кольор.; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM; Windows 98/2000/NT/XP.– Назва з титул екрану.
157. Стандарти професійної практики внутрішнього аудиту. – [Чинні від 2002-01-01]. – Інститут внутрішніх аудиторів. – К.: CD-вид-во "Інфодиск", 2008. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM): кольор.; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM; Windows 98/2000/NT/XP.– Назва з титул екрану.
158. Суйц В.П. Внутрипроизводственный контроль / В.П. Суйц. – М.: Финансы и статистика, 1987. – 127 с.
159. Сухарева Л.О. Внутрішній аудит в системі фінансового контролю / Л.О. Сухарева // Бухгалтерський облік і аудит. – 2003. - № 3. – С. 54-58.
160. Сухарева Л.О. Еволюція функції контролю / Л.О. Сухарева // Фінанси України. – 2000. - № 8. - С.19-25.
161. Сухарева Л.О. Контроль у діяльності бухгалтера: історія досліджень, стан і перспективи / Л.О. Сухарева // Бухгалтерський облік і аудит. – 2003. - № 5. – С. 15-19.
162. Тарнавська Н.П. Менеджмент: теорія та практика: підруч./ Н.П. Тарнав-ська, Р.М. Пушкар. – Тернопіль: Карт-бланш, 1997. – 456 с.
163. Терехов А.А. Аудит: учеб. / А.А. Терехов. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 512 с.
164. Тимко Й.П. Аудит в Україні: становлення і організація / Й.П. Тимко. – Ужгород, 1996. – 144 с.
165. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність: підручник / Н.М. Ткаченко. – К.: Алерта, 2006. - 1080 с.
166. Ткаченко Н.М. Методологія бухгалтерського фінансового обліку на підприємствах України: дис. … доктора екон. наук: 08.06.04 / Надія Марківна Ткаченко. – К., 2002. – 386 с.
167. Ткаченко Н.М. Теоретико-методологічні проблеми формування бухгалтерського фінансового обліку / Н.М. Ткаченко. – К.: А.С.К., 2001.– 348 с.
168. Тютюнник Ю.М. Фінансовий аналіз бізнесу: навч. посіб./ Ю.М. Тютюн-ник. – Полтава: ІнтерГрафіка, 2004. – 288 с.
169. Управління акціонерним товариством (корпоративне управління в Україні): посіб. – Британський Фонд Ноу-Хау; Міжнародна фінансова корпорація, 1999. – 186 с.
170. Усач Б.Ф. Контроль і ревізія: підруч. / Б.Ф. Усач. – К.: Знання-Прес, 2001. – 253 с.
171. Уткин Э.А. Курс менеджмента: учеб. / Э.А. Уткин. – М.: Зерцало, 1998. – 448 с.
172. Файоль А. Общее и промышленное управление / А. Файоль. – М., Л., 1924. – 160 с.
173. Фінансовий менеджмент: посіб. / [Кірейцев Г.Г., Виговська Н.Г., Петрук О.М., Александрова М.М., Бардаш С.В.]. – Житомир: ЖІТІ, 2001. – 431 с.
174. Фоміна Т.В. Організація і методика внутрішньогосподарського контролю на підприємствах олійножирової галузі: автореф. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: 08.00.9 "Бухгалтерський облік, аналіз та аудит" / Т.В. Фоміна. – Одеса, 2007. – 20 с.
175. Фостер Дж. Бухгалтерский учёт: управленческий аспект / Дж. Фостер. – М.: Финансы и статистика, 1995. – 416 с.
176. Хан Д. Планирование и контроль: концепция контроллинга / Д. Хан. – М.: Финансы и статистика, 1997. – 800 с.
177. Хорнгрен Ч.Т. Бухгалтерский учёт: управленческий аспект / Ч.Т. Хорн-грен, Дж. Фостер. – М.: Финансы и статистика, 1995. – 416 с.
178. Цивільний кодекс України: за станом на 16 вересня 2008 р. / К.: Відомості Верховної Ради України. – Офіц. вид. – 2008. - № 9.
179. Чумаченко Н.Г. Экономический анализ и управление производством / Н.Г. Чумаченко. – К., 1969. – 80 с.
180. Шатковська Л.С. Економічний контроль на сільськогосподарських підприємствах / Л.С. Шатковська. – К.: Урожай, 1994. – 272 с.
181. Шевчук В.О. Контроль господарських систем в суспільстві з перехідною економікою (Проблеми теорії, організації, методології): монографія / В.О. Шевчук. – К.: Київ. держ. торг.-екон. ун-т., 1999. – 370 с.
182. Шешукова Т.Г. Аудит: теория и практика применения международных стандартов: учеб. пособ. / Т.Г. Шешукова, М.А. Городилов. – М.: Финансы и статистика, 2003. – 160 с.
183. Шишкин А.К. Учет, анализ, аудит на предприятии: учеб. пособ. / Шишкин А.К., Мирюков В.А., Дышкант И.Д. – М.: Аудит, 1996.– 496 с.
184. Шмырина К.Ю. Соотношение системы внутреннего контроля и внутреннего аудита / К.Ю. Шмырина // Бухгалтерский учёт, налогообложение, анализ, аудит: теория и практика: Российская науч.-практ. конф. – Пермь, 2001. – С. 154-157.
185. Шохин С.О. Бюджетно-финансовый контроль и аудит. Теория и практика применения в России: науч.-метод. пособ. / С.О. Шохин, Л.И. Воронина. – М.: Финансы и статистика, 1997. – 240 с.
186. Шохин С.О. Проблемы и перспективы финансового контроля в Российской Федерации / С.О. Шохин. – М.: Финансы и статист., 1999.
187. Штейнман М.Я. Внутрихозяйственный контроль на сельско-хозяйственных предприятиях / М.Я. Штейнман, П.И. Гайдуцкий. – М.: Агропромиздат, 1990. – 143 с.
188. Щодо прийняття Міжнародних стандартів аудиту та етики як Національних стандартів аудиту. – [Чинне від 2003-04-18]. – К.: Аудиторська палата України. – (Рішення). – К.: CD-вид-во "Інфодиск", 2008. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM): кольор.; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM; Windows 98/2000/NT/XP.– Назва з титул екрану.
189. Щодо суттєвості у бухгалтерському обліку і звітності. – [Чинний від 2003-07-23]. – К.: Міністерство фінансів України . – (Лист). – К.: CD-вид-во "Інфодиск", 2008. – 1 електрон. опт. диск (CD-ROM): кольор.; 12 см. – Систем. вимоги: Pentium-266; 32 Mb RAM; CD-ROM; Windows 98/2000/NT/XP. – Назва з титул екрану.
190. The experience of "Matsusita" // The Economist, 1994. - № 7875, р. 64.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.